سرویس اجتماعی
img

ایران به رغم تحریم ها دستاوردهای چشمگیری در توانمندسازی زنان داشته است

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: برغم اعمال تحریم‌های آمریکا که ناقض قوانین بین‌المللی، حقوق اولیه زنان و دختران، به‌ ویژه حق توسعه آنهاست، در ایران دستاوردهای چشمگیری در توانمندسازی زنان و دختران حاصل شده است.

img

سند جامع سلامت استان‌ها تدوین می‌شود

رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با بیان اینکه وظیفه این شورا هماهنگی، سیاستگذاری و مبدل‌سازی تکالیف بالادستی است، از تهیه و تدوین سند جامع سلامت استان‌ها خبر داد.

img

۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور منتقل شدند

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال ۲۱ زندانی ایرانی از جمهوری آذربایجان به کشور خبر داد.

img

فرهنگسازی برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها ضروری است

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه برای مهار مقاومت میکروبی باید قدم های اساسی برداریم، بر ضرورت فرهنگسازی در جامعه برای مصرف صحیح آنتی بیوتیک ها تاکید کرد.

img

داروی بیماران هموفیلی تامین شد

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تامین داروی بیماران مبتلا به هموفیلی خبر داد.

img

شهرداری آبیک در آماده باش زمستانه قرار دارد

شهردار آبیک از آماده باش نیروهای خدماتی جهت جلوگیری از بحران برف خبر داد.

img

اطلاع‌رسانی هوشمند و به‌موقع باعث تقویت احساس امنیت می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: با توجه به نقش موثر رسانه‌ها در هدایت و تنویر افکار عمومی، با اطلاع‌رسانی هوشمندانه و به موقع می‌توان احساس امنیت را در جامعه تقویت کرد.

img

تاکید یامین پور بر استفاده از ظرفیت سمن ها برای حل مشکلات جوانان

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در توئیتی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) در حل مشکلات جوانان، از مسئولان خواست تذکر اخیر رهبر معظم انقلاب در استفاده از مشارکت مردمی برای حل مسائل را جدی بگیرند.

img

۱۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

مدیرعامل صندوق امداد ولایت گفت: امسال ۱۹۹هزار تسهیلات اشتغال به ارزش یکهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و سایر خانواده های نیازمند در کشور پرداخت شده است.

img

۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از خانواده در بودجه ۱۴۰۱

معاون رییس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: دولت سیزدهم در بودجه سال ۱۴۰۱، ۱۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در نظر گرفته است.

img

مردمی کردن حفاظت از محیط زیست ضروری است

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مردمی کردن محیط‌زیست و کمک گرفتن از مردم برای حفاظت از محیط زیست اهداف سازمان است و وقتی دغدغه محیط زیستی را با مردم در میان می گذاریم با همدلی بیشتر به یاری طبیعت خواهند آمد.

img

اشتغال در صدر بیشترین درخواست ایثارگران قرار دارد

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و مراجعات بنیاد شهید و امور ایثارگران گزارشی از برپایی میز خدمت در سفرهای استانی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران ارائه داد و گفت: در مجموع بیشترین درخواست که بیش از ۳۰ درصد درخواست‌ها را شامل می‌شود در موضوع اشتغال بوده است.

img

تقویت بودجه جمعیت هلال احمر با کمک دولت و نمایندگان مجلس

رئیس جمعیت هلال‌احمر تلاش برای تحقق چهار محور برنامه‌های کاری خود، اصلاح ساختار هلال‌احمر به سمت عملیاتی شدن، تقویت بودجه جمعیت با کمک دولت و نمایندگان مجلس را به‌ عنوان رئوس فعالیت‌های هلال‌احمر در دوره مدیریت جدید برشمرد.

img

به دنبال تسهیل خدمات و تسریع دریافت مجوزهای کارآفرینی هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه دولت به دنبال تسهیل خدمات و تسریع دریافت مجوزهای کارآفرینی است و تلاش دارد موانع موجود در حوزه تولید و صادرات را برطرف کند، گفت: برای موضوع کارآفرینی زنان برنامه اشتغال در ۳۱ استان در هفته‌های آتی رونمایی و عملیاتی می شود.

img

دستگاه‌های عابربانک برای معلولان مناسب‌سازی شود

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: مناسب دستگاه‌های عابربانک یکی از دغدغه های این ستاد است و باید برای معلولان، نابینایان و سالمندان این مناسب‌سازی انجام گیرد.

img

تلاش‌ها برای همترازی پرداختی کارکنان قوه قضاییه ادامه دارد

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر پیگیری مجدانه و مستمر برای رسیدگی به وضعیت پرداختی‌ها به کارکنان قضایی گفت: در مسیر تلاش‌ها برای بهبود وضعیت پرداختی‌ها به کارکنان دستگاه قضایی به هیچ وجه نباید اقدامی صورت گیرد که زمینه سوءاستفاده و شعف دشمنان و بدخواهان را فراهم آورد.

img

ماموریت «گزینش» و «گزینش‌گران» در قوه قضاییه حساس‌تر است

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به ارتباط دستگاه قضایی با حقوق مردم و جامعه گفت: ماموریت «گزینش» و «گزینش‌گران» در قوه قضاییه مهم‌تر، حساس‌تر و متمایز است.

img

توانمندی علمی پزشکی قانونی کمک بزرگی به نظام سلامت کشور است

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: توانمندی، ظرفیت های علمی و دیتاهای آماری پزشکی قانونی اگر در تعامل با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد، علاوه بر آنکه باعث رشد و تعالی سازمان می شود کمک بزرگی هم به نظام سلامت و بهداشت و درمان کشور خواهد کرد.

img

مدیریت شهری توجه ویژه ای به تمامی ورزش ها دارد

دیدار اعضای هیئت والیبال شهرستان با دکتر دادخواه شهردار آبیک در دفتر شهردار برگزار شد.

img

کارت واکسن تقلبی فقط برای ۲۳ نفر صادر شده است

مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فقط برای ۲۳ نفر کارت واکسن تقلبی بدون انجام واکسیناسیون صادر شده که آنها را شناسایی کردیم و این عدد در مقابل ۱۲۰ میلیون واکسیناسیون بسیار ناچیز است.

img

حکم پرونده طلای شادی حداکثر تا ۲ ماه آینده اجرا شود

رئیس کل دادگستری استان تهران در بازدید از مجتمع قضایی شهید «باهنر» به سرپرست دادسرای ناحیه چهار ماموریت داد روند اجرای حکم پرونده موسوم به «طلای شادی» با حدود ۴۲۰۰ شاکی را شخصا پیگیری کند تا حکم این پرونده حداکثر طی دو ماه آینده اجرا شود.

img

حضرت زهرا(س) نماد روشنگری در برابر تحریف در اجتماع است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی نوشت: حضرت فاطمه زهرا (س) نماد پایداری و روشنگری در برابر تهدید و تحریف در اجتماع است.

img

تندیس شهید سلیمانی در میدان شهید سلیمانی آبیک رونمایی شد

در دومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی تندیس این سردار بزرگ با حضور مردم مؤمن و شهیدپرور آبیک و مسوولان این شهر رونمایی شد.

img

شهید سلیمانی با مردم مأنوس بود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ما با همان مردمی که شهید سلیمانی همواره ارتباط داشت و مأنوس بود، ارتباط داریم و باید تکلیف خود را در قبال شهید سلیمانی با خدمت به مردم انجام دهیم و الگوی سردار دلها خروجی و نتیجه مکتب دینی ما است.

img

شهید سلیمانی هیچ گاه از ولایت فقیه به عنوان ابزار سیاسی استفاده نکرد

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: شهید سلیمانی ولایت مدار بود اما هیچ گاه از ولایت فقیه به عنوان ابزار سیاسی استفاده نکرد.

img

توئیت خزعلی به مناسبت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی به مناسبت فرارسیدن دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی نوشت: چقدر جایتان خالیست، گرچه هستید در ذره ذره وجودمان!

img

طراحی الگوی ورزشی بومی‌سازی شده بر اساس مبانی طب‌ایرانی

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تدوین الگوی ورزشی بومی بر اساس مبانی طب ایرانی خبر داد.

img

لحظه‌ای در قصاص قاتلان ناجوانمرد شهید سلیمانی سستی نخواهد شد

رئیس کل دادگستری استان تهران با صدور بیانیه‌ای روز جهانی مقاومت و دومین سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و تاکید کرد که دادگستری کل استان تهران در قصاص قاتلان ناجوانمرد این شهید سعید و همراهان گلگون کفنش لحظه ای پای سست نخواهند کرد.

img

آغاز تولید انبوه درب های سکشنال در ایران برای اولین بار

مهدی میر دهقان در سمینار تست امنیت دربهای اتوماتیک که در سالن کارخانه ورنا در شهرک صنعتی صفا دشت برگزار شد، اظهار داشت: دربهاب سکشنال حدود 50 سال دارای قدمت و اصالت است.

img

باید درآینده سردار سلیمانی‌های دیگری تحویل جامعه دهیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر لزوم ادامه مکتب سردار سلیمانی گفت: باید بتوانیم با تربیت فرزندان در راه اسلام و رهبری کاری کنیم در آینده سردار سلیمانی‌های دیگری تحویل جامعه دهیم.

img

دشمنان از پیشرفت کشور هراس دارند

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر پیشرفت و جهش‌ کشور در عرصه‌های مختلف گفت: دشمنان از این حرکت شتابان هراس دارند و نمی خواهند ما به این حد از پیشرفت برسیم.

img

اعتباری برای راه‌اندازی ایستگاه‌های آلایندگی سنجی مازندران اختصاص نیافت

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: پیگیری‌های مستمر برای دریافت اعتبار راه‌اندازی ایستگاه‌های آلایندگی‌سنجی مازندران هنوز به سرانجام نرسید و هنوز هیچ بودجه‌ای به این موضوع مهم زیست‌محیطی مازندران اختصاص نیافته است.

img

توسعه و تقویت ملزومات طرح امداد و نجات در دستور کار هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نشست تخصصی با مسئولان کشوری و متخصصان حوزه بحران بر توسعه و تقویت همه‌جانبه‌ی ملزومات اجرایی شدن طرح امداد ونجات با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تاکید کرد.

img

مشاوره نیازمند تقویت مراکز تخصصی است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: مشاوره یکی از اصول مسلم پیشرفت جامعه و از عوامل موثر برای تقویت مراکز مشاوره تخصصی برای تقویت بنیان خانواده است که باید با جدیت آن را دنبال کنیم.

img

یوم الله ۹ دی یاد آور خروش و غرش رعد آسای امتی با بصیرت است

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست در پیامی سالگرد حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را تبریک گفت.

img

تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران تامین اجتماعی اجرا می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با وجود الزام قانونی و تصریح بخشنامه مشترک سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه، تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران سازمان تأمین اجتماعی و مجموعه‌های تابعه معطل مانده بود که با صدور دو بخشنامه مطالبات برحق این جمعیت به زودی اجرا خواهد شد.

img

بانوان فعال در مشاغل اقتصادی شناسایی شده‌اند

مشاور زنان و امور خانواده وزیر صنعت، معدن و تجارت(صمت) گفت: از طریق ۱۰ انجمن تمامی بانوان فعال در مشاغل اقتصادی که با وزارت صمت ارتباط دارند شناسایی شده‌اند.

img

نهم دی روز نه‌ گفتن به سران فتنه و آری‌ گفتن به نظام‌ اسلامی است

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پیامی فرارسیدن سالروز حماسه ۹ دی ۸۸ را گرامی داشت و گفت: نهم دی، روز نه گفتن ملت ایران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی است.

img

اعزام نخستین گروه زائران ایرانی به سوریه از هفته آینده

رییس سازمان حج و زیارت گفت: بر اساس هماهنگی‌ها، نخستین گروه از زائران ایرانی پس از یک وقفه چند ساله، هفته آینده به سوریه اعزام خواهد شد.

img

هلال احمر ایران به دنبال دیپلماسی سلامت است

رییس جمعیت هلال احمر ایران گفت: نگاه ما این نیست که به چه کسی کمک می‌کنیم بلکه در هر جای دنیا انسان نیازمند و مظلومی باشد مورد حمایت قرار می‌گیرد ما معتقدیم دیپلماسی سلامت یکی از بهترین انواع دیپلماسی است.

img

دادگاه مطبوعات این هفته مجرم نداشت

سخنگوی هیات منصفه جرایم سیاسی و مطبوعاتی گفت: این هفته در دادگاه مطبوعات به دو پرونده جرم مطبوعاتی رسیدگی شد و طبق نظر هیات منصفه متهمان هر دو پرونده مجرم شناخته نشدند.

img

حمایت علما نقش عمده‌ای در افزایش اعتبار هلال احمر دارد

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حمایت علما از هلال احمر نقش عمده‌ای در افزایش اعتماد مردم دارد، گفت: هر چقدر این اعتماد بیشتر باشد اعتبار هلال احمر نیز بالاتر می‌رود و این یک نوع سرمایه‌ی اجتماعی بسیار ارزشمند است.

img

با همکاری دانشگاه علمی‌کاربردی درصدد توانمندسازی زنان هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه هدف معاونت آسیب زدایی و توانمندسازی بخصوص در مورد زنان خودسرپرست و سرپرست خانوار است، گفت: تلاش می‌کنیم برای تحقق این اهداف از جایگاه و موقعیت دانشگاه‌ها بخصوص دانشگاه جامع علمی کاربردی بهره ببریم.

img

اعلام نظر سازمان مردمی حفاظت از حیوانات در خصوص حواشی سگ های بلاصاحب

سازمان مردمی حفاظت از حیوانات که مرجع رسمی در موضوع حمایت از حیوانات محسوب می شود گفت: اخیرا شاهد حواشی و اختلاف نظرهای زیادی در خصوص تعارض سگ های بلاصاحب با جوامع انسانی و گونه های حیات وحش هستیم که پررنگ کردن سهوی/عمدی این موضوع موجب شده بسیاری از کاستی ها و معضلات اصلی محیط زیست کشور در سایه ای از بی توجهی قرار گیرد.

img

پوشش بیمه‌ای مانع افزایش قیمت دارو می‌شود

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ارز ترجیحی باعث فساد می‌شود، گفت: پیشنهاد ما برای جلوگیری از افزایش قیمت دارو پوشش بیمه‌ای یا صدور کارت سلامت است.

img

شبکه‌سازی گفتمان فاطمی به سراسر کشور گسترش می‌یابد

رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: شبکه‌سازی گفتمان فاطمی تاکنون در چهار استان انجام شده است و این روند تا پایان امسال در تمامی استان‌های کشور ادامه خواهد یافت تا گفتمان فاطمی به‌صورت نظام‌مند، منسجم و بدون موازی‌کاری اجرایی شود.

img

خاموشی فلرها در عسلویه الزامی شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: برای بهبود وضعیت آلایندگی‌ها درعسلویه خاموشی فلرها ( مشعل ها) و و بهبود سیستم‌های کاهش آلاینده‌های صنایع در این منطقه الزامی شد.

img

بکارگیری اورژانسی‌ها به عنوان راننده شبکه بهداشت منطقی نیست

رئیس اورژانس کشور گفت: رانندگی در اورژانس پیش بیمارستانی بعنوان شغل پرسنل اورژانس نیست بلکه یکی از شرایط احراز شغل فوریت پزشکی است.

img

۲۳۰۰ وکیل نیکوکار به مددجویان کمیته امداد ارائه خدمات می دهند

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) از همکاری ۲۳۰۰ وکیل نیکوکار برای ارایه خدمات به مددجویان این کمیته خبر داد و گفت: با توجه به ماده ۱۶ و ۱۷ اساسنامه کمیته امداد در دفاتر استان های سراسر کشور میز خدمت حقوقی تشکیل و به مددجویان ارایه خدمت می کنند.

img

ارتقای سواد مالی موجب کاهش ضرر مردم در بازار سرمایه می‌شود

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اشاره به اهمیت آرامش بازار و مردم جامعه نسبت به مسائل اقتصادی گفت: ارتقای آگاهی‌های عمومی جامعه نسبت به مسائل حقوقی بازار سرمایه و ارتقای سواد مالی موجب کاهش ضرر در بازار سرمایه می‌شود.

img

آماده سازی میدان شهید سلیمانی جهت نصب المان شهید سلیمانی در سالگرد شهادت ایشان

آغاز عملیات زیبا سازی و بهینه سازی ورودی‌ها و میادین شهر؛ توجه به سیما و منظر شهری از جمله نیازهایی است که باید همواره مدنظر مسوولان شهری قرار گیرد.

img

افشای اسناد طبقه‌بندی شده جرم است

سخنگوی قوه قضاییه گفت: افشای اسناد طبقه بندی شده جرم محسوب می‌شود و چنانچه فردی اقدام به انتشار این اسناد کند قابل تعقیب است.

img

شدت گرد و غبار مدارس قصرشیرین را تعطیل کرد

فرماندار قصرشیرین گفت: مدارس ۲ نوبت صبح در ساعت ۱۱ و شیفت بعد ازظهر این شهرستان امروز سه‌شنبه به دلیل گرد و غبار شدید و شرایط جوی و آلودگی هوا تعطیل شد.

img

شش میلیون و ۹۰۰ هزار شاغل فاقد بیمه در کشور داریم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، فلسفه ایجاد این سازمان از منظر حاکمیتی را فراهم شدن فرصت برابر برای بیمه شدن همه مردم برشمرد و گفت: حدود ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر شاغل فاقد بیمه در کشور داریم که باید این افراد از خدمات بیمه برخوردار باشند.

img

بسته‌های حمایتی و تسهیلات به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه پرداخت می‌شود

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به پیگیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تصویب ارائه بسته‌های حمایتی و تسهیلات رفاهی و مالی به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خبر داد.

img

برای اعمال مجازات جایگزین حبس از ظرفیت‌های قانونی استفاده شود

رئیس قوه قضاییه گفت: از ظرفیت‌های قانونی موجود برای توسعه اعمال مجازات‌های جایگزین حبس با محوریت خدمات اجتماع محور و عام‌المنفعه استفاده شود.

img

خدمات الکترونیک قضایی به ایرانیان خارج از کشور ارائه می‌شود

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات آمادگی دارد خدمات الکترونیکی خود را در اختیار سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایران قرار دهد تا همه ایرانیان خارج از کشور بتوانند از خدمات الکترونیک قضایی بهره‌مند شوند.

img

درصورت عدم تغییر ریل جمعیتی با بحران‌های بزرگی مواجه می‌شویم

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحران جمعیت مساله‌ای ملی و فراملی است، افزود: همه برنامه‌ها از این پس باید در جهت فرزندآوری باشد و اگر تا کمتر از یک دهه آینده نتوانیم ریل را عوض کنیم با بحران بزرگی در عرصه های مختلف مواجه خواهیم شد.

img

رسانه ها اتاق فکر و قلب تپنده هر جامعه ای محسوب می شوند

دیدار اعضای خانه مطبوعات شهرستان آبیک با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

img

بیش از ۲۱ هزار ماموریت امدادی در سال جاری انجام شد

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که ماموریت های هلال احمر در حوزه های مختلف رشد داشته، از انجام بیش از ۲۱ هزار ماموریت امدادی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

img

قاعده هرم جمعیتی کشور در حال کوچک شدن است

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بر اساس آخرین سرشماری کشوری سال ۱۳۹۵، قاعده هرم جمعیتی کشور در حال کوچک شدن است، گفت: جمعیت باید مدیریت شود و ما در هشت سال فرصتی که داریم باید مشکل جمعیت را جبران کنیم.

img

مکان‌های ورزشی به پایگاه مبارزه با مواد مخدر تبدیل می‌شوند

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه این وزارتخانه در امر مبارزه با مواد مخدر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، گفت: ۲۸ هزار مکان ورزشی، ۱۴ هزار هیات ورزشی و ۳۷۰۰ سمن ورزشی در اختیار امر مبارزه با مواد مخدر خواهند بود، ضمن اینکه خانه های ورزش روستایی و عشایری هم پای کار هستند.

img

هنر خوشنویسی ایران ثبت جهانی شد

گفتگو با سیدعلی رئیسی، محقق و نویسنده در خطه هنر و عرفان

img

رقابت ۲۰۰ نخبه در چهل وچهارمین دوره مسابقات قرآنی

رییس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری چهل وچهارمین دوره مسابقات حضوری قرآن کریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دو بخش خواهران و برادران از ۲۹ آذر تا سوم دی ماه با حضور ۲۰۰ نخبه قرآنی خبر داد.

img

ماموریت مهم سازمان بهزیستی و هلال‌احمر جلب مشارکت اجتماعی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ماموریت مهم سازمان بهزیستی کشور و جمعیت هلال احمر جلب مشارکت اجتماعی با همکاری یکدیگر است.

img

نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با ناهنجاری‌های اجتماعی قرار دارد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با فساد، جرایم و ناهنجاری‌ها در جامعه قرار دارد و این سطح برخورد و تعامل با مردم و مبارزه با ناهنجاری‌ها و مفسدان زمینه‌های بروز آسیب و ارتکاب جرم را نیز افزایش می‌دهد.

img

اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض ساخت مسکن محرومان در بودجه ۱۴۰۰

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به تکلیف کمیته امداد برای ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان در چهار سال آینده گفت: باید در لایحه بودجه ۱۴۰۱ تسهیلات بلاعوض ۱۰۰ میلیون تومانی برای مسکن محرومان پیش‌بینی شود.

img

مجموعه فلرهای شرق کارون بزودی خاموش می‌شوند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: مجموعه فلرهای (مشعل های) شرق کارون در چهار استان فارس، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بزودی به طور کامل خاموش می‌شوند.

img

فلرها و فاضلاب مهمترین مشکلات محیط زیست استان بوشهر است

استاندار بوشهر گفت: در زمان حاضر سوختن فلرها (مشعل‌های مناطق نفتی و گازی) و رهاشدن پساب فاضلاب بدون تصفیه از مهم‌ترین مشکلات زیست محیطی این استان به شمار می‌رود.

img

حمایت هلال‌احمر از طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های تحصیلی

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از انعقاد قرارداد ۱۵ طرح پژوهشی با پژوهشگران و اساتید دانشگاه در چارچوب محورهای پژوهشی این جمعیت در سال جاری و انعقاد چهار قرارداد تازه به مناسبت هفته پژوهش خبر داد.

img

ایران همچنان با موانع بین‌المللی برای پیشگیری و مقابله با فساد روبروست

وزیر دادگستری با اشاره به اقدامات ایران در زمینه پیشگیری و مبارزه با فساد گفت: با وجود این اقدامات برجسته، جمهوری اسلامی ایران همچنان با چالش‌ها و موانع بین‌المللی معینی در زمینه پیشگیری و مقابله با فساد روبروست.

img

بودجه معاونت امور زنان وخانواده ۱۸ درصد افزایش یافت

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی از افزایش ۱۸ درصدی بودجه این معاونت در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

img

ثبت نام متقاضیان سفر سوریه از ۲ هفته آینده آغاز می شود

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین برنامه ریزی ها برای سفر سوریه گفت: ثبت نام از متقاضیان این سفر زیارتی حداکثر ظرف دو هفته آینده آغاز می شود.

img

بانک مرکزی مصادیق و بخش‌های اخلال در مسائل ارزی را روشن کند

رئیس قوه قضاییه باتاکید براینکه بانک مرکزی مشخصاً مصادیق و بخش‌های اخلال در مسائل ارزی را روشن کند، گفت:بر اساس اعلام اخیر بانک مرکزی مبنی بر تحقق اخلال در مسائل ارزی، دادستانی تهران به موضوع ورود داشته؛ برخی دستگیر و برخی تحت تعقیب قرار گرفتند همچنین تعدادی از حساب‌ها مسدود شده است.

img

۱۱ درصد پرونده‌های قاچاق کشور در سیستان و بلوچستان تشکیل می‌شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱ درصد از کل پرونده‌های قاچاق کشور در تعزیرات حکومتی استان تشکیل و پیگیری می‌شود و این اداره کل بیشترین وصولی نسبت به محکومیت را به خود اختصاص داده است.

img

نرخ رشد پرستاران در کشور ۳ برابر شده است

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نرخ رشد پرستاران در کشور از دهه ۹۰ تاکنون سه برابر شده است.

img

گزارش‌های سازمان بازرسی به مراجع قضایی خارج از نوبت رسیدگی می‌شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: مطابق قانون باید گزارش‌های ارسالی سازمان بازرسی به مراجع قضایی خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد بنابراین مواردی که بدون ذکر دلیل، دچار اطاله شده منعکس شود تا شخصا موضوع را پیگیری کنم.

img

حجم بالای ورودی پرونده‌ها عمده مشکل مجموعه قضایی استان تهران است

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: عمده مشکل مجموعه قضایی استان تهران و دادگاه تجدیدنظر، حجم بالای ورودی پرونده‌ها است و در عین حال به موضوع رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های معوقه و مانده تاکید ویژه داریم.

img

۹هزار پرستار دچار عوارض طولانی و فرسایشی کرونا هستند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران گفت: ۹هزار پرستار دچار عوارض طولانی و فرسایشی کرونا هستند و باید به مشکلات آنان رسیدگی کرد، کسانی که به ظاهر بیماری را پشت سر گذاشته‌اند اما همچنان با عوارض آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

img

۹ طرح در حوزه بانوان لرستان مصوب شد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت : اختصاص اعتبار به ۹ پروژه در حوزه بانوان از مصوبات این سفر به استان لرستان است.

img

سایت پسماند صنعتی قم به زودی فعال می‌شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: عملیات احداث و راه اندازی سایت تخصصی پسماند ویژه و صنعتی این استان درفاز نخست تقریبا به اتمام رسیده و به زودی آماده پذیرش می‌شود.

img

برای ارتقای جامعه پرستاری تلاش خواهیم کرد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام توان و تلاش خود را برای ارتقای جامعه پرستاری انجام خواهیم داد و این موضوع را در عمل خواهید دید.

img

رصد محل هزینه‌کرد کمک‌های مردمی با اجرای طرح امداد هوشمند و کارآمد

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ه) گفت: با اجرای طرح امداد هوشمند و کارآمد، امکان رصد و رهگیری کمک‌های مردمی و نحوه هزینه‌کرد کمک‌ها فراهم می‌شود.

img

فرمانده ارتش به سردار اشتری تبریک گفت

فرمانده کل ارتش تصویب طرح جامع ساختار و سازمان جدید فرماندهی کل انتظامی کشور را به سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی تبریک گفت.

img

عبدالله عبدی با دو کد ملی کیست

ثبت احوال و مرجع قضایی ثبت شرکت ها برای تنویر افکار عمومی اعلام کند چطور احدی به نام عبدالله عبدی توانسته دو کد ملی داشته باشد و با دو هویت مختلف دست به کارهای بازرگانی و تجاری و کلان اقتصادی بزند.

img

توانمندسازی مردم اولین گام مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

استاندار کرمانشاه اولین گام برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی را توانمند کردن مردم حاشیه‌نشین عنوان کرد و گفت: برای دستیابی به این مهم که کار بسیار پیچیده‌ای است به بررسی‌های کارشناسی در همه سطوح نیازمندیم.

img

دستورالعمل تشکیل مجتمع ویژه جرایم اقتصادی اصلاح شود

معاون اول قوه قضاییه به رویه‌های موجود در کارشناسی، انتقاد و در عین حال بر لزوم اصلاح دستورالعمل «تشکیل مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی» تاکید کرد.

img

لزوم تهیه نقشه‌ راه محیط‌زیست برای هدفمندی تعاملات بین‌المللی

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تأکید بر تعامل و همکاری در زمینه محیط زیست در حوزه بین المللی گفت: برای هدفمندی این تعاملات باید نقشه راه محیط زیست تهیه شود.

img

مهارت آموزی در نظام آموزشی از ضروریات است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مهارت آموزی در نظام آموزشی را از ضروریات دانست و گفت: مهارت حلقه مفقوده نظام آموزشی کشور است که می‌تواند مشکلات در حوزه اشتغال را حل کند.

img

هم‌افزایی و مشارکت عامل ارتقاء دانش و بهبود عملکرد در حوزه زنان است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با ابراز خرسندی از حضور به موقع و فعال نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در حوزه زنان گفت: هم‌افزایی و مشارکت در راستای اجرایی کردن طرح‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده معاونت امور زنان عامل ارتقاء سطح دانش و بهبود عملکرد در حوزه زنان است.

img

۳۵۵ گونه بیماری نادر در کشور وجود دارد

رییس هیات مدیره بنیاد بیماران نادر ایران با بیان اینکه در کشور، ۳۵۵ گونه بیماری نادر وجود دارد که «اس ام ای» یکی از این گونه‌ها است، گفت: بر اساس آمار و اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، نزدیک به ۶ تا ۸ هزار گونه بیماری نادر در جهان وجود دارد.

img

تسهیل شرایط ضمانت تسهیلات پرداختی به مددجویان نهاد های حمایتی

تضامین ارائه شده به شعب بانک توسعه تعاون برای پرداخت تسهیلات به مددجویان نهاد های حمایتی تسهیل شد.

img

با کار و تلاش امید آفرینی را در دل مردم زنده کنیم

شهر آبيک در يک ماه اخير با وجود شهردار و شوراي جهادي خود شاهد تحولات خوبي در سطح شهر بوده، تحولات فرهنگي و عمراني گويي نشاط تازه اي در دل اين شهر دميده و شور و اميد آفريني رنگي تازه به چهره آبيک شهر علم و ادب با مردماني ولايي داده است.

img

بازخوانی فرهنگ ایثار و شهادت موتور حرکت در سازمان تامین اجتماعی می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بازخوانی فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد موتور حرکت در سازمان تامین اجتماعی می‌شود.

img

کمک‌های مردمی به حوزه معلولیت و آسیب اجتماعی هدایت شود

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: جمع‌آوری ۴۰۰ میلیارد تومان کمک مومنانه در استان به پشتوانه مردم رقم خورده لذا نیاز است که خیریه‌ها و کمک‌های مردمی به حوزه معلولیت و آسیب‌های اجتماعی هدایت شوند.

img

بهترین مکتب، «ایثار» و «شهادت» است

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در یادواره شهدای وکیل و حقوق‌دان در تالار اندیشه حوزه هنری گفت: زندگی انسانی که برای بندگی آفریده شده از مسیر ایثار ادامه دارد و بر همین اساس بهترین مکتب، «ایثار» و «شهادت» است.

img

بدون حمایت داوطلبان خدمت به مردم امکان پذیر نیست

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: هرجا که داوطلبان در کنار نهادهای خدمتگزار از جمله هلال‌احمر ایستادند، توفیق خدمت شایسته‌تر حاصل شده و بدون حمایت‌های داوطلبان و خیرین، خدمت به مردم در حوادث و بحران‌ها در این سطح و وسعت، امکان پذیر نبود.

img

به دنبال کار تبلیغی نیستیم

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با بیان اینکه بر اداره علمی زندان‌ها اصرار خواهم داشت، گفت: قرار نیست در اداره زندان‌ها به دنبال کار تبلیغی باشیم.

img

کمیته امداد هوشمند می‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه در حال آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای الکترونیک کردن فعالیت‌های این نهاد هستیم،گفت: با هوشمندسازی کمیته امداد، همه فعالیت‌ها داخلی و ارائه خدمات آن در بستر الکترونیک قرار خواهد گرفت.

img

برنامه تحولی دادسراها تدوین می‌شود

دادستان کل کشور با اشاره به برنامه تحولی دستگاه قضا که مورد تاکید مقام معظم رهبری و روسای پیشین و کنونی قوه قضاییه است، گفت: برنامه تحولی در دادسراهای سراسر کشور در حال تدوین است.

img

بسیاری از معلولان نه توان‌یاب بلکه توان بخشند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی با تاکید بر اینکه بسیاری از معلولان نه توان‌یاب، بلکه توان بخشند، تصریح کرد: زنان معلول در این بخش خوش درخشیدند.

img

کارگاه آموزشی ویژه رانندگان تاکسی برگزار شد

دکتر دادخواه ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس هماهنگی های به عمل آمد توسط واحد حمل و نقل این کارگاه در جهت آگاهی دهی هر چه بیشتر رانندگان این شهر برگزار شد.

img

مشارکت حداکثری مردم در مناسب‌سازی لحاظ شود

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: درموضوع مناسب‌سازی اهمیت مشارکت حداکثری مردم درنظامات توسعه پایدار شهرها و توجه به محیط‌های فیزیکی و غیرفیزیکی باید در دستور کار قرار گیرد.

img

۱۳۵ بیمار کرونایی در قم بستری هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قم گفت: ۱۳۵ بیمار کرونایی در مراکز درمانی این استان بستری هستند که ۲۳ تن از آنان بَدحال می‌باشند.

img

رسیدگی به وضعیت تحصیلی و فرهنگی فرزندان شهدا و ایثارگران تکلیف است

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرزندان شهدا و ایثارگران نور چشم حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هستند و رسیدگی به وضعیت تحصیلی و فرهنگی این عزیزان یک تکلیف است.

img

همراهی مردم و رسانه ها سطح ذخایر خون را افزایش داد

سخنگوی سازمان انتقال خون با تقدیر از همراهی مردم و رسانه ها گفت : این همراهی و موج رسانه ای زمینه ساز بهبود مشارکت مردم برای اهدای خون و افزایش سطح ذخایر خونی در سراسر کشور شد.

img

دستگاه قضایی پشتیبان دولت در مبارزه با فساد و رفع موانع تولید است

دادستان کل کشور با بیان اینکه همه باید به دولت سیزدهم در جهت حل مسائل مشکلات بخش تولید که دشمن در جنگ اقتصادی آنرا نشانه گرفته است، کمک کنند، گفت: دستگاه قضایی پشتیبان دولت سیزدهم در مبارزه با فساد و رفع موانع تولید است.

img

دشمنان سبک زندگی در کشورهای اسلامی را نشانه گرفته‌اند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دشمنان سبک زندگی در کشورهای اسلامی را نشانه گرفته‌اند، افزود: باید تلاش کنیم شیوه حرکت، زندگی، تعامل و تصرفات ما جنبه‌های معنوی خود را از دست ندهد و یکی از این موارد حفظ جایگاه، آثار و آن میراثی است که شهدا برای ما بجای گذاشتند.

img

مردم در مطالبات به حق خود اجازه رخنه بدخواهان را ندهند

رئیس قوه قضاییه با اشاره به مطالبات مردم اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خوزستان در زمینه آب، این مطالبات را به حق و درست دانست اما در عین حال گفت: مردم متدین و موقعیت‌شناس باید مراقب تحرکات دشمن باشند و در پیگیری مطالبات صنفی اجازه ندهند بدخواهان در صفوف آنها رخنه کنند.

img

هلال‌احمر کنترل مبادی مرزی را تشدید می‌کند

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها تداوم یابد، از تشدید کنترل مبادی مرزی به‌منظور جلوگیری از ورود کرونا به کشور خبر داد.

img

قم می تواند به عنوان الگوی محیط زیستی در کشور مطرح باشد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: شهر قم با توجه به ظرفیت های عظیم علمی و معنوی، می تواند بر اساس سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی به عنوان الگوی محیط زیستی در کشور مطرح باشد.

img

مشکلات شهرک قدس مورد بررسی و بازدید قرار گرفت

دکتر دادخواه شهردار آبیک طی بازدید از (شهرک قدس) و دیدار با اهالی خیابان شهدای قدس به بررسی مشکلات این شهرک پرداخت.

img

رفع موانع تولید در سرلوحه راهبردهای تکلیفی است

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: رفع موانع برای فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی سرلوحه راهبردهای تلکیفی است و تامین اجتماعی همه تلاش خود را در این راستا به کار گرفته است.

img

تابلو فرش مقاومت شهدای ایلام تقدیم رهبر معظم انقلاب شد

فرمانده سپاه امیر المومنین (ع) گفت: تابلو فرش نماد مقاومت و ایثار سه هزار شهید ایلام تقدیم رهبر معظم انقلاب شد و مورد رضایت ایشان قرار گرفت.

img

دیپلماسی قضایی راهی برای درک متقابل کشورها است

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر با اعلام آمادگی ایران برای گفت وگوهای حقوق بشری و همکاری‌های قضایی میان تهران - وین گفت: دیپلماسی قضایی راهی برای درک متقابل و کمک به حل معضلاتی است که از طرق سیاسی امکانپذیر نیست.

img

امید و زنده دلی را باید بیش از گذشته، با خدمت صادقانه در دل مردم زنده کنیم

به مناسبت هفته بسیج دکتر دادخواه به همراه اعضای شورای اسلامی شهر به دیدار حوزه بسیج خواهران شهر آبیک رفتند.

img

واکسن رازی کووپارس مشتریان پروپا قرص خارجی دارد

رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اعلام کرد که واکسن «رازی کووپارس » تولیدی این موسسه برای پیشگیری از کرونا جزو بهترین واکسن های دنیا بوده و مشتریان های پر و پا قرص خارجی دارد.

img

فرزند حاصل از ازدواج دایم زن ایرانی ومرد خارجی شناسنامه ایرانی می‌گیرد

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قم گفت: فرزندان مادر ایرانی که در قم برای اخذ شناسنامه اقدام کرده اند، همگی حاصل ازدواج دایم بوده و اغلب دارای پدران عراقی هستند که با اقوام خود در ایران ازدواج کرده‌اند.

img

چالش‌های محیط‌زیست کشور باید به فرصت‌های جدید تبدیل شوند

سرپرست معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست، همفکری با گروه‌های متخصص و باتجربه را رویکرد جدید این سازمان عنوان کرد و گفت: چالش‌های محیط زیست را باید به فرصت‌های تازه‌ برای کشور تبدیل کنیم.

img

مشکل‌گشایی در همه مسائل با همت بلند، درست‌اندیشی و توکل به خدا

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با تبریک هفته بسیج،«همت بلند، خردمندی، درست‌اندیشی و توکل به خدا» را ابزارهای تجربه‌شده برای غلبه بر مشکلات کشور دانستند.

img

جلسه ستاد معاینه فنی خودروهای سبک شهرستان آبیک برگزار شد

با توجه به اهمیت معاینه فنی خودروهای سبک‌جلسه معاینه فنی خودروهای سبک شهرستان آبیک برگزار شد.

img

پوشش وسیع واکسیناسیون با کمک بسیج بی‌نظیر است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پوشش وسیع واکسیناسیون علیه کرونا با کمک نیروهای بسیجی و مردم ایران در دنیا بی‌نظیر است.

img

برنامه جامع معاونت امور زنان و خانواده بزودی رونمایی می‌شود

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از رونمایی برنامه جامع این معاونت در حوزه زنان و خانواده در هفته های آتی خبر داد و گفت: کارگروه‌های تخصصی در دو بخش توانمندسازی زنان و آسیب زدایی مشغول به فعالیت هستند.

img

سرپرست پژوهشکده محیط‌زیست و توسعه پایدار منصوب شد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، در حکمی روانبخش شیردم را به عنوان سرپرست پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد.

img

تا ۲ سال آینده هیچ نقطه حادثه خیزی در کشور نخواهیم داشت

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه طی دو سال آینده با کمک شهرداری‌ها هیچ نقطه حادثه خیزی در کشور نخواهیم داشت، گفت: امروز راهداری کشور با ۳۰ هزار نفر جمعیت و هزاران راهدارخانه در سراسر کشور فعالیت می‌کند.

img

پیر حسین کولیوند رییس هلال احمر شد

رییس جمهوری در حکمی پیرحسین کولیوند را به عنوان رییس جمعیت هلال احمر منصوب کرد.

img

افزایش ۶۶ درصدی اهدای عضو در ۶ ماه نخست سال جاری

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اهدای عضو بستگی به روحیه ایثار یک ملت دارد، گفت: شیوع کرونا سبب شد در سال ۹۹، افت چشمگیری در اهدای عضو داشته باشیم اما آمارها از رشد ۶۶ درصدی آن در ۶ ماه نخست سال جاری نسبت به سال ۹۹ حکایت دارند.

img

به «بيمه ملت» اتکـــا کنيد

بيمه اتکايي نوعي بيمه است که به موجب آن بيمه‌گر مستقيم، بيمه‌گر اتکايي را در نتايج مالي تعهدات بيمه خود به روش‌هاي مختلف مشارکت مي‌دهد. با بيمه اتکايي خطر بين چندين شرکت بيمه در داخل و خارج از کشور تقسيم مي‌شود، بنابراين در صورت بروز خسارتي بزرگ وضعيت مالي يک شرکت با مخاطره روبه‌رو نخواهد شد، به عبارت ساده‌تر «بيمه اتکايي يعني تقسيم ريسک و توزيع خطر».

img

زیباسازی ورودی شهر در دستور کار شهرداری آبیک قرار گرفت

دکتر دادخواه در جلسه ای با مسوولان زیبا سازی شهرداری آبیک با بیان این مهم که یکی از نیازهای اصلی و اساسی شهر آبیک نداشتن منظر مناسب و زیبا در ورودی ها و سطح شهر می باشد اظهار کرد:باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشیم چرا که به عنوان ورودی استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

img

فرمانده ناجا از تلاش‌های مدافعین سلامت قدردانی کرد

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته مدافعین سلامت برای مقابله با ویروس منحوس کرونا قدردانی کرد.

img

پرداختی سازمان‌های حمایتی به کودکان کار کمتر از درآمد آنها است

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: آنچه در سازمان‌های حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد براساس قوانین بودجه به کودکان کار پرداخت می‌شود، معمولا کمتر از آن چیزی است که کودکان کار و خانواده‌های آنها درآمد دارند.

img

دولت و مجلس در تامین بودجه بخش قضایی همراهی کنند

معاون اول قوه قضاییه گفت: از مجلس و دولت می خواهیم در موضوع استخدام کارکنان شورای حل اختلاف و موضوع بودجه با قوه قضاییه همراهی کنند.

img

ورزش سبب آرامش و نشاط جامعه خواهد شد

صبح امروز شهردار آبیک در پارک مادر حضور یافت و همراه شهروندان آبیکی به ورزش پرداخت.

img

مراسم تجلیل از برگزیدگان بیمه ملت به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی برگزار شد

طی مراسمی از برگزیدگان فرهنگی بیمه ملت با حضور دکتر دلفراز مدیرعامل، دکتر بهروز اسدنژاد رییس هیات‌مدیره و معصومه معصوم‌بیگی عضو هیات‌مدیره و ناظر معاونت برنامه‌ریزی و نوآوری به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی تجلیل به عمل آمد.

img

نیروهای امداد ونجات مشغول بازارزیابی مناطق زلزله‌زده هرمزگان هستند

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر گفت، نیروهای امداد ونجات مشغول لگه‌گیری و بازارزیابی روستاها و مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان هستند.

img

وصول ۴۹ هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی طی دو سال گذشته

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه ۴۹ هزار میلیارد تومان از مطالبات بانکی طی دو سال گذشته با اجرای ثبت وصول شد، گفت: تا کنون اقدامات خوبی در جهت وصول مطالبات بانک ها انجام و مبالغی به طور کامل تسویه شده و دولت خود پیش قدم است و دستگاه قضایی نیز با دولت همکاری خوبی دارد.

img

تحول در حوزه زنان و خانواده با هم افزایی و تعامل بیشتر ایجاد می شود

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: می توانیم با هم‌افزایی، تعامل بیشتر، تقسیم کار و تعریف یک حرکت مردمی، تحول خوبی را در حوزه زنان و خانواده ایجاد کنیم.

img

حمایت از ۱۸۰ اثر فرهنگی - آموزشی سمن‌ها در حوزه ازدواج و خانواده

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان از حمایت تولید ۱۸۰ اثر فرهنگی - آموزشی با موضوع ازدواج و خانواده به همت سمن‌ها (سازمان‌های مردم نهاد) جوانان در هفت ماه گذشته سال جاری در استان‌ها خبر داد.

img

نمایندگان بر اجرای قانون حمایت از معلولان تاکید دارند

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از استماع گزارش رئیس سازمان بهزیستی کشور در مورد برنامه‌ها و سیاست‌های این سازمان خبر داد و گفت: نمایندگان بر ضرورت توجه به اولویت‌بندی‌ها در سازمان مانند ایتام، کودکان و زنان بدسرپرست و اجرای قانون حمایت از معلولان تاکید کردند.

img

توریسم، تحصیل و تجارت، اولویت های اصلی توسعه استان

سید محمود حسینی پور، با بیان این که گردشگری و تجارت از اولویت های اساسی استان است، گفت: با تلاش و عزم جهادی می توان مازندران را به عنوان الگوی استانی تمدن ایرانی و اسلامی معرفی کرد.

img

نوجوان فداکار آبیکی صاحب یک خیابان شد

یازده سال می گذرد از روزی كه نوجوان ۱۷ ساله آبیكی به خانواده اش خبر از گرفتن كارت اهدای عضو داد.

img

نسخه 7 بندي براي درمان 45 ميليون بيمه شده سازمان تامين اجتماعي

نظام ارجاع بايد پيگيري شود چرا كه باعث مي شود هزينه هاي درمان 20 تا 50 درصد كاهش داشته باشد.

img

مجوز بکارگیری ۵۳۹ نیروی قرارداد کارمعین برای شهرداری‌ها صادر شد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از صدور مجوز بکارگیری ۵۳۹ نیروی قرارداد کار معین برای تعدادی از شهرداری‌های استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، فارس و هرمزگان خبر داد.

img

کارگروه رفع مشکلات بیمارستان میلاد تشکیل می‌شود

سرپرست سازمان تامین اجتماعی به صورت سرزده از بیمارستان میلاد بازدید کرد و دستور داد تا کارگروه رفع مشکلات پرسنلی و ارتقای خدمات این بیمارستان تشکیل شود.

img

اصل و بنای کار شوراهای حل اختلاف مصالحه است

رئیس دیوان عالی کشور به مهمترین مزیت شوراهای حل اختلاف اشاره کرد و گفت: کار شوراهای حل اختلاف حکم دادن نیست بلکه صلح و سازش و اصل بر مصالحه است و اگر به نتیجه برسد مرضی خداوند است.

img

وبینار پنجم تحول دیجیتال به میزبانی بیمه ملت برگزار شد

پنجمین وبینار از سلسله وبینارهای تحول دیجیتال در صنعت بیمه روز دوشنبه 17 آبان‌ماه 1400 برگزار شد.

img

پارک بنیاد تجهیز و نوسازی می شود

دکتر دادخواه شهردار آبیک در بازدید از پارک بنیاد این شهر با تاکید بر ایجاد فضای سالم و مفرح در پارک‌ها گفت: باید تلاش،کنیم‌تجهیزات پارک های شهر بازسازی و مورد نوسازی قرار گیرد.

img

ضرورت تامین امنیت زائران ایرانی در سفر به سوریه

رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با وزیر کشور سوریه، برقراری و تامین امنیت زائران ایرانی را از جمله مباحث محوری برای از سرگیری اعزام‌ها به سوریه خواند.

img

بیش از ۴۰ درصد ایرانیان پوکی استخوان دارند

رئیس سیزدهمین همایش بین‌المللی غدد درون ریز و متابولیسم گفت: بیش از ۴۰ درصد ایرانیان پوکی استخوان دارند که در ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد منجر به شکستگی و بی‌حرکتی می‌شود.

img

قانون حمایت از خانواده فرایند غربالگری را علمی و استاندارد می‌کند

رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، گفت: ساعت‌ها مشاوره کارشناسی برای تدوین قانون حمایت از خانواده موجب شد تا فرایند غربالگری غیراستاندارد و غیرعلمی را تبدیل به فرآیندی استاندارد و علمی و بر پایه برنامه‌ها و پروتکل‌های روز بین‌المللی کند.

img

نیروهای مسلح در زمینه توسعه کشور آماده همکاری با دولت هستند

رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دولت سیزدهم نگاه توسعه‌ای دارد گفت: نیروهای مسلح در تمام زمینه‌ها بویژه توسعه و پیشرفت کشور آماده همکاری با دولت هستند.

img

آماده‌باش ۱۰۰ درصدی هلال‌احمر برای مقابله با سوانح فصل سرما

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه این جمعیت از ابتدای سال جاری تا ۱۷ آبان ماه به بیش از ۶۰ هزار شهروند متاثر از حوادث و سوانح مختلف امدادرسانی کرده، از آماده‌باش ۱۰۰ درصدی جمعیت هلال احمر جهت مقابله با سوانح فصل سرما خبر داد.

img

هزاران کارگاه مشاوره در ۴۰۰ شهر برگزار خواهیم کرد

سرپرست معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سالانه هزاران کارگاه مشاوره به صورت رایگان در ۴۰۰ شهر برگزار می‌کنیم، همچنین مجوز لازم برای مراکز مشاوره ازدواج اعطا می‌شود و از سمن هایی که در این حوزه فعال هستند حمایت خواهیم کرد.

img

قدردانی وزیر بهداشت از خدمات ایثارگرانه رادیولوژیست‌ها در ایام کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۷ آبان، روز جهانی رادیولوژی از خدمات و تلاش‌های ایثارگرانه رادیولوژیست‌ها و پرتونگاران کشور در ایام کرونا در خدمت‌رسانی به بیماران، قدردانی کرد.

img

عزم دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد و رفع مشکلات فوق‌العاده است

رئیس قوه قضاییه گفت: دولت سیزدهم حس و عزم فوق العاده‌ای در راستای مبارزه با فساد و حل مشکلات داخلی در همه زمینه‌ها از جمله تولید دارد و شخص رئیس جمهوری و اعضای دولت بر این موضوع اهتمام ویژه دارند.

img

معاونت امور زنان به دنبال رفع موانع آموزشی دختران دانش آموز است

معاون بررسی های راهبردی و رییس دبیرخانه ستاد زن و خانواده گفت: معاونت امور زنان از آنجا که عدالت آموزشی را صرفا با دسترسی آموزشی هم‌وزن نمی‌داند، کوشیده است تا به همت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، به منظور رفع برخی موانع آموزشی دختران دانش‌آموز قدم‌هایی بردارد.

img

ارائه رایگان خدمات طرح ۳۰۷۰ تأمین اجتماعی ۶ ماه دیگر تمدید شد

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای تداوم ارائه خدمات الکترونیکی این سازمان از طریق کارگزاری‌های رسمی تأمین اجتماعی را برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد. بر اساس آن دریافت خدمات مربوط به طرح ۳۰۷۰ از طریق کارگزاری‌ها رایگان خواهد بود.

img

سن استخدام برای تاهل و فرزندآوری افزایش می‌یابد

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، از اختصاص تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی و خرید مسکن برای زوجین، افزایش حق عائله‌مندی تا حدود ۷.۵ برابر و افزایش سن استخدام برای تاهل و فرزندآوری در قانون جدید مجلس خبر داد.

img

به زودی بوستان تفریحی ورزشی و فرهنگی بعثت تکمیل و مورد بهره برداری قرار میگیرد

شهردار آبیک به همراه مدیران شهرداری از امکانات بوستان تفریحی ورزشی بعثت باز دید کرد.

img

درمان ناباروری بانوان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: موضوع تحت پوشش قرار گرفتن درمان ناباروری بانوان در بودجه امسال دیده شده که بعد از مکاتبات با دولت و دریافت مصوبه از هیات دولت به سمت انعقاد قرارداد با موسسات مربوطه رفتیم تا خدمات ناباروری را بیمه کنند.

img

دوری راه زندان زنان از شهر یکی از آسیب‌های اجتماعی است

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: دوری راه زندان زنان از شهر یکی از آسیب‌های اجتماعی است که شهرداری می‌تواند با ورود برای حل این مشکل مساعدت کند.

img

تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه ضروری است

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه و مدارک هویتی برای بهره مندی آنان از حداقل حقوق شهروندی ضروری است.

img

اهمیت مشاوره ازدواج و کارکردهای آن در زندگی شاد

مشاوره ازدواج راهکار مناسبی برای حل مشکلات زناشویی قبل از ورود به زندگی مشترک است.مشاوره ازدواج توسط متخصصان حرفه ای این امر صورت می گیرد. در مشاوره ازدواج زوجین نسبت به اخلاق و رفتار یکدیگر آشنا می شوند. مشاوره ازدواج در حقیقت شخصیت زن و مرد را برای یکدیگر آشنا کرده تا زوج ها با این شناخت ها به زندگی موثرتر فکر کرده و دست به انتخاب درستی بزنند.

img

سرکرده باند قاچاق مواد مخدر در شرق کشور دستگیر شد

جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی گفت: در عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سرکرده باند قاچاق مواد مخدر در شرق کشور دستگیر و از اعضای این باند ۱۵۳ کیلوگرم تریاک کشف شد.

img

طرح بیمه خانواده ایرانی در کشور اجرا می‌شود

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: طرح ملی توسعه پوشش بیمه همگانی سازمان تامین اجتماعی با عنوان "بیمه خانواده ایرانی" در کشور اجرا می‌شود.

img

روز دانش آموز روز جهاد و اجتهاد در عرصه های عزت و آزادگی است

مراسم 13 آبان ماه (روز دانش آموز) با حضور دکتر دادخواه شهردار آبیک، امام جمعه شهر، فرماندار، اعضای شوراي اسلامي شهر، فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع)، مسوولان شهری و دانش آموزان در جوار مزار شهدای گمنام با مشارکت شهرداری و سپاه شهرستان، برگزار شد.

img

هدف اجلاس سراسری تجلیل از سرآمدان اقتصاد ایران توجه به تولید ملی است

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی گفت: هدف از برپایی اجلاس سراسری تجلیل از سرآمدان اقتصاد ایران توجه و اجرای بیانات مقام معظم رهبری درخصوص تولید ملی و جلب اعتماد مردم است.

img

انقلاب اسلامی راه سومی را پیش‌روی زنان قرار داد

رییس فراکسیون زنان مجلس، گفت: انقلاب اسلامی با خروج از دوگانه تحجر- غربگرایی در نگاه به زن، راه سومی را پیش روی زنان قرار داد و زنان توانستند به دور از کاستی‌های دو اندیشه سنتی و غربگرا، جایگاه خود را در زیست فردی، اجتماعی و سیاسی خویش بازتعریف کنند.

img

سرپرست معاونت تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست منصوب شد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حکمی حسن اکبری را به عنوان سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست منصوب کرد.

img

طرح محله به محله در آبیک کلید خورد

شهردار آبیک به همراه اعضای شورای اسلامی شهرو مدیران واحدها به بازدید از شهرک فردوس پرداخت.

img

با تمام توان با ناهنجاری‌های اجتماعی مقابله می‌کنیم

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: با تمام توان با همه مظاهر پدیده‌های ناهنجار اجتماعی، با اولویت مبارزه با معتادان متجاهر مقابله می‌کنیم.

img

برای رشد اقتصادی باید به فکر رشد جمعیت باشیم

نایب رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: با تشکیل کمیته غربالگری در کمیسیون و همفکری با متخصصان مقرر شد غربالگری حذف نشود بلکه اختیاری، علمی و با نظر پزشک متخصص انجام شود.

img

حمایت از خانواده و مادران اولویت سیاستگذاری کشور است

رییس مجلس شورای اسلامی حمایت از خانواده و مادران را اولویت‌های سیاستگذاری‌ فرهنگی - اجتماعی کشور عنوان کرد و گفت: با تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، خانواده‌ها در اولویت تسهیلات مسکن، مشوق‌های اقتصادی، تسهیلات آموزشی و شغلی قرار می‌گیرند.

img

شرایط بیمه زنان خانه‌دار و دختران مجرد اعلام شد

طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، همه زنان ۱۸ تا ۵۰ سال سراسر کشور می‌توانند از حمایت‌های مقرر در قانون بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بهره‌مند شوند و برخورداری از این حمایت‌ها نیازمند تأهل و سابقه بیمه‌پردازی نیست.

img

پیامک‌های بدون شناسه و شماره قبض جریمه خودرو اعتبار ندارد

رییس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: پیامک های ارسالی تخلف به دارندگان خودروها که فاقد شناسه و شماره قبض پرداخت است هیچگونه اعتباری نداشته و نیازی به پرداخت ندارد.

img

محیط‌زیست از حالت ویترینی خارج شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به گزارش های ارائه شده، باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرده تا محیط زیست را از حالت ویترینی خارج کنیم.

img

انگ اجتماعی، خدمات‌دهی به اختلالات سلامت روان را تحت‌الشعاع قرار داد

مدیر کل دفتر سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انگ اجتماعی، ارائه خدمات برای اختلالات سلامت روان را تحت الشعاع قرار داده است.

img

سازمان اوقاف «فروش حق تملک اعیان موقوفات» را به حداقل رسانده است

معاون امور اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه این سازمان تلاش می‌کند تا فروش حق تملک اعیان موقوفات را به حداقل برساند، گفت: فروش حق تملک اعیان موقوفات، بخش اعظمی از موقوفات کشور را از بین برده است.

img

ذخیره واکسن کرونا در کشور بالا است

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر درمورد ورود آخرین محموله تعهدی واکسن کرونا توسط هلال احمر به کشور گفت: از اکنون تا دو ماه آینده ذخیره واکسن کرونا داریم و این ذخیره بسیار بالا است.

img

پدافند غیر عامل بابد در جامعه و در بین مردم تبیین شود

دکتر دادخواه شهردار آبیک ضمن تبریک هفته پدافند غیرعامل گفت:پدافند غیرعامل یا دفاع غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که به استفاده از جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرده یا میزان این خسارت ها و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

img

آغاز نهضت آسفالت در آبیک

اولین جلسه شورای اداری دکتر دادخواه با مسوولان شهرداری در دفتر شهردار آبیک برگزار شد.

img

دولت برای حمایت از سیاست‌های جمعیت اهتمام جدی دارد

معاون اول رییس جمهور از اهتمام جدی دولت برای حمایت از سیاست‌های جمعیت و افزایش نرخ فرزند آوری در کشور خبر داد و گفت: دولت در خط مقدم برنامه‌ها و سیاست‌های جمعیت و ترویج فرزندآوری قرار دارد و در این مسیر از اجرای برنامه‌های ستاد ملی جمعیت به طور جدی پشتیبانی خواهد کرد.

img

رشته‌های کاربردی مرتبط با خانواده و کسب وکار خانگی حمایت می‌شوند

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور گفت:‌رشته‌های کاربردی در زمینه خانواده و کسب و کارهای خانگی و رشته‌هایی که مهارت‌های دانشجویان را ارتقا دهد، مورد حمایت این معاونت قرار می گیرند.

img

مجلس در پی رفع موانع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۱ است

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد نمایندگان با همکاری سازمان برنامه و بودجه در پی رفع موانع همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۱ هستند.

img

شفاف‌سازی موجب افزایش اعتماد مردم نسبت به تامین اجتماعی می‌شود

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: شفاف‌سازی در تمامی حوزه‌ها موجب افزایش اعتماد مردم نسبت به تامین اجتماعی خواهد شد.

img

خودکفایی در تولید دارو در دستور کار هلال احمر است

مدیر عامل داروسازی سها هلال احمر با تاکید بر این که خودکفایی در عرصه تولید دارو در دستور کار است، از تولید داروی " ارلیستات ۱۲۰ " برای نخستین بار در شرکت داروسازی سها هلال احمر خبر داد.

img

استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای پیشگیری از وقوع جرم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ضمن تاکید بر اهمیت و نقش پیشگیری در جامعه گفت: با استفاده از فضای رسانه‌ای می‌توانیم ماموریت‌ها و دستاوردهای این معاونت را در جامعه تبیین و معرفی کنیم.

img

عباس دادخواه، سکاندار شهر آبیک شد

آیین معارفه دکتر عباس دادخواه شهردار آبیک با حضور حجت الاسلام حسینی امام‌جمعه شهر، اعضای شورای اسلامي شهر، معاون‌استاندار قزوین،محمدبیگی نماینده مردم شهرستان،مسوولان ادارات،امام جمعه موقت شهرستان،ریاست دادگستری، فرماندار آبیک و همچنین دادستان شهرستان،فرمانده انتظامی و دیگر مسوولان شهری و استانی در فرهنگسرای باران این شهر برگزار شد.

img

جشنواره هدهد فرصتی مغتنم در اشاعه فرهنگ قرآنی است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: جشنواره قرآنی هدهد فرصتی مغتنم در اشاعه فرهنگ غنی قرآنی است.

img

امروز مردم از نظام اسلامی انتظار اجرای عدالت در همه زمینه‌ها دارند

رئیس قوه قضاییه گفت:‌ امروز مردم از نظام اسلامی انتظار اجرای عدالت در همه زمینه‌ها را دارند نه فقط عدالت در صدور حکم.

img

۶ هزار پرنده مهاجر در تالاب میقان اراک فرود آمدند

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: با فرا رسیدن فصل سرما و آغاز کوچ پاییزه پرندگان در سال جاری تاکنون بیش از ۶ هزار پرنده مهاجر در زیستگاه طبیعی میقان اراک فرود آمده‌اند و روند کوچ ادامه ادارد.

img

بازگشایی مرز ایران و ترکمنستان و برقراری روابط تجاری

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به بازگشایی مرز ایران و ترکمنستان گفت: روادید تجاری و اقتصادی در پایانه‌های مرزی فعال و برقرار است و مرزبانان با تلاش شبانه‌روزی برای تسهیل در امور با جدیت مشغول به خدمت رسانی هستند.

img

ورود به شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ممنوع است

معاون اجتماعی پلیس راهور اعلام کرد: ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ممنوع است و هموطنان در صورت رعایت نکردن دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا جریمه می‌شوند.

img

اجرای طرح تقدیر از نقدهای برتر درباره قوه‌قضاییه تبلیغاتی نیست

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضا با اجرای طرح تقدیر از نقدهای برتر درباره قوه‌ قضاییه قصد انجام کار تبلیغاتی ندارد، گفت: با انجام این کار می‌خواهیم به نظام قضایی کشور کمک و روند راهگشایی برای امور ایجاد کنیم.

img

رسیدگی به مشکلات مناطق محروم یکی از رویکردهای مهم دولت سیزدهم است

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: یکی از رویکردهای مهم دولت سیزدهم رسیدگی به مسائل و مشکلات مناطق محروم است که در سازمان تامین اجتماعی نیز این موضوع پیگیری می‌شود.

img

۳۶ هزار کیلوگرم برنج از محتکران درقم کشف شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی قم گفت: ۳۶ هزار و ۵۲۰ کیلوگرم برنج در قم به علت احتکار و اعلام نشدن موجودی شناسایی و توقیف شد.

img

نفوذ و استحاله فرهنگی از مولفه‌های جنگ نرم دشمن علیه نهاد خانواده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، نفوذ و استحاله فرهنگی دشمن را دو مولفه عمیق و کاربردی در جنگ نرم علیه کشور و نهاد خانواده توصیف کرد.

img

نخستین مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی در قم راه‌اندازی شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نخستین مرکز واکسیناسیون قم به‌صورت شبانه‌روزی راه‌اندازی شد.

img

ارتباط بیشتر ایران و عراق در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر

دادستان کل کشور در دیدار با وزیر دادگستری عراق گفت: انتظار داریم میان دو کشور ارتباطات بیشتری در زمینه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر داشته باشیم و به محض اینکه فردی در مرزهای عراق به خاطر حمل مواد مخدر دستگیر شد به ایران اعلام شود.

img

ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان ۶۷۸ درصد افزایش یافته است

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با اصلاح قوانین و راه‌اندازی کمیته ملی شناسایی بنیان‌های مالی و اداره کل پولشویی مبارزه با بنیان‌های مالی، ضربه به بنیان‌های مالی قاچاقچیان از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید که افزایش ۶۷۸ درصدی را نشان می‌دهد.

img

توسعه گردشگری از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم است

وزیر امور خارجه گفت: از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی توسعه گردشگری در عرصه‌های مختلف از جمله گردشگری سلامت، گردشگری زیارتی، گردشگری عام و دیگر حوزه‌ها است.

img

قوه قضاییه مصمم به برخورد با دست‌اندازان به حقوق مردم است

رئیس قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه مصمم است با دست‌اندازان به حقوق مردم و بیت‌المال و کسانی که سد راه مردم می‌شوند برخورد قاطع کند.

img

زنان محور اصلی تغذیه سالم و زندگی پاک خانواده هستند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه زنان محور اصلی تغذیه سالم و زندگی پاک یک خانواده به شمار می‌روند، گفت: باید به سلامت زنان که موجب ارتقاء سلامت در همه زمینه‌های مختلف می‌شود، توجه ویژه داشت.

img

تشکیل سازمان ملی سالمندان ضروری است

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با تاکید بر ضرورت ایجاد سازمان ملی سالمندان گفت: هنگامی که جمعیت سالمندی با شیب تندی در حال افزایش است نیاز به سازمان ملی سالمندان در این زمینه است و باید کارشناس مسئول در ادارات متصدی امر سالمندی باشد.

img

۲۰۰میلیارد تومان به طرح‌های حوزه بانوان فارس اختصاص یافت

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، گفت:اعتبارات بسیار خوبی در سفر استانی دولت به استان فارس اختصاص داده شد که می توان گفت حدود ۲۰۰میلیارد تومان به طور خاص به بخش بانوان اختصاص داده شده است .

img

«زنان، مدیریت سلامت، مهار کرونا»، شعار هفته ملی سلامت بانوان "سبا"

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی «زنان، مدیریت سلامت، مهار کرونا» را به عنوان شعار هفته ملی سلامت بانوان "سبا" اعلام کرد.

img

اختصاص ۶۷ میلیارد تومان به بیمارستان امام موسی کاظم(ع) ماهشهر

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی ۶۷ میلیارد تومان برای رفع مشکل سیستم سرمایش بیمارستان امام موسی کاظم(ع) ماهشهر اختصاص داد و برلزوم تسریع در عملیات احداث بیمارستان تأمین اجتماعی تأکید کرد به نحوی که این بیمارستان حداکثر تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

img

آغاز واکسیناسیون زلزله‌زدگان اندیکا و ایذه

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه اقلام حمایتی در میان زلزله زدگان اندیکا و ایذه توزیع شده، از آغاز روند واکسیناسیون شهروندان مناطق زلزله‌زده خبر داد.

img

دادستان کل کشور از زندان آرماویر ارمنستان بازدید کرد

دادستان کل کشور که در ارمنستان به سر می‌برد، امروز با حضور در زندان آرماویر درباره شرایط زندانیان ایرانی این زندان با مسئولان و انتقال آنان با مسئولان این زندان گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

img

هدف نهایی برنامه‌های تحولی تامین اجتماعی خدمت به جامعه کارگری است

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: نقطه هدف نهایی همه تلاش‌ها و برنامه‌های تحولی سازمان تامین اجتماعی خدمت‌رسانی به جامعه کارگری است.

img

صیانت از محیط زیست جزو اولویت‌های کشور است

رییس جمهوری صیانت از محیط زیست را از اولویت‌های کشور دانست و گفت: نباید اجازه داد افراد و دستگاه‌های صاحب نفوذ، سلامت محیط زیست و مردم را به مخاطره بیندازند.

img

استقبال سفیر سوریه از آغاز فعالیت بیمه ملت به عنوان اولین شرکت بیمه ایرانی در سوریه

مدیر عامل بیمه ملت در نشستی که با حضور آیت‌الله اختری نماینده محترم ولی فقیه و دبیر کل انجمن دوستی ایران و سوریه، شفیق دیوب سفیر سوریه در ایران، دکتر شاخصی دبیر انجمن و جمعی از فعالان اقتصادی، روز سه‌شنبه 20 مهرماه برگزار شد؛ حاضر شد.

img

اتوبوس آمبولانس در یک اعزام توان جابجایی ۱۰ بیمار را دارد

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اتوبوس آمبولانس در یک اعزام می تواند بالغ بر ۱۰ بیمار را جابجا کند و امیدواریم در امداد نوروزی از این آمبولانس ها استفاده کنیم.

img

جانبازان افتخار اسلام و ایران هستند

فرمانده مرزبانی ناجا به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دیدار و دلجویی از سرباز وظیفه جانباز مرزبانی" عباس خزائی "در تهران، گفت جانبازان باعث سربلندی کشور و افتخار اسلام و ایران هستند.

img

دادستان کل کشور در صدر هیاتی وارد ارمنستان شد

حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور در صدر هیاتی از مسوولان قوه قضائیه، با استقبال سفیر کشورمان در ارمنستان و معاون دادستان جمهوری این کشور وارد ایروان شد.

img

درخواست سلاجقه از پلیس برای استفاده از پهپاد برای حفاظت از محیط‌زیست

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست از پلیس اینترپل خواست تا این سازمان را در کنترل شکار، ورود و خروج پرندگان یاری کرده و از تکنولوژی‌های پهپادی و به روز برای حفاظت از محیط زیست استفاده شود.

img

کسب رتبه‌های برتر عمومی صلاحیت حرفه‌ای توسط کارکنان بیمه ملت

کارکنان بیمه ملت رتبه‌‎های برتر آزمون عمومی صلاحیت حرفه‌ای بیمه را از آنِ خود کردند.

img

توصیه‌های ایمنی در استفاده از آسانسور

بیمه ملت در خصوص استفاده از آسانسور توصیه‌های ایمنی را مورد توجه قرار داده و امیدوار است با رعایت و انجام آن، از بروز حوادث و سوانح جلوگیری شود.

img

جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی بیمه ملت

بیمه ملت با توجه به مناسبت روز آتش‌نشانی و ایمنی، نسبت به برگزاری جشنواره بیمه‌های آتش‌سوزی به نام «ایمن‌شو» اقدام کرد.

img

فروشگاه‌های زنجیره‌ای هایپرفامیلی به جمع پذیرندگان هوده‌کارت پیوست

با امضای قرارداد همکاری میان شرکت توسعه ارزش هوده و فروشگاه‌های زنجیره‌ای فامیلی، از این پس کلیه دارندگان کارت اعتباری هوده (بیمه ملت) می‌توانند از این فروشگاه‌ها در سراسر کشور به صورت اقساطی خرید کنند.

img

اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه برگزار شد

اولین جلسه کارگروه تخصصی سرمایه‌گذاری صنعت بیمه روز سه‌شنبه 30 شهریور ماه در سندیکای بیمه‌گران ایران برگزار شد.

img

اهم اقدامات بیمه ملت در سال 1399 و 1400

اقدامات شاخص شرکت بیمه ملت در یک سال و نیم گذشته و در دوره مدیریت‌عاملی دکتر دلفراز، طی یک اینفوگرافی منتشر شد.

img

رکورد توانگری مالی صنعت بیمه توسط بیمه ملت شکسته شد

بیمه‌ملت با افتخار اعلام می‌کند که بنابر تائیدیه بیمه‌مرکزی در برابر ریسک‌های پذیرفته شده از توانگری مالی ممتازی برای پوشش، برخوردار است.

img

مراسم رونمایی از «صفحه فروش اختصاصی نمایندگان بیمه ملت» برگزار شد

هم‌گام با تحولات فناوری و با هدف پشتیبانی از شبکه فروش نمایندگان، بیمه ملت از صفحه فروش اختصاصی نمایندگان رونمایی کرد.

img

مدیرعامل بیمه ملت با آیت الله اختری دیدار کرد

در نشست مدیرعامل بیمه ملت با نماینده ولی فقیه و دبیر کل انجمن دوستی ایران و سوریه با تاکید بر اهمیت صنعت بیمه و لزوم گسترش فعالیت‌ها، زمینه‌های همکاری برای آغاز فعالیت اولین بیمه ایرانی در سوریه بررسی شد.

img

بیمه ملت برنده مناقصه سازمان راهداری شد

شرکت بیمه ملت با حضور در مناقصه امور بیمه‌ای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، به عنوان برنده این مناقصه شناخته شد.

img

‌بیمه‌شدگان از تحویل کارت ملی شخصی به دیگران خودداری کنند

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: بیمه‌شدگان با حفاظت از کارت ملی همانند دفترچه درمان و ندادن آن به دیگران، از استفاده‌های درمانی ناحق جلوگیری کنند.

img

نبود بازداشتی در کلانتری خوشحال‌کننده است

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه در جریان بازدید از یک کلانتری در شهر کرمانشاه گفت: وقتی مشاهده می‌شود بازداشتگاه کلانتری خالی از فرد بازداشتی است، نشان از شرایط خوب است و جای خوشحالی دارد.

img

استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و دانش‌بنیان‌ها در تحول سازمان محیط‌زیست

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در مسیر تحول سازمان جزو برنامه های مهم سازمان است.

img

بسیاری از آسیب های اجتماعی در کرمانشاه تحت کنترل است

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی مانند مشکلات امنیتی، اخلاقی، نزاع و سایر جزو استان‌های آخر کشور به حساب می آییم و در واقع این جرایم تحت کنترل است.

img

تجلیل سردار اشتری از پیشکسوتان ناجا

فرمانده نیروی انتظامی همزمان با نخستین روز هفته ناجا در نشست با برخی خانواده معظم شهدا، ایثارگران، فرماندهان شاخص و پیشکسوتان ناجا از آنها تجلیل کرد.

img

برگزاری اولین وبینار از سلسله وبینارهای تحول دیجیتال با حضور بازیگران کلیدی صنعت بیمه

از آنجا که صنعت بیمه در حال ورود به دنیای دیجیتالی شدن است، ورود و تنفس در این فضا به یک الزام تبدیل شده و نیازمندی‌های خاص خود را می‌طلبد. یکی از این نیازمندی‌ها، تحول دیجیتال در ارکان سازمان است، به گونه‌ای که بتواند فرصت‌های بی‌شماری را به منصه ظهور رساند.

img

دولت باید از صادرات صنایع خرد تولیدی حمایت کند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: عرضه، بازاریابی و صادرات صنایع خرد تولیدی از جمله مسائلی است که دولت باید به آن بپردازد و مشکلات ایجاد شده در این زمینه به زودی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

img

مرکز درمان ناباروری در کنگاور راه اندازی می‌شود

فرماندار کنگاور از راه اندازی مرکز درمان ناباروری در این شهرستان برای اولین بار در بین شهرستان های استان خبر داد.

img

نمایندگان قوه‌قضاییه در کمیسیون‌ها ماشین امضا نباشند

رئیس قوه قضاییه بر ضرورت اختصاص وقت کافی از سوی نمایندگان دستگاه قضا برای حضور فعالانه در کمیسیون‌هایی که عضو هستند تاکید کرد و گفت: نمایندگان قوه قضاییه نباید به عنوان یک ماشین امضا فعالیت کنند بلکه باید حضور فعال و اثرگذار در کمیسیون‌های متبوع داشته باشند.

img

ایران در حوزه مالکیت معنوی جز کشورهای برتر است

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک با بیان اینکه ایران در حوزه مالکیت معنوی جز کشورهای برتر است، درخواست برای دسترسی رایگان و کم هزینه ایران به دیتابیس های تجاری جستجوی اختراعات را از «سازمان جهانی مالکیت معنوی»(وایپو) مطرح کرد.

img

در حوزه خانواده از غرب مطالبه‌گر هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در حوزه خانواده، مسأله کودکان، زنان و شیوه ناعادلانه و اموری که به آنان تحمیل می‌شود، از غرب مطالبه‌گر هستیم.

img

افزایش تعداد سردفترداران سبب کاهش هزینه‌های وکالت می‌شود

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: اگر تعداد سردفترداران زیاد شود، هزینه‌های وکالت و کارشناسی رسمی کاهش یافته و سبب فرهنگ سازی می‌شود.

img

ایران نقش پر رنگی در مقابله جهانی با مواد مخدر دارد

سفیر ژاپن در تهران گفت:‌ معتقدم جمهوری اسلامی ایران نقش پر رنگی در مقابله با مواد مخدر در دنیا ایفا می‌کند که این موفقیت‌های به دست آمده نتیجه تلاش‌های بی حد و مرز پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران با این بلای خانمان سوز است.

img

شهدای دفاع مقدس پیشقراولان الگوسازی ایثار و رشادت هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شهدای دوران عزت‌آفرین دفاع مقدس به عنوان پیشقراولان الگوسازی ایثار و رشادت نام برد و بر استمرار راه نورانی شهدا تاکید کرد.

img

کمک ١۵٠ میلیارد تومانی خیران برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

رئیس هیأت امنای ستاد دیه کشور با اشاره به حمایت خیران در ایام کرونا گفت: مردم عزیز علی رغم تنگناها و مشکلات اقتصادی در دوران شیوع بیماری کرونا، حدود ١۵٠ میلیارد تومان معادل دو برابر سال گذشته به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند.

img

طرح ارتقای وضعیت اجتماعی و تحصیلی دختران مناطق محروم اجرا می‌شود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طرح ارتقا وضعیت اجتماعی و تحصیلی دختران و زنان در مناطق محروم اجرا می شود و با توجه به ظرفیت مدارس شبانه روزی برای اجرای آن، مسئولان به سرعت این مدارس را معرفی کنند.

img

همه اقوام، مذاهب و ادیان را برای اهدای خون دعوت می‌کنیم

مدیرعامل سازمان انتقال خون با تاکید بر اینکه این سازمان یک سازمان ملی است، گفت: همه اقوام، مذاهب و ادیان را برای اهدای خون دعوت می‌کنیم.

img

تشکیل مهدهای سالمندی ضروری است

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با تاکید بر لزوم تشکیل مهدهای سالمندی گفت: ضرورت دارد زیرساخت‌هایی برای رفاه جمعیت سالمندی از جمله تشکیل مهدهای سالمندی و مراکز روزانه، تشکیل شود و توسعه یابد تا سالمندان در ساعات کاری که فرزندان‌ آنها به محل کار می‌روند، به این مراکز مراجعه کنند.

img

تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه جایگاه نظارتی آن را از بین می‌برد

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: اگر سازمان محیط زیست تبدیل به وزارتخانه شود نقش نظارتی خود در صیانت از سرمایه‌های طبیعی کشور را از دست می‌دهد.

img

باند سرقت در کرمانشاه منهدم شد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری سرباند یک تیم حرفه‌ای سرقت در شهر کرمانشاه و کشف بیش از ۵۰ میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه وی خبر داد.

img

فراخوان گوترش برای اقدامات فراگیر جهت دستیابی به برابری دیجیتالی

دبیر کل سازمان ملل متحد خواهان سیاست ها، راهبردها و اقدامات فراگیرتری جهت دستیابی به برابری دیجیتالی برای مردم در هر سنی شد.

img

نگاه سنتی به آزادی زندانیان نیازمند تغییر است

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور بر لزوم تغییر نگاه به زندانی و اهتمام برای آزادسازی زندانیان متنبه شده تاکید کرد و گفت: نگاه سنتی به آزادی زندانیان نیازمند تغییر است.

img

بهره‌برداری پایدار از غارهای کشور نیاز به تدوین ضوابط جدید دارد

مدیرکل دفتر موزه ملی تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: برای بهره برداری پایدار از غارها و در راستای حفاظت از این آثار گرانبها نیاز به تهیه و تدوین ضوابط جدیدی به ویژه در حوزه گردشگری است.

img

تفاوتی بین پدر و مادر در رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان وجود ندارد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: با ابلاغ بخشنامه جدید از سوی وزارت آموزش و پرورش و رفع ابهام از مسأله تحویل کارنامه، تفاوتی بین پدر و مادر در رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان وجود ندارد.

img

۷۳۰ هزار دانش‌آموز کشور از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بیش از ۷۳۰ هزار دانش‌آموز نیازمند در کشور از خدمات و حمایت‌های کمیته امداد برخوردار هستند و در این زمینه مسوولیت سنگینی داریم.

img

آخرین آمار ثبت‌نام و انتخاب واحد در دانشگاه آزاد

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اعلام آخرین آمار ثبت‌نام و انتخاب واحد در این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد به صورت شبانه‌روزی در تلاش است تا ثبت‌نام و انتخاب واحد تمامی دانشجویان اعم از ورودی های قدیم و جدید، تا آخرین نفر صورت گیرد.

img

قوانین سازمان تعزیرات حکومتی باید اصلاح شود

وزیر دادگستری گفت: قوانین و مقررات سازمان تعزیرات حکومتی باید اصلاح شود و امور صنفی قانون مربوط به سال‌های ۶۰ و ۷۰ است اما تا اصلاح قانون نمی‌توانیم به مردم بگوییم این بخش به تعزیرات مرتبط است و بخش دیگر به سازمان دیگر و همه این موارد به دولت مربوط است.

img

آتش‌نشانی پایتخت بروزرسانی شود

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: پایتخت با چالش‌های بسیار در بخش‌های مختلف به ویژه حوزه حریق و آتش‌نشانی مواجه است که باید متناسب با استانداردهای روز و بین‌المللی مورد بازبینی قرار گیرد.

img

۷۰ درصد جمعیت کشور تا ۲ هفته آینده واکسینه می‌شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا ۲ هفته آینده ۷۰ درصد جمعیت کشور علیه کرونا واکسینه می‌شوند و جشن پیروزی واکسیناسیون را خواهیم گرفت.

img

معاون رییس جمهوری صعودافتخارآفرین تیم ملی فوتبال زنان را تبریک گفت

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی نوشت: صعودافتخارآفرین تیم ملی فوتبال زنان ایران، برای نخستین بار به جام ملت‌های زنان آسیا مبارک.

img

هدف توسعه فناوری اطلاعات در تامین اجتماعی تسهیل خدمت به مردم است

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی گفت: اقداماتی که در حوزه فناوری اطلاعات انجام می‌شود در نهایت باید تسهیل خدمت به مردم را به دنبال داشته باشد و در شعب و مراکز درمانی شاهد رضایتمندی مردم از خدمات باشیم.

img

رئیس قوه قضاییه درگذشت علامه حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت

رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی رحلت علامه ذوالفنون و عالم وارسته، آیت‌الله العظمی حسن‌زاده آملی را تسلیت گفت.

img

از مساله تحویل کارنامه به ولی دانش آموز رفع ابهام شد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در خصوص عدم تحویل کارنامه دانش آموزان به مادران، از رفع ابهام در این مساله خبر داد.

img

علی لندی شهید محسوب شود

معاون اقتصادی رییس‌جمهوری فداکاری علی لندی را شهادت‌گونه توصیف کرد و گفت: با رییس بنیاد شهید صحبت کردم تا شهادت این نوجوان فداکار تایید شود.

img

دفاع عزتمندانه ملت مانع از جسارت دشمنان به ایران شد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دفاع عزتمندانه ملت ایران به رهبری ولی‌فقیه طی دوران دفاع مقدس مانع از جسارت و جرات یافتن دشمنان برای تجاوز به این کشور شد.

img

جوانان ایران اسلامی «ما می‌توانیم» را به جهان ثابت کردند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: جوانان ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف به جهان ثابت کردند که ما می‌توانیم روی پای خود بایستیم.

img

سازمان ملل خواستار افزایش تلاش ها برای نجات شرایط آب و هوایی شد

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در نشست روز جمعه به وقت محلی از جامعه جهانی خواست تا تلاشهای خود برای انرژی های تجدیدپذیر و برای جلوگیری از شرایط اضطراری آب و هوا و رفع فقر جهانی انرژی را دو چندان کند.

img

دکتر سعید زرندی، برترین معاون وزارت صمت درپنج دوره گذشته شد

نظر مستقیم فعالان اقتصادی و بخش خصوصی کشور رضایت از عملکرد دکتر سعید زرندی، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت را در ادوار گذشته نشان میدهد.

img

کشف بیش از یک تن موادمخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی ناجا از کشف بیش از یک تن انواع موادمخدر توسط مرزداران غیور استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

img

تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در کمتر از ۱۵دقیقه در دفاتر اسناد رسمی

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به کوتاه شدن زمان تنظیم سند با حذف برگ گواهی تاییدیه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی گفت: با تغییرات صورت گرفته، تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در دفاتر رسمی سراسر کشور تنها در ۱۵ دقیقه صورت می گیرد.

img

تولد ۹۰۹۷ مورد چند قلو در سال جاری

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۹۰۹۷ مورد چند قلو در کشور متولد شده است.

img

دو مرکز درمانی در کربلا و نجف به زائران ایرانی خدمات می‌دهند

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: دو مرکز پزشکی حج و زیارت در کربلا و نجف اشرف به زائران ایرانی نیازمند خدمات پزشکی و درمانی خدمت‌رسانی می‌کنند.

img

جانبازان و آزادگان با ۲۰ سال سابقه و ۵۰ سال سن بازنشسته می‌شوند

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: جانبازان و آزادگان سرافراز با داشتن ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه (مردان ۵۰ سال سن و زنان ۴۵ سال سن) می‌توانند تقاضای بازنشستگی دهند.

img

بستر خدمت به مردم بیشتر از گذشته فراهم است

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بستر خدمت به مردم بیشتر از گذشته فراهم است گفت: عزم و اراده همه دست‌اندرکاران اجرایی کشور استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها برای خدمت به این مردم است.

img

۴ میلیارد ریال ارز قاچاق توسط پلیس راه آهن کشف شد

فرمانده پلیس راه آهن پلیس پیشگیری ناجا، از کشف ارز قاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال توسط پلیس راه آهن آذربایجان خبر داد.

img

۶۶ درصد ماموریت‌های هلال‌احمر در حوزه سوانح جاده‌ای است

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه ۶۶ درصد ماموریت‌های هلال احمر در حوزه سوانح جاده‌ای است، از انتقال ۶۹۲۷ نفر از مصدومان سوانح و حوادث توسط هلال احمر به مراکز درمانی خبر داد.

img

اورژانس کشور آمادگی خدمات رسانی به زائران اربعین را دارد

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور گفت: این سازمان آمادگی لازم برای خدمت رسانی به زائران اربعین در فرودگاه های کشور را دارد.

img

هلال‌احمر مهر ماه ۶۰ میلیون دز واکسن وارد می‌کند

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تشکیل جلسات مستمر با حضور معاون اول رئیس جمهوری و تامین کنندگان و تولیدکنندگان واکسن کرونا، از واردات ۶۰ میلیون دز واکسن جدید توسط جمعیت هلال‌احمر از ۱۰ مهر تا ۱۰ آبان ماه خبر داد.

img

۲۰ درصد از پرونده‌های قضایی مربوط به مسائل حقوقی خانواده است

رئیس قوه قضاییه از «سرقت موجب تعزیر»،«ضرب و جرح عمدی» و«توهین» به عنوان اتهامات کیفری که در صدر جرایم قرار دارند، نام برد و گفت:۲۰ درصد از پرونده‌های قضایی نیز مربوط به مسائل مختلف حقوقی خانواده می‌شود که مطالبه خسارت و ادعای اعسار از پرداخت بیشترین دادخواست‌های مربوطه را تشکیل می‌دهند.

img

پیگیر تصویب لایحه خشونت علیه زنان هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده درباره لایحه حفظ کرامت و صیانت از زنان در برابر خشونت که مدت ها است به مجلس ارسال شده و منتظر تصویب نهایی است، گفت: این لایحه ارسالی به مجلس را پیگیری می کنیم و از مجلس می خواهیم به آن زودتر رسیدگی کند.

img

فعالیت فراقوه‌ای در خصوص زنان ابتر مانده است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه بحث فعالیت فراقوه‌ای در خصوص زنان ابتر مانده است، گفت: با نیروهای خالص و با انگیزه و جهادی می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

img

خدمات قضایی باید با ارزانترین قیمت به مردم ارائه شود

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر تسریع در روند هوشمندسازی نظام قضایی در راستای بهبود عملکرد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: خدمات قضایی باید با ارزانترین قیمت ممکن به مردم ارائه شود.

img

مردم بدون نگرانی خون اهدا کنند

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: مردم بدون نگرانی می‌توانند خون اهدا کنند زیرا مراکز از نظر پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از کرونا بسیار ایمن است و احتمال ابتلا به کرونا در این مکان‌ها بسیار پایین است.

img

اعلام آمادگی همکاری در حوزه‌های مشترک حمایت‌های اجتماعی با تاجیکستان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به توافقات و تفاهمات سران ایران و تاجیکستان و توسعه مناسبات اقتصادی و اجتماعی دوجانبه، وظیفه دو وزارتخانه است که این تفاهمات را تحقق بخشند.

img

پاسدار حضور مردم در عرصه فعالیت‌های داوطلبانه باشیم

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: همواره داوطلبان با بهره گیری از توان مالی، علمی، اجتماعی بصورت افتخاری در خدمت جامعه بوده اند و سعی ما براین است تا در امتداد گسترش فرهنگ دینی، این سرمایه عظیم حفظ و حضور مردم درعرصه فعالیت های داوطلبانه بیش از پیش تقویت شود.

img

افزایش ۳۰ درصدی پست‌های مدیریتی زنان در خراسان جنوبی

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: حدود ۲۷۰ نفر از مدیران پایه در دستگاه اجرایی استان از جامعه زنان منصوب شده‌اند که منجر به افزایش ۳۰ درصدی پست‌های مدیریتی زنان در این استان شده است.

img

سرعت واکسیناسیون سهمیه استان‌ها را مشخص می‌کند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه هیچ‌گونه کمبود واکسنی در کشور نداریم، گفت: هر استانی که با سرعت بیشتری واکسیناسیون را انجام دهد سهمیه واکسن بیشتری را می‌گیرد.

img

تا حد امکان از صدور قرار بازداشت موقت پرهیز شود

رئیس قوه قضاییه خطاب به دادیاران و بازپرس‌ها و قضات گفت: در گام اول در مواجهه با مراجعان خود قرار متناسب صادر کنید و تا آنجا که مقدور است و لازم نیست از صدور قرار بازداشت موقت پرهیز شود.

img

تحول در فرهنگ با نقش‌آفرینی بانوان محقق می‌شود

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بدون جدی‌ گرفتن بانوان به ‌ویژه حوزه‌های علمیه خواهران، تحول بزرگی در فرهنگ اتفاق نخواهد افتاد و باید اهتمام به این مساله یک اولویت باشد.

img

فناوری اطلاعات وارتباطات حوزه مناسبی برای توانمندسازی اقتصادی زنان است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: امروز حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش مهمی در توسعه روابط بین المللی دارد و درعین‌حال حوزه مناسبی برای توانمندسازی اقتصادی زنان محسوب می‌شود.

img

پناهندگان خارجی به ایران واکسینه می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت آماده واردات واکسن جهت واکسیناسیون اتباع خارجی است و همه پناهندگان مجاز و غیرمجاز واکسینه خواهند شد تا از شیوع کرونا در داخل کشور جلوگیری و سلامت مهاجرین نیز تضمین شود.

img

انتقال ۶ محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال ۶ محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور خبر داد.

img

استفاده از ظرفیت جوانان یک تکلیف انسانی برای نسل‌های آینده است

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان معتقد است، استفاده از نسل جوان در جامعه از شروط لازم برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و یک تکلیف انسانی برای نسل‌های آتی است.

img

وعده استخدام ۲۰۰ نفر در سازمان جوانان هلال احمر

رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر افزود: اگر مشکلات اداری و قانونی استخدام هزار نفر رفع شود، براساس قول‌های داده شده برای استخدام ٢٠٠ نفر از اعضا پافشاری خواهیم کرد.

img

مردم به اقدامات جهادی قوه قضائیه خوشبین‌تر شده‌اند

معاون اول قوه قضائیه گفت: مردم از کارهایی که به صورت جهادی در قوه قضائیه شروع شده استقبال کرده و نسبت به اقدامات دستگاه قضایی خوشبین تر شده‌اند.

img

۹۰ درصد فضای سبز شهر قم با سیستم‌های مکانیزه آبیاری می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌هاوفضای سبز شهرداری قم گفت: بیش از ۹۰ درصد فضای سبز و پارک‌های شهری قم با سیستم‌های مکانیزه آبیاری می‌شود و طی پنج سال گذشته مقدار قابل توجهی از آب شرب شهری برای آبیاری فضای سبز کاسته شده‌است.

img

۲ متهم دیگر مرتبط با پرونده تخلف مالی شهرداری گناوه دستگیر شدند

دادستان مرکز استان بوشهر گفت: یکی از اعضای شورای سابق (دوره پنجم) شهر گناوه و فرد دیگری خارج از مجموعه شورا و شهرداری این بندر به اتهام تخلف‌های مالی مرتبط با پرونده شهرداری گناوه دستگیر شدند.

img

۱۵ مرکز منش در کشور راه‌اندازی شده است

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: ۱۵ مرکز در دو سال گذشته با عنوان منش در سراسر کشور با هدف شاسایی ظرفیت های جوانان را ه اندازی شد که این مراکز در حال حاضر خروجی داده است.

img

هلال‌احمر بیش از ۱۱ هزار هیات مذهبی را ضد عفونی کرد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از مشارکت این جمعیت در ایمن سازی و ضدعفونی کردن ۱۱ هزار و ۵۵۶ هیات مذهبی در راستای برگزاری هر چه بهتر مراسم ماه محرم خبر داد.

img

ضرورت پیرایش معاونت امور زنان از سیاست‌زدگی و نگاه تشریفاتی

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی بر ضرورت پیرایش این معاونت از سیاست‌زدگی و نگاه تشریفاتی تاکید کرد.

img

بهره‌برداری از سینما برای ارتقای سواد سلامت ضروری است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی به مناسبت فرارسیدن ۲۱ شهریور روز ملی سینما، بر بهره برداری از ظرفیت سینما و فعالان آن در تولید آثار فاخر برای ارتقای «سواد سلامت» جامعه و همچنین معرفی الگوهای مناسب رفتاری تاکید کرد.

img

در حوزه کار تشکلی، ساختار وتشکیلات ملی داریم

معاون امور جوانان با بیان اینکه تنها نهادی هستیم که در حوزه کار تشکلی، ساختار و تشکیلات ملی داریم، افزود: مجامع استانی سمن‌های جوانان نیز شعبات استانی مجمع ملی محسوب می‌شوند که می‌توانند هر پروژه ملی در هر موضوعی را عملیاتی کنند.

img

قضات از ارفاقات قانونی برای کمک به آزادی زندانیان استفاده کنند

رییس دادگستری استان تهران طی بازدید از ندامتگاه زنان اظهار داشت: با تشکیل کمیته پایش در دادگستری اقدامات خوبی انجام شده اما لازم است قضات از تمام تخفیفات و ارفاقات قانونی برای کمک به آزادی زندانیان واجد شرایط استفاده کنند.

img

سالانه دو میلیون پرونده درپزشکی قانونی گردش کار دارد

رییس سازمان پزشکی قانونی بابیان اینکه پزشکی قانونی ایران در مرز دانش دنیا حرکت می‌کند گفت: سالانه حدود دو میلیون پرونده که برابر با یک سوم پرونده های قضایی است، در پزشکی قانونی گردش کار دارد پس تلاش می‌کنیم با بهره‌مندی از علوم روز دنیا بهترین خروجی و نظرات را به قضات ارائه دهیم.

img

توسعه ورزش بانوان از برنامه‌های معاونت زنان وخانواده ریاست جمهوری است

معاون رییس جمهوری در امور زنان وخانواده با تاکید بر اینکه یکی از برنامه‌های معاونت توسعه ورزش بانوان و الگوسازی از قهرمانان مدال آور ورزشی است، گفت: باید آینده‌ای سرشار از امید و روشنی برای ورزشکاران کشور رقم بزنیم.

img

مصوبات دولت درباره احیای دریاچه ارومیه اجرا شود

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای کامل مصوبات احیای دریاچه ارومیه و مشخص شدن مسئول احیای این دریاچه در دولت سیزدهم شد

img

رسیدگی به فساد در داخل و خارج قوه قضاییه جدی‌تر از گذشته پیش می‌رود

رئیس قوه قضاییه با اشاره به جدی‌تر شدن روند مبارزه با فساد در قوه قضاییه، گفت: دستگاه قضایی علاوه بر مبارزه با فساد در ابعاد مختلف با کوچک‌ترین تخلف و فساد در داخل مجموعه نیز برخورد می‌کند و همه تلاش خود را برای افزایش انضباط سازمانی به کار گرفته است.

img

سن تزریق واکسن کرونا درقم به ۳۷ سال کاهش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به‌کاهش سن دریافت واکسن به‌ ۳۷ سال دراین استان گفت: متولدان ۱۳۶۳ و قبل از آن و دانشجویان مراکز آموزش عالی و طلبه‌ها می‌توانند برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

img

رویکرد دولت سیزدهم عدالت‌خواهانه و ضدفساد است

عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه رویکرد دولت سیزدهم عدالت خواهانه و ضدفساد است، گفت: این دولت می‌خواهد توزیع عادلانه کند و ماموریت‌های معیشتی را در پیش گیرد در حالیکه سیستم‌ها از عدالت دور شده‌اند.

img

۸۰ درصد زندانیان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به اینکه تاکنون ۸۰ درصد از زندانیان حاضر در زندان، حداقل دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند گفت: نظام ما نسبت به سلامتی زندانیان حساس است و واکسیناسیون گسترده آنان قبل از دیگران گواه روشنی بر این ادعا است.

img

توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در اولویت دولت است

معاون رییس جمهوری درامور زنان وخانواده باتاکید براینکه اولویت دولت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ازنظر اجتماعی، معنوی، اقتصادی، حقوقی وفرهنگی است، گفت: درتمام دنیا تعداد زنان سرپرست خانوار به دلیل آسیب های اجتماعی و مشکلات زیاد رو به فزونی است که کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیست.

img

سپاه استان تهران دومین مرکز واکسیناسیون پاکدشت را راه‌اندازی کرد

فرمانده سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران، دومین مرکز تجمیعی واکسیناسیون پاکدشت را افتتاح کرد.

img

خیانت زناشویی مثلث عاطفی زوج ها را نابود می کند

خیانت به معنای عام آن یعنی تجربه داشتن یک ضربه احساسی و روانی از یک فرد قابل اعتماد خواه آگاهانه باشد یا ناآگاهانه و یکی از دردناک ترین تجربیات انسانی است.

img

خروج هرگونه واکسن کرونا از ایران ادعای کذب است

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: خروج هرگونه واکسن کرونا از ایران ادعای کذب است و مقصود و انگیزه گوینده از نشر این مطلب کذب در شرایط حاضر مشخص نیست.

img

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه در پی درگذشت سرلشکر فیروزآبادی

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در پیامی درگذشت سرلشکرسید حسن فیروزآبادی، مشاور عالی فرماندهی کل قوا را تسلیت گفت.

img

مخبر تصویب نامه تنقیحی در موضوع زنان را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری تصویب نامه تنقیحی در موضوع زنان را برای اجرا به معاونت‌های حقوقی و امور زنان و خانواده رییس جمهوری ابلاغ کرد.

img

متهمان آتش سوزی تالاب انزلی به پنج نفر رسید

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان ضمن عمدی دانستن آتش سوزی انزلی، گفت: در ارتباط با آتش‌سوزی تالاب انزلی یک نفر بازداشت شد و چهار نفر تحت نظر هستند.

img

کاهش ورودی پرونده‌ها در اولویت پژوهشی قرار گیرد

معاون حقوقی و امور مجلس قوه‌قضاییه، بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های پژوهشگاه قوه قضاییه به منظور حل مسائل و مشکلات دستگاه قضایی تأکید کرد و گفت: کاهش ورودی پرونده‌ها به محاکم در اولویت پژوهشی قرار گیرد.

img

مجلس طرحی برای کاهش سهم دختران از حقوق بازنشستگی پدر ندارد

رییس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با رد برخی اخبار درباره اقدام مجلس برای تصویب طرح کاهش سهم دختران از حقوق بازنشستگی پدر، گفت: چنین طرحی در دستور کار مجلس قرار ندارد.

img

دانشگاه‌ها با واکسیناسیون اساتید و دانشجویان بازگشایی می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما بازگشایی دانشگاه‌ها است بنابراین دانشگاه‌ها با واکسیناسیون هدفمند دانشجویان و اساتید باید بازگشایی شود.

img

باید رویکرد صدقه دادن جای خود را به آموزش مهارت‌ها بدهد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه زنان سرپرست خانوار نیاز به درآمدزایی و اشتغال دارند، گفت: باید رویکرد صدقه دادن جای خود را به توان افزایی و آموزش مهارت بدهد تا ضمن ارتقا یافتن عزت نفس افراد، بتوانند با اتکا به توان و فعالیت خود درآمد مفیدی کسب کنند.

img

دستگاه قضا هوشمندتر می شود

معاون اول قوه قضاییه بر هوشمندسازی فرآیندهای قضایی به منظور کاهش مراجعه مردم تاکید کرد و گفت: هر مقدار بتوانیم مراجعه مردم به مراجع و مراکز قضایی را از طریق مرکز آمار و فناوری اطلاعات، با توسعه دستاوردهای الکترونیکی و هوشمندسازی فرآیندهای قضایی کمتر کنیم، همان مقدار موفق هستیم.

img

سند ارتقا وضعیت زنان کیش راهکاری برای برون رفت مشکلات این قشر است

رییس اداره امور زنان سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سند ارتقای زنان راهکاری برای برون رفت از مشکلات این قشر در جزیره است.

img

برای حل آسیب‌های اجتماعی برنامه داریم

مدیرکل بهزیستی کرمان گفت: بهزیستی به عنوان دستگاه متولی مسائل اجتماعی اعلام می‌کند که برای حل تمامی مسائل و مشکلات جامعه برنامه دارد و اگر مسئولان به صورت عملیاتی پای کار باشند طی ۶ ماه آینده آسیب‌های استان تحت کنترل ما خواهد بود.

img

تصمیم‌گیری درباره میزان شهریه سال تحصیلی جدید در اواخر شهریور

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه از شهریور سال گذشته تاکنون افزایش شهریه‌ای اعلام نکرده است، گفت: درباره میزان شهریه سال تحصیلی جدید در اواخر شهریور در هیأت امنا تصمیم گیری می‌شود.

img

روحیه مچ‌گیری را در نهادهای قضایی استان ندیدم

استاندار کرمان از همراهی، حمایت و همکاری‌های دستگاه قضا در استان تقدیر کرد و گفت: روحیه مچ گیری را در دستگاه‌های نظارتی مرتبط با قوه قضاییه ندیدم که جای تشکر دارد.

img

نسل امروز نگاه محدودکننده را برنمی‌تابد

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: باید برای نسل امروز که دارای تحصیلات عالیه است فضای دیگری ایجاد کرد و اگر بخواهیم با نگاه محدودکننده و فشار ممنوعیت و محدودیت با آنان مواجه شویم مسیر درستی را در پیش نگرفته ایم.

img

وزیربهداشت جدید روند واکسیناسیون را تسریع کند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: امیدواریم با تلاش‌ دکتر بهرام عین‌الهی در جایگاه وزیر بهداشت، روند واکسیناسیون تسریع و بیماری کرونا کنترل شود.

img

دکتر طهرانچی درگذشت والده شهید شهریاری را تسلیت گفت

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی درگذشت مرحومه سرکار خانم "قمرتاج زینعلی" والده ماجده شهید والامقام، دکتر مجید شهریاری را تسلیت گفت.

img

۱۲۶۷ مدرسه مناسب‌سازی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در ارتباط با مناسب‌سازی فضا، سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، مناسب‌سازی ۱۲۶۷ مدرسه را جزء ماموریت‌های خود در سال گذشته و امسال در نظر گرفت تا شاخص‌های مناسب‌سازی در ساخت مدارس لحاظ شود.

img

اعلام آمادگی دستگاه قضا برای تکمیل حلقه همگرایی قوا در دولت سیزدهم

رئیس قوه قضاییه طی پیامی خطاب به رئیس جمهوری، ضمن تبریک اعطای بالاترین رأی اعتماد به بیشترین وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، برای تکمیل حلقه همگرایی قوا در دوره تحول و همکاری کامل با دولت، اعلام آمادگی کرد.

img

برای رفع محرومیت های جامعه شبانه روز تلاش می کنم

وزیر کشور با تاکید بر اینکه با تمام وجود برای رفع محرومیت های جامعه تلاش شبانه روزی خواهد کرد، گفت که در این راستا مدیران وزارت کشور نیز باید دلسوزانه و متعهدانه نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

img

ضرورت مطالبه‌گری از وزارتخانه‌های کم‌کار در حوزه مناسب‌سازی

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر ضرورت حساب‌کشی و مطالبه‌گری از وزارتخانه‌های کم‌کار در حوزه مناسب‌سازی گفت:‌ بهتر است نامه‌ای تنظیم کنیم که دستگاه هایی که در حوزه مناسب‌سازی ضعیف عمل کردند و به آن توجهی نداشتند به هیات دولت معرفی شوند.

img

ظرفیت کل بیمارستان‌های ثابت سپاه در اختیار وزارت بهداشت است

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما در نیروی زمینی سپاه کل ظرفیت بیمارستان‌های ثابت خود در استان‌ها را در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داده‌ایم.

img

خداییان سخنگوی قوه قضاییه شد

رییس قوه قضاییه در حکمی، ذبیح‌الله خداییان معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را به عنوان سخنگوی دستگاه قضا منصوب کرد.

img

ثبت نام متقاضیان انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر آغاز شد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اول تا دهم شهریور را زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های علوم پزشکی در نیم سال اول سال تحصیلی جدید اعلام کرد.

img

نگاه «ما می توانیم» در همه امور کشور حاکم شود

رییس قوه قضاییه ضمن قدردانی از تلاش‌های مسئولان سازمان پزشکی قانونی و اعتماد به جوانان متخصص در این مجموعه که منشاء برکات فراوانی شده، ابراز امیدواری کرد، نگاه «ما می‌توانیم»، در همه زمینه‌ها و مجموعه‌های کشور حاکم شود.

img

واکسن هراسی سبب افزایش تلفات کرونا می‌شود

رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی و واکنش سریع اپیدمی کرونا با تاکید بر اینکه واکسن نزدن مانند حرکت در جاده‌ای است که خطر تصادف در آن بسیار بالا است، گفت: واکسن زدن بهتر از نزدن آن است و با یک تصمیم نادرست جان خود و سایر هموطنان را به خطر نیاندازیم.

img

روز پزشک یادآور مجاهدت‌ پزشکان در مقابله با کروناست

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با صدور پیامی به مناسبت روز پزشک، گفت: امسال روز پزشک معنای دیگری پیدا نموده و یادآور تلاش‌ها و مجاهدت‌های آنان در مقابله با بلای فراگیر کرونا است.

img

تولید ۳ میلیون سرنگ و ارائه خدمت به ۶۸۱ هزار نفر در تعطیلات کرونایی

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت در تعطیلات کرونایی با همه توان در کنار مردم حضور داشت، از تولید سه میلیون عدد سرنگ و ارائه خدمات به بیش از ۶۸۱ هزار نفر در این بازه زمانی خبر داد.

img

انتظار مردم از دولت سیزدهم ارتقای دستگاه‌های اجرایی است

وزیر پیشنهادی دادگستری گفت:‌ انتظار مردم از دولت سیزدهم ارتقای کارآمدی دستگاه های اجرایی ذیل تعامل قوای سه گانه است.

img

بازدید رئیس کمیته امداد از مجموعه خیریه طرح «هم‌نمک»

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در بازدید از مجموعه «هم‌نمک» خواستار گسترش فعالیت‌های این طرح در سراسر کشور شد.

img

مرکز بستری بیماران کرونایی دریکی از مدارس قم راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با توجه به کمبود تخت بستری و همچنین شدت گرفتن بیماری و نیاز مردم به‌تخت‌های بستری، مرکز بستری بیماران کرونایی در ورزشگاه یکی از مدارس قم دایر خواهدشد.

img

پیام تسلیت رئیس قوه قضائیه در پی درگذشت آیت‌الله سید کمال فقیه ایمانی

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در پیامی درگذشت مرحوم آیت‌الله سید کمال فقیه ایمانی را تسلیت گفت.

img

منطقه ویژه گردشگری و پارک جنگلی در شهر قنوات قم احداث می‌شود

شهردار قنوات قم با اشاره به اقدامات ۲ سال گذشته این شهر، از پروژه تولید خودرو، ایجاد منطقه گردشگری و احداث پارک جنگلی بعنوان مهمترین برنامه‌های آینده شهر قنوات یاد کرد.

img

۵ محکوم تبعه بولیوی به کشور خود منتقل شدند

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رییس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران گفت: پنج نفر از محکومان بولیویایی که دوران محکومیت خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران می‌گذراندند به کشور متبوعشان منتقل شدند.

img

پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی بیماران کرونایی از سوی تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در نامه ای به معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمادگی این سازمان برای پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی مورد تعهد برای بیماران کرونایی را اعلام کرد.

img

فضاهای بیمارستانی قم مدیریت شود

استاندار قم گفت: با توجه به‌شرایط بیماری کرونا در قم، بیمارستان‌های استان در حال تکمیل ظرفیت است و نیازمند مدیریت تخت و فضاهای بیمارستانی هستیم.

img

ورودی های بابل بر روی مسافران بسته شد

ورودی‌های شهرستان بابل با ثبت تاریخی ۱۵ فوتی کرونایی بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا بر روی مسافران بسته شد.

img

مشکلات ایثارگران و آزادگان با اولویت رفع شود

رئیس قوه قضاییه گفت: نه تنها باید قوانین مربوط به حمایت و تکریم ایثارگران و آزادگان اجرا شود، بلکه باید تلاش شود شأن آنها حفظ و مشکلاتی که دارند با اولویت رفع شود.

img

کرونا یک پدیده صرفا بهداشتی و درمانی نیست

وزیر بهداشت با بیان اینکه کرونا یک پدیده صرفا بهداشتی و درمانی نیست و یک پدیده اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است، گفت: تاریخ نشان خواهد داد که مثل طاعون که همه مناسبات اروپا را تغییر داد کرونا هم همه مناسبات جهان را تغییر خواهد داد.

img

محله محوری بهانه‌ای برای توسعه گردشگری در پایتخت باشد

رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر رویکرد محله محوری در پایتخت گفت: محله محوری می‌تواند بهانه‌ای برای توسعه گردشگری در پایتخت باشد.

img

پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: دستور ابلاغ اعتبار برای پرداخت معوقات مشمولان ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه صادر شده و هم‌اکنون در فرآیند تخصیص و پرداخت قرار گرفته است.

img

نقش رسانه در ایجاد نشاط و امیدآفرینی بی بدیل است

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه به ویژه شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت : نقش رسانه در ایجاد نشاط و امیدآفرینی در جامعه بی بدیل است.

img

ساخت ۶١ مرکز درمانی جدید در کشور به‌ همت سازمان تأمین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از ساخت ۶١ مرکز درمانی جدید در سراسر کشور به همت این سازمان در دوران شیوع کرونا خبر داد.

img

۳۲۰ تفاهم‌نامه و موافقتنامه برای تحقق عدالت جنسیتی منعقد شد

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری به تشریح تلاش‌ها در دولت دوازدهم از نظر دستاوردها و تحولات حوزه زنان پرداخت و گفت: در این دوره ۳۲۰ موافقتنامه و تفاهم‌نامه میان معاونت و دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد مرتبط در جهت تحقق عدالت جنسیتی و تحکیم بنیاد خانواده منعقد شد.

img

بیشتر طلاق‌ها در سن ۳۰ تا ۳۹ سالگی اتفاق می‌افتد

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: براساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، از ابتدای فروردین تا آذر سال ۱۳۹۹، بیشترین طلاق‌ها در سن ۳۰ تا ۳۹ سالگی اتفاق افتاده که با توجه به بالا رفتن میانگین سنی ازدواج، طلاق در این سن دور از ذهن نبود.

img

خبرنگاران مقابله با جنگ رسانه‌ای را حرفه خویش قرار داده‌اند

رئیس دستگاه قضا در پیامی با تبریک روز خبرنگار گفت: خبرنگاران به عنوان روایتگران امین و صادق، مقابله با جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی قدرت‌های سلطه گر را حرفه خویش قرار داده‌اند.

img

خبرنگاران برای انتشار حقیقت در برابر سختی‌ها سر خم نکردند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی روز خبرنگار را تبریگ گفت و نوشت: درود بر خبرنگاران آزاده و شجاع که برای کشف و انتشار حقیقت در برابر سختی‌ها، فشارها و تهدیدات سر خم نکردند.

img

محدویت تزریق واکسن برای افراد بالای ۱۸ سال ابلاغ نشده است

سخنگوی سازمان غذا و دارو در توئیتی تصریح کرد:‌ در ایران پروتکلی مبنی بر محدودیت تزریق هیچکدام از واکسن های دارای مجوز مصرف اضطراری برای افراد بالای ۱۸ سال اعلام و ابلاغ نشده است.

img

دریافت هزینه نسخه الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این سازمان هزینه نسخه الکترونیک داروخانه‌ها را پرداخت می‌کند، گفت: دریافت هرگونه هزینه‌ از بیمار برای نسخه‌پیچی الکترونیک در داروخانه‌ها غیرقانونی است.

img

آب شرب شهرهای گروه الف مازندران در سیلاب اخیر اصلا کدر نشده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت که آب موجود در شبکه شهرهای گروه الف مازندران برای نخستین بار پس از سال ها بر اثر سیل و سیلاب کدر نشد و این مشکل دیرینه با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه بزرگ منطقه در هفته گذشته برای همیشه حل شده است

img

شمارش معکوس بازگشایی نماد «ملت»

مدیر سرمایه‌‌گذاری شرکت بیمه ملت در خصوص بازگشایی نماد این شرکت پس از افزایش سرمایه گفت: باتوجه به این‌که شرکت‌های بیمه پیچیدگی‌های بیشتری در ماهیت فعالیت خود نسبت به شرکت‌های تولیدی یا سرمایه‌گذاری دارند طبیعی است که کلیه فعالیت‌های آنها از جمله افزایش سرمایه هم نیازمند طی کردن فرآیند طولانی‌تری باشد.

img

فرهنگ و اقتصاد عوامل موثر در رشد جمعیت است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه رشد جمعیت نیاز به فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها دارد، از اقتصاد و فرهنگ به عنوان ۲ عامل موثر در این زمینه نام برد و گفت: بدون رفع مشکلات اقتصادی امکان باروری کم است.

img

معاونت امور زنان و خانواده نهادی فراقوه‌ای است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه معاونت امور زنان نهادی فراقوه ای است که با حداقل پرسنل گام های بزرگی در اعتلای عدالت جنسیتی برداشته است، خطاب به دولت بعد گفت: اگر بخواهیم دستاوردها را نادیده بگیریم و همه چیز را از اول شروع کنیم آثار سختی را به دنبال خواهد داشت.

img

تعداد دیگری از زندانیان ناآرامی‌های اهواز آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان خوزستان با بیان اینکه برخی معترضان ناآرامی‌های اهواز آزاد شدند از دستور آزادی تعداد دیگری از زندانیان خبر داد.

img

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به پایین‌ترین حد رسیده است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کشور به ۳۹.۲۲ درصد رسیده که این میزان کمترین حد رعایت از اوایل تیر سال ۱۳۹۹ تاکنون است.

img

شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به مسائل فرهنگی حساس باشد

رییس قوه قضاییه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید نسبت‌ به مسائل فرهنگی کشور بیشتر حساس باشد و با توجه به مقتضیات، هر ۱۰ یا پنج سال یک دسته‌بندی از گذشته و آینده انجام دهد.

img

دولت دوازدهم پیشگام حل وفصل مباحث فقهی و حقوقی زنان اهل سنت بود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دولت دوازدهم با برگزاری چهار نشست با موضوع بررسی احوال زنان اهل سنت در موضوعات فقهی پیشگام طرح و حل وفصل این مباحث در جامعه بود، گفت: در این نشست ها مباحثی همچون کودک همسری مورد استقبال مولوی‌ها و صاحبنظران اهل سنت قرار گرفت.

img

تکمیل اجرای طرح مزایده ۶ هزار محدوده معدنی در آینده نزدیک

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اجرای همه مراحل مزایده سراسری محدوده‌های معدنی به صورت شفاف و قانونی، از تکمیل اجرای این طرح بزرگ در آینده نزدیک با افزایش تعاملات بین‌دستگاهی خبر داد.

img

دادگستری تهران به عملکرد اتاق داوری اتحادیه‌ها نظارت می‌کند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با تاکید بر کاهش ورود پرونده به مراجع قضایی گفت: معاونت شورای حل اختلاف دادگستری تهران هر ۶ ماه یکبار عملکرد اتاق داوری اتحادیه‌ها را کنترل و نظارت می‌کند.

img

رویکرد جامعی در دولت دوازدهم برای ارتقاء وضعیت زنان شکل گرفت

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در دولت دوازدهم در مجموع رویکرد جامعی در قالب شاخص‌های عدالت جنسیتی و برنامه‌های ارتقاء وضعیت زنان در استان‌ها داشتیم، گفت: انتظار ما این است که دولت آینده این برنامه‌ها را ادامه دهد.

img

هنوز به قله خیز پنجم کرونا نرسیده ایم

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز به قله خیز پنجم کرونا نرسیده ایم، پیش بینی کرد تعداد بیماران بستری در بیمارستان های تهران در روزهای آتی به ۹ هزار نفر نیز برسد.

img

دادگستری استان‌ها دارای نقشه راه تحول می‌شوند

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به در دست اجرا بودن ۶ بند اصولی و راهبردی قوه قضائیه در راستای سند تحول این قوه گفت که این اصول در قالب نقشه راه در دادگستری تمامی استان‌های کشور نیز برنامه ریزی و اجرایی خواهد شد.

img

ابتکار از آزادی تعدادی از زنان زندانی به دلیل شیوع کرونا خبر داد

معاون رئیس جمهوری در توییتی از آزادی تعدادی از زنان زندانی به دلیل شیوع کووید ۱۹ خبر داد و نوشت: هفته گذشته موضوع شیوع کرونا در بند ‌زنان ‌زندان اوین را شخص رییس جمهوری در جلسه هیات دولت مطرح و پیگیری کرد.

img

افتتاح ۴۰ مرکز مشاوره ازدواج و خانواده همزمان با هفته ازدواج

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش وجوانان از آغاز به کار ۴۰ مرکز تخصصی ازدواج و خانواده جدید در کشور همزمان با هفته ازدواج خبر داد.

img

مردم خوزستان مانع سوءاستفاده دشمنان از مطالبات به حق آنها شوند

رئیس قوه قضاییه از مردم خوزستان خواست تا اجازه ندهند دشمنان از مطالبات به حق آنها سوءاستفاده کنند و در عین حال به دادستان حوزه قضایی مربوطه مأموریت داد مواردی که منجر به آسیب یا کشته شدن افراد شده با جدیت و فوریت پیگیری و با عوامل این اقدامات برخورد کند تا موضوع برای همگان روشن شود.

img

همکاری هلال احمر و منابع طبیعی تهران جهت حفاظت از محیط زیست

جمعیت هلال احمر استان تهران و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان، برای حفاظت از محیط زیست تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

img

برخورد عبرت‌آموز در انتظار عاملان شهادت ماموران انتظامی کهنوج است

رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن تبریک و تسلیت شهادت سه تن از غیورمردان نیروی انتظامی در کهنوج در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر گفت: دستگاه قضایی استان با جدیت و قاطعیت با عاملان و مسببان این جنایت برخوردی عبرت آموز خواهد کرد.

img

لایحه اجازه برداشت ‎مادران از حساب سپرده فرزندانشان به مجلس ارسال شد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توییتی از ارسال لایحه اجازه برداشت ‎مادران از حساب سپرده و خرید سهام فرزندانشان به مجلس خبر داد؛ ‏لایحه ای که یکی از ابعاد اقتصادی حقوق مادران در حضانت از فرزندان را تامین می‌کند.

img

افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون در کشور ضروری است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور به افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون و مشارکت سازمان های دیگر من جمله سازمان بسیج به عنوان همکار اصلی در طرح شهید سلیمانی در انجام این فعالیت بسیار مهم و اساسی تاکید کرد.

img

گزارش شکایت نمایندگان مجلس از رئیس جمهور هیچ مستندی ندارد

معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به طرح شکایت از رئیس جمهور که از سوی مجلس شورای اسلامی به قوه قضاییه ارسال شده است، گفت: گزارش‌های اعلام شده هیچ مستندی ندارد.

img

بنیاد شهید و وزارت راه برای ساخت مسکن ایثارگران تفاهمنامه امضا کردند

رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یک تفاهمنامه بسیار خوبی میان بنیاد شهید و و وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن ایثارگران به امضا رسید.

img

عفاف و حجاب منجر به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود

معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: ترویج و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب باعث حفظ حرمت و کرامت زن و همچنین تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب‌ها و انحرافات اجتماعی می‌شود.

img

نظام هماهنگ حمایت از مالکیت حقوقی ایجاد شود

معاون حقوق مالکیت فکری وزیر دادگستری گفت: دیدگاه جامعه به اختراع باید از دانش محور به صنعت محور تغییر کند تا ایده مخترع سودآور شود و برای افزایش بهره وری در این حوزه لازم است نظام هماهنگ حمایت از مالکیت حقوقی در کشور ایجاد شود.

img

پایش میانکاله با دوربین‌های تله‌ای آغاز شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت که با نصب دوربین‌های تله‌ای در نقاط حساس میانکاله از این پس علاوه بر حضور محیطبانان در منطقه، پایش ۲۴ ساعته و آنلاین این زیستگاه مهم و ارزشمند نیز انجام می‌شود.

img

یکی از عاملان باند تقلب کنکور در سیرجان دستگیر شد

دادستان سیرجان با اشاره به دستگیری عاملان توزیع سئوالات کنکور سراسری و تقلب در این آزمون ملی در سطح کشور گفت: یکی از اعضای این باند اهل سیرجان است که توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان و اداره اطلاعات سیرجان شناسایی و دستگیر شد.

img

کارفرمایان قمی ۲۵۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار هستند

مدیرکل تامین اجتماعی قم با بیان اینکه ۲۵۰ میلیارد تومان طلب تامین اجتماعی قم از کارفرمایان است، گفت: ۶۰ درصد از این رقم مربوط به جرایم بیمه‌ای است.

img

فقر شدید ۴۷ میلیون زن و دختر در جهان به دلیل کووید ۱۹

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی جمعیت گفت: پاندمی کووید۱۹ حدود ۴۷ میلیون زن و دختر در جهان را به فقر شدید خواهد کشاند و تعداد زیادی از دختران دورمانده از مدرسه، ممکن است دیگر به آنجا باز نگردند.

img

توسعه مرکز داده با کمترین هزینه اجرا شد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت : توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی کشوری با کمترین هزینه ممکن اجرا شد.

img

رشد ۵ درصدی ازدواج در کشور پس از ۱۷ سال

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از رشد پنج درصدی ازدواج در کشور پس از ۱۷ سال خبر داد.

img

واکسن کرونای مشترک ایران و کوبا اثربخشی ۱۰۰ درصدی دارد

رییس انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن مشترک انستیتوفینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران علیه فرمهای شدید و مرگهای ناشی از کرونا اثربخشی ۱۰۰ درصدی دارد که این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است.

img

تعداد مدیران زن در دولت دوازدهم به بیش از ۲۵ درصد رسید

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه در دولت دوازدهم با سیاستگذاری‌های مناسب وبرنامه‌های آموزشی و توان‌افزایی زنان مدیر، تعداد مدیران زن از حدود پنج درصد در سال ۹۲، به بیش از ۲۵ درصد رسیده، گفت: امروز دیگر مشکلی از نظر انتصاب مدیران زن در حد وزیر وجود ندارد.

img

ضرورت افزایش کیفیت و کمیت تولید ارتز و پروتز جانبازان

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر ضرورت افزایش کیفیت و کمیت تولید ارتز و پروتز جانبازان گفت: به‌روزرسانی فرآیند تولید و تجهیزات این مرکز برای ارتقای خدمات رسانی به ایثارگران ضروری است.

img

اجرای برنامه غربالگری پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در مراکز مثبت‌زندگی

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان ۳ تا ۶ سال در مراکز مثبت‌زندگی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

img

همه مزایده‌ها و مناقصه‌ها تا استقرار دولت جدید تعویق می‌شود

معاون قضایی دادستان کل از صدور بخشنامه‌ای به دادستان‌های سراسر کشور مبنی بر به تعویق افتادن همه مزایده‌ها و مناقصه‌ها تا استقرار دولت جدید خبر داد.

img

کرونا نیاز به روز رسانی مستندات در حوزه سلامت را آشکار کرد

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ کرونا نشان داد نیاز داریم براساس مستندات در حوزه سلامت برنامه‌ریزی کنیم و به‌روز باشیم، یکی از ابزارهای مبتنی بر شواهد این است که بتوانیم اطلاعات خود را به درستی از محیط اخذ کنیم و پس از تحلیل اطلاعات، برنامه ریزی‌ها انجام شود.

img

سالانه ۱۸۰ هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند

رییس انجمن مغز و اعصاب ایران هشدار داد: سالانه ۱۸۰ هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند و در بسیاری از مبتلایان به کرونا به علت التهاب عروقی و لخته شدن خون سکته مغزی بیشتر دیده می‌شود.

img

۳۱ تیر آخرین مهلت استفاده کارفرمایان از بخشودگی جرام

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: ۳۱ تیر آخرین مهلت استفاده از بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان است.

img

مردم هیچ بهانه‌ای از ما نخواهند پذیرفت

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دوره جدیدی از حکمرانی آغاز شده و این فرصت کم‌نظیر است و مردم از امروز هیچ بهانه‌ای را از ما نخواهند پذیرفت.

img

ابتکار خواستار گسترش همکاری‌ بین کارآفرینان ایرانی و ژاپنی شد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: مردم ایران و ژاپن اشتراکات تاریخی و فرهنگی زیادی دارند و این اشتراکات زمینه خوبی برای گسترش همکاری و همفکری بین کارآفرینان و زنان دو کشور فراهم می کند تا تجربیاتشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

img

استاندارد ملی مسئولیت اجتماعی با رویکرد بومی سازی تدوین می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین استاندارد ملی "مسئولیت اجتماعی" با رویکرد بومی سازی خبر داد و گفت: تدوین استاندارد "مسئولیت اجتماعی" بر اساس استاندارد بین المللی ایزو ۲۶۰۰۰ با رویکرد بومی سازی و متناسب با فرهنگ ضوابط و قوانین کشور در حال انجام است.

img

سازمان تامین اجتماعی باید در مورد بیمه رانندگان پاسخگو باشد

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی و مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور گفت: سازمان تامین اجتماعی باید در مورد بیمه رانندگان پاسخگو باشد.

img

تسریع در پرداخت هزینه‌های بیمه تکمیلی بازنشستگان تا سقف۵۰۰ هزار تومان

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از فراهم شدن امکان پرداخت ۲۴ ساعته هزینه‌های درمانی بازنشستگان و وظیفه‌بگیران تحت پوشش بیمه تکمیلی این صندوق تا سقف ۵۰۰ هزار تومان در مراکز استان‌ها و شعب اصلی و تا ۷۲ ساعت در سایر شعب و نمایندگی‌های آتیه سازان خبر داد.

img

خودروهای غیربومی بدون مجوز حق ورود به مازندران را ندارند

سرپرست پلیس راه مازندران با اشاره به تغییر سطح رنگ‌بندی کرونایی ، گفت : خودروهای غیربومی بدون مجوز حق ورود به مازندران را ندارند و ماموران پلیس راه با استقرار در مبادی ورودی جاده‌ها از ورودشان جلوگیری می‌کنند.

img

بررسی حضانت ولایت مادری و بیمه زنان خانه‌دار در جلسه فراکسیون زنان

سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع حضانت و شئون ولایت مادری و بیمه زنان خانه‌دار در چهارمین جلسه فراکسیون زنان مجلس خبر داد.

img

نسخه الکترونیکی تأمین اجتماعی تکمیل می‌شود

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: به منظور اجرای مرحله نهایی نسخه الکترونیک از تمام ظرفیت‌های فنی تأمین اجتماعی و سایر شرکت‌ها استفاده خواهد شد.

img

تهیه پیش‌نویس لایحه احیای حقوق عامه تا پایان آذر ماه امسال

رئیس پژوهشکده حقوق عمومی و بین‌الملل پژوهشگاه قوه‌قضاییه از تهیه پیش‌نویس لایحه احیای حقوق عامه تا پایان آذر ماه امسال(هفته پژوهش) خبر داد.

img

حداکثرمجازات قانونی در انتظار استفاده کنندگان سلاح‌های غیرمجاز خوزستان

رئیس کل دادگستری استان خوزستان درخصوص مجازات استفاده از سلاح‌های غیرمجاز گفت: حداکثر مجازات قانونی برای پرونده‌ استفاده کنندگان از سلاح‌های غیرمجاز در خوزستان در نظر گرفته شده است.

img

فوت همسر از مهمترین دلایل تحت حمایت قرار گرفتن زنان در بهزیستی است

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه فوت سرپرست‌ خانوار از مهمترین دلایل تحت حمایت قرار گرفتن زنان در بهزیستی است، گفت: بیش از ۷۰ درصد علت زن‌ سرپرست شدن خانواده‌ مربوط به فوت همسر است.

img

صفحه‌های منتسب به معاون اول قوه قضاییه در شبکه‌های اجتماعی جعلی است

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: صفحه‌ها و حساب‌های فعال در شبکه‌های اجتماعی منتسب به معاون اول قوه قضاییه جعلی است.

img

کمپین مشاوره رایگان ازدواج آگاهانه در کشور راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تاکید بر فرهنگسازی گسترده درمورد لزوم مشاوره‌های پیش از ازدواج و نقش آن در شکل‌گیری ازدواج آگاهانه و پایدار، از کمپین ارائه مشاوره رایگان در همین زمینه در کشور خبر داد.

img

تالاب خشک گاوخونی تهدید بالقوه انتشار ریزگرد به ۶ استان کشور است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: اگر وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به وضعیت خشکی تالاب بین‌‎المللی گاوخونی رسیدگی نکنند این معضل به تهدید بالقوه انتقال گرد و غبار از این نقطه به ۶ استان اطراف اصفهان تبدیل می‌شود.

img

گفتار و نوشتاری با واژه‌های زمخت شان مجموعه صبور نظام سلامت نیست

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه، با اشاره به برخی حواشی پیرامون گفتمان درباره واردات واکسن در فضای مجازی گفت: اینک گفتار ونوشتاری با واژه‌های زمخت حتی برای آنان که دشنام می‌دهند، شان مجموعه صبور و بردبار نظام سلامت نیست.

img

گسترش شهرهای قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گسترش شهرهای قرمز کرونا از جنوب به مرکز کشور و نیز افزایش روند بستری در شهر تهران خبر داد.

img

دولت آینده به فکر اقتصاد، بیکاری جوانان و عملی کردن شعارهای خود باشد

نماینده مردم ایلام در مجلس از رییس جمهوری منتخب خواست که فارغ از هیاهوهای سیاسی به معیشت مردم، اقتصاد، پول ملی، تورم، زنان بی سرپرست و جوانان بیکار بیاندیشید و شعارهای خود را عملی کند.

img

تامین آب چالش اساسی استان قم است

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به افزایش نسبی دما و کاهش بارندگی و لزوم اصلاح الگوی مصرف در بین شهروندان گفت: تامین پایدار منابع آبی یکی از چالش های مهم و اساسی پیش روی این استان است.

img

معاونت ارتباطات و روابط عمومی در دولت آینده تشکیل شود

نویسنده کتاب برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی در روابط عمومی پیشنهاد کرد: رییس جمهوری به جای شورای عالی اطلاع رسانی دولت "معاونت ارتباطات و روابط عمومی" را تشکیل دهد.

img

قانون حمایت از اطفال پشتوانه محکمی برای مددکاران اجتماعی است

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با بیان اینکه مددکاران اجتماعی نقش محوری در قانون حمایت از اطفال و نوجوانان دارند، گفت: این قانون پشتوانه محکمی برای مددکاران اورژانس اجتماعی یا واحدهای اطفال و نوجوانان قوه قضاییه محسوب می‌شود.

img

۱۰ زندانی جرائم غیرعمد مازندران هفته قوه قضاییه آزاد شدند

رئیس دادگستری مازندران گفت که همزمان با هفته قوه قضائیه ۱۰ نفر از محکومان جرائم غیرعمد استان با کمک ستاددیه از زندان آزاد شدند.

img

مصوبه اختصاص قیر رایگان بعد از ۴ ماه اجرایی نشده است

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی در تذکری، گفت: به‌رغم اینکه مجلس در بودجه موضوع قیر را تصویب کرد اما پس از گذشت ۴ ماه هنوز بند (ز) تبصره یک قانون بودجه اجرایی نشده است.

img

مردم نگران تزریق دوز دوم واکسن کرونا نباشند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ۳۲ شهر در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، گفت: مردم نگران تزریق دوز دوم واکسن کرونا نباشند زیرا به اندازه کافی توزیع و در دسترس قرار گرفته است.

img

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام رضا علیه‌السلام و هفته قوه قضائیه با عفو یا تخفیف و تبدیل مجازات پنج هزار و یکصد و پنجاه و شش تن از محکومان موافقت کردند.

img

اختصاص ماهانه ١٧ هزار میلیارد تومان برای پرداخت حقوق مستمری‌بگیران

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: مبلغی که اسفند سال ٩٨ به منظور پرداخت حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی هزینه می‌شد، برابر با ۶۶۰۰ میلیارد تومان بود و این مبلغ اکنون به ماهانه ١٧ هزار میلیارد تومان رسیده است.

img

پرداخت هزینه خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس

وزیر نیرو گفت: هزینه خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس از محل منابع ارزی در عراق پرداخت شد.

img

شفافیت از مهمترین روش‌های مقابله با فساد است

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شفافیت از مهمترین روش‌های مقابله با فساد است، گفت: از دری که شفافیت وارد شود از در دیگر فساد خارج می‌شود؛ تلاش کردیم در وزارت تعاون با استقرار سامانه شفاف‌ساز شرایطی را فراهم کنیم تا مجموعه وزارتخانه در یک اتاق شیشه ای در منظر مردم قرار گیرد.

img

کشور نیارمند تحولات جدی است

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: کشور نیازمند تحولات جدی است که بر مدار مردمی، اندیشمندان و نخبگان رقم می خورد.

img

نسخه الکترونیک از هدر رفت منابع حوزه درمان پیشگیری می‌کند

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اهمیت نسخه الکترونیک گفت: با این طرح امکان کنترل و جلوگیری از هدر رفت منابع در حوزه درمان فراهم خواهد شد.

img

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در انتخابات رضایتبخش بود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با وجود برخی اشکالات، در مجموع رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز انتخابات راضی کننده بود.

img

احساس مسئولیت برای آینده کشور قابل چشم پوشی نیست

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در صفحه اینستاگرام خود پیرامون انتخابات ۱۴۰۰ با انتشار پستی نوشت: مسئولیت سلب شدنی نیست و احساس مسئولیت برای آینده کشور، برای آینده خودمان چشم پوشیدنی نیست.

img

بسیج جامعه زنان بزرگترین تشکل بانوان در ایران است

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: بسبج جامعه زنان با بیش از ۱۹ هزار پایگاه مقاومت در پایگاه‌های مقاومت محلات و بسیج اقشار، بزرگترین تشکل فعال زنان در عرصه‌های مختلف جامعه است.

img

مشاوران نامزدها یا مغرضند یا بی اطلاع

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در واکنش به ارائه اطلاعات نادرست برخی نامزدهای انتخاباتی نسبت به عملکرد دولت دوازدهم در دومین مناظره، از مشاوران و ارایه دهندگان این اطلاعات به نامزدها به شدت انتقاد کرد و به ارائه بخشی از اقدامات دولت طی چهارسال گذشته در حوزه زنان پرداخت.

img

استفاده رایگان بازنشستگان از دوره‌های فنی و حرفه‌ای در مراکز دولتی

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان، همسر و فرزندان آنها می‌توانند از خدمات آموزشی مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای (درصورت داشتن ظرفیت) به صورت رایگان و در آموزشگاه های آزاد (دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه ای) با ارائه ۵ تا ۳۰ درصد تخفیف استفاده کنند.

img

مسکن‌مهر تهران تا پایان تابستان تحویل متقاضیان می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: ما تعهد داریم که تا پایان تابستان امسال مسکن مهر استان را به متقاضیان تحویل دهیم و انشاالله این کار در زمان موعد انجام می‌شود.

img

ضرورت آموزش منتخبان شورای شهرها در زمینه مناسب‌سازی

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با تاکید بر ضرورت آموزش منتخبان شورای شهرها در زمینه مناسب‌سازی گفت: ۱۲۶ هزار عضو شورای شهر هفته آینده مشخص می شود که قرار است عنان ۱۴۰۰ شهر و ۳۷ هزار روستا را برعهده گیرند پس آموزش مناسب‌سازی برای آنان ضروری به نظر می‌رسد.

img

فزونی جمعیت سالمند، توجه به مناسب‌سازی را گریزناپذیر می‌کند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در آینده نزدیک جمعیت سالمندی افزایش می‌یابد و فزونی جمعیت سالمند، توجه به مناسب‌سازی را گریزناپذیر می‌کند.

img

پرسش‌های مناظره انتخاباتی در راستای انداختن تقصیرها بر گردن دولت است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان وخانواده نادیده‌انگاری مسایلی که وضعیت کنونی اقتصادی کشور را رقم‌زده منصفانه ندانست و گفت: سناریوی پرسش‌های مناظره‌های انتخاباتی در جهت انداختن همه تقصیرها بر گردن دولت نوشته شده است.

img

افزایش قابل توجه دعاوی فضای مجازی در دوران شیوع کرونا

رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، دعاوی حقوقی، کیفری و خانوادگی در برخی مصادیق افزایش یافت که از آن جمله می‌توان به افزایش قابل توجه دعاوی مرتبط با فضای مجازی اشاره کرد.

img

برگزاری آزمون استخدامی اقدامی برای ایجاد رقابت عادلانه است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: برگزاری آزمون‌های استخدامی و آزمون کتبی مدیران آینده توسط سازمان سنجش اقدامی برای ایجاد شفافیت حداکثری و رقابت عادلانه است.

img

جریمه ۵۶ میلیارد ریالی یک شرکت نوشابه‌سازی برای افزایش قیمت

مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه ۵۶ میلیارد ریالی یک شرکت نوشابه‌سازی در استان آذربایجان شرقی به دلیل افزایش قیمت خود سرانه خبر داد.

img

‏لایحه معروف به «رومینا » به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اعلام کرد:‌ ‏رییس جمهوری لایحه اصلاح ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی شامل تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند که معروف به لایحه «رومینا» است را برای انجام تشریفات قانونی به مجلس فرستاد.

img

لزوم ارایه برنامه‌های فرهنگی و آموزشی توسط نامزدهای انتخاباتی

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه توسعه فرهنگی یکی از اصلی‌ترین نیازهای یک جامعه است گفت: نامزدهای انتخابات باید راهکارها و برنامه‌های خود را در حوزه فرهنگ و آموزش و یادگیری اعلام کنند؛ اینکه چگونه با نظام توسعه فرهنگ ارتباط برقرار می‌کنند.

img

سرعت‌گرفتن واکسیناسیون در مراکز بهزیستی منوط به سه دانشگاه است

مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور گفت: عمده باقیمانده واکسیناسیون در مراکز بهزیستی مربوط به سه دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، ایران و شهیدبهشتی در استان‌های خراسان رضوی و تهران است بنابراین سرعت‌گرفتن واکسیناسیون نیز منوط به آنها است.

img

به‌روز رسانی دانش در صنعت دریانوردی یک ضرورت است

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، حمل و نقل دریایی را صنعتی پویا دانست و افزود: با تحولات جهانی در این صنعت که بسیار گسترده، سریع و غیرقابل پیش‌بینی است،‌ به‌روز رسانی دانش در صنعت دریانوردی یک ضرورت است.

img

مستمری بیش از ۳میلیون خانوار تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد واریز شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی توییتری از واریز مستمری مصوب سال جاری برای سه میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) خبر داد.

img

کشور نیازمند یک مرجع تنظیم‌گر در حوزه بیمه و رفاه اجتماعی است

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: کشور نیازمند یک مرجع در مقام تنظیم‌گر در حوزه بیمه و رفاه اجتماعی است.

img

۷۸۲ مورد نام جدید در سال گذشته تایید شد

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: در کمیته انتخاب نام این سازمان در سال گذشته ۷۸۲ عنوان نام جدید مورد تایید قرار گرفت و به فهرست نام های انتخابی ایرانیان برای فرزندانشان اضافه شد.

img

۲ میلیون و ۲۰۰ هزار روستایی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفت

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: میزان پوشش بیمه ای روستاییان در سال‌های اخیر افزایش یافته و تاکنون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار روستایی در کشور تحت پوشش این صندوق قرار گرفته است.

img

دیپلماسی ایثار گفتمان مشترک بین جوامع مختلف جهان است

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران دیپلماسی ایثار را گفتمان مشترک بین جوامع مختلف جهان دانست و افزود: دیپلماسی ایثار نقش مهمی برای مقابله با جنگ نرم دارد.

img

مردم در دادگستری کرمانشاه مشکلات خود را به‌ راحتی بیان می‌کنند

رییس ‌کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: برنامه ملاقات‌های مردمی در دادگستری کرمانشاه به یک رویه ثابت تبدیل شده به گونه‌ای که مردم با آسودگی خاطر و با حضور در دادگستری بدون هیچ‌گونه مانعی به بیان مشکلات خود می‌پردازند.

img

آتش‌سوزی‌های پنج نقطه ثلاث‌باباجانی مهار شد

فرماندار شهرستان مرزی ثلاث‌باباجانی گفت: در چند روز اخیر در شش نقطه شهرستان آتش سوزی روی داد که تاکنون پنج نقطه آن با تلاش نیروهای مردمی و اعضای ستاد مدیریت بحران مهار شده است.

img

رشد ۲۱۳ درصدی تولید تجهیزات پزشکی در ایران

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سهم بازار تولید داخل تجهیزات و ملزومات پزشکی در فاصله سال ۹۷ تا ۹۹ به میزان ۲۱۳ درصد رشد داشته و شاهد کاهش ۱۰ درصدی واردات در این حوزه بوده‌ایم.

img

درخواست انتخاباتی ابتکار از شورای نگهبان

معاون رییس جمهوری در توییتر نوشت: هفته گذشته در نامه‌ای به دبیر شورای نگهبان از ایشان درخواست کردم ظرفیت قانون اساسی برای نامزدی زنان را در انتخابات ریاست جمهوری در نظر بگیرند.

img

بیماران شیمیایی، هسته‌ای و میکروبی در ملایر درمان می‌شوند

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که برای نخستین بار بخش درمان بیماران شیمیایی، هسته ای و میکروبی کشور در بیمارستان تازه تاسیس شهرستان ملایر ایجاد و راه اندازی می شود.

img

آموزش وپرورش دستگاه برتر در پیشگیری از اعتیادو رفتارهای پرخطر شد

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، آموزش و پرورش را به سبب عملکرد موفق در حوزه پیشگیری از اعتیاد و رفتارهای پرخطر، دستگاه برتر در سال ۱۳۹۹ اعلام کرد.

img

رشد ۳۰۰ درصدی فعالیت و خدمات اورژانس بیمارستان نورافشار در سال گذشته

رئیس بیمارستان فوق تخصصی نورافشار وابسته به جمعیت هلال‌احمر از افزایش ۳۰۰ درصدی فعالیت و خدمات اورژانس بیمارستان نورافشار، راه اندازی تریاژ NonCovid در ورودی بیمارستان برای استاندارد سازی فضاهای تریاژ اورژانس این بیمارستان خبر داد.

img

پژوهش‌ دانشکده‌های حقوق براساس نقدوتحلیل آرای قضایی باشد

وزیر دادگستری گفت: فعالیت‌های پژوهشی دانشکده‌های حقوق در ارتباط با نقد و تحلیل آرای قضایی که از خلاهای موجود است باشد.

img

جانمایی ۱۶۵ هزار هکتار از اراضی موقوفه در سامانه کاداستر سازمان ثبت

مدیر کل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه از تثبیت مالکیت ۷۵ هزار هکتار از اراضی و املاک وقفی کشور در سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: مساحت ۱۶۵ هزار هکتار از اراضی و املاک موقوفه در سامانه کاداستر سازمان ثبت جانمایی شده که در مرحله تثبیت مالکیت و اخذ سند تک برگی هستند.

img

اختصاص ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای تسهیلات بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بودجه ۲۷۱ هزار میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و از اختصاص ۲۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به بازنشستگان خبر داد.

img

تعزیرات حکومتی بازیگر اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز است

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: یکی از بازیگران اصلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان تعزیرات حکومتی است و اگر سالی ۱۲۰ هزار پرونده داشته باشیم، بیش از ۷۰ درصد آن در سازمان تعزیرات رسیدگی می‌شود.

img

اخلاق اسلامی در انتخابات پیش‌رو رعایت شود

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به برگزاری چهار انتخابات در خردادماه گفت: انتظار می‌رود نامزدها، ستادها و هواداران آنها اخلاق اسلامی را در رقابت‌های انتخاباتی رعایت کنند.

img

دانشجویان می توانند، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: کلیه دانشجویان سراسر کشور برمبنای حداقل حقوق (۲میلیون و ۶۵۶هزار تومان) و با نرخ ۱۲درصد حق بیمه و پرداخت ۳۱۸ هزار تومان می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار بگیرند.

img

پرواز شاهین از خاکسترپراید

ماجرای عبور ساپیا از بحران را می توان یکی از نشانه های توانمندی ایران در زمینه صنعت خودرو به شمار آورد. صنعتی که به رغم تمام فراز ونشیب ها و انتقادهایی که به آن وارد می شود، همچنان بار اصلی صنعت را به دوش دارد و لوکوموتیو کشنده شد.

img

براثر زلزله ۱۲۱ واحد مسکونی خراسان شمالی تخریب شد

استاندار خراسان شمالی گفت: براثر زلزله ۵.۵ ریشتری روز گذشته در برخی شهرستان های جاجرم، گرمه و مانه و سملقان ۱۲۱ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد.

img

مهمترین وظیفه در بخش کشاورزی تامین امنیت غذایی است

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: بخشی از امنیت غذایی به تولیدات کشاورزی مربوط می‌شود و بر همین اساس مهمترین وظیفه در بخش کشاورزی فعالیت در حوزه تامین امنیت غذایی کشور است.

img

اتصال بیمارستان‌های دانشگاهی به سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: اتصال بیمارستان‌های دانشگاهی به سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی از طریق نرم‌افزار واسط (API) گامی مهم و کلیدی در پیشبرد این طرح است که با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی انجام می‌شود.

img

روابط‌عمومی از مهم‌ترین لازمه‌های زندگی اجتماعی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بهره‌مندی از علم و هنر ارتباطات و روابط عمومی از مهم ترین لازمه‌های زندگی اجتماعی در عصر دهکده جهانی است.

img

سرقت‌های خُرد در خراسان جنوبی ۵۱ درصد افزایش یافت

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون وقوع سرقت‌های خُرد در این استان ۵۱ درصد افزایش داشته و با تلاش نیروهای انتظامی بیش از ۶۵ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

img

بگذارید در مدت باقی مانده خدمت به مردم نتیجه دهد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی نوشت: افراطیونی که سال ها با دروغ و تخریب به خاطر حضورم در میدان اجرا، مقابل پیشبرد امور کشور و راحتی مردم مانع تراشی کرده اند، بگذارند در مدت باقی مانده خدمت به مردم نتیجه دهد.

img

افزون بر ۴۲ درصد ساکنان مراکز بهزیستی واکسن کرونا دریافت کردند

مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور بااشاره به فعالیت۹۰۰مرکز غیردولتی تحت نظارت این سازمان گفت:واکسیناسیون کلیه مراکزتوانبخشی ومراقبتی اعم ازسالمندان و افراد دارای معلولیت۳۰ هزار و ۳۸۱ نفر را شامل می‌شود به آن معنا که ۴۲.۷ درصد ساکنان مراکز این سازمان واکسن کرونا دریافت کردند.

img

بلاتکلیف بودن مهریه زنان سرپرست خانوار سبب قطع مستمری نمی‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بلاتکلیف بودن کل یا بخشی از مهریه زنان سرپرست خانوار مددجو که در سند طلاق آن‌ها قید شده است دلیل یا مستند قانونی برای اعلام توانمند شدن آن‌ها نیست و مستمری ماهیانه آن‌ها قطع نخواهد شد.

img

آمار جانباختگان تصادفات در سال گذشته ۹ درصد کاهش داشت

رییس سازمان پزشکی قانونی درمورد آمار جانباختگان تصادفات رانندگی در سال گذشته با بیان اینکه موارد فوتی با کاهش ۹.۱ درصدی در سال ۹۹ به ۱۵ هزار و ۳۹۶ مورد رسید، گفت: آمار فوتی‌ها در سال ۹۸، ۱۶هزار و ۹۴۶ مورد و در سال ۹۷، ۱۷ هزار و ۱۸۳ مورد بوده است.

img

نرخ بیکاری در اصفهان تک رقمی شد

نرخ بیکاری اصفهان از ۱۴.۴ درصد در سال ۹۷ امروز با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و بکارگیری تدابیر دولت تدبیر و امید و همدلی و وفاق تک رقمی شده است.

img

۸۲ پایگاه برای جمع‌آوری زکات فطریه در تهران فعال می‌شود

مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: ۴۳پایگاه دولتی و ۳۹ پایگاه موسسه خیریه زیر نظارت بهزیستی زکات فطریه را جمع‌آوری می‌کنند.

img

احیا و نجات حدود ۲ هزار واحد تولیدی

سخنگوی قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در ۲ ساله اخیر با ورود تخصصی و حمایتی در حوزه تولید و اشتغال و با احیاء و نجات حدود ۲ هزار واحد تولیدی گام‌هایی را برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و ارائه خدمت به مردم و تولیدآفرینی در جامعه برداشته است.

img

۸۵ درصد ایثارگران واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص اجرای دومین مرحله از واکسیناسیون جامعه ایثارگری در برابر بیماری کرونا گفت: تاکنون ۸۵ درصد ایثارگران مشمول این مرحله واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

img

زنان ۹ برابر مردان دچار بیماری لوپوس می‌شوند

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از بیماران لوپوس با بیان اینکه زنان تقریبا ۹ برابر مردان دچار بیماری لوپوس می‌شوند، گفت: درمان این بیماری باید به سرعت انجام شود تا سایر ارگان‌های بدن از جمله قلب، کلیه و ریه را درگیر نکند.

img

انجام بیش از ۳۸ هزار تست فوری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام ۳۸ هزار و ۸۱ تست فوری تشخیص کرونا توسط امدادگران در ۲۸ مرز رسمی کشور (۱۶ مرز زمینی، ۱۰ مرز هوایی و دو مرز دریایی) خبر داد و گفت: در اجرای این طرح تاکنون ۲۶۳ هزار و ۳۷۰ مسافر مورد کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی قرار گرفتند.

img

پیشنهاد اصلاح شرایط بازنشستگی رد شد

معاون حقوقی وامور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: پیشنهاد اصلاح شرایط بازنشستگی با سنوات ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه بدون در نظر گرفتن سن بیمه‌شدگان در کمیسیون بهداشت مجلس رد شد.

img

نحوه اختصاص زمین به خانواده‌ها برای تولد فرزند سوم بررسی شد

رییس کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، از رفع ایرادات شورای نگهبان به ماده۱۰ این طرح و نحوه اختصاص زمین به خانواده‌ها برای تولد فرزند سوم به بعد در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

img

استقرار ۲ دادیار دادسرای دیوان عالی در ندامتگاه تهران بزرگ

دادستان کل کشور در جریان بازدید از ندامتگاه تهران بزرگ دستور داد که حداقل دو دادیار دادسرای دیوان عالی کشور جهت شناخت دقیق مسائل و مشکلات زندانیان چند روز در ندامتگاه تهران بزرگ مستقر شوند.

img

تاکید تندگویان بر شفاف‌سازی عملکرد مالی استان‌ها در حوزه جوانان

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: در سال پایانی دولت، تاکید ما بر شفاف‌سازی عملکرد مالی در حوزه سمن‌ها و حوزه جوانان است که گزارش عملکرد استان‌ها در زمینه برگزاری برنامه‌های سال ۹۹ تکمیل و برای پاسخ‌گویی به مردم ارسال شود.

img

مجوز ورود گورخر آفریقایی کاملا قانونی است

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط‌زیست،گفت: درباره صدور مجوز ورود سه راس گورخر آفریقایی به ایران از گمرک بلغارستان، موارد پس از درخواست کتبی متقاضی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و بررسی کارشناسی این اداره و تایید دفتر حفاظت حیات وحش سازمان، صادر شد.

img

روزهای غبارآلود بیشتری نسبت به گذشته در قم در پیش داریم

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم گفت: با توجه به کاهش شدید بارندگی و خشک شدن تالاب ها و رودخانه‌های استان ، بروز پدیده گرد و غبار بیشتری را نسبت به دو سال گذشته شاهد خواهیم بود.

img

استان تهران نیازمند ۲۰ میلیون دوز واکسن کرونا است

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در استان تهران حدود ۱۰ میلیون نفر داوطلب واکسیناسیون کرونا وجود دارد و با توجه به دستورالعمل تزریق ۲ دوز واکسن برای هر فرد، عدد واکسیناسیون نهایی به ۲۰ میلیون تزریق می رسد.

img

۱۸ ماما بر اثر کرونا جان باختند

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۷ هزار و ۵۶۷ ماما در بیمارستانهای کشور مشغول خدمت هستند، ۳۰ درصد آنها در بیمارستانهای کرونا فعالیت می‌کنند و از این تعداد ۳۱۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۱۸ نفر بر اثر کووید۱۹ جان باختند.

img

تمدید مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و اعلام شغل محل‌های جدید از سوی چند دستگاه اجرایی تا روز ۱۷ اردیبهشت خبر داد.

img

رییس قوه قضاییه دستور اجرای پایش بنگاه‌های تولیدی را صادر کرد

رئیس قوه قضاییه در راستای حمایت از تولید، دستور ویژه‌ اجرای طرح «پایش» همه بنگاه‌های تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در سراسر کشور ظرف یک ماه آینده را صادر کرد.

img

طرح جامع مبارزه با مواد مخدر تدوین شد

جانشین فرمانده ناجا از تدوین طرح جامع مبارزه با مواد مخدر خبر داد و گفت: تدوین چنین طرح کلانی می تواند، باعث شود که راهبردهایمان را عملیاتی کنیم چراکه معتقدم نگاه اعضای این کمیته در مبارزه با مواد مخدر باید راهبردی، کاربردی و عملیاتی باشد.

img

نقش سازنده ناجا و سازمان روانشناسی در توسعه و گسترش سلامت روانی اجتماع

معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با توجه به سبقه علمی - تخصصی خود و در تعامل با ناجا می‌تواند نقش سازنده‌ای در توسعه و گسترش سلامت روانی - اجتماعی جامعه داشته باشد.

img

سالانه ۷۰ هزار جسد تعیین علت فوت می‌شوند

رییس سازمان پزشکی قانونی گفت: بیش از ۸۵ درصد خدمات این سازمان به حوزه معاینات بالینی مربوط می‌شود که از این تعداد حدود ۳۳ درصد پرونده‌ها مربوط به حوادث رانندگی و همین میزان هم مربوط به مراجعان نزاع است و ۷۰ هزار جسد نیز تعیین علت فوت می‌شوند.

img

متلاشی شدن ۳ باند قمار با دستگیری ۳۴ نفر عضو

رئیس پلیس فتا ناجا از انهدام سه باند فعال در زمینه سایت‌های قمار و شرط بندی از ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در این خصوص ۳۴ نفر از اعضای این باندها در سطح کشور دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

img

حوادث ویژه ۸۱۸ مصدوم برجای گذاشت

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: طی هفته گذشته (از چهارم تا دهم اردیبهشت) در مجموع ۴۴۵ حادثه ویژه پرتلفات در سامانه مرکز هدایت عملیات و بحران (EOC) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت شد که در پی این حوادث ۸۱۸ نفر مصدوم شدند.

img

رشد مصرف مواد مخدر صنعتی در زنان نگران کننده است

مدیر کل درمان و حمایت‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: سرعت رشد اعتیاد در زنان رو به افزایش است ضمن اینکه رشد مصرف مواد صنعتی به عنوان درمان لاغری در میان زنان نیز نگران کننده است.

img

اولین مجتمع زنجیره ای شیلاتی کشور به زودی در مازندران احداث می شود

استاندار مازندران، گفت: این طرح شامل تولید و پرورش ماهیان خاویاری ،گلخانه آکوآپونیک و...می باشد و با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می شود.

img

مهلت ۳ ماهه برای نوسازی بافت فرسوده مدارس منطقه ۱۲

معاون دادستان تهران از آموزش و پرورش منطقه ۱۲ خواست با توجه به بافت قدیمی منطقه، تعمیر، تجهیز و نوسازی مدارس را در اولویت برنامه های عملیاتی خود قرار داده و حداکثر ظرف سه ماه، گزارش کاملی از اقدامات انجام گرفته ارائه کند.

img

اجرای برنامه‌های آموزشی سالمندان در گروی واکسیناسیون کرونا

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: شرایط اپیدمی کرونا موجب شد تا بسیاری از برنامه‌های آموزشی و مشارکتی سالمندان متوقف شود و اکنون اجرای این برنامه‌ها در گروی واکسیناسیون کرونای سالمندان است.

img

واحدهای زنان یگان ویژه عملیاتی خواهد شد

فرمانده یگان های ویژه ناجا گفت: حضور واحدهای عملیاتی زنان در ماموریت های آینده یگان ویژه نقش موثری خواهد داشت و خلاء های گذشته در برخورد با نا امن کنندگان شهرها را مرتفع خواهد کرد.

img

مراجعه سالانه ۷۰ هزار نفر به مراکز توانبخشی هلال‌احمر

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از مراجعه ۷۰ هزار نفر از شهروندان در سال به مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر خبر داد.

img

تهران جزو ۷ استان با بالاترین نرخ ابتلا به کرونا

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در کشور هفت استان نرخ بالاتری از نظر ابتلا به بیماری کرونا دارند که تهران از جمله آنها است به عبارتی این استان جزو استان های هفت گانه با نرخ ابتلای بالاتر ابتلا به این بیماری است.

img

الگوی مرگ و میر در موج چهارم ویروس کرونا همانند موج های قبلی است

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود چهار برابر شدن آمار بیماران بستری در موج چهارم ویروس کرونا به خصوص یک هفته گذشته، الگوی مرگ و میر تغییر نکرد.

img

اختصاص اعتبار ۵۰ هزار میلیاردی به جهش تولید استان

عنایت اله رحیمی در جلسه شورای اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری استان با گرامیداشت ایام میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام گفت : شیوع بیماری کرونا به اغلب کسب و کارهای استان آسیب وارد کرده و به همین دلیل ضروری است تا با همکاری یکدیگر در رفع بخشی از این مشکلات بکوشیم.

img

عقب‌ماندگی‌های پیشرفت فیزیکی سد شفارود رضوانشهر، به‌سرعت جبران شود

استاندار گیلان با بیان اینکه هدف‌گذاری‌های تأمین آب‌های آشامیدنی و کشاورزی با بهره‌برداری از سد شفارود رضوانشهر تحقق می یابد، تاکید کرد که عقب‌ماندگی‌های پیشرفت فیزیکی سد، به‌سرعت جبران شود.

img

تصادفات جاده ای در نوروز امسال افزایش چشمگیری داشت

رئیس اورژانس کشور با بیان این‌که متاسفانه نوروز سال جاری میزان تصادفات و مرگ و میر و مصدومان به علت مسافرت افزایش چشمگیری داشت، گفت: کاهش تصادفات جاده ای از مطالبات مردمی است.

img

راه شهدای عملیات «بازی دراز» ادامه دارد

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: عملیات «بازی دراز» به عنوان نمادی از مبارزه و خون و قیام در فکر و ذکر رزمندگان اسلام جاودانه شد و برای همیشه راه شهدای این عملیات غرور آفرین تداوم یافته است.

img

نمکی خواستار اصلاح احکام بازنشستگان وزارت بهداشت شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار اصلاح احکام بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

img

حذف دفترچه بیمه ۶۵ میلیون مراجعه حضوری را کاهش می‌دهد

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حذف صدور دفترچه‌های بیمه گفت: این طرح سبب کاهش ۶۵ میلیون مراجعه حضوری برای تمدید اعتبار و صدور دفترچه‌های کاغذی در سراسر کشور خواهد شد.

img

تولید ۴ گروه جدید دارویی در شرکت داروسازی سها

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید چهار گروه جدید دارویی (دیابت، گوارش، ضد درد و مکمل های دارویی) در بخش تحقیق و توسعه شرکت داروسازی سها وابسته به این سازمان خبر داد.

img

تدوین شاخص‌ های عدالت جنسیتی در دولت دوازدهم

«زهرا جواهریان» معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده گفت: تدوین شاخص‌ های عدالت جنسیتی و برگزاری دوره‌ های تاثیرگذار در راستای پیشبرد اهداف سلامت و کیفیت زندگی خانواده‌ ها از اقدام های شاخص معاونت امور زنان و خانواده است.

img

لزوم همکاری۳ قوه برای توقف پروژه‌های فاقد مجوز زیست‌محیطی

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر نقش ریاست این سازمان در جلوگیری از اجرای پروژه‌های بدون مجوز محیط‌زیستی گفت: اگر سه قوه کمک نکنند، رییس سازمان به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد.

img

۹۵ درصد از تاکسی‌های شهری دوگانه سوز هستند

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: در حال حاضر ۳۱۸ هزار دستگاه تاکسی در کشور فعال هستند که ۹۵ درصد از تاکسی های شهری دوگانه سوز هستند.

img

رسانه ها از تشکیک بی اساس در مورد تایید صلاحیت ها پرهیز کنند

استاندار تهران گفت: از ۲ هزار و ۶۰۰ واجد شرایط ثبت نام که در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرند زیر ۶ درصد یعنی ۱۵۰ نفر رد صلاحیت شدند و میانگین استانی هم زیر ۹ درصد بود.

img

واکسن اسپوتنیک در ایران تولید می‌شود

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه با همکاری مشترک شرکت‌های ایرانی و شرکت گامالیای روسیه در ایران به صورت انبوه تولید می‌شود.

img

جمعیت بالای ۱۸ سال کشور تا پاییز امسال علیه کرونا واکسینه می‌شود

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت که طبق پیش‌بینی و برنامه‌ریزی‌ها ، تا پاییز امسال تمامی جمعیت بالای ۱۸ سال کشور علیه بیماری کرونا واکسن دریافت خواهند کرد.

img

۴۵ بیماری صعب‌العلاج به فهرست بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح اضافه شد

مدیرعامل بیمه سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح از افزایش بیماری‌های ویژه تحت پوشش به ۳۴۹ مورد خبر داد و گفت: ۴۵ بیماری صعب‌العلاج به فهرست بیماری‌های بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح اضافه شد.

img

حضور رییس قوه قضاییه در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش

رییس قوه قضاییه با حضور در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در جریان آخرین دستاوردها و توانمندی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

img

اورژانس بیماران کرونایی را به مراکز درمانی خاص منتقل می‌کند

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه در موج چهارم شیوع کرونا شاهد افزایش چشمگیر تعداد تماس‌های مردمی با اورژانس هستیم، گفت: در این شرایط پیچیده تکنسین های اورژانس ۱۱۵ بیماران کرونایی را به مراکز درمانی دارای تجهیزات خاص منتقل می‌کنند.

img

دیوان عدالت اداری به اقامه حق و اعتلای کشور کمک شایانی می‌کند

معاون اول قوه قضاییه گفت: نقش دیوان عدالت اداری در جلوگیری از پیدایش انحرافات و کجروی‌ها در دستگاه‌های حکومتی و اجرایی بسیار برجسته است و به اقامه حق و اعتلای کشور کمک شایانی می‌کند.

img

۲۶ درصد از پست‌های مدیریتی در اختیار بانوان است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: سهم زنان در پست‌های مدیریتی هم اینک ۲۶ درصد است که تلاش می شود این میزان تا پایان دولت به ۳۰ درصد برسد.

img

حذف غربالگری منجر به افزایش تولد کودکان ناقص الخلقه می‌شود

رییس کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس با بیان اینکه کمیسیون مخالف حذف غربالگری اجباری است،‌گفت: حذف غربالگری از طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده سبب افزایش تولد کودکان ناقص الخلقه می‌شود.

img

حمایت تامین اجتماعی از ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کارآفرینی

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی، تقویت و حمایت از ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کارآفرینی را از مهمترین اقدامات مرتبط با تولید و پشتیبانی از نیروی کار و بازیگران عرصه کار معاونت بیمه این سازمان دانست.

img

قاتلان چند نفر از قربانیان پلیس آمریکا در دادگاه محاکمه شدند؟

علی باقری‌کنی با انتشار پیامی توییتری به استمرار خشونت پلیس آمریکا علیه شهروندان به ویژه سیاه‌پوستان واکنش نشان داد.

img

اعزام ۴ گروه ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده بندرگناوه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام چهار گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده حوالی بندر گناوه واقع در استان بوشهر به منظور ارزیابی اولیه زلزله بوقوع پیوسته در این منطقه خبر داد.

img

زنان به طور موثر وارد چرخه مدیریت و تصمیم‌سازی کشور شدند

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در توئیتی از ورود زنان به طور موثر و نه نمادین به چرخه مدیریت و تصمیم‌سازی کشور نوشت.

img

ارتش در صحنه و ‌آماده انجام ماموریت است

رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا در پیامی به‌ مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی تاکید کردند: ارتش در صحنه و آماده انجام مأموریت است و این آمادگی‌ها را باید تا سر حد نیاز افزایش دهد.

img

کشف ۸ میلیارد ریالی گوشی‌های تلفن همراه قاچاق در بندر لنگه

فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا از کشف ۴۰ دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بندر لنگه خبر داد.

img

مصمم هستیم فرمان رهبری را در حمایت از تولید محقق کنیم

رئیس قوه قضاییه گفت: ما مصمم هستیم امری که رهبر انقلاب فرمودند و نیاز راهبردی کشور است، یعنی «حمایت از تولید» تحقق پیدا کند و تحقق هم پیدا خواهد کرد.

img

درجه ۵۵ شهرداری کشور در سال ۹۹ ارتقاء یافت

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: طی سال ۱۳۹۹ درجه ۵۵ شهرداری در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها ارتقاء یافت و درجات جدید از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد.

img

لزوم ارتقای همکاری پلیس ایران و چین در حوزه مبارزه با مواد مخدر

معاون امور منطقه‌ای و بین الملل پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در دیدار با افسر رابط پلیس چین در ایران بر تقویت همکاری های مشترک دو کشور در راستای مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

img

قرنطینه موقت ۴۹ مسافر در مرزهای کشور

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از قرنطینه موقت ۴۹ نفر و پایش سلامت ۱۵۵ هزار و ۷۴۵ مسافر در مرزهای (هوایی، زمینی و دریایی) کشور توسط امدادگران و داوطلبان این نهاد خبر داد.

img

پرونده آزاده نامداری جنایی نیست - برگزاری دادگاه شکایت سرباز راهور

سخنگوی قوه قضاییه با رد جنایی بودن پرونده «آزاده نامداری» مجری سابق تلویزیون، درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت سرباز راهور از نماینده مجلس گفت: این پرونده منتهی به صدور کیفرخواست شده و بزودی جلسات دادگاه آن برگزار خواهد شد.

img

محدودیت‌های شبانه مهمترین چالش سازمان انتقال خون در ماه رمضان است

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در صورت نبود برنامه‌ریزی مناسب و فوری در ارائه تسهیلات رفت وآمد به اهداکنندگان خون و کارکنان انتقال خون در ساعات شبانه پس از افطار، با کاهش شدید ذخایر خون و مشکل جدی در تامین خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی کشور در ماه آینده مواجه خواهیم بود.

img

آغاز واگذاری مدیریت شیرخوارگاه‌ها به بخش غیردولتی

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از واگذاری مدیریت شیرخوارگاه‌ها به بخش غیردولتی و خیریه‌ها خبر داد و گفت: در همه استان‌های کشور، فرآیند واگذاری شیرخوارگاه‌ها آغاز شده و البته این واگذاری به خیریه‌های واجد صلاحیت و دارای سابقه در این حوزه انجام خواهد شد.

img

سازمان بازرسی برای حل چالش های موسسه رازی ورود می کند

رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اهمیت و حساسیت کار موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: سازمان بازرسی پیگیر مسایل و چالش های این موسسه در استان البرز و کشور بوده و برای حل و فصل آن ها ورود می کند.

img

فضای بررسی لوایح FATF کارشناسانه‌تر شده است

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: هرچند درباره تایید یا عدم تایید لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام نمی‌توان نظر قاطعانه داد، اما با توجه به کارشناسانه‌تر شدن فضای بررسی FATF، این امیدواری برای تایید این لوایح، وجود دارد.

img

داروهای فاویپیراویر و رمدسیور به اندازه کافی در داروخانه ها توزیع شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه هایی جداگانه به رئیس سازمان غذا و دارو و مدیران عامل سازمان های بیمه سلامت و تامین اجتماعی بر ضرورت افزایش دسترسی مبتلایان به کرونا به داروهای فاویپیراویر و رمدیسیور در داروخانه ها و پوشش بیمه ای این داروها تاکید کرد.

img

مجلس لایحه حمایت از زنان برابر خشونت را رسیدگی کند

معاون امور زنان و خانواده رییس‌ جمهوری، لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان برابر خشونت را مطالبه عمومی توصیف کرد و گفت: انتظار می‌رود قوه مقننه لایحه مشترک قوه قضاییه و دولت را هر چه سریع‌تر اعلام وصول و به آن رسیدگی کند.

img

تحریم توان تاب آوری در برابر عزم ملی ایرانیان را ندارد

علی باقری‌کنی دبیر ستاد حقوق بشر ایران در توئیتی به مناسبت سالگرد دستیابی ملت ایران به فناوری هسته‌ای و پیشرفت در این حوزه تاکید کرد که تحریم توان تاب آوری در برابر عزم ملی ایرانیان را ندارد.

img

یک‌هزار و ۲۹۳ درخواست فرزندخواندگی در بهزیستی تهران ثبت شد

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: یک هزار و ۲۹۳ نفر در سامانه ملی فرزندپذیری برای پذیرش فرزند در این استان ثبت نام کرده‌اند که شرایط آنها در حال بررسی است.

img

بیش از ۱۸ میلیون نسخه الکترونیکی در کشور صادر شده است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به تجهیز مطب‌ پزشکان به سیستم نسخه‌نویسی الکترونیکی، گفت: تاکنون بیش از ۲۸ میلیون نسخه الکترونیکی در کل کشور صادر شده است.

img

غربالگری بیش از ۱۲۴ هزار نفر در مبادی مرزی رسمی کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از غربالگری ۱۲۴ هزار و ۳۸ نفر در مبادی مرزی رسمی کشور خبر داد و گفت: از ۲۱ هزار و ۲۲۴ نفر تست سریع کرونا گرفته شد.

img

ماهانه ۱۵هزار میلیارد تومان برای مستمری بازنشستگان پرداخت می‌شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، پرداخت مستمری بازنشستگان را تکلیف این سازمان برشمرد و گفت: امسال ماهانه ۱۵ هزار میلیارد تومان برای مستمری بازنشستگان پرداخت می‌شود.

img

انتخابات شورای اسلامی در 94 روستای شهرستان رضوانشهر برگزار می‌شود

فرماندار رضوانشهر با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی روستا از روز ۱۶ فروردین گفت: انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی در 94 روستای بخش مرکزی و پره سر برگزار می‌شود.

img

اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی با تغییر رنگ‌بندی شهرستان‌ها

استاندار و رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان با بیان اینکه با تغییر رنگ‌بندی شهرستان‌ها، طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی به مرحله اجرا گذاشته می شود، گفت: افراد کرونا مثبتی که تحت هر شرایطی یا با هنجارشکنی اهتمامی نسبت به رعایت قرنطینه ندارند، شناسایی و براساس تصمیم ستاد مدیریت کرونا با آنان برخورد قاطع قانونی می شود و کارگروه رسانه نیز نتایج این اقدام را اطلاع رسانی می کند.

img

احتمال ممنوعیت تردد خودروها از ساعت ۱۹ در روزهای شنبه و یکشنبه

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: در صورت تصویب این ستاد محدودیت تردد خودروها در روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۲۱ به ۱۹ تغییر می کند و اصناف نیز باید از ساعت ۱۸ تعطیل باشند.

img

تولید مکمل‌های دارویی برای نخستین بار در هلال احمر

مدیرعامل شرکت داروسازی سها وابسته به سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید میانگین ۶۰ قلم انواع دارو در دوزها و اشکال مختلف شامل قرص، کپسول، شربت و سوسپانسیون خبر داد.

img

هدف از اصلاح قانون حضانت، بهینه‌سازی ایفای نقش مادری است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه هدف معاونت از اصلاح قانون حضانت، بهینه‌سازی نقش مادری است، گفت: با تصویب این لایحه و اجرای آن، علاوه بر اینکه مادر می تواند امور مربوط به فرزند را انجام دهد، با ازدواج مجدد او نیز حق حضانت سلب نمی‌شود.

img

ارزیابی مستمر و پشتیبانی دائمی خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از ارزیابی مستمر خدمات غیرحضوری این سازمان خبر داد و گفت: به منظور دریافت نظرات و دیدگاه‌های ذینفعان و پشتیبانی دائمی خدمات غیرحضوری، ظرفیت پاسخگویی سامانه ارتباطات و نظارت مردمی به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

img

کرونا جان ۲۸۴ نفر دیگر را در ایران گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۲۸۴ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۰ هزار و ۵۹۴ نفر رسید.

img

واگذاری ۱۹۴۳ واحد مسکونی به مددجویان و معلولان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری ۱۹۴۳ واحد مسکونی به مددجویان و افراد دارای معلولیت تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: امروز به طور همزمان این واحدهای مسکونی در ۳۰ استان کشور افتتاح و واگذار شد.

img

نقش دانشجو در برون رفت از همه گیری کرونا چشمگیر است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، نقش دانشگاه و دانشجو در برون رفت از ایام پر التهاب همه گیری کرونا را موثر و بسیار چشمگیر و نیز یادگاری در صفحات زرین تاریح ایران دانست.

img

روند پيشرفت طرح‌هاي عمراني ملي شازند مطلوب است

استاندار مرکزی در سفر به شهرستان شازند و بازدید از طرح‌های مهم عمرانی این شهرستان گفت: روند پیشرفت طرح‌های عمرانی ملی در شهرستان شازند از توابع این استان مطلوب است و با وجود همه تنگناهای اقتصادی کارنامه خدمات دراین شهرستان نمره قبولی دارد.

img

موانع پیش روی باغ ۳۳ هکتاری رامسر برطرف شده است

حسین زادگان با اشاره به اینکه پروژه باغ ۳۳ هکتاری جزء اولویت های اصلی استان در توسعه گردشگری است، گفت: با پیگیری های صورت گرفته موانع پیش روی این پروژه مهم برطرف شده است.

img

بانک‌ها پرونده‌های پرداخت تسهیلات اشتغال را به‌سرعت رسیدگی کنند

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت پایش مستمر فعالیت بنگاه های اقتصادی و رسیدگی سریع بانک ها به پرونده‌های پرداخت تسهیلات اشتغال، فعال‌سازی واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد را گامی در مسیر خودکفایی اقتصادی و توسعه فضای کسب و کار دانست.

img

دستور دهید مستندات تخلف فرزندم را ارائه دهند

وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشت: دستور فرمایید تا رسیدگی شود که اگر مدرکی دارند که فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه­‌ای را که متعهد به اجرا بوده، رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمایید. اینجانب در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌­شناسم.

img

مجازات بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه/ نقش حاکم شرع در تعیین مجازات

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) ضمن تشریح مجازات بد حجابی و بی حجابی گفت: مجازات بدحجابی با حاکم شرع است و او می‌تواند مجازات را موعظه تعیین کند

img

مادران قهرمان گرند اسلم

در مرحله یک چهارم نهایی تنیس اپن آمریکا سه مادر حضور دارند که این اتفاق بی‌نظیری در تاریخ «گرند اسلم» محسوب می‌شود.

شبکه خبری شهروند البرز
پایگاه خبری مشق صلح
پایگاه خبری خبر گوهردشت