سرویس استان البرز
img

طرح های خلاقانه اقتصادی در البرز حمایت می شوند

استاندار البرز اعلام کرد که طرح های خلاقانه فعالان اقتصادی استان در راستای ارتقای سطح زیرساخت های شهرک های صنعتی حمایت می شوند.

img

پرداخت بیش از 14 هزار میلیارد ریال تسهیلات و تعهدات توسط بانک توسعه تعاون استان البرز

طی 9 ماهه سال جاری بیش از 14 هزار میلیارد ریال تسهیلات،ضمانت نامه، اعتبار اسنادی و .. در حمایت ازبخش تعاون و بنگاههای اقتصادی استان اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در بخشهای مختلف کشاورزی، صنعت و معدن ، خدمات و بازرگانی پرداخت گردیده که حاکی از رشد 60 درصدی عملکرد استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته میباشد.

img

ضرورت ایجاد فضاهای بصری در سطح شهر

زیباسازی فضای شهری از جمله مواردی است که در نشاط شهروندی نقش بسزایی ایفا می کند.

img

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز: برنامه های مرتبط و متنوعی در استان و همزمان با برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، برگزار می شود.

img

شورای شهرسازی البرز تشکیل شود

استاندار البرز گفت: شورای شهرسازی دراین استان تشکیل شود و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری شهر به شهر بر ساخت وسازهای نظارت کند.

img

معادله هویت در شهرهای جدید هشتگرد یکی از چالش های مهم است

شهردار شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینکه معادله هویت در شهرهای جدید هشتگرد یکی از چالش های مهم است،اظهار داشت: در شهرهایی مانند سهند و بینالود که براساس هویت ملی مذهبی بنا شده اند ما هم باید در شهر جدید هشتگرد یک هویت را در خود ایجاد کنیم و آن را پرورش دهیم.

img

همکاری کارخانه نوآوری البرز با دبیرخانه بازدید جشنواره ملی امیرکبیر

دومین جلسه شورای سیاستگذاری و کمیته اجرایی جشنواره ملی امیر کبیر با حضور روسا و نمایندگان دستگاه های اجرایی و علمی استان در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز برگزار شد‌.

img

بیانیه خانه مطبوعات استان البرز بمناسبت حماسه ۹ دی و سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی

خانه مطبوعات و رسانه های استان البرز به مناسبت سالروز حماسه ۹ دی و سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیانیه صادر کرد.

img

دفاتر اسناد رسمی به دلیل پراکندگی مناسب در البرز به راحتی قابل دسترسی هستند

روز 6 دی، روز دفاتر اسناد رسمی نامگذاری شده است. دفتر اسناد رسمی؛ نهاد مدنی وابسته به قوه قضائیه ایران برای تنظیم و ثبت رسمی اسناد است که به صورت مستقل و بدون وابستگی مالی به حاکمیت سیاسی اداره می‌شود. دفتر اسناد رسمی بعنوان یک مرکز حقوقی و مدنی رابط حاکمیت و شهروندان است؛ در این راستا نشستی با حضور اصحاب رسانه با کانون سردفتران استان البرز انجام شد که در ذیل از نظرتان می گذرد.

img

راه اندازی کارخانه نوآوری البرز یکی از ابعاد توسعه اقتصاد دیجیتال در شهر کرج است

راه اندازی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز با همکاری استانداری البرز ، شهرداری کرج، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بخش خصوصی، یکی از ابعاد توسعه اقتصادی کلان شهر کرج است.

img

برنامه هر شب سینمای محمدشهر

تصویر محرومیت مردم محمدشهر بر پرده سینمای 20 ساله، تصویری از ناکارآمدی و بی مسئولیتی مدیرانی است که با فرافکنی و سهل انگاری موجب معطل ماندن و بلاتکلیفی پروژه ای فرهنگی در منطقه ای محروم شدند.

img

موانع بهره برداری از واحد دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج رفع می شود

استاندار البرز در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب کرج به رفع موانع بهره برداری از مدول (واحد) دوم تصفیه خانه فاضلاب کرج تاکید کرد.

img

طرح های هادی طالقان بازنگری شود

نماینده مردم طالقان،نظرآباد ،ساوجبلاغ و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی بر بازنگری طرح های هادی در شهرستان طالقان تاکید کرد.

img

جاده هشتگرد - طالقان باز می شود

استاندار البرز گفت: جاده هشتگرد طالقان باز می شود ولی در صورت احتمال خطر و بارندگی شدید مسدود خواهد شد.

img

۶۰۰ مدرسه البرز در اجرای طرح ملی لاله های روش منتخب شدند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ۶۰۰ مدرسه این استان در اجرای سومین طرح ملی لاله های روشن با رویکرد ترویچی - الگو سازی، منتخب شناخته شدند.

img

کارخانه نوآوری البرز، بستر تحول در ارائه خدمات نوآورانه شهرداری کرج است

معاون سرمایه گذاری و مشارکتهای سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج گفت: کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز یکی از مهمترین پروژه سرمایه گذاری در سطح شهر و استان است که با هدف تحول در ارائه فعالیت های فرهنگی و خدماتی طراحی شده است.

img

فرمانداران بسترها را برای احیای روستاهای البرز فراهم کنند

استاندار البرز گفت: فرمانداران با جدیت و برنامه محور درصدد احیای روستاها و بازگشت خانواده ها به روستای این استان باشند و نباید روستاها تخلیه شوند.

img

شهرداری مشکین دشت در مسیر خدمت

طی نشست دکتر بغدادی شهردار مشکین دشت و اعضای شورای اسلامی شهر با جمعی از اصحاب رسانه و معتمدین محلات مختلف شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، گزارشی از اقدامات و خدمات و پروژه های در دست تکمیل و مطالبه گری های صورت گرفته در راستای رفع مشکلات و دغدغه های موجود ارایه نمودند و همچنین بازدید از پروژه های سطح شهر به همراه معتمدین و خبرنگاران مورد انجام قرار گرفت.

img

در وقت خدمتگزاری بهترین خدمات را به شهروندان ارایه دهیم

دکتر صفری شهردار نظرآباد از انجام فعالیت های مختلف عمرانی و فرهنگی در سطح این شهر خبر داد.

img

۱۵ زندانی از ندامتگاه مرکزی کرج آزاد شدند

رییس کل دادگستری البرز عنوان کرد که با احکام صادر شده ۱۵ نفر از زندانیان ندامتگاه مرکزی کرج با اقدامات ارفاقی نظیر مرخصی میان دوره ای و پایان حبس آزاد شدند.

img

آمادگی کارخانه نوآوری البرز برای استقرار خدمات عمومی نوآورانه

در بازدید ریاست شعبه ملی پلاس از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، استقرار نخستین شعبه فنآورانه بانک ملی در استان البرز، با هدف ارایه خدمات نوین فناورانه به عموم مردم، مورد تاکید قرار گرفت.

img

ایجاد بندر خشک در البرز در دستور کار قرار گرفت

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: ایجاد بندر خشک در البرز به جد دنبال می شود و مسئولان مربوطه باید طرحی جامع در این خصوص ارائه دهند.

img

تا بهار سال بعد؛ سهم البرز از آب سد طالقان دو برابر می شود

با افزایش دوبرابری تخصیص آب شرب استان، 250هزار نفر از مردم استان البرز تا بهار سال آینده از آب تصفیه شده سد طالقان بهره مند می شوند.

img

زیر ساخت های البرز در حوزه بهداشت و درمان کافی نیست

استاندار البرز گفت: همواره دغدغه و نگرانی های مردم این استان در زمینه ضعف در زیرساخت ها به ویژه در حوزه بهداشت و درمان بوده است.

img

مراسم تجلیل از مادران و همسران شهدای البرزی و رونمایی از کتاب «تنها گریه کن»

سلسله برنامه های بیست و نهمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی البرز، با تجلیل از مادران و همسران شهدای البرزی و رونمائی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «تنها گریه کن» و همچنین رونمایی از کتاب «زمانی برای زن بودن» تالیف سرکار خانم مریم ناصرخاکی از نویسندگان البرز پایان یافت.

img

توصيه هاي آبفاي البرز براي جلوگيري از يخ زدگي كنتورهاي آب

آبفاي البرز براي پيشگيري از يخ زدگي كنتور وانشعابهاي آب دراين استان ،توصيه هايي به شهروندان ارايه كرد.

img

جذب و استعدادیابی نخبگان استان البرز در اولویت برنامه های کارخانه نوآوری البرز قرار گرفت

جذب و استعدادیابی نخبگان، با همکاری بنیاد امور نخبگان استان البرز در اولویت برنامه های کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز قرار گرفت.

img

شورای ششم باید اعتماد مردم را جلب کند

استاندار البرز گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید در ششمین دوره از فعالیت خود برای مردم بهترین خاطرات را بسازند و اعتماد آنان را جلب کنند.

img

تغییر مدیران بر اساس شایسته سالاری است

وزیر کشور با اشاره به علت تاخیر در تغییر استانداران در برخی استان های کشور عنوان کرد که اصل بر تغییر نیست بلکه بر شایسته سالاری است.

img

ایجاد ساختمان تخصصی شرکت های زیست فنآور در کارخانه نوآوری البرز

ساختمان‌ تخصصی شرکت های زیست فناور در کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز اماده بهره برداری شد.

img

تیم های راهداری البرز در حال بازگشایی برخی محورها هستند

مدیرکل راهداری و حمل جاده ای البرز اعلام کرد که تیم های راهداری از صبح امروز جمعه در حال برف روبی و بازگشایی برخی محورهای مسدود شده استان هستند.

img

نشست هم اندیشی نمایندگان مردم البرز با استاندار جدید

نمایندگان مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی در نشست هم اندیشی با مجتبی عبداللهی استاندار منتخب دولت سیزدهم مشکلات و ظرفیت های این استان را در میان گذاشتند.

img

اقدام شجاعانه سپاه پاسداران، دزدی دریایی آمریکا را نقش بر آب کرد

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: اقدام شجاعانه و واکنش صریح نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب ناکامی دزدان امریکایی شد.

img

بازدید ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از دفاتر نشریه استان البرز

ناصر مقدم در ادامه بازدید های خود از دفاتر روزنامه ها و خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان البرز از چند دفتر مطبوعات مستقر در استان بازدید بعمل آورد.

img

کارخانه نوآوری البرز ، نماد توسعه علم و فناوری در استان خواهد شد

استان البرز، به عنوان قطب علم و فنآوری معرفی شده است و کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، نماد توسعه علم و فنآوری در این منطقه خواهد شد.

img

رزمایش زلزله وزارت نیرو دراستان البرز برگزار شد

رزمایش تمرین-آموزشی زلزله وزارت نیرو درمنطقه مرکزی شمال کشور با رویکرد مقابله با خسارت های وارد شده به تاسیسات آب وبرق دراستان البرز برگزار شد.

img

بیمارستان فردیس دهه فجر به بهره برداری می رسد

فرماندار فردیس اعلام کرد که مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز قول دادند تا دهه مبارک فجر امسال بیمارستان دولتی شهرستان فردیس را تکمیل و راه اندازی کنند.

img

افرادی که واکسینه نشده اند؛ اجازه فعالیت در صنوف را ندارند

امنیت عمومی از جمله مقوله های مهمی است که در بخش های مختلف همواره‌ در نزد نظام و دولت در سطوح مختلف مورد اهمیت بوده است که در این زمینه وجود پلیس در اماکن عمومی امری لازم و ضروری است و در این زمینه سرهنگ‌حمیدرضا افشاری رییس پلیس اماکن عمومی استان البرز به بررسی این مقوله در سطح استان البرز پرداخت.

img

فعالیت کارخانه نوآوری البرز با تکمیل زیر ساختها، سرعت می گیرد

اعضای شورای شهر کرج، با تقدیر از فعالیت ها در آماده سازی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، تسریع در اجرای مصوبات مرتبط با زیر ساختارهای کارخانه تاکید کردند.

img

آمادگی سرمایه گذاری فناوران هندی در استان البرز

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری میندا، در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، از آمادگی هند برای همکاری مشترک میان دو کشور خبر داد.

img

پیوست فرهنگی باید برای دستگاه های اجرایی تکلیف شود

نماینده مردم طالقان، نظرآباد، ساوجبلاغ و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی گفت: پیوست فرهنگی باید برای دستگاه های اجرایی با توجه به اهمیت موضوع تکلیف شود.

img

امنیت اقتصادی از جمله مسائل مهم کشور است

نشست خبری رییس پلیس امنیت اقتصادی استان البرز به مناسبت هفته ناجا در محل پلیس امنیت اقتصادی برگزار شد.

img

نیروی انتظامی یکی از ستون های استوار امنیت در کشور است

سرهنگ حمداله رحمتی پور سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی البرز در نشستی به مناسبت هفته ناجا؛ ضمن تبریک هفته ناجا و پرداختن به فعالیت های این پلیس در سطح استان البرز مشارکت مردم و دستگاههای ذیرربط را در این بخش موثر دانسته و گفت: بدون شک حضور و همراهی مردم در این عرصه بسیار مثمر ثمر و سبب کاهش تلفات جانی ناشی از تصادفات خواهد شد.

img

بیمارستان فوق تخصصی شهر جدید هشتگرد راه اندازی می شود

سرمایه گذار و مجری راه اندازی بیمارستان فوق تخصصی 160 تختخوابی شهر جدید هشتگرد از تکمیل و افتتاح آن در آینده نزدیک خبر داد.

img

انتخابات بازرسین خانه مطبوعات استان البرز برگزار شد

انتخابات بازرسین خانه مطبوعات استان البرز همراه با دیگر استان‌های کشور به صورت الکترونیک برگزار شد.

img

جمع آوری معتادان و متکدیان متجاهر در شهرستان کرج به قید فوریت

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: جمع آوری معتادان و متکدیان متجاهر در شهرستان کرج به قید فوریت انجام شود.

img

هفتمین تقاطع در کرج هوشمند شد

معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری کرج از هوشمندسازی تقاطع پونه به عنوان هفتمین تقاطع هوشمند در سطح کلانشهر کرج خبر داد.

img

دستگیری اعضای سه باند فیشینگ و کشف بیش از 10 هزار کارت بانکی کپی شده

نشست سرهنگ کارآگاه رسول جلیلیان رییس پلیس فتا استان البرز در دفتر شهروند البرز برگزار شد.

img

پرندگان شکاری تیمارشده در طبیعت البرز به پرواز درآمدند

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز اعلام کرد که در آستانه روز جهانی حیات وحش، تعداد ی از پرندگان شکاری در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شدند.

img

برخی کشورهای همسایه فریب صهیونیست ها را نخورند

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج‌ با ذکر این مطلب که دسیسه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه همواره با پاسخ کوبنده ایران اسلامی به شکست انجامیده است، خطاب به برخی کشورهای همسایه گفت: ضمن هوشیاری در برابر فریبکاری صهیونیست ها ، دچار خطای راهبردی نشوند.

img

سخنرانی رییس جمهوری در اجلاس بین المللی از روی موازین انقلابی بود

نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج با اشاره به سخنرانی اخیر رییس جمهوری در اجلاسیه سازمان ملل که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: این سخنرانی محکم و بر اساس موزاین انقلابی و ارزشی بود و مواضع عزت آفرین ایران در موضوعات مختلف که بر اساس عقلانیت و تعامل است را بیان کرد.

img

دفاع مقدس سند خودباوری و ولایت مداری است

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: دفاع مقدس سند خودباوری و ولایت مداری ملت ایران است که با نثارخون پاک فرزندان این مرز و بوم و ایثار و مجاهدت های مثال زدنی آنها جاودانه شد.

img

الگوی دفاع و مقاومت در ایران فراملی شد

استاندار البرز گفت: دفاع، مقاومت و ایثار در دوران هشت سال دفاع مقدس رزمندگان و بسیجیان تعمیم یافت و به عنوان الگو و مدلی فراملی برای دیگر کشورها شد.

img

جشن نفس استشمام عطر خوش گرمدره شهر مهربانی

چند وقتی است خیران گرمدره ای و از جمله مرکز نیکوکاری امیرالمومنین ع با نگاهی تازه در عرصه خیر و احسان تلاش می کنند و با اهدای نفس به بیماران کرونایی زندکی دوباره ای به آنان می بخشند.

img

260 هزار بیمه شده از خدمات رایگان صندوق بیمه سلامت همگانی بهره‌مند خواهند شد

مدیرکل بیمه سلامت استان البرز گفت :همزمان با اجرای طرح ملی وکشوری نظام ارجاع در صندوق بیمه سلامت همگانی از ابتدای مهرماه جاری اجرایی و نهایتاُ در کل استان استقرار خواهد یافت و 260 هزار بیمه شده از خدمات رایگان صندوق بیمه سلامت همگانی بهره‌مند خواهند شد.

img

تسریع در آماده سازی زیر ساخت های خدماتی کارخانه نوآوری در اولویت شورای اسلامی کرج قرار می گیرد

تسریع در آماده سازی زیر ساخت های خدماتی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، استقرار گروه های خلاق و استارپ ها را در این کارخانه، سرعت می دهد.

img

شهرداری قلک نیست

رئیس شورای شهر کرج گفت: برخی دستگاه‌ها شهرداری را به چشم قلک می بینند لذا مدیران نهادهای دولتی پای کار باشند و تکلیف خود را بدانند.

img

فرم‌های خلاف ساختمانی اصلاح شود

شهردار کرج بر لزوم اصلاح فرم‌های خلاف ساختمانی تاکید کرد.

img

۷۷۵ هکتار از اراضی ملی در نظرآباد به دولت بازگشت

رییس کل دادگستری البرز اعلام کرد که با ورود دستگاه قضایی استان ۷۷۵ هکتار از اراضی ملی شهرستان نظرآباد به دولت بازگشت.

img

كسب عنوان دستگاه برتر در گروه سلامت و رفاه اجتماعی در جشنواره شهید رجایی توسط دانشگاه

در اختتامیه جشنواره استانی شهید رجایی دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان دستگاه برتر در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی گروه سلامت و رفاه اجتماعی را کسب کرد.

img

ایجاد اشتغال پایدار در استان البرز در بستر تعاون شكل می گیرد

مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به کارکردهای بخش تعاون در اشتغال گفت: ایجاد و توسعه اشتغال پایدار و رونق تولید در استان در بستر تعاون شکل می گیرد.

img

مدافعان سلامت تکرار جلوه های ایثارگری هستند

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج گفت:مدافعان سلامت جلوه هایی از ایثاری گری هایی هستند که در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرمین شریفین شاهد آنها بودیم.

img

سه نفر نهایی تصدی پست شهردار کرج؛

با رای اعضای شورای ششم اسلامی شهر کرج، سه نفر نهایی تصدی پست "شهردار کرج" معرفی شدند.

img

تامین برق یکی از چالش های توسعه تولید البرز است

استاندار البرز گفت: یکی از چالش های توسعه تولید،صنعت و کشاورزی این استان تامین برق است.

img

تحقق مطالبات شهروندان اولویت مدیریت شهری است

سرپرست شهرداری کرج با اشاره به اهداف مجموعه مدیریت شهری در شورای ششم، گفت: تحقق مطالبات شهروندان در اولویت است.

img

بازدید اعضای شورای ششم اسلامی شهر کرج از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز

اعضای جدید شورای اسلامی شهر کرج ضمن بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق ا لبرز، این کارخانه را نمادی از توسعه مراکز ملی در استان البرز دانستند.

img

بیمارستان امام خمینی (ره) استان البرز بازگشایی شد

بیمارستان امام خمینی (ره) البرز که بعد از ۵ سال وقفه با حمایت قوه قضاییه به چرخه درمانی کشور بازگشت با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای بازگشایی به مراکز درمانی بیماران کرونایی‌ پیوست.

img

دغدغه مسکن خبرنگاران البرز برطرف می شود

رییس خانه مطبوعات استان البرز اعلام کرد که با پیگیری های انجام شده دغدغه مسکن خبرنگاران این استان برطرف می شود.

img

پیام تسلیت دکتر دادخواه شهردار گرمدره به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم

دکتر دادخواه طی پیامی فرا رسیدن ایام محرم وشهادت سرور وسالار شهیدان،حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش را تسلیت گفت.

img

شهر گرمدره آخرین روز از برنامه های دهه ولایت را در مسجد جامع برگزار کرد

دکتر دادخواه شهردار گرمدره با بیان اين که آخرین روز از برنامه های دهه ولایت با انجام برنامه های متنوع در مسجد جامع شهر برگزار شد گفت: خوشحالیم که در این برنامه ها مردم ولایی و فهیم شهر گرمدره همراه خوبی درانجام برنامه های فرهنگی بودند.

img

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، مجموعه ای کم نظیر در سطح ملی است

عزیز الله شهبازی استاندار البرز همزمان با عید غدیر خم‌، ضمن بازدید از روند اماده سازی کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، از کم نظیر بودن این مجموعه در سطح ملی خبر داد.

img

کشف قبرستان تاریخی در ساوجبلاغ

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از کشف قبرستان تاریخی مربوط به دوره اسلامی در روستای سنج شهرستان ساوجبلاغ خبر داد.

img

افتتاح کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز ، تحول اساسی در تولید و صنعت فناورانه ایجاد می کند

افتتاح کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، در کنار ایجاد اشتغال برای بیش از 1000 نفر زمینه‌ساز تحول اساسی در تولید و صنعت فناورانه در استان البرز و تهران می‌باشد.

img

فعالیت کارخانه نوآوری و صنایع خلاق زیست بوم نوآوری استان البرز را در مسیر تکامل و تعالی قرار می دهد

احداث کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز گامی در مسیر تکامل زیست‌بوم نوآوری استان البرز و عاملی برای حضور نخبگان و مستعدان استان در شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ های فعال است.

img

سیستم گرمایشی ۵۱ مدرسه البرز در حال استاندارد سازی است

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرزگفت: استانداردسازی سیستم گرمایشی ۵۱ مدرسه این استان با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

img

بازدید دکتر ستاری از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز

معاون علمی و فنآوری ریاست جمهوری در بازدید ازکارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، بر لزوم تسریع در آماده سازی و استقرار استارتاپ ها تاکید کرد.

img

مدیران برای تامین آب و برق البرز وارد میدان شوند

استاندار البرز با تاکید بر تامین هرچه بیشتر مطالبات مردمی گفت: مدیران این استان برای تامین آب آشامیدنی و رفع خاموشی برق در این استان وارد میدان شوند.

img

۳۱۰ تن شکر غیرقانونی در اشتهارد کشف شد

فرمانده انتظامی البرز از کشف ۳۱۰ تن شکر غیرقانونی و خارج از شبکه توزیع به ارزش ۳۷ میلیارد ریال در شهرستان اشتهارد خبر داد.

img

۲ هزار و ۴۰۰ نفر در فردیس خدمات بیمه بیکاری می گیرند

رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فردیس اعلام کرد که در حال حاضر ۲ هزار و ۴۰۰ نفر در این شهرستان از خدمات کمک دولتی بیمه بیکاری جهت کارگران شهرستان مقرری بگیر در جریان است.

img

رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان در البرز مدنظر است

استاندار البرز گفت: اکنون با توجه به آمارها، روند شیوع ویروس کرونا در این استان کاهشی است ولی باید همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی را مد نظر قرار دهیم .

img

دو حلقه چاه آب با کیفیت دیگر بر مدار آب شرب گرمدره افزوده می شود

نشست دکتر دادخواه شهردار گرمدره با آشوری رییس اداره آبفا شهر در دفتر شهردار گرمدره برگزار شد.

img

شکایات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای چهارباغ درحال رسیدگی است

شمیرانی سرپرست فرمانداری چهارباغ گفت: شکایات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای چهارباغ درحال رسیدگی است.

img

ثبت نام چهاردهمین جشنواره انتخاب کارآفرینان برتر استان البرز آغاز شد

مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز از آغاز ثبت نام چهاردهمین جشنواره انتخاب کارآفرینان برتر استان البرز از تاریخ 1تیرماه ماه جاری لغایت 10 مرداد امسال خبر داد.

img

ملت بصیر و هوشیار ایران اسلامی بار دیگر حماسه ساز شدند

فرماندار نظرآباد گفت: انتخابات ۱۴۰۰را درخششی از حضور و حماسه آفرینی ملت بصیر و هوشیار ایران اسلامی به ویژه مردم شریف و ولایتمدار این شهرستان بود.

img

حضور حداکثری مردم شهرستان چهارباغ در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان چهارباغ با حضور حداکثری و اقبال عمومی همراه بود.

img

هر ۱۰ روز یك‌ پروژه در گرمدره افتتاح می شود

آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های پیست دوچرخه سواری، باغ راه، ایستگاه تندرستی، زمین بازی کودک، نورپردازی، ایستگاه غذای خوشمزه و پارکینگ موقت در گرمدره با حضور شهردار، اعضای شورای شهر، امام جمعه، خانواده شهدا و ایثارگران،روحانیون، فرمانده و بسیجیان حوزه ۱۲۷بسیج، پلیس راه کلانتری ۳۴ گرمدره مردم شریف گرمدره افتتاح و به بهره برداری رسید.

img

۶۲ درصد فردیسی ها در انتخابات شرکت کردند

فرماندار فردیس اعلام کرد ۶۲ درصد واجدان شرایط رای در این شهرستان در پای صندوق های اخذ رای حضور یافتند.

img

استاندار البرز از حضور و مشارکت مردم در انتخابات قدردانی کرد

استاندار البرز با بیان اینکه انتخابات باشکوهی در البرز برگزار شد، گفت: از حضور و مشارکت مردم سرفراز البرز ، همراهی رسانه های استان و مجموعه برگزار کنندگان انتخابات قدردانی می کنم.

img

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر گرمدره به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر

عباس دادخواه شهردار گرمدره و داود سعیدیان به مناسبت فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر در پیامی این روز را به دختران شهر گرمدره تبریک گفتند.

img

توسعه زیر ساخت های البرز را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد

استاندار البرز با بیان اینکه برای ارتقای سرانه های ورزشی این استان از هیچ تلاشی فروگذاری نکردیم گفت :ه رشد زیر ساخت های ورزشی البرز را به صورت جدی دنبال خواهیم کرد.

img

وزش باد و افزایش آلاینده‌ها برای البرز پیش‌بینی شد

مدیر کل هواشناسی البرز اعلام کرد که وزش باد همراه با آلاینده‌ها برای عصر امروز دوشنبه و فردا در مناطق مختلف استان پیش بینی می شود.

img

پرداخت 12 هزار میلیارد تسهیلات و تعهدات توسط بانک توسعه تعاون استان البرز در سال 99

طی سال 99 حدود 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات،ضمانت نامه، اعتبار اسنادی و .. در حمایت ازبخش تعاون و بنگاههای اقتصادی استان اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در بخشهای مختلف کشاورزی، صنعت و معدن ، خدمات و بازرگانی پرداخت گردیده است.

img

آموزش پزشکان البرزی در زمینه نسخه الکترونیکی آغاز شده است

مدیر کل بیمه سلامت استان البرز با بیان اینکه از مجموع حدود سه هزار پزشک دارای مطب در استان ۳۵۰ نفر آنان طرف قرارداد این بیمه هستند، اعلام کرد که آموزش تمام پزشکان برای اجرای طرح الکترونیکی کردن نسخه های پزشکی در استان آغاز شده است.

img

متروی کرج ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

استاندار البرز با اشاره به نزدیکی افتتاح فاز نخست خط ۲ قطار شهری کرج اعلام کرد که اکنون این فاز ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

img

بوستان محله ای شهرک ابریشم (چهارباغ کرج) افتتاح شد

آیین افتتاح بوستان محله ای شهرک ابریشم با حضور امام جمعه شهرستان چهارباغ،شهردار،رییس،نایب رییس،اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مسوولان این شهر برگزار شد.

img

ساخت و سازهای غیرمجاز انتهای كوهك متوقف شد

دکتر دادخواه شهردار گرمدره در گفت و گو با خبرنگار ما از توقف ساخت و ساز غیرمجاز انتهای کوهک خبر داده و گفت: بر اساس گزارش های رسیده با همکاری پلیس ساختمان شهرداری گرمدره و همچنین بخشدار و مسوول ساخت و ساز بخشداری شهر قدس جرثقیل فعال در این پروژه توقیف به پارکینگ هدایت و از ادامه عملیات این‌بنا جلوگیری به عمل آمد‌.

img

گام بعدی تکمیل آزاد راه شمالی کرج است

استاندار البرز با اشاره به اجرای پروژه های بزرگ راه سازی، ریلی و عمرانی از جمله جاده هشتگرد - طالقان طی سه سال گذشته در استان گفت : گام بعدی تکمیل آزاد راه شمالی کرج بوده که در آینده نزدیک بخشی از آن زیر بار ترافیک می رود.

img

ساخت و سازهای غیر مجاز خط قرمز شهرداری گرمدره

دکتر دادخواه شهردار گرمدره در گفت‌وگو با خبرنگار ما در زمینه مغازه هایی که به تازگی در بلوار امیر آباد، نزدیکی پارک بانوان ایجاد گردیده بود گفت: با توجه به این که در ملک مذکور که جزو حریم شهر گرمدره محسوب می شود و سال گذشته کودکی خردسال در استخری که در این زمین وجود دارد افتاده و جان خود را از دست داده طی روزهای گذشته و اخطارهای صادر شده از سوی شهرداری برای ایمن سازی این ملک با مشاعات شهری و محصور کردن ملک فوق با دیوار ، دستور ایجاد دیوار کشی به مالک‌زمین صادر شد.

img

ایستگاه های پایش هوا رونمایی شد

شهرداری کلانشهر کرج در آیینی از پروژه ها زیست محیطی و ایستگاه های پایش با هدف کاهش آلودگی هوا رونمایی کرد.

img

جشنواره استانی اندیشه قلم با تقدیر از برگزیدگان به ایستگاه پایانی رسید

آیین اختتامیه جشنواره اندیشه قلم با حضور نور محمد فردی،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز،ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رضا عباس زاده رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات ‌البرز و تعدادی از مسئولین فرهنگی استان البرز و همچنین برگزیدگان این‌جشنواره با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سالن ‌گفتگوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد.

img

پرونده انتخاباتی در البرز تشکیل نشده است

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت که تا کنون پرونده قضایی انتخاباتی در استان تشکیل نشده اما افرادی که قانون شکنی کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

img

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزارمیلیاردی در منطقه ویژه اقتصادی پیام

هیات وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری–صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد تبصره (۱) ماده (۱) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، طرح جامع پیام که در بهمن سال گذشته به تصویب رسیده بود را ابلاغ کرد.

img

روند اجرایی پروژه مسجد جامع و پارك كوهستان مورد بازدید قرار گرفت

دکتر دادخواه شهردار گرمدره از برخی پروژه های این شهرداری بازدید به عمل آورد.

img

مشارکت بالای مردم در انتخابات دشمن را ناامید می کند

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت بالای مردم در انتخابات ۱۴۰۰ دشمنان اسلام را ناامید خواهد کرد.

img

چهار طرح تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز بهره برداری شد

چهار طرح تولیدی و صنعتی با پیام ویدئو کنفرانسی رییس جمهوری اسلامی ایران در منطقه ویژه اقتصادی استان البرز افتتاح شد.

img

عید فطر عید وحدت و انسجام مسلمانان است

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه تحول انسان به سمت کمال است، گفت: عید سعید فطر هم عید وحدت و انسجام مسلمانان است.

img

تولید واکسن کوو ایران برکت به ۳۰ میلیون دوز خواهد رسید

رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) با اشاره به تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت گفت: تولید این واکسن تا شهریور ماه امسال به رقمی بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون دوز خواهد رسید.

img

ورود دستگاه قضایی به مشکلات مسکن مهر شهرجدید هشتگرد

رییس دادگستری ساوجبلاغ اعلام کرد که دستگاه قضایی برای حل مشکلات مسکن مهر شهرجدید شهرستان ساوجبلاغ ورود کرده است.

img

ساکنان دارای خودرو پلاک غیر بومی البرز به شماره گذاری مراجعه کنند

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از ساکنان این استان که دارای خودروی با پلاک غیر بومی هستند خواست هرچه سریع تر برای تغییر پلاک به مراکز شماره گذاری خودرو البرز مراجعه کنند.

img

مطالبات بازنشستگان پیگیری می شود

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز با تشریح ضریب های افزایشی مستمری بازنشستگان اعلام کرد که به طور قطع مطالبات این عزیزان در اسرع وقت پیگیری خواهد شد.

img

طراحی برنامه کاربردی صنایع دستی البرز در دستور کار قرار دارد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز اعلام کرد که طراحی برنامه کاربردی صنایع‌دستی برای حمایت از هنرمندان و رونق این بخش در دستور کار قرار گرفته است.

img

نجات فرد سرمازده در ارتفاعات طالقان

رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که مرد ۵۰ ساله ای که در ارتفاعات طالقان دچار سرمازدگی شدید شده بود، با همکاری گروه های مردمی پیدا و با بالگرد امدادی اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.

img

ثبت ۲ میلیون درخواست کارت هوشمند ملی در البرز

مدیرکل ثبت احوال البرز اعلام کرد تاکنون ۲میلیون و ۱۴۰ درخواست کارت هوشمند ملی در این استان ثبت شده که مراحل اداری تمام این درخواست ها طی شده است.

img

معلم همچون انبیای الهی با تمام توان بر تاریکی نادانی می تازد

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در پیامی به مناسبت هفته معلم اعلام کرد که معلمی همچون انبیای الهی با تمام توان بر تاریکی نادانی می تازد و با صبر و شکیبایی بر رنج‌های آموختن به شاگردانش غلبه می‌کند.

img

معلمان و کارگران به جامعه حیات می بخشند

استاندارالبرز گفت: معلمان و کارگران با کاری که در عرصه تعلیم و تربیت، تولید و صنعت انجام می دهند به جامعه حیات می بخشند.

img

شکوفایی جوامع مرهون پویایی کارگران است

استاندار البرز در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کارگر اعلام کرد که بدون تردید شکوفایی جوامع از دیرباز تاکنون مرهون قدرت و پویایی کسانی است که با بازوان توانمند خود چرخ تولید و اقتصاد را به گردش در می آورند.

img

مردم البرز از تردد غیر ضروری اجتناب کنند

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز اعلام کردکه با توجه به ورود سامانه تندری و وزش باد و گرد و خاک ، مردم از ترددهای غیر ضروری در سطح شهرهای استان خودداری کنند.

img

۱۴معلم البرزی به مرحله کشوری جلوه های ویژه راه یافتند

مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که ۱۴ معلم این استان به مرحله کشوری طرح شناسایی جلوه های ویژه معلمی در زیست بوم جدید راه یافتند.

img

بدون کمک دولت اجرای پروژه های بزرگ سخت‌تر بود

شهردار کرج با اشاره به بحران های اقتصادی چند سال گذشته و سختی کار مدیریت شهری در اتمام پروژه های نیمه تمام، گفت: بدون کمک مسئولان استانی و دولت، تحقق این اقدامات سخت تر می شد.

img

بهره برداری های نادرست از زمین حیات بشر را تهدید می کند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز با اشاره به شعار روز زمین پاک با عنوان «احیای زمین، افزایش بهره وری برای توسعه پایدار»، گفت: دخالت ها و بهره برداری های نادرست انسان ها از کره زمین و خاکی، حیات بشر را تهدید می کند.

img

حمایت از تولید در البرز با رویکرد اشتغال در دستور کار قرار گرفت

مدیرکل تعاون،‌ کار ورفاه اجتماعی البرز از ایجاد هماهنگی های لازم در استان برای تقویت و حمایت از تولید با رویکرد اشتغال و تعاون خبر داد.

img

سه بیمارستان در البرز نیازمند تکمیل هستند

استاندار البرز با اشاره به پایین بودن سرانه های بهداشتی و درمانی این استان گفت : اکنون سه بیمارستان در این استان پرجمعیت نیازمند تکمیل و تجهیز هستند.

img

۴۳ میلیارد تومان به حساب ایتام البرزی واریز شد

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز اعلام کرد که بیش از ۴۳ میلیارد تومان سال گذشته به حساب ایتام و فرزندان محسنین توسط حامیان البرزی واریز شد.

img

تصویب هشت هزار میلیارد ریال برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام البرز اعلام کرد که هشت هزار میلیارد ریال برای توسعه زیر ساخت ها در این منطقه در کمیسیون تخصصی شورای عالی اقتصاد تصویب شد.

img

وضعیت ساخت و سازها در گرمدره مورد بررسی قرار گرفت

دکتر دادخواه با مسئولین واحد‌های شهرسازی ، عمران، بازرسی، پلیس ساختمان شهرداری دیدار و مطالبی در نظارت بیشتر در ساخت وساز ها تاکید کرد.

img

مصرف بیش از 5 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی توسط مشترکین گاز استان البرز

البرزی ها در سال 1399 بیش از 5 میلیارد و 753 میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرده اند.

img

البرزی ها در خانه ها بمانند

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره تند شدن شیب ابتلا به بیماری کووید۱۹ از مردم خواست برای کنترل این بیماری در خانه ها بمانند.

img

اجرای تمهیدات ویژه ترافیکی ماه مبارک رمضان در البرز

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت که با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و سهولت تردد در این ایام، تمهیدات ویژه ترافیکی در این استان آغاز شده است.

img

دستور ویژه دادستان فردیس برای اجرای دقیق مصوبات ستاد کرونا

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس در ابلاغی از شهرداری فردیس خواست ضمن اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا از ورود مردم به پارک ها تا عادی شدن شرایط عمومی، جلوگیری کند.

img

دولت برای پیشبرد پروژه های البرز با قدرت در میدان بوده است

استاندار البرز گفت که دولت با وجود محدودیت های مالی، برای پیشبرد پروژه های استان با قدرت در میدان کار و فعالیت بوده است.

img

ممنوعیت تردد خودروهای غیر بومی در جاده کرج - چالوس

رییس پلیس البرز از اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای غیر بومی در جاده کرج - چالوس خبر داد.

img

کووید ۱۹ سبب مرگ ۱۳ نفر و بستری شدن ۱۴۳ بیمار در البرز شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز اعلام کرد که کووید ۱۹ سبب مرگ ۱۳ بیمار و انتقال ۱۴۳ نفر دیگر به تخت های بیمارستانی استان طی ۲۴ ساعت گذشته شد.

img

زیرساختهای تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال جدید در شهر گرمدره مهیا شود

دکتر دادخواه در اولین جلسه شورای اداری شهرداری گرمدره ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۰ و اعیاد شعبانیه از همراهی و مساعدت مسوولان واحدهای شهرداری و آماده باش نیروها در ایام نوروز تشکر کرده و اظهار کرد: از همکاران می خواهم در سال جدید هر چه زودتر پروژه های باقیمانده از سال قبل را مورد پیگیری و رسیدگی قرار دهند.

img

طرح های آموزشی البرز براساس سند تحول بنیادین است

مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: طرح های آموزشی - تربیتی در مدارس این استان براساس سند تحول بنیادین تدوین و اجرایی شده است.

img

بخشی از سقف پل تاریخی خاتون کرج ریزش کرد

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز از ریزش بخشی از سقف پل تاریخی خاتون واقع در شرق کلانشهر کرج خبر داد.

img

آغاز عملیات ساخت پیست دوچرخه سواری و جاده تندرستی شهر گرمدره

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر گرمدره امروز گرمدره تلالویی دیگر از کار و عمران را آن هم به صورت جهادی به تجربه نشست و آغاز عملیات احداث باغ راه در محدوده شهرک آسمان البرز از جمله دستاوردهایی بود که کام مردم گرمدره را شیرین کرد. پروژه ای که می تواند علاوه بر افزایش سرانه های فضای سبز این شهر نشاط اجتماعی و ورزشی این شهر را به همراه داشته باشد و طروات شهری گرمدره را بیش از پیش قوت ببخشد.

img

امیدواریم دوره کنونی مجلس در جهت تحقق «مدیریت یکپارچه شهری» گام های خوبی بردارد

رئیس شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه امیدواریم دوره کنونی مجلس در جهت تحقق «مدیریت یکپارچه شهری» گام های خوبی بردارد، گفت: سرمایه اعتماد مردم که به حق یک امانت الهی است بر دوش نمایندگان اصلح مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

img

در رویکرد شورای شهر کرج مقوله فرهنگی و اجتماعی الویت نبوده و نگاه فنی غالب بوده است

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری کرج به جای رویکرد فرهنگی اجتماعی رویکرد و نگاه فنی را به کار بسته است.

img

۴۰۰ واحد صنفی در فردیس اخطار دریافت کردند

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردیس گفت: ۴۰۰ واحد صنفی این شهرستان به دلیل بی توجهی به اجرای محدودیت های کرونایی اخطار دریافت کردند.

شبکه خبری شهروند البرز
پایگاه خبری مشق صلح
پایگاه خبری خبر گوهردشت