کدخبر: 994 شنبه، 17 مهر 1400 - 13:00 994 پرینت خبر
علی اصغر محرابیان، وزیر نیرو:

پنج سد جدید در استان بوشهر بهره‌برداری می‌شود

image

وزیر نیرو گفت: عملیات اجرایی پنج سد در دست ساخت ، نیمه تمام و تعطیل شده بوشهر از سر گرفته و شتاب بخشی شده و از پایان امسال این سدها به مرور زمان ظرف ۲ تا ۳ سال به بهره‌برداری خواهند رسید.

به گزارش روشنای راه، علی اصغر محرابیان که به نمایندگی از رئیس جمهوری و هیات دولت در ششمین سفر استانی دولت سیزدهم به استان بوشهر به دشتستان سفر کرده بود در جمع خبرنگاران افزود: فعال سازی پروژه های سدسازی نیمه تمام بوشهر در سفر رئیس جمهوری کلید خورد.

وی ادامه داد: در سال های گذشته پروژه های سدسازی خوبی در بخش تامین  آب استان بوشهر پیش بینی شده اما بیشتر  این طرح‌ها اکنون بصورت نیمه فعال و یا تعطیل رها شده است.

وزیر نیرو اضافه کرد: در این سفر منابع  اعتباری مورد نیاز تکمیل پنج سد نیمه تمام استان بوشهر  تامین و مقرر شد پیمانکاران این پروژه‌ها فعال شده و ظرف ۲ تا ۳ سال آینده این سدها به مرحله بهره‌برداری برسد.

وی ایجاد آب شیرین کن‌های متعدد را موضوع اولویت دار دیگر این استان دانست و گفت: در زمان حاضر ظرفیت شیرین کردن ۳۵ هزار متر مکعب در روز آب دریا در این استان وجود دارد که قرار شد پروژه های نیمه تمام آب شیرین کن این دیگر نیر فعال و در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در مجموع ۹۰ هزار مترمکعب آب شیرین به ظرفیت تولید استان بوشهر اضافه شود.

محرابیان گفت: مجموع این دو تصمیم منجر به تامین آب پایدار در استان بوشهر خواهد شد.

رئیس جمهوری به همراه اعضای هیات دولت و در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم صبح روز جمعه ۱۶ مهرماه وارد استان بوشهر شدند و در فرودگاه بین المللی استان مورد استقبال مسئولان قرار گرفتند.

در ششمین استانی سفر هیات دولت به استان بوشهر ۶  وزیر کابینه دولت سیزدهم، شامل وزیر کشور، راه و شهرسازی، نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 براساس برنامه ریزی انجام شده وزیر نیرو به شهرستان‌های دشتی و تنگستان، وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان و وزیر اقتصاد و دارایی به شهرستان‌های گناوه و دیلم سفر می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی نیز روز گذشته به شهرستان های عسلویه، کنگان و دیر سفر کرد و پروژه های زیربنایی این مناطق را مورد بازدید قرار داد.

 وزیران  یادشده که معین دولت هستند علاوه بربررسی میدانی مسایل و مشکلات شهرستان ها در نشست شورای اداری شرکت می‌کنند و دیدارهایی با اقشار مختلف مردم و خانواده‌های شهدا و ایثارگران خواهند داشت.

همچنین محمد اسلامی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی،دکتر انسیه خزعلی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در بازدیدها ، دیدارها و جلسات سفر  رئیس جمهوری به استان بوشهر  آیت الله رئیسی را همراهی می کنند.

بازدید از شرکت صنعتی دریایی ایران ( صدرا)، منطقه ویژه اقتصادی و اسکله  شهید محلاتی ، دیدار با نخلداران اهرم مرکز شهرستان تنگستان، بازدید موزه شهید رئیسعلی دلواری، پروژه راه آهن بوشهر- شیراز - عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر و حضور در نشست با نخبگان استان از جمله برنامه هایی است که رئیس جمهوری پس از ورود به بوشهر انجام داده است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز