سرویس فرهنگی و هنری
img

شهرداری تهران از مجموعه سعدآباد شکایت کرد

رییس شورای اسلامی شهر تهران از شکایت شهرداری تهران از مجموعه سعدآباد جهت قطع درختان این مجموعه خبر داد.

img

ظرفیت معرفی چهره‌های قرآنی ایجاد شود

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آماده‌سازی زیرساخت‌های برنامه قرآنی «محفل ۲» گفت: این برنامه باید به دنبال معرفی سلبریتی‌(چهره)های قرآنی باشد و یا ظرفیتی ایجاد کند که در حوزه قرآن هم بتوانیم سلبریتی‌هایی را به جامعه معرفی کنیم.

img

خودکفایی در تولید کاغذ یکی از نمادهای هویتی کشور است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خودکفایی در حوزه کاغذ را فقط یک موضوع فنی و صنعتی نمی‌دانیم و تولید کاغذ امروز به یکی از مهم‌ترین نمادهای هویتی ما تبدیل شده است.

img

روحانیت همیشه سپر بلای مردم بوده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در طول تاریخ اسلام روحانیت سپر بلای مردم بوده و همیشه در همه انقلاب های خونین ایران، مردم روحانیت را در کنار خود احساس کردند.

img

نقش دستخط درمانی بر فرد و جامعه

هنر دست‌خط درمانی، که اغلب به عنوان کالیگرافی درمانی شناخته می‌شود، رویکردی است که در آن فرآیند نوشتار دستی به عنوان ابزاری برای کمک به بهبود و توسعهٔ هم ذهنی و هم فیزیکی فرد به کار می‌رود.

img

مجوز چاپ کتاب همانند سابق محدودیت زمانی ندارد

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه مجوز چاپ کتاب مانند سابق محدودیت زمانی ندارد، توضیح داد: تا زمانی که ناشر اعلام کند که متن کتاب تغییر کرده یا اینکه کتاب را به ناشر دیگری واگذار کند، نیاز به گرفتن مجوز جدید برای تجدید چاپ وجود ندارد، مگر اینکه هیات نظارت برای کتاب خاصی ورود و اعلام کند که کتاب باید مجدد بررسی شود.

img

صدور بیش از ۱۸۰ مجوز ساخت فیلم سینمایی، در دولت سیزدهم

مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم گفت: در دولت جدید بیش از ۱۸۰ فیلمنامه سینمایی مجوز تولید گرفته‌اند که ضمن رعایت تنوع ژانر و گوناگونی موضوعات، به لحاظ ترکیب و تنوع سینماگران نیز از چهره‌های شاخص و پیشکسوت تا سینماگران تازه کار و کمتر شناخته شده در جدول دیده می‌شوند.

img

قطع درختان سعدآباد تکذیب شد

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با انتشار اطلاعیه‌ای خبر قطع درختان این مجموعه را تکذیب کرد.

img

علوم انسانی نیاز به یک پژوهشکده مستقل دارد

رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با تاکید بر اینکه باید تحولاتی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه شکل بگیرد، گفت: اگر قصد داریم تحولی در علوم انسانی ایجاد کنیم و علوم انسانی بومی‌سازی شود حداقل کاری که باید کنیم این است که یک پژوهشکده مستقل برای تحول علوم انسانی ایجاد کنیم که افراد جدید در آن تمام وقت کار کنند.

img

شهید عجمیان در پاسداری از تحول بزرگ تاریخ بشری به شهادت رسید

رییس سازمان بسیج مستضعفان گفت: شهید عجمیان و دیگر شهدای بزرگ ملت ایران در پاسداری از انقلابی به شهادت رسیدند که سرآغاز یک تحول بزرگ در تاریخ بشری و ورود به یک عصر جدید بود.

آخرین اخبار
پایگاه خبری نوژان نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز