سرویس اجتماعی
img

مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند

فرمانده کل انتظامی کشور با تاکید بر اینکه پلیس اجازه نمی‌دهد دشمنان قسم خورده این مردم و انقلاب، امنیت و آرامش مردم عزیزمان را بر هم زنند، گفت: از مردم عزیز که صف خود را از افراد شرور و اغتشاشگر جدا کردند و از پلیس حمایت های "خالصانه" و "هوشمندانه" داشتند، تشکر و قدردانی می کنم.

img

تامین معلم مورد نیاز با همکاری دولت

وزیر آموزش و پرورش از تامین معلم مورد نیاز با همکاری دولت و چاپ ۱۴۹ میلیون جلد کتاب با ۹۸۷ عنوان خبر داد.

img

تأمین‌اجتماعی آماده انعقاد قرارداد با همه مراکز درمانی ناباروری است

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: این سازمان آماده انعقاد قرارداد با همه مراکز درمانی ناباروری است.

img

ردپای برخی سفارتخانه‌ها و سرویس‌های خارجی در مسائل اخیر تهران مشاهده می‌شود

استاندار تهران در توئیتی تصریح کرد، ردپای مداخله برخی سفارتخانه‌ها و سرویس‌های خارجی در مسائل اخیر تهران به وضوح مشاهده می شود.

img

مراسم بازگشایی مدارس با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: زنگ آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس روز شنبه دوم مهر با حضور رئیس جمهور نواخته می‌شود.

img

جزئیات استخدام سازمان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی ضمن تشریح جزئیات استخدام در این سازمان گفت: سازمان در حال انجام مکاتبات برای کسب موافقت مسئولان جهت لحاظ امتیازات ویژه کرونا فعالان دوره شیوع این بیماری در آزمون‌های استخدامی تامین اجتماعی است.

img

اجرای اصل ۵٠ قانون اساسی با افزایش هوش محیط زیستی محقق می‌شود

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: اگر افزایش هوش محیط زیستی داشته باشیم قطعا اجرای اصل ۵٠ قانون اساسی و سیاست های ابلاغی رهبری در زمینه محیط زیست جدی تر و پرنگ تر اجرا می‌شود.

img

اهدای خون در جامعه، به یک فریضه اخلاقی و مسئولیت انسانی تبدیل شده است

سرپرست اداره کل انتقال خون استان تهران ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در حاشیه پیاده روی اربعین حسینی و اهدای خون پایتخت نشینان در قالب پویش خون بهای عشق در این روز گفت: اهدای خون در جامعه، به یک فریضه اخلاقی و مسئولیت انسانی تبدیل شده است.

img

۳ دستور ویژه فرماندهی انتظامی کل کشور در پرونده مهسا امینی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: سردار" اشتری" با وجود حضور در مرز شلمچه، پس از اطلاع از ماجرای خانم "امینی"، با ذکر اینکه "مهسا امینی" مثل دختر من است، سه دستور ویژه مبنی بر انجام درمان جدی وی، رسیدگی فوری بدون هیچگونه ملاحظه ای و تکریم خانواده مرحومه را صادر کردند.

img

دیپلماسی سلامت از نکات مورد توجه دولت است

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از نکات مورد توجه دولت سیزدهم، دیپلماسی سلامت است که با توجه به این که ایران یکی از قوی‌ترین سیستم‌های سلامت را در منطقه داراست باید از این فرصت در حوزه دیپلماسی استفاده مطلوبی کرد.

img

مرگ «مهسا امینی» ناگوار بود

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به مرگ مهسا امینی گفت: این حادثه ناگوار بود و آرزو می‌کنم که شاهد چنین اتفاقی نباشیم.

img

مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد تأمین‌ اجتماعی بدون تاخیر پرداخت می‌شود

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌ اجتماعی با اشاره به پرداخت ماهیانه حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان به داروخانه‌های طرف قرارداد، گفت: مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد سازمان تأمین‌اجتماعی بدون تاخیر درحال پرداخت است.

img

با جدیت پیگیر روشن شدن تمام ابعاد موضوع مهسا امینی هستیم

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: ‏در گفت وگوی مستقیم با والدین مرحومه ‎مهسا امینی، اطمینان دادم که با جدیت پیگیر روشن شدن تمامی ابعاد این موضوع هستیم.

img

کلاهبرداری اینترنتی با ترفند فروش لوازم تحریر ارزان قیمت

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و تشکیل پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب شهروندان با ترفند فروش لوازم تحریر ارزان قیمت خبر داد.

img

اهدای ۴۶ هزار جهیزیه به نوعروسان نیازمند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از اهدای ۴۶ هزار جهیزیه به نوعروسان نیازمند از ابتدای سال جاری خبر داد.

img

آسایشگاه کهریزک مکانی امن برای بیماران و سالمندان

انجمن ام اس البرز در راستای خدمات رسانی به اعضا بستری در آسایشگاه خیریه کهریزک محمد شهر خود با همکاری سه تن از پزشکان متعهد و متخصص مغز و اعصاب استان البرز به صورت دوره ای از این مرکز بازدید به عمل می آورد.

img

سازمان تامین اجتماعی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند پیوست

وزیر ارتباطات‌ و فناوری اطلاعات از پیوستن سازمان تامین اجتماعی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند خبر داد.

img

سن بلوغ در جامعه یک تا سه سال کاهش یافته است

وزیر آموزش و پرورش گفت: سن بلوغ در جامعه یک تا سه سال کاهش یافته و این مساله ناشی از تغذیه و گسترش رسانه‌های ارتباط جمعی است.

img

کمک هزینه بارداری از اولین روز استراحت محاسبه می‌شود

مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح جزئیات مرخصی زایمان گفت: کمک هزینه بارداری از اولین روز استراحت، محاسبه و پرداخت شده و مدت دریافت غرامت دستمزد ایام بارداری نیز جزو سوابق بیمه‌ای مادر محسوب می‌شود.

img

دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک بهانه نیاورند

ایران دارای یکی از مترقی‌ترین قوانین در زمینه هوای پاک است اما با وجود داشتن آن، به ویژه در کلانشهرها هنوز شاهد هوایی آلوده هستیم که عده ای اجرا نشدن این قانون را به نداشتن اعتبار ربط می دهند اما رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست معتقد است پول ملاک نیست؛ دستگاه های مجری بهانه نیاورند.

img

ماموران پلیس برای امنیت مردم از جان خود می‌گذرند

رئیس پلیس پایتخت گفت: شهید امیر کیوان‌لو برای برقراری امنیت و دفاع از ناموس مردم جانش را فدا کرد و ماموران پلیس تا آخر پای امنیت مردم ایستاده اند.

img

سه هزار و ۸۱۶ کادر پزشکی و بهداشتی به زائران اربعین خدمات ارائه می دهند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از اعلام آمادگی و آماده باش کامل وزارت بهداشت برای کنگره بزرگ اربعین خبر داد و گفت: سه هزار و ۸۱۶ کادر پزشکی و بهداشتی برای خدمت رسانی به زائران اربعین ساماندهی شده اند.

img

بسیاری از اختلافات ناشی از نبود گذشت است

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: در برنامه ششم توسعه قرار بود که میزان طلاق ۲۰ درصد کاهش یابد اما متاسفانه طبق یک تحلیل آماری چهار درصد و در یک تحلیل مقایسه ای با ازدواج، هشت درصد میزان طلاق افزایش یافته است.

img

ستاد ملی صبر ترکیبی از قوای حاکمیتی و مردمی است

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با بیان اینکه ستاد ملی صبر قضایی نیست بلکه ترکیبی از همه قوای مردمی و حاکمیتی است، گفت: بزرگانی که می‌توانند از آبرو و اعتبار یا از قدرت سیاسی و نفوذ کلام خود برای ترویج فرهنگ صلح و سازش استفاده کنند.

img

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه کمک هزینه سفر زیارتی به بازنشستگان تأمین‌اجتماعی

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌ اجتماعی از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه کمک هزینه سفر زیارتی به بازنشستگان تأمین‌ اجتماعی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین خبر داد.

img

ام اس و هنر درمانی

هنر به تنهایی می تواند می تواند بخش بزرگی از مشکلات و ناراحتی های روحی را التیام دهد.

img

کسب مدال طلای مسابقات جهانی ابداعات و اختراعات ترکیه توسط دانشمند ایرانی

افتخار آفرینی دکتر کامبیز مهدیزاده مخترع و دانشمند جوان ایرانی در مسابقات جهانی اختراعات ترکیه

img

مجموعه استخر سر پوشیده شهرداری آبیک آغاز به کار کرد

دكتر دادخواه شهردار آبیك از پایان روند بازسازی و نوسازی تاسیسات مجموعه استخر سر پوشیده شهرداری خبر داد.

img

یک میلیون مسکن در تهران کم داریم

شهردار تهران گفت: امروز میراثی داریم که با یک حساب سرانگشتی یک میلیون مسکن برای افرادی که در تهران زندگی می کنند کم داریم که این قضیه منجر به حاشیه نشینی و گرانی در مسکن استیجاری و تملکی است.

img

گذر موقت اربعین ظرف ۷۲ ساعت از طریق پست تحویل می‌شود

سخنگوی پلیس گفت: برگه تردد ویژه اربعین (گذر موقت اربعین) حداکثر ظرف ۷۲ ساعت و از طریق اداره پست به نشانی متقاضیان و مشتاقان حضور در راهپیمایی عظیم و معنوی اربعین حسینی (ع) تحویل می‌شود.

img

مجازات بازدارنده در حوزه محیط زیست نیازمند اصلاح قوانین است

رییس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: اعمال مجازات های بازدارنده برای افرادی که به محیط زیست آسیب وارد می کنند نیازمند اصلاح بخش هایی از قوانین و تدوین قوانین جدید است.

img

پرداخت از جیب مردم در حوزه درمان باید به صفر برسد

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: پرداخت از جیب مردم را در حوزه درمان باید کاهش دهیم و بلکه به صفر برسانیم.

img

ایران در درمان اعتیاد از کشورهای مرجع است

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: شاید اینگونه تلقی شود که جمهوری اسلامی ایران فقط در حوزه مبارزه با مواد مخدر و باندهای بزرگ مواد مخدر از سوی سازمان ملل مورد تقدیر قرار می‌گیرد بلکه در حوزه درمان نیز ایران از کشورهای مرجع است.

img

خیرین حدود ۸ هزار میلیارد تومان برای مدرسه سازی هزینه کرده‌اند

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با بیان اینکه حدود ۸ هزار میلیارد تومان توسط خیرین مدرسه ساز برای سال جاری و آینده تحصیلی دانش آموزان هزینه شده است، گفت: در حوزه مدرسه‌ داری می‌توان نقش این خیرین و گروه‌های جهادی را با مشارکت آموزش و پرورش پر رنگ کرد.

img

هدف‌گذاری ٣٠ هزار سهمیه اشتغال برای مددجویان کیمته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان تهران از هدف‌گذاری ٣٠ هزار سهمیه اشتغال برای مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد و گفت: اکنون بیش از سه هزار مورد اشتغال به مرحله اجرا رسیده و جامعه هدف را پوشش می‌دهد.

img

رکورد سفرهای استانی دولت مردمی از بدو انقلاب تاکنون شکسته شد

مشاورعالی وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال به مناسبت هفته دولت رکورد سفرهای استانی دولت مردمی از بدو انقلاب اسلامی تاکنون شکسته شد.

img

سهم ۵۰ درصدی تأمین‌اجتماعی در حق بیمه تکمیلی درمان

سرپرست اداره‌کل امور مستمری‌های سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: سهم این سازمان در تقبل حق بیمه تکمیلی درمان مستمری‌بگیران ۵۰ درصد است.

img

با کمک کوادکوپترهای بومی از محیط‌بانان حفاظت می کنیم

رییس سازمان حفاظت محیط‌ زیست، انعقاد قرارداد با شرکت‌های دانش بنیان و استفاده هرچه بیشتر از دوربین‌های مداربسته و کوادکوپترهای بومی‌سازی شده برای پایش مناطق طبیعی و حفظ و حراست از جان محیط‌بانان را از برنامه های اصلی این سازمان عنوان کرد.

img

ام اس و بارداری

ام اس یک بیماری خود ایمن و التهابی سیستم عصبی مرکزی است که بیشترین شیوع آن در زنان سنین 20-40 سال است و همانطور که می دانیم سنین اصلی باروری نیز همین سنین است فلذا اهمیت توجه به بارداری و باروری در بیماران ام اس مشخص می شود.

img

دادستان تهران برای رسیدگی به پرونده فولاد مبارکه شعبه‌ ویژه‌ اختصاص دهد

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وصول گزارش تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه گفت: دادستان تهران شعبه‌ای ویژه‌ برای رسیدگی به این موضوع اختصاص دهد و همه جوانب قضیه مذکور با نهایت دقت، مورد بررسی قرار گیرد تا به آنچه حق و انصاف است، عمل شود.

img

تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی سازمان تامین‌اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامی متمرکز این سازمان برای سال ۱۴۰۱ که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود تا پایان امروز دوشنبه هفتم شهریور تمدید شده است.

img

ستاد بحران استان تهران با تامین تجهیزات به کمک شهر فرودگاهی می‌رود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از عقد تفاهمنامه میان این ستاد و شهر فرودگاهی خبر داد و گفت: ستاد بحران استان تهران در صورت بروز سوانح با تامین تجهیزات به کمک شهرفرودگاهی می‌رود.

img

فعالیت گشت‌های ویژه پلیس و تشدید برخورد با مجرمان جرایم خشن

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور از فعالیت گشت‌های ویژه پلیس و تشدید اقدامات مقابله‌ای با مجرمان جرایم خشن خبر داد و گفت: طی نشستی با دادستان کل کشور بر کوتاه شدن فرایند دادرسی پرونده مجرمان جرائم خشن، زورگیران و سارقان تاکید و تصمیم‌گیری شد.

img

ناگفته‌های واردات واکسن کرونا

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر ناگفته‌هایی از عملیات ورود واکسن کرونا به ایران مطرح کرد و گفت که در آن دوره مطلبی از یک مقام مسئول در وزارت بهداشت عنوان شد که یک ماه و نیم واردات واکسن به کشور را به تعویق انداخت.

img

همکاری ایران و ترکیه برای صیانت از حقوق شهروندی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ابراز امیدواری کرد که سازمان بازرسی و آمبودزمان ترکیه با بهره گیری از تجربه‌های نظری و عملی خود در زمینه‌های مختلف به ویژه صیانت از حقوق شهروندی، گام های مؤثری بردارند که نتایج آن برای دو کشور ملموس باشد.

img

اربعین رمز جاودانه شدن نهضت امام حسین(ع) است

رئیس جمعیت هلال‌احمر اربعین را دانشگاه درس‌های ایستادگی، مقاومت، حق‌گرایی، حـقیقت‌گویی، روشن‌گری و حفظ ارزش‌ها و یـاد شهداء دانست و گفت: اربعین رمز جاودانه شدن نهضت امام حسین(ع) است.

img

سامان ازدواج جوانان مهمترین ماموریت سند تحول دولت

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در سند تحول دولت و در شورای عالی جوانان و در عرف سیاسی کشور، مهمترین مأموریت حوزه جوانان موضوع سامان ازدواج، تسهیل و پایین آوردن سن ازدواج و پیشگیری از طلاق است.

img

وزارت بهداشت به دنبال تسهیل حضور پزشکان در مناطق کم‌برخوردار است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تسهیل شرایط حضور پزشکان متخصص در مناطق کم‌برخوردار از سیاست‌های محرومیت‌زدایی این وزارتخانه است.

img

۷۷/۵ درصد رتبه‌های برتر کنکور از مدارس دولتی هستند

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۷۷/۵ درصد رتبه‌های ۱ تا ۱۰ زیرگروه‌های علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی فنی و رتبه‌های ۱ تا ۵ گروه‌های آموزشی هنر و زبان خارجی، مربوط به مدارس دولتی بود.

img

دولت سیزدهم محیط زیستی ترین دولت در سه دهه گذشته است

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: با توجه به اقداماتی که دولت سیزدهم در یک سال گذشته انجام داده نشان می دهد که محیط زیستی ترین دولت در سه دهه گذشته است.

img

٧درصد تولید ناخالص در تصادفات هزینه می‌شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا با بیان اینکه ٧ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور صرف هزینه تصادفات می‌شود، گفت: قوانین حوزه حمل و نقل کشور باید بازدارنده باشد.

img

زیرساخت صدور کارت ملی ایرانیان خارج از کشور در دولت سیزدهم فراهم شد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم برقراری ارتباط ایرانیان خارج از کشور با داخل بود گفت: صدور کارت‌های ملی ایرانیان خارج از کشور با فراهم کردن زیرساخت های لازم در راستای همین امر انجام شد.

img

برقراری اینترنت رایگان برای دانشجویان و دانش‌آموزان منوط به تامین منابع است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص احتمال برقراری اینترنت رایگان در صورت مجازی شدن برخی آموزش‌ها در مدارس و دانشگاه‌ها گفت: اگر قرار باشد هرگونه اینترنت رایگان در اختیار دانش آموزان، فرهنگیان و دانشجویان قرار گیرد، باید منابع و بودجه آن پیش بینی شده باشد.

img

گزارش تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه به قوه قضاییه نرسیده است

رئیس قوه قضاییه با اشاره به گزارش اخیر تحقیق و تفحص مجلس از فولاد مبارکه گفت: تا شب گذشته که پیگیری می‌کردم، این گزارش هنوز به قوه قضاییه واصل نشده است؛ حال آنکه در رسانه‌ها مطرح شده گزارش مزبور به دستگاه قضایی واصل شده است.

img

برنامه ایراپن نیاز به ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجرای کشوری برنامه ایراپن که براساس نظام بهداشتی ایران شامل کاهش چهار بیماری دیابت، فشارخون بالا، سرطان و بیماری‌های مزمن تنفسی است نیاز به ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد.

img

اعتبار ۴۵۸ میلیارد ریالی شهرداری گنبد برای طرح‌های هفته دولت

شهردار گنبدکاووس از شروع عملیات ساخت بوستان ویژه بانوان این شهر در هفته دولت (۲ تا هشت شهریور) امسال خبر داد و گفت: این پروژه عمرانی، خدماتی - رفاهی با هزینه پیش‌بینی‌شده ۱۲۰ میلیارد ریال در ضلع جنوبی بولار صیاد شیرازی ساخته خواهد شد.

img

افزایش سواد اقتصادی معلمان و دانش آموزان بر مبنای یک برنامه مشترک

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: افزایش سواد اقتصادی معلمان و دانش آموزان، بر مبنای یک برنامه مشترک میان وزارت آموزش و پرورش و اقتصاد و دارایی صورت می‌گیرد.

img

افزایش حقوق و بیمه تکمیلی درمان مهم‌ترین مطالبه بازنشستگان کشوری از دولت است

صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: براساس آخرین نتایج طرح رضایت سنجی بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری، افزایش میزان حقوق، بیمه تکمیلی درمان همانند شاغلان و بهبود بیمه تکمیلی درمان به ترتیب مهم ترین مطالبات بازنشستگان کشوری از دولت، دستگاه محل خدمت و صندوق بازنشستگی کشوری است.

img

زندگی با ام اس

در ارتباط با بیماری ام اس متاسفانه اغلب افراد تصور اشتباهی دارند.

img

رأی پرونده گوهرناز قم به زودی صادر می‌شود

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به رسیدگی به پرونده گوهرناز قم در شعبه اول دیوان عالی کشور گفت: رأی نهایی به زودی صادر می‌شود.

img

توسعه چتر حمایتی دولت در راستای حراست از کیان خانواده

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: توسعه چتر حمایتی دولت در راستای حراست از کیان خانواده با پوشش خدمات برای مادران باردار و فرزندان آنها توسعه یافته است.

img

مرکز ۲۴ساعته فوریت‌های طبیعت راه اندازی می‌شود

رییس سازمان حفاظت محیط زیست از راه‌اندازی مرکز ۲۴ساعته فوریت‌های طبیعت خبر داد.

img

انهدام باند پولشویی با گردش مالی ۱۰۵ میلیارد تومان

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۳۰۴ اراذل و اوباش که اقدام به شرارت و نزاع و درگیری کرده بودند، خبر داد.

img

لوایح شورای عالی استان‌ها خارج از نوبت به مجلس برود

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: درخواست ما از مجلس شورای اسلامی این است که امکانی فراهم شود تا لوایح شورای عالی استان‌ها خارج از نوبت به مجلس برود.

img

تسریع در صدور مدارک هویتی زائران اربعین حسینی

سازمان ثبت احوال کشور گفت: ادارات کل ثبت احوال استان ها مدارک شناسایی زائران اربعین حسینی شامل: شناسنامه و گواهی مشخصات را در سریعترین زمان ممکن صادر کنند.

img

نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر دادگستری قانع شدند

وزیر دادگستری از اقناع نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره سوالات مطرح شده درباره سازمان تعزیرات و سایر بخش های مربوطه خبر داد.

img

ارزیابان هیات ممیزه رتبه بندی معلمان آموزش می‌بینند

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: ارزیابان حرفه‌ای در هیات ممیزه در حوزه رتبه بندی معلمان آموزش می‌بینند.

img

طلاق‌های صوری چالشی برای سازمان‌های بیمه‌گر

مدیرکل سابق امور مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به قضیه طلاق‌های صوری در سازمان‌های بیمه‌گری همچون تامین‌اجتماعی، گفت: در واقع دو نوع آفت ناشی از طلاق و ازدواج‌های صوری گریبان صندوق‌های اجتماعی را گرفته است که باید مدیریت شود.

img

انتقاد از اجرا نشدن کامل قانون ارتقای سلامت نظام اداری

قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور از عدم اجرای کامل قانون ارتقای سلامت نظام اداری در برخی از دستگاه‌ها انتقاد کرد.

img

برنامه‌های تحولی به منظور افزایش ظرفیت‌های دانش‌آموزی صورت می‌گیرد

مشاور عالی معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه‌های تحولی به منظور افزایش ظرفیت‌های موثر برای پیشرفت دانش آموزان صورت می‌گیرد.

img

تأمین‌اجتماعی ۹۰ درصد هزینه‌های درمان بستری در بیمارستان‌های دولتی را پرداخت می‌کند

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی ۹۰ درصد هزینه‌های درمان بستری بیمه‌شدگان در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی را پرداخت می‌کند.

img

اقدامی در دولت گذشته برای ایمن سازی نقاط پرخطر انجام نشد

رییس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه در هشت سال دولت گذشته هیچ اقدامی در خصوص رفع نقاط حادثه خیز نشد، گفت: از سال ۸۳ تا ۹۵ دولت ها هیچ اراده ای برای رفع نقاط حادثه خیز نداشتند.

img

هلال‌احمر آماده خدمت‌رسانی به زائران در اربعین حسینی است

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه این جمعیت در حال ارتقای سطح توان امدادرسانی به شهروندان است، از آمادگی برای خدمت رسانی به زائران در ایام اربعین حسینی خبر داد.

img

ایجاد تعاونی‌های اشتغال‌زایی راه‌حل تضمینی برای اشتغال مددجویان

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد تعاونی‌های تولید و اشتغال‌زایی راه حل مطمئن برای ایجاد اشتغال پایدار مددجویان کمیته امداد است.

img

گزارش سوخته اینترنشنال از یک پرونده قضایی در ساوجبلاغ

مرکز رسانه قوه قضاییه در واکنش به گزارش سوخته اینترنشنال شبکه سعودی ضد ایرانی از یک پرونده قضایی، روند رسیدگی به این پرونده را بازخوانی و اعلام کرد که جزئیات این پرونده پیش از این منتشر شده است.

img

اشتغال مشمولان غایب در سازمان های دولتی و خصوصی مجاز نیست

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت:مشمولان غایبی که وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف نکنند، امکان اشتغال به کار توسط سازمان ها و کارگاه های دولتی و خصوصی را ندارند.

img

دانش‌آموزان مستعد در آزمون سمپاد حتما پذیرش می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان مستعدی که نمره قبولی در مدارس سمپاد را کسب کرده‌اند، به هیچ عنوان به دلیل کمبود بودجه از تحصیل در این مدارس محروم نمی‌شوند.

img

محرومیت‌زدایی در روستاها به طور کامل مشهود است

رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه اقدامات نظام جمهوری اسلامی در خصوص محرومیت‌زدایی روستاها به طور کامل مشهود است، گفت: رئیس جمهور در دولت سیزدهم شورای عالی جهاد سازندگی را احیا کرد.

img

اعمال افزایش و صدور احکام جدید بازنشستگان تامین اجتماعی از شهریور ماه

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ اعمال افزایش و صدور احکام جدید سایر سطوح بازنشستگان تامین اجتماعی در شهریور ماه انجام می‌شود.

img

توافقنامه حمایت از استعدادهای برتر، آغاز قدرشناسی از برترین‌های علمی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: توافقنامه سه‌جانبه حمایت از استعدادهای برتر، آغازی برای قدرشناسی و آماده‌سازی زمینه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای شکوفایی این استعدادها است.

img

پرواز ماهواره «خیام» به مدار ۵۰۰ کیلومتری تا ساعاتی دیگر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ماهواره ایرانی «خیام» فردا ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه از ایستگاه فضایی بایکونور قزاقستان به مدار ۵۰۰ کیلومتری پرتاب خواهد شد.

img

پرداخت حق ۵۰ درصدی راه و شهرسازی راهکار جبران کمبود مدرسه در قم است

شهردار قم پرداخت حق ۵۰ درصدی راه و شهرسازی را راهکار ریشه‌ای جبران کمبود مدرسه درقم دانست و گفت: اگر این سهم پرداخت شود مشکل کمبود مدرسه به صورت ریشه‌ای حل خواهد شد.

img

استفاده حداکثری از توان بانوان متخصص در سازمان حفاظت محیط زیست

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با صدور بخشنامه ای، از معاونین و مدیران ارشد این سازمان خواست نسبت به استفاده حداکثری از بانوان ولایی- مدیر و متخصص اقدام کنند.

img

پژوهش‌های با قابلیت اجرا را دنبال می‌کنیم

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: به دنبال پژوهشی هستیم که منجر به قانونی شود تا قابلیت اجرا داشته باشد و با توجه به زیرساخت‌های و ظرفیت‌های اجرایی تدوین شده باشد.

img

سیل کاملاً قابل مدیریت است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سیل کاملاً قابل مدیریت است و نباید در مدیریت آن از مسیرهای هزینه‌بر اقدام کنیم.

img

امدادرسانی به بیش از ۶۱ هزار نفر از شهروندان درگیر سیلاب مردادماه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به این که امدادرسانی در ۱۵ استان کشور همچنان ادامه دارد از یاری رسانی به بیش از ۶۱ هزار نفر از متاثرین از سیل خبر داد.

img

همه مکلف به اعلام آخرین نشانی خود به ثبت احوال هستند

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: همه افراد مکلف به اعلام آخرین نشانی خود به سازمان ثبت احوال هستند.

img

آغاز ارائه خدمات سفر و گردشگری برای بازنشستگان کشوری

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ارائه خدمات گردشگری و کمک هزینه سفر به بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از مردادماه سال جاری خبر داد.

img

حدود ۴۰ درصد زوج‌های گلستان نابارور هستند

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان گفت که این استان جزو هشت استان قرمز و اول کشور در بخش ناباروری زوجین است که مطابق آمار دانشگاه علوم پزشکی حدود ۴۰ درصد زوجین این استان نابارور هستند.

img

اشکالات مصوبه‌ رتبه بندی معلمان رفع شده است

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت وجود پیوست عدالت در تمام فعالیت های این وزارتخانه گفت: مصوبه‌ رتبه بندی معلمان رفع اشکال شده است.

img

مرخصی زایمان برای تمامی بیمه‌شدگان زن شاغل ۹ ماه است

سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام کرد: مدت مرخصی زایمان برای تمام زنان بیمه‌شده شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین‌اجتماعی که دارای رابطه مزدبگیری با کارفرما هستند، ۹ ماه است و حقوق این ایام، مطابق قوانین و مقررات از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی قابل پرداخت است.

img

علی معدنی پور، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز منصوب شد

مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، طی حکمی علی معدنی‌پور را به عنوان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و رئیس دبیرخانه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز منصوب کرد.

img

آتش‌سوزی یک مجتمع مسکونی در تهران ۶۰ نجات‌یافته داشت

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک مجتمع مسکونی ۴۰ واحدی در خیابان ولیعصر (عج) خبر داد و گفت که در این عملیات ۶۰ نفر از ساکنان نجات یافتند.

img

دبیرکل جمعیت هلال احمر از مناطق سیل زده الیگودرز بازدید کرد

یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور در سفر یکروزه خود به الیگودرز از مناطق سیل زده این شهرستان بازدید کرد و در جریان روند امدادرسانی قرار گرفت.

img

آخرین جزئیات طرح بیمه زوجین نابارور

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اجرای طرح بیمه زوجین نابارور که ٩٠ درصد از هزینه‌های درمان در مراکز دولتی را براساس تعرفه عمومی غیردولتی پوشش می‌دهد، گفت: از زمان آغاز طرح تاکنون هفت هزار و ۲۲۲ پرونده ناباروری در تامین اجتماعی به ثبت رسیده است.

img

دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از خانواده نهایی می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: در جلسات نهایی و مشترک بین دادستانی، سازمان پزشکی قانونی کشور و پژوهشگاه قوه قضاییه، دستورالعمل اجرایی ماده ۵۶ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به زودی تدوین می‌شود.

img

اجرای سند تحول بنیادین از دغدغه‌های رهبر انقلاب است

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب، بحث اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که باید در این مسیر به درستی و با قدرت گام برداریم.

img

پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تا پایان سال، ۳۶۵ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان تسهیلات دریافت خواهند کرد.

img

بانک‌ها برخلاف مصوبه بانک مرکزی اقدام نکنند

رئیس قوه‌قضاییه گفت: از بانک‌ها خواسته‌ایم تا برخلاف بخشنامه مصوب بانک مرکزی اقدام به اخذ سود نکنند و آسیب‌های موجود در تخصیص ارز و ارائه تسهیلات را برطرف کنند.

img

سیلاب فیروزکوه ۹ کشته، ۱۶ مفقود و ۱۲ مصدوم داشت

استاندار تهران از تلاش برای رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده فیروزکوه با تمام ظرفیت استان خبر داد و گفت: در سیل شب گذشته در فیروزکوه ۹ نفر کشته، ۱۶ نفر مفقود و ۱۲ نفر مصدوم شدند.

img

آماده باش کامل نیروهای شهرداری آبیک ‌در پی بارندگی های اخیر؛ شهروندان‌ از،ریختن زباله در کانال‌ها و جوی ها خودداری کنند

در پی،بارندگی اخیر در دیگر شهرها و همچنین‌شهر آبیک دکتر دادخواه شهردار آبیک از آمادگی ستاد بحران شهرداری و همچنین نیروهای خدمات شهر این شهرداری خبر داد.

img

بیماری ام اس و درمان های مربوط

دکتر حسین اشرفیان، متخصص مغز و اعصاب در ارتباط با اینکه بیماری ام اس چیست و درمان های مربوط به این بیماری مختصری در این خصوص توضیح خواهم داد.

img

قانون دورکاری هنوز هم وجود دارد و لغو نشده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: قانون دورکاری هنوز هم وجود دارد و لغو نشده است. بخش‌نامه شده است که خانم‌ها همچنان می‌توانند در زمان غیرکرونا و زمانی که ادارات باز است، از قانون استفاده کنند.

img

تحقق نظام هویتی هوشمند و تمام الکترونیک در ثبت احوال

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور بر لزوم تحقق نظام هویتی هوشمند و تمام الکترونیک در ثبت احوال تاکید کرد و گفت: در حوزه برنامه‌ریزی این سازمان نیاز به تحول و برنامه‌های اساسی داریم.

img

سومین توله یوز ایران (پیروز) نام گرفت

رئیس شورای اطلاع رسانی و سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست از رسمی شدن نام «پیروز» برای توله یوزپلنگ ایرانی خبر داد.

img

اشتغال‌زایی برای ۱۲ هزار نفر در مناطق محروم و روستایی استان یزد

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت گفت: چهار هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان یزد به بهره‌برداری رسید.

img

املاک محکومان «رامک خودرو» در مرحله مزایده

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: املاک محکومان «رامک خودرو» شناسایی و در مرحله کارشناسی برای قیمت‌گذاری و مزایده قرار دارد.

img

ابلاغ سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی و حذف رویکردهای سلیقه‌ای

نایب ‌رئیس هیات ‌مدیره سازمان تامین ‌اجتماعی معتقد است: ابلاغ سیاست‌های کلی، رویکردهای سلیقه‌ای را در کشور حذف کرده و این سیاست‌ها به همت رسانه‌ها و دستگاه‌های تبلیغاتی باید به گفتمان ملی تبدیل شود.

img

لزوم واکسیناسیون یادآور برای کودکان بالای ۱۲ سال

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خواهشم از والدین این است که تمام کودکان بالای ۱۲ سال را یکبار دیگر واکسن یادآور برایشان بزنند، به هر حال بچه‌ها وقتی به مدرسه می‌روند، ممکن است شیوه‌نامه‌ها را به طور کاملا رعایت نکنند و مبتلا شوند.

img

یکهزار میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه‌خانه جنوب تهران اختصاص یافت

استاندار تهران گفت: به منظور تکمیل تصفیه خانه جنوب تهران و تأمین آب کشاورزی مورد نیاز دشت ورامین، یکهزار میلیارد تومان اعتبار در سفررئیس جمهور اختصاص پیدا کرد.

img

تصادف ۱۶ خودرو در محور گدوک فیروزکوه

سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه گفت: تصادف زنجیره ای با برخورد ۱۶ خودرو صبح امروز -سوم مرداد - در محور گدوک جاده فیروز کوه به وقوع پیوست که این حادثه ۱۷ مصدوم داشت .

img

۳۰ درصد جمعیت کشور در سال ۱۴۳۰ سالمند می‌شوند

رئیس فراکسیون سلامت سالمندان مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۱۴۳۰ بیش از ۳۰ درصد جمعیت کشور از سالمندان خواهد بود.

img

استانداردسازی کیفی محتوا مورد توجه سازمان تعلیم و تربیت کودک است

رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: افزایش تولید محتوای غیر متمرکز و استاندارد سازی کیفی محتوا مورد توجه این سازمان است.

img

۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای برنامه پزشک خانواده نیاز است

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای اجرای برنامه پزشک خانواده شهری و پوشش ۵۷ میلیون نفر جمعیت در این حوزه بالغ بر ۱۷ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

img

کلاهبرداری در پوشش فروش فوری یا خارج از نوبت خودرو

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری از شهروندان در پوشش فروش فوری یا خارج از نوبت خودرو هشدار داد.

img

بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی هدیه ازدواج دریافت می‌کنند

بنابر اعلام سازمان تامین اجتماعی، بیمه‌شدگان اجباری از تأمین‌اجتماعی هدیه ازدواج دریافت کرده و برای دریافت این هدیه، نیاز به مراجعه حضوری به شعب تامین اجتماعی را نخواهد داشت.

img

تزریق ۱۵۱ میلیون دز واکسن کرونا استقبال و حمایت مردم را نشان می دهد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون بیش از ۱۵۱میلیون دز واکسن کرونا تزریق شده است که نشان از استقبال مردم از این امر است.

img

واگذاری ۱۶ هزار واحد مسکونی به جامعه هدف بهزیستی در دولت سیزدهم

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: برای دولت سیزدهم باعث افتخار است که از ابتدای فعالیت این دولت حدود ۱۶ هزار واحد مسکونی تحویل خدمت گیرندگان و جامعه هدف بهزیستی از جمله افراد دارای معلولیت شده است.

img

مصوبه دولت بابت مستمری تامین اجتماعی بازنشستگان رد شد

نماینده مردم کرمان و راور و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از لغو مصوبه ۱۰ درصد پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی توسط مجلس و ابلاغ آن به دولت خبر داد.

img

مهارت‌آموزی باید از دوران دبیرستان آغاز شود

رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: مهارت‌آموزی باید از دوران دبیرستان آغاز شود و موضوعات تخصصی در مقاطع کارشناسی تا دکتری تقویت شود.

img

حکم دادگاه سوئد برای حمید نوری یک رسوایی است

سخنگوی قوه قضاییه درباره حکم حبس ابد برای حمید نوری از سوی دادگاه سوئد، این رأی را غیرعادلانه و غیرمنصفانه خواند و گفت: حکم صادره یک رسوایی و محل اعتراض است.

img

بیش از ۶۰ درصد مشمولان قانون ایثارگری، تبدیل وضعیت شده‌اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کار تبدیل وضعیت ۶۰ درصد از مشمولین قانون ایثارگری انجام شده است، گفت: برای تبدیل وضعیت کارکنان شرکت مخابرات، وزارت ارتباطات فقط یک رأی دارد.

img

رئیس قوه قضاییه دستورالعمل «سفر خارجی کارکنان قوه قضاییه» را ابلاغ کرد

رئیس قوه قضاییه دستورالعمل «سفر خارجی کارکنان قوه قضاییه و دعوت از مقامات و هیئت‌های خارجی» را در راستای کاهش تشریفات و هزینه‌ها ابلاغ کرد.

img

عدد پنهان گردش مالی کنکور بسیار بزرگ است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به لزوم برخورد قانونی با سودجویانی که از کنکور برای خود گردش مالی بزرگی ایجاد کرده‌اند گفت: عدد پنهان گردش مالی کنکور بسیار بزرگتر از عددی است که امروز بیان می‌شود و این افراد با هر تصمیمی که در مورد کنکور گرفته می‌شود بر آن اثرگذاری می‌کنند.

img

آحاد جامعه تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: حدود ۷۰ درصد جامعه تحت پوشش بیمه اجتماعی هستند در حالیکه این رقم قبل از انقلاب ۲۰ درصد بود و همه آحاد جامعه نیز تحت پوشش بیمه درمانی هستند.

img

صدور شناسنامه برای کودکان بی‌سرپرست سبب جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است

مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: صدور شناسنامه سبب جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است که مستقیم به فرزندان بی‌سرپرست و بد سرپرست وارد می‌شود.

img

طراحی شهر تهران را با محوریت حمل و نقل عمومی بازطراحی می‌کنیم

شهردار تهران در دیدار وزیر امور محلی و محیط زیست سوریه گفت: ما برای رفع مشکلات و ایجاد ایمنی بیشتر و شرایطی که تهرانی زیباتر و ایمن تر بسازیم در حال باز طراحی پایتخت بر محور حمل و نقل عمومی هستیم.

img

یک مسیحی برای خدمت‌رسانی باید همچون مسلمان انقلابی نگریسته شود

دادستان کل کشور با بیان اینکه همه گروه‌های مردمی در خدمت‌رسانی مشمول عنایت و الطاف الهی قرار دارند گفت: در این خدمت‌رسانی شیعه و سنی تفاوتی ندارند و گروه‌ها در صورتی که مشمول خدمات شوند، باید مورد حمایت قرار گیرند؛ یک مسیحی برای خدمت‌رسانی باید همچون مسلمان انقلابی نگریسته شود.

img

تجهیزات شیمی درمانی در داروخانه‌های هلال احمر ارائه می‌شود

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از تامین و ارائه سوزن های بیوپسی، پورت شیمی درمانی، پمپ شیمی درمانی و سوزن پورت در داروخانه تجهیزات پزشکی هلال احمر خبر داد.

img

بدهی ۸۸ هزار میلیارد تومانی تأمین‌اجتماعی به نظام بانکی تسویه شد

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از تسویه بدهی بانکی انباشته این سازمان خبر داد و گفت: با پرداخت ۸۸ هزار میلیارد تومان در قالب تهاتر، همه بدهی انباشته گذشته به بانک رفاه را تسویه کردیم.

img

همایش خدمت سلامت در زیارت اربعین

رئیس مجمع خیرین سلامت کشور از برگزاری همایش خدمات سلامت در زیارت اربعین پنجم مرداد ماه خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود ۵ میلیون زائر ایرانی در اربعین به عتبات عالیات مشرف شوند و خدمات بهداشتی و درمانی بطور رایگان به آنها ارایه می‌شود.

img

گواهینامه رانندگی حداکثر ظرف ۷۲ ساعت تحویل می‌شود

رئیس پلیس راهور فراجا از اجرای طرح عیدانه پلیس راهور به مناسبت عید غدیر خم خبر داد و گفت: پلیس برای هموطنان در حوزه راهنمایی و رانندگی طرح‌های عیدانه در نظر گرفته است.

img

۹ هزار معلم جدید به مدارس عشایری کشور اعزام می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۹ هزار معلم جدید و دانش آموخته از دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی جدید به مدارس عشایری سراسر کشور اعزام می‌شوند.

img

اقدامات در مقوله عفاف و حجاب باید قانونی و توأم با آرامش باشد

رئیس قوه قضاییه گفت: همه بخش‌ها و مسئولان ذیربط اعم از دادستان‌ها، قضات و ضابطان باید در مقوله حجاب و عفاف در چارچوب قانون گام بردارند؛ باید توجه داشت که در این زمینه نمی‌خواهیم کار هیجانی و زودگذر انجام دهیم بلکه اقدامات ما باید متقن، مدبرانه، قانونی و توأم با آرامش باشد.

img

ورود سگ به بوستان‌ها ممنوع است

رئیس پلیس تهران بزرگ با تاکید بر ضرورت ارتقای امنیت بانک‌های پایتخت به اجرای طرح ایمن‌سازی بانک‌ها اشاره کرد و گفت: اکنون از نظر پلیس ۶۰ درصد بانک‌ها در امنیت کامل قرار دارند و ۴۰ درصد مابقی نیز باید این اقدامات را انجام دهند.

img

اجرای طرح تعمیق و تثبیت یادگیری برای ۲۰۰ هزار دانش‌آموز شهر تهران

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طرح تعمیق و تثبیت یادگیری برای حدود ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در ۲۰۰ مدرسه شهر تهران در تابستان برگزار می‌شود.

img

مهارت‌آموزی برای بانوان در دستور کار است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی و توانمندسازی بانوان در دستور کار این معاونت است و با نگاه ویژه دنبال می‌شود.

img

همه مسلمانان جهان به شایستگی در مسیر وحدت گام بردارند

رئیس جمهور در پیام‌هایی جداگانه به سران کشورهای اسلامی با تبریک فرارسیدن عید سعید قربان، اظهار امیدواری کرده است که به برکت این عید فرخنده، دل‌های مومنین در سایه تعالیم دین مبین اسلام و آموزه‌های حضرت محمد مصطفی(ص) به یکدیگر نزدیک‌تر شده و همه مسلمانان جهان به شایستگی در مسیر وحدت گام بردارند.

img

تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا بر استفاده از ماسک و تزریق دز یادآور واکسن کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بر استفاده از ماسک و تزریق دز یادآور واکسن کرونا تاکید کرد.

img

دادستان برای حمایت از کودکان کار کرمانشاه دستور فوری صادر کرد

دادستان کرمانشاه با اشاره به تصویب قانون حمایت از اطفال و نوجوانان در سال ۱۳۹۹، گفت: در سند تحول قضایی نیز پدیده ضد اجتماعی کودکان کار اعم از زباله گردی، تکدی‌گری، ولگردی، دست فروشی، کار در مراکز تولیدی و صنعتی به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفته است.

img

انفجار مخزن گاز مایع در آمل سه مصدوم برجا ی گذاشت

رئیس آتش نشانی شهرداری آمل گفت که آتش سوزی یک کارگاه تبدیل سوخت خودروها به گاز مایع در این شهرستان سه مصدوم و خسارت مادی زیادی بر جای گذاشت.

img

تحریم‌ها را با ظرفیت‌های موجود داخلی و منطقه‌ای بی اثر می‌کنیم

نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : سیاست‌های تحریمی را با استفاده از ظرفیت‌های موجود داخلی و منطقه‌ای بی اثر می‌کنیم .

img

فقدان حضور شورای عالی استان‌ها در مراکز مهم تصمیم‌گیری، باعث کاهش قدرت آن می‌شود

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه فقدان حضور شورای عالی استان‌ها در مراکز مهم تصمیم‌گیری، باعث کاهش قدرت شوراها می‌شود گفت: همه ما باید هدفمان این باشد که نقش شوراها و شورای عالی استان‌ها نقش مؤثری باشد و زمینه قوت و قدرت شوراها را به وجود بیاوریم.

img

اجرای طرح بهبود و مراقبت روابط زوجین

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی از اجرای طرح بهبود و مراقبت روابط زوجین در سال های اولیه زندگی در استان‌های تهران و البرز خبر داد و گفت: این طرح متشکل از نظام غربالگری آموزشی، مشاوره ای و مددکاری فعالی است که به افراد کمک می کند با ظرفیت های تخصصی آشنا شوند.

img

خروج از چرخه حمایت امداد تنها در صورت خودکفایی مددجویان انجام می‌شود

معاون اشتغال کمیته امداد کشور با بیان این که عجله‌ای برای خروج خانواده‌ها از چرخه حمایتی امداد و به صرف اجرای یک طرح اشتغالزایی نداریم، گفت: رویکرد این نهاد این است که تا حصول اطمینان کامل از خودکفایی و توان اداره اقتصادی و معیشتی از سوی متقاضی، مددجو نباید از زیرپوشش خارج شود.

img

طعم خوش گردشگری در البرز جانی دوباره گرفت

مزرعه لزور جایی برای گذراندن اوقات فراغت، برای رسیدن به این مکان زیبا لازم است از کرج وارد جاده چالوس شده و در کیلومتر ۳ این جاده، تابلو خروجی روستای کندر در سمت شرق جاده به چشم می‌خورد. پس از طی حدود ۱۰ کیلومتر مسیر جاده فرعی آسفالت کوهستانی در منطقه البرز مرکزی به روستای کندر می‌رسید. این روستا مسیر قدیمی دیگری نیز از جاده چالوس و روستای پورکان دارد که حدود هفت کیلومتر آخر آن خاکی است. مزرعه لزور در غرب روستا و در دامنه کوهی مشرف‌به روستا به چشم می‌خورد.

img

از بازداشت ۱۳۳ سارق تا کشف مشروبات الکلی

رییس پلیس تهران بزرگ با تشریح جزئیاتی از مرحله ۵۷ طرح رعد در پایتخت از دستگیری ۱۳۳ سارق طی ۷۲ ساعت گذشته در تهران خبر داد.

img

تجهیزات و تیم‌های پزشکی هلال‌احمر؛ آماده مراسم تشریق

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر گفت: عملیات اجرایی آماده سازی مراکز درمانی منا و عرفات پایان یافته و تجهیزات و داروهای مورد نیاز ارسال و همچنین عوامل پزشکی، برای برگزاری مراسم تشریق به طور کامل آماده‌اند.

img

موافق گسترش مدارس غیردولتی هستیم

معاون وزیر و رئیس مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: تمام توان خود را برای حمایت از مدارس غیردولتی به کار می بریم و موافق گسترش این مدارس در داخل و خارج از کشور هستیم.

img

استرداد متهمان سرقت بانک از طریق اینترپل به خوبی انجام شد

فرمانده انتظامی کل کشور گفت: بر اساس افکارسنجی‌ها اعتماد مردم به پلیس افزایش یافته و این نشان می‌دهد افکار عمومی با پلیس همسو است و باید نتیجه این افکارسنجی در اختیار مردم قرار بگیرد.

img

منابع بانک‌های خصوصی قم در مسیر تولید و اشتغال هدایت شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: باید سازوکار مدونی جهت هدایت منابع سرشار بانک‌های خصوصی استان در مسیر اشتغال، تولید و توسعه در پیش گرفته شود.

img

فراخوان ثبت‌نام سهام‌عدالت مددجویان تا یکماه آینده انجام می‌شود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود چهار میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشمول سهام عدالت می شوند اعلام کرد که تا یک ماه آینده فراخوان ثبت نام برای این افراد انجام می شود.

img

دهه شصتی‌ها تسهیلات ویژه ازدواج می‌گیرند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: ‏به مناسبت ‎هفته ازدواج مشکلات جوانان دهه شصتی را در هیات دولت مطرح کردم و رییس جمهور دستور دادند که تسهیلات ویژه برای ‎زوجین دهه شصتی، علاوه بر وام ازدواج همگانی، در نظر گرفته شود.

img

۱۳.۵ هزار میلیارد تومان امسال برای ساماندهی کلاس‌های درس تخریبی مصوب شده است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس گفت: امسال برای بازسازی و مقاوم سازی کلاس‌های درس تخریبی در کشور ۱۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب وجود دارد که درصورت تخصیص اعتبار تلاش می‌شود این کلاس‌ها سامان یابند.

img

تشدید مقابله با لایوهای غیر اخلاقی در اینستاگرام

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا از تشدید طرح عملیاتی «شناسایی و مقابله با لایوهای غیر اخلاقی» در پلیس فتا سراسر کشور خبر داد.

img

آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد

سخنگوی دولت از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‌بندی معلمان خبر داد.

img

تصویب بسته پیشنهادی بهزیستی برای پوشش بیمه‌ای مشاوره ازدواج

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی کشور از تصویب بسته پیشنهادی سازمان بهزیستی در زمینه بیمه مشاوره ازدواج و خانواده در شورای عالی بیمه سلامت خبر داد و گفت: عدم وجود منابع، مانع اجرای این برنامه شده است.

img

تکمیل طرح‌های نیمه تمام در اولویت وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم به زیرساخت‌های بهداشت و درمان و سلامت مردم ویژه است گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام در سراسر کشور بویژه سیستان و بلوچستان در اولویت این وزارتخانه است.

img

ریشه ۵۵ درصد آسیب‌های اجتماعی در مازندران اعتیاد به مواد مخدر است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گفت: ریشه ۵۵ درصد انواع آسیب‌های اجتماعی از جمله سرقت، همسر و کودک آزاری در مازندران اعتیاد بزهکاران به موادمخدر است.

img

اولویت دهی سازمان نوسازی مدارس کشور به تکمیل و ساخت ۸ مدرسه استثنایی به نیت امام هشتم (ع)

معاون برنامه‌ریزی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جلسه مشترک بامشاوراستاندارالبرز ،مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش این استان از اولویت دهی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به تکمیل و ساخت ۸ مدرسه استثنایی به نیت امام هشتم (ع) خبر داد.

img

مخروبه ها و مکان های فاقد ایمنی تجمع معتادین تخریب شد + فیلم

اخطار شهردار آبیک‌به مالکین‌اماکن نیمه مخروبه و ابنیه فاقد ایمنی و رها شده

img

دستورات رییس‌جمهور برای تسهیل ازدواج را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: فرمایشات رییس‌جمهور درباره تسهیل ازدواج را نصب العین قرار داده و تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهیم کرد.

img

ضرورت افزایش اقدامات حوزه ایمنی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مترو

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت افزایش اقدامات حوزه ایمنی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل مترو تاکید کرد.

img

تشکیل شورای فقهی حقوقی برای رفع خلاهای قانونی حوزه زنان

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با تشکیل شورای فقهی حقوقی در معاونت زنان و خانواده؛ بدون تردید خلاها و مشکلات قانونی حوزه زنان برطرف خواهد شد.

img

سامانه نظارت بر تردد خودروهای سنگین در تهران راه‌اندازی شد

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از راه‌اندازی سامانه کنترل تردد خودروهای سنگین در شهر تهران خبر داد.

img

حمایت کمیته امداد از ۲۸ هزار دانش‌آموز در کنکور سراسری ۱۴۰۱

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی گفت: ۲۸ هزار نفر از دانش‌آموزان کنکوری ۱۴۰۱ از جامعه هدف این نهاد به شمار می‌روند که برنامه‌های ویژه‌ای برای موفقیت آنها اجرا شده است.

img

قوه قضاییه به جرم و تخلفات مدیریتی در حادثه قطار مشهد - یزد رسیدگی کند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار مردم از قوه قضاییه و دولت رسیدگی به جرم انگاری و تخلف مدیریتی در حادثه قطار مشهد - یزد است.

img

ایمن‌سازی مدارس فرسوده پایتخت ضروری است

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تعداد قابل توجهی از مدارس در پایتخت نیازمند ایمن‌سازی است گفت: سازمان آتش نشانی آماده همکاری با آموزش و پرورش برای این اقدام مهم است.

img

کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان اولویت اصلی بخش درمان تأمین‌اجتماعی است

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، توسعه خدمات درمانی با رویکرد عدالت در دسترسی به خدمات و کاهش پرداخت از جیب مردم را از اولویت‌های اساسی بخش درمان تأمین‌ اجتماعی دانست.

img

ایران در مبارزه با موادمخدر تنها است

وزیر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با موادمخدر تنها است، گفت: مبارزه با موادمخدر در ایران بسیار جدی است و باید مبارزه همگانی را علیه موادمخدر داشته باشیم.

img

۱۰ دستگاه آمبولانس برای تقویت ناوگان امدادونجات ساحلی تحویل هلال‌احمر مازندران شد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران گفت که با پیگیری جدی و مذاکرات شخص استاندار با رئیس جمعیت هلال احمر کشور ، ۱۰ دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل برای اجرای طرح امدادونجات ساحلیَ تحویل استان شده است.

img

ثبت شماره اشتراک آب و برق مددجویان در سامانه هوشمند امداد

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد از تداوم ثبت شماره اشتراک مددجویان در سامانه امداد هوشمند به منظور برخورداری از مصوبه آب و برق و گاز رایگان خبر داد.

img

همه مراحل درمان اعتیاد باید همسو با یکدیگر باشند

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، صیانت را حلقه تکمیلی در چرخه درمان اعتیاد خواند و گفت: همه مراحل درمان اعتیاد باید همسو با یکدیگر باشند تا شاهد خروج همه مددجویان از مرکز و عدم بازگشت آن‌ها به این مراکز باشیم.

img

ادارات، بانک ها و دانشگاه های جزیره کیش تعطیل شد

رییس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: در پی وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری صبح امروز اداره ها، بانک ها و دانشگاه های این جزیره به جز دستگاه های امدادی و خدمات رسان تعطیل شد.

img

هوشمندسازی ۱۰۰ کلاس درس با کمک خیرین

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از هوشمند سازی ۱۰۰ کلاس درس با مشارکت خیرین تا مهر امسال خبر داد و گفت: استانداردسازی‌های مناسبی برای هفت گروه مختلف از دانش آموزان استثنایی مدنظر است.

img

هشدار نسبت به وعده پرداخت سودهای نامتعارف شرکت‌های جذب سرمایه

دادستان عمومی و انقلاب قم با اشاره به پرونده‌هایی که افراد یا شرکت‌هایی با عنوان پرداخت سودهای غیرمتعارف اقدام به جذب سرمایه‌های مردم می‌کنند، گفت: شهروندان قمی نسبت به وعده پرداخت سود از سوی این شرکت‌ها هوشیار باشند.

img

ضرورت توجه زائران حج تمتع به اصول بهداشتی

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اینکه زائران حج تمتع از وضعیت سلامت مناسبی برخوردار هستند، گفت: رعایت بهداشت دست‌ها، استفاده از ماسک و نوشیدن مایعات فراوان برای پیشگیری از گرمازدگی، سه عامل مهم برای پیشگیری از بیماری زائران است.

img

تحقق سند تحول بنیادین با توسعه عدالت آموزشی وتربیتی در آموزش و پرورش استثنایی

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: این سازمان سه برنامه تحولی در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین دارد که توسعه عدالت آموزشی، تربیتی و نصیب برابر آموزشی یکی از این برنامه‌هاست.

img

تاکید بر مشاغل خرد کشاورزی برای تحقق ۵۰۰ هزار شغل ویژه مددجویان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعهد کمیته امداد برای ایجاد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در سال جاری گفت: ایجاد هر فرصت شغلی در بخش کشاورزی به ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

img

اعلام آمادگی ایران برای کمک به زلزله زدگان افغانستان

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از اعلام آمادگی کامل این جمعیت جهت کمک رسانی به زلزله زدگان افغانستانی خبر داد.

img

پشتیبانی از برنامه ملی درسی هدف جشنواره رشد است

سرپرست دفتر انتشارات و فناوری آموزشی گفت: پشتیبانی از برنامه ملی درسی از اهداف جشنواره رشد است که باید بتوان در این راستا از بهترین و جذاب‌ترین برنامه‌ها برخوردار شویم.

img

دولت سیزدهم عزم جدی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دارد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت، رییس جمهور مردمی همت جدی برای اجرای برنامه جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دارد.

img

کمپ‌ ترک اعتیادِ سریال «یاغی» غیرواقعی است

مدیرعامل تشکل مراکز اقامتی (کمپ) شهر تهران با انتقاد از نمایش غیرواقعی فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد در سریال‌ها و نوع درمان مددجویان در این مراکز گفت: این موضوع آسیب‌هایی را از نظر روحی، روانی و اقتصادی به مدیران مراکز ترک اعتیاد وارد می‌کند که قابل جبران نیست.

img

۳ متهم جدید سرقت بانک ملی دستگیر شدند

رییس پلیس پایتخت گفت: سه متهم جدید سرقت بانک ملی در یکی از کشورهای همسایه دستگیر و بزودی به کشور بازگردانده خواهند شد.

img

نقش سازمان ملل در تامین تجهیزات مدیریت بحران کلیدی است

رییس سازمان مدیریت بحران با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ملت ایران، گفت: تامین تجهیزات مدیریت بحران یکی از الزامات است که از سازمان ملل می‌خواهیم در این زمینه با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند.

img

برخورد با موتورسواران متخلف از مطالبات اصلی مردم است

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: برخورد با تخلفات موتورسواران که منجر به ایجاد مزاحمت برای شهروندان می شود از جمله مطالبات اصلی و محور مردم این شهرستان از عوامل پلیس راهور است.

img

ابلاغ افزایش کمک‌هزینه‌های جانبی بازنشستگان تأمین‌اجتماعی در سال ۱۴۰۱

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای افزایش مستمری و کمک‌های جنبی و تعیین حداقل مستمری در سال ۱۴۰۱ را برای اجرا به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور ابلاغ کرد.

img

تمرین های ذهن-بدن جهت افزایش توجه و تمرکز در مبتلایان به ام اس

سال گذشته به دعوت انجمن ام اس البرز یک دوره بیست و هشت جلسه ای تمرین های ذهن - بدن را به مبتلایان به ام اس ارایه کردم . اغلب بیماران ام اس به دلیل کرونا از خانه خارج نمی شدند و همین مساله هم به تشدید مشکلات بدنی و روانی آنها منتهی شده بود و هم به کاهش تمرکز و توجه. به صورت خلاصه دلایل انتخاب ذهن-بدن را در این نوشته آورده ام.

img

آماده اشتراک‌گذاری تجارب ایران در حوزه تغییرات اقلیمی هستیم

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تجارب ارزشمند ایران در زمینه تغییرات اقلیمی، از آمادگی هلال احمر برای اشتراک‌گذاری تجارب خود در این حوزه خبر داد.

img

همکاری آموزش وپرورش و سازمان تبلیغات اسلامی درجهت تحقق اهداف سند تحول بنیادین

وزیر آموزش و پرورش گفت: وزارتخانه در جهت اجرایی سازی سند تحول بنیادین با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری می‌کند.

img

تجمیع بیمه تکمیلی بازنشستگان فرهنگی همانند شاغلان آموزش و پرورش شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار تجمیع بیمه تکمیلی بازنشستگان فرهنگی تحت پوشش این صندوق، همانند شاغلان آموزش و پرورش شد.

img

حکم تخریب در انتظار ساخت و سازهای غیر مجاز و خلاف پروانه

جلسه کمیته جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شهر آبیک با حضور شهردار و تمامی اعضای کمیته جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شهر آبیک در دفتر شهردار برگزار شد.

img

انجام هرگونه معاملات فردایی ارز، سکه و طلا ممنوع است

پلیس امنیت اقتصادی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که انجام هرگونه معاملات فردایی ارز، سکه و طلا برابر قانون ممنوع است.

img

ماموران قلابی در شهرری بازداشت شدند

فرمانده انتظامی شهرستان ری از شناسایی و دستگیری ماموران قلابی که از اتباع کشورهای خارجی در محدوده حسن آباد فشافویه شهرستان ری سرقت می کردند، خبر داد.

img

۳۰ هزار فرصت شغلی در سه سال هدف‌گذاری شد

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در قالب تفاهم‌نامه‌، ایجاد ۳۰ هزار فرصت شغلی طی سه سال با همکاری کمیته امداد و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه هدف‌گذاری شده است.

img

علت حادثه آتش سوزی سفره خانه اندیشه انفجار بادکنک هلیومی نیست

دادستان شهریار گفت: در بررسی صحنه آتش سوزی سفره خانه شهر اندیشه در این شهرستان، به نظر بادکنک هلیومی وجود نداشته و آتش سوزی به علت دیگری رخ داده است.

img

جذب ۵۸ میلیارد ریال کمک مردمی با اجرای طرح آسان صدقه

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی از جذب ۵۸ میلیارد تومان صدقات با اجرای طرح QR کد (طرح پرداخت آسان صدقه) خبر داد.

img

طرح‌های زیست محیطی شهری در قم مورد حمایت قرار می‌گیرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: طرح‌های زیست محیطی ارائه شده از سوی دستگاه‌های اجرایی استان، مورد حمایت جدی صندوق ملی محیط زیست قرار خواهد گرفت.

img

شمار ساختمان‌های ناایمن کرمان به ۳۰ مورد افزایش یافت

شهردار کرمان گفت: براساس گزارش های تهیه شده اینک ۳۰ ساختمان ناایمن در این شهر وجود دارد که شبهه یا مشکل ایمنی دارند.

img

رها شدن یک کودک هم زیاد است

معاون فرهنگی و امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تعداد کودکان رها شده نسبت به قبل افزایش نیافته است و آمار سال گذشته نسبت به سال قبل از خود، به تعداد سه یا چهار کودک کم شده اما رها شدن یک کودک هم برای ما زیاد است.

img

حفاظت از محیط زیست باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

استاندار همدان گفت: حفاظت و مراقبت از محیط زیست پیرامونی به ویژه پرهیز از ریختن زباله در دامن طبیعت باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

img

تلاش پزشکی‌قانونی برای بومی‌سازی تجهیزات

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی داریم گفت: با توجه به تحریم‌های اعمال شده و نوسانات قیمت ارز در سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی در سازمان پزشکی قانونی برای بومی‌سازی تجهیزات صورت گرفت که نتیجه آن تولید کیت‌های ژنتیک و دستگاه هموژنایزر در سال گذشته بود.

img

اختصاص بسته‌های ویژه حمایتی برای بازنشستگان تامین اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی از اختصاص بسته‌های ویژه حمایتی به بازنشستگان تامین اجتماعی با توجه به دستور رئیس جمهور نسبت به دغدغه آنها خبر داد.

img

حمایت از زنان سرپرست خانوار با نگرش توانمندسازی همراه باشد

نماینده و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار گفت: حمایت از محرومان، زنان سرپرست خانوار و اقشار نیازمند باید با نگرش توانمندسازی همراه باشد و این امر در سیاست‌های کلی تامین اجتماعی ابلاغی رهبر معظم انقلاب نیز لحاظ شده است.

img

مادران شهدای آبیکی زائر حضرت معصومه ( س) شدند

به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر آبیک مادران شهدای گرانقدر شهر آبیک بمناسبت گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت امام رضا علیه السلام مادران گرانقدر شهدای شهر آبیک زائر حضزت معصومه( س)شدند.

img

فعالان اقتصادی کشور با پلیس بین الملل در ارتباط و تعامل باشند

رییس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: توصیه می شود فعالان اقتصادی میهن اسلامی که در حوزه خارجی فعال هستند برای پیشگیری از جرایم ناخواسته و دچار مشکل شدن در سایر کشورها با پلیس بین الملل فراجا در ارتباط و تعامل باشند.

img

فشارخون و دیابت شایع‌ترین بیماری‌ زائران حج است

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان اینکه این مرکز وظیفه معاینه زائران پیش از عزیمت و در دوران حج را به عهده دارد، درباره بیماری‌های شاخص بین زائرانی که در این مدت معاینه شدند، گفت: فشار و قند خون بالا، بیماری اصلی بین زائران اعزامی به حج تمتع است.

img

نسخه‌ الکترونیک تأمین‌ اجتماعی در ایستگاه آخر

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: در زمینه نسخه‌ الکترونیک با وجود پیشرفت قابل ملاحظه، هنوز با نقطه مطلوب فاصله داشته و در آینده نزدیک باید تمامی نسخ در بستر سامانه الکترونیک تجویز و پیچیده شوند.

img

نظارت دستگاه قضا باید بر تصمیمات مدیران تعلق گیرد

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه نظارت فقط در مورد فرآیندهای اجرایی محدود نیست و بلکه باید به تصمیمات مدیران نیز تعلق گیرد، گفت: گاهی بودجه های کلان به تصمیمات نادرست مسئولان اختصاص می یابد و لذا علاوه بر از بین رفتن اعتبارات دولتی، نتیجه مطلوب نیز حاصل نمی شود.

img

ثبت‌نام ورودی هر پایه تحصیلی در گیلان حضوری و بر اساس محدوده جغرافیایی است

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: ثبت نام دانش‌آموزان استان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در ورودی هر پایه "اول ابتدایی، هفتم و دهم" حضوری و براساس محدوده جغرافیایی محل سکونت انجام می‌شود.

img

تولید داروهای وارداتی در دستور کار قرار گیرد

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی گفت: هلدینگ دارویی شستا باید با استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان خود ظرفیت لازم برای تولید داروهای وارداتی و کاهش نیاز کشور به این مهم را محقق سازد.

img

بیانیه گام دوم انقلاب چراغ راه حوزه جوانان است

وزیر ورزش و جوانان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی سه سال قبل بیانیه گام دوم انقلاب را صادر کردند و امروز چراغ راه ما در حوزه جوانان، اجرای این بیانیه است.

img

مرکز دفن زباله فریدونکنار برای همیشه تعطیل می‌شود

استاندار مازندران گفت: مرکز ۱۰ هکتاری دفن زباله فریدونکنار برای همیشه تعطیل خواهد شد و از این پس پسماند تولیدی این شهرستان به نیروگاه زباله سوز نوشهر منتقل خواهد شد.

img

واریز افزایش حقوق از ۲۵ خرداد

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: واریز حقوق خرداد ماه بازنشسته مطابق روال و مبلغ قبلی از بیستم این ماه آغاز و مابه‌التفاوت خرداد، از ۲۵ این ماه به‌صورت جداگانه پرداخت خواهد شد. مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت مستمری‌ها نیز طی دو ماه بعدی تسویه خواهد شد.

img

محافظت از محیط زیست براساس اصل پنجم قانون اساسی وظیفه همه است

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اصل پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که محافظت از محیط زیست را وظیفه همگانی می داند، گفت: باید با اطلاع رسانی و آموزش، شکارچیان را محیط‌بان و مردم را دوستدار محیط زیست کنیم و آلودگی‌های محیط زیستی را به حدقل برسانیم.

img

پرونده‌های مهم کمتر از ۲۴ ساعت رسیدگی می‌شود

معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به الکترونیکی شدن ابلاغ آرای این سازمان، گفت: زمان رسیدگی سازمان تعزیرات به‌ویژه در پرونده‌های مهم و ملی به کمتر از ۲۴ ساعت رسیده است.

img

۱۰ مسافر یک واگن قطار مشهد - یزد جان خود از دست دادند

معاون مسافری راه آهن گفت: ۳۴۸ مسافر در قطار مشهد-یزد حضور داشتند که با خروج پنج واگن این قطار از خط پس از برخورد با بیل مکانیکی، تاکنون ۱۰ نفر از مسافران یک واگن جان باختند.

img

آماده باش شرکت بیمه ملت برای بررسی ابعاد خسارت حادثه قطار مشهد یزد

در پی خروج قطار مسافربری مشهد به یزد داود قاسم‌پور ، مدیر عامل بیمه ملت ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان و بازماندگان این حادثه از آماده باش بیمه ملت برای بررسی ابعاد خسارت در قالب قرارداد فی‌مابین، با راه‌آهن جمهوری اسلامی خبر داد.

img

قیمت واکسن مننژیت برای زائران ۵۰۰ هزار تومان است

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: با توجه به نرخ دلار قیمت واکسن مننژیت برای زائران حج تمتع در سال ۱۴۰۱، ۵۰۰ هزار تومان است.

img

برخی مسئولان به نهضت سواد آموزی عقیده ندارند

نماینده ولی فقیه در سازمان نهضت سواد آموزی با بیان اینکه برخی مسئولان به نهضت سواد آموزی عقیده ندارند، گفت: اکنون در مدیریت علمی خیلی ضعیف هستیم و چیزهایی می‌خوانیم که به درد نمی‌خورد.

img

سمن‌ها آگاهی عمومی مردم در حوزه محیط‌زیست را ارتقا دهند

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه خشکسالی تهدیدی جدی برای محیط زیست است، گفت: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند با راه‌اندازی پویش‌های زیست محیطی در زمینه حفاظت از طبیعت، انتقال دانش و ارتقا آگاهی عمومی در تغییر رفتار محیط زیستی مردم نقش آفرین باشند.

img

آموزه‌های دینی و بومی ایران حکایت از احترام ویژه به طبیعت دارد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی با تبریک آغاز هفته محیط زیست گفت: آموزه های دینی – الهی و دانش بومی سرزمین زرخیز ایران حکایت از احترام ویژه دین اسلام و مردمان این سرزمین به عناصر آب، خاک، گیاه، هوا و جانور دارد .

img

اعلام ۱۴ قلم داروی غیرمجاز برای زائران حج

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کل کشور با اعلام فهرست داروهایی که از سوی عربستان ممنوع اعلام شده است، هشدار داد: هرگونه داروی کدئین‌دار، مواد مخدر یا مشتقات آن خط قرمز پلیس است و به شدت با افراد یا زائرانی که بخواهند این مواد را از کشور خارج کنند، برخورد می‌کنیم.

img

دولت تا ۲۳ خرداد برای تصویب آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان مهلت دارد

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: دولت تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ مهلت دارد که آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان را تصویب کند و وزارت آموزش و پرورش به جد پیگیر است تا این آیین‌نامه در مهلت قانونی و طبق مواد و چارچوبی که قانون تعیین کرده است، تنظیم و ابلاغ شود.

img

پیام تبریک مدیرعامل بیمه ملت به مناسبت ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر

داود قاسم‌پور مدیرعامل بیمه ملت در پیامی فرا رسیدن میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر را تبریک گفت.

img

بازدید مدیرعامل از مجتمع خدمات بیمه‌ای غرب بیمه ملت

داود قاسم‌پور مدیرعامل بیمه ملت، صبح امروز (چهارشنبه 11 خردادماه 1401) از مجتمع خدمات بیمه‌ای غرب تهران بازدید کرد.

img

احیاء و بازگشت به تولید ۴۵ شرکت تعطیل و نیمه‌تعطیل

رئیس‌کل دادگستری استان تهران از احیاء و بازگشت به تولید ۴۵ شرکت تعطیل و نیمه‌تعطیل خبر داد و گفت: اشتغال چهارهزار و ۴۷۲ کارگر در این شرکت‌ها با ورود اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهران حفظ و تثبیت شد.

img

سیاست دولت سیزدهم توجه به عدالت اجتماعی است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: سیاست دولت سیزدهم توجه به عدالت اجتماعی و نگاه به اقشار محروم و نیازمند جامعه است.

img

برای حل معضل ریزگردها با عراق و سوریه تفاهم‌نامه امضا می‌کنیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، از امضای تفاهم‌نامه میان جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عراق و سوریه برای حل معضل ریزگردها خبر داد.

img

سوابق بیمه‌ای ناموجود چگونه احیا می‌شود؟

مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین‌اجتماعی با تاکید بر اینکه سابقه بیمه به منزله ماه‌ها و سال‌های پرداخت حق بیمه است که ملاک ارائه تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت به بیمه‌شدگان قرار می‌گیرد، چگونگی احیای سوابق بیمه‌ای ناموجود را تشریح کرد.

img

انتصاب سرپرست مدیریت مالی بیمه ملت

داود حسین پور با حکم مدیرعامل، سرپرست مدیریت مالی بیمه ملت شد.

img

هزینه‌کرد ٢٢ میلیارد تومان در حوزه اشتغال برای مددجویان کمیته امداد

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: ٢٢ میلیارد تومان در حوزه اشتغال برای مددجویان کمیته امداد در سال ١۴٠٠ هزینه شد.

img

پلیس در کنار مردم آبادان است

فرمانده انتظامی خوزستان با تسلیت درگذشت تعدادی از شهروندان آبادان در حادثه ریزش ساختمان متروپل گفت: پلیس در کنار مردم آبادان است.

img

آیین نامه رتبه‌بندی معلمان تا هفته آینده به دولت می‌رود

وزیر آموزش و پرورش گفت: آیین نامه رتبه بندی معلمان برای بررسی تا هفته‌ آینده در اختیار دولت قرار می گیرد تا دغدغه‌های این قشر زحمتکش برطرف شود.

img

سازمان نظام مهندسی باید ناظر فنی بر ساختمان‌ها باشد

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ایمنی ساختمان‌ها باید مجری داشته باشد، گفت: سازمان نظام مهندسی باید ناظر فنی ساختمان‌ها باشد.

img

۳۰ هزار خانواده متقاضی در سامانه ملی فرزندخواندگی ثبت‌نام کرده‌اند

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آمار ۳۰ هزار خانواده متقاضی فرزندخواندگی، گفت: سال گذشته ۶۱ نوزاد توسط والدین زیستی خود در سطح شهر به‌ویژه در جوار شیرخوارگاه‌ها رها شده‌اند.

img

افزون بر ۳۱ هزار دانش‌آموز در آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: بیش از ۳۱ هزار دانش‌آموز در آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته می‌شوند.

img

رسالت ما صیانت از حقوق شهر و شهروندان است

دکتر دادخواه شهردار آبیک از تشکیل گشت ویژه بازرسی و نظارت بر فعالیت های ساخت و ساز شهری خبر داد.

img

بیمه ملت بیمه گر فولاد اکسین شد

شرکت بیمه ملت برنده مناقصه یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید قطعات فولادی کشور شد.

img

حضور بیمه ملت در نمایشگاه حمل و نقل ریلی

شرکت بیمه ملت در نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته حضور یافت.

img

اعتبار لازم برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری فراهم شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در راستای عمل به فرامین مقام‌معظم رهبری در تکریم جامعه پرستاری و در هویت‌بخشی به خدمات پرستاری، قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در نخستین سال استقرار دولت سیزدهم اجرایی و با هماهنگی دولت و مجلس اعتبار لازم برای اجرای این قانون فراهم شد.

img

۱۰۸ بانوی ایرانی به دلیل جرایم غیرعمد در حبس هستند

رئیس هیات امنای ستاد دیه کشور گفت: طبق آخرین آمار، اکنون ۳۲۰۲ زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند که ۱۰۸ نفر از این زندانیان را بانوان تشکیل می‌دهند.

img

تولید بیش از ۱۱ درصد پیله تر ابریشم کشور توسط مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: سال گذشته ۱۱.۵ درصد از پیله تر ابریشم کشور توسط مددجویان کمیته امداد تولید شد.

img

انتصاب سرپرست مدیریت امور شعب، نمایندگان و کارگزاران بیمه ملت

مجید حسن پور با حکم مدیرعامل، سرپرست مدیریت امور شعب، نمایندگان و کارگزاران بیمه ملت شد.

img

تمهیدات ترافیکی اجتماع بزرگ خانوادگی «سلام فرمانده»

رییس پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی اجتماع بزرگ خانوادگی «سلام فرمانده» که قرار است در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شود را اعلام کرد.

img

عامل اصلی فتح خرمشهر تشخیص درست راهبرد سیاسی دشمن بود

دستیار و مشاور عالی رهبری در امور نیروهای مسلح گفت: یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی‌آفرین در سال‌های دفاع مقدس و فتح خرمشهر، تشخیص درست راهبرد سیاسی، اقتصادی و نظامی دشمن بود.

img

صدا و سیما دست از سر ما بردارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: توجه به آموزش و پرورش حتی در خود وزارتخانه شعاری بود چرا که اگر نبود سند تحول بنیادین اجرایی می‌شد.

img

«فرهنگ کار» و «ما می توانیم» را در زنان و مردان تقویت کنیم

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: یکی از مشکلات دختران و زنان ما این است که اعتماد به نفس لازم را ندارند و یا در جامعه زمینه کار برای آنها فراهم نیست که برای همین موضوع باید «فرهنگ کار» و «ما می توانیم» را در زنان و مردان تقویت کنیم.

img

جزئیات استخدام تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: سازمان در جذب نیرو، امتیازاتی ویژه برای گروه‌های داوطلبانه که در دوران شیوع کرونا با رویکرد فداکاری در حوزه مبارزه با این بیماری در مراکز درمانی سازمان حضور یافتند، قائل خواهد شد.

img

پیام شهردار تهران در پی حادثه ترور شهید حسن صیاد خدایی

شهردار تهران در پی حادثه ترور شهید حسن صیاد خدایی با ارسال پیامی این واقعه را تبریک و تسلیت گفت.

img

۲۷۸ کودک و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست قزوینی تحت حمایت بهزیستی هستند

سرپرست اداره کل بهزیستی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۲۷۸ کودک و نوجوان بی سرپرست و بد سرپرست قزوینی در مراکز بهزیستی مستقر و تحت حمایت این ارگان هستند.

img

آمار واکسیناسیون ایران ۱۵ درصد بیش از شاخص جهانی ایمنی جمعی است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه آمار واکسیناسیون ایران، ۱۵ درصد بیش از شاخص جهانی ایمنی جمعی است، گفت: تک رقمی شدن تلفات کرونایی در کشورمان تعجب و حیرت وزراء و کارشناسان بهداشت و درمان جهان را به همراه داشته است.

img

تجربه سه ماهه من در انجمن ام اس استان البرز

بر اساس یافته های محققان، انجام فعالیت های هنری عملکرد مغز و سیستم عصبی را تا حد قابل توجهی افزایش می دهد. انجام هر فعالیت هنری، باعث گسترش سیستم عصبی شده که خود عامل بالا رفتن مهارت های زندگی، خلاقیت و تعادل احساسی و روحی افراد می شود.

img

حوزه‌های علمیه می‌توانند نظام سلامت را تقویت کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حوزه های علمیه، منبع غنی معارف اسلامی و پشتوانه معنوی، اخلاقی و مذهبی نظام سلامت هستند و می توانند نظام سلامت را تقویت کنند.

img

تشکیل پرونده برای خواننده سرود «سلام فرمانده» کذب است

دادستان عمومی و انقلاب لنگرود گفت: شایعه تشکیل پرونده خواننده سرود سلام فرمانده در دادسرای لنگرود کذب محض است.

img

تکثیر یوزپلنگ در اسارت، دستاورد علمی بزرگی بود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: تکثیر یوزپلنگ آسیایی در اسارت دستاورد علمی بزرگی بود و اگر قصوری در آن رخ داده باشد را هم می پذیریم.

img

عملیات جستجو برای یافتن دختر ۷ ساله ادامه دارد

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: با همه ظرفیت تیم‌های امدادی و نیروهای محلی، جستجوی دختربچه هفت ساله مفقود شده در منطقه دشت شاد کالپوش ادامه دارد.

img

توانمندسازی محرومان در کمیته امداد با تکیه بر فرهنگ خودباوری

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اهمیت توانمندسازی محرومان تحت پوشش این کمیته، گفت: حمایت از این جمعیت با تکیه بر سه محور اشتغال، مسکن و فرهنگ خودباوری دنبال می‌شود.

img

مراقبت دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی، رسالت نظام تعلیم و تربیت است

وزیر آموزش‌ وپرورش با بیان اینکه مراقبت و محافظت از دانش آموزان در برابر آسیب‌های اجتماعی، یکی از رسالت‌های مهم نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور است، گفت: اهتمام ویژه‌ای در زمینه طراحی و اجرای برنامه‌های متنوع پیشگیرانه در سطح مدارس داریم.

img

مناسب سازی ۱۲ هزار کیلومتر پیاده‌راه برای معلولان

شهردار تهران اعلام کرد: پایتخت ۱۲ هزار کیلومتر مسیر پیاده‌راه دارد که مناسب‌سازی آن برای جانبازان و معلولان، کودکان و سالمندان مرحله به مرحله در دستور کار قرار دارد.

img

تحریم‌های یک‌جانبه، تهدیدی جدی برای حقوق بشر و کرامت انسانی است

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امر بررسی آثار منفی اقدامات قهری یک‌جانبه بر بهره‌مندی از حقوق بشر، در پایان سفر ۱۲ روزه خود به ایران، بیانیه‌ای صادر کرد و گفت: تحریم‌های یک‌جانبه و رعایت افراطی تحریم‌ها، تهدیدی جدی برای حقوق بشر و کرامت انسانی است.

img

داود قاسم پور دیزجی مدیرعامل جدید بیمه ملت شد

جلسه هیئت مدیره شرکت بیمه ملت، سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت برگزار و ترکیب قطعی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل انتخاب شدند.

img

ترور سردار سلیمانی از مصداق‌های بارز حقوق بشر آمریکایی است

معاون اول قوه قضائیه گفت: ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی از مصداق‌های بارز حقوق بشر آمریکایی است و همه حقوق‌دان‌های آزاده عالم نیز دلایل مطرح شده از سوی آمریکا برای توجیه این جنایت را رد کرده‌ و غیر قانونی دانسته‌اند.

img

ازدواج پایدار باعث افزایش جمعیت می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: هر چقدر ازدواج‌های پایدار داشته باشیم و از طلاق جلوگیری کنیم، شاهد افزایش جمعیت و پیشگیری از بحران جمعیتی خواهیم بود.

img

تعاونی آموزشی فرهنگی ایجاد می‌شود

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: تعاونی آموزشی فرهنگی به منظور استفاده از ظرفیت بازنشستگان این وزراتخانه در سراسر کشور ایجاد می شود.

img

نقش ورزش در درمان بیماری ها

تن زنده والا به ورزندگی است/که ورزندگی مایه زندگی است به ورزش گرای و سرافراز باش/که فرجام سستی سرافکندگی است

img

پلیس و شهرداری دو نهاد تاثیرگذار در میزان رضایت‌مندی مردم

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور با بیان اینکه پلیس و شهرداری محورهای کاری مشترک و زیادی در ارتباط با تکریم شهروندان دارند، گفت: عملکرد شهرداری‌ها و انتظامی کشور در میزان رضایت‌مندی مردم موثر و تاثیرگذار است.

img

مهمترین وظیفه روابط عمومی ارائه اولین و شفاف‌ترین روایت است

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: مهمترین وظیفه روابط عمومی ارائه اولین و شفاف ترین روایت از سازمان و نهادهای مربوطه در راستای تبیین دستاوردها و موفقیت‌هاست و می‌طلبد که جایگاه، ابزار و ماموریت‌ها متناسب با شرایط موجود بازبینی شود.

img

ضرورت تغییر فرهنگ و بینش حاکم بر جامعه در موضوع خانواده و فرزندآوری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ و بینش حاکم بر جامعه در زمینه خانواده و فرزندآوری باید تغییر کرده و این موضوع (فرزندآوری) به یک ارزش تبدیل شود.

img

پیام تبریک سرپرست مدیرعاملی بیمه ملت به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات

پیام تبریک سرپرست مدیرعاملی بیمه ملت به مناسبت 27 اردیبهشت ماه روز روابط عمومی و ارتباطات

img

سلامت کودکان ایرانی همتراز کشورهای توسعه یافته است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مناسبت هفته واکسیناسیون گفت: بسیاری از بیماری‌ها با واکسیناسیون ریشه کن شدند و سلامت کودکان ایرانی همتراز کشورهای توسعه یافته است.

img

تاکید سیاست‌های کلی جمعیت برای ارائه تسهیلات مناسب به مادران

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به سیاست‌های کلی جمعیت گفت: در این سند به جبران کاهش نرخ رشد جمعیت و رساندن نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی، ارائه تسهیلات مناسب به مادران به‌ویژه در دوره بارداری و شیردهی، پوشش بیمه‌ای هزینه‌های زایمان و درمان ناباروری مردان و زنان تاکید شده است.

img

ظرفیت های زیست محیطی منطقه حفاظت شده پلنگ دره قم افزایش یابد

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور بر ضرورت بهبود و ارتقاء شاخص ها و ظرفیت های زیست محیطی منطقه حفاظت شده پلنگ دره قم تأکید کرد.

img

پلیس خط مقدم مبارزه با احتکار کالا است

سخنگوی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه پلیس در خط مقدم مبارزه با قاچاق و احتکار کالا است گفت: سواستفاده در نظام اقتصادی و معیشت جرم بزرگی است و برخورد با افراد سودجو جزو اولویت‌های اصلی است.

img

دانش آموزان در امور ایثار و شهادت از معلمان تاثیر بپذیرند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دانش آموزان باید در محتوا و الگو پذیری در امور ایثار و شهادت از معلمان تاثیر بپذیرند و از این جهت ارزیابی شوند.

img

افزایش حقوق بازنشستگان به محض تصویب دولت اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی معیشت و نیز خدمات سلامت بازنشستگان را دغدغه مشترک دولت، سازمان تأمین‌اجتماعی و مسئولان کانون‌های بازنشستگان اعلام کرد و گفت: افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان به‌محض تصویب در هیأت‌ دولت اجرایی خواهد شد.

img

کارت اعتباری و تسهیلات آنلاین مطالبه عمومی است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: آنلاین شدن پرداخت تسهیلات بانکی به مطالبه عمومی تبدیل شده و باید آن را جدی گرفت.

img

در هدفمندی یارانه ها به زنان سرپرست خانوار عنایت ویژه‌ای شود

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: همان‌گونه که دولت دهک‌های پایین را مورد توجه خاص قرار می‌دهد، لازم است نسبت به ‎زنان سرپرست خانوار و ‎مادران باردار و شیرده عنایت ویژه‌ای در دستور کار هدفمندی یارانه ها لحاظ کند.

img

حضور ۹۷ درصدی دانش‌آموزان دوره متوسطه تهران در مدارس

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: پس از بازگشایی مدارس از ۱۴ فروردین ماه زمینه حضور ۹۷ درصدی دانش‌آموزان دوره متوسطه تهران در مدارس را شاهد بودیم که این رقم بسیار قابل توجه بود.

img

سازمان ثبت احوال کشور برترین دستگاه سرویس دهنده داده‌های کشور

براساس آمار ارائه شده از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان ثبت احوال کشور در طول فروردین ماه سال جاری با ارائه ۶۷ میلیون تراکنش اطلاعاتی در زمینه خدمات استعلام هویتی به عنوان بزرگترین سرویس دهنده درمیان دستگاه‌های دولتی شناخته شد.

img

ارز ترجیحی زمینه وقوع برخی جرایم اقتصادی را فراهم کرد

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور از افزایش قاچاق کالا، ایجاد رانت، توزیع ناعادلانه در تخصیص یارانه، پولشویی، احتکار، رشوه، عدم عرضه به عنوان بخشی از آسیب‌های وجود ارز دولتی یاد کرد و گفت: این موضوع زمینه ساز وقوع برخی جرایم اقتصادی و باعث سنگین تر شدن حجم کار دستگاه قضایی شد.

img

افزایش ۲.۵ برابری زندانیان دارای پابند الکترونیکی

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از افزایش ۲.۵ برابری زندانیان دارای پابند الکترونیکی خبر داد و گفت: تا ۲ هفته دیگر ۱۲ هزار و ۵۰۰ پابند الکترونیک به آمار موجود اضافه خواهد شد.

img

ایجاد ۵۰۰ هزار شغل امسال در تعهد کمیته امداد است

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سال جاری از مجموع یک میلیون شغل که دولت برنامه‌ریزی کرده، ایجاد ۵۰۰ هزار شغل در تعهد کمیته امداد کشور است.

img

خدمات متروی تهران برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از خدمات ویژه این ناوگان به مناسبت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

img

جریمه‌های تخلفات به شدت افزایش می‌یابد

وزیر دادگستری با اشاره به افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی از سوی سران قوا گفت: طبق این مصوبه، جریمه‌های تخلفات به شدت افزایش می‌یابد.

img

افزایش مستمری در ۲ روز پایانی اردیبهشت پرداخت می‌شود

به‌ منظور پرداخت به‌موقع مستمری بازنشستگان تأمین‌اجتماعی، پرداخت مستمری اردیبهشت ماه از امروز (سه‌شنبه ۲۰) آغاز شده و به محض تصویب افزایش مستمری امسال در هیأت دولت و ابلاغ به سازمان، مابه‌التفاوت افزایش این ماه در دو روز پایانی اردیبهشت پرداخت می‌شود.

img

ترکیب جدید هیات‌ مدیره بیمه ملت انتخاب شدند

در اولین جلسه اعضای هیات مدیره جدید بیمه ملت، رییس و نائب رییس هیات مدیره انتخاب شدند.

img

تغییرات اقلیمی چالش تعیین‌کننده قرن حاضر است

مدیرکل کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تاثیرات نامطلوب تغییرات اقلیمی را چالش تعیین‌کننده قرن حاضر دانست و از ضرورت مداخله جمعیت هلال احمر ایران برای کنترل بحران خشکسالی، سیل‌های ناشی از آن و دیگر مشکلات تغییر اقلیم بر زندگی مردم در ایران و منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا حمایت کرد.

img

معیار ارزیابی تامین اجتماعی برای اثربخشی خدمات «مردم» خواهند بود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه خدمات این سازمان به عموم مردم در مراکز درمانی باید به صورت مطلوب ارائه شود، گفت: معیار سازمان برای ارزیابی و اثربخشی خدمات، از منظر مردم و در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خواهد بود.

img

زنجیر تحریم ها باید زودتر از پای اقتصاد برداشته شود

نشست دوره ای اعضای دولت دوازدهم با حضور دکتر حسن روحانی رئیس دولت های یازدهم و دوازدهم تشکیل شد.

img

ضرورت توجه به سیما و منظر شهری

توجه به سیما و منظر شهری از جمله موارد مهم و ضروری است که همواره در تمامی شهرها باید مورد توجه قرار گیرد چرا که تاثیر به سزایی در نشاط شهروندی و همچنین اقتصاد شهری دارد.

img

نقش موسیقی در درمان بیماری ها

موسیقی نه تنها به عنوان هنر بلکه به عنوان محملی برای درمان، نقش برجسته ای در تاریخ داشته است.به تازگی جامعه پژوهشی توجه بسیاری به درک چگونگی تاثیر موسیقی بر بیماران دارد .زمان بسیار زیادی از یافتن اثرات مثبت موسیقی روی درمان بیماری ها می گذارد. موسیقی می تواند اثرات مفیدی در بهبود کاهش روند بیماری داشته باشد،مثل کاهش اضطراب و استرس، بهبود سیستم ایمنی و ارتقای سلامتی.

img

مدیران استانی هم‌راستا با سند تحول قضایی حرکت کنند

معاون اول قوه قضاییه گفت: سند تحول قضایی بطور جدی در دستگاه قضا دنبال می‌شود و می‌طلبد مدیران استانی منتظر مرکز نباشند و با خلاقیت در جهت و هم راستا با این سند حرکت کنند.

img

مجازاتهای سختی برای متخلفان از اجرای قانون جوانی جمعیت تعیین شده است

رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در مجلس شورای اسلامی گفت: برای متخلفان از اجرای قانون جوانی جمعیت، مجازات‌های سنگینی تعیین شده است و هیچ تعارفی در این خصوص وجود ندارد.

img

۵۲۷هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در ایران تحصیل می کنند

معاون آموزش مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵۲۷ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در ایران تحصیل می‌کنند که از میان این تعداد، بیشتر آنها افغانستانی و تعدادی هم از کشورهای بنگلادش، پاکستان، عراق و سایر کشورها هستند.

img

امدادرسانی به بیش ۲ هزار نفر درسیل اخیر

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور از امدادرسانی به بیش از ۲ هزار نفر از متاثرین سیل و آبگرفتگی در ۱۷ استان کشور و اسکان اضطراری ۳۰۰ نفر از ۶ اردیبهشت تا امروز خبر داد.

img

طرح رتبه‌بندی معلمان دوشنبه هفته آینده در کمیسیون دولت مطرح می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه بندی معلمان، دوشنبه هفته آینده در کمیسیون دولت مطرح می‌شود و بلافاصله به دولت می‌آید و پس از تصویب، اجرای آن در زمان خودش که در قانون تصویب شده است، انجام خواهد شد.

img

ساخت پتروشیمی میانکاله منوط به تایید محیط زیست است

وزیرکشور اعلام نظر محیط زیست برای ساخت پتروشیمی میانکاله را کلیدی توصیف کرد و گفت : ساخت پتروشیمی میانکاله منوط به تایید محیط زیست است.

img

ثبت اطلاعات اموال دارندگان پایه قضایی الزامی شد

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در راستای ارتقاء سلامت اداری از الزام ثبت اطلاعات مربوط به اموال دارندگان پایه قضایی در سامانه دارایی مقامات مسئول خبر داد.

img

۱۷ استان کشور گرفتار سیل و آبگرفتگی

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از گرفتاری ۱۷ استان کشور در سیل و آبگرفتگی هفته گذشته خبر داد و گفت که تاکنون ۱۴۷۷ نفر امدادرسانی شدند.

img

امکان ارائه خدمات سابقه بیمه تامین اجتماعی به هموطنان خارج از کشور فراهم شد

رییس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین‌اجتماعی اعلام کرد: سامانه خدمات غیرحضوری ایرانیان خارج از کشور بروزرسانی شد و در مرحله اول امکان ارائه خدمات مرتبط با سابقه بیمه، در این سامانه به هموطنان خارج از کشور فراهم شد.

img

ثبت ۶ هزار و ۶۵۲ شرکت دانش بنیان

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ثبت ۶ هزار و ۶۵۲ شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت: حمایت از نخبگان، مخترعان و شرکت‌های دانش بنیان اولویت اصلی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.

img

صدور احکام استخدامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی از اول مهر ۱۴۰۱

وزیر آموزش و پرورش گفت: احکام استخدامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی از اول مهر ماه صادر می‌شود.

img

برخی قوانین متناسب با سیاست‌ها به‌روزرسانی شود

نایب ‌رئیس هیات ‌مدیره سازمان تامین‌ اجتماعی ضمن تشریح جزئیات سیاست‌های کلی تامین اجتماعی گفت: با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام، شماری از قوانین هم باید منطبق با سیاست‌ها به‌روزرسانی و تقویت شود.

img

۷ بیمار مبتلا به کرونا در قم بدحال هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر هفت نفر از بیماران مبتلا به کرونا که در مراکز درمانی استان بستری هستند، بدحال می‌باشند.

img

تحکیم نهاد خانواده از دغدغه‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: موضوع جمعیت و تحکیم نهاد خانواده، از دغدغه‌های اصلی نظام است و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، خانواده را بنیاد جامعه می‌داند.

img

معلمان ۲۱ اردیبهشت ماه با رهبر انقلاب دیدار می‌کنند

سخنگوی آموزش و پرورش گفت: در روز ۲۱ اردیبهشت دیدار معلمان با مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد، همچنین در روز ۲۰ اردیبهشت معلمان با رییس جمهور دیدار می‌کنند.

img

واکنش داماد روحانی به گزارش خنده دار کیهان

آقای شریعتمداری منتقد نیست بلکه استاد نشان دادن عکس واقعیت هاست باید به او جایزه داد.

img

عین‌اللهی: یارانه دارو مانند گذشته پرداخت می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه فعلاً یارانه مستقیم به مصرف کننده دارو پرداخت نمی‌شود، گفت: با توجه به نبود زیرساخت‌های کافی و آماده نبودن بیمه‌ها، یارانه‌ دارو مانند گذشته اعمال می‌شود.

img

توزیع ۸۰ هزار بسته معیشتی میان خانواده زندانیان نیازمند

مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: تاکنون ۸۰ هزار بسته معیشتی بین خانواده زندانیان نیازمند توزیع شده و همزمان با شب‌های ماه مبارک رمضان این کمک‌ها بیشتر شده اما باز پذیرای کمک‌های خیران و نیکوکاران هستیم تا خانواده‌ها در نبود سرپرست آسیب نبینند.

img

بسیاری از بانک‌ها به بخشنامه‌های ابلاغی تسهیلات ازدواج متعهد نیستند

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: شواهد نشان می‌دهد بسیاری از بانک‌ها در خصوص اعطای تسهیلات ازدواج، به بخشنامه‌های ابلاغی متعهد نیستند.

img

جزئیات طرح ملی کنترل آسیب‌های اجتماعی با تمرکز بر کاهش نرخ طلاق

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با تدوین طرح ملی کنترل آسیب‌های اجتماعی با تمرکز بر کاهش نرخ طلاق، مشاوران روابط زوجین، فرزندآوری و فرزندپروری آنها را به صورت ویژه رصد می‌کنند.

img

ایران قوی بدون ارتقای جایگاه آموزش و پرورش قابل تصور نیست

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه ایران قوی بدون تعلیم و تربیت اصولی و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش قابل تصور نیست، اظهار داشت: آنچه در حوزه آموزش و پرورش هزینه می‌شود، سرمایه‌گذاری برای تضمین توسعه و پیشرفت آینده کشور است.

img

ثبت نام وام ضروری بازنشستگان آغاز شد

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت‌نام جدید وام ضروری ۱۲ میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران این صندوق خبر داد.

img

ورود بیماران از شرق کشور یک تهدید جدی است

معاون بهداشت وزارت بهداشت در وبینار روز جهانی مالاریا ورود بیماران از شرق کشور را یک تهدید جدی دانست و گفت: با همکاری درون و برون بخشی می توان به مهار بیماری ها و حفظ دستاوردهای مبارزه با بیماری ها امیدوار بود.

img

تغییرات مهم آیین‌نامه اجرایی قانون رتبه‎‌بندی

رئیس کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به آخرین تغییرات صورت گرفته در تدوین آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان، بیان داشت:با اصلاح این آیین نامه آخرین مدرک تحصیلی معلمان در محاسبه رتبه اعمال می شود و شرط مدرک دکتری هم برای استاد معلمی حذف شده است.

img

الزام پیوست تامین‌اجتماعی برای برنامه‌های کلان از فرازهای مهم سیاست‌های ابلاغی است

نایب‌رئیس هیات‌مدیره سازمان تامین‌اجتماعی با اشاره به بند ۹ سیاست‌های ابلاغی گفت: یکی از فرازهای مهم این سیاست‌ها، الزامی شدن پیوست تامین‌اجتماعی برای همه طرح‌ها و برنامه‌های کلان کشور است.

img

تخصیص شعبه ویژه رسیدگی به مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در دادسرای کارکنان دولت

دادستان عمومی و انقلاب تهران از اختصاص شعبه ویژه برای بررسی مشکلات حقوقی و قضایی شرکت‌های دانش‌بنیان در دادسرای کارکنان دولت خبر داد.

img

فساد از هر نوعی نباید در سینما و مراکز فرهنگی رخنه کند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره نشست با هنرمندان زن سینما برای رفع مشکلات بانوان هنرمند گفت: نباید اجازه دهیم فساد از هر نوعی در سینما و سایر مراکز فرهنگی و هنری رخنه کند.

img

محدودیت سنی برای اعزام به حج ۶۵ سال است

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر این که هلال احمر آماده خدمت رسانی به زائرین حج است از ممنوعیت موقت اعزام افراد بالای ۶۵ سال به حج خبر داد.

img

ابلاغ سیاست‌های کلی تامین اجتماعی حجت را بر همه تمام کرد

مشاور مدیرعامل سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: با ابلاغ سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی از سوی مقام معظم رهبری، حجت بر همه ما تمام است و از این به بعد باید همه نهادها و مسئولان با کنار گذاشتن منافع و ترجیحات فردی و بخشی، برای اجرایی شدن سیاست‌ها اقدام کنند.

img

جلوگیری از عملیات بهسازی سراوان پیامدهای بهداشتی خواهد داشت

شهردار رشت با اشاره به آغاز فرآیند بهسازی و ساماندهی محل دفن زباله سراوان با هدف کنترل شیرابه و تکمیل پوشش گفت: براساس برنامه‌ریزی قرار بود از امروز این کار انجام شود اما مسیر محل دفن زباله همچنان بسته‌ است که نیازمند درک و همراهی مردم برای جلوگیری از پیامدهای خطرناک احتمالی است.

img

حمایت دستگاه قضا از فعالیت‌های قانونی معدن‌کاری

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور گفت: در این معاونت ضمن حمایت قانونی از حوزه معدن، چالش‌های حوزه شناسایی و موانع و مشکلات فراروی فعالیت معدنکاران کنار زده می شود.

img

صدای بازنشستگان را می‌شنویم و پیگیری می‌کنیم

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه تخصیص ۹هزار میلیارد تومان نشان از عزم دولت و مجلس برای ادامه همسان‌سازی حقوق دارد گفت: نظرات و مطالبه بازنشستگان از روش‌ها و ابزار مختلفی در صندوق بازنشستگی کشوری رصد شده، شنیده و پیگیری می‌شود.

img

تا پایان امسال هیچ زباله‌ای به سراوان حمل نخواهد شد

استاندار گیلان به فعالیتهایی آغاز شده در سایت سراوان اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال ورود زباله خام جدید به سراوان متوقف خواهد شد.

img

کارت پایان خدمت برای ثبت نام در آزمون وکالت لازم نیست

سخنگوی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه درباره شرکت مشمولان خدمت نظام وظیفه در آزمون وکالت گفت: برای ثبت نام دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت لازم نیست.

img

برای آزادی زنان زندانی با جرائم غیرعمد تلاش می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تلاش شده زمینه برای آزادی زنان زندانی جرائم غیرعمد فراهم شود، چرا که حضور آنان در زندان با آسیب های فراوان همراه است.

img

نیازمند بازنگری در خرید و توزیع تجهیزات مصرفی مراکز درمانی هستیم

مدیرعامل سازمان تامین‌ اجتماعی گفت: در زمینه خرید و توزیع تجهیزات مصرفی مراکز درمانی، نیازمند بازنگری وضع کنونی و اتخاذ بهترین تصمیم برای تامین و توزیع بهترین لوازم و تجهیزات با مناسب‌ترین قیمت هستیم.

img

تلخ و شیرین جنگ از زبان تیمسار بقایی؛ از خاطرات نخوانده شهید بابایی تا شهادت ۶۰ تن از خلبانان جنگ

گوشی را که برمیدارد صدای مهربانی به گرمی صدای یک پدر را می شنوم. انقدر صمیمی که انگار روبرویم نشسته و با لبخندی که تا آخر گفتگو حسش می کنم، حالم را می پرسد. کسی که ۵۲ سال از عمرش را صرف خدمت به نظام کرده. خلبان دلاوری که از روز اول جنگ در پایگاه هوایی تبریز بوده و بعدها به خوزستان می رود و تا آخر دفاع مقدس، در صف اول خط مقدم سوار بر پرنده آهنی اش، بال به بال ابرها هوادار مرزهای میهن می شود.

img

اعلام اسامی زندانیانی که در مرخصی مرتکب جرم شدند

دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به ضرورت نظارت بر وضعیت مرخصی زندانیان گفت: آمار زندانیانی که در مرخصی مرتکب جرم شده‌اند از سامانه‌های مربوطه استخراج و به دادستانی تهران اعلام شود.

img

پرداخت مستمری فروردین‌ماه مددجویان همراه با افزایش ۲۰ درصدی

رئیس کمیته امداد گفت: مستمری فروردین‌ماه مددجویان همراه با افزایش ۲۰ درصدی فردا شب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

img

عدم برخورداری پروژه‌ها از پیوست محیط زیستی جرم است

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نداشتن پیوست زیست محیطی برای هر پروژه عمرانی جرم محسوب شده و متخلفان به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

img

چگونه از خود در برابر افراد سمی محافظت کنیم؟

اگر شما جزو آن دسته از اکثریت مردم هستید که نمی دانید در مقابل رفتار و گفتار آدم های گستاخ چگونه واکنش نشان دهید شاید اکنون وقت آن رسیده باشد که با بازنگری این مساله و «ارزش قائل شدن برای شان انسانی و آرامش خود» در رابطه با برخی افراد و رفتارهایشان و آسیبی که از جانب آن ها به شما می رسد تجدید نظر کنید

img

استقرار نگهبان و راه‌بند در کوچه‌های بن‌بست منع قانونی ندارد

معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه یک تهران گفت: استقرار نگهبان و بستن طناب و راه‌بند در کوچه‌های بن بست با هماهنگی شهرداری مناطق و اهالی محله‌ها بلامانع است.

img

داروخانه هلال احمر آنلاین می‌شود

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: با همکاری سازمان غذا و دارو در حال راه‌اندازی داروخانه آنلاین هستیم تا با توجه به شبکه گسترده بیماران نیازمند در سراسر کشور، داروی مورد نیاز بیماران خاص را در منزل تحویل دهیم.

img

شاهد پناهندگی محیط زیستی در کشور هستیم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: دگردیسی طبیعی و پناهندگی محیط زیستی در کشور اتفاق افتاده که خوشایند نیست و برای مقابله با آن باید برنامه عمل داشته باشیم.

img

بخشنامه تعرفه ارائه خدمات الکترونیکی امور ثبتی ابلاغ شد

رئیس قوه قضاییه بخشنامه «تعرفه ارائه خدمات الکترونیکی امور ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با استفاده از ظرفیت دفاتر اسناد رسمی» را به منظور توسعه خدمات الکترونیک، تسهیل در امور ثبتی مراجعان، پیشگیری از واسطه‌گری در انجام امور ثبتی مردم ابلاغ کرد.

img

۱۰۰ گام معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در ۲۰۰ روز دولت مردمی

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در یک گزارش، ۱۰۰ گام مهم معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در ۲۰۰ روز دولت مردمی را با ارائه مهمترین اقدامات در این حوزه منتشر کرد تا از این طریق اهم اقدامات و برنامه‌های این معاونت تاکنون در دولت سیزدهم انعکاس داده شود.

img

مقام و شأن معلم به جامعه معرفی شود

وزیر آموزش‌ وپرورش در جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم گفت: در هفته معلم باید تلاش کنیم تا مقام و شأن معلم را به جامعه معرفی کنیم.

img

پزشکی قانونی در اعلام تلفات جاده‌ای نوروز دقت را فدای سرعت کرد

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا مغایرت تعداد تلفات جاده ای نوزور ۱۴۰۰ اعلامی پزشکی قانونی و پلیس را طبیعی دانست و گفت: پزشکی قانونی به جای بررسی‌های بیشتر و رعایت چارچوب‌های تهیه آمار نهایی، دقت را فدای سرعت کرده است.

img

طرح رتبه‌بندی معلمان برای اجرایی شدن به هیات دولت ارسال شده است

وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان پس از ۱۰ سال با نگاه ویژه مجلس و دولت سیزدهم به تصویب رسید و برای اجرایی شدن به هیات دولت ارسال شده است.

img

مردمی بودن مهم‌ترین ویژگی تامین اجتماعی است

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی مردمی بودن را از مهم‌ترین ویژگی‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: افتخار ما این است که به‌عنوان یک دستگاه خدمت‌رسان برای مردم کار می‌کنیم.

img

محور تحول دستگاه قضایی باید رضایت مردم باشد نه آمار پرونده‌ها

معاون اول قوه قضاییه گفت: محور تحول دستگاه قضایی باید رضایت عموم مردم نه آمار و ارقام پرونده‌ها باشد؛ هرچند آمار، شاخصی برای حرکت است اما نباید خود را بی جهت درگیر آمار کنیم.

img

کشف بیش از ۶۷ هزار لیتر سوخت قاچاق قبل از خروج از کشور

رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران از کشف بیش از ۶۷ هزار لیتر سوخت قاچاق در مأموریت پلیس گمرک قبل از خروج از کشور خبر داد.

img

افزایش تنوع داروهای تولیدی در هلال‌احمر با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس‌جمعیت هلال‌احمر بر لزوم توسعه فعالیت‌های پژوهشی و تلاش برای ساخت داروهای متنوع در هلال‌احمر با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان‌ تاکید کرد و گفت: این اقدام در پیشگیری از خروج ارز کشور و ایجاد امنیت دارویی بسیار موثر است.

img

برای ساختن آینده شهرمان همه با هم تلاش کنیم

شورای ششم در شهر آبیک در حالی فعالیت خود را آغاز کرد که شهر آبیک در بخش های بسیاری نیازمند ایجاد زیرساخت ها و توجهات بسیاری است و گویا شورای جوان راهی طولانی و سخت را پیش روی خود داشته و دارد.

img

پزشکی قانونی تا ۵ سال آینده در حوزه مواد و تجهیزات خودکفا می شود

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از خودکفایی این سازمان در حوزه مواد مصرفی و تجهیزات در پنج سال آینده خبر داد و گفت: این مهم با کمک و همکاری شرکت‌های دانش بنیان و تلاش و همت مرکز تحقیقات پزشکی قانونی محقق خواهد شد.

img

استرداد متهم ۲۰ میلیارد ریالی به ایران

رییس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از استرداد متهم ۲۰ میلیارد ریالی خبر داد.

img

توسعه توریسم سلامت در مراکز خارج از کشور در دستور کار است

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر این که هلال‌احمر باید در مسیر تحقق شعار سال حرکت کند از توسعه توریسم سلامت در مراکز خارج از کشور هلال‌احمر خبر داد.

img

معلمان مدارس غیردولتی در کلاس‌های درس حاضرند

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: هیچ یک از کلاس های مدارس غیردولتی بدون معلم نمی ماند و آموزش در همه کلاس های درس انجام می شود.

img

آغاز صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان خارج از کشور

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور راه اندازی و وارد فاز اجرایی شد.

img

تاثیر ورزش شطرنج بر روی سلامت مغز چیست؟

تاثیر ورزش شطرنج بر روی سلامت مغز چیست؟

img

حذف ۹۸۰۰ تن از مواد مخرب لایه ازن در کشور

مدیر دفتر طرح ملی حفاظت لایه ازن از تجهیز و تغییر خط تولید ۱۳۷۸ واحد تولیدی و خدماتی و حذف حدود ۹۸۰۰ تن از مواد مخرب لایه ازن در کشور خبر داد.

img

۲۸۶۱ تماس مزاحم طی هفته گذشته با اورژانس گرفته شد

سرپرست مرکز اورژانس تهران گفت: در هفته پیش ۴۵ هزار و ۸۶۷ تماس با مرکز اورژانس تماس گرفته شد که از این تعداد ۲ هزار و ۸۶۱ تماس مزاحم با این مرکز بود.

img

امدادگران هلال‌احمر ۱۶۶ حادثه‌دیده را نجات دادند

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از نجات جان ۱۶۶ نفر در حوادث ۷۲ ساعت گذشته خبر داد.

img

با مصوبه وزرای عضو مجمع و حکم وزیر صمت، معاون وزیر و رییس جدید ایدرو منصوب شد

با تصویب اعضای مجمع ( وزرای ۶گانه و معاون رییس جمهور) و با حکم وزیر صمت “علی نبوی” به عنوان رییس جدید سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاون وزیر صنعت معدن تجارت منصوب شد.

img

اتفاقات مشهد از سوی برخی مسوولین عمدی بود

معاون رییس جمهوری در امور زنان گفت: در مورد واقعه ناگوار مشهد می‌شود گفت علاوه بر بد سلیقگی و بی تدبیری، به نظر می رسد نوعی برنامه ریزی غیر هوشمند و یا نوعی تعمد از سوی برخی مسوولین در کار بود.

img

پرداخت وام ازدواج به بیش از ۹۲۴ هزار متقاضی

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان از پرداخت وام ازدواج به بیش از ۹۲۴ هزار متقاضی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

img

انعقاد قرارداد پیش‌فروش در بنگاه‌های املاک قانونی نیست

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به اینکه انعقاد قرارداد پیش فروش در بنگاه‌های املاک قانونی نیست، گفت: به هیچ عنوان در پیش فروش ساختمان‌ها به سراغ قولنامه عادی نروید زیرا براساس قانون باید این اقدام در دفاتر اسناد رسمی انجام شود.

img

اولویت های پروژه های شهرداری آبیک در سال ۱۴۰۱ مشخص شد

اولین جلسه شورای اداری در سال۱۴۰۱ به ریاست دکتر دادخواه و با حضور معاونین و مسوولان واحدهای این شهرداری در دفتر شهردار آبیک برگزار شد.

img

استقبال ایرانیان خارج از کشور از سامانه پرسمان تردد

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، اقدامات برای تسهیل تردد ایرانیان خارج از کشور را تشریح کرد و گفت: سامانه پرسمان تردد برای هموطنانی که دارای سوابق ممنوع الخروجی از بابت ثبتی، مالیاتی و حقوقی باشند، اطلاع رسانی می‌کند.

img

دانش‌آموزان باید زندگی کردن در شرایط کرونا را بیاموزند

وزیر آموزش و پرورش گفت: کشورهای توسعه یافته به سمت بازگشایی مدارس رفته‌اند و ما نیز باید نسبت به شرایط، مهارت‌های لازم را برای زندگی عملی به فرزندان خود آموزش دهیم و از جمله این آموزش‌ها و مهارت‌ها، چگونه زندگی کردن در شرایط شیوع کرونا، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک است.

img

افزایش مستمری بازنشستگان در سال ۱۴۰۱

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با شرکت در جلسه‌ نمایندگان کانون‌های بازنشستگی از افزایش منصفانه مستمری بازنشستگان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

img

۲ هزار طرح بهداشتی تا پایان سال در کشور به بهره برداری می رسد

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تکمیل طرح های بهداشتی یکی از اولویت های این نهاد است و در این راستا دو هزار طرح بهداشتی کشور تا پایان سال تکمیل و به بهره برداری می رسد.

img

بانوان ورزشکار نشاط و امید به ملت هدیه می‌کنند

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ضمن قدردانی از بانوان افتخارآفرین تیم ملی نوجوانان هندبال جمهوری اسلامی ایران در مسابقات هندبال نوجوانان آسیا، گفت: بانوان ورزشکار نشاط و امید به ملت هدیه می‌کنند.

img

امنیت بسیار خوبی بر مرزهای کشور حاکم است

معاون فرهنگی اجتماعی و سخنگوی فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی گفت: با حضور پرصلابت نیروهای مسلح و بویژه مرزداران غیور، امروز امنیت خوبی در سراسر مرزهای کشور حاکم است.

img

برخی ترک فعل‌ها موجب افزایش تلفات رانندگی شده است

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کل کشور در حاشیه بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور ناجا (شهرک آزمایش) گفت: برخی ترک فعل‌ها موجب افزایش تلفات رانندگی شده است.

img

همه ۵میلیون نفر مهاجر در کشور واکسن کرونا دریافت کرده اند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: حدود ۵ میلیون نفر مهاجر در کشور داریم و تمام این افراد علیه کرونا واکسیناسیون شده اند.

img

مسیر تحقق شعار سال با ارتقای مهارت آموزی و کارآفرینی تسهیل می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: مسیر تحقق شعار «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» با ارتقای مهارت آموزی، خلاقیت و کارآفرینی دانش آموزان تسهیل می شود.

img

طرح واگذاری مجموعه‌های ورزشی به مناطق شهرداری تهران کلید خورد

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه برخی مجموعه‌های ورزشی شهرداری به مناطق واگذار می‌شود، گفت: در این کمیسیون طرح واگذاری برخی مجموعه‌های ورزشی به مناطق شهرداری تهران در دست بررسی است و به زودی به صحن شورای شهر می‌آید.

img

ترافیک در محورهای مواصلاتی به تهران سنگین است

رییس مرکز کنترل ترافیک راهور فرماندهی انتظامی کشور اعلام کرد: در محورهای مواصلاتی به تهران ترافیک پرحجم و به صورت مقطی در طول رفت و برگشت سنگین است.

img

شرکت داروسازی هلال احمر فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل تولید می‌کند

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی شرکت داروسازی سها گفت: هلال احمر موفق به اخذ پروانه تاسیس در زمینه تولید فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل جهت فرم‌های دارویی کپسول و قرص شده است.

img

تابلوی میدان ورودی اتوبان روشن شد

از دیگر فعالیت های عمرانی و زیباسازی در شهر آبیک تابلو میدان ورودی اتوبان روشن شد.

img

۳۲ میلیون تردد نوروزی در مسیرهای کشور ثبت شد

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر فعالیت مضاعف گشت های خودرویی، موتوری و پیاده در ایام نوروز، از افزایش ۴۱ درصدی تردد ها در جاده ها و محور های مواصلاتی با کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای و ثبت ۳۲ میلیون تردد (رفت و برگشت) از آغاز فعالیت قرارگاه نوروزی پلیس تاکنون خبر داد.

img

اصناف فرصت‌های شغلی ایمن برای کودکان کار فراهم کنند

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با بیان اینکه اصناف فرصت‌های شغلی ایمن برای کودکان کار فراهم کنند، گفت: کودکانی که در سن کار هستند، اصناف یا جاهای دیگر می توانند محیط ایمن را برای آنها ایجاد کنند.

img

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در قم به حدود ۴۰ درصد رسید

رییس مرکز بهداشت قم گفت: در بازدیدهای صورت گرفته در ایام نوروز امسال از سطح شهر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری به کمتر از ۴۰ درصد رسیده است.

img

تخصیص ۶۹۲ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد ۱۰ هزار شغل پایدار ویژه مددجویان

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور از ایجاد قریب به ۱۰ هزار شغل پایدار برای مددجویان تا پایان شهریور ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در مجموع بیش از ۶۹۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال درنظر گرفته است.

img

مبارزه با فساد باید مستمر باشد

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه برای مبارزه با فساد همه کمک کنند گفت: مبارزه با فساد باید مستمر و نباید تنها در یک مقطع زمانی خاصی باشد.

img

مبارزه با فساد مطالبه جدی قوه قضاییه است

معاون اول قوه قضاییه گفت: تقویت سازکارها، هماهنگی و نظارت جدی بر متولیان مبارزه با فساد مطالبه جدی قوه قضاییه است.

img

مخبر سه مصوبه هیأت وزیران را برای اجرا ابلاغ کرد

معاون اول رئیس‌جمهور سه مصوبه اختصاص اعتبار به جمعیت هلال احمر، تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از سیل و توفان در استان گلستان و تخصیص اعتبار برای تکمیل طرح انتقال آب از سد آزاد به سنندج را ابلاغ کرد.

img

جهت‌گیری تحولات در دولت سیزدهم مشخص شده است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در ۶ ماه دوم سال جاری فعالیت دولت مردمی سیزدهم، جهت‌گیری تحولات مشخص شده و ایجاد تحول با همراهی دولت و اتکاء به ظرفیت‌های درونی سازمان بطور قطع امکان‌پذیر است.

img

پیشرفت کاداستر منابع ملی و طبیعی در سال جاری

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به پیشرفت چشمگیر در کاداستر منابع طبیعی گفت: در سال جاری اغلب استان‌ها نسبت به سال‌های قبل در کاداستر منابع ملی و اجرای اسناد و وصول معوقات بانکی پیشرو بوده و امیدواریم این روند در سال ۱۴۰۱ هم تداوم یابد.

img

سکان اداره کل بهزیستی مازندران به یک زن سپرده شد

رییس سازمان بهزیستی کشور در حکمی فریبا بریمانی را به سمت مدیرکل بهزیستی استان مازندران منصوب کرد و طی مراسمی آیین معارفه وی برگزار شد.

img

اولویت هلال احمر امدادرسانی به محرومان است

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: اولویت اصلی هلال احمر، امدادرسانی به محرومان و مستضعفان است.

img

روزی از جنس شهدا در شهر آبیک

روزی از جنس شهدا در شهر آبیک‌رقم خورد.

img

تصادفات پس از کرونا، نخستین عامل مرگ و میر در کشور است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به غیر از کرونا که در ۲ سال اخیر جهان را گرفتار کرده است، تصادفات نخستین عامل مرگ و میر در کشور است.

img

شهدا برترین انسان‌ها و شهادت فوق همه نیکی‌هاست

وزیر آموزش و پرورش گفت: شهدا برترین انسان‌ها و شهادت فوق همه نیکی‌هاست، ما تعهدات زیادی نسبت به شهدا داریم که باید به آن‌ها پایبند باشیم.

img

دولت مردمی دغدغه رفع مشکلات جوانان را دارد

وزیر ورزش و جوانان با انتشار پیامی ضمن تبریک آغاز هفته جوان گفت: این دولت مردمی دغدغه رفع مشکلات مردم و به ویژه جوانان را دارد.

img

افزایش اعتماد با راه‌اندازی سامانه رسیدگی به شکایات کسب و کارهای اینترنتی

وزیر دادگستری گفت: سامانه رسیدگی به شکایات از کسب و کارهای اینترنتی اعتماد به این نوع کسب و کارها را افزایش می‌دهد.

img

۲ میلیون قطعه کارت هوشمند ملی تحویل متقاضیان شد

رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت : با فعال سازی دوباره خط صدور کارت هوشمند ملی از اواخر دی ماه سال جاری تا کنون ۲ میلیون قطعه کارت صادر و به متقاضیان تحویل شده است.

img

نسخه‌نویسی الکترونیکی پزشکان طرف قرارداد تامین‌اجتماعی گیلان به ۹۸ درصد رسید

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان گفت: براساس آخرین آمار در زمان حاضر، ۹۸ درصد پزشکان و درمانگران طرف قرارداد تامین اجتماعی استان به صورت الکترونیکی نسخه صادر می‌کنند.

img

مبتلایان به ام اس از ورزش دارت غافل نشوند!

ورزش دارت را باید یکی از شاخه های ورزشی و حتی آمادگی نظامی دانست که به نوعی آن را یک هنر می دانند ، هنر پرتاب .

img

وزارت کشور با تمام توان در کنار شوراها است

وزیر کشور با بیان اینکه برای آبادانی و توسعه شهرها و روستاها نیاز به فعالیت جدی داریم گفت: شوراها و در راس آن شورای عالی استان­ها این ظرفیت و توان را دارند و دولت و وزارت کشور نیز با تمام توان در کنار آنها است.

img

استرداد مجرمان به کشور امسال ۴۸۰ درصد رشد یافته است

رییس پلیس بین‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: استرداد مجرمان به کشور با پیگیری های این پلیس امسال نسبت به سال گذشته ۴۸۰ درصد افزایش یافته که ۶۸ درصد آنها مربوط به پرونده‌های اقتصادی بوده است.

img

نتیجه اقدامات تحولی سازمان تأمین‌اجتماعی باید در زمان دریافت خدمات مشاهده شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور گفت:بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور از خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی استفاده می‌کنند و باید نتیجه اقدامات تحولی در نقطه تماس با اقشار مختلف جامعه و در زمان دریافت خدمات توسط مردم مشاهده شده و رضایتمندی مردم از خدمات تأمین‌اجتماعی افزایش یابد.

img

خدمات دفاتر الکترونیک قضایی ۲۴ ساعته باشد

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با تاکید بر اینکه کاهش هزینه‌ها و اصلاح تعرفه‌ها مشکلات دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را رفع می‌کند، گفت: دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باید ۲۴ ساعته و شبانه‌روزی به ارائه خدمت به مردم بپردازند.

img

دستاوردهای ما در توانمندسازی زنان چشمگیر و غیر قابل انکار است

زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل اظهار داشت که ایران به رغم تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا که آشکارا بر تامین مالی و اجرای برنامه‌ها با هدف پیشرفت و توانمندسازی زنان دارد، دستاوردهای چشمگیری در این زمینه داشته است.

img

ارتقای مدیریت آموزشگاهی مهم‌ترین رکن برنامه تحولی آموزش و پرورش استثنایی

رییس سازمان آموزش ‌و پرورش استثنایی گفت: ارتقای «مدیریت آموزشگاهی» مهم‌ترین رکن و ستون تحول در برنامه تحولی نظام آموزش و پرورش استثنایی است.

img

هلال احمر شهرک‌های آموزشی تاسیس می‌کند

رییس جمعیت هلال احمر گفت: یکی از ضروریات در راستای آمادگی در مقابل حوادث و سوانح، توجه به مقوله آموزش است که در این راستا جمعیت هلال احمر در صورتی که منابع مالی تخصیص داده شود در نقاط مختلف کشور سایت‌ها و شهرک‌های آموزشی تاسیس خواهد کرد.

img

پژوهشگران جوان در مدارس حضور پیدا کنند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه باید تغییراتی را در نظام آموزشی ایجاد کنیم تا این نظام آموزشی به کمک نظام تربیتی بیاید، گفت: در این راستا پژوهشگران جوان باید در مدارس حضور پیدا کنند.

img

بازنشستگی جانبازان و آزادگان سال آینده عملیاتی می‌شود

معاون تعاون و امور اجتماعی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: براساس پیش بینی انجام شده در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای نخستین بار در سال آینده مساله مربوط به اشتغال و بازنشستگی جانبازان و آزادگان عملیاتی می شود.

img

۱۷۱ دستگاه اتوبوس در سال جاری دچار تصادفات جاده‌ای شدند

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: ۱۷۱ دستگاه اتوبوس از ابتدای سال تاکنون در جاده‌های کشور دچار حادثه شدند که کشته‌شدگان و مصدومان زیادی در پی داشته است.

img

کارهای دقیق و ظریف آموزش و پرورش را نباید به مجلس واگذار کرد

عضو شورای عالی آموزش و پرورش گفت: کارهای دقیق و ظریف آموزش و پرورش را نباید به مجلس شورای اسلامی واگذار کرد؛ چرا که نقش شورای عالی آموزش و پرورش در این میان موثر است. شورای نگهبان ملزم است مصوبات مجلس را با شورای عالی تطبیق دهد.

img

طرح تأسیس تأمین اجتماعی هوشمند در سال ١۴٠١

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی از تأسیس طرح تأمین اجتماعی هوشمند در سال ١۴٠١ با هدف ارائه خدمات فارغ از محدودیت‌های زمانی و مکانی خبر داد.

img

نخستین همایش ملی تغذیه و تدارکات در سفرهای زیارتی آغاز شد

نخستین همایش ملی تغذیه و تدارکات در سفرهای زیارتی با هدف بهره گیری از ظرفیت های پژوهشی و تجربی نخبگان دانشگاهی، کارگزاران زیارتی و صاحبنظران، برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات به زائران با حضور مسئولان حوزه حج و زیارت بصورت مجازی و آنلاین در سازمان حج و زیارت آغاز شد.

img

برخی قوانین ناظر بر امور ایثارگران به‌طور کامل اجرا نشده است

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه برخی از قوانین ناظر بر امور ایثارگران به‌طور کامل اجرایی نشده است، بر سه شاخص گرامیداشت هدف متعالی جانبازان و ایثارگران، درک شرایط و موقعیت جانبازان سرافراز و خانواده‌های آنها و رفع نیازهای آنها در احیای قوانین حمایتی از ایثارگران و جانبازان تأکید کرد.

img

اعتبار طرح‌های فاقد ارزیابی زیست‌محیطی نباید تامین شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست تاکید کرد: به علت استفاده نابخردانه در چند سال گذشته کره زمین تحمل خود را از دست داده، بر این اساس پروژه ها باید با دقت بیشتری پیش روند و برای این منظور اعتبار طرح های فاقد ارزیابی زیست محیطی نباید تامین شود.

img

فواید یوگا خنده برای سلامت مبتلایان به ام اس

انسان برای داشتن زندگی بهتر به خود تغذیه هایی می دهد .به عنوان مثال برای سلامت جسم خوراک و تغذیه خوبی می دهیم که غلات ، پروتئین، کربوهیدرات و.. را در خود داشته باشد تا ما رشد بهتری داشته باشیم.

img

سازمان های بیمه گر برای پوشش افزایش قیمت دارو نیازمند منابع جدید هستند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: برای پوشش بیمه ای داروهایی که به تازگی افزایش قیمت داشته اند باید منابع جدید به سازمان های بیمه گر اختصاص پیدا کند.

img

افزایش ساعات کار مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در اسفندماه

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور گفت: در راستای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات شماره گذاری به متقاضیان و جلوگیری از ایجاد ازدحام و تراکم کاری در روزهای پایانی سال، ساعت کار در واحدهای شماره گذاری و مراکز تعویض پلاک استان ها افزایش یافت.

img

مسوولان قوای سه گانه حامی وپشتیبان فعالان اقتصادی هستند

رییس قوه قضاییه، گفت: بخش اقتصادی عنوان رزمنده‌های نبرد اقتصادی محسوب می شوند وشهادت می‌دهم اکثر قریب به اتفاق مسوولان قوای سه گانه حامی و پشتیبان بخش خصوصی و فعالان و تولیدکنندگان هستند.

img

مددجویان کمیته امداد در انتظار نگاه ویژه دولت و مجلس

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به میزان تورم که در سال آینده نیز امکان افزایش آن خالی از انتظار نیست، این ضرورت احساس می شود که دولت و مجلس نگاه ویژه‌ای به اعمال تغییرات لازم در میزان مستمری مددجویان کمیته امداد داشته باشند.

img

فعال شدن داوطلبان در حوزه محیط زیست برای اجرای پروژه‌های مشترک صلیب سرخ و هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در دیدار با وزیر همبستگی اجتماعی مصر از فعال شدن داوطلبان در حوزه محیط زیست برای اجرای پروژه‌های مشترک با فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر خبر داد.

img

آزادسازی ۴۷۰۰ متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه فرحزاد

دادستان عمومی و انقلاب تهران از آزادسازی ۴۷۰۰ متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه فرحزاد خبر داد.

img

بحران ها تنوع پیدا کرده است

معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه بحران ها متنوع شده است، گفت: با همکاری مشترک می‌توانیم نقشی مفیدتر در زمینه مدیریت بحران ها ایفا کنیم.

img

پرونده رمزارز «کینگ‌مانی» با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال می‌شود

رئیس کل دادگستری استان تهران درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده موسوم به رمزارز «کینگ‌مانی» گفت: بخشی از اموال متهمان شناسایی و توقیف شده و تحقیقات رو به اتمام است. پرونده در آینده نزدیک با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال می‌شود.

img

سرنوشت ایران در کی یف مشخص می شود، نه در وین

سرمقاله دکتر کامبیز مهدیزاده در روزنامه آرمان ملی؛ سرنوشت ایران در کی یف مشخص می شود، نه در وین

img

تاکید اژه ای بر تعیین تکلیف پرونده‌های دارای زندانی

رئیس قوه قضاییه گفت: از بازداشت آن دسته از متهمین که الزام قانونی برای بازداشت آنها وجود ندارد و خطری نیز از ناحیه آنها مردم و جامعه را تهدید نمی‌کند، پرهیز شود و حتی‌الامکان ترتیباتی اتخاذ شود که متهمان بتوانند در اسرع وقت نسبت به معرفی کفیل و تودیع وثیقه مبادرت ورزند.

img

نخاله‌های رها شده در این شهر معادل ۲۳ هزار کامیون است

رییس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: نخاله‌های رها شده در اهواز معادل ۲۳ هزار کامیون برآورد شده است که شهرداری به تنهایی توان جمع‌آوری این حجم نخاله ساختمانی از سطح شهر را ندارد.

img

امکان ذخیره مرخصی کادر سلامت فراهم شد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان خبر خوب برای کارکنان زحمتکش کادر سلامت، گفت: امکان ذخیره مرخصی های کارکنان بهداشتی و درمانی فراهم شد.

img

بسیج جامعه پزشکی آمیزه تفکر بسیجی و دانش سلامت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بسیج جامعه پزشکی آمیزه تفکر بسیجی و دانش سلامت و همنوایی عشق، ایثار و خدمت است.

img

تاثیر ورزش تای چی بر روی بیماری ام اس

تای چی نوعی از نرمش های سنتی مکتب بودایی ست که تا حدی از یوگا ملایم تر است و می شود فنون آن را نشسته انجام داد. نرمش های تای چی ترکیبی است از حرکات نرم و آرام بدنی توام با تمرکز ذهنی و ادراکات درونی و تجسم فضایی. این ورزش به ویژه برای آن دسته از بیمارانی که در حس لامسه و نیز تعادل بدن مشکل دارند بسیار سودمند است.

img

پرداخت عیدی بازنشستگان از امروز آغاز می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از آغاز پرداخت عیدی بازنشستگان این سازمان از امروز، شنبه (۷ اسفند ماه) خبر داد.

img

همه برای ارتقا و شناساندن‌ظرفیت های شهر آبیک تلاش کنیم

نشست هم اندیشی شهردار، اعضای شورای اسلامي شهر با مسوولان شهرک صنعتی آبیک در محل شورای اسلامی شهر برگزار شد.

img

اکتشافی که ۲۰ روستای بهاباد (استان یزد) را نابود می‌کند

روستای همیجان در ۱۱ کیلومتری غرب شهرستان بهاباد و در دل کوهستان قرار دارد و از روستا‌های هدف گردشگری استان یزد به شمار می‌آید.

img

اقبال جوانان برای اهدای خون پایین آمده است

مدیر عامل سازمان انتقال خون گفت: بیشترین اهداکننگان خون بین سنین ۳۰ تا ۵۰ ساله قرار دارد و در سال‌های اخیر اقبال جوانان برای اهدای خون پایین آمده است.

img

ادغام اجتماعی به عنوان موضوع محوری سال ۱۴۰۱ انجمن مددکاری انتخاب شد

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: ادغام اجتماعی به عنوان موضوع محوری سال ۱۴۰۱ انجمن مددکاری اجتماعی انتخاب شده است.

img

تحقق عدالت اجتماعی تا نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد

معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه گفت: در تحقق عدالت اجتماعی با همه افتخاراتی که انقلاب اسلامی کسب کرده است تا رسیدن به نقطه مطلوب بی‌تردید فاصله زیادی داریم.

img

جمعیت سالمند ایران دوبرابر می‌شود

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان بهزیستی کشور گفت: پیش‌بینی‌ها بر اساس سناریوهای جمعیتی این است که از سال‌۱۳۹۸ تا ۱۴۲۳ یعنی طی ۲۳‌سال جمعیت سالمند ایران دوبرابر می‌شود و به ۲۰‌درصد می‌رسد.

img

تقویت تعاملات پلیسی ایران و ارمنستان ضامن ارتقاء امنیت دو کشور

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر توسعه روابط حسنه با کشورهای همسایه بخصوص ارمنستان، گفت: تقویت تعاملات پلیسی ایران و ارمنستان ضامن ارتقاء امنیت دو کشور خواهد بود.

img

کمیته امداد ۲۷۰ هزار فرصت شغلی امسال در کشور ایجاد کرد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه برنامه‌ کمیته امداد برای اشتغال در سال ۱۴۰۰، ۳۰۰ هزار شغل بوده است، اظهارداشت: تاکنون ۲۷۰ هزار شغل توسط کمیته امداد در سراسر کشور ایجاد شده است.

img

ام اس و ورزش

با توجه به نقش کلیدی ورزش برای سلامت عمومی و تندرستی وهمچنین کنترل علائم و عوارض ام اس با ورزش مناسب دراین مقاله به بررسی این مهم می پردازیم.

img

هوشمندسازی راهبرد مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی الکترونیکی شدن خدمات را پیش‌نیاز و مقدمه رسیدن به تأمین اجتماعی هوشمند دانست و گفت: هوشمندسازی راهبرد مدیریتی این سازمان بوده و باید اقدامات لازم و تغییرات تشکیلاتی مورد نیاز را برای تحقق تأمین اجتماعی هوشمند با جدیت دنبال شود.

img

ضرورت افزایش پایگاه‌های امدادی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ضرورت افزایش پایگاه‌های امدادی گفت: باید در هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه امدادی داشته باشیم در حالی که اکنون حدود ۵۰۰ پایگاه امدادی در کشور فعالیت می‌کند.

img

آزادسازی ۱۵ هکتار از نوار ساحلی شهر تاریخی لافت در جزیره قشم

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از آزادسازی ۱۵ هکتار از نوار ساحلی شهر تاریخی لافت جزیره قشم و تخریب مستحدثات ایجاد شده در این اراضی خبر داد.

img

۵۸۴ هزار کد اشتراک مددجویان برای استفاده رایگان به شرکت گاز ارسال شد

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: با توجه به مصوبه رایگان شدن قبض گاز برای مددجویان کمیته امداد، ۵۸۴ هزار کد اشتراک مددجویان این نهاد انقلابی برای بهره مندی از گاز رایگان به این شرکت ارایه شد.

img

هفت هزار فرزند شهید و ایثارگر در استان مازندران بیکار هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: هفت هزار و ۳۰۰ فرزند شهید، آزاده و همچنین جانباز ۲۵ درصد و بالاتر در استان مازندران بیکار هستند.

img

مستندسازی اراضی دولتی از زمین‌خواری جلوگیری می‌کند

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: مستندسازی اراضی دستگاه‌های دولتی و اجرای کامل قانون جامع حدنگار (کاداستر)، عامل مهمی برای جلوگیری از هرگونه دخل و تصرف و زمین‌خواری است.

img

طرح های استقبال از بهار در شهر آبیک کلید خورد

دومین جلسه ستاد استقبال از بهار با حضور شهردار و مسوولان واحدهای شهرداری برگزار شد.

img

عدالت و گسترش خدمات سلامت از اهداف اصلی دولت سیزدهم است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اهداف مهمی در دولت سیزدهم برای خدمات‌رسانی به مردم وجود دارد که عدالت و گسترش خدمات سلامت برای همه یکی از آنهاست.

img

مددجویان چشم انتظار تصویب لایحه پیشنهادی دولت برای حل مشکلات اقتصادی هستند

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: نیازمندان، محرومان و مددجویان کمیته امداد برای حل مشکلات اقتصادی خود چشم انتظار تصویب لایحه پیشنهادی دولت در خصوص افزایش بودجه سال ۱۴۰۱ این نهاد انقلابی هستند.

img

مجوز انتقال برون استانی فیش حج در کشور صادر نشده است

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی گفت: با توجه به مطرح شدن مباحثی مبنی بر مجوز انتقال برون استانی فیش حج برای برخی استان‌ها، طبق قانون هیچ گونه مجوزی در این زمینه صادر نشده و انتقال فقط در داخل استان‌ها صورت می‌گیرد.

img

از هنرمندان جهت همکاری در موضوعات زنان و خانواده حمایت می‌کنیم

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن دعوت از هنرمندان و سینماگران جهت همکاری در موضوعات ویژه زنان و خانواده، گفت: از طرح ها و آثار هنرمندان و سینماگران در این موضوعات استقبال می‌کنیم و حمایت‌های لازم را انجام خواهیم داد.

img

برای احیای تالاب میانکاله ردیف مستقل در بودجه کشور در نظر گرفته می‌شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ردیف مستقل در بودجه کشور برای احیای تالاب میانکاله در نظر گرفته خواهد شد.

img

رسانه‌های دشمن هر اقدامی برای ترویج ازدواج را بلافاصله تخریب می‌کنند

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در صفحه توئیتر خود نوشت: «مدتی است هر اقدامی در جهت ترویج ازدواج و تحکیم خانواده در ایران بلافاصله توسط رسانه‌های دشمن به طور سازمان‌یافته تمسخر و تخریب می‌شود.»

img

گاهی بیماران ام-اس از تکمیل همه جانبه درمان خود باز می مانند

بیماری ام اس با علائم متفاوت از قبیل گزگز، بی حسی، تاری دید، دو بینی و... در بیماران بروز پیدا میکندکه این علائم با بسیاری از بیماری ها مشترک هستند و از طریق انجام MRI ، تست های تشخیصی و معاینات بالینی توسط پزشک متخصص مغز و اعصاب قابل تشخیص است.به دلیل گوناگونی و تفاوت در نوع بیماری در بیماران مختلف به آن بیماری هزارچهره نیز می گویند، لذا مستلزم رسیدگی در ابعاد مختلف نیز هست. غالب این عزیزان در موارد دارویی، پیراپزشکی، خدمات درمانی جانبی و موارد از این قبیل در کنار درمان اصلی ام اس نیاز به دریافت کمک های اساسی دارند و از آنجا که تمامی این خدمات شامل هزینه های گزاف می باشند گاهی بیماران ام اس از تکمیل همه جانبه درمان خود باز می مانند.

img

کیفرخواست متهم قتل شهید رنجبر صادر شد

پس از گذشت ١٠ روز از وقوع حادثه قتل شهید سرهنگ دوم رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی بیدزرد، رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور کیفر خواست این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز در اولین فرصت ممکن خبر داد.

img

بسیاری از مشکلات پرونده‌های بانکی و خصوصی‌سازی ناشی از کارشناسی‌های غیرمتعارف است

رئیس قوه قضاییه برخی مشکلات در فرایند رسیدگی به پرونده‌های قضایی از جمله اطاله دادرسی‌ها را ناشی از کارشناسی‌های نادرست دانست و گفت: منشا بخش قابل توجهی از مشکلات در پرونده‌های بانکی، پرونده‌های خصوصی‌سازی و پرونده‌های ملکی به واسطه کارشناسی‌های مسئله‌دار و غیرمتعارف است.

img

اهمیت به زنان و خانواده، بسترساز تبیین ارزش‌ها و حفظ هویت دینی و اسلامی است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر نیاز به شعور معنوی و وجدان اخلاقی در گام دوم انقلاب، گفت: نیاز داریم برای تبیین ارزش‌ها و حفظ هویت دینی و اسلامی به زنان و خانواده اهمیت ویژه دهیم.

img

امروز در سنگر دفاع از دستاوردهای نظام اسلامی وظیفه خطیری داریم

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران تامین نظم و امنیت، آرامش و خدمت به مردم را از اهداف اصلی انتظامی کشور برشمرد و گفت : امروز همه ما در سنگر دفاع از دستاوردهای نظام اسلامی وظیفه خطیری داریم.

img

میزان مسئولیت صندوق بازنشستگی کشوری درباره «وام‌های بدون ضامن»

مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: وام‌های ضروری ۱۲ میلیون تومانی و وام ازدواج جزء پرداخت‌های این صندوق است و ثبت‌نام «وام‌های بدون ضامن» که اخیرا ازسوی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی اعلام شده است، صرفا ازطریق سیستم بانکی انجام می‌گیرد.

img

وضع قوانین حمایتی بانوان ضرورت دارد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر ضرورت وضع قوانین حمایتی بانوان گفت: به عدالت فراگیر معتقد هستیم به این معنی که وقتی تکالیفی بر عهده زن گذاشته شده باید شرایط مساعد برای انجام آن تکالیف نیز فراهم شود.

img

دز سوم واکسن کرونا حتما تزریق شود

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با تزریق دز سوم واکسن، در صورت ابتلا به کرونا افراد عارضه کمتری خواهند داشت و علایم این بیماری در آنها تشدید نمی شود.

img

میزان آسیب پذیری دختران سیگاری دو برابر پسران است

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: سیگار کشیدن رقابت بین زن و مرد نیست بلکه رقابت برای آسیب زدن به خود است، ضمن اینکه نباید فراموش کرد که میزان آسیب پذیری دختران سیگاری دو برابر پسران است.

img

نصب دوربین در مناطق حساس اراضی ملی در دستور کار قرار دارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگلها، منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: نصب دوربین های پیشرفته نظارتی در مناطق حساس اراضی ملی به منظور پیشگیری از تخریب و دخل و تصرف، چرای غیرمجاز و حضور به هنگام برای مهار آتش سوزی ها در دستور کار قرار دارد.

img

سمینار نقش روغن پالم مالزی در تامین روغن های مورد نیاز ایران در تهران برگزار شد

وزیر صنایع و کالاهای گیاهی کشور مالزی با عنوان اینکه می توانیم با وجود تحریمِ ایران، صنعت و تجارت دو کشور را در مسیر مناسب ایجاد کنیم، گفت: ایران بازار خوب واردات پالم مالزی است اما امیدواریم با تصمیم ایران و افزایش محدودیت ۳۰درصدی و کاهش تعرفه های ۴۰درصدی، صنعت تجارت دو کشور را ارتقاء دهیم.

img

سود سهام شستا باید به نفع مردم تمام شود

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه در این سازمان به دنبال کاهش فاصله طبقاتی و حمایت از اقشار ضعیف در جامعه هستیم گفت: بهترین سهام ما در شستا نوعی کارسازی شد که بتوان از محل آن حق بیمه کسانی که تحت پوشش نیستند پرداخت شود.

img

برخی مسئولان قبلی با امضای یک قرارداد ده‌ها میلیارد دلار به کشور خسارت زدند

معاون حقوقی رییس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت حقوقی دستگاه‌ها در تدوین مقررات گفت: در گذشته یک مسئول اجرایی با امضا یک سند بین‌المللی بدون مشورت با کارشناسان حقوقی، کشور را سال‌ها دچار چالش‌های اقتصادی و سیاسی و ده‌ها میلیارد دلار به کشور خسارت وارده کردند.

img

لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان با فوریت در دستور کار مجلس است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: امروز با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی صحبت داشتم و جای تشکر دارد که لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان با فوریت در دستور کار مجلس است.

img

سردار سلیمانی با سازماندهی مردم عادی پیروزی های زیادی رقم زد

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سردار سلیمانی بیشتر از آن که فرمانده نظامی باشد، چهره ای مردمی بود که با سازماندهی مردم عادی، پیروزهای زیادی را رقم زد.

img

دستورالعمل ساماندهی حل و فصل اختلافات از طریق داوری ابلاغ شد

رئیس قوه قضاییه در راستای سیاست‌های دوران تحول و تعالی قضایی و در مسیر مردمی شدن این نهاد و مقابله با مشکل و معضل اطاله دادرسی، دستورالعمل ساماندهی حل‌وفصل اختلافات از طریق داوری و ایجاد و توسعه نهادهای داوری را ابلاغ کرد.

img

آسیب‌زدایی از خانواده در دستور کار معاونت امور زنان قرار دارد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر اهمیت آموزش در حوزه تحکیم بنیان خانواده‌ و تسهیل ازدواج جوانان، گفت: آسیب‌زدایی از خانواده با هدف کاهش آمار طلاق و تقویت نظام خانواده از طریق مشاوره، در دستور کار معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری قرار دارد.

img

منابع مالی ایران در ژاپن آزاد و در حوزه سلامت ایران صرف شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد، بخشی از منابع مالی ایران در ژاپن آزاد و در حوزه سلامت ایران صرف شود.

img

همراهی قوای سه‌گانه با پلیس برای استقرار امنیت ضروری است

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه اقتدار پلیس لازمه امنیت است، گفت: همه نهادها و دستگاه‌های ذیربط اعم از دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه پلیس مقتدر را در استقرار نظم، تامین امنیت و آرامش مردم همراهی کنند.

img

زنان محور رشد و پویایی جامعه هستند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در بعضی موضوعات حتی در جبهه انقلاب دچار ضعف، تردید یا لکنت زبان شده‌ایم، یکی از این حوزه‌ها زنان است، درحالی که بانوان در ایران بزرگ‌ترین ظرفیت بوده و محور پویایی و رشد در همه زمینه‌ها حتی اقتصاد کشور، خانواده است که زنان ستون آن هستند.

img

دریافت کرایه تاکسی بیشتر از نرخ مصوب تخلف است

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: دریافت کرایه تاکسی بیشتر از نرخ مصوب توسط رانندگان تخلف است و با فرد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

img

حادثه تصادف تانکرهای سوخت در کرمانشاه با اقدام سریع ستاد بحران مهار شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از تصادف زنجیره‌ای امروز پنجشنبه در محور کمربندی غربی شهر کرمانشاه به دلیل مه شدید خبر داد و گفت: اقدام سریع و پاسخ به موقع ستاد مدیریت بحران استان منجر به مهار حادثه تانکرهای حمل سوخت هواپیما و گاز شد.

img

اسلام و مردم دو خصیصه انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) بود

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه اسلام و مردم دو خصیصه انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) بود، گفت: امام به مردم اعتماد داشت و مردم را محرم می شمارد و در بسیاری از امور با مردم سخن می گفت.

img

آرمان اصلی انقلاب اسلامی تحقق آزادی و عدالت است

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: یکی از اهداف و آرمان‌های اصلی انقلاب اسلامی، تحقق آرمان‌هایی نظیر استقلال، آزادی و عدالت است؛ عدالتی که در شرایط امروز با توجه به تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی مطالبه‌ای عمومی است.

img

بدانیم تا گرفتار نشویم

هشدار های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه

img

شهرداری تهران لایحه کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی را ارائه کند

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اعلام آمادگی شهرداری برای برداشتن گام بلند در موضوع مسکن، گفت: هرچه سریعتر لایحه کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی به شورای شهر ارایه شود.

img

واکسیناسیون و رعایت شیوه ‌نامه‌های بهداشتی، لازمه مقابله با اومیکرون

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تکمیل روند واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه بهداشتی لازمه مقابله با اومیکرون است.

img

شهروندان‌ نقشی اساسی در پیشبرد برنامه های شهری دارند

هم زمان با اولین‌روز از سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامی جمعی از شهروندان از اقشار مختلف شهر آبیک به دیدار دکتر دادخواه شهردار این شهر رفتند.

img

سهم ۵۰ درصدی بومیان از نیروی انسانی منطقه آزاد انزلی باید رعایت شود

سخنگوی منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه سرمایه گذاران حوزه های مختلف این منطقه باید ۵۰ درصد نیروی انسانی را از افراد بومی منطقه تامین کنند، گفت: این مصوبه در سال جاری با جدیت و نظارت بیشتری پیگیری و اجرا خواهد شد.

img

ساخت شهرک آموزشی آنلاین در دستور کار هلال احمر است

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت مقوله آموزش در هلال احمر از ساخت شهرک آموزشی آنلاین در این جمعیت خبر داد.

img

دعوت از نهادهای مردمی برای مشارکت در میانجی‌گری، صلح و سازش

مدیرکل مشارکت‌های مردمی و سرمایه اجتماعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، نهادهای مردمی را به مشارکت و همکاری در میانجی‌گری،صلح و سازش دعوت کرد.

img

ابتلای ۳۰ نماینده مجلس به کرونا

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ابتلای ۳۰ نماینده مجلس به سویه جدید کرونا خبر داد.

img

فعالیت مجموعه هلال احمر به گونه ای بوده که نگاه ها را تغییر داد

رییس جمعیت هلال احمر گفت: در ماه های اخیر فعالیت مجموعه هلال احمر به گونه ای بوده که نگاه ها را به خود تغییر داده است و از حمایت مردمی بیشتری برخوردار شده است.

img

صدور مجوزهای صنعتی متناسب با ظرفیت‌های زیست محیطی قم باشد

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری قم گفت: صدور مجوزهای صنعتی در قم باید متناسب با ظرفیت‌های زیست محیطی و شرایط اقلیمی استان باشد تا با مشکل و چالش مواجه نشود.

img

همکاری ایران و عراق در توسعه عتبات زمینه ساز وحدت دو ملت شد

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در آیین گشایش کتابخانه صحن حضرت زهرا (س) در شهر مقدس نجف گفت: تعامل و همکاری دو جانبه ایران و عراق در زمینه توسعه عتبات عالیات زمینه ساز وحدت هر چه بیشتر دو ملت شد.

img

بنیادشهید و امور ایثارگران از طرح‌های خلاقانه استارت‌آپی حمایت می‌کند

مدیرکل دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از طرح‌های خلاقانه استارت‌آپی به صورت مادی و معنوی حمایت می‌کند.

img

اعتماد به زنان، بسیاری از مشکلات را مرتفع می‌کند

نماینده دولت در شهرستان لاشار و نخستین فرماندار زن سیستان و بلوچستان در دولت سیزدهم گفت: زنان به‌عنوان قشر بزرگی از جامعه، برای پیشرفت و آبادانی دغدغه دارند و اعتماد به آنان بسیاری از مشکلات کشور را مرتفع می‌کند.

img

به مناسبت فرا رسیدن دهه مبارک فجر، خیابان‌های آبیک آذین بندی شد

جلسه اعضای ستاد هماهنگی دهه فجر شهرستان آبیک با حضور فرماندهی سپاه امام صادق ع و دکتر دادخواه شهردار آبیک در دفتر شهردار این شهر برگزار شد.

img

فرزندان اناث بازمانده برای برقراری مستمری نیازی به مراجعه به شعب ندارند

مدیرکل امور مستمری های سازمان تأمین اجتماعی گفت: از خرداد امسال تاکنون ۵۵ هزار و ۵۷۵ فرزند اناث بازماندگان واجد شرایط بدون مراجعه به شعب تامین اجتماعی و صرفاً از طریق سامانه خدمات غیرحضوری از خدمات مستمری برخوردار شدند.

img

وضعیت استخدامی و حقوق دریافتی کارکنان شوراهای حل اختلاف مطلوب نیست

معاون اول قوه قضاییه وضعیت استخدامی، حقوق دریافتی کارکنان شوراهای حل اختلاف و همچنین ساختمان‌ها و امکانات این شوراها را نامطلوب دانست و در عین حال ابراز امیدواری کرد با کمک دولت راهی برای حل این مشکلات پیدا شود.

img

نخستین فرماندار زن دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان منصوب شد

"گلنسا مبارکی" نخستین فرماندار زن دولت سیزدهم در سیستان و بلوچستان طی حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان فرماندار شهرستان لاشار منصوب شد.

img

پروژه اصلاح هندسی و زیباسازی شمال شهر در حال انجام ‌است

شهر آبیک در بسیاری از بخش های شهری خود نیازمند توجه و ترمیم زیرساخت هاست که از آن جمله می توان به اصلاح هندسی معابر و یا توجه به فضای سبز آن اشاره کرد.

img

اجرای طرح موفق و ماندگار خانه های هلال در عراق

رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر عراق از تاسیس خانه های هلال در این کشور خبر داد.

img

مشکلات مالی دیگر مانع درمان ناباروری در قم نخواهد بود

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان قم با اشاره به حمایت‌های بیمه‌ای درمان ناباروری گفت: با اقدامات و حمایت‌های انجام شده دیگر مسائل و مشکلات مالی مانع درمان ناباروری برای زوجین نیست.

img

باید با مدیریت جهادی از ظرفیت صندوق ملی محیط زیست بهره برد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صندوق ملی محیط زیست ظرفیت های گسترده ای دارد و نیاز است تا با یک مدیریت جهادی و استفاده از مشارکت های مردمی، از این ظرفیت ها بهره برد.

img

زهرا فتوت فرد: همراهی با تحولات شیوه های فروش نیاز امروز و آینده مدیران

یکی از کلیدی ترین مسایل پیش روی شرکت ها چگونگی افزایش فروش و به تبع آن افزایش درآمد زایی و حاشیه سود بیشتر است . بالا بردن نرخ سود دهی شرکت ها از اساسی ترین وظایف مدیران فروش است . مدیران فروش به مثابه فرماندهان جنگی هستند که با استراتژی و برنامه ریزی به چیدمان مهره های خود پرداخته و تلاش می کنند، در عرصه رقابت نبض بازار را در دست گیرند.

img

خط تولید کارت هوشمند ملی دوباره راه اندازی شد

رییس سازمان ثبت احوال کشور از راه اندازی مجدد خط تولید و صدور بیش از ۲۵۰ هزار قطعه کارت هوشمند ملی در هفته گذشته خبر داد.

img

با سارقان باندی و شبکه‌ای بدون اغماض برخورد شود

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه سارقین باندی و شبکه‌ای مشمول تاسیسات ارفاقی نظیر آزادی مشروط نمی شوند، به دادستان‌ها تاکید کرد با این دسته سارقان بدون اغماض و مماشات برخورد کنند.

img

قانون «جوانی جمعیت و حمایت از خانواده» مشوقی برای زنان است

معاون رییس‌جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده»برای همه عرصه های زندگی زنان و جزو سیاست‌های تشویقی است که به نقش زنان بر می‌گردد.

img

ایران به رغم تحریم ها دستاوردهای چشمگیری در توانمندسازی زنان داشته است

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: برغم اعمال تحریم‌های آمریکا که ناقض قوانین بین‌المللی، حقوق اولیه زنان و دختران، به‌ ویژه حق توسعه آنهاست، در ایران دستاوردهای چشمگیری در توانمندسازی زنان و دختران حاصل شده است.

img

سند جامع سلامت استان‌ها تدوین می‌شود

رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با بیان اینکه وظیفه این شورا هماهنگی، سیاستگذاری و مبدل‌سازی تکالیف بالادستی است، از تهیه و تدوین سند جامع سلامت استان‌ها خبر داد.

img

۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور منتقل شدند

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال ۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.

img

فرهنگسازی برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها ضروری است

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برای مهار مقاومت میکروبی باید قدم های اساسی برداریم، بر ضرورت فرهنگسازی در جامعه برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها تاکید کرد.

img

داروی بیماران هموفیلی تامین شد

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تامین داروی بیماران مبتلا به هموفیلی خبر داد.

img

شهرداری آبیک در آماده باش زمستانه قرار دارد

شهردار آبیک از آماده باش نیروهای خدماتی جهت جلوگیری از بحران برف خبر داد.

img

اطلاع‌رسانی هوشمند و به‌موقع باعث تقویت احساس امنیت می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: با توجه به نقش موثر رسانه‌ها در هدایت و تنویر افکار عمومی، با اطلاع‌رسانی هوشمندانه و به موقع می‌توان احساس امنیت را در جامعه تقویت کرد.

img

تاکید یامین پور بر استفاده از ظرفیت سمن ها برای حل مشکلات جوانان

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در توئیتی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) در حل مشکلات جوانان، از مسئولان خواست تذکر اخیر رهبر معظم انقلاب در استفاده از مشارکت مردمی برای حل مسائل را جدی بگیرند.

img

۱۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

مدیرعامل صندوق امداد ولایت گفت: امسال ۱۹۹هزار تسهیلات اشتغال به ارزش یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و سایر خانواده های نیازمند در کشور پرداخت شده است.

img

۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از خانواده در بودجه ۱۴۰۱

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: دولت سیزدهم در بودجه سال ۱۴۰۱، ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در نظر گرفته است.

img

مردمی کردن حفاظت از محیط زیست ضروری است

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردمی کردن محیط‌زیست و کمک گرفتن از مردم برای حفاظت از محیط زیست اهداف سازمان است و وقتی دغدغه محیط زیستی را با مردم در میان می گذاریم با همدلی بیشتر به یاری طبیعت خواهند آمد.

img

اشتغال در صدر بیشترین درخواست ایثارگران قرار دارد

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و مراجعات بنیاد شهید و امور ایثارگران گزارشی از برپایی میز خدمت در سفرهای استانی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران ارائه داد و گفت: در مجموع بیشترین درخواست که بیش از ۳۰ درصد درخواست‌ها را شامل می‌شود در موضوع اشتغال بوده است.

img

تقویت بودجه جمعیت هلال احمر با کمک دولت و نمایندگان مجلس

رئیس جمعیت هلال‌احمر تلاش برای تحقق چهار محور برنامه‌های کاری خود، اصلاح ساختار هلال‌احمر به سمت عملیاتی شدن، تقویت بودجه جمعیت با کمک دولت و نمایندگان مجلس را به‌ عنوان رئوس فعالیت‌های هلال‌احمر در دوره مدیریت جدید برشمرد.

img

به دنبال تسهیل خدمات و تسریع دریافت مجوزهای کارآفرینی هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه دولت به دنبال تسهیل خدمات و تسریع دریافت مجوزهای کارآفرینی است و تلاش دارد موانع موجود در حوزه تولید و صادرات را برطرف کند، گفت: برای موضوع کارآفرینی زنان برنامه اشتغال در ۳۱ استان در هفته‌های آتی رونمایی و عملیاتی می شود.

img

دستگاه‌های عابربانک برای معلولان مناسب‌سازی شود

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: مناسب دستگاه‌های عابربانک یکی از دغدغه های این ستاد است و باید برای معلولان، نابینایان و سالمندان این مناسب‌سازی انجام گیرد.

img

تلاش‌ها برای همترازی پرداختی کارکنان قوه قضاییه ادامه دارد

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر پیگیری مجدانه و مستمر برای رسیدگی به وضعیت پرداختی‌ها به کارکنان قضایی گفت: در مسیر تلاش‌ها برای بهبود وضعیت پرداختی‌ها به کارکنان دستگاه قضایی به هیچ وجه نباید اقدامی صورت گیرد که زمینه سوءاستفاده و شعف دشمنان و بدخواهان را فراهم آورد.

img

ماموریت «گزینش» و «گزینش‌گران» در قوه قضاییه حساس‌تر است

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به ارتباط دستگاه قضایی با حقوق مردم و جامعه گفت: ماموریت «گزینش» و «گزینش‌گران» در قوه قضاییه مهم‌تر، حساس‌تر و متمایز است.

img

توانمندی علمی پزشکی قانونی کمک بزرگی به نظام سلامت کشور است

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: توانمندی، ظرفیت های علمی و دیتاهای آماری پزشکی قانونی اگر در تعامل با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد، علاوه بر آنکه باعث رشد و تعالی سازمان می شود کمک بزرگی هم به نظام سلامت و بهداشت و درمان کشور خواهد کرد.

img

مدیریت شهری توجه ویژه ای به تمامی ورزش ها دارد

دیدار اعضای هیئت والیبال شهرستان با دکتر دادخواه شهردار آبیک در دفتر شهردار برگزار شد.

img

کارت واکسن تقلبی فقط برای ۲۳ نفر صادر شده است

مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فقط برای ۲۳ نفر کارت واکسن تقلبی بدون انجام واکسیناسیون صادر شده که آنها را شناسایی کردیم و این عدد در مقابل ۱۲۰ میلیون واکسیناسیون بسیار ناچیز است.

img

حکم پرونده طلای شادی حداکثر تا ۲ ماه آینده اجرا شود

رئیس کل دادگستری استان تهران در بازدید از مجتمع قضایی شهید «باهنر» به سرپرست دادسرای ناحیه چهار ماموریت داد روند اجرای حکم پرونده موسوم به «طلای شادی» با حدود ۴۲۰۰ شاکی را شخصا پیگیری کند تا حکم این پرونده حداکثر طی دو ماه آینده اجرا شود.

img

حضرت زهرا(س) نماد روشنگری در برابر تحریف در اجتماع است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی نوشت: حضرت فاطمه زهرا (س) نماد پایداری و روشنگری در برابر تهدید و تحریف در اجتماع است.

img

تندیس شهید سلیمانی در میدان شهید سلیمانی آبیک رونمایی شد

در دومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی تندیس این سردار بزرگ با حضور مردم مؤمن و شهیدپرور آبیک و مسوولان این شهر رونمایی شد.

img

شهید سلیمانی با مردم مأنوس بود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ما با همان مردمی که شهید سلیمانی همواره ارتباط داشت و مأنوس بود، ارتباط داریم و باید تکلیف خود را در قبال شهید سلیمانی با خدمت به مردم انجام دهیم و الگوی سردار دلها خروجی و نتیجه مکتب دینی ما است.

img

شهید سلیمانی هیچ گاه از ولایت فقیه به عنوان ابزار سیاسی استفاده نکرد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: شهید سلیمانی ولایت مدار بود اما هیچ گاه از ولایت فقیه به عنوان ابزار سیاسی استفاده نکرد.

img

توئیت خزعلی به مناسبت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی به مناسبت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی نوشت: چقدر جایتان خالیست، گرچه هستید در ذره ذره وجودمان!

img

طراحی الگوی ورزشی بومی‌سازی شده بر اساس مبانی طب‌ایرانی

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تدوین الگوی ورزشی بومی بر اساس مبانی طب ایرانی خبر داد.

img

لحظه‌ای در قصاص قاتلان ناجوانمرد شهید سلیمانی سستی نخواهد شد

رئیس کل دادگستری استان تهران با صدور بیانیه‌ای روز جهانی مقاومت و دومین سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و تاکید کرد که دادگستری کل استان تهران در قصاص قاتلان ناجوانمرد این شهید سعید و همراهان گلگون کفنش لحظه ای پای سست نخواهند کرد.

img

آغاز تولید انبوه درب های سکشنال در ایران برای اولین بار

مهدی میر دهقان در سمینار تست امنیت دربهای اتوماتیک که در سالن کارخانه ورنا در شهرک صنعتی صفا دشت برگزار شد، اظهار داشت: دربهاب سکشنال حدود 50 سال دارای قدمت و اصالت است.

img

باید درآینده سردار سلیمانی‌های دیگری تحویل جامعه دهیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر لزوم ادامه مکتب سردار سلیمانی گفت: باید بتوانیم با تربیت فرزندان در راه اسلام و رهبری کاری کنیم در آینده سردار سلیمانی‌های دیگری تحویل جامعه دهیم.

img

دشمنان از پیشرفت کشور هراس دارند

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر پیشرفت و جهش‌ کشور در عرصه‌های مختلف گفت: دشمنان از این حرکت شتابان هراس دارند و نمی خواهند ما به این حد از پیشرفت برسیم.

img

اعتباری برای راه‌اندازی ایستگاه‌های آلایندگی سنجی مازندران اختصاص نیافت

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: پیگیری‌های مستمر برای دریافت اعتبار راه‌اندازی ایستگاه‌های آلایندگی‌سنجی مازندران هنوز به سرانجام نرسید و هنوز هیچ بودجه‌ای به این موضوع مهم زیست‌محیطی مازندران اختصاص نیافته است.

img

توسعه و تقویت ملزومات طرح امداد و نجات در دستور کار هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نشست تخصصی با مسئولان کشوری و متخصصان حوزه بحران بر توسعه و تقویت همه‌جانبه‌ی ملزومات اجرایی شدن طرح امداد ونجات با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تاکید کرد.

img

مشاوره نیازمند تقویت مراکز تخصصی است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: مشاوره یکی از اصول مسلم پیشرفت جامعه و از عوامل موثر برای تقویت مراکز مشاوره تخصصی برای تقویت بنیان خانواده است که باید با جدیت آن را دنبال کنیم.

img

یوم الله ۹ دی یاد آور خروش و غرش رعد آسای امتی با بصیرت است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست در پیامی سالگرد حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را تبریک گفت.

img

تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران تامین اجتماعی اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با وجود الزام قانونی و تصریح بخشنامه مشترک سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه، تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران سازمان تأمین اجتماعی و مجموعه‌های تابعه معطل مانده بود که با صدور دو بخشنامه مطالبات برحق این جمعیت به زودی اجرا خواهد شد.

img

بانوان فعال در مشاغل اقتصادی شناسایی شده‌اند

مشاور زنان و امور خانواده وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) گفت: از طریق ۱۰ انجمن تمامی بانوان فعال در مشاغل اقتصادی که با وزارت صمت ارتباط دارند شناسایی شده‌اند.

img

نهم دی روز نه‌ گفتن به سران فتنه و آری‌ گفتن به نظام‌ اسلامی است

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پیامی فرارسیدن سالروز حماسه ۹ دی ۸۸ را گرامی داشت و گفت: نهم دی، روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی است.

img

اعزام نخستین گروه زائران ایرانی به سوریه از هفته آینده

رییس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس هماهنگی‌ها، نخستین گروه از زائران ایرانی پس از یک وقفه چند ساله، هفته آینده به سوریه اعزام خواهد شد.

img

هلال احمر ایران به دنبال دیپلماسی سلامت است

رییس جمعیت هلال احمر ایران گفت: نگاه ما این نیست که به چه کسی کمک می‌کنیم بلکه در هر جای دنیا انسان نیازمند و مظلومی باشد مورد حمایت قرار می‌گیرد ما معتقدیم دیپلماسی سلامت یکی از بهترین انواع دیپلماسی است.

img

دادگاه مطبوعات این هفته مجرم نداشت

سخنگوی هیات منصفه جرایم سیاسی و مطبوعاتی گفت: این هفته در دادگاه مطبوعات به دو پرونده جرم مطبوعاتی رسیدگی شد و طبق نظر هیات منصفه متهمان هر دو پرونده مجرم شناخته نشدند.

img

حمایت علما نقش عمده‌ای در افزایش اعتبار هلال احمر دارد

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حمایت علما از هلال احمر نقش عمده‌ای در افزایش اعتماد مردم دارد، گفت: هر چقدر این اعتماد بیشتر باشد اعتبار هلال احمر نیز بالاتر می‌رود و این یک نوع سرمایه‌ی اجتماعی بسیار ارزشمند است.

img

با همکاری دانشگاه علمی‌کاربردی درصدد توانمندسازی زنان هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه هدف معاونت آسیب زدایی و توانمندسازی بخصوص در مورد زنان خودسرپرست و سرپرست خانوار است، گفت: تلاش می‌کنیم برای تحقق این اهداف از جایگاه و موقعیت دانشگاه‌ها بخصوص دانشگاه جامع علمی کاربردی بهره ببریم.

img

اعلام نظر سازمان مردمی حفاظت از حیوانات در خصوص حواشی سگ های بلاصاحب

سازمان مردمی حفاظت از حیوانات که مرجع رسمی در موضوع حمایت از حیوانات محسوب می شود گفت: اخیرا شاهد حواشی و اختلاف نظرهای زیادی در خصوص تعارض سگ های بلاصاحب با جوامع انسانی و گونه های حیات وحش هستیم که پررنگ کردن سهوی/عمدی این موضوع موجب شده بسیاری از کاستی ها و معضلات اصلی محیط زیست کشور در سایه ای از بی توجهی قرار گیرد.

img

پوشش بیمه‌ای مانع افزایش قیمت دارو می‌شود

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ارز ترجیحی باعث فساد می‌شود، گفت: پیشنهاد ما برای جلوگیری از افزایش قیمت دارو پوشش بیمه‌ای یا صدور کارت سلامت است.

img

شبکه‌سازی گفتمان فاطمی به سراسر کشور گسترش می‌یابد

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: شبکه‌سازی گفتمان فاطمی تاکنون در چهار استان انجام شده است و این روند تا پایان امسال در تمامی استان‌های کشور ادامه خواهد یافت تا گفتمان فاطمی به‌صورت نظام‌مند، منسجم و بدون موازی‌کاری اجرایی شود.

img

خاموشی فلرها در عسلویه الزامی شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: برای بهبود وضعیت آلایندگی‌ها درعسلویه خاموشی فلرها ( مشعل ها) و و بهبود سیستم‌های کاهش آلاینده‌های صنایع در این منطقه الزامی شد.

img

بکارگیری اورژانسی‌ها به عنوان راننده شبکه بهداشت منطقی نیست

رئیس اورژانس کشور گفت: رانندگی در اورژانس پیش بیمارستانی بعنوان شغل پرسنل اورژانس نیست بلکه یکی از شرایط احراز شغل فوریت پزشکی است.

img

۲۳۰۰ وکیل نیکوکار به مددجویان کمیته امداد ارائه خدمات می دهند

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) از همکاری ۲۳۰۰ وکیل نیکوکار برای ارایه خدمات به مددجویان این کمیته خبر داد و گفت: با توجه به ماده ۱۶ و ۱۷ اساسنامه کمیته امداد در دفاتر استان های سراسر کشور میز خدمت حقوقی تشکیل و به مددجویان ارایه خدمت می کنند.

img

ارتقای سواد مالی موجب کاهش ضرر مردم در بازار سرمایه می‌شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به اهمیت آرامش بازار و مردم جامعه نسبت به مسائل اقتصادی گفت: ارتقای آگاهی‌های عمومی جامعه نسبت به مسائل حقوقی بازار سرمایه و ارتقای سواد مالی موجب کاهش ضرر در بازار سرمایه می‌شود.

img

آماده سازی میدان شهید سلیمانی جهت نصب المان شهید سلیمانی در سالگرد شهادت ایشان

آغاز عملیات زیبا سازی و بهینه سازی ورودی‌ها و میادین شهر؛ توجه به سیما و منظر شهری از جمله نیازهایی است که باید همواره مدنظر مسوولان شهری قرار گیرد.

img

افشای اسناد طبقه‌بندی شده جرم است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: افشای اسناد طبقه بندی شده جرم محسوب می‌شود و چنانچه فردی اقدام به انتشار این اسناد کند قابل تعقیب است.

img

شدت گرد و غبار مدارس قصرشیرین را تعطیل کرد

فرماندار قصرشیرین گفت: مدارس ۲ نوبت صبح در ساعت ۱۱ و شیفت بعد ازظهر این شهرستان امروز سه‌شنبه به دلیل گرد و غبار شدید و شرایط جوی و آلودگی هوا تعطیل شد.

img

شش میلیون و ۹۰۰ هزار شاغل فاقد بیمه در کشور داریم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، فلسفه ایجاد این سازمان از منظر حاکمیتی را فراهم شدن فرصت برابر برای بیمه شدن همه مردم برشمرد و گفت: حدود ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر شاغل فاقد بیمه در کشور داریم که باید این افراد از خدمات بیمه برخوردار باشند.

img

بسته‌های حمایتی و تسهیلات به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه پرداخت می‌شود

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تصویب ارائه بسته‌های حمایتی و تسهیلات رفاهی و مالی به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد.

img

برای اعمال مجازات جایگزین حبس از ظرفیت‌های قانونی استفاده شود

رئیس قوه قضاییه گفت: از ظرفیت‌های قانونی موجود برای توسعه اعمال مجازات‌های جایگزین حبس با محوریت خدمات اجتماع محور و عام‌المنفعه استفاده شود.

img

خدمات الکترونیک قضایی به ایرانیان خارج از کشور ارائه می‌شود

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات آمادگی دارد خدمات الکترونیکی خود را در اختیار سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایران قرار دهد تا همه ایرانیان خارج از کشور بتوانند از خدمات الکترونیک قضایی بهره‌مند شوند.

img

درصورت عدم تغییر ریل جمعیتی با بحران‌های بزرگی مواجه می‌شویم

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحران جمعیت مساله‌ای ملی و فراملی است، افزود: همه برنامه‌ها از این پس باید در جهت فرزندآوری باشد و اگر تا کمتر از یک دهه آینده نتوانیم ریل را عوض کنیم با بحران بزرگی در عرصه های مختلف مواجه خواهیم شد.

img

رسانه ها اتاق فکر و قلب تپنده هر جامعه ای محسوب می شوند

دیدار اعضای خانه مطبوعات شهرستان آبیک با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

img

بیش از ۲۱ هزار ماموریت امدادی در سال جاری انجام شد

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که ماموریت های هلال احمر در حوزه های مختلف رشد داشته، از انجام بیش از ۲۱ هزار ماموریت امدادی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

img

قاعده هرم جمعیتی کشور در حال کوچک شدن است

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بر اساس آخرین سرشماری کشوری سال ۱۳۹۵، قاعده هرم جمعیتی کشور در حال کوچک شدن است، گفت: جمعیت باید مدیریت شود و ما در هشت سال فرصتی که داریم باید مشکل جمعیت را جبران کنیم.

img

مکان‌های ورزشی به پایگاه مبارزه با مواد مخدر تبدیل می‌شوند

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه این وزارتخانه در امر مبارزه با مواد مخدر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، گفت: ۲۸ هزار مکان ورزشی، ۱۴ هزار هیات ورزشی و ۳۷۰۰ سمن ورزشی در اختیار امر مبارزه با مواد مخدر خواهند بود، ضمن اینکه خانه های ورزش روستایی و عشایری هم پای کار هستند.

img

هنر خوشنویسی ایران ثبت جهانی شد

گفتگو با سیدعلی رئیسی، محقق و نویسنده در خطه هنر و عرفان

img

رقابت ۲۰۰ نخبه در چهل وچهارمین دوره مسابقات قرآنی

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری چهل وچهارمین دوره مسابقات حضوری قرآن کریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دو بخش خواهران و برادران از ۲۹ آذر تا سوم دی ماه با حضور ۲۰۰ نخبه قرآنی خبر داد.

img

ماموریت مهم سازمان بهزیستی و هلال‌احمر جلب مشارکت اجتماعی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ماموریت مهم سازمان بهزیستی کشور و جمعیت هلال احمر جلب مشارکت اجتماعی با همکاری یکدیگر است.

img

نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی قرار دارد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با فساد، جرایم و ناهنجاری‌ها در جامعه قرار دارد و این سطح برخورد و تعامل با مردم و مبارزه با ناهنجاری‌ها و مفسدان زمینه‌های بروز آسیب و ارتکاب جرم را نیز افزایش می‌دهد.

img

اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض ساخت مسکن محرومان در بودجه ۱۴۰۰

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به تکلیف کمیته امداد برای ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان در چهار سال آینده گفت: باید در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تسهیلات بلاعوض ۱۰۰ میلیون تومانی برای مسکن محرومان پیش‌بینی شود.

img

مجموعه فلرهای شرق کارون بزودی خاموش می‌شوند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: مجموعه فلرهای (مشعل های) شرق کارون در چهار استان فارس، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بزودی به طور کامل خاموش می‌شوند.

img

فلرها و فاضلاب مهمترین مشکلات محیط زیست استان بوشهر است

استاندار بوشهر گفت: در زمان حاضر سوختن فلرها (مشعل‌های مناطق نفتی و گازی) و رهاشدن پساب فاضلاب بدون تصفیه از مهم‌ترین مشکلات زیست محیطی این استان به شمار می‌رود.

img

حمایت هلال‌احمر از طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های تحصیلی

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از انعقاد قرارداد ۱۵ طرح پژوهشی با پژوهشگران و اساتید دانشگاه در چارچوب محورهای پژوهشی این جمعیت در سال جاری و انعقاد چهار قرارداد تازه به مناسبت هفته پژوهش خبر داد.

img

ایران همچنان با موانع بین‌المللی برای پیشگیری و مقابله با فساد روبروست

وزیر دادگستری با اشاره به اقدامات ایران در زمینه پیشگیری و مبارزه با فساد گفت: با وجود این اقدامات برجسته، جمهوری اسلامی ایران همچنان با چالش‌ها و موانع بین‌المللی معینی در زمینه پیشگیری و مقابله با فساد روبروست.

img

بودجه معاونت امور زنان وخانواده ۱۸ درصد افزایش یافت

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی از افزایش ۱۸ درصدی بودجه این معاونت در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

img

ثبت نام متقاضیان سفر سوریه از ۲ هفته آینده آغاز می شود

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین برنامه ریزی ها برای سفر سوریه گفت: ثبت نام از متقاضیان این سفر زیارتی حداکثر ظرف دو هفته آینده آغاز می شود.

img

بانک مرکزی مصادیق و بخش‌های اخلال در مسائل ارزی را روشن کند

رئیس قوه قضاییه باتاکید براینکه بانک مرکزی مشخصاً مصادیق و بخش‌های اخلال در مسائل ارزی را روشن کند، گفت:بر اساس اعلام اخیر بانک مرکزی مبنی بر تحقق اخلال در مسائل ارزی، دادستانی تهران به موضوع ورود داشته؛ برخی دستگیر و برخی تحت تعقیب قرار گرفتند همچنین تعدادی از حساب‌ها مسدود شده است.

img

۱۱ درصد پرونده‌های قاچاق کشور در سیستان و بلوچستان تشکیل می‌شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ درصد از کل پرونده‌های قاچاق کشور در تعزیرات حکومتی استان تشکیل و پیگیری می‌شود و این اداره کل بیشترین وصولی نسبت به محکومیت را به خود اختصاص داده است.

img

نرخ رشد پرستاران در کشور ۳ برابر شده است

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نرخ رشد پرستاران در کشور از دهه ۹۰ تاکنون سه برابر شده است.

img

گزارش‌های سازمان بازرسی به مراجع قضایی خارج از نوبت رسیدگی می‌شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مطابق قانون باید گزارش‌های ارسالی سازمان بازرسی به مراجع قضایی خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد بنابراین مواردی که بدون ذکر دلیل، دچار اطاله شده منعکس شود تا شخصا موضوع را پیگیری کنم.

img

حجم بالای ورودی پرونده‌ها عمده مشکل مجموعه قضایی استان تهران است

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: عمده مشکل مجموعه قضایی استان تهران و دادگاه تجدیدنظر، حجم بالای ورودی پرونده‌ها است و در عین حال به موضوع رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه و مانده تاکید ویژه داریم.

img

۹هزار پرستار دچار عوارض طولانی و فرسایشی کرونا هستند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران گفت: ۹هزار پرستار دچار عوارض طولانی و فرسایشی کرونا هستند و باید به مشکلات آنان رسیدگی کرد، کسانی که به ظاهر بیماری را پشت سر گذاشته‌اند اما همچنان با عوارض آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

img

۹ طرح در حوزه بانوان لرستان مصوب شد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت : اختصاص اعتبار به ۹ پروژه در حوزه بانوان از مصوبات این سفر به استان لرستان است.

img

سایت پسماند صنعتی قم به زودی فعال می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: عملیات احداث و راه اندازی سایت تخصصی پسماند ویژه و صنعتی این استان درفاز نخست تقریبا به اتمام رسیده و به زودی آماده پذیرش می‌شود.

img

برای ارتقای جامعه پرستاری تلاش خواهیم کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام توان و تلاش خود را برای ارتقای جامعه پرستاری انجام خواهیم داد و این موضوع را در عمل خواهید دید.

img

رصد محل هزینه‌کرد کمک‌های مردمی با اجرای طرح امداد هوشمند و کارآمد

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ه) گفت: با اجرای طرح امداد هوشمند و کارآمد، امکان رصد و رهگیری کمک‌های مردمی و نحوه هزینه‌کرد کمک‌ها فراهم می‌شود.

img

فرمانده ارتش به سردار اشتری تبریک گفت

فرمانده کل ارتش تصویب طرح جامع ساختار و سازمان جدید فرماندهی کل انتظامی کشور را به سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی تبریک گفت.

img

عبدالله عبدی با دو کد ملی کیست

ثبت احوال و مرجع قضایی ثبت شرکت ها برای تنویر افکار عمومی اعلام کند چطور احدی به نام عبدالله عبدی توانسته دو کد ملی داشته باشد و با دو هویت مختلف دست به کارهای بازرگانی و تجاری و کلان اقتصادی بزند.

img

توانمندسازی مردم اولین گام مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

استاندار کرمانشاه اولین گام برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی را توانمند کردن مردم حاشیه‌نشین عنوان کرد و گفت: برای دستیابی به این مهم که کار بسیار پیچیده‌ای است به بررسی‌های کارشناسی در همه سطوح نیازمندیم.

img

دستورالعمل تشکیل مجتمع ویژه جرایم اقتصادی اصلاح شود

معاون اول قوه قضاییه به رویه‌های موجود در کارشناسی، انتقاد و در عین حال بر لزوم اصلاح دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی» تاکید کرد.

img

لزوم تهیه نقشه‌ راه محیط‌زیست برای هدفمندی تعاملات بین‌المللی

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر تعامل و همکاری در زمینه محیط زیست در حوزه بین المللی گفت: برای هدفمندی این تعاملات باید نقشه راه محیط زیست تهیه شود.

img

مهارت آموزی در نظام آموزشی از ضروریات است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مهارت آموزی در نظام آموزشی را از ضروریات دانست و گفت: مهارت حلقه مفقوده نظام آموزشی کشور است که می‌تواند مشکلات در حوزه اشتغال را حل کند.

img

هم‌افزایی و مشارکت عامل ارتقاء دانش و بهبود عملکرد در حوزه زنان است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با ابراز خرسندی از حضور به موقع و فعال نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در حوزه زنان گفت: هم‌افزایی و مشارکت در راستای اجرایی کردن طرح‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده معاونت امور زنان عامل ارتقاء سطح دانش و بهبود عملکرد در حوزه زنان است.

img

۳۵۵ گونه بیماری نادر در کشور وجود دارد

رییس هیات مدیره بنیاد بیماران نادر ایران با بیان اینکه در کشور، ۳۵۵ گونه بیماری نادر وجود دارد که «اس ام ای» یکی از این گونه‌ها است، گفت: بر اساس آمار و اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، نزدیک به ۶ تا ۸ هزار گونه بیماری نادر در جهان وجود دارد.

img

تسهیل شرایط ضمانت تسهیلات پرداختی به مددجویان نهاد های حمایتی

تضامین ارائه شده به شعب بانک توسعه تعاون برای پرداخت تسهیلات به مددجویان نهاد های حمایتی تسهیل شد.

img

با کار و تلاش امید آفرینی را در دل مردم زنده کنیم

شهر آبيک در يک ماه اخير با وجود شهردار و شوراي جهادي خود شاهد تحولات خوبي در سطح شهر بوده، تحولات فرهنگي و عمراني گويي نشاط تازه اي در دل اين شهر دميده و شور و اميد آفريني رنگي تازه به چهره آبيک شهر علم و ادب با مردماني ولايي داده است.

img

بازخوانی فرهنگ ایثار و شهادت موتور حرکت در سازمان تامین اجتماعی می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بازخوانی فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد موتور حرکت در سازمان تامین اجتماعی می‌شود.

img

کمک‌های مردمی به حوزه معلولیت و آسیب اجتماعی هدایت شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: جمع‌آوری ۴۰۰ میلیارد تومان کمک مومنانه در استان به پشتوانه مردم رقم خورده لذا نیاز است که خیریه‌ها و کمک‌های مردمی به حوزه معلولیت و آسیب‌های اجتماعی هدایت شوند.

img

بهترین مکتب، «ایثار» و «شهادت» است

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در یادواره شهدای وکیل و حقوق‌دان در تالار اندیشه حوزه هنری گفت: زندگی انسانی که برای بندگی آفریده شده از مسیر ایثار ادامه دارد و بر همین اساس بهترین مکتب، «ایثار» و «شهادت» است.

img

بدون حمایت داوطلبان خدمت به مردم امکان پذیر نیست

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: هرجا که داوطلبان در کنار نهادهای خدمتگزار از جمله هلال‌احمر ایستادند، توفیق خدمت شایسته‌تر حاصل شده و بدون حمایت‌های داوطلبان و خیرین، خدمت به مردم در حوادث و بحران‌ها در این سطح و وسعت، امکان پذیر نبود.

img

به دنبال کار تبلیغی نیستیم

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با بیان اینکه بر اداره علمی زندان‌ها اصرار خواهم داشت، گفت: قرار نیست در اداره زندان‌ها به دنبال کار تبلیغی باشیم.

img

کمیته امداد هوشمند می‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در حال آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای الکترونیک کردن فعالیت‌های این نهاد هستیم،گفت: با هوشمندسازی کمیته امداد، همه فعالیت‌ها داخلی و ارائه خدمات آن در بستر الکترونیک قرار خواهد گرفت.

img

برنامه تحولی دادسراها تدوین می‌شود

دادستان کل کشور با اشاره به برنامه تحولی دستگاه قضا که مورد تاکید مقام معظم رهبری و روسای پیشین و کنونی قوه قضاییه است، گفت: برنامه تحولی در دادسراهای سراسر کشور در حال تدوین است.

img

بسیاری از معلولان نه توان‌یاب بلکه توان بخشند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی با تاکید بر اینکه بسیاری از معلولان نه توان‌یاب، بلکه توان بخشند، تصریح کرد: زنان معلول در این بخش خوش درخشیدند.

img

کارگاه آموزشی ویژه رانندگان تاکسی برگزار شد

دکتر دادخواه ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس هماهنگی های به عمل آمد توسط واحد حمل و نقل این کارگاه در جهت آگاهی دهی هر چه بیشتر رانندگان این شهر برگزار شد.

img

مشارکت حداکثری مردم در مناسب‌سازی لحاظ شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: درموضوع مناسب‌سازی اهمیت مشارکت حداکثری مردم درنظامات توسعه پایدار شهرها و توجه به محیط‌های فیزیکی و غیرفیزیکی باید در دستور کار قرار گیرد.

img

۱۳۵ بیمار کرونایی در قم بستری هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم گفت: ۱۳۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی این استان بستری هستند که ۲۳ تن از آنان بَدحال می‌باشند.

img

رسیدگی به وضعیت تحصیلی و فرهنگی فرزندان شهدا و ایثارگران تکلیف است

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرزندان شهدا و ایثارگران نور چشم حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هستند و رسیدگی به وضعیت تحصیلی و فرهنگی این عزیزان یک تکلیف است.

img

همراهی مردم و رسانه ها سطح ذخایر خون را افزایش داد

سخنگوی سازمان انتقال خون با تقدیر از همراهی مردم و رسانه ها گفت : این همراهی و موج رسانه ای زمینه ساز بهبود مشارکت مردم برای اهدای خون و افزایش سطح ذخایر خونی در سراسر کشور شد.

img

دستگاه قضایی پشتیبان دولت در مبارزه با فساد و رفع موانع تولید است

دادستان کل کشور با بیان اینکه همه باید به دولت سیزدهم در جهت حل مسائل مشکلات بخش تولید که دشمن در جنگ اقتصادی آنرا نشانه گرفته است، کمک کنند، گفت: دستگاه قضایی پشتیبان دولت سیزدهم در مبارزه با فساد و رفع موانع تولید است.

img

دشمنان سبک زندگی در کشورهای اسلامی را نشانه گرفته‌اند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دشمنان سبک زندگی در کشورهای اسلامی را نشانه گرفته‌اند، افزود: باید تلاش کنیم شیوه حرکت، زندگی، تعامل و تصرفات ما جنبه‌های معنوی خود را از دست ندهد و یکی از این موارد حفظ جایگاه، آثار و آن میراثی است که شهدا برای ما بجای گذاشتند.

img

مردم در مطالبات به حق خود اجازه رخنه بدخواهان را ندهند

رئیس قوه قضاییه با اشاره به مطالبات مردم اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خوزستان در زمینه آب، این مطالبات را به حق و درست دانست اما در عین حال گفت: مردم متدین و موقعیت‌شناس باید مراقب تحرکات دشمن باشند و در پیگیری مطالبات صنفی اجازه ندهند بدخواهان در صفوف آنها رخنه کنند.

img

هلال‌احمر کنترل مبادی مرزی را تشدید می‌کند

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها تداوم یابد، از تشدید کنترل مبادی مرزی به‌منظور جلوگیری از ورود کرونا به کشور خبر داد.

img

قم می تواند به عنوان الگوی محیط زیستی در کشور مطرح باشد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: شهر قم با توجه به ظرفیت های عظیم علمی و معنوی، می تواند بر اساس سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی به عنوان الگوی محیط زیستی در کشور مطرح باشد.

img

مشکلات شهرک قدس مورد بررسی و بازدید قرار گرفت

دکتر دادخواه شهردار آبیک طی بازدید از (شهرک قدس) و دیدار با اهالی خیابان شهدای قدس به بررسی مشکلات این شهرک پرداخت.

img

رفع موانع تولید در سرلوحه راهبردهای تکلیفی است

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: رفع موانع برای فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی سرلوحه راهبردهای تلکیفی است و تامین اجتماعی همه تلاش خود را در این راستا به کار گرفته است.

img

تابلو فرش مقاومت شهدای ایلام تقدیم رهبر معظم انقلاب شد

فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) گفت: تابلو فرش نماد مقاومت و ایثار سه هزار شهید ایلام تقدیم رهبر معظم انقلاب شد و مورد رضایت ایشان قرار گرفت.

img

دیپلماسی قضایی راهی برای درک متقابل کشورها است

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر با اعلام آمادگی ایران برای گفت وگوهای حقوق بشری و همکاری‌های قضایی میان تهران - وین گفت: دیپلماسی قضایی راهی برای درک متقابل و کمک به حل معضلاتی است که از طرق سیاسی امکانپذیر نیست.

img

امید و زنده دلی را باید بیش از گذشته، با خدمت صادقانه در دل مردم زنده کنیم

به مناسبت هفته بسیج دکتر دادخواه به همراه اعضای شورای اسلامی شهر به دیدار حوزه بسیج خواهران شهر آبیک رفتند.

img

واکسن رازی کووپارس مشتریان پروپا قرص خارجی دارد

رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اعلام کرد که واکسن «رازی کووپارس » تولیدی این موسسه برای پیشگیری از کرونا جزو بهترین واکسن های دنیا بوده و مشتریان های پر و پا قرص خارجی دارد.

img

فرزند حاصل از ازدواج دایم زن ایرانی ومرد خارجی شناسنامه ایرانی می‌گیرد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم گفت: فرزندان مادر ایرانی که در قم برای اخذ شناسنامه اقدام کرده اند، همگی حاصل ازدواج دایم بوده و اغلب دارای پدران عراقی هستند که با اقوام خود در ایران ازدواج کرده‌اند.

img

چالش‌های محیط‌زیست کشور باید به فرصت‌های جدید تبدیل شوند

سرپرست معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست، همفکری با گروه‌های متخصص و باتجربه را رویکرد جدید این سازمان عنوان کرد و گفت: چالش‌های محیط زیست را باید به فرصت‌های تازه‌ برای کشور تبدیل کنیم.

img

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، درست‌اندیشی و توکل به خدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج،«همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا» را ابزارهای تجربه‌شده برای غلبه بر مشکلات کشور دانستند.

img

جلسه ستاد معاینه فنی خودروهای سبک شهرستان آبیک برگزار شد

با توجه به اهمیت معاینه فنی خودروهای سبک‌جلسه معاینه فنی خودروهای سبک شهرستان آبیک برگزار شد.

img

پوشش وسیع واکسیناسیون با کمک بسیج بی‌نظیر است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پوشش وسیع واکسیناسیون علیه کرونا با کمک نیروهای بسیجی و مردم ایران در دنیا بی‌نظیر است.

img

برنامه جامع معاونت امور زنان و خانواده بزودی رونمایی می‌شود

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از رونمایی برنامه جامع این معاونت در حوزه زنان و خانواده در هفته های آتی خبر داد و گفت: کارگروه‌های تخصصی در دو بخش توانمندسازی زنان و آسیب زدایی مشغول به فعالیت هستند.

img

سرپرست پژوهشکده محیط‌زیست و توسعه پایدار منصوب شد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، در حکمی روانبخش شیردم را به عنوان سرپرست پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد.

img

تا ۲ سال آینده هیچ نقطه حادثه خیزی در کشور نخواهیم داشت

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه طی دو سال آینده با کمک شهرداری‌ها هیچ نقطه حادثه خیزی در کشور نخواهیم داشت، گفت: امروز راهداری کشور با ۳۰ هزار نفر جمعیت و هزاران راهدارخانه در سراسر کشور فعالیت می‌کند.

img

پیر حسین کولیوند رییس هلال احمر شد

رییس جمهوری در حکمی پیرحسین کولیوند را به عنوان رییس جمعیت هلال احمر منصوب کرد.

img

افزایش ۶۶ درصدی اهدای عضو در ۶ ماه نخست سال جاری

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اهدای عضو بستگی به روحیه ایثار یک ملت دارد، گفت: شیوع کرونا سبب شد در سال ۹۹، افت چشمگیری در اهدای عضو داشته باشیم اما آمارها از رشد ۶۶ درصدی آن در ۶ ماه نخست سال جاری نسبت به سال ۹۹ حکایت دارند.

img

به «بيمه ملت» اتکـــا کنيد

بيمه اتکايي نوعي بيمه است که به موجب آن بيمه‌گر مستقيم، بيمه‌گر اتکايي را در نتايج مالي تعهدات بيمه خود به روش‌هاي مختلف مشارکت مي‌دهد. با بيمه اتکايي خطر بين چندين شرکت بيمه در داخل و خارج از کشور تقسيم مي‌شود، بنابراين در صورت بروز خسارتي بزرگ وضعيت مالي يک شرکت با مخاطره روبه‌رو نخواهد شد، به عبارت ساده‌تر «بيمه اتکايي يعني تقسيم ريسک و توزيع خطر».

img

زیباسازی ورودی شهر در دستور کار شهرداری آبیک قرار گرفت

دکتر دادخواه در جلسه ای با مسوولان زیبا سازی شهرداری آبیک با بیان این مهم که یکی از نیازهای اصلی و اساسی شهر آبیک نداشتن منظر مناسب و زیبا در ورودی ها و سطح شهر می باشد اظهار کرد:باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشیم چرا که به عنوان ورودی استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

img

فرمانده ناجا از تلاش‌های مدافعین سلامت قدردانی کرد

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته مدافعین سلامت برای مقابله با ویروس منحوس کرونا قدردانی کرد.

img

پرداختی سازمان‌های حمایتی به کودکان کار کمتر از درآمد آنها است

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: آنچه در سازمان‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد براساس قوانین بودجه به کودکان کار پرداخت می‌شود، معمولا کمتر از آن چیزی است که کودکان کار و خانواده‌های آنها درآمد دارند.

img

دولت و مجلس در تامین بودجه بخش قضایی همراهی کنند

معاون اول قوه قضاییه گفت: از مجلس و دولت می خواهیم در موضوع استخدام کارکنان شورای حل اختلاف و موضوع بودجه با قوه قضاییه همراهی کنند.

img

ورزش سبب آرامش و نشاط جامعه خواهد شد

صبح امروز شهردار آبیک در پارک مادر حضور یافت و همراه شهروندان آبیکی به ورزش پرداخت.

img

مراسم تجلیل از برگزیدگان بیمه ملت به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی برگزار شد

طی مراسمی از برگزیدگان فرهنگی بیمه ملت با حضور دکتر دلفراز مدیرعامل، دکتر بهروز اسدنژاد رییس هیات‌مدیره و معصومه معصوم‌بیگی عضو هیات‌مدیره و ناظر معاونت برنامه‌ریزی و نوآوری به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی تجلیل به عمل آمد.

img

نیروهای امداد ونجات مشغول بازارزیابی مناطق زلزله‌زده هرمزگان هستند

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر گفت، نیروهای امداد ونجات مشغول لگه‌گیری و بازارزیابی روستاها و مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان هستند.

img

وصول ۴۹ هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی طی دو سال گذشته

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه ۴۹ هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی طی دو سال گذشته با اجرای ثبت وصول شد، گفت: تا کنون اقدامات خوبی در جهت وصول مطالبات بانک ها انجام و مبالغی به طور کامل تسویه شده و دولت خود پیش قدم است و دستگاه قضایی نیز با دولت همکاری خوبی دارد.

img

تحول در حوزه زنان و خانواده با هم افزایی و تعامل بیشتر ایجاد می شود

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: می توانیم با هم‌افزایی، تعامل بیشتر، تقسیم کار و تعریف یک حرکت مردمی، تحول خوبی را در حوزه زنان و خانواده ایجاد کنیم.

img

حمایت از ۱۸۰ اثر فرهنگی - آموزشی سمن‌ها در حوزه ازدواج و خانواده

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از حمایت تولید ۱۸۰ اثر فرهنگی - آموزشی با موضوع ازدواج و خانواده به همت سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) جوانان در هفت ماه گذشته سال جاری در استان‌ها خبر داد.

img

نمایندگان بر اجرای قانون حمایت از معلولان تاکید دارند

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از استماع گزارش رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد برنامه‌ها و سیاست‌های این سازمان خبر داد و گفت: نمایندگان بر ضرورت توجه به اولویت‌بندی‌ها در سازمان مانند ایتام، کودکان و زنان بدسرپرست و اجرای قانون حمایت از معلولان تاکید کردند.

img

توریسم، تحصیل و تجارت، اولویت های اصلی توسعه استان

سید محمود حسینی پور، با بیان این که گردشگری و تجارت از اولویت های اساسی استان است، گفت: با تلاش و عزم جهادی می توان مازندران را به عنوان الگوی استانی تمدن ایرانی و اسلامی معرفی کرد.

img

نوجوان فداکار آبیکی صاحب یک خیابان شد

یازده سال می گذرد از روزی كه نوجوان ۱۷ ساله آبیكی به خانواده اش خبر از گرفتن كارت اهدای عضو داد.

img

نسخه 7 بندي براي درمان 45 ميليون بيمه شده سازمان تامين اجتماعي

نظام ارجاع بايد پيگيري شود چرا كه باعث مي شود هزينه هاي درمان 20 تا 50 درصد كاهش داشته باشد.

img

مجوز بکارگیری ۵۳۹ نیروی قرارداد کارمعین برای شهرداری‌ها صادر شد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از صدور مجوز بکارگیری ۵۳۹ نیروی قرارداد کار معین برای تعدادی از شهرداری‌های استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، فارس و هرمزگان خبر داد.

img

کارگروه رفع مشکلات بیمارستان میلاد تشکیل می‌شود

سرپرست سازمان تامین اجتماعی به صورت سرزده از بیمارستان میلاد بازدید کرد و دستور داد تا کارگروه رفع مشکلات پرسنلی و ارتقای خدمات این بیمارستان تشکیل شود.

img

اصل و بنای کار شوراهای حل اختلاف مصالحه است

رئیس دیوان عالی کشور به مهمترین مزیت شوراهای حل اختلاف اشاره کرد و گفت: کار شوراهای حل اختلاف حکم دادن نیست بلکه صلح و سازش و اصل بر مصالحه است و اگر به نتیجه برسد مرضی خداوند است.

img

وبینار پنجم تحول دیجیتال به میزبانی بیمه ملت برگزار شد

پنجمین وبینار از سلسله وبینارهای تحول دیجیتال در صنعت بیمه روز دوشنبه 17 آبان‌ماه 1400 برگزار شد.

img

پارک بنیاد تجهیز و نوسازی می شود

دکتر دادخواه شهردار آبیک در بازدید از پارک بنیاد این شهر با تاکید بر ایجاد فضای سالم و مفرح در پارک‌ها گفت: باید تلاش،کنیم‌تجهیزات پارک های شهر بازسازی و مورد نوسازی قرار گیرد.

img

ضرورت تامین امنیت زائران ایرانی در سفر به سوریه

رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر کشور سوریه، برقراری و تامین امنیت زائران ایرانی را از جمله مباحث محوری برای از سرگیری اعزام‌ها به سوریه خواند.

img

بیش از ۴۰ درصد ایرانیان پوکی استخوان دارند

رئیس سیزدهمین همایش بین‌المللی غدد درون ریز و متابولیسم گفت: بیش از ۴۰ درصد ایرانیان پوکی استخوان دارند که در ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد منجر به شکستگی و بی‌حرکتی می‌شود.

img

قانون حمایت از خانواده فرایند غربالگری را علمی و استاندارد می‌کند

رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، گفت: ساعت‌ها مشاوره کارشناسی برای تدوین قانون حمایت از خانواده موجب شد تا فرایند غربالگری غیراستاندارد و غیرعلمی را تبدیل به فرآیندی استاندارد و علمی و بر پایه برنامه‌ها و پروتکل‌های روز بین‌المللی کند.

img

نیروهای مسلح در زمینه توسعه کشور آماده همکاری با دولت هستند

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دولت سیزدهم نگاه توسعه‌ای دارد گفت: نیروهای مسلح در تمام زمینه‌ها بویژه توسعه و پیشرفت کشور آماده همکاری با دولت هستند.

img

آماده‌باش ۱۰۰ درصدی هلال‌احمر برای مقابله با سوانح فصل سرما

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه این جمعیت از ابتدای سال جاری تا ۱۷ آبان ماه به بیش از ۶۰ هزار شهروند متاثر از حوادث و سوانح مختلف امدادرسانی کرده، از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی جمعیت هلال احمر جهت مقابله با سوانح فصل سرما خبر داد.

img

هزاران کارگاه مشاوره در ۴۰۰ شهر برگزار خواهیم کرد

سرپرست معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سالانه هزاران کارگاه مشاوره به صورت رایگان در ۴۰۰ شهر برگزار می‌کنیم، همچنین مجوز لازم برای مراکز مشاوره ازدواج اعطا می‌شود و از سمن هایی که در این حوزه فعال هستند حمایت خواهیم کرد.

img

قدردانی وزیر بهداشت از خدمات ایثارگرانه رادیولوژیست‌ها در ایام کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۷ آبان، روز جهانی رادیولوژی از خدمات و تلاش‌های ایثارگرانه رادیولوژیست‌ها و پرتونگاران کشور در ایام کرونا در خدمت‌رسانی به بیماران، قدردانی کرد.

img

عزم دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد و رفع مشکلات فوق‌العاده است

رئیس قوه قضاییه گفت: دولت سیزدهم حس و عزم فوق العاده‌ای در راستای مبارزه با فساد و حل مشکلات داخلی در همه زمینه‌ها از جمله تولید دارد و شخص رئیس جمهوری و اعضای دولت بر این موضوع اهتمام ویژه دارند.

img

معاونت امور زنان به دنبال رفع موانع آموزشی دختران دانش آموز است

معاون بررسی های راهبردی و رییس دبیرخانه ستاد زن و خانواده گفت: معاونت امور زنان از آنجا که عدالت آموزشی را صرفا با دسترسی آموزشی هم‌وزن نمی‌داند، کوشیده است تا به همت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، به منظور رفع برخی موانع آموزشی دختران دانش‌آموز قدم‌هایی بردارد.

img

ارائه رایگان خدمات طرح ۳۰۷۰ تأمین اجتماعی ۶ ماه دیگر تمدید شد

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای تداوم ارائه خدمات الکترونیکی این سازمان از طریق کارگزاری‌های رسمی تأمین اجتماعی را برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد. بر اساس آن دریافت خدمات مربوط به طرح ۳۰۷۰ از طریق کارگزاری‌ها رایگان خواهد بود.

img

سن استخدام برای تاهل و فرزندآوری افزایش می‌یابد

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از اختصاص تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی و خرید مسکن برای زوجین، افزایش حق عائله‌مندی تا حدود ۷.۵ برابر و افزایش سن استخدام برای تاهل و فرزندآوری در قانون جدید مجلس خبر داد.

img

به زودی بوستان تفریحی ورزشی و فرهنگی بعثت تکمیل و مورد بهره برداری قرار میگیرد

شهردار آبیک به همراه مدیران شهرداری از امکانات بوستان تفریحی ورزشی بعثت باز دید کرد.

img

درمان ناباروری بانوان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: موضوع تحت پوشش قرار گرفتن درمان ناباروری بانوان در بودجه امسال دیده شده که بعد از مکاتبات با دولت و دریافت مصوبه از هیات دولت به سمت انعقاد قرارداد با موسسات مربوطه رفتیم تا خدمات ناباروری را بیمه کنند.

img

دوری راه زندان زنان از شهر یکی از آسیب‌های اجتماعی است

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: دوری راه زندان زنان از شهر یکی از آسیب‌های اجتماعی است که شهرداری می‌تواند با ورود برای حل این مشکل مساعدت کند.

img

تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه ضروری است

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه و مدارک هویتی برای بهره مندی آنان از حداقل حقوق شهروندی ضروری است.

img

اهمیت مشاوره ازدواج و کارکردهای آن در زندگی شاد

مشاوره ازدواج راهکار مناسبی برای حل مشکلات زناشویی قبل از ورود به زندگی مشترک است.مشاوره ازدواج توسط متخصصان حرفه ای این امر صورت می گیرد. در مشاوره ازدواج زوجین نسبت به اخلاق و رفتار یکدیگر آشنا می شوند. مشاوره ازدواج در حقیقت شخصیت زن و مرد را برای یکدیگر آشنا کرده تا زوج ها با این شناخت ها به زندگی موثرتر فکر کرده و دست به انتخاب درستی بزنند.

img

سرکرده باند قاچاق مواد مخدر در شرق کشور دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: در عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سرکرده باند قاچاق مواد مخدر در شرق کشور دستگیر و از اعضای این باند ۱۵۳ کیلوگرم تریاک کشف شد.

img

طرح بیمه خانواده ایرانی در کشور اجرا می‌شود

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح ملی توسعه پوشش بیمه همگانی سازمان تامین اجتماعی با عنوان "بیمه خانواده ایرانی" در کشور اجرا می‌شود.

img

روز دانش آموز روز جهاد و اجتهاد در عرصه های عزت و آزادگی است

مراسم 13 آبان ماه (روز دانش آموز) با حضور دکتر دادخواه شهردار آبیک، امام جمعه شهر، فرماندار، اعضای شوراي اسلامي شهر، فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع)، مسوولان شهری و دانش آموزان در جوار مزار شهدای گمنام با مشارکت شهرداری و سپاه شهرستان، برگزار شد.

img

هدف اجلاس سراسری تجلیل از سرآمدان اقتصاد ایران توجه به تولید ملی است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: هدف از برپایی اجلاس سراسری تجلیل از سرآمدان اقتصاد ایران توجه و اجرای بیانات مقام معظم رهبری درخصوص تولید ملی و جلب اعتماد مردم است.

img

انقلاب اسلامی راه سومی را پیش‌روی زنان قرار داد

رییس فراکسیون زنان مجلس، گفت: انقلاب اسلامی با خروج از دوگانه تحجر- غربگرایی در نگاه به زن، راه سومی را پیش روی زنان قرار داد و زنان توانستند به دور از کاستی‌های دو اندیشه سنتی و غربگرا، جایگاه خود را در زیست فردی، اجتماعی و سیاسی خویش بازتعریف کنند.

img

سرپرست معاونت تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست منصوب شد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حکمی حسن اکبری را به عنوان سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد.

img

طرح محله به محله در آبیک کلید خورد

شهردار آبیک به همراه اعضای شورای اسلامی شهرو مدیران واحدها به بازدید از شهرک فردوس پرداخت.

img

با تمام توان با ناهنجاری‌های اجتماعی مقابله می‌کنیم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: با تمام توان با همه مظاهر پدیده‌های ناهنجار اجتماعی، با اولویت مبارزه با معتادان متجاهر مقابله می‌کنیم.

img

برای رشد اقتصادی باید به فکر رشد جمعیت باشیم

نایب رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: با تشکیل کمیته غربالگری در کمیسیون و همفکری با متخصصان مقرر شد غربالگری حذف نشود بلکه اختیاری، علمی و با نظر پزشک متخصص انجام شود.

img

حمایت از خانواده و مادران اولویت سیاستگذاری کشور است

رییس مجلس شورای اسلامی حمایت از خانواده و مادران را اولویت‌های سیاستگذاری‌ فرهنگی - اجتماعی کشور عنوان کرد و گفت: با تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، خانواده‌ها در اولویت تسهیلات مسکن، مشوق‌های اقتصادی، تسهیلات آموزشی و شغلی قرار می‌گیرند.

img

شرایط بیمه زنان خانه‌دار و دختران مجرد اعلام شد

طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، همه زنان ۱۸ تا ۵۰ سال سراسر کشور می‌توانند از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند و برخورداری از این حمایت‌ها نیازمند تأهل و سابقه بیمه‌پردازی نیست.

img

پیامک‌های بدون شناسه و شماره قبض جریمه خودرو اعتبار ندارد

رییس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: پیامک های ارسالی تخلف به دارندگان خودروها که فاقد شناسه و شماره قبض پرداخت است هیچگونه اعتباری نداشته و نیازی به پرداخت ندارد.

img

محیط‌زیست از حالت ویترینی خارج شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به گزارش های ارائه شده، باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرده تا محیط زیست را از حالت ویترینی خارج کنیم.

img

انگ اجتماعی، خدمات‌دهی به اختلالات سلامت روان را تحت‌الشعاع قرار داد

مدیر کل دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انگ اجتماعی، ارائه خدمات برای اختلالات سلامت روان را تحت الشعاع قرار داده است.

img

سازمان اوقاف «فروش حق تملک اعیان موقوفات» را به حداقل رسانده است

معاون امور اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه این سازمان تلاش می‌کند تا فروش حق تملک اعیان موقوفات را به حداقل برساند، گفت: فروش حق تملک اعیان موقوفات، بخش اعظمی از موقوفات کشور را از بین برده است.

img

ذخیره واکسن کرونا در کشور بالا است

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر درمورد ورود آخرین محموله تعهدی واکسن کرونا توسط هلال احمر به کشور گفت: از اکنون تا دو ماه آینده ذخیره واکسن کرونا داریم و این ذخیره بسیار بالا است.

img

پدافند غیر عامل بابد در جامعه و در بین مردم تبیین شود

دکتر دادخواه شهردار آبیک ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل گفت:پدافند غیرعامل یا دفاع غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که به استفاده از جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرده یا میزان این خسارت ها و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

img

آغاز نهضت آسفالت در آبیک

اولین جلسه شورای اداری دکتر دادخواه با مسوولان شهرداری در دفتر شهردار آبیک برگزار شد.

img

دولت برای حمایت از سیاست‌های جمعیت اهتمام جدی دارد

معاون اول رییس جمهور از اهتمام جدی دولت برای حمایت از سیاست‌های جمعیت و افزایش نرخ فرزند آوری در کشور خبر داد و گفت: دولت در خط مقدم برنامه‌ها و سیاست‌های جمعیت و ترویج فرزندآوری قرار دارد و در این مسیر از اجرای برنامه‌های ستاد ملی جمعیت به طور جدی پشتیبانی خواهد کرد.

img

رشته‌های کاربردی مرتبط با خانواده و کسب وکار خانگی حمایت می‌شوند

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور گفت:‌رشته‌های کاربردی در زمینه خانواده و کسب و کارهای خانگی و رشته‌هایی که مهارت‌های دانشجویان را ارتقا دهد، مورد حمایت این معاونت قرار می گیرند.

img

مجلس در پی رفع موانع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۱ است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد نمایندگان با همکاری سازمان برنامه و بودجه در پی رفع موانع همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۱ هستند.

img

شفاف‌سازی موجب افزایش اعتماد مردم نسبت به تامین اجتماعی می‌شود

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: شفاف‌سازی در تمامی حوزه‌ها موجب افزایش اعتماد مردم نسبت به تامین اجتماعی خواهد شد.

img

خودکفایی در تولید دارو در دستور کار هلال احمر است

مدیر عامل داروسازی سها هلال احمر با تاکید بر این که خودکفایی در عرصه تولید دارو در دستور کار است، از تولید داروی " ارلیستات ۱۲۰ " برای نخستین بار در شرکت داروسازی سها هلال احمر خبر داد.

img

استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای پیشگیری از وقوع جرم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ضمن تاکید بر اهمیت و نقش پیشگیری در جامعه گفت: با استفاده از فضای رسانه‌ای می‌توانیم ماموریت‌ها و دستاوردهای این معاونت را در جامعه تبیین و معرفی کنیم.

img

عباس دادخواه، سکاندار شهر آبیک شد

آیین معارفه دکتر عباس دادخواه شهردار آبیک با حضور حجت الاسلام حسینی امام‌جمعه شهر، اعضای شورای اسلامي شهر، معاون‌استاندار قزوین،محمدبیگی نماینده مردم شهرستان،مسوولان ادارات،امام جمعه موقت شهرستان،ریاست دادگستری، فرماندار آبیک و همچنین دادستان شهرستان،فرمانده انتظامی و دیگر مسوولان شهری و استانی در فرهنگسرای باران این شهر برگزار شد.

img

جشنواره هدهد فرصتی مغتنم در اشاعه فرهنگ قرآنی است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جشنواره قرآنی هدهد فرصتی مغتنم در اشاعه فرهنگ غنی قرآنی است.

img

امروز مردم از نظام اسلامی انتظار اجرای عدالت در همه زمینه‌ها دارند

رئیس قوه قضاییه گفت:‌ امروز مردم از نظام اسلامی انتظار اجرای عدالت در همه زمینه‌ها را دارند نه فقط عدالت در صدور حکم.

img

۶ هزار پرنده مهاجر در تالاب میقان اراک فرود آمدند

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با فرا رسیدن فصل سرما و آغاز کوچ پاییزه پرندگان در سال جاری تاکنون بیش از ۶ هزار پرنده مهاجر در زیستگاه طبیعی میقان اراک فرود آمده‌اند و روند کوچ ادامه ادارد.

img

بازگشایی مرز ایران و ترکمنستان و برقراری روابط تجاری

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به بازگشایی مرز ایران و ترکمنستان گفت: روادید تجاری و اقتصادی در پایانه‌های مرزی فعال و برقرار است و مرزبانان با تلاش شبانه‌روزی برای تسهیل در امور با جدیت مشغول به خدمت رسانی هستند.

img

ورود به شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ممنوع است

معاون اجتماعی پلیس راهور اعلام کرد: ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ممنوع است و هموطنان در صورت رعایت نکردن دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا جریمه می‌شوند.

img

اجرای طرح تقدیر از نقدهای برتر درباره قوه‌قضاییه تبلیغاتی نیست

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضا با اجرای طرح تقدیر از نقدهای برتر درباره قوه‌ قضاییه قصد انجام کار تبلیغاتی ندارد، گفت: با انجام این کار می‌خواهیم به نظام قضایی کشور کمک و روند راهگشایی برای امور ایجاد کنیم.

img

رسیدگی به مشکلات مناطق محروم یکی از رویکردهای مهم دولت سیزدهم است

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از رویکردهای مهم دولت سیزدهم رسیدگی به مسائل و مشکلات مناطق محروم است که در سازمان تامین اجتماعی نیز این موضوع پیگیری می‌شود.

img

۳۶ هزار کیلوگرم برنج از محتکران درقم کشف شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: ۳۶ هزار و ۵۲۰ کیلوگرم برنج در قم به علت احتکار و اعلام نشدن موجودی شناسایی و توقیف شد.

img

نفوذ و استحاله فرهنگی از مولفه‌های جنگ نرم دشمن علیه نهاد خانواده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نفوذ و استحاله فرهنگی دشمن را دو مولفه عمیق و کاربردی در جنگ نرم علیه کشور و نهاد خانواده توصیف کرد.

img

نخستین مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی در قم راه‌اندازی شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نخستین مرکز واکسیناسیون قم به‌صورت شبانه‌روزی راه‌اندازی شد.

img

ارتباط بیشتر ایران و عراق در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر

دادستان کل کشور در دیدار با وزیر دادگستری عراق گفت: انتظار داریم میان دو کشور ارتباطات بیشتری در زمینه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر داشته باشیم و به محض اینکه فردی در مرزهای عراق به خاطر حمل مواد مخدر دستگیر شد به ایران اعلام شود.

img

ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان ۶۷۸ درصد افزایش یافته است

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با اصلاح قوانین و راه‌اندازی کمیته ملی شناسایی بنیان‌های مالی و اداره کل پولشویی مبارزه با بنیان‌های مالی، ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید که افزایش ۶۷۸ درصدی را نشان می‌دهد.

img

توسعه گردشگری از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم است

وزیر امور خارجه گفت: از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی توسعه گردشگری در عرصه‌های مختلف از جمله گردشگری سلامت، گردشگری زیارتی، گردشگری عام و دیگر حوزه‌ها است.

img

قوه قضاییه مصمم به برخورد با دست‌اندازان به حقوق مردم است

رئیس قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه مصمم است با دست‌اندازان به حقوق مردم و بیت‌المال و کسانی که سد راه مردم می‌شوند برخورد قاطع کند.

img

زنان محور اصلی تغذیه سالم و زندگی پاک خانواده هستند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه زنان محور اصلی تغذیه سالم و زندگی پاک یک خانواده به شمار می‌روند، گفت: باید به سلامت زنان که موجب ارتقاء سلامت در همه زمینه‌های مختلف می‌شود، توجه ویژه داشت.

img

تشکیل سازمان ملی سالمندان ضروری است

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با تاکید بر ضرورت ایجاد سازمان ملی سالمندان گفت: هنگامی که جمعیت سالمندی با شیب تندی در حال افزایش است نیاز به سازمان ملی سالمندان در این زمینه است و باید کارشناس مسئول در ادارات متصدی امر سالمندی باشد.

img

۲۰۰میلیارد تومان به طرح‌های حوزه بانوان فارس اختصاص یافت

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، گفت:اعتبارات بسیار خوبی در سفر استانی دولت به استان فارس اختصاص داده شد که می توان گفت حدود ۲۰۰میلیارد تومان به طور خاص به بخش بانوان اختصاص داده شده است .

img

«زنان، مدیریت سلامت، مهار کرونا»، شعار هفته ملی سلامت بانوان "سبا"

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی «زنان، مدیریت سلامت، مهار کرونا» را به عنوان شعار هفته ملی سلامت بانوان "سبا" اعلام کرد.

img

اختصاص ۶۷ میلیارد تومان به بیمارستان امام موسی کاظم(ع) ماهشهر

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی ۶۷ میلیارد تومان برای رفع مشکل سیستم سرمایش بیمارستان امام موسی کاظم(ع) ماهشهر اختصاص داد و برلزوم تسریع در عملیات احداث بیمارستان تأمین اجتماعی تأکید کرد به نحوی که این بیمارستان حداکثر تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

img

آغاز واکسیناسیون زلزله‌زدگان اندیکا و ایذه

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه اقلام حمایتی در میان زلزله زدگان اندیکا و ایذه توزیع شده، از آغاز روند واکسیناسیون شهروندان مناطق زلزله‌زده خبر داد.

img

دادستان کل کشور از زندان آرماویر ارمنستان بازدید کرد

دادستان کل کشور که در ارمنستان به سر می‌برد، امروز با حضور در زندان آرماویر درباره شرایط زندانیان ایرانی این زندان با مسئولان و انتقال آنان با مسئولان این زندان گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

img

هدف نهایی برنامه‌های تحولی تامین اجتماعی خدمت به جامعه کارگری است

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: نقطه هدف نهایی همه تلاش‌ها و برنامه‌های تحولی سازمان تامین اجتماعی خدمت‌رسانی به جامعه کارگری است.

img

صیانت از محیط زیست جزو اولویت‌های کشور است

رییس جمهوری صیانت از محیط زیست را از اولویت‌های کشور دانست و گفت: نباید اجازه داد افراد و دستگاه‌های صاحب نفوذ، سلامت محیط زیست و مردم را به مخاطره بیندازند.

img

استقبال سفیر سوریه از آغاز فعالیت بیمه ملت به عنوان اولین شرکت بیمه ایرانی در سوریه

مدیر عامل بیمه ملت در نشستی که با حضور آیت‌الله اختری نماینده محترم ولی فقیه و دبیر کل انجمن دوستی ایران و سوریه، شفیق دیوب سفیر سوریه در ایران، دکتر شاخصی دبیر انجمن و جمعی از فعالان اقتصادی، روز سه‌شنبه 20 مهرماه برگزار شد؛ حاضر شد.

img

اتوبوس آمبولانس در یک اعزام توان جابجایی ۱۰ بیمار را دارد

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اتوبوس آمبولانس در یک اعزام می تواند بالغ بر ۱۰ بیمار را جابجا کند و امیدواریم در امداد نوروزی از این آمبولانس ها استفاده کنیم.

img

جانبازان افتخار اسلام و ایران هستند

فرمانده مرزبانی ناجا به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دیدار و دلجویی از سرباز وظیفه جانباز مرزبانی" عباس خزائی "در تهران، گفت جانبازان باعث سربلندی کشور و افتخار اسلام و ایران هستند.

img

دادستان کل کشور در صدر هیاتی وارد ارمنستان شد

حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در صدر هیاتی از مسوولان قوه قضائیه، با استقبال سفیر کشورمان در ارمنستان و معاون دادستان جمهوری این کشور وارد ایروان شد.

img

درخواست سلاجقه از پلیس برای استفاده از پهپاد برای حفاظت از محیط‌زیست

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست از پلیس اینترپل خواست تا این سازمان را در کنترل شکار، ورود و خروج پرندگان یاری کرده و از تکنولوژی‌های پهپادی و به روز برای حفاظت از محیط زیست استفاده شود.

img

کسب رتبه‌های برتر عمومی صلاحیت حرفه‌ای توسط کارکنان بیمه ملت

کارکنان بیمه ملت رتبه‌‎های برتر آزمون عمومی صلاحیت حرفه‌ای بیمه را از آنِ خود کردند.

img

توصیه‌های ایمنی در استفاده از آسانسور

بیمه ملت در خصوص استفاده از آسانسور توصیه‌های ایمنی را مورد توجه قرار داده و امیدوار است با رعایت و انجام آن، از بروز حوادث و سوانح جلوگیری شود.

img

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه ملت

بیمه ملت با توجه به مناسبت روز آتش‌نشانی و ایمنی، نسبت به برگزاری جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی به نام «ایمن‌شو» اقدام کرد.

img

فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرفامیلی به جمع پذیرندگان هوده‌کارت پیوست

با امضای قرارداد همکاری میان شرکت توسعه ارزش هوده و فروشگاه‌های زنجیره‌ای فامیلی، از این پس کلیه دارندگان کارت اعتباری هوده (بیمه ملت) می‌توانند از این فروشگاه‌ها در سراسر کشور به صورت اقساطی خرید کنند.

img

اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه برگزار شد

اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه روز سه‌شنبه 30 شهریور ماه در سندیکای بیمه‌گران ایران برگزار شد.

img

اهم اقدامات بیمه ملت در سال 1399 و 1400

اقدامات شاخص شرکت بیمه ملت در یک سال و نیم گذشته و در دوره مدیریت‌عاملی دکتر دلفراز، طی یک اینفوگرافی منتشر شد.

img

رکورد توانگری مالی صنعت بیمه توسط بیمه ملت شکسته شد

بیمه‌ملت با افتخار اعلام می‌کند که بنابر تائیدیه بیمه‌مرکزی در برابر ریسک‌های پذیرفته شده از توانگری مالی ممتازی برای پوشش، برخوردار است.

img

مراسم رونمایی از «صفحه فروش اختصاصی نمایندگان بیمه ملت» برگزار شد

هم‌گام با تحولات فناوری و با هدف پشتیبانی از شبکه فروش نمایندگان، بیمه ملت از صفحه فروش اختصاصی نمایندگان رونمایی کرد.

img

مدیرعامل بیمه ملت با آیت الله اختری دیدار کرد

در نشست مدیرعامل بیمه ملت با نماینده ولی فقیه و دبیر کل انجمن دوستی ایران و سوریه با تاکید بر اهمیت صنعت بیمه و لزوم گسترش فعالیت‌ها، زمینه‌های همکاری برای آغاز فعالیت اولین بیمه ایرانی در سوریه بررسی شد.

img

بیمه ملت برنده مناقصه سازمان راهداری شد

شرکت بیمه ملت با حضور در مناقصه امور بیمه‌ای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، به عنوان برنده این مناقصه شناخته شد.

img

‌بیمه‌شدگان از تحویل کارت ملی شخصی به دیگران خودداری کنند

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: بیمه‌شدگان با حفاظت از کارت ملی همانند دفترچه درمان و ندادن آن به دیگران، از استفاده‌های درمانی ناحق جلوگیری کنند.

img

نبود بازداشتی در کلانتری خوشحال‌کننده است

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در جریان بازدید از یک کلانتری در شهر کرمانشاه گفت: وقتی مشاهده می‌شود بازداشتگاه کلانتری خالی از فرد بازداشتی است، نشان از شرایط خوب است و جای خوشحالی دارد.

img

استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و دانش‌بنیان‌ها در تحول سازمان محیط‌زیست

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در مسیر تحول سازمان جزو برنامه های مهم سازمان است.

img

بسیاری از آسیب های اجتماعی در کرمانشاه تحت کنترل است

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی مانند مشکلات امنیتی، اخلاقی، نزاع و سایر جزو استان‌های آخر کشور به حساب می آییم و در واقع این جرایم تحت کنترل است.

img

تجلیل سردار اشتری از پیشکسوتان ناجا

فرمانده نیروی انتظامی همزمان با نخستین روز هفته ناجا در نشست با برخی خانواده معظم شهدا، ایثارگران، فرماندهان شاخص و پیشکسوتان ناجا از آنها تجلیل کرد.

img

برگزاری اولین وبینار از سلسله وبینارهای تحول دیجیتال با حضور بازیگران کلیدی صنعت بیمه

از آنجا که صنعت بیمه در حال ورود به دنیای دیجیتالی شدن است، ورود و تنفس در این فضا به یک الزام تبدیل شده و نیازمندی‌های خاص خود را می‌طلبد. یکی از این نیازمندی‌ها، تحول دیجیتال در ارکان سازمان است، به گونه‌ای که بتواند فرصت‌های بی‌شماری را به منصه ظهور رساند.

img

دولت باید از صادرات صنایع خرد تولیدی حمایت کند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: عرضه، بازاریابی و صادرات صنایع خرد تولیدی از جمله مسائلی است که دولت باید به آن بپردازد و مشکلات ایجاد شده در این زمینه به زودی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

img

مرکز درمان ناباروری در کنگاور راه اندازی می‌شود

فرماندار کنگاور از راه اندازی مرکز درمان ناباروری در این شهرستان برای اولین بار در بین شهرستان های استان خبر داد.

img

نمایندگان قوه‌قضاییه در کمیسیون‌ها ماشین امضا نباشند

رئیس قوه قضاییه بر ضرورت اختصاص وقت کافی از سوی نمایندگان دستگاه قضا برای حضور فعالانه در کمیسیون‌هایی که عضو هستند تاکید کرد و گفت: نمایندگان قوه قضاییه نباید به عنوان یک ماشین امضا فعالیت کنند بلکه باید حضور فعال و اثرگذار در کمیسیون‌های متبوع داشته باشند.

img

ایران در حوزه مالکیت معنوی جز کشورهای برتر است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با بیان اینکه ایران در حوزه مالکیت معنوی جز کشورهای برتر است، درخواست برای دسترسی رایگان و کم هزینه ایران به دیتابیس های تجاری جستجوی اختراعات را از «سازمان جهانی مالکیت معنوی»(وایپو) مطرح کرد.

img

در حوزه خانواده از غرب مطالبه‌گر هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در حوزه خانواده، مسأله کودکان، زنان و شیوه ناعادلانه و اموری که به آنان تحمیل می‌شود، از غرب مطالبه‌گر هستیم.

img

افزایش تعداد سردفترداران سبب کاهش هزینه‌های وکالت می‌شود

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: اگر تعداد سردفترداران زیاد شود، هزینه‌های وکالت و کارشناسی رسمی کاهش یافته و سبب فرهنگ سازی می‌شود.

img

ایران نقش پر رنگی در مقابله جهانی با مواد مخدر دارد

سفیر ژاپن در تهران گفت:‌ معتقدم جمهوری اسلامی ایران نقش پر رنگی در مقابله با مواد مخدر در دنیا ایفا می‌کند که این موفقیت‌های به دست آمده نتیجه تلاش‌های بی حد و مرز پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران با این بلای خانمان سوز است.

img

شهدای دفاع مقدس پیشقراولان الگوسازی ایثار و رشادت هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شهدای دوران عزت‌آفرین دفاع مقدس به عنوان پیشقراولان الگوسازی ایثار و رشادت نام برد و بر استمرار راه نورانی شهدا تاکید کرد.

img

کمک ١۵٠ میلیارد تومانی خیران برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور با اشاره به حمایت خیران در ایام کرونا گفت: مردم عزیز علی رغم تنگناها و مشکلات اقتصادی در دوران شیوع بیماری کرونا، حدود ١۵٠ میلیارد تومان معادل دو برابر سال گذشته به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.

img

طرح ارتقای وضعیت اجتماعی و تحصیلی دختران مناطق محروم اجرا می‌شود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طرح ارتقا وضعیت اجتماعی و تحصیلی دختران و زنان در مناطق محروم اجرا می شود و با توجه به ظرفیت مدارس شبانه روزی برای اجرای آن، مسئولان به سرعت این مدارس را معرفی کنند.

img

همه اقوام، مذاهب و ادیان را برای اهدای خون دعوت می‌کنیم

مدیرعامل سازمان انتقال خون با تاکید بر اینکه این سازمان یک سازمان ملی است، گفت: همه اقوام، مذاهب و ادیان را برای اهدای خون دعوت می‌کنیم.

img

تشکیل مهدهای سالمندی ضروری است

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با تاکید بر لزوم تشکیل مهدهای سالمندی گفت: ضرورت دارد زیرساخت‌هایی برای رفاه جمعیت سالمندی از جمله تشکیل مهدهای سالمندی و مراکز روزانه، تشکیل شود و توسعه یابد تا سالمندان در ساعات کاری که فرزندان‌ آنها به محل کار می‌روند، به این مراکز مراجعه کنند.

img

تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه جایگاه نظارتی آن را از بین می‌برد

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: اگر سازمان محیط زیست تبدیل به وزارتخانه شود نقش نظارتی خود در صیانت از سرمایه‌های طبیعی کشور را از دست می‌دهد.

img

باند سرقت در کرمانشاه منهدم شد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری سرباند یک تیم حرفه‌ای سرقت در شهر کرمانشاه و کشف بیش از ۵۰ میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه وی خبر داد.

img

فراخوان گوترش برای اقدامات فراگیر جهت دستیابی به برابری دیجیتالی

دبیر کل سازمان ملل متحد خواهان سیاست ها، راهبردها و اقدامات فراگیرتری جهت دستیابی به برابری دیجیتالی برای مردم در هر سنی شد.

img

نگاه سنتی به آزادی زندانیان نیازمند تغییر است

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور بر لزوم تغییر نگاه به زندانی و اهتمام برای آزادسازی زندانیان متنبه شده تاکید کرد و گفت: نگاه سنتی به آزادی زندانیان نیازمند تغییر است.

img

بهره‌برداری پایدار از غارهای کشور نیاز به تدوین ضوابط جدید دارد

مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: برای بهره برداری پایدار از غارها و در راستای حفاظت از این آثار گرانبها نیاز به تهیه و تدوین ضوابط جدیدی به ویژه در حوزه گردشگری است.

img

تفاوتی بین پدر و مادر در رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان وجود ندارد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: با ابلاغ بخشنامه جدید از سوی وزارت آموزش و پرورش و رفع ابهام از مسأله تحویل کارنامه، تفاوتی بین پدر و مادر در رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان وجود ندارد.

img

۷۳۰ هزار دانش‌آموز کشور از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بیش از ۷۳۰ هزار دانش‌آموز نیازمند در کشور از خدمات و حمایت‌های کمیته امداد برخوردار هستند و در این زمینه مسوولیت سنگینی داریم.

img

آخرین آمار ثبت‌نام و انتخاب واحد در دانشگاه آزاد

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اعلام آخرین آمار ثبت‌نام و انتخاب واحد در این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد به صورت شبانه‌روزی در تلاش است تا ثبت‌نام و انتخاب واحد تمامی دانشجویان اعم از ورودی های قدیم و جدید، تا آخرین نفر صورت گیرد.

img

قوانین سازمان تعزیرات حکومتی باید اصلاح شود

وزیر دادگستری گفت: قوانین و مقررات سازمان تعزیرات حکومتی باید اصلاح شود و امور صنفی قانون مربوط به سال‌های ۶۰ و ۷۰ است اما تا اصلاح قانون نمی‌توانیم به مردم بگوییم این بخش به تعزیرات مرتبط است و بخش دیگر به سازمان دیگر و همه این موارد به دولت مربوط است.

img

آتش‌نشانی پایتخت بروزرسانی شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پایتخت با چالش‌های بسیار در بخش‌های مختلف به ویژه حوزه حریق و آتش‌نشانی مواجه است که باید متناسب با استانداردهای روز و بین‌المللی مورد بازبینی قرار گیرد.

img

۷۰ درصد جمعیت کشور تا ۲ هفته آینده واکسینه می‌شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا ۲ هفته آینده ۷۰ درصد جمعیت کشور علیه کرونا واکسینه می‌شوند و جشن پیروزی واکسیناسیون را خواهیم گرفت.

img

معاون رییس جمهوری صعودافتخارآفرین تیم ملی فوتبال زنان را تبریک گفت

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی نوشت: صعودافتخارآفرین تیم ملی فوتبال زنان ایران، برای نخستین بار به جام ملت‌های زنان آسیا مبارک.

img

هدف توسعه فناوری اطلاعات در تامین اجتماعی تسهیل خدمت به مردم است

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: اقداماتی که در حوزه فناوری اطلاعات انجام می‌شود در نهایت باید تسهیل خدمت به مردم را به دنبال داشته باشد و در شعب و مراکز درمانی شاهد رضایتمندی مردم از خدمات باشیم.

img

رئیس قوه قضاییه درگذشت علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت

رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی رحلت علامه ذوالفنون و عالم وارسته، آیت‌الله العظمی حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت.

img

از مساله تحویل کارنامه به ولی دانش آموز رفع ابهام شد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در خصوص عدم تحویل کارنامه دانش آموزان به مادران، از رفع ابهام در این مساله خبر داد.

img

علی لندی شهید محسوب شود

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری فداکاری علی لندی را شهادت‌گونه توصیف کرد و گفت: با رییس بنیاد شهید صحبت کردم تا شهادت این نوجوان فداکار تایید شود.

img

دفاع عزتمندانه ملت مانع از جسارت دشمنان به ایران شد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دفاع عزتمندانه ملت ایران به رهبری ولی‌فقیه طی دوران دفاع مقدس مانع از جسارت و جرات یافتن دشمنان برای تجاوز به این کشور شد.

img

جوانان ایران اسلامی «ما می‌توانیم» را به جهان ثابت کردند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: جوانان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف به جهان ثابت کردند که ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم.

img

سازمان ملل خواستار افزایش تلاش ها برای نجات شرایط آب و هوایی شد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نشست روز جمعه به وقت محلی از جامعه جهانی خواست تا تلاشهای خود برای انرژی های تجدیدپذیر و برای جلوگیری از شرایط اضطراری آب و هوا و رفع فقر جهانی انرژی را دو چندان کند.

img

دکتر سعید زرندی، برترین معاون وزارت صمت درپنج دوره گذشته شد

نظر مستقیم فعالان اقتصادی و بخش خصوصی کشور رضایت از عملکرد دکتر سعید زرندی، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت را در ادوار گذشته نشان میدهد.

img

کشف بیش از یک تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی ناجا از کشف بیش از یک تن انواع موادمخدر توسط مرزداران غیور استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

img

تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در کمتر از ۱۵دقیقه در دفاتر اسناد رسمی

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به کوتاه شدن زمان تنظیم سند با حذف برگ گواهی تاییدیه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی گفت: با تغییرات صورت گرفته، تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در دفاتر رسمی سراسر کشور تنها در ۱۵ دقیقه صورت می گیرد.

img

تولد ۹۰۹۷ مورد چند قلو در سال جاری

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۹۰۹۷ مورد چند قلو در کشور متولد شده است.

img

دو مرکز درمانی در کربلا و نجف به زائران ایرانی خدمات می‌دهند

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: دو مرکز پزشکی حج و زیارت در کربلا و نجف اشرف به زائران ایرانی نیازمند خدمات پزشکی و درمانی خدمت‌رسانی می‌کنند.

img

جانبازان و آزادگان با ۲۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن بازنشسته می‌شوند

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: جانبازان و آزادگان سرافراز با داشتن ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه (مردان ۵۰ سال سن و زنان ۴۵ سال سن) می‌توانند تقاضای بازنشستگی دهند.

img

بستر خدمت به مردم بیشتر از گذشته فراهم است

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بستر خدمت به مردم بیشتر از گذشته فراهم است گفت: عزم و اراده همه دست‌اندرکاران اجرایی کشور استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها برای خدمت به این مردم است.

img

۴ میلیارد ریال ارز قاچاق توسط پلیس راه آهن کشف شد

فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا، از کشف ارز قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال توسط پلیس راه آهن آذربایجان خبر داد.

img

۶۶ درصد ماموریت‌های هلال‌احمر در حوزه سوانح جاده‌ای است

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه ۶۶ درصد ماموریت‌های هلال احمر در حوزه سوانح جاده‌ای است، از انتقال ۶۹۲۷ نفر از مصدومان سوانح و حوادث توسط هلال احمر به مراکز درمانی خبر داد.

img

اورژانس کشور آمادگی خدمات رسانی به زائران اربعین را دارد

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور گفت: این سازمان آمادگی لازم برای خدمت رسانی به زائران اربعین در فرودگاه های کشور را دارد.

img

هلال‌احمر مهر ماه ۶۰ میلیون دز واکسن وارد می‌کند

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تشکیل جلسات مستمر با حضور معاون اول رئیس جمهوری و تامین کنندگان و تولیدکنندگان واکسن کرونا، از واردات ۶۰ میلیون دز واکسن جدید توسط جمعیت هلال‌احمر از ۱۰ مهر تا ۱۰ آبان ماه خبر داد.

img

۲۰ درصد از پرونده‌های قضایی مربوط به مسائل حقوقی خانواده است

رئیس قوه قضاییه از «سرقت موجب تعزیر»،«ضرب و جرح عمدی» و«توهین» به عنوان اتهامات کیفری که در صدر جرایم قرار دارند، نام برد و گفت:۲۰ درصد از پرونده‌های قضایی نیز مربوط به مسائل مختلف حقوقی خانواده می‌شود که مطالبه خسارت و ادعای اعسار از پرداخت بیشترین دادخواست‌های مربوطه را تشکیل می‌دهند.

img

پیگیر تصویب لایحه خشونت علیه زنان هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده درباره لایحه حفظ کرامت و صیانت از زنان در برابر خشونت که مدت ها است به مجلس ارسال شده و منتظر تصویب نهایی است، گفت: این لایحه ارسالی به مجلس را پیگیری می کنیم و از مجلس می خواهیم به آن زودتر رسیدگی کند.

img

فعالیت فراقوه‌ای در خصوص زنان ابتر مانده است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه بحث فعالیت فراقوه‌ای در خصوص زنان ابتر مانده است، گفت: با نیروهای خالص و با انگیزه و جهادی می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

img

خدمات قضایی باید با ارزانترین قیمت به مردم ارائه شود

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر تسریع در روند هوشمندسازی نظام قضایی در راستای بهبود عملکرد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: خدمات قضایی باید با ارزانترین قیمت ممکن به مردم ارائه شود.

img

مردم بدون نگرانی خون اهدا کنند

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: مردم بدون نگرانی می‌توانند خون اهدا کنند زیرا مراکز از نظر پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از کرونا بسیار ایمن است و احتمال ابتلا به کرونا در این مکان‌ها بسیار پایین است.

img

اعلام آمادگی همکاری در حوزه‌های مشترک حمایت‌های اجتماعی با تاجیکستان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به توافقات و تفاهمات سران ایران و تاجیکستان و توسعه مناسبات اقتصادی و اجتماعی دوجانبه، وظیفه دو وزارتخانه است که این تفاهمات را تحقق بخشند.

img

پاسدار حضور مردم در عرصه فعالیت‌های داوطلبانه باشیم

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: همواره داوطلبان با بهره گیری از توان مالی، علمی، اجتماعی بصورت افتخاری در خدمت جامعه بوده اند و سعی ما براین است تا در امتداد گسترش فرهنگ دینی، این سرمایه عظیم حفظ و حضور مردم درعرصه فعالیت های داوطلبانه بیش از پیش تقویت شود.

img

افزایش ۳۰ درصدی پست‌های مدیریتی زنان در خراسان جنوبی

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: حدود ۲۷۰ نفر از مدیران پایه در دستگاه اجرایی استان از جامعه زنان منصوب شده‌اند که منجر به افزایش ۳۰ درصدی پست‌های مدیریتی زنان در این استان شده است.

img

سرعت واکسیناسیون سهمیه استان‌ها را مشخص می‌کند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه هیچ‌گونه کمبود واکسنی در کشور نداریم، گفت: هر استانی که با سرعت بیشتری واکسیناسیون را انجام دهد سهمیه واکسن بیشتری را می‌گیرد.

img

تا حد امکان از صدور قرار بازداشت موقت پرهیز شود

رئیس قوه قضاییه خطاب به دادیاران و بازپرس‌ها و قضات گفت: در گام اول در مواجهه با مراجعان خود قرار متناسب صادر کنید و تا آنجا که مقدور است و لازم نیست از صدور قرار بازداشت موقت پرهیز شود.

img

تحول در فرهنگ با نقش‌آفرینی بانوان محقق می‌شود

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بدون جدی‌ گرفتن بانوان به ‌ویژه حوزه‌های علمیه خواهران، تحول بزرگی در فرهنگ اتفاق نخواهد افتاد و باید اهتمام به این مساله یک اولویت باشد.

img

فناوری اطلاعات وارتباطات حوزه مناسبی برای توانمندسازی اقتصادی زنان است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: امروز حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش مهمی در توسعه روابط بین المللی دارد و درعین‌حال حوزه مناسبی برای توانمندسازی اقتصادی زنان محسوب می‌شود.

img

پناهندگان خارجی به ایران واکسینه می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت آماده واردات واکسن جهت واکسیناسیون اتباع خارجی است و همه پناهندگان مجاز و غیرمجاز واکسینه خواهند شد تا از شیوع کرونا در داخل کشور جلوگیری و سلامت مهاجرین نیز تضمین شود.

img

انتقال ۶ محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال ۶ محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور خبر داد.

img

استفاده از ظرفیت جوانان یک تکلیف انسانی برای نسل‌های آینده است

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان معتقد است، استفاده از نسل جوان در جامعه از شروط لازم برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و یک تکلیف انسانی برای نسل‌های آتی است.

img

وعده استخدام ۲۰۰ نفر در سازمان جوانان هلال احمر

رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر افزود: اگر مشکلات اداری و قانونی استخدام هزار نفر رفع شود، براساس قول‌های داده شده برای استخدام ٢٠٠ نفر از اعضا پافشاری خواهیم کرد.

img

مردم به اقدامات جهادی قوه قضائیه خوشبین‌تر شده‌اند

معاون اول قوه قضائیه گفت: مردم از کارهایی که به صورت جهادی در قوه قضائیه شروع شده استقبال کرده و نسبت به اقدامات دستگاه قضایی خوشبین تر شده‌اند.

img

۹۰ درصد فضای سبز شهر قم با سیستم‌های مکانیزه آبیاری می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌هاوفضای سبز شهرداری قم گفت: بیش از ۹۰ درصد فضای سبز و پارک‌های شهری قم با سیستم‌های مکانیزه آبیاری می‌شود و طی پنج سال گذشته مقدار قابل توجهی از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز کاسته شده‌است.

img

۲ متهم دیگر مرتبط با پرونده تخلف مالی شهرداری گناوه دستگیر شدند

دادستان مرکز استان بوشهر گفت: یکی از اعضای شورای سابق (دوره پنجم) شهر گناوه و فرد دیگری خارج از مجموعه شورا و شهرداری این بندر به اتهام تخلف‌های مالی مرتبط با پرونده شهرداری گناوه دستگیر شدند.

img

۱۵ مرکز منش در کشور راه‌اندازی شده است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: ۱۵ مرکز در دو سال گذشته با عنوان منش در سراسر کشور با هدف شاسایی ظرفیت های جوانان را ه اندازی شد که این مراکز در حال حاضر خروجی داده است.

img

هلال‌احمر بیش از ۱۱ هزار هیات مذهبی را ضد عفونی کرد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از مشارکت این جمعیت در ایمن سازی و ضدعفونی کردن ۱۱ هزار و ۵۵۶ هیات مذهبی در راستای برگزاری هر چه بهتر مراسم ماه محرم خبر داد.

img

ضرورت پیرایش معاونت امور زنان از سیاست‌زدگی و نگاه تشریفاتی

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی بر ضرورت پیرایش این معاونت از سیاست‌زدگی و نگاه تشریفاتی تاکید کرد.

img

بهره‌برداری از سینما برای ارتقای سواد سلامت ضروری است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی به مناسبت فرارسیدن ۲۱ شهریور روز ملی سینما، بر بهره برداری از ظرفیت سینما و فعالان آن در تولید آثار فاخر برای ارتقای «سواد سلامت» جامعه و همچنین معرفی الگوهای مناسب رفتاری تاکید کرد.

img

در حوزه کار تشکلی، ساختار وتشکیلات ملی داریم

معاون امور جوانان با بیان اینکه تنها نهادی هستیم که در حوزه کار تشکلی، ساختار و تشکیلات ملی داریم، افزود: مجامع استانی سمن‌های جوانان نیز شعبات استانی مجمع ملی محسوب می‌شوند که می‌توانند هر پروژه ملی در هر موضوعی را عملیاتی کنند.

img

قضات از ارفاقات قانونی برای کمک به آزادی زندانیان استفاده کنند

رییس دادگستری استان تهران طی بازدید از ندامتگاه زنان اظهار داشت: با تشکیل کمیته پایش در دادگستری اقدامات خوبی انجام شده اما لازم است قضات از تمام تخفیفات و ارفاقات قانونی برای کمک به آزادی زندانیان واجد شرایط استفاده کنند.

img

سالانه دو میلیون پرونده درپزشکی قانونی گردش کار دارد

رییس سازمان پزشکی قانونی بابیان اینکه پزشکی قانونی ایران در مرز دانش دنیا حرکت می‌کند گفت: سالانه حدود دو میلیون پرونده که برابر با یک سوم پرونده های قضایی است، در پزشکی قانونی گردش کار دارد پس تلاش می‌کنیم با بهره‌مندی از علوم روز دنیا بهترین خروجی و نظرات را به قضات ارائه دهیم.

img

توسعه ورزش بانوان از برنامه‌های معاونت زنان وخانواده ریاست جمهوری است

معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های معاونت توسعه ورزش بانوان و الگوسازی از قهرمانان مدال آور ورزشی است، گفت: باید آینده‌ای سرشار از امید و روشنی برای ورزشکاران کشور رقم بزنیم.

img

مصوبات دولت درباره احیای دریاچه ارومیه اجرا شود

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای کامل مصوبات احیای دریاچه ارومیه و مشخص شدن مسئول احیای این دریاچه در دولت سیزدهم شد

img

رسیدگی به فساد در داخل و خارج قوه قضاییه جدی‌تر از گذشته پیش می‌رود

رئیس قوه قضاییه با اشاره به جدی‌تر شدن روند مبارزه با فساد در قوه قضاییه، گفت: دستگاه قضایی علاوه بر مبارزه با فساد در ابعاد مختلف با کوچک‌ترین تخلف و فساد در داخل مجموعه نیز برخورد می‌کند و همه تلاش خود را برای افزایش انضباط سازمانی به کار گرفته است.

img

سن تزریق واکسن کرونا درقم به ۳۷ سال کاهش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به‌کاهش سن دریافت واکسن به‌ ۳۷ سال دراین استان گفت: متولدان ۱۳۶۳ و قبل از آن و دانشجویان مراکز آموزش عالی و طلبه‌ها می‌توانند برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

img

رویکرد دولت سیزدهم عدالت‌خواهانه و ضدفساد است

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه رویکرد دولت سیزدهم عدالت خواهانه و ضدفساد است، گفت: این دولت می‌خواهد توزیع عادلانه کند و ماموریت‌های معیشتی را در پیش گیرد در حالیکه سیستم‌ها از عدالت دور شده‌اند.

img

۸۰ درصد زندانیان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰ درصد از زندانیان حاضر در زندان، حداقل دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند گفت: نظام ما نسبت به سلامتی زندانیان حساس است و واکسیناسیون گسترده آنان قبل از دیگران گواه روشنی بر این ادعا است.

img

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در اولویت دولت است

معاون رییس جمهوری درامور زنان وخانواده باتاکید براینکه اولویت دولت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ازنظر اجتماعی، معنوی، اقتصادی، حقوقی وفرهنگی است، گفت: درتمام دنیا تعداد زنان سرپرست خانوار به دلیل آسیب های اجتماعی و مشکلات زیاد رو به فزونی است که کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیست.

img

سپاه استان تهران دومین مرکز واکسیناسیون پاکدشت را راه‌اندازی کرد

فرمانده سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران، دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون پاکدشت را افتتاح کرد.

img

خیانت زناشویی مثلث عاطفی زوج ها را نابود می کند

خیانت به معنای عام آن یعنی تجربه داشتن یک ضربه احساسی و روانی از یک فرد قابل اعتماد خواه آگاهانه باشد یا ناآگاهانه و یکی از دردناک ترین تجربیات انسانی است.

img

خروج هرگونه واکسن کرونا از ایران ادعای کذب است

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: خروج هرگونه واکسن کرونا از ایران ادعای کذب است و مقصود و انگیزه گوینده از نشر این مطلب کذب در شرایط حاضر مشخص نیست.

img

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه در پی درگذشت سرلشکر فیروزآبادی

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در پیامی درگذشت سرلشکرسید حسن فیروزآبادی، مشاور عالی فرماندهی کل قوا را تسلیت گفت.

img

مخبر تصویب نامه تنقیحی در موضوع زنان را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری تصویب نامه تنقیحی در موضوع زنان را برای اجرا به معاونت‌های حقوقی و امور زنان و خانواده رییس جمهوری ابلاغ کرد.

img

متهمان آتش سوزی تالاب انزلی به پنج نفر رسید

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان ضمن عمدی دانستن آتش سوزی انزلی، گفت: در ارتباط با آتش‌سوزی تالاب انزلی یک نفر بازداشت شد و چهار نفر تحت نظر هستند.

img

کاهش ورودی پرونده‌ها در اولویت پژوهشی قرار گیرد

معاون حقوقی و امور مجلس قوه‌قضاییه، بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های پژوهشگاه قوه قضاییه به منظور حل مسائل و مشکلات دستگاه قضایی تأکید کرد و گفت: کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم در اولویت پژوهشی قرار گیرد.

img

مجلس طرحی برای کاهش سهم دختران از حقوق بازنشستگی پدر ندارد

رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با رد برخی اخبار درباره اقدام مجلس برای تصویب طرح کاهش سهم دختران از حقوق بازنشستگی پدر، گفت: چنین طرحی در دستور کار مجلس قرار ندارد.

img

دانشگاه‌ها با واکسیناسیون اساتید و دانشجویان بازگشایی می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما بازگشایی دانشگاه‌ها است بنابراین دانشگاه‌ها با واکسیناسیون هدفمند دانشجویان و اساتید باید بازگشایی شود.

img

باید رویکرد صدقه دادن جای خود را به آموزش مهارت‌ها بدهد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه زنان سرپرست خانوار نیاز به درآمدزایی و اشتغال دارند، گفت: باید رویکرد صدقه دادن جای خود را به توان افزایی و آموزش مهارت بدهد تا ضمن ارتقا یافتن عزت نفس افراد، بتوانند با اتکا به توان و فعالیت خود درآمد مفیدی کسب کنند.

img

دستگاه قضا هوشمندتر می شود

معاون اول قوه قضاییه بر هوشمندسازی فرآیندهای قضایی به منظور کاهش مراجعه مردم تاکید کرد و گفت: هر مقدار بتوانیم مراجعه مردم به مراجع و مراکز قضایی را از طریق مرکز آمار و فناوری اطلاعات، با توسعه دستاوردهای الکترونیکی و هوشمندسازی فرآیندهای قضایی کمتر کنیم، همان مقدار موفق هستیم.

img

سند ارتقا وضعیت زنان کیش راهکاری برای برون رفت مشکلات این قشر است

رییس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سند ارتقای زنان راهکاری برای برون رفت از مشکلات این قشر در جزیره است.

img

برای حل آسیب‌های اجتماعی برنامه داریم

مدیرکل بهزیستی کرمان گفت: بهزیستی به عنوان دستگاه متولی مسائل اجتماعی اعلام می‌کند که برای حل تمامی مسائل و مشکلات جامعه برنامه دارد و اگر مسئولان به صورت عملیاتی پای کار باشند طی ۶ ماه آینده آسیب‌های استان تحت کنترل ما خواهد بود.

img

تصمیم‌گیری درباره میزان شهریه سال تحصیلی جدید در اواخر شهریور

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه از شهریور سال گذشته تاکنون افزایش شهریه‌ای اعلام نکرده است، گفت: درباره میزان شهریه سال تحصیلی جدید در اواخر شهریور در هیأت امنا تصمیم گیری می‌شود.

img

روحیه مچ‌گیری را در نهادهای قضایی استان ندیدم

استاندار کرمان از همراهی، حمایت و همکاری‌های دستگاه قضا در استان تقدیر کرد و گفت: روحیه مچ گیری را در دستگاه‌های نظارتی مرتبط با قوه قضاییه ندیدم که جای تشکر دارد.

img

نسل امروز نگاه محدودکننده را برنمی‌تابد

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: باید برای نسل امروز که دارای تحصیلات عالیه است فضای دیگری ایجاد کرد و اگر بخواهیم با نگاه محدودکننده و فشار ممنوعیت و محدودیت با آنان مواجه شویم مسیر درستی را در پیش نگرفته ایم.

img

وزیربهداشت جدید روند واکسیناسیون را تسریع کند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: امیدواریم با تلاش‌ دکتر بهرام عین‌الهی در جایگاه وزیر بهداشت، روند واکسیناسیون تسریع و بیماری کرونا کنترل شود.

img

دکتر طهرانچی درگذشت والده شهید شهریاری را تسلیت گفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی درگذشت مرحومه سرکار خانم "قمرتاج زینعلی" والده ماجده شهید والامقام، دکتر مجید شهریاری را تسلیت گفت.

img

۱۲۶۷ مدرسه مناسب‌سازی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در ارتباط با مناسب‌سازی فضا، سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، مناسب‌سازی ۱۲۶۷ مدرسه را جزء ماموریت‌های خود در سال گذشته و امسال در نظر گرفت تا شاخص‌های مناسب‌سازی در ساخت مدارس لحاظ شود.

img

اعلام آمادگی دستگاه قضا برای تکمیل حلقه همگرایی قوا در دولت سیزدهم

رئیس قوه قضاییه طی پیامی خطاب به رئیس جمهوری، ضمن تبریک اعطای بالاترین رأی اعتماد به بیشترین وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، برای تکمیل حلقه همگرایی قوا در دوره تحول و همکاری کامل با دولت، اعلام آمادگی کرد.

img

برای رفع محرومیت های جامعه شبانه روز تلاش می کنم

وزیر کشور با تاکید بر اینکه با تمام وجود برای رفع محرومیت های جامعه تلاش شبانه روزی خواهد کرد، گفت که در این راستا مدیران وزارت کشور نیز باید دلسوزانه و متعهدانه نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

img

ضرورت مطالبه‌گری از وزارتخانه‌های کم‌کار در حوزه مناسب‌سازی

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر ضرورت حساب‌کشی و مطالبه‌گری از وزارتخانه‌های کم‌کار در حوزه مناسب‌سازی گفت:‌ بهتر است نامه‌ای تنظیم کنیم که دستگاه هایی که در حوزه مناسب‌سازی ضعیف عمل کردند و به آن توجهی نداشتند به هیات دولت معرفی شوند.

img

ظرفیت کل بیمارستان‌های ثابت سپاه در اختیار وزارت بهداشت است

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما در نیروی زمینی سپاه کل ظرفیت بیمارستان‌های ثابت خود در استان‌ها را در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داده‌ایم.

img

خداییان سخنگوی قوه قضاییه شد

رییس قوه قضاییه در حکمی، ذبیح‌الله خداییان معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را به عنوان سخنگوی دستگاه قضا منصوب کرد.

img

ثبت نام متقاضیان انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر آغاز شد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اول تا دهم شهریور را زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی در نیم سال اول سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

img

نگاه «ما می توانیم» در همه امور کشور حاکم شود

رییس قوه قضاییه ضمن قدردانی از تلاش‌های مسئولان سازمان پزشکی قانونی و اعتماد به جوانان متخصص در این مجموعه که منشاء برکات فراوانی شده، ابراز امیدواری کرد، نگاه «ما می‌توانیم»، در همه زمینه‌ها و مجموعه‌های کشور حاکم شود.

img

واکسن هراسی سبب افزایش تلفات کرونا می‌شود

رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی و واکنش سریع اپیدمی کرونا با تاکید بر اینکه واکسن نزدن مانند حرکت در جاده‌ای است که خطر تصادف در آن بسیار بالا است، گفت: واکسن زدن بهتر از نزدن آن است و با یک تصمیم نادرست جان خود و سایر هموطنان را به خطر نیاندازیم.

img

روز پزشک یادآور مجاهدت‌ پزشکان در مقابله با کروناست

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با صدور پیامی به مناسبت روز پزشک، گفت: امسال روز پزشک معنای دیگری پیدا نموده و یادآور تلاش‌ها و مجاهدت‌های آنان در مقابله با بلای فراگیر کرونا است.

img

تولید ۳ میلیون سرنگ و ارائه خدمت به ۶۸۱ هزار نفر در تعطیلات کرونایی

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت در تعطیلات کرونایی با همه توان در کنار مردم حضور داشت، از تولید سه میلیون عدد سرنگ و ارائه خدمات به بیش از ۶۸۱ هزار نفر در این بازه زمانی خبر داد.

img

انتظار مردم از دولت سیزدهم ارتقای دستگاه‌های اجرایی است

وزیر پیشنهادی دادگستری گفت:‌ انتظار مردم از دولت سیزدهم ارتقای کارآمدی دستگاه های اجرایی ذیل تعامل قوای سه گانه است.

img

بازدید رئیس کمیته امداد از مجموعه خیریه طرح «هم‌نمک»

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در بازدید از مجموعه «هم‌نمک» خواستار گسترش فعالیت‌های این طرح در سراسر کشور شد.

img

مرکز بستری بیماران کرونایی دریکی از مدارس قم راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با توجه به کمبود تخت بستری و همچنین شدت گرفتن بیماری و نیاز مردم به‌تخت‌های بستری، مرکز بستری بیماران کرونایی در ورزشگاه یکی از مدارس قم دایر خواهدشد.

img

پیام تسلیت رئیس قوه قضائیه در پی درگذشت آیت‌الله سید کمال فقیه ایمانی

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در پیامی درگذشت مرحوم آیت‌الله سید کمال فقیه ایمانی را تسلیت گفت.

img

منطقه ویژه گردشگری و پارک جنگلی در شهر قنوات قم احداث می‌شود

شهردار قنوات قم با اشاره به اقدامات ۲ سال گذشته این شهر، از پروژه تولید خودرو، ایجاد منطقه گردشگری و احداث پارک جنگلی بعنوان مهمترین برنامه‌های آینده شهر قنوات یاد کرد.

img

۵ محکوم تبعه بولیوی به کشور خود منتقل شدند

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رییس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران گفت: پنج نفر از محکومان بولیویایی که دوران محکومیت خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران می‌گذراندند به کشور متبوعشان منتقل شدند.

img

پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی بیماران کرونایی از سوی تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نامه ای به معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمادگی این سازمان برای پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی مورد تعهد برای بیماران کرونایی را اعلام کرد.

img

فضاهای بیمارستانی قم مدیریت شود

استاندار قم گفت: با توجه به‌شرایط بیماری کرونا در قم، بیمارستان‌های استان در حال تکمیل ظرفیت است و نیازمند مدیریت تخت و فضاهای بیمارستانی هستیم.

img

ورودی های بابل بر روی مسافران بسته شد

ورودی‌های شهرستان بابل با ثبت تاریخی ۱۵ فوتی کرونایی بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا بر روی مسافران بسته شد.

img

مشکلات ایثارگران و آزادگان با اولویت رفع شود

رئیس قوه قضاییه گفت: نه تنها باید قوانین مربوط به حمایت و تکریم ایثارگران و آزادگان اجرا شود، بلکه باید تلاش شود شأن آنها حفظ و مشکلاتی که دارند با اولویت رفع شود.

img

کرونا یک پدیده صرفا بهداشتی و درمانی نیست

وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا یک پدیده صرفا بهداشتی و درمانی نیست و یک پدیده اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است، گفت: تاریخ نشان خواهد داد که مثل طاعون که همه مناسبات اروپا را تغییر داد کرونا هم همه مناسبات جهان را تغییر خواهد داد.

img

محله محوری بهانه‌ای برای توسعه گردشگری در پایتخت باشد

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر رویکرد محله محوری در پایتخت گفت: محله محوری می‌تواند بهانه‌ای برای توسعه گردشگری در پایتخت باشد.

img

پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دستور ابلاغ اعتبار برای پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه صادر شده و هم‌اکنون در فرآیند تخصیص و پرداخت قرار گرفته است.

img

نقش رسانه در ایجاد نشاط و امیدآفرینی بی بدیل است

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه به ویژه شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت : نقش رسانه در ایجاد نشاط و امیدآفرینی در جامعه بی بدیل است.

img

ساخت ۶١ مرکز درمانی جدید در کشور به‌ همت سازمان تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از ساخت ۶١ مرکز درمانی جدید در سراسر کشور به همت این سازمان در دوران شیوع کرونا خبر داد.

img

۳۲۰ تفاهم‌نامه و موافقتنامه برای تحقق عدالت جنسیتی منعقد شد

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری به تشریح تلاش‌ها در دولت دوازدهم از نظر دستاوردها و تحولات حوزه زنان پرداخت و گفت: در این دوره ۳۲۰ موافقتنامه و تفاهم‌نامه میان معاونت و دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد مرتبط در جهت تحقق عدالت جنسیتی و تحکیم بنیاد خانواده منعقد شد.

img

بیشتر طلاق‌ها در سن ۳۰ تا ۳۹ سالگی اتفاق می‌افتد

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: براساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، از ابتدای فروردین تا آذر سال ۱۳۹۹، بیشترین طلاق‌ها در سن ۳۰ تا ۳۹ سالگی اتفاق افتاده که با توجه به بالا رفتن میانگین سنی ازدواج، طلاق در این سن دور از ذهن نبود.

img

خبرنگاران مقابله با جنگ رسانه‌ای را حرفه خویش قرار داده‌اند

رئیس دستگاه قضا در پیامی با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران به عنوان روایتگران امین و صادق، مقابله با جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی قدرت‌های سلطه گر را حرفه خویش قرار داده‌اند.

img

خبرنگاران برای انتشار حقیقت در برابر سختی‌ها سر خم نکردند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی روز خبرنگار را تبریگ گفت و نوشت: درود بر خبرنگاران آزاده و شجاع که برای کشف و انتشار حقیقت در برابر سختی‌ها، فشارها و تهدیدات سر خم نکردند.

img

محدویت تزریق واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال ابلاغ نشده است

سخنگوی سازمان غذا و دارو در توئیتی تصریح کرد:‌ در ایران پروتکلی مبنی بر محدودیت تزریق هیچکدام از واکسن های دارای مجوز مصرف اضطراری برای افراد بالای ۱۸ سال اعلام و ابلاغ نشده است.

img

دریافت هزینه نسخه الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان هزینه نسخه الکترونیک داروخانه‌ها را پرداخت می‌کند، گفت: دریافت هرگونه هزینه‌ از بیمار برای نسخه‌پیچی الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است.

img

آب شرب شهرهای گروه الف مازندران در سیلاب اخیر اصلا کدر نشده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت که آب موجود در شبکه شهرهای گروه الف مازندران برای نخستین بار پس از سال ها بر اثر سیل و سیلاب کدر نشد و این مشکل دیرینه با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه بزرگ منطقه در هفته گذشته برای همیشه حل شده است

img

شمارش معکوس بازگشایی نماد «ملت»

مدیر سرمایه‌‌گذاری شرکت بیمه ملت در خصوص بازگشایی نماد این شرکت پس از افزایش سرمایه گفت: باتوجه به این‌که شرکت‌های بیمه پیچیدگی‌های بیشتری در ماهیت فعالیت خود نسبت به شرکت‌های تولیدی یا سرمایه‌گذاری دارند طبیعی است که کلیه فعالیت‌های آنها از جمله افزایش سرمایه هم نیازمند طی کردن فرآیند طولانی‌تری باشد.

img

فرهنگ و اقتصاد عوامل موثر در رشد جمعیت است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه رشد جمعیت نیاز به فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها دارد، از اقتصاد و فرهنگ به عنوان ۲ عامل موثر در این زمینه نام برد و گفت: بدون رفع مشکلات اقتصادی امکان باروری کم است.

img

معاونت امور زنان و خانواده نهادی فراقوه‌ای است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه معاونت امور زنان نهادی فراقوه ای است که با حداقل پرسنل گام های بزرگی در اعتلای عدالت جنسیتی برداشته است، خطاب به دولت بعد گفت: اگر بخواهیم دستاوردها را نادیده بگیریم و همه چیز را از اول شروع کنیم آثار سختی را به دنبال خواهد داشت.

img

تعداد دیگری از زندانیان ناآرامی‌های اهواز آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان خوزستان با بیان اینکه برخی معترضان ناآرامی‌های اهواز آزاد شدند از دستور آزادی تعداد دیگری از زندانیان خبر داد.

img

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به پایین‌ترین حد رسیده است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور به ۳۹.۲۲ درصد رسیده که این میزان کمترین حد رعایت از اوایل تیر سال ۱۳۹۹ تاکنون است.

img

شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به مسائل فرهنگی حساس باشد

رییس قوه قضاییه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید نسبت‌ به مسائل فرهنگی کشور بیشتر حساس باشد و با توجه به مقتضیات، هر ۱۰ یا پنج سال یک دسته‌بندی از گذشته و آینده انجام دهد.

img

دولت دوازدهم پیشگام حل وفصل مباحث فقهی و حقوقی زنان اهل سنت بود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دولت دوازدهم با برگزاری چهار نشست با موضوع بررسی احوال زنان اهل سنت در موضوعات فقهی پیشگام طرح و حل وفصل این مباحث در جامعه بود، گفت: در این نشست ها مباحثی همچون کودک همسری مورد استقبال مولوی‌ها و صاحبنظران اهل سنت قرار گرفت.

img

تکمیل اجرای طرح مزایده ۶ هزار محدوده معدنی در آینده نزدیک

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اجرای همه مراحل مزایده سراسری محدوده‌های معدنی به صورت شفاف و قانونی، از تکمیل اجرای این طرح بزرگ در آینده نزدیک با افزایش تعاملات بین‌دستگاهی خبر داد.

img

دادگستری تهران به عملکرد اتاق داوری اتحادیه‌ها نظارت می‌کند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با تاکید بر کاهش ورود پرونده به مراجع قضایی گفت: معاونت شورای حل اختلاف دادگستری تهران هر ۶ ماه یکبار عملکرد اتاق داوری اتحادیه‌ها را کنترل و نظارت می‌کند.

img

رویکرد جامعی در دولت دوازدهم برای ارتقاء وضعیت زنان شکل گرفت

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در دولت دوازدهم در مجموع رویکرد جامعی در قالب شاخص‌های عدالت جنسیتی و برنامه‌های ارتقاء وضعیت زنان در استان‌ها داشتیم، گفت: انتظار ما این است که دولت آینده این برنامه‌ها را ادامه دهد.

img

هنوز به قله خیز پنجم کرونا نرسیده ایم

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز به قله خیز پنجم کرونا نرسیده ایم، پیش بینی کرد تعداد بیماران بستری در بیمارستان های تهران در روزهای آتی به ۹ هزار نفر نیز برسد.

img

دادگستری استان‌ها دارای نقشه راه تحول می‌شوند

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به در دست اجرا بودن ۶ بند اصولی و راهبردی قوه قضائیه در راستای سند تحول این قوه گفت که این اصول در قالب نقشه راه در دادگستری تمامی استان‌های کشور نیز برنامه ریزی و اجرایی خواهد شد.

img

ابتکار از آزادی تعدادی از زنان زندانی به دلیل شیوع کرونا خبر داد

معاون رئیس جمهوری در توییتی از آزادی تعدادی از زنان زندانی به دلیل شیوع کووید ۱۹ خبر داد و نوشت: هفته گذشته موضوع شیوع کرونا در بند ‌زنان ‌زندان اوین را شخص رییس جمهوری در جلسه هیات دولت مطرح و پیگیری کرد.

img

افتتاح ۴۰ مرکز مشاوره ازدواج و خانواده همزمان با هفته ازدواج

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش وجوانان از آغاز به کار ۴۰ مرکز تخصصی ازدواج و خانواده جدید در کشور همزمان با هفته ازدواج خبر داد.

img

مردم خوزستان مانع سوءاستفاده دشمنان از مطالبات به حق آنها شوند

رئیس قوه قضاییه از مردم خوزستان خواست تا اجازه ندهند دشمنان از مطالبات به حق آنها سوءاستفاده کنند و در عین حال به دادستان حوزه قضایی مربوطه مأموریت داد مواردی که منجر به آسیب یا کشته شدن افراد شده با جدیت و فوریت پیگیری و با عوامل این اقدامات برخورد کند تا موضوع برای همگان روشن شود.

img

همکاری هلال احمر و منابع طبیعی تهران جهت حفاظت از محیط زیست

جمعیت هلال احمر استان تهران و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان، برای حفاظت از محیط زیست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

img

برخورد عبرت‌آموز در انتظار عاملان شهادت ماموران انتظامی کهنوج است

رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن تبریک و تسلیت شهادت سه تن از غیورمردان نیروی انتظامی در کهنوج در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر گفت: دستگاه قضایی استان با جدیت و قاطعیت با عاملان و مسببان این جنایت برخوردی عبرت آموز خواهد کرد.

img

لایحه اجازه برداشت ‎مادران از حساب سپرده فرزندانشان به مجلس ارسال شد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی از ارسال لایحه اجازه برداشت ‎مادران از حساب سپرده و خرید سهام فرزندانشان به مجلس خبر داد؛ ‏لایحه ای که یکی از ابعاد اقتصادی حقوق مادران در حضانت از فرزندان را تامین می‌کند.

img

افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون در کشور ضروری است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور به افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون و مشارکت سازمان های دیگر من جمله سازمان بسیج به عنوان همکار اصلی در طرح شهید سلیمانی در انجام این فعالیت بسیار مهم و اساسی تاکید کرد.

img

گزارش شکایت نمایندگان مجلس از رئیس جمهور هیچ مستندی ندارد

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به طرح شکایت از رئیس جمهور که از سوی مجلس شورای اسلامی به قوه قضاییه ارسال شده است، گفت: گزارش‌های اعلام شده هیچ مستندی ندارد.

img

بنیاد شهید و وزارت راه برای ساخت مسکن ایثارگران تفاهمنامه امضا کردند

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یک تفاهمنامه بسیار خوبی میان بنیاد شهید و و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن ایثارگران به امضا رسید.

img

عفاف و حجاب منجر به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود

معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب باعث حفظ حرمت و کرامت زن و همچنین تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی می‌شود.

img

نظام هماهنگ حمایت از مالکیت حقوقی ایجاد شود

معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری گفت: دیدگاه جامعه به اختراع باید از دانش محور به صنعت محور تغییر کند تا ایده مخترع سودآور شود و برای افزایش بهره وری در این حوزه لازم است نظام هماهنگ حمایت از مالکیت حقوقی در کشور ایجاد شود.

img

پایش میانکاله با دوربین‌های تله‌ای آغاز شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت که با نصب دوربین‌های تله‌ای در نقاط حساس میانکاله از این پس علاوه بر حضور محیطبانان در منطقه، پایش ۲۴ ساعته و آنلاین این زیستگاه مهم و ارزشمند نیز انجام می‌شود.

img

یکی از عاملان باند تقلب کنکور در سیرجان دستگیر شد

دادستان سیرجان با اشاره به دستگیری عاملان توزیع سئوالات کنکور سراسری و تقلب در این آزمون ملی در سطح کشور گفت: یکی از اعضای این باند اهل سیرجان است که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان و اداره اطلاعات سیرجان شناسایی و دستگیر شد.

img

کارفرمایان قمی ۲۵۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار هستند

مدیرکل تامین اجتماعی قم با بیان اینکه ۲۵۰ میلیارد تومان طلب تامین اجتماعی قم از کارفرمایان است، گفت: ۶۰ درصد از این رقم مربوط به جرایم بیمه‌ای است.

img

فقر شدید ۴۷ میلیون زن و دختر در جهان به دلیل کووید ۱۹

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی جمعیت گفت: پاندمی کووید۱۹ حدود ۴۷ میلیون زن و دختر در جهان را به فقر شدید خواهد کشاند و تعداد زیادی از دختران دورمانده از مدرسه، ممکن است دیگر به آنجا باز نگردند.

img

توسعه مرکز داده با کمترین هزینه اجرا شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت : توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی کشوری با کمترین هزینه ممکن اجرا شد.

img

رشد ۵ درصدی ازدواج در کشور پس از ۱۷ سال

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از رشد پنج درصدی ازدواج در کشور پس از ۱۷ سال خبر داد.

img

واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا اثربخشی ۱۰۰ درصدی دارد

رییس انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن مشترک انستیتوفینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران علیه فرمهای شدید و مرگهای ناشی از کرونا اثربخشی ۱۰۰ درصدی دارد که این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است.

img

تعداد مدیران زن در دولت دوازدهم به بیش از ۲۵ درصد رسید

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در دولت دوازدهم با سیاستگذاری‌های مناسب وبرنامه‌های آموزشی و توان‌افزایی زنان مدیر، تعداد مدیران زن از حدود پنج درصد در سال ۹۲، به بیش از ۲۵ درصد رسیده، گفت: امروز دیگر مشکلی از نظر انتصاب مدیران زن در حد وزیر وجود ندارد.

img

ضرورت افزایش کیفیت و کمیت تولید ارتز و پروتز جانبازان

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر ضرورت افزایش کیفیت و کمیت تولید ارتز و پروتز جانبازان گفت: به‌روزرسانی فرآیند تولید و تجهیزات این مرکز برای ارتقای خدمات رسانی به ایثارگران ضروری است.

img

اجرای برنامه غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در مراکز مثبت‌زندگی

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان ۳ تا ۶ سال در مراکز مثبت‌زندگی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

img

همه مزایده‌ها و مناقصه‌ها تا استقرار دولت جدید تعویق می‌شود

معاون قضایی دادستان کل از صدور بخشنامه‌ای به دادستان‌های سراسر کشور مبنی بر به تعویق افتادن همه مزایده‌ها و مناقصه‌ها تا استقرار دولت جدید خبر داد.

img

کرونا نیاز به روز رسانی مستندات در حوزه سلامت را آشکار کرد

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ کرونا نشان داد نیاز داریم براساس مستندات در حوزه سلامت برنامه‌ریزی کنیم و به‌روز باشیم، یکی از ابزارهای مبتنی بر شواهد این است که بتوانیم اطلاعات خود را به درستی از محیط اخذ کنیم و پس از تحلیل اطلاعات، برنامه ریزی‌ها انجام شود.

img

سالانه ۱۸۰ هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران هشدار داد: سالانه ۱۸۰ هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند و در بسیاری از مبتلایان به کرونا به علت التهاب عروقی و لخته شدن خون سکته مغزی بیشتر دیده می‌شود.

img

۳۱ تیر آخرین مهلت استفاده کارفرمایان از بخشودگی جرام

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: ۳۱ تیر آخرین مهلت استفاده از بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان است.

img

مردم هیچ بهانه‌ای از ما نخواهند پذیرفت

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دوره جدیدی از حکمرانی آغاز شده و این فرصت کم‌نظیر است و مردم از امروز هیچ بهانه‌ای را از ما نخواهند پذیرفت.

img

ابتکار خواستار گسترش همکاری‌ بین کارآفرینان ایرانی و ژاپنی شد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: مردم ایران و ژاپن اشتراکات تاریخی و فرهنگی زیادی دارند و این اشتراکات زمینه خوبی برای گسترش همکاری و همفکری بین کارآفرینان و زنان دو کشور فراهم می کند تا تجربیاتشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

img

استاندارد ملی مسئولیت اجتماعی با رویکرد بومی سازی تدوین می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین استاندارد ملی "مسئولیت اجتماعی" با رویکرد بومی سازی خبر داد و گفت: تدوین استاندارد "مسئولیت اجتماعی" بر اساس استاندارد بین المللی ایزو ۲۶۰۰۰ با رویکرد بومی سازی و متناسب با فرهنگ ضوابط و قوانین کشور در حال انجام است.

img

سازمان تامین اجتماعی باید در مورد بیمه رانندگان پاسخگو باشد

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی و مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور گفت: سازمان تامین اجتماعی باید در مورد بیمه رانندگان پاسخگو باشد.

img

تسریع در پرداخت هزینه‌های بیمه تکمیلی بازنشستگان تا سقف۵۰۰ هزار تومان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از فراهم شدن امکان پرداخت ۲۴ ساعته هزینه‌های درمانی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش بیمه تکمیلی این صندوق تا سقف ۵۰۰ هزار تومان در مراکز استان‌ها و شعب اصلی و تا ۷۲ ساعت در سایر شعب و نمایندگی‌های آتیه سازان خبر داد.

img

خودروهای غیربومی بدون مجوز حق ورود به مازندران را ندارند

سرپرست پلیس راه مازندران با اشاره به تغییر سطح رنگ‌بندی کرونایی ، گفت : خودروهای غیربومی بدون مجوز حق ورود به مازندران را ندارند و ماموران پلیس راه با استقرار در مبادی ورودی جاده‌ها از ورودشان جلوگیری می‌کنند.

img

بررسی حضانت ولایت مادری و بیمه زنان خانه‌دار در جلسه فراکسیون زنان

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع حضانت و شئون ولایت مادری و بیمه زنان خانه‌دار در چهارمین جلسه فراکسیون زنان مجلس خبر داد.

img

نسخه الکترونیکی تأمین اجتماعی تکمیل می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: به منظور اجرای مرحله نهایی نسخه الکترونیک از تمام ظرفیت‌های فنی تأمین اجتماعی و سایر شرکت‌ها استفاده خواهد شد.

img

تهیه پیش‌نویس لایحه احیای حقوق عامه تا پایان آذر ماه امسال

رئیس پژوهشکده حقوق عمومی و بین‌الملل پژوهشگاه قوه‌قضاییه از تهیه پیش‌نویس لایحه احیای حقوق عامه تا پایان آذر ماه امسال(هفته پژوهش) خبر داد.

img

حداکثرمجازات قانونی در انتظار استفاده کنندگان سلاح‌های غیرمجاز خوزستان

رئیس کل دادگستری استان خوزستان درخصوص مجازات استفاده از سلاح‌های غیرمجاز گفت: حداکثر مجازات قانونی برای پرونده‌ استفاده کنندگان از سلاح‌های غیرمجاز در خوزستان در نظر گرفته شده است.

img

فوت همسر از مهمترین دلایل تحت حمایت قرار گرفتن زنان در بهزیستی است

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه فوت سرپرست‌ خانوار از مهمترین دلایل تحت حمایت قرار گرفتن زنان در بهزیستی است، گفت: بیش از ۷۰ درصد علت زن‌ سرپرست شدن خانواده‌ مربوط به فوت همسر است.

img

صفحه‌های منتسب به معاون اول قوه قضاییه در شبکه‌های اجتماعی جعلی است

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: صفحه‌ها و حساب‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی منتسب به معاون اول قوه قضاییه جعلی است.

img

کمپین مشاوره رایگان ازدواج آگاهانه در کشور راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تاکید بر فرهنگسازی گسترده درمورد لزوم مشاوره‌های پیش از ازدواج و نقش آن در شکل‌گیری ازدواج آگاهانه و پایدار، از کمپین ارائه مشاوره رایگان در همین زمینه در کشور خبر داد.

img

تالاب خشک گاوخونی تهدید بالقوه انتشار ریزگرد به ۶ استان کشور است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اگر وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به وضعیت خشکی تالاب بین‌‎المللی گاوخونی رسیدگی نکنند این معضل به تهدید بالقوه انتقال گرد و غبار از این نقطه به ۶ استان اطراف اصفهان تبدیل می‌شود.

img

گفتار و نوشتاری با واژه‌های زمخت شان مجموعه صبور نظام سلامت نیست

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه، با اشاره به برخی حواشی پیرامون گفتمان درباره واردات واکسن در فضای مجازی گفت: اینک گفتار ونوشتاری با واژه‌های زمخت حتی برای آنان که دشنام می‌دهند، شان مجموعه صبور و بردبار نظام سلامت نیست.

img

گسترش شهرهای قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گسترش شهرهای قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور و نیز افزایش روند بستری در شهر تهران خبر داد.

img

دولت آینده به فکر اقتصاد، بیکاری جوانان و عملی کردن شعارهای خود باشد

نماینده مردم ایلام در مجلس از رییس جمهوری منتخب خواست که فارغ از هیاهوهای سیاسی به معیشت مردم، اقتصاد، پول ملی، تورم، زنان بی سرپرست و جوانان بیکار بیاندیشید و شعارهای خود را عملی کند.

img

تامین آب چالش اساسی استان قم است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به افزایش نسبی دما و کاهش بارندگی و لزوم اصلاح الگوی مصرف در بین شهروندان گفت: تامین پایدار منابع آبی یکی از چالش های مهم و اساسی پیش روی این استان است.

img

معاونت ارتباطات و روابط عمومی در دولت آینده تشکیل شود

نویسنده کتاب برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی در روابط عمومی پیشنهاد کرد: رییس جمهوری به جای شورای عالی اطلاع رسانی دولت "معاونت ارتباطات و روابط عمومی" را تشکیل دهد.

img

قانون حمایت از اطفال پشتوانه محکمی برای مددکاران اجتماعی است

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با بیان اینکه مددکاران اجتماعی نقش محوری در قانون حمایت از اطفال و نوجوانان دارند، گفت: این قانون پشتوانه محکمی برای مددکاران اورژانس اجتماعی یا واحدهای اطفال و نوجوانان قوه قضاییه محسوب می‌شود.

img

۱۰ زندانی جرائم غیرعمد مازندران هفته قوه قضاییه آزاد شدند

رئیس دادگستری مازندران گفت که همزمان با هفته قوه قضائیه ۱۰ نفر از محکومان جرائم غیرعمد استان با کمک ستاددیه از زندان آزاد شدند.

img

مصوبه اختصاص قیر رایگان بعد از ۴ ماه اجرایی نشده است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی در تذکری، گفت: به‌رغم اینکه مجلس در بودجه موضوع قیر را تصویب کرد اما پس از گذشت ۴ ماه هنوز بند (ز) تبصره یک قانون بودجه اجرایی نشده است.

img

مردم نگران تزریق دوز دوم واکسن کرونا نباشند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ۳۲ شهر در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، گفت: مردم نگران تزریق دوز دوم واکسن کرونا نباشند زیرا به اندازه کافی توزیع و در دسترس قرار گرفته است.

img

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام رضا علیه‌السلام و هفته قوه قضائیه با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات پنج هزار و یکصد و پنجاه و شش تن از محکومان موافقت کردند.

img

اختصاص ماهانه ١٧ هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق مستمری‌بگیران

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مبلغی که اسفند سال ٩٨ به منظور پرداخت حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی هزینه می‌شد، برابر با ۶۶۰۰ میلیارد تومان بود و این مبلغ اکنون به ماهانه ١٧ هزار میلیارد تومان رسیده است.

img

پرداخت هزینه خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس

وزیر نیرو گفت: هزینه خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس از محل منابع ارزی در عراق پرداخت شد.

img

شفافیت از مهمترین روش‌های مقابله با فساد است

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شفافیت از مهمترین روش‌های مقابله با فساد است، گفت: از دری که شفافیت وارد شود از در دیگر فساد خارج می‌شود؛ تلاش کردیم در وزارت تعاون با استقرار سامانه شفاف‌ساز شرایطی را فراهم کنیم تا مجموعه وزارتخانه در یک اتاق شیشه ای در منظر مردم قرار گیرد.

img

کشور نیارمند تحولات جدی است

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: کشور نیازمند تحولات جدی است که بر مدار مردمی، اندیشمندان و نخبگان رقم می خورد.

img

نسخه الکترونیک از هدر رفت منابع حوزه درمان پیشگیری می‌کند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اهمیت نسخه الکترونیک گفت: با این طرح امکان کنترل و جلوگیری از هدر رفت منابع در حوزه درمان فراهم خواهد شد.

img

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در انتخابات رضایتبخش بود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با وجود برخی اشکالات، در مجموع رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز انتخابات راضی کننده بود.

img

احساس مسئولیت برای آینده کشور قابل چشم پوشی نیست

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در صفحه اینستاگرام خود پیرامون انتخابات ۱۴۰۰ با انتشار پستی نوشت: مسئولیت سلب شدنی نیست و احساس مسئولیت برای آینده کشور، برای آینده خودمان چشم پوشیدنی نیست.

img

بسیج جامعه زنان بزرگترین تشکل بانوان در ایران است

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: بسبج جامعه زنان با بیش از ۱۹ هزار پایگاه مقاومت در پایگاه‌های مقاومت محلات و بسیج اقشار، بزرگترین تشکل فعال زنان در عرصه‌های مختلف جامعه است.

img

مشاوران نامزدها یا مغرضند یا بی اطلاع

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در واکنش به ارائه اطلاعات نادرست برخی نامزدهای انتخاباتی نسبت به عملکرد دولت دوازدهم در دومین مناظره، از مشاوران و ارایه دهندگان این اطلاعات به نامزدها به شدت انتقاد کرد و به ارائه بخشی از اقدامات دولت طی چهارسال گذشته در حوزه زنان پرداخت.

img

استفاده رایگان بازنشستگان از دوره‌های فنی و حرفه‌ای در مراکز دولتی

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان، همسر و فرزندان آنها می‌توانند از خدمات آموزشی مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای (درصورت داشتن ظرفیت) به صورت رایگان و در آموزشگاه های آزاد (دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای) با ارائه ۵ تا ۳۰ درصد تخفیف استفاده کنند.

img

مسکن‌مهر تهران تا پایان تابستان تحویل متقاضیان می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: ما تعهد داریم که تا پایان تابستان امسال مسکن مهر استان را به متقاضیان تحویل دهیم و انشاالله این کار در زمان موعد انجام می‌شود.

img

ضرورت آموزش منتخبان شورای شهرها در زمینه مناسب‌سازی

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با تاکید بر ضرورت آموزش منتخبان شورای شهرها در زمینه مناسب‌سازی گفت: ۱۲۶ هزار عضو شورای شهر هفته آینده مشخص می شود که قرار است عنان ۱۴۰۰ شهر و ۳۷ هزار روستا را برعهده گیرند پس آموزش مناسب‌سازی برای آنان ضروری به نظر می‌رسد.

img

فزونی جمعیت سالمند، توجه به مناسب‌سازی را گریزناپذیر می‌کند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در آینده نزدیک جمعیت سالمندی افزایش می‌یابد و فزونی جمعیت سالمند، توجه به مناسب‌سازی را گریزناپذیر می‌کند.

img

پرسش‌های مناظره انتخاباتی در راستای انداختن تقصیرها بر گردن دولت است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده نادیده‌انگاری مسایلی که وضعیت کنونی اقتصادی کشور را رقم‌زده منصفانه ندانست و گفت: سناریوی پرسش‌های مناظره‌های انتخاباتی در جهت انداختن همه تقصیرها بر گردن دولت نوشته شده است.

img

افزایش قابل توجه دعاوی فضای مجازی در دوران شیوع کرونا

رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، دعاوی حقوقی، کیفری و خانوادگی در برخی مصادیق افزایش یافت که از آن جمله می‌توان به افزایش قابل توجه دعاوی مرتبط با فضای مجازی اشاره کرد.

img

برگزاری آزمون استخدامی اقدامی برای ایجاد رقابت عادلانه است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برگزاری آزمون‌های استخدامی و آزمون کتبی مدیران آینده توسط سازمان سنجش اقدامی برای ایجاد شفافیت حداکثری و رقابت عادلانه است.

img

جریمه ۵۶ میلیارد ریالی یک شرکت نوشابه‌سازی برای افزایش قیمت

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه ۵۶ میلیارد ریالی یک شرکت نوشابه‌سازی در استان آذربایجان شرقی به دلیل افزایش قیمت خود سرانه خبر داد.

img

‏لایحه معروف به «رومینا » به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اعلام کرد:‌ ‏رییس جمهوری لایحه اصلاح ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی شامل تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند که معروف به لایحه «رومینا» است را برای انجام تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.

img

لزوم ارایه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی توسط نامزدهای انتخاباتی

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه توسعه فرهنگی یکی از اصلی‌ترین نیازهای یک جامعه است گفت: نامزدهای انتخابات باید راهکارها و برنامه‌های خود را در حوزه فرهنگ و آموزش و یادگیری اعلام کنند؛ اینکه چگونه با نظام توسعه فرهنگ ارتباط برقرار می‌کنند.

img

سرعت‌گرفتن واکسیناسیون در مراکز بهزیستی منوط به سه دانشگاه است

مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور گفت: عمده باقیمانده واکسیناسیون در مراکز بهزیستی مربوط به سه دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، ایران و شهیدبهشتی در استان‌های خراسان رضوی و تهران است بنابراین سرعت‌گرفتن واکسیناسیون نیز منوط به آنها است.

img

به‌روز رسانی دانش در صنعت دریانوردی یک ضرورت است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، حمل و نقل دریایی را صنعتی پویا دانست و افزود: با تحولات جهانی در این صنعت که بسیار گسترده، سریع و غیرقابل پیش‌بینی است،‌ به‌روز رسانی دانش در صنعت دریانوردی یک ضرورت است.

img

مستمری بیش از ۳میلیون خانوار تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد واریز شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی توییتری از واریز مستمری مصوب سال جاری برای سه میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) خبر داد.

img

کشور نیازمند یک مرجع تنظیم‌گر در حوزه بیمه و رفاه اجتماعی است

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: کشور نیازمند یک مرجع در مقام تنظیم‌گر در حوزه بیمه و رفاه اجتماعی است.

img

۷۸۲ مورد نام جدید در سال گذشته تایید شد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در کمیته انتخاب نام این سازمان در سال گذشته ۷۸۲ عنوان نام جدید مورد تایید قرار گرفت و به فهرست نام های انتخابی ایرانیان برای فرزندانشان اضافه شد.

img

۲ میلیون و ۲۰۰ هزار روستایی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفت

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: میزان پوشش بیمه ای روستاییان در سال‌های اخیر افزایش یافته و تاکنون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار روستایی در کشور تحت پوشش این صندوق قرار گرفته است.

img

دیپلماسی ایثار گفتمان مشترک بین جوامع مختلف جهان است

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران دیپلماسی ایثار را گفتمان مشترک بین جوامع مختلف جهان دانست و افزود: دیپلماسی ایثار نقش مهمی برای مقابله با جنگ نرم دارد.

img

مردم در دادگستری کرمانشاه مشکلات خود را به‌ راحتی بیان می‌کنند

رییس ‌کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: برنامه ملاقات‌های مردمی در دادگستری کرمانشاه به یک رویه ثابت تبدیل شده به گونه‌ای که مردم با آسودگی خاطر و با حضور در دادگستری بدون هیچ‌گونه مانعی به بیان مشکلات خود می‌پردازند.

img

آتش‌سوزی‌های پنج نقطه ثلاث‌باباجانی مهار شد

فرماندار شهرستان مرزی ثلاث‌باباجانی گفت: در چند روز اخیر در شش نقطه شهرستان آتش سوزی روی داد که تاکنون پنج نقطه آن با تلاش نیروهای مردمی و اعضای ستاد مدیریت بحران مهار شده است.

img

رشد ۲۱۳ درصدی تولید تجهیزات پزشکی در ایران

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سهم بازار تولید داخل تجهیزات و ملزومات پزشکی در فاصله سال ۹۷ تا ۹۹ به میزان ۲۱۳ درصد رشد داشته و شاهد کاهش ۱۰ درصدی واردات در این حوزه بوده‌ایم.

img

درخواست انتخاباتی ابتکار از شورای نگهبان

معاون رییس جمهوری در توییتر نوشت: هفته گذشته در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان از ایشان درخواست کردم ظرفیت قانون اساسی برای نامزدی زنان را در انتخابات ریاست جمهوری در نظر بگیرند.

img

بیماران شیمیایی، هسته‌ای و میکروبی در ملایر درمان می‌شوند

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که برای نخستین بار بخش درمان بیماران شیمیایی، هسته ای و میکروبی کشور در بیمارستان تازه تاسیس شهرستان ملایر ایجاد و راه اندازی می شود.

img

آموزش وپرورش دستگاه برتر در پیشگیری از اعتیادو رفتارهای پرخطر شد

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، آموزش و پرورش را به سبب عملکرد موفق در حوزه پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر، دستگاه برتر در سال ۱۳۹۹ اعلام کرد.

img

رشد ۳۰۰ درصدی فعالیت و خدمات اورژانس بیمارستان نورافشار در سال گذشته

رئیس بیمارستان فوق تخصصی نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر از افزایش ۳۰۰ درصدی فعالیت و خدمات اورژانس بیمارستان نورافشار، راه اندازی تریاژ NonCovid در ورودی بیمارستان برای استاندارد سازی فضاهای تریاژ اورژانس این بیمارستان خبر داد.

img

پژوهش‌ دانشکده‌های حقوق براساس نقدوتحلیل آرای قضایی باشد

وزیر دادگستری گفت: فعالیت‌های پژوهشی دانشکده‌های حقوق در ارتباط با نقد و تحلیل آرای قضایی که از خلاهای موجود است باشد.

img

جانمایی ۱۶۵ هزار هکتار از اراضی موقوفه در سامانه کاداستر سازمان ثبت

مدیر کل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه از تثبیت مالکیت ۷۵ هزار هکتار از اراضی و املاک وقفی کشور در سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: مساحت ۱۶۵ هزار هکتار از اراضی و املاک موقوفه در سامانه کاداستر سازمان ثبت جانمایی شده که در مرحله تثبیت مالکیت و اخذ سند تک برگی هستند.

img

اختصاص ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای تسهیلات بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بودجه ۲۷۱ هزار میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و از اختصاص ۲۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به بازنشستگان خبر داد.

img

تعزیرات حکومتی بازیگر اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: یکی از بازیگران اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان تعزیرات حکومتی است و اگر سالی ۱۲۰ هزار پرونده داشته باشیم، بیش از ۷۰ درصد آن در سازمان تعزیرات رسیدگی می‌شود.

img

اخلاق اسلامی در انتخابات پیش‌رو رعایت شود

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به برگزاری چهار انتخابات در خردادماه گفت: انتظار می‌رود نامزدها، ستادها و هواداران آنها اخلاق اسلامی را در رقابت‌های انتخاباتی رعایت کنند.

img

دانشجویان می توانند، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: کلیه دانشجویان سراسر کشور برمبنای حداقل حقوق (۲میلیون و ۶۵۶هزار تومان) و با نرخ ۱۲درصد حق بیمه و پرداخت ۳۱۸ هزار تومان می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار بگیرند.

img

پرواز شاهین از خاکسترپراید

ماجرای عبور ساپیا از بحران را می توان یکی از نشانه های توانمندی ایران در زمینه صنعت خودرو به شمار آورد. صنعتی که به رغم تمام فراز ونشیب ها و انتقادهایی که به آن وارد می شود، همچنان بار اصلی صنعت را به دوش دارد و لوکوموتیو کشنده شد.

img

براثر زلزله ۱۲۱ واحد مسکونی خراسان شمالی تخریب شد

استاندار خراسان شمالی گفت: براثر زلزله ۵.۵ ریشتری روز گذشته در برخی شهرستان های جاجرم، گرمه و مانه و سملقان ۱۲۱ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد.

img

مهمترین وظیفه در بخش کشاورزی تامین امنیت غذایی است

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: بخشی از امنیت غذایی به تولیدات کشاورزی مربوط می‌شود و بر همین اساس مهمترین وظیفه در بخش کشاورزی فعالیت در حوزه تامین امنیت غذایی کشور است.

img

اتصال بیمارستان‌های دانشگاهی به سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: اتصال بیمارستان‌های دانشگاهی به سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی از طریق نرم‌افزار واسط (API) گامی مهم و کلیدی در پیشبرد این طرح است که با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی انجام می‌شود.

img

روابط‌عمومی از مهم‌ترین لازمه‌های زندگی اجتماعی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بهره‌مندی از علم و هنر ارتباطات و روابط عمومی از مهم ترین لازمه‌های زندگی اجتماعی در عصر دهکده جهانی است.

img

سرقت‌های خُرد در خراسان جنوبی ۵۱ درصد افزایش یافت

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون وقوع سرقت‌های خُرد در این استان ۵۱ درصد افزایش داشته و با تلاش نیروهای انتظامی بیش از ۶۵ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

img

بگذارید در مدت باقی مانده خدمت به مردم نتیجه دهد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی نوشت: افراطیونی که سال ها با دروغ و تخریب به خاطر حضورم در میدان اجرا، مقابل پیشبرد امور کشور و راحتی مردم مانع تراشی کرده اند، بگذارند در مدت باقی مانده خدمت به مردم نتیجه دهد.

img

افزون بر ۴۲ درصد ساکنان مراکز بهزیستی واکسن کرونا دریافت کردند

مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور بااشاره به فعالیت۹۰۰مرکز غیردولتی تحت نظارت این سازمان گفت:واکسیناسیون کلیه مراکزتوانبخشی ومراقبتی اعم ازسالمندان و افراد دارای معلولیت۳۰ هزار و ۳۸۱ نفر را شامل می‌شود به آن معنا که ۴۲.۷ درصد ساکنان مراکز این سازمان واکسن کرونا دریافت کردند.

img

بلاتکلیف بودن مهریه زنان سرپرست خانوار سبب قطع مستمری نمی‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بلاتکلیف بودن کل یا بخشی از مهریه زنان سرپرست خانوار مددجو که در سند طلاق آن‌ها قید شده است دلیل یا مستند قانونی برای اعلام توانمند شدن آن‌ها نیست و مستمری ماهیانه آن‌ها قطع نخواهد شد.

img

آمار جانباختگان تصادفات در سال گذشته ۹ درصد کاهش داشت

رییس سازمان پزشکی قانونی درمورد آمار جانباختگان تصادفات رانندگی در سال گذشته با بیان اینکه موارد فوتی با کاهش ۹.۱ درصدی در سال ۹۹ به ۱۵ هزار و ۳۹۶ مورد رسید، گفت: آمار فوتی‌ها در سال ۹۸، ۱۶هزار و ۹۴۶ مورد و در سال ۹۷، ۱۷ هزار و ۱۸۳ مورد بوده است.

img

نرخ بیکاری در اصفهان تک رقمی شد

نرخ بیکاری اصفهان از ۱۴.۴ درصد در سال ۹۷ امروز با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و بکارگیری تدابیر دولت تدبیر و امید و همدلی و وفاق تک رقمی شده است.

img

۸۲ پایگاه برای جمع‌آوری زکات فطریه در تهران فعال می‌شود

مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: ۴۳پایگاه دولتی و ۳۹ پایگاه موسسه خیریه زیر نظارت بهزیستی زکات فطریه را جمع‌آوری می‌کنند.

img

احیا و نجات حدود ۲ هزار واحد تولیدی

سخنگوی قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در ۲ ساله اخیر با ورود تخصصی و حمایتی در حوزه تولید و اشتغال و با احیاء و نجات حدود ۲ هزار واحد تولیدی گام‌هایی را برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و ارائه خدمت به مردم و تولیدآفرینی در جامعه برداشته است.

img

۸۵ درصد ایثارگران واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص اجرای دومین مرحله از واکسیناسیون جامعه ایثارگری در برابر بیماری کرونا گفت: تاکنون ۸۵ درصد ایثارگران مشمول این مرحله واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

img

زنان ۹ برابر مردان دچار بیماری لوپوس می‌شوند

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران لوپوس با بیان اینکه زنان تقریبا ۹ برابر مردان دچار بیماری لوپوس می‌شوند، گفت: درمان این بیماری باید به سرعت انجام شود تا سایر ارگان‌های بدن از جمله قلب، کلیه و ریه را درگیر نکند.

img

انجام بیش از ۳۸ هزار تست فوری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام ۳۸ هزار و ۸۱ تست فوری تشخیص کرونا توسط امدادگران در ۲۸ مرز رسمی کشور (۱۶ مرز زمینی، ۱۰ مرز هوایی و دو مرز دریایی) خبر داد و گفت: در اجرای این طرح تاکنون ۲۶۳ هزار و ۳۷۰ مسافر مورد کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی قرار گرفتند.

img

پیشنهاد اصلاح شرایط بازنشستگی رد شد

معاون حقوقی وامور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: پیشنهاد اصلاح شرایط بازنشستگی با سنوات ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه بدون در نظر گرفتن سن بیمه‌شدگان در کمیسیون بهداشت مجلس رد شد.

img

نحوه اختصاص زمین به خانواده‌ها برای تولد فرزند سوم بررسی شد

رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، از رفع ایرادات شورای نگهبان به ماده۱۰ این طرح و نحوه اختصاص زمین به خانواده‌ها برای تولد فرزند سوم به بعد در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

img

استقرار ۲ دادیار دادسرای دیوان عالی در ندامتگاه تهران بزرگ

دادستان کل کشور در جریان بازدید از ندامتگاه تهران بزرگ دستور داد که حداقل دو دادیار دادسرای دیوان عالی کشور جهت شناخت دقیق مسائل و مشکلات زندانیان چند روز در ندامتگاه تهران بزرگ مستقر شوند.

img

تاکید تندگویان بر شفاف‌سازی عملکرد مالی استان‌ها در حوزه جوانان

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: در سال پایانی دولت، تاکید ما بر شفاف‌سازی عملکرد مالی در حوزه سمن‌ها و حوزه جوانان است که گزارش عملکرد استان‌ها در زمینه برگزاری برنامه‌های سال ۹۹ تکمیل و برای پاسخ‌گویی به مردم ارسال شود.

img

مجوز ورود گورخر آفریقایی کاملا قانونی است

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست،گفت: درباره صدور مجوز ورود سه راس گورخر آفریقایی به ایران از گمرک بلغارستان، موارد پس از درخواست کتبی متقاضی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و بررسی کارشناسی این اداره و تایید دفتر حفاظت حیات وحش سازمان، صادر شد.

img

روزهای غبارآلود بیشتری نسبت به گذشته در قم در پیش داریم

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: با توجه به کاهش شدید بارندگی و خشک شدن تالاب ها و رودخانه‌های استان ، بروز پدیده گرد و غبار بیشتری را نسبت به دو سال گذشته شاهد خواهیم بود.

img

استان تهران نیازمند ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا است

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در استان تهران حدود ۱۰ میلیون نفر داوطلب واکسیناسیون کرونا وجود دارد و با توجه به دستورالعمل تزریق ۲ دوز واکسن برای هر فرد، عدد واکسیناسیون نهایی به ۲۰ میلیون تزریق می رسد.

img

۱۸ ماما بر اثر کرونا جان باختند

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۷ هزار و ۵۶۷ ماما در بیمارستانهای کشور مشغول خدمت هستند، ۳۰ درصد آنها در بیمارستانهای کرونا فعالیت می‌کنند و از این تعداد ۳۱۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۱۸ نفر بر اثر کووید۱۹ جان باختند.

img

تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و اعلام شغل محل‌های جدید از سوی چند دستگاه اجرایی تا روز ۱۷ اردیبهشت خبر داد.

img

رییس قوه قضاییه دستور اجرای پایش بنگاه‌های تولیدی را صادر کرد

رئیس قوه قضاییه در راستای حمایت از تولید، دستور ویژه‌ اجرای طرح «پایش» همه بنگاه‌های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در سراسر کشور ظرف یک ماه آینده را صادر کرد.

img

طرح جامع مبارزه با مواد مخدر تدوین شد

جانشین فرمانده ناجا از تدوین طرح جامع مبارزه با مواد مخدر خبر داد و گفت: تدوین چنین طرح کلانی می تواند، باعث شود که راهبردهایمان را عملیاتی کنیم چراکه معتقدم نگاه اعضای این کمیته در مبارزه با مواد مخدر باید راهبردی، کاربردی و عملیاتی باشد.

img

نقش سازنده ناجا و سازمان روانشناسی در توسعه و گسترش سلامت روانی اجتماع

معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با توجه به سبقه علمی - تخصصی خود و در تعامل با ناجا می‌تواند نقش سازنده‌ای در توسعه و گسترش سلامت روانی - اجتماعی جامعه داشته باشد.

img

سالانه ۷۰ هزار جسد تعیین علت فوت می‌شوند

رییس سازمان پزشکی قانونی گفت: بیش از ۸۵ درصد خدمات این سازمان به حوزه معاینات بالینی مربوط می‌شود که از این تعداد حدود ۳۳ درصد پرونده‌ها مربوط به حوادث رانندگی و همین میزان هم مربوط به مراجعان نزاع است و ۷۰ هزار جسد نیز تعیین علت فوت می‌شوند.

img

متلاشی شدن ۳ باند قمار با دستگیری ۳۴ نفر عضو

رئیس پلیس فتا ناجا از انهدام سه باند فعال در زمینه سایت‌های قمار و شرط بندی از ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در این خصوص ۳۴ نفر از اعضای این باندها در سطح کشور دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

img

حوادث ویژه ۸۱۸ مصدوم برجای گذاشت

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی هفته گذشته (از چهارم تا دهم اردیبهشت) در مجموع ۴۴۵ حادثه ویژه پرتلفات در سامانه مرکز هدایت عملیات و بحران (EOC) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت شد که در پی این حوادث ۸۱۸ نفر مصدوم شدند.

img

رشد مصرف مواد مخدر صنعتی در زنان نگران کننده است

مدیر کل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سرعت رشد اعتیاد در زنان رو به افزایش است ضمن اینکه رشد مصرف مواد صنعتی به عنوان درمان لاغری در میان زنان نیز نگران کننده است.

img

اولین مجتمع زنجیره ای شیلاتی کشور به زودی در مازندران احداث می شود

استاندار مازندران، گفت: این طرح شامل تولید و پرورش ماهیان خاویاری ،گلخانه آکوآپونیک و...می باشد و با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود.

img

مهلت ۳ ماهه برای نوسازی بافت فرسوده مدارس منطقه ۱۲

معاون دادستان تهران از آموزش و پرورش منطقه ۱۲ خواست با توجه به بافت قدیمی منطقه، تعمیر، تجهیز و نوسازی مدارس را در اولویت برنامه های عملیاتی خود قرار داده و حداکثر ظرف سه ماه، گزارش کاملی از اقدامات انجام گرفته ارائه کند.

img

اجرای برنامه‌های آموزشی سالمندان در گروی واکسیناسیون کرونا

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: شرایط اپیدمی کرونا موجب شد تا بسیاری از برنامه‌های آموزشی و مشارکتی سالمندان متوقف شود و اکنون اجرای این برنامه‌ها در گروی واکسیناسیون کرونای سالمندان است.

img

واحدهای زنان یگان ویژه عملیاتی خواهد شد

فرمانده یگان های ویژه ناجا گفت: حضور واحدهای عملیاتی زنان در ماموریت های آینده یگان ویژه نقش موثری خواهد داشت و خلاء های گذشته در برخورد با نا امن کنندگان شهرها را مرتفع خواهد کرد.

img

مراجعه سالانه ۷۰ هزار نفر به مراکز توانبخشی هلال‌احمر

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از مراجعه ۷۰ هزار نفر از شهروندان در سال به مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر خبر داد.

img

تهران جزو ۷ استان با بالاترین نرخ ابتلا به کرونا

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در کشور هفت استان نرخ بالاتری از نظر ابتلا به بیماری کرونا دارند که تهران از جمله آنها است به عبارتی این استان جزو استان های هفت گانه با نرخ ابتلای بالاتر ابتلا به این بیماری است.

img

الگوی مرگ و میر در موج چهارم ویروس کرونا همانند موج های قبلی است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود چهار برابر شدن آمار بیماران بستری در موج چهارم ویروس کرونا به خصوص یک هفته گذشته، الگوی مرگ و میر تغییر نکرد.

img

اختصاص اعتبار ۵۰ هزار میلیاردی به جهش تولید استان

عنایت اله رحیمی در جلسه شورای اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری استان با گرامیداشت ایام میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام گفت : شیوع بیماری کرونا به اغلب کسب و کارهای استان آسیب وارد کرده و به همین دلیل ضروری است تا با همکاری یکدیگر در رفع بخشی از این مشکلات بکوشیم.

img

عقب‌ماندگی‌های پیشرفت فیزیکی سد شفارود رضوانشهر، به‌سرعت جبران شود

استاندار گیلان با بیان اینکه هدف‌گذاری‌های تأمین آب‌های آشامیدنی و کشاورزی با بهره‌برداری از سد شفارود رضوانشهر تحقق می یابد، تاکید کرد که عقب‌ماندگی‌های پیشرفت فیزیکی سد، به‌سرعت جبران شود.

img

تصادفات جاده ای در نوروز امسال افزایش چشمگیری داشت

رئیس اورژانس کشور با بیان این‌که متاسفانه نوروز سال جاری میزان تصادفات و مرگ و میر و مصدومان به علت مسافرت افزایش چشمگیری داشت، گفت: کاهش تصادفات جاده ای از مطالبات مردمی است.

img

راه شهدای عملیات «بازی دراز» ادامه دارد

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: عملیات «بازی دراز» به عنوان نمادی از مبارزه و خون و قیام در فکر و ذکر رزمندگان اسلام جاودانه شد و برای همیشه راه شهدای این عملیات غرور آفرین تداوم یافته است.

img

نمکی خواستار اصلاح احکام بازنشستگان وزارت بهداشت شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار اصلاح احکام بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

img

حذف دفترچه بیمه ۶۵ میلیون مراجعه حضوری را کاهش می‌دهد

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف صدور دفترچه‌های بیمه گفت: این طرح سبب کاهش ۶۵ میلیون مراجعه حضوری برای تمدید اعتبار و صدور دفترچه‌های کاغذی در سراسر کشور خواهد شد.

img

تولید ۴ گروه جدید دارویی در شرکت داروسازی سها

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید چهار گروه جدید دارویی (دیابت، گوارش، ضد درد و مکمل های دارویی) در بخش تحقیق و توسعه شرکت داروسازی سها وابسته به این سازمان خبر داد.

img

تدوین شاخص‌ های عدالت جنسیتی در دولت دوازدهم

«زهرا جواهریان» معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده گفت: تدوین شاخص‌ های عدالت جنسیتی و برگزاری دوره‌ های تاثیرگذار در راستای پیشبرد اهداف سلامت و کیفیت زندگی خانواده‌ ها از اقدام های شاخص معاونت امور زنان و خانواده است.

img

لزوم همکاری۳ قوه برای توقف پروژه‌های فاقد مجوز زیست‌محیطی

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر نقش ریاست این سازمان در جلوگیری از اجرای پروژه‌های بدون مجوز محیط‌زیستی گفت: اگر سه قوه کمک نکنند، رییس سازمان به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد.

img

۹۵ درصد از تاکسی‌های شهری دوگانه سوز هستند

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: در حال حاضر ۳۱۸ هزار دستگاه تاکسی در کشور فعال هستند که ۹۵ درصد از تاکسی های شهری دوگانه سوز هستند.

img

رسانه ها از تشکیک بی اساس در مورد تایید صلاحیت ها پرهیز کنند

استاندار تهران گفت: از ۲ هزار و ۶۰۰ واجد شرایط ثبت نام که در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرند زیر ۶ درصد یعنی ۱۵۰ نفر رد صلاحیت شدند و میانگین استانی هم زیر ۹ درصد بود.

img

واکسن اسپوتنیک در ایران تولید می‌شود

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه با همکاری مشترک شرکت‌های ایرانی و شرکت گامالیای روسیه در ایران به صورت انبوه تولید می‌شود.

img

جمعیت بالای ۱۸ سال کشور تا پاییز امسال علیه کرونا واکسینه می‌شود

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که طبق پیش‌بینی و برنامه‌ریزی‌ها ، تا پاییز امسال تمامی جمعیت بالای ۱۸ سال کشور علیه بیماری کرونا واکسن دریافت خواهند کرد.

img

۴۵ بیماری صعب‌العلاج به فهرست بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح اضافه شد

مدیرعامل بیمه سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح از افزایش بیماری‌های ویژه تحت پوشش به ۳۴۹ مورد خبر داد و گفت: ۴۵ بیماری صعب‌العلاج به فهرست بیماری‌های بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح اضافه شد.

img

حضور رییس قوه قضاییه در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش

رییس قوه قضاییه با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جریان آخرین دستاوردها و توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

img

اورژانس بیماران کرونایی را به مراکز درمانی خاص منتقل می‌کند

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه در موج چهارم شیوع کرونا شاهد افزایش چشمگیر تعداد تماس‌های مردمی با اورژانس هستیم، گفت: در این شرایط پیچیده تکنسین های اورژانس ۱۱۵ بیماران کرونایی را به مراکز درمانی دارای تجهیزات خاص منتقل می‌کنند.

img

دیوان عدالت اداری به اقامه حق و اعتلای کشور کمک شایانی می‌کند

معاون اول قوه قضاییه گفت: نقش دیوان عدالت اداری در جلوگیری از پیدایش انحرافات و کجروی‌ها در دستگاه‌های حکومتی و اجرایی بسیار برجسته است و به اقامه حق و اعتلای کشور کمک شایانی می‌کند.

img

۲۶ درصد از پست‌های مدیریتی در اختیار بانوان است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: سهم زنان در پست‌های مدیریتی هم اینک ۲۶ درصد است که تلاش می شود این میزان تا پایان دولت به ۳۰ درصد برسد.

img

حذف غربالگری منجر به افزایش تولد کودکان ناقص الخلقه می‌شود

رییس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس با بیان اینکه کمیسیون مخالف حذف غربالگری اجباری است،‌گفت: حذف غربالگری از طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده سبب افزایش تولد کودکان ناقص الخلقه می‌شود.

img

حمایت تامین اجتماعی از ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کارآفرینی

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، تقویت و حمایت از ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کارآفرینی را از مهمترین اقدامات مرتبط با تولید و پشتیبانی از نیروی کار و بازیگران عرصه کار معاونت بیمه این سازمان دانست.

img

قاتلان چند نفر از قربانیان پلیس آمریکا در دادگاه محاکمه شدند؟

علی باقری‌کنی با انتشار پیامی توییتری به استمرار خشونت پلیس آمریکا علیه شهروندان به ویژه سیاه‌پوستان واکنش نشان داد.

img

اعزام ۴ گروه ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده بندرگناوه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام چهار گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده حوالی بندر گناوه واقع در استان بوشهر به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.

img

زنان به طور موثر وارد چرخه مدیریت و تصمیم‌سازی کشور شدند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی از ورود زنان به طور موثر و نه نمادین به چرخه مدیریت و تصمیم‌سازی کشور نوشت.

img

ارتش در صحنه و ‌آماده انجام ماموریت است

رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا در پیامی به‌ مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی تاکید کردند: ارتش در صحنه و آماده انجام مأموریت است و این آمادگی‌ها را باید تا سر حد نیاز افزایش دهد.

img

کشف ۸ میلیارد ریالی گوشی‌های تلفن همراه قاچاق در بندر لنگه

فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا از کشف ۴۰ دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بندر لنگه خبر داد.

img

مصمم هستیم فرمان رهبری را در حمایت از تولید محقق کنیم

رئیس قوه قضاییه گفت: ما مصمم هستیم امری که رهبر انقلاب فرمودند و نیاز راهبردی کشور است، یعنی «حمایت از تولید» تحقق پیدا کند و تحقق هم پیدا خواهد کرد.

img

درجه ۵۵ شهرداری کشور در سال ۹۹ ارتقاء یافت

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: طی سال ۱۳۹۹ درجه ۵۵ شهرداری در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها ارتقاء یافت و درجات جدید از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد.

img

لزوم ارتقای همکاری پلیس ایران و چین در حوزه مبارزه با مواد مخدر

معاون امور منطقه‌ای و بین الملل پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در دیدار با افسر رابط پلیس چین در ایران بر تقویت همکاری های مشترک دو کشور در راستای مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

img

قرنطینه موقت ۴۹ مسافر در مرزهای کشور

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از قرنطینه موقت ۴۹ نفر و پایش سلامت ۱۵۵ هزار و ۷۴۵ مسافر در مرزهای (هوایی، زمینی و دریایی) کشور توسط امدادگران و داوطلبان این نهاد خبر داد.

img

پرونده آزاده نامداری جنایی نیست - برگزاری دادگاه شکایت سرباز راهور

سخنگوی قوه قضاییه با رد جنایی بودن پرونده «آزاده نامداری» مجری سابق تلویزیون، درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت سرباز راهور از نماینده مجلس گفت: این پرونده منتهی به صدور کیفرخواست شده و بزودی جلسات دادگاه آن برگزار خواهد شد.

img

محدودیت‌های شبانه مهمترین چالش سازمان انتقال خون در ماه رمضان است

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در صورت نبود برنامه‌ریزی مناسب و فوری در ارائه تسهیلات رفت وآمد به اهداکنندگان خون و کارکنان انتقال خون در ساعات شبانه پس از افطار، با کاهش شدید ذخایر خون و مشکل جدی در تامین خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی کشور در ماه آینده مواجه خواهیم بود.

img

آغاز واگذاری مدیریت شیرخوارگاه‌ها به بخش غیردولتی

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از واگذاری مدیریت شیرخوارگاه‌ها به بخش غیردولتی و خیریه‌ها خبر داد و گفت: در همه استان‌های کشور، فرآیند واگذاری شیرخوارگاه‌ها آغاز شده و البته این واگذاری به خیریه‌های واجد صلاحیت و دارای سابقه در این حوزه انجام خواهد شد.

img

سازمان بازرسی برای حل چالش های موسسه رازی ورود می کند

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اهمیت و حساسیت کار موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: سازمان بازرسی پیگیر مسایل و چالش های این موسسه در استان البرز و کشور بوده و برای حل و فصل آن ها ورود می کند.

img

فضای بررسی لوایح FATF کارشناسانه‌تر شده است

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: هرچند درباره تایید یا عدم تایید لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی‌توان نظر قاطعانه داد، اما با توجه به کارشناسانه‌تر شدن فضای بررسی FATF، این امیدواری برای تایید این لوایح، وجود دارد.

img

داروهای فاویپیراویر و رمدسیور به اندازه کافی در داروخانه ها توزیع شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه هایی جداگانه به رئیس سازمان غذا و دارو و مدیران عامل سازمان های بیمه سلامت و تامین اجتماعی بر ضرورت افزایش دسترسی مبتلایان به کرونا به داروهای فاویپیراویر و رمدیسیور در داروخانه ها و پوشش بیمه ای این داروها تاکید کرد.

img

مجلس لایحه حمایت از زنان برابر خشونت را رسیدگی کند

معاون امور زنان و خانواده رییس‌ جمهوری، لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان برابر خشونت را مطالبه عمومی توصیف کرد و گفت: انتظار می‌رود قوه مقننه لایحه مشترک قوه قضاییه و دولت را هر چه سریع‌تر اعلام وصول و به آن رسیدگی کند.

img

تحریم توان تاب آوری در برابر عزم ملی ایرانیان را ندارد

علی باقری‌کنی دبیر ستاد حقوق بشر ایران در توئیتی به مناسبت سالگرد دستیابی ملت ایران به فناوری هسته‌ای و پیشرفت در این حوزه تاکید کرد که تحریم توان تاب آوری در برابر عزم ملی ایرانیان را ندارد.

img

یک‌هزار و ۲۹۳ درخواست فرزندخواندگی در بهزیستی تهران ثبت شد

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: یک هزار و ۲۹۳ نفر در سامانه ملی فرزندپذیری برای پذیرش فرزند در این استان ثبت نام کرده‌اند که شرایط آنها در حال بررسی است.

img

بیش از ۱۸ میلیون نسخه الکترونیکی در کشور صادر شده است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به تجهیز مطب‌ پزشکان به سیستم نسخه‌نویسی الکترونیکی، گفت: تاکنون بیش از ۲۸ میلیون نسخه الکترونیکی در کل کشور صادر شده است.

img

غربالگری بیش از ۱۲۴ هزار نفر در مبادی مرزی رسمی کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از غربالگری ۱۲۴ هزار و ۳۸ نفر در مبادی مرزی رسمی کشور خبر داد و گفت: از ۲۱ هزار و ۲۲۴ نفر تست سریع کرونا گرفته شد.

img

ماهانه ۱۵هزار میلیارد تومان برای مستمری بازنشستگان پرداخت می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، پرداخت مستمری بازنشستگان را تکلیف این سازمان برشمرد و گفت: امسال ماهانه ۱۵ هزار میلیارد تومان برای مستمری بازنشستگان پرداخت می‌شود.

img

انتخابات شورای اسلامی در 94 روستای شهرستان رضوانشهر برگزار می‌شود

فرماندار رضوانشهر با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی روستا از روز ۱۶ فروردین گفت: انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی در 94 روستای بخش مرکزی و پره سر برگزار می‌شود.

img

اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی با تغییر رنگ‌بندی شهرستان‌ها

استاندار و رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با بیان اینکه با تغییر رنگ‌بندی شهرستان‌ها، طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی به مرحله اجرا گذاشته می شود، گفت: افراد کرونا مثبتی که تحت هر شرایطی یا با هنجارشکنی اهتمامی نسبت به رعایت قرنطینه ندارند، شناسایی و براساس تصمیم ستاد مدیریت کرونا با آنان برخورد قاطع قانونی می شود و کارگروه رسانه نیز نتایج این اقدام را اطلاع رسانی می کند.

img

احتمال ممنوعیت تردد خودروها از ساعت ۱۹ در روزهای شنبه و یکشنبه

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: در صورت تصویب این ستاد محدودیت تردد خودروها در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۲۱ به ۱۹ تغییر می کند و اصناف نیز باید از ساعت ۱۸ تعطیل باشند.

img

تولید مکمل‌های دارویی برای نخستین بار در هلال احمر

مدیرعامل شرکت داروسازی سها وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید میانگین ۶۰ قلم انواع دارو در دوزها و اشکال مختلف شامل قرص، کپسول، شربت و سوسپانسیون خبر داد.

img

هدف از اصلاح قانون حضانت، بهینه‌سازی ایفای نقش مادری است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه هدف معاونت از اصلاح قانون حضانت، بهینه‌سازی نقش مادری است، گفت: با تصویب این لایحه و اجرای آن، علاوه بر اینکه مادر می تواند امور مربوط به فرزند را انجام دهد، با ازدواج مجدد او نیز حق حضانت سلب نمی‌شود.

img

ارزیابی مستمر و پشتیبانی دائمی خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از ارزیابی مستمر خدمات غیرحضوری این سازمان خبر داد و گفت: به منظور دریافت نظرات و دیدگاه‌های ذینفعان و پشتیبانی دائمی خدمات غیرحضوری، ظرفیت پاسخگویی سامانه ارتباطات و نظارت مردمی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

img

کرونا جان ۲۸۴ نفر دیگر را در ایران گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۸۴ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۰ هزار و ۵۹۴ نفر رسید.

img

واگذاری ۱۹۴۳ واحد مسکونی به مددجویان و معلولان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری ۱۹۴۳ واحد مسکونی به مددجویان و افراد دارای معلولیت تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: امروز به طور همزمان این واحدهای مسکونی در ۳۰ استان کشور افتتاح و واگذار شد.

img

نقش دانشجو در برون رفت از همه گیری کرونا چشمگیر است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، نقش دانشگاه و دانشجو در برون رفت از ایام پر التهاب همه گیری کرونا را موثر و بسیار چشمگیر و نیز یادگاری در صفحات زرین تاریح ایران دانست.

img

روند پيشرفت طرح‌هاي عمراني ملي شازند مطلوب است

استاندار مرکزی در سفر به شهرستان شازند و بازدید از طرح‌های مهم عمرانی این شهرستان گفت: روند پیشرفت طرح‌های عمرانی ملی در شهرستان شازند از توابع این استان مطلوب است و با وجود همه تنگناهای اقتصادی کارنامه خدمات دراین شهرستان نمره قبولی دارد.

img

موانع پیش روی باغ ۳۳ هکتاری رامسر برطرف شده است

حسین زادگان با اشاره به اینکه پروژه باغ ۳۳ هکتاری جزء اولویت های اصلی استان در توسعه گردشگری است، گفت: با پیگیری های صورت گرفته موانع پیش روی این پروژه مهم برطرف شده است.

img

بانک‌ها پرونده‌های پرداخت تسهیلات اشتغال را به‌سرعت رسیدگی کنند

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت پایش مستمر فعالیت بنگاه های اقتصادی و رسیدگی سریع بانک ها به پرونده‌های پرداخت تسهیلات اشتغال، فعال‌سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد را گامی در مسیر خودکفایی اقتصادی و توسعه فضای کسب و کار دانست.

img

دستور دهید مستندات تخلف فرزندم را ارائه دهند

وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشت: دستور فرمایید تا رسیدگی شود که اگر مدرکی دارند که فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه­‌ای را که متعهد به اجرا بوده، رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمایید. اینجانب در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌­شناسم.

img

مجازات بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه/ نقش حاکم شرع در تعیین مجازات

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) ضمن تشریح مجازات بد حجابی و بی حجابی گفت: مجازات بدحجابی با حاکم شرع است و او می‌تواند مجازات را موعظه تعیین کند

img

مادران قهرمان گرند اسلم

در مرحله یک چهارم نهایی تنیس اپن آمریکا سه مادر حضور دارند که این اتفاق بی‌نظیری در تاریخ «گرند اسلم» محسوب می‌شود.

آخرین اخبار
پایگاه خبری پیمان دوستی
پایگاه خبری مشق صلح
پایگاه خبری خبر گوهردشت
شبکه خبری شهروند البرز