سرویس اقتصادی
img

ملاقات‌های مردمی، تذکری برای پیگیری مستمر مشکلات است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: ملاقات‌ با مردم و همکاران و دوباره شنیدن مشکلاتی که در جریان آن‌ها قرار گرفته‌ایم و در حال حل‌کردن‌شان هستیم، تذکری برای پیگیری مستمر مشکلات است.

img

واردات واکسن کرونا به ۱۵۵ میلیون دُز رسید

سخنگوی گمرک گفت: با ورود محموله نود و سوم واکسن کرونا به میزان ۲ میلیون و ۲۰۴ هزار دُز با نشان آسترازنکا اهدایی کشور اسپانیا، میزان واکسن‌های وارده به کشور به ۱۵۴ میلیون و ۹۷۵ هزار و ۳۰۸ دز رسید.

img

رهاسازی آب از بند کمال خان تا تامین کامل حقابه هیرمند ادامه دارد

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به بازگشایی ۲ دریچه از بند کمال خان گفت: آن چیزی که توافق شده با طرف‌های افغانستانی این است که به یاری خدا جریان رهاسازی آب از این بند ادامه پیدا خواهد کرد تا حقابه ایران از هیرمند به صورت کامل تامین شود.

img

باید از مرزهای فضای مجازی مانند مرزهای جغرافیایی حفاظت شود

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در فضای مجازی شاهد جغرافیای چند سطحی و سپهرهای متعدد هستیم که ورود به آن از طریق دستگاه‌های کامپیوتر و تلفن‌های هوشمند شخصی است، بنابراین باید علاوه بر حفاظت از مرزهای فیزیکی، از مرزهای فضای مجازی نیز دفاع کرد.

img

اجرای بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از ۲ هفته تا ۳ ماه پس از ابلاغ

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همه موارد بسته پیشنهادی رفع موانع تولید از ۲ هفته تا حداکثر سه ماه پس از ابلاغ قابلیت اجرا دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود این بسته همچون بسته حمایت از صادرات مورد استقبال فعالان اقتصادی قرار بگیرد و در رونق فضای تولید کشور موثر باشد.

img

اولویت نخست دولت حفظ جان مردم سیل‌زده است

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور در قلعه‌گنج استان کرمان ضمن اشاره به بارش باران و خسارت های سیل در نقاط مختلف از جمله این شهرستان گفت: اولویت نخست و مهم کنونی دولت حفظ و نجات جان مردم در جریان سیل و سپس تامین امکانات و بازسازی‌هاست.

img

برف حدود ۲۰۰ راه روستایی مناطق کوهستانی گیلان را مسدود کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به بارش برف در استان از مسدود شدن ۲۰۰ راه روستایی در مناطق کوهستانی استان خبر داد.

img

تشکیل کنسرسیومی از بانک‌ها برای تامین مالی پتروپالایشگاه‌ها

وزیر نفت گفت: کنسرسیومی از بانک‌های مختلف کشور تشکیل شده تا در تامین مالی ساخت پتروپالایشگاه‌ها مشارکت داشته باشند.

img

قراردادهای اجرایی توافق ۲۵ ساله با چین در ماه‌های آینده منعقد می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: تفاهم نامه ۲۵ ساله ایران و چین باید در هر کدام از بخش‌ها به قراردادهای مشخصی برسد که در ماه‌های اخیر وزارتخانه‌های مختلف درگیر آن بودند و اکنون در حال نهایی‌شدن است.

img

مشترکان پرمصرف برق مشمول جریمه بازدارنده شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: الگوی مصرف باید در هر منطقه متناسب با واقعیت‌های اقلیمی آن بخش تعریف و برای آن سقف معینی در نظر گرفت شود، به طوری که هر کس بیشتر از این سقف مصرف کرد مشمول جرائم بازدارنده شود.

img

تکمیل پالایشگاه در جنوب فارس نیازمند هزار میلیارد ریال اعتبار است

وزیر صنعت، معدن و تجارت پنجشنبه در بازدید از شرکت پالایشگاهی پترو پیمان دانا در شهرک صنعتی شهرستان مُهر استان فارس گفت: برای تکمیل این مجموعه یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

img

تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن گره گشای بسیاری از خانوارهای روستایی خواهد بود

رییس بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن گره گشای بسیاری از خانوارهای روستایی خواهد بودگفت: در نقاط روستایی پرداخت این تسهیلات با نرخ سود پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله تعیین شده است و ضمانت نیز به صورت زنجیره سه نفره خواهد بود.

img

عهد کردم هر روز پیگیر حل مشکلات کیفیت و سرعت اینترنت باشم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: از زمانی که این مسوولیت سنگین را پذیرفتم با خودم عهد کردم هر روز پیگیر حل مشکل اتصال، سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا همه هم‌وطنان با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده کنند.

img

لزوم درج نشان «ساخت ایران» بر روی کالاهای حوزه فناوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: بر روی برخی محصولات حوزه فناوری که ۱۰۰ درصد تولید داخل هستند نشان «ساخت ایران» درج نمی‌شود، وقتی تولیدکننده‌ ایرانی با اعتماد به نفس کالای با کیفیتی را تولید می‌کند با افتخار هم باید نشان ایرانی بر آن درج کند.

img

۷۵۰ میلیون دلار به طرح‌های صنایع دریایی استان بوشهر اختصاص یافته است

استاندار بوشهر گفت: براساس مصوبه سفر رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به این استان ۷۵۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های صنایع دریایی و شناورسازی اختصاص یافته است.

img

توسعه شبکه ریلی از راه‌های نجات اقتصاد کشور است

معاون اول رییس جمهور، توسعه ریلی را از راههای نجات اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: واگذاری امور به جوانان و نخبگان و اتکا بر دانش و خلاقیت آنان گامی در جهت پیشرفت و حل مسائل کشور است.

img

اما و اگرهای محاسبه نیم‌بهای اینترنت داخلی

رئیس رگولاتوری درباره تعرفه‌ نیم‌بهای محتوای داخلی گفت: باید بین اپراتور و تولیدکننده محتوا قراری شکل بگیرد تا با ارائه خدمات بهتر، تعرفه را تغییر دهند. تعرفه‌گذاری باید به گونه ای باشد که هم کاربران به اینترنت مناسب دست پیدا کنند و هم اپراتورها توان سرمایه‌گذاری داشته باشند.

img

طرح دیپلماسی اقتصادی در دستور کار نمایندگان مجلس است

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس طرح دیپلماسی اقتصادی را در دستور کار دارند.

img

ستاد جبران خسارت از خانوده شهدای پرواز اوکراینی تشکیل شده است

وزیر راه و شهرسازی گفت: جدای از قدردانی از خانواده شهدای پرواز اوکراینی، وظیفه داریم که بر اساس عرف‌ها و قوانین بین‌المللی در این زمینه جبران خسارت کنیم، به همین منظور ستادی در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده است و به این وظیفه خود عمل خواهد کرد.

img

میانگین کشوری اتصال روستاها به اینترنت حدود ۸۰ درصد است

مجری طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: میانگین کشوری اتصال روستاها با اینترنت باکیفیت قابل قبول، نزدیک به ۸۰ درصد است.

img

۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای قانون جهش تولید مسکن نیاز است

معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه برای آماده سازی ساخت مسکن حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان نیاز است، گفت:طرح جهش تولید با شرایط کم نظیر تامین زمین دولتی، تسهیلات با دوره تنفس، تخفیفات مناسب در خدمات نظام مهندسی مورد استقبال قرار گرفته است.

img

نهاد گزینش در توسعه کشور نقش تردید ناپذیری دارد

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پیامی به مناسبت سالروز تشکیل نهاد گزینش، گفت: نهاد گزینش بی‌تردید یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در توسعه و پیشرفت هر کشوری است.

img

افزایش ۱۲۵ درصدی عوارض جابجایی بار در کشور آثار تورمی دارد

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: افزایش ۱۲۵ درصدی عوارض جابجایی بار مصوب شورای اقتصادی علاوه بر آثار تورمی، سبب افزایش قیمت ها برای مصرف کنندگان و مردم می شود.

img

هزینه بالاتر از الگوی مصرف برق، با تعرفه غیریارانه‌ای محاسبه می‌شود

وزیر نیرو با بیان اینکه مهمترین اصل در حوزه انرژی، رعایت الگوی مصرف است، گفت: هزینه مصرف برق بالاتر از این الگو توسط مشترکان، با تعرفه غیریارانه‌ای محاسبه می‌شود.

img

حذف پست‌های مربوط به سردار سلیمانی غیرقانونی و ناعادلانه است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: صاحبان پلتفرم‌های خارجی حقوق کاربران در انتشار پست‌های مربوط به سردار شهید قاسم سلیمانی را نادیده می‌گیرند. من سکوت در برابر این سیاست غیرقانونی و ناعادلانه را جایز نمی‌دانم‌ و در حال پیگیری این موضوع هستیم.

img

منوریل در سفر رئیس جمهور به قم تعیین تکلیف شد

معاون وزیر کشور گفت: در سفر استانی رئیس جمهور و در جلسه بررسی طرح‌های قطارشهری قم با حضور وزیران کشور و راه و شهرسازی تدابیری برای تکمیل مونوریل اندیشیده شد تا این طرح مهم که بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای شهر هزینه داشته به چرخه حمل‌ونقلی وارد شود.

img

افزایش تعرفه آب در دستور نیست

وزیر نیرو گفت: اکنون هیچ برنامه‌ای برای افزایش تعرفه آب مدنظر نیست.

img

تدوین ساز و کاری موثر برای مراقبت از کودکان در فضای مجازی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در دولت و در کارگروهی متشکل از وزرای ارتباطات، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صدا و سیما و مرکز ملی فضای مجازی درباره تدوین سازوکارهای موثر برای مراقبت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی مصمم هستیم.

img

بیش از ۲ میلیون تن نهاده دامی در کشور توزیع شد

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سه ماه گذشته بیش از ۲ میلیون تن انواع نهاده دامی فقط در اختیار دامداران روستایی و عشایر قرار گرفته که این رقم تاکنون بی‌سابقه بوده است.

img

دسترسی به منابع مالی تولیدکنندگان، ۳۰ درصد تسهیل می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با امضای تفاهم‌نامه تامین مالی زنجیره تولید، دسترسی به منابع مالی تولیدکنندگان ۳۰ درصد تسهیل می‌شود.

img

انسداد مبادی قاچاق سوخت با پایش مستمر دستگاه‌های متولی

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران درخصوص ضرورت انسداد مبادی قاچاق فرآورده‌های نفتی، گفت: عدم پایش و نظارت مستمر دستگاه‌های متولی، راه ورود فرآورده‌های یارانه‌ای را به بازار قاچاق تشدید می‌کند.

img

تلاش دولت سیزدهم کاهش حداکثری موانع تولید است

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش دولت سیزدهم این است که موانع تولید را به حداقل برساند تا در جنگ اقتصادی شرکت های ما به بالندگی برسند.

img

چشم‌انداز ایجاد ظرفیت ۱۳۰میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی درسال ۱۴۰۴

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان اینکه توسعه صنعت پتروشیمی با تلاش صورت گرفته در نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم زده شده گفت: امیدواریم چشم انداز تعریف شده مبنی برایجاد ظرفیت ۱۳۰ میلیون تن تولید انواع محصولات پتروشیمی در سال ۱۴۰۴ شود.

img

مسیر توسعه اقتصاد دیجیتال هموار می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تشکیل کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، مسیر تحقق توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور تا دستیابی به سهم ۱۰ درصدی آن از کل اقتصاد کشور سهل‌تر و هموارتر و زیرساختهای لازم برای توسعه اشتغال فناوری پایه در کشور نیز بیش از گذشته فراهم شود.

img

لزوم هماهنگی بین‌دستگاهی برای کنار زدن موانع تحقق کامل دولت الکترونیک

وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات خواستار ایجاد تعامل و هماهنگی بیشتر بین‌دستگاهی برای کنار زدن موانع پیش روی تحقق کامل دولت الکترونیکی در کشور شد.

img

علم و فناوری در حوزه سلامت باید در راستای رفع نیازهای جامعه باشد

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سلامت یکی از زیربنایی‌ترین بخش‌های اقتصادی هر جامعه است و نه فقط به‌طور مستقیم در رشد اقتصادی نقش اساسی دارد، بلکه بر توسعه دیگر بخش‌های اقتصادی هم تاثیرگذار است.

img

مخبر مصوبه تعیین مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهور مصوبه مربوط به تعیین مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن را ابلاغ کرد.

img

استرداد سود بانکی خارج از مصوبه به مشتریان از امروز

وزیر امور اقتصادی و دارایی از توقف اخذ هر نوع دریافت نرخ سود بانکی در تسهیلات، خارج از مصوبه شورای پول و اعتبار از امروز (سه‌شنبه، هفتم دی‌ماه 1400) خبر داد.

img

شورای‌عالی شهرسازی مصوبه‌ای داشت تا «شرافت» بم باقی بماند

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می‌گوید قنات‌ها و نخل‌های بم ارزش‌ها و به نوعی ناموس این شهرستان هستند که باید آنها را حفظ کرد، به همین منظور شورای‌عالی شهرسازی الحاق زمین‌های جنوب جاده این شهر را تصویب کرد تا شرافت بم در جایگاه خودش باقی بماند.

img

طرح‌های آبی دولت سیزدهم مبتنی بر دانش و بینش است

رییس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: تفکر جهادی دولت سیزدهم در اجرای طرح های آبی مبتنی بردانش و بینش است.

img

طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی نیازمند بررسی بیشتر است

عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از کاربران فضای مجازی گفت: اگر بخواهیم قانون خوبی برای فضای مجازی تصویب کنیم باید زمان بیشتری برای بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران اختصاص دهیم.

img

بیش از ۱۳۰ هزار مسکن روستایی غیرمقاوم در گیلان شناسایی شد

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به لزوم مقاوم سازی واحدهای مسکونی غیرمقاوم و کم‌دوام در بخش‌های روستایی استان گفت: تاکنون ۱۳۰ هزار و ۲۶۴ واحد روستایی غیرمقاوم در استان شناسایی شده‌است .

img

دولت به دنبال افزایش قیمت بنزین نیست

وزیر نفت گفت: طرح دولت سیزدهم توزیع عادلانه بنزین است و قرار نیست تغییری در قیمت بنزین ایجاد شود.

img

تامین ارزی ۴۰ میلیارد دلاری تا پایان آذرماه

رییس‌کل بانک مرکزی گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آذرماه ۳۹ میلیارد و ۸۹۵ میلیون دلار تامین ارز در کشور انجام شده است.

img

ثبات بازار ارز امری کلیدی برای ثبات اقتصاد کلان است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: حفظ ثبات اقتصادی از طریق حفظ ثبات در بازار ارز امری کلیدی است که در نهایت بر ثبات اقتصاد کلان اثرگذار است.

img

اینترنت ثابت امسال گران نمی‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به دلیل قانونی که سال گذشته توسط مجلس وضع شده است، قیمت اینترنت ثابت، امسال تغییر نمی‌کند.

img

تلاش‌ دانشمندان هسته‌ای به ترویج کشاورزی مدرن معطوف می‌شود

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: تلاش‌ دانشمندان حوزه کشاورزی هسته‌ای به ترویج و گسترش کشاورزی مدرن معطوف خواهد شد.

img

ارتقای کیفیت خودرو مستلزم خروج آن از انحصار است

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک چهارم قیمت تمام شده خودرو هزینه های سربار است، گفت: تا زمانی که صنعت خودرو از انحصار بیرون نیاید، کیفیت آن بهبود پیدا نخواهد کرد و قیمت آن نیز سامان داده نمی‌شود.

img

۷۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد مراحل اجرا و ساخت شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ۷۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در مراحل مختلف از جمله کلنگ زنی، اجرا و ساخت قرار دارد.

img

وزارت صمت بر یکپارچه‌سازی سامانه‌های نظارتی اهتمام داشته باشد

رییس کل دیوان محاسبات کشور نظارت بر بازار و یکپارچه‌سازی سامانه‌های کنترلی را از وظایف اصلی وزارت صمت عنوان کرد و گفت: تاخیر در راه‌اندازی و به اتمام نرساندن این ابزارهای کنترلی، نه تنها بر مشکلات مردم خواهد افزود بلکه بر حجم پرونده‌های مفتوحه در دستگاه‌های نظارتی اضافه خواهد کرد.

img

ایجاد ۱۲ هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق توسط صنایع

وزیر نیرو گفت: در حال حاضر تقاضای صنایع برای ایجاد نیروگاه به بیش از ۱۰ هزار مگاوات رسیده و بر همین اساس توافق شد این میزان تا ۱۲ هزار مگاوات افزایش داده شود.

img

کالاها متناسب با ارز ترجیحی به دست مردم نمی‌رسد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: منافع حاصل از عرضه ارز ۴۲۰۰ به دلیل رانت به دست مردم نمی‌رسد و شاهد انحراف منابع در این بخش بوده‌ایم.

img

تاریخ دقیقی برای افزایش یارانه‌ها اعلام نشده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تاکنون هیچ تاریخ دقیقی برای افزایش یارانه‌ها در سال جاری اعلام نشده است.

img

طرح نهضت ملی مسکن، تورم‌زا نیست

وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح نهضت ملی مسکن تورم زا نیست چرا که مانند مسکن مهر خط اعتباری بانک مرکزی برای اجرای این طرح در نظر گرفته نشده است.

img

تعیین تکلیف کالاهای انبار تملیکی بعد از سال‌ها سرگردانی

کالاهایی که در انبارهای سازمان اموال تملیکی بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف مانده بود با حرکت جهادی رئیس‌جمهوری و پیگیری وزیر امور اقتصادی و دارایی به حراج گذاشته و اکنون ۶۰ درصد انبارها از کالاها تخلیه شده است.

img

در حوزه «اینترنت ثابت» وضعیت مطلوبی نداریم

وزیر ارتباطات در یکی از شبکه‌های مجازی نوشت: در توسعه اینترنت ثابت، ١٠ سال تصمیمات غلط گرفته شده و برای جبران آن کار بزرگی در پیش داریم. توسعه اینترنت بر بستر فیبر نوری کیفیت اینترنت خانگی را بالا می‌برد و با کم شدن بار ترافیک شبکه‌های موبایل، کیفیت آنها نیز افزایش می‌یابد.

img

استفاده از بورس برای مدیریت بازار کالاهای پایه

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حوزه وزارت صنعت برای مدیریت بازار کالاهای پایه، فضای بورس را انتخاب کردیم، زیرا بورس کالا علاوه بر ایجاد شفافیت، بسترساز ابزارهای اجرایی برای مدیریت بازار است.

img

افزایش ظرفیت پروازهای عبوری از فضای ایران به روزانه ۱۸۰۰ پرواز

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ‌ناوبری هوایی ایران گفت: ظرفیت پروازهای عبوری از فضای ایران به یک‌هزار و ۸۰۰ پرواز در روز با امکان عبور از ۱۳۲ مسیر افزایش یافت.

img

کسری تراز عملیاتی در لایحه بودجه۱۴۰۱ پایین‌ آمده است

نایب رییس دوم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ کسری تراز عملیاتی را پایین آورده یعنی منابع پایدار در ازای هزینه‌های جاری کشور بهبود یافته و از ۴۶۰ هزار میلیارد تومان به ۳۶۰ هزارمیلیارد تومان رسیده است.

img

واردات خودرو باعث ایجاد رقابت و افزایش کیفیت می‌شود

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تلفات جاده ای بیش از تعداد شهدای جنگ تحمیلی است، گفت: باید با واردکردن خودرو زمینه رقابت بین تولیدکنندگان را فراهم کرد تا شاهد تولید خودروی باکیفیت باشیم.

img

امکان ثبت‌نام مجدد در سامانه املاک و اسکان به‌زودی فراهم می‌شود

وزیر راه و شهرسازی از امکان ثبت‌نام مجدد در سامانه املاک و اسکان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مردم خود اظهاری در این سامانه را با هدف انجام بهتر سیاست‌گذاری در بخش مسکن انجام دهند.

img

تشکیل صندوق توسعه حمل‌ونقل با سرمایه ۱۹۰هزار میلیارد ریالی

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تشکیل و راه‌اندازی صندوق توسعه حمل‌ونقل کشور با سرمایه اولیه ۱۹۰ هزار میلیارد ریال از دارایی‌های دولت که در اختیار وزارت راه و شهرسازی، گفت: تعیین تکلیف پروژه‌های پیشران حمل‌ونقل از طریق منابع این صندوق از اقدامات در حال پیگیری است.

img

تا آخر امسال خبرهای خوبی در خصوص پرتاب ماهواره خواهیم شنید

وزیر ارتباطات درباره تصاویر منتشر شده مبنی بر آماده شدن ایران برای پرتاب ماهواره، گفت: تا اواخر امسال اخبار خوبی در خصوص پرتاب ماهواره خواهیم شنید.

img

وزیر راه و شهرسازی از قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال بازدید کرد

وزیر راه و شهرسازی با همراهی رییس بنیاد مستضعفان از قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال بازدید کرد و در جریان آخرین مراحل پیشرفت و ساخت این پروژه قرار گرفت.

img

شکایت از کیفیت اینترنت، در صدر پیامک‌های ارسالی برای وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در فاصله شهریور تا آذرماه، از طریق شماره‌ای که برای ارتباط با مردم اعلام کرده‌ام، نزدیک به ۱۰ هزار پیامک در خصوص مشکلات کیفیت اینترنت ثابت و دسترسی مردم برخی روستاها به اینترنت به دست من رسیده که در حال پیگیری آن‌ها هستیم.

img

لزوم توجه به منابع آبی مشترک و رعایت حق‌آبه‌ ایران در ارس

معاون آب و آبفای وزیر نیروی ایران در دیدار با معاون وزارت زراعت و جنگل‌داری ترکیه بر لزوم توجه به منابع آبی مشترک و رعایت حق‌آبه کشورمان در رود ارس تاکید کرد.

img

افزایش واردات برق از ترکمنستان

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: خط دوم انتقال برق از ترکمنستان به مدار آمده است که همین امر موجب افزایش واردات برق از این کشور و به دنبال آن کاهش مصرف سوخت در زمستان خواهد شد.

img

هزینه خرید اوراق مسکن، ۵۰ درصد کاهش یافت

عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: هزینه دریافت تسهیلات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات ۵۰ درصد کاهش یافت.

img

عدم تغییر تعرفه در حوزه ارتباطات، بر کیفیت آن اثر گذاشته است

رییس سازمان تنظیم مقررات گفت: چندسالی است در سرویس‌های مربوط به ICT افزایش تعرفه انجام نشده و با ادامه این روند، ارایه خدمات با کیفیت ممکن نیست. علیرغم توسعه مطلوب موبایل در کشور، چون قدرت سرمایه‌گذاری اپراتورها پایین آمده، کیفیت خدمات تحت تاثیر قرار گرفته است.

img

حملات باج‌افزاری از آسیب‌زننده‌ترین حملات سایبری هستند

مدیرکل ارتباطات‌وفناوری اطلاعات قم گفت: پیرو دستورالعمل‌های پدافند سایبری و نیز هشدارهای اخیر مرکز ماهر، حمله‌های باج‌افزاری از آسیب‌زننده‌ترین حملات سایبری سال‌های اخیر هستند که لطمه‌های جدی به کسب‌وکارها و سازمان‌های مختلف در داخل و خارج کشور زده‌اند.

img

واگن‌های مورد نیاز کشور از شرکت‌های داخلی فراهم شود

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر لزوم استفاده از توان داخل برای پیشبرد طرح‌های ریلی و تامین واگن‌های مورد نیاز از شرکت‌های داخلی، از وزارت راه و شهرسازی خواست هر چه سریع‌تر طرح جامع توسعه راه آهن کشور را تدوین کند.

img

۵۷ درصد صادرات خدمات فنی مهندسی کشور به صنعت آب و برق اختصاص دارد

وزیر نیرو با اشاره به آغاز برنامه سه ساله شورای جهاد آبرسانی در روستاها با کمک متخصصان بسیجی صنعت آب و برق، گفت: بیش از ۵۷ درصد صادرات خدمات فنی مهندسی به صنعت آب و برق اختصاص دارد.

img

ضرورت تدوین سند الزامات حاکمیتی شهر هوشمند

معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی بر ضرورت تدوین سند الزامات حاکمیتی شهر هوشمند در کشور تاکید کرد.

img

آزادسازی واردات راه برون‌رفت از وضعیت کنونی خودرو است

نماینده مرودشت در مجلس یازدهم، گفت: مجلس و دولت در جهت شکستن انحصار و ایجاد رقابت سالم و در راستای افزایش کیفیت و تنوع محصولات، بازگشت امید و جلب رضایت مردم، صرفه‌جویی در مصرف بنزین، اقدام به آزادسازی قیمت خودرو در کنار آزادسازی واردات کنند که تنها راه بیرون رفت از وضعیت کنونی است.

img

قم رتبه دوم کشور در تامین زمین طرح ملی مسکن را کسب کرد

مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: براساس ارزیابی صورت گرفته وزارت راه و شهرسازی، استان قم با تامین زمین برای ۹۸ درصد از سهم خود در طرح نهضت ملی مسکن، رتبه دوم را در بین استان های کشور به خود اختصاص داده‌است.

img

مخالفت رییس‌جمهور با درخواست توقف ۶ ماهه طرح نسخه‌نویسی الکترونیک

رییس جمهوری با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور استمهال و توقف ۶ ماهه طرح نسخه‌نویسی الکترونیک مخالفت و به وزیر اعلام کرد برای اجرای این طرح همکاری کند.

img

ناظران بورس دخالت‌های غیرمتعارف در خرید و فروش سهام دارند

رئیس قوه قضاییه گفت: از طرف ناظران بورس دخالت‌های غیرمتعارف در امر خرید و فروش سهام صورت می‌گیرد و اموری بر سهامداران حقیقی و حقوقی تحمیل و فرضاً نمادی بدون ضابطه بسته می‌شود بدون اینکه توضیحی داده شود.

img

توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان مهمترین هدف دولت است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین هدف دولت توسعه و اجرای برنامه‌های اقتصادی استان است و با همین ماموریت به استان آمده‌ام و اعتقاد داریم که با توسعه عمرانی و اقتصادی موضوع اصلی این استان یعنی امنیت پایدار و ارتقا شاخص‌ها محقق می‌شود.

img

رکورد جدیدی در صادرات به روسیه در حال شکل گیری است

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه اعلام کرد: با برنامه ریزی‌های انجام گرفته توسط مدیریت کشور روند تجارت بین تهران و مسکو روند صعودی به خود گرفته و در سال جاری میلادی هم رکورد جدیدی در صادرات ایران در حال شکل گیری است.

img

ساخت مسکن باعث کاهش مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایجاد واحدهای مسکونی جدید در روستاها زمینه کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها را فراهم می‌کند.

img

بسیاری از مشکلات آب کشور با اجرای صحیح اسناد بالادستی رفع می‌شود

معاون آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به ضرورت تحلیل تهدیدها و فرصت‌های موجود گفت: اسناد بالادستی خوبی وجود دارند که اگر به خوبی اجرا شود و مورد توجه قرار گیرند شاهد رفع بسیاری از مشکلات در بخش آب خواهیم بود.

img

مسیرهای میان‌بر برای رسیدن به اهداف بزرگ صنعت فضایی وجود دارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حوزه فضایی باید سرعت عمل داشته باشیم و معتقدم مسیرهای میان‌بری برای رسیدن به اهداف بزرگ این حوزه وجود دارد که باید به آن‌ها دست پیدا کنیم.

img

دانشگاه برای حل مشکلات حوزه انرژی به میدان بیاید

استاندار کرمان با بیان اینکه در حوزه انرژی با چالش های چندوجهی و مهمی مواجه هستیم گفت: ضرورت دارد دانشگاه‌ها و پژوهشگران برای حل مشکلات این حوزه به میدان بیایند زیرا در صورت کم کاری با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

img

ایران در ردیف کشورهای سازنده توربین‌های حرارتی

مدیرعامل گروه صنعتی مپنا گفت: ایران با اخذ توانایی ساخت انواع ماشین‌های دوار و توربین‌های حرارتی، در ردیف کشورهای نخست سازنده این نوع تجهیزات قرار گرفت.

img

رشد ۱۷ درصدی تجارت با عراق در هفت ماهه امسال

رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با اشاره به توافق برای تجارت ۲۰ میلیارد دلاری بین دو کشور، گفت: در هفت ماهه نخست امسال شاهد رشد ۱۷ درصدی واردات و صادرات بودیم و بر همین اساس عراق بعد از چین در جایگاه دومین مقصد صادراتی کشور قرار گرفت.

img

اکسپو دبی فرصتی برای بازگشت فرش دستباف ایرانی به اوج است

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: رویداد اکسپو ۲۰۲۰ دبی فرصتی برای بازگشت فرش دستباف ایرانی به دوران اوج و احیا جایگاه قبلی آن در تجارت جهانی است.

img

وضعیت ترانزیت کشور در ۲ ماه گذشته متحول شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات و توافقات انجام شده با پاکستان، قرقیزستان. ترکمنستان و جمهوری آذربایجان بر دیپلماسی حمل‌ونقل برای توسعه روابط با همسایگان تأکید کرد و گفت: در دو ماه گذشته وضعیت ترانزیت در کشور متحول شده است.

img

نظارت مالی اولویت وزارت اقتصاد است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نظارت مالی یکی از ارکان اداره درست اقتصاد است و وزارت اقتصاد در دوره جدید مسرّ است بهتر از گذشته نظارت مالی را پیگیری کند.

img

تنها راه اجرای نظارت مالی، حسابرسی دقیق است

خزانه‌دار کل کشور با بیان اینکه اجرای درست نظارت مالی در بخش عمومی و بخش خصوصی راهی جز حسابرسی دقیق ندارد، گفت: امیدوارم روزی برسد که در بخش عمومی، گزارش مالی بودجه مصرف شده توسط دستگاه‌ها ارائه شود؛ اکنون در بخش خصوصی این اتفاق صورت گرفته است.

img

۳۰۰ هزار واحد مسکونی در محلات فرسوده، بازآفرینی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح بازآفرینی در دوگام ۲ ساله انجام خواهد شد، اعلام‌کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران طی دو سال ۳۰۰ هزار واحد مسکونی را در محلات هدف بازآفرینی با زمانبندی اجرایی و عملیاتی خواهد کرد.

img

حسن سالاریه به عنوان رئیس سازمان فضایی ایران منصوب شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی «حسن سالاریه» را به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران رئیس سازمان فضایی ایران منصوب کرد.

img

تولید ۳۰ میلیون تن فولاد و انواع محصولات فولادی در ۷ ماهه امسال

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه ۱۶ میلیون تن انواع فولاد خام و ۱۴.۵ میلیون تن محصولات فولادی در کشور تولید شد.

img

نتیجه ثبت‌نام متقاضیان نهضت ملی مسکن دی‌ماه اعلام می‌شود

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلام اینکه تاکنون بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: نتایج پالایش متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن دی ماه اعلام می‌شود.

img

برگزاری مراسم معارفه شمسی‌نژاد، مدیرعامل بانک مهر ایران

مراسم معارفه سید سعید شمسی‌ نژاد به‌ عنوان مدیرعامل بانک مهر ایران برگزار شد.

img

توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار توسعه شرکت‌های پروژه‌محور را جزو برنامه‌های جدی سازمان بورس اعلام کرد و گفت: باید در راستای تشکیل سرمایه‌ها به سمت توسعه این شرکت‌ها حرکت کنیم و اکنون نخستین شرکت تامین مالی تشکیل و پذیره‌نویسی آن انجام شد.

img

زمین برای ۳۹ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری تولیدی در سمنان واگذار شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: میزان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی‌شده با واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۹ هزار و ۵۵۵ میلیارد ریال است.

img

معماری سازمانی بر بستر شبکه ملی اطلاعات نیازمند توسعه است

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: شبکه ملی اطلاعات، مهم‌ترین موضوع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم است و معماری سازمانی بر بستر شبکه ملی اطلاعات نیازمند توسعه است.

img

فروش نفت نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته است

وزیر نفت با مثبت ارزیابی کردن نشست مشترک مجلس و دولت گفت: براساس آمار میزان فروش نفت نسبت به سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته است.

img

تشدید نظارت بر مصرف انرژی دستگاه‌های اداری

مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: وضعیت مصرف انرژی در بخش اداری کشور از امروز با شدت بیشتری کنترل می‌شود.

img

راهکاری برای سودهای بسیار بانک‌ها پیش‌بینی شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: بانک‌ها زندگی مردم، بازار، تولیدکننده، صادرات و کارخانه‌ها را با مشکل روبرو کرده‌اند و باید راهکاری برای سودهای بسیار بانک‌ها پیش‌بینی شود.

img

ستادتنظیم بازار درباره نرخ خودرو به توافق نرسیده

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کارشناسان ستاد تنظیم بازار درباره نرخ خودروها به جمع‌بندی نرسیده‌اند، گفت: احتمال موکول شدن نشست ستاد تنظیم بازار به هفته آینده و یا ثابت ماندن قیمت‌ها، وجود دارد.

img

۵۲ درصد از منازل روستایی و شهرهای کوچک کشور نوسازی شده است

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۲ درصد از منازل روستایی و شهرهای کوچک به صورت استاندارد نوسازی و ترمیم شده است، گفت : تا سال ۱۴۱۰ جشن پایان نوسازی را در منازل روستایی و شهرهای کوچک کشور برگزار می‌کنیم.

img

تداوم روند افزایشی عرضه ارز صادراتی در سامانه نیما

مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در صفحه توییتر از تداوم بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور و ادامه روند افزایش عرضه ارز در سامانه نیما خبر داد.

img

صرفه‌جویی ۳ هزار میلیارد تومانی با تولید دستگاه‌های ایکس‌ری در داخل

رییس کل گمرک ایران گفت: از محل تولید دستگاه‌های ایکس‌ری در داخل کشور سه هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی کردیم.

img

نمایشگاه اختصاصی ایران در سوریه افتتاح می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت که به همراه هیاتی عالیرتبه از بخش‌های دولتی و خصوصی کشور وارد دمشق شده است، دومین نمایشگاه اختصاصی ایران را با مشارکت 164 شرکت ایرانی افتتاح خواهد کرد.

img

دام مازاد عشایر با قیمت مصوب خریداری می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دام مازاد و حذفی عشایر به منظور حمایت از این قشر، با قیمت مصوب توسط پشتیبانی امور دام این وزارتخانه خریداری می‌شود.

img

کشف بیش از ۲۷۸ میلیارد ریال کالای احتکاری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف بیش از ۲۷۸ میلیارد ریال انواع کالای احتکاری طی دو هفته گذشته در کشور خبر داد.

img

بازدید۲ روزه معاون وزیر راه و شهرسازی از کهگیلویه و بویراحمد

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت راه و شهرسازی در سفری دو روزه با بازدید از برخی پروژه های در دست اجرا در این استان با مدیران و مسوولان کهگیلویه و بویراحمد دیدار کرد و در جریان پیشنهادات و برنامه های آنها برای توسعه استان در زمینه راهسازی و شهرسازی قرار گرفت.

img

۹۳۵ واحد صنعتی در کشور امسال به چرخه تولید بازگشتند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: طی ۲ ماه گذشته واحدهای صنعتی که به دلایلی در کشور تعطیل شده بودند با بررسی‌های صورت گرفته شناسایی و تاکنون حدود ۹۳۵ واحد به چرخه تولید بازگشتند.

img

الزام ایرلاین‌ها به تعدیل ۱۵ درصدی قیمت بلیت هواپیما

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایرلاین‌ها باید ضمن تعدیل ۱۵ درصدی قیمت بلیط هواپیما، همه خدمات گذشته را به حالت عادی بازگردانند.

img

ظرفیت تولید پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه ۲ برابر می‌شود

استاندار کرمانشاه با اشاره به طرح توسعه پتروشیمی اوره و آمونیاک کرمانشاه، گفت: این طرح تا سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید و طی آن ظرفیت تولید پالایشگاه ۲ برابر خواهد شد.

img

اخلاص در کار و فعالیت‌های جهادی، نوآوری را به دنبال دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اخلاص در کار و فعالیت‌های جهادی، نوآوری را به دنبال خواهد داشت و کارآمدی، سعادت و زندگی خوب مادی و معنوی از آثار آن است.

img

سند استاندارد بین‌المللی «سفره‌خانه‌های سنتی» منتشر شد

دبیر کمیته متناظر گردشگری و خدمات وابسته، از انتشار سند استاندارد بین‌المللی «سفره‌خانه‌های سنتی، جنبه‌های ظاهری، چیدمان و خدمات» در سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) خبر داد و گفت: تدوین این سند با پیشنهاد و مدیریت جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

img

محدودیت تولید ناشی از کمبود سوخت در نیروگاه‌ها نداریم

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: اکنون هیچگونه محدودیت تولید و یا محدودیت ناشی از کمبود سوخت در نیروگاه‌ها که منجر به خاموشی در سطح کشور شود، رخ نداده است.

img

دوران خام فروشی اپراتورها به سر رسیده است

فاز جدید توسعه شبکه همراه اول با عنوان هشت پلاس امروز با حضور مدیران مخابراتی کشور رونمایی شد.

img

۷۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به مرحله شروع عملیات ساخت رسید

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: همزمان با ثبت‌نام بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن، ۷۵۰ هزار واحد مسکونی این طرح در مراحل مختلف کلنگ‌زنی و شروع عملیات ساخت قرار دارد.

img

شرایط بازنگری طرح هادی سه هزار و ۷۰۰ روستای کشور فراهم شد

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور اعلام کرد:طرح هادی بیش از سه هزار و ۷۰۰ روستای کشور در این بنیاد تهیه و بازنگری شده است.

img

ارز ترجیحی اقتصاد کشور را معتاد کرد

نماینده آستارا و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به ناهمخوانی درآمدها و هزینه ها در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با اعتیاد اقتصاد به ارز ترجیحی مواجه هستیم که تداوم آن خسارات بیشتری به بار خواهد آورد.

img

کاهش پرونده‌ها رویکرد مهم دستگاه قضا در دوران تعالی است

رئیس قوه قضاییه یکی از رویکردهای بسیار مهم دستگاه قضا در دوره تحول و تعالی را کاهش پرونده‌های قضایی عنوان کرد و گفت: با توسعه تشکیلات صنفی می‌توان از بسیاری از معضلات که تبدیل به پرونده‌های کیفری و حقوقی می‌شوند، پیشگیری کرد.

img

اعزام نخستین گروه راهنمایان گردشگری به اکسپو ۲۰۲۰ دبی

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اعزام نخستین گروه راهنمایان گردشگری به «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» برای حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران و اجرای هدفمند بازدید از غرفه و معرفی جاذبه‌های گردشگری کشور خبر داد.

img

امحای کالاهای قاچاق سلامت‌محور، ضروری است

نماینده قوه قضاییه در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه با بیان اینکه امحای کالاهای سلامت‌محور قاچاق، ضروری است، گفت: ارزبری که در کالاهای قاچاق صورت می‌گیرد باید توسط دستگاه‌های متولی کنترل شود.

img

بازسازی مناطق زلزله زده چهار ماه دیگر پایان می‌یابد

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: کار بازسازی مناطق زلزله زده کشور تا چهار ماه آتی به پایان می رسد و مردم خسارت دیده می توانند در آن ساکن شوند.

img

جریمه مشترکان پرمصرف گاز ازفردا

وزیر نفت گفت: در نشست با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در مورد قرارداد گازی، سوآپ گاز از کشورهای همسایه، قرارداد انتقال گاز به نخجوان و توسعه میادین نفتی در خزر رایزنی شد.

img

قم قطب چاپ و نشر ایران است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در حاشیه دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهرک چاپ و نشر قم عنوان کرد: قم در بخش نشر کشور سهم بالایی دارد و به تعبیر برخی ها، بیروت چاپ و نشر در ایران، قم است.

img

صنعتی‌سازی، قیمت مسکن را برای خریدار کاهش می‌دهد

وزیر راه و شهرسازی گفت: صنعتی‌سازی ساختمان، کاهش هزینه ساخت و به‌ دنبال آن کاهش هزینه خرید مسکن توسط مردم را در پی خواهد داشت.

img

دمای متوسط کشور بیش از حد معمول است

رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی گفت: از ابتدای سال آبی تاکنون دمای متوسط کشور بیش از حد معمول و طبیعی(میانگین بلندمدت) بوده و کاهش دما در برخی مناطق در آبان‌ماه، به معنی جلو افتادن فصل سرما و زمستان نیست.

img

مشکل کارخانه سرجین بافت زنجان در کمتر از یک ماه حل شود

رییس جمهوری با حضور در محل کارخانه سرجین بافت زنجان برای رفع مشکل این واحد نساجی در کمتر از یک ماه به وزیر صمت و استاندار زنجان ماموریت داد.

img

قیمت تمام‌شده انرژی درست محاسبه نمی‌شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: قیمت تمام‌شده انرژی در کشور درست محاسبه نمی‌شود و همین، کاهش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی درزمینه انرژی خورشیدی را نیز به دنبال دارد.

img

تشکیل صندوق حمایتی زعفران ضروری است

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی تشکیل صندوق حمایتی زعفران را یک ضرورت برای حمایت از زعفران‌کاران و فعالان این بخش دانست.

img

ارتباطات ثابت پرسرعت و امن با گسترش فیبر نوری توسعه می‌یابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر ضرورت تغییر موازنه شبکه ارتباطی کشور از ارتباطات سیار به ارتباطات ثابت گفت: برای توسعه ارتباطات ثابت و دسترسی عموم مردم کشور به شبکه امن، پایدار و ارزان باید نهضت فیبرکشی در کشور راه بیفتد.

img

برق مشترکان پرمصرف قطع می‌شود

معاون هماهنگی توزیع شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: برق مشترکان پرمصرف در صورت بی‌توجهی به اخطارها و ادامه دادن به رفتار غلط مصرفی قطع می‌شود.

img

حذف مخابرات از فرایند توسعه اینترنت، حذف سرمایه مردم است

مدیرعامل مخابرات ایران گفت: برای توسعه شرکت‌ مخابرات با استفاده از پول مردم سرمایه‌گذاری شده است. اگر مخابرات از چرخه‌ توسعه اینترنت ثابت حذف شود، سرمایه مردم، بدون استفاده خواهد ماند.

img

صنایع سیمانی در صورت شدت برودت هوا باید از مازوت استفاده کنند

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: برنامه‌ای برای محدود کردن گاز صنایع نداریم و اگر برودت هوا شدت یابد، صنایع سیمانی باید از مازوت استفاده کنند.

img

کاهش مصرف برق با تعویض تجهیزات فرسوده از طریق منابع هدفمندی یارانه‌ها

سخنگوی صنعت برق گفت: استفاده از تجهیزات فرسوده برقی یکی از عوامل مهم افزایش مصرف برق محسوب می‌شود، بر همین اساس قرار است تا با کمک منابع دولتی و منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها برای نوسازی آنها اقدام کرد.

img

بانک مرکزی مکلف به اجرای موارد اجرا نشده در قانون صدور چک شد

رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از تکلیف به بانک مرکزی برای اجرای موارد اجرا نشده در قانون صدور چک خبر داد.

img

از ظرفیت نخبگان در توسعه استان استفاده خواهم کرد

استاندار جدید قزوین گفت: نگاه ما در مدیریت استان، متاثر از بیانیه گام دوم انقلاب خواهد بود که انقلابی گری توام با عقلانیت و خردورزی است.

img

تمام تعهدات سایپا تا پایان امسال، افزایش قیمت نخواهد داشت

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به امکان پذیر شدن فک رهن خودروهای عرضه شده به مشتریان گفت: با اجرای این طرح، نقل و انتقال رسمی چند ده هزار خودرو در بازار، آزاد می شود که به کاهش قیمت در بازار آزاد ناشی از افزایش عرضه منجر خواهد شد.

img

دستور وزیر ارتباطات برای تسریع در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی

«ارتقاء جایگاه سازمان در تنظیم‌گری»، «توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ثابت پرسرعت و با کیفیت در اقصی نقاط کشور با تاکید بر توسعه فیبرنوری» و «ارتقاء کیفیت ارتباطات سیار با تاکید بر فناوری‌های نوین» سه ماموریتی است که از سوی وزیر ارتباطات به به رئیس جدید رگولاتوری اعلام شده است.

img

به‌دنبال روش‌های نوین ساخت مسکن هستیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: هم‌زمان با اجرای نهضت ملی مسکن به‌دنبال ورود فناوری ساخت به کشور هستیم، اما هنوز با هیچ کشوری به توافق نرسیده‌ایم.

img

مصرف گاز در ایران با ۱۲ کشور ثروتمند اروپایی برابری می‌کند

معاون وزیر نفت گفت: ایران سومین تولیدکننده گاز جهان و چهارمین مصرف‌کننده آن پس از روسیه، آمریکا و چین است و میزان مصرف گاز در کشورمان تقریبا با ۱۲ کشور ثروتمند اروپا برابری می‌کند.

img

سامانه مکاتبه مردم با دولت به زودی رونمایی می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پست و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای توسعه خدمات الکترونیک، سامانه الکترونیکی مکاتبه مردم با دولت از طریق شرکت پست راه اندازی شده و به زودی رونمایی می شود.

img

قرار داد ساخت ۲ شناور ۳۸هزارتنی در ایزوایکو نهایی می شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیت مناسب، قرار داد ساخت ۲ شناور ۳۸هزار تنی به زودی در مجتمع ایزوایکو نهایی می شود.

img

نفتکش ساتیس با حکم قضایی آزاد شد

نفتکش توقیف شده ساتیس پس از تخلیه نفت جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس، با حکم قضایی آزاد شد.

img

پیش‌بینی، پیشگیری و اقدام متناسب مقابل حملات سایبری ضروری است

رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی، پیشگیری و اقدام متناسب در مقابل حملات سایبری، گفت: باید برای امنیت فضای سایبری سرمایه‌گذاری کنیم و هرگونه سرمایه‌گذاری در این فضا، ضرورتی است که باید انجام شود.

img

اتفاق‌های مثبتی پیش رو است

حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اهمیت ویژه مساله اشتغال در کشور تاکید کرد و با بیان این‌که اتفاق‌های مثبتی پیش رو است، گفت: با دستور رئیس جمهوری در کمتر از یک ماه آینده دومین جلسه شورای عالی اشتغال با موضوع نگارش طرح کلی اشتغال استان ها برگزار خواهد شد.

img

آغاز ساخت بیش از ۱۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن/مردان مجرد ثبت‌نام کنند

وزیر راه وشهرسازی با اعلام اینکه اکنون ساخت ۱۶۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده است، گفت: مردان مجرد می‌توانند اکنون در سامانه «ثمن» ثبت‌نام کنند؛ هفته آینده درباره مشارکت آنها در این طرح، تصمیم‌گیری خواهد شد.

img

احتمال کمبود گاز برای نیروگاه‌های کشور در زمستان وجوددارد

معاون هماهنگی توزیع برق شرکت مادر تخصصی توانیر در شرکت توزیع نیروی برق گفت: ممکن است در زمستان برای تامین گاز نیروگاه‌های کشور دچار مشکل شویم که باید با مدیریت مصرف برق برای جلوگیری از خاموشی اقدام کرد.

img

تصویب تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانیِ طرح «نهضت ملی مسکن»

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تصویب رقم تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانیِ طرح نهضت ملی مسکن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

img

طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار به زودی نهایی می‌شود

وزیر اقتصاد و دارایی از تشکیل کارگروه مشترک میان مجلس و وزارت اقتصاد برای بررسی و نهایی کردن طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار تا یکماه دیگر خبر داد.

img

صادرات کالاهای ایرانی به ۱۴۲ کشور در سال ۱۴۰۰

سخنگوی گمرک گفت: ایران در هفت ماه سال ۱۴۰۰ به ۱۴۲ کشور جهان کالا صادر کرده و از ۱۱۰ کشور نیز کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کرده است.

img

بی‌انضباطی‌های سیستم بانکی باید برطرف شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حوزه اصلاح نظام پولی و بانکی کشور، اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: بی‌انضباطی های سیستم پولی و بانکی کشور باید برطرف شود.

img

وزارت نفت تلاش خود را برای تامین سوخت زمستانی بخش خانگی انجام می‌دهد

وزیر نفت گفت: این وزارتخانه با انجام تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌ها، خطوط انتقال، ایستگاه‌های تقویت فشار و تامین سوخت مایع نیروگاه‌ها تمام تلاش خود را می‌کند تا سوخت زمستانه در بخش خانگی تامین شود تا امسال با چالش گاز مواجه نشویم.

img

قیر رایگان هفته آینده در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: قیر حواله‌ای تا شنبه هفته بعد در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

img

آمادگی ایران برای اعزام نیروی کار متخصص به فنلاند

مدیر کل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ایران آماده اعزام نیروی کار متخصص به فنلاند است، گفت: اعزام باید در چارچوب قرارداد مشخص و قانونمند باشد تا از مهاجرت‌های غیرقانونی جلوگیری شود.

img

دیم‌کاران ساوه با بارش مناسب به کشت پاییزه ترغیب شدند

رئیس اداره جهاد کشاورزی ساوه گفت: بارش‌های ۲ شبانه روز اخیر در این شهرستان امید را به کشاورزان دیم‌کار هدیه داد و تغییر در رویکرد آنان نسبت به کشت پاییزه را رقم زده است.

img

متخلفان اقتصادی در بوشهر ۳۱۵ میلیارد تومان جریمه شدند

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان بوشهر گفت: متخلفان اقتصادی و صنفی در این استان در حوزه‌های قاچاق و عرضه کالا، خدمات و تخلف‎‌های بهداشتی در مجموع ۳۱۵ میلیارد تومان جریمه شدند.

img

برنامه‌ریزی برای افزایش ۵ میلیارد دلاری تجارت با پاکستان

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای افزایش تجارت پنج میلیارد دلاری ایران و پاکستان تا دو سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

img

کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی در سال‌های اخیر رشد قابل قبولی داشته‌است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نخستین گام برای رسیدن به نقطه مطلوب در پیام‌رسان‌های داخلی مبارزه با ویروس «خود ناباوری» است. پیام‌رسان‌ها ایرانی در سال‌های اخیر رشد قابل قبولی داشته‌اند.

img

زنجیره تولید کنسرو ماهی در سیستان و بلوچستان تکمیل شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با احداث و شروع بکار واحد تولید تور ماهیگیری، تولید قوطی و کنسرو ماهی می‌توان گفت بخشی از زنجیره مهم تولید کنسرو ماهی در استان تامین و تکمیل شده است.

img

ساخت آزادراه حرم تا حرم در محدوده گرمسار - سمنان سال آینده تمام می‌شود

وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده معین رییس جمهوری در جریان سفر هیات دولت به استان سمنان گفت که با تامین اعتبار مورد نیاز، مسیر آزادراه حرم تا حرم در محدوده گرمسار - سمنان سال آینده به پایان خواهد رسید.

img

تنها راه از بین‌ بردن بستر فساد استفاده از فناوری اطلاعات است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این‌که تنها راه از بین بردن بستر فساد، استفاده از فناوری اطلاعات است، گفت: تحقق هوشمندسازی فرآیند ارائه خدمات دولتی به مردم، نیازمند عزم ملی است.

img

۲ پروژه برقی گیلان با اعتبار ۲۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد

بطور همزمان ۲ پروژه افزایش ظرفیت انرژی برق در شهرستان‌های انزلی و املش با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال صبح امروز چهارشنبه با حضور استاندار گیلان افتتاح شد.

img

توزیع بنزین و گازوئیل سهمیه‌ای در همه جایگاه‌ها

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اتصال همه ۴ هزار و ۶۰ جایگاه عرضه سوخت موجود در کشور به سامانه هوشمند سوخت و عرضه بنزین و نفت‌گاز سهمیه‌ای در کل جایگاه‌ها خبر داد.

img

ضرر و زیان کشاورزان از قطعی برق تابستان گذشته جبران‌ناپذیر است

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی سوء مدیریت دولت گذشته را علت اصلی قطعی مکرر برق در تابستان عنوان کرد و گفت: در جریان قطعی‌های مکرر برق در تابستان گذشته و اثرات آن بر سیستم‌های آبیاری، کشاورزان دچار ضرر و زیان شدند.

img

فیش برق به‌شکل تجدیدپذیر محاسبه شده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: در ماه‌های گذشته بدون اعلام قبلی فیش برق مصرفی مردم به جای اینکه به شکل برق حرارتی (با نرخ ۴۸۰ تومان) محاسبه شود به طور برق تجدیدپذیر (با نرخ ۸۲۰ تومان) محاسبه شده است.

img

افزایش اشتغال با تقویت تعامل بخش صنعت با سازمان فنی و حرفه‌ای

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بیش از ۸۵ درصد از افرادی که شغل مناسب ندارند، فاقد مهارت هستند، گفت: تعامل با صنعت یکی از مهمترین اقدامات سازمان فنی و حرفه‌ای کشور در دولت سیزدهم است.

img

تکلیف اپراتورهای تلفن همراه برای انسداد سیم‌کارت‌های نامعتبر

معاون اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: اپراتورهای تلفن همراه باید هویت صاحبان متقاضیان سیم کارت‌ها را به صورت کامل احراز و آدرس دقیق پستی و اثر انگشت واضح و منجّز از متقاضیان سیم کارت اخذ کنند.

img

کاهش ۳۶ درصدی بارش‌ها نسبت به دوره بلندمدت ۵۳ ساله

معاون امورآب و آبفای وزیر نیرو اعلام کرد:‌ میزان بارش در کشور از ابتدای سال آبی جدید (مهر۱۴۰۰ تا آخر شهریور ۱۴۰۱) نسبت به متوسط دوره ۵۳ ساله اخیر حدود ۳۶ درصد کاهش یافته است.

img

۹۰ درصد جایگاه‌های سوخت گیلان به سامانه هوشمند متصل شدند

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان با اشاره به فعالیت تمامی جایگاه‌های سوخت استان گفت: تاکنون ۹۰ جایگاه سوخت استان به سیستم سامانه هوشمند متصل و فعال شده است.

img

شبکه ملی اطلاعات هم راه‌اندازی شود، حملات سایبری ادامه خواهند داشت

رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: شبکه ملی اطلاعات هم اگر راه‌اندازی شود این حملات ادامه‌دار خواهد بود چرا که این شبکه جدا از اینترنت نیست. یک شبکه جهانی مرتبط و متصل به دنیا است که در حوزه حکمرانی برای کشور قلمروسازی کرده و توان اعمال حاکمیت را افزایش می‌دهد.

img

تولید سالانه ۳۰ میلیون تن شمش فولاد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه توسعه زنجیره پایین‌دستی و ایجاد ارزش‌افزوده در طرح‌های جدید صنعت فولاد اجرا می‌شود، گفت: تولید سالیانه شمش فولاد از مرز ۳۰ میلیون تن گذشته است.

img

آزادراه تهران- شمال تا ۲ روز دیگر بازگشایی می‌شود

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران- شمال از پایان پاکسازی این محور از مواد حاصل از انفجار صخره پنج هزار تنی خبر داد و گفت: تردد در منطقه یک آزادراه تهران- شمال تا دو روز دیگر دوباره برقرار می‌شود.

img

امنیت شغلی کارگران معترض را تضمین کردیم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان درباره موضوع اعتراض کارگران خرید خدمت این شرکت که هفته گذشته تجمع داشتند گفت: پرداخت حقوق، مزایا و امنیت شغلی این کارگران فعال در شرکت آب روستایی سابق را طی قراردادی با شرکت «تامین نیرو» تضمین کردیم.

img

توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی در ایجاد اشتغال خوزستان تاثیرگذار است

رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: توسعه و ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در خوزستان در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بسیار اهمیت دارد.

img

رییس اتاق بازرگانی: سهم صادرات ۱.۵ درصدی دانش‌بنیان‌ها افزایش یابد

رئیس اتاق‌ بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: سهم محصولات دانش بنیان از صادرات کشور اکنون ۱.۵ درصد است که باید برای افزایش آن به سود اقتصاد کشور برنامه‌ریزی شود.

img

هرجا دشمن زخمی بزند آن را به موضع قوت تبدیل می‌کنیم

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه تجربه چهل سال گذشته نشان داده هر جا دشمن به ما آسیب بزند و زخمی وارد کند، آن موضع را تبدیل به نقطه قوت می‌کنیم، گفت: اختلال در خدمات رسانی به مردم خط قرمز پدافند غیرعامل است.

img

تخصیص سهمیه بنزین ویژه برای جبران قطعی جایگاه‌های سوخت

وزیر نفت گفت: سهمیه بنزین ویژه‌ای برای جبران قطعی فعالیت جایگاه‌های سوخت برای مردم در نظر گرفته می‌شود.

img

افزونه ضدفیشینگ دانشگاه سمنان ۳۰۰ درگاه جعلی بانکی را شناسایی کرد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: تاکنون ۳۰۰ درگاه جعلی پرداخت بانکی به کمک افزونه ضدفیشینگ مرکز آپا دانشگاه سمنان شناسایی شد.

img

رفع مشکل زمین برای مسکن جوانان بومی روستاها یک ضرورت است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : مشکل جوانان بومی روستاها برای تأمین زمین مورد نیاز ساخت مسکن با حفظ حساسیت‌های تغییر کاربری باید برطرف شود.

img

این حمله سایبری نه اولین بار است نه آخرین بار

رییس جمهوری در جریان بازدید از وزارت نفت، با تاکید بر اینکه حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت نه اولین بار است نه آخرین بار، گفت: خودتان را برای پیشگیری و مقابله آماده و ایمن کنید.

img

تاکید بر وحدت برای قلمروسازی بدون تعارض در فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی بر ایجاد وحدت و همکاری اسلامی برای قلمروسازی بدون تعارض در فضای مجازی تاکید کرد.

img

مدیران آذربایجان‌شرقی رونق تولید را با جدیت بیشتر دنبال کنند

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مدیران اجرایی استان باید رفع موانع تولید و توسعه واحدهای صنعتی را با جدیت بیشتر دنبال کنند.

img

واحدهای معدنی برای فرآوری تسهیلات می‌گیرند

معاون امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: به واحدهای فرآوری معدنی که می‌خواهند طرح توسعه یا اکتشاف تکمیلی داشته باشند تزریق مالی می‌شود و تسهیلات می‌گیرند.

img

پرداخت تسهیلات بدون ضامن

مدیرعامل بانک مهر ایران از پرداخت تسهیلات، بدون نیاز به ضامن در این بانک خبر داد.

img

جزئیات و مدارک موردنیاز ثبت‌نام در نهضت ملی مسکن

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به برخی از سوالات متداول متقاضیان مسکن در خصوص مراحل ثبت‌نام در سامانه ثمن و طرح نهضت ملی مسکن پاسخ داد.

img

زمستان امسال در صورت محدودیت گاز با کمبود برق روبرو خواهیم شد

سخنگوی صنعت برق در جنوب غرب کشور گفت : چنانچه در زمستان امسال بامحدودیت مصرف گاز در نیروگاه های برق روبرو شویم ، این مساله می تواند سبب کمبود تولید برق به دلیل کاهش فشار گاز و محدودیت های احتمالی آن در زمستان شود.

img

تامین استقلال در فضای مجازی نیازمند عزم ملی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در فضای مجازی از لحاظ پلتفرمها و تولید محتوا مستقل نیستیم لذا نیازمند عزمی هستیم تا با یاری استارتاپها، استقلال کشور در حوزه فضای مجازی تحقق یابد.

img

رفع مشکلات واحدهای تولیدی با جدیت دنبال می‌شود

معاون وزیر صمت و رئیس شهرک‌های صنعتی ایران گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدی کشور با جدیت درحال پیگیری و انجام است.

img

۲ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های حمل و نقل در اردبیل اختصاص یافت

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای ماموریت‌های وزارت راه و شهرسازی در استان اردبیل در حوزه حمل و نقل تصمیمات خوبی گرفته شده و حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در این سفر پیش‌بینی شده است.

img

تعیین مالکیت ساختمان‌های تخریب شده؛ چالش‌ کلان شهرها پس از زلزله

رییس پژوهشکده سوانح طبیعی و کرسی یونسکو در مدیریت بلایای طبیعی یکی از مهم‌ترین و چالش‌ برانگیزترین مسایل در هنگام آواربرداری پس از وقوع زلزله در کلان شهرها را تعیین مالکیت‌ و حدود و ثغور حریم‌های ساختمانی دانست.

img

عمربالای ۳۰ سال یک سوم ترانسهای برق کشور نیازمند پایش مستمر است

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: اکنون یک سوم ترانسفورماتورهای بکارگرفته شده در شبکه برق کشور عمری بالای ۳۰ سال دارند که همین امر ضرورت پایش مستنر آنها را دو چندان میسازد.

img

ضرورت توجه دولت به «دولت الکترونیک»

رییس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر اجرای دولت الکترونیک گفت: سال‌ها و در برنامه‌های متعدد پنج‌ساله کشور قرار است دولت الکترونیک اجرا شود ولی هنوز به سرانجام نرسیده است.

img

۴۰ سایت توسعه ارتباطات در خراسان‌ جنوبی راه‌اندازی شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: نیمه نخست امسال ۴۰ سایت توسعه شبکه ملی اطلاعات شامل احداث ۲۴ سایت جدید و ارتقای ۱۶ سایت همراه موجود در این استان راه‌اندازی شد.

img

وزارت صنعت در موضوع واردات خودرو تابع تصمیمات نظام است

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه در موضوع واردات خودرو منتظر جمع‌بندی نهایی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و نظرات جامع نظام خواهد بود.

img

صادرات قیر منوط به تامین نیازهای داخلی شد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور جلوگیری از افزایش قیمت قیر مقرر شد صادرات قیر پس از تامین نیاز داخلی و مازاد بر مصرف کشور انجام شود.

img

زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن در ۸۰۰ شهر تامین شد

وزیر راه و شهرسازی از تامین زمین در ۸۰۰ شهر در قالب طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی خبر داد و گفت: حدود ۴۰۰ میلیون تومان وام را برای ساخت مسکن در مراکز استان‌ها در نظر گرفته‌ایم که این مبلغ برای روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.

img

آمادگی ایران برای پذیرش سرمایه‌گذاری در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر

وزیر نیرو با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت حقیقی ایران در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، برای پذیرش سرمایه‌گذاری و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر برای تحقق آینده سبز و فراگیر انرژی در کشور اعلام آمادگی کرد.

img

کوله بَران مجاز به ورود ۸۰۰ قلم کالا هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برابر ضوابط ابلاغی کوله بران استان در کنار صادرات کلیه کالاهای مجاز صادراتی اجازه دارند بیش از ۸۰۰ قلم کالای تعیین شده وارداتی را وارد کند.

img

تجلیل مدیرعامل همراه اول از قهرمانان کشتی کشور

قهرمانان کشتی کشورمان که در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ خوش درخشیدند، مورد تجلیل و تقدیر مدیرعامل همراه اول قرار گرفتند.

img

مهدی سالم، مشاور فرهنگی و رسانه‌ای وزیر ارتباطات شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی «مهدی سالم» را به‌عنوان مشاور فرهنگی و رسانه‌ای خود منصوب کرد.

img

تنوع مواد معدنی ایران به ۸۱ مورد افزایش یافته است

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در گذشته عنوان می‌شد حدود ۶۸ ماده معدنی در ایران وجود دارد که این عدد در حال حاضر به ۸۱ افزایش یافته است.

img

دولت برای بهبود وضع‌ مردم حداکثر استفاده را از پلتفرم‌ها خواهد کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه کرونا صنعت فناوری را غافلگیر کرد، افزود: در دولت سیزدهم از ظرفیت پلتفرم‌ها برای بهبود زندگی مردم حداکثر استفاده را خواهیم کرد.

img

خوش‌خلقی با مردم در انتصاب‌ها مدنظر است

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اخلاق نیکو با مردم، از مدیران مورد انتظار است و در انتصاب‌ها به این موضوع خیلی توجه داریم.

img

افزایش انتقال آب دریا به فارس در سفر استانی دولت مصوب شد

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ بنا بر آخرین توافق صورت گرفته با وزیر نیرو که در مصوبات سفر استانی دولت به فارس هم مورد تاکید قرار گرفته است، تخصیص آب دریا برای استان فارس از ۲۹۰ میلیون مترمکعب به ۴۰۰ میلیون مترمکعب افزایش پیدا کرده است که از سه مسیر انجام می‌شود.

img

انتصاب مشاور وزیر در توسعه ارتباطات‌وفناوری اطلاعات در مناطق روستایی

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایرج روحی به عنوان مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق روستایی و مجری طرح خدمات عمومی اجباری منصوب شد.

img

سهم استان بوشهر از طرح جهش تولید مسکن ۱۲هزار و ۹۶۸ واحد است

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: سهم این استان از محل اجرای طرح جهش تولید مسکن ۱۲هزار و ۹۶۸ واحد است.

img

دولت ۴.۵ میلیارد دلار در میدان‌های گازی فارس سرمایه‌گذاری می‌کند

وزیر نفت بیان اینکه فارس پس از استان بوشهر دومین دارنده ذخایر گازی کشور است، اعلام کرد: دولت سیزدهم در زمینه فشارافزایی میدان‌های گازی کنونی و توسعه میدان‌های گازی جدید تنها در استان فارس ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

img

پوتین در مورد بهای بالای نفت و گاز هشدار داد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مورد پیامدهای بهای بالای نفت و گاز در بازار جهانی هشدار داد.

img

بررسی ساماندهی نیروهای وزارت نفت در کمیسیون انرژی مجلس

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی نحوه افزایش تولید نفت، وضعیت شرکت‌های عملیاتی، سرمایه‌گذاری، دیپلماسی انرژی و ساماندهی منابع انسانی در شرکت نفت با حضور مسوولان مربوطه خبر داد.

img

رواج ماسه‌خواری ایجاد اختلال در محیط زیست آبزیان است

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در یکی از صفحه‌های اجتماعی نوشت: رواج ماسه‌خواری اختلال در محیط زیست و چرخه زندگی آبزیان دریای خزر را به همراه دارد.

img

۱۰ هزار خانواده دارای دو معلول در صف انتظار مسکن قرار دارند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس آمار بهزیستی، ۱۰ هزار خانواده دارای دو معلول دیگر در صف انتظار قرار دارند که برای احقاق حق این عزیزان نیز باید برنامه‌ریزی و تلاش کنیم.

img

گزارش تکمیل «بانک زمین» به‌‎زودی به شورای عالی مسکن داده می‌شود

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه تکمیل و توسعه بانک زمین اولین بند از ۱۰ فرمان ابلاغی وزیر راه و شهرسازی به زیرمجموعه‌های این وزارتخانه است، گفت: به زودی گزارش مفصلی از پیشرفت کار «بانک زمین» را در اختیار شورای عالی مسکن قرار خواهیم داد.

img

راه تجارتِ دریایی در دوران تحریم گشوده ماند

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تجارت دریایی ایران در دوران تحریم متوقف نشد اما در انتظار هستیم تا با رفع تحریم ها شرایط تجارت دریایی و اقتصاد کشور مطلوب تر شود.

img

مبلغ قبض ۹۳ درصد مشترکان خانگی کمتر از ۵۰ هزار تومان شده است

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: بیش از ۹۳ درصد مشترکان خانگی (معادل ۲۷ میلیون مشترک) به‌دلیل رعایت الگوی مصرف ماهانه کمتر از ۵۰ هزار تومان صورتحساب دارند.

img

مسافران پروازهای خارجی موظف به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال هستند

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: مسافران پروازهای خارجی موظف به ارائه کارت واکسیناسیون دیجیتال صادرشده از سوی وزارت بهداشت هستند.

img

آغاز اقدامات وزارت ارتباطات برای توسعه شبکه و رفع کندی اینترنت

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: پیرو شکایت‌های مطرح شده درباره کندی اینترنت، مقرر شد که در اسرع وقت هم اپراتورها به ویژه شرکت مخابرات ایران و هم شرکت ارتباطات زیر ساخت نسبت به توسعه‌های لازم اقدام کنند.

img

۱۷ واحد راکد صنعتی قم به چرخه تولید بازگشت

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سالجاری و با حمایت‌های مالی و جذب تسهیلات بانکی ۱۷ واحد راکد صنعتی در این استان احیا و به مدار تولید بازگشته است.

img

راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز تجزیه و مبادله پستی خاورمیانه تا پایان مهر

مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: با خرید خدمت از شرکت‌های دانش‌بنیان توانستیم مراکز تجزیه پست کشور را مکانیزه کنیم و تا پایان مهرماه بزرگ‌ترین مرکز تجزیه و مبادله خاورمیانه را راه‌اندازی خواهیم کرد.

img

پنج سد جدید در استان بوشهر بهره‌برداری می‌شود

وزیر نیرو گفت: عملیات اجرایی پنج سد در دست ساخت ، نیمه تمام و تعطیل شده بوشهر از سر گرفته و شتاب بخشی شده و از پایان امسال این سدها به مرور زمان ظرف ۲ تا ۳ سال به بهره‌برداری خواهند رسید.

img

چهار پروژه جدید نفتی در استان بوشهر اجرا می شود

وزیر نفت گفت: چهار پروژه جدید نفتی با اعتباری ۶۰۰ میلیون دلار در استان بوشهر اجرا می ‎شود.

img

کنترل تورم، ثبات بازار ارز و نظارت بر شبکه بانکی مهمترین اولویت برنامه‌های ماست

رییس جدید بانک مرکزی کنترل تورم، ثبات بازار ارز و نظارت بر شبکه بانکی را مهمترین اولویت برنامه‌های خود اعلام کرد.

img

لایحه تصویب آیین‌نامه بین المللی شناورهای تندرو تقدیم مجلس شد

معاون پارلمانی رییس جمهوری ار تقدیم لایحه تصویب آیین‌نامه بین المللی شناورهای تندرو (۱۳۷۹) به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

img

چهار وزیر هفته آینده به کمیسیون عمران می‌روند

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از حضور وزرای راه و شهرسازی، صمت، جهاد کشاورزی و نیرو در این کمیسیون برای اقدامات انجام شده پیرامون قانون جهش و رونق تولید مسکن و انتقال آب خلیج فارس به استان‌های جنوبی کشور خبر داد.

img

باید بسیج مردمی در فضای مجازی برای «جهاد تببین» شکل گیرد

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور بر شکل گیری بسیج مردمی برای «جهاد تبیین» در فضای مجازی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص روشنگری در این فضا تاکید کرد.

img

سهم گیلان از جهش تولید مسکن ۳۳ هزار واحد است

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت تشکیل کمیته‌ای برای رفع مشکلات زیرساختی و موانع میان دستگاهی استان گفت: در تأمین یک میلیون واحد مسکن سالانه سهم گیلان ۳۳ هزار واحد است.

img

وزیر نفت بر افزایش تولید و فروش و تامین سوخت نیروگاه‌ها تاکید کرد

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: وزیر نفت در نشست با نمایندگان مجلس بر توسعه میادین، افزایش تولید، فروش نفت و انتقال و تامین سوخت نیروگاه‌ها تاکید کرد.

img

صنعت فضایی از عرصه‌های اقتدار و امیدآفرین در میان مردم است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با مدیران سازمان فضایی کشور، صنعت فضایی را یکی از عرصه‌های اقتدار آفرین برای کشور و امیدآفرین در میان مردم دانست.

img

بیمه سلامت کرمانشاه فقط نسخه تجویزی الکترونیکی می پذیرد

مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه با اشاره به تکمیل زیرساخت های نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی این بیمه در استان و حذف دفترچه های کاغذی گفت: بیمه سلامت از ۱۰مهرماه فقط مجاز به پذیرش نسخه‌های تجویز شده الکترونیکی از طرف پزشکان اعم از اینکه طرف قرارداد یا غیر طرف قرارداد باشند، است.

img

خودروهای وارداتی باید از استانداردهای ۸۵ گانه برخوردار باشند

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: در صورت تصویب واردات خودرو به کشور، خودروهای وارداتی باید از استانداردهای ۸۵گانه برخوردار باشند.

img

متناسب سازی امکانات برای ناشنوایان در تمام دستگاه ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور پیامی به مناسبت روز جهانی ناشنوایان بر متناسب سازی امکانات برای ناشنوایان در سایه همگرایی همه دستگاه ها تاکید کرد.

img

دبیرستان ایرانسل در گلستان افتتاح شد

دبیرستان پسرانۀ ایرانسل در شهرستان سیل‌زدۀ گمیشان در استان گلستان، رسماً افتتاح شد و دانش‌آموزان امروز، پیش‌برندگان توسعۀ فردا هستند.

img

همه استان‌های کشور به‌جز مازندران و گیلان دچار فرونشست شده اند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه میزان آبی که درون زمین فرو می‌رود با میزان آب استخراج شده متناسب نیست، گفت: همین امر باعث بروز پدیده فرونشست در همه جای کشور به‌جز استان‌های گیلان و مازندران شده است.

img

سه درصد درآمد طرح های توسعه ای برای آبادانی مناطق نفتخیز اختصاص یافت

وزیر نفت گفت:سه درصد از درآمدهای طرح های توسعه ای میدان های نفتی برای اجرای پروژه های عام المنفعه در مناطق نفتخیز اختصاص یافته است.

img

نرخ مصالحه کارگر و کارفرما درقم ۲۸ درصد رشد داشت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم، گفت: در نیمه نخست سال جاری پرونده‌های هیات تشخیص و حل اختلاف استان که منجر به سازش و مصالحه طرفین کارگر و کارفرما بوده رشد ۲۸ درصد را نشان می‌دهد.

img

۲۳ استخر پرورش ماهی در پاوه به بهره برداری رسید

۲۳ استخر آبزی پروری ماهیان سردابی با حضور مدیرعامل صندوق کارآفرین امید و مسوولان محلی در روستای داریان شهرستان پاوه به بهره برداری رسید.

img

تسهیلات رایگان راه‌آهن برای بازگشت زائران اربعین از مرز شلمچه

مدیر عامل شرکت راه آهن از آمادگی این شرکت برای انتقال زائران اربعین از مرز شلمچه به خرمشهر و از خرمشهر تا اهواز به صورت رایگان خبر داد.

img

امضا تفاهم‌نامه‌ای برای حفظ خدمات ارتباطی در مواقع بحران

تفاهمنامه‌ای برای حفظ سرویس و خدمات ارتباطی در مواقع بحران، بین مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات امضا شد.

img

دولت سیزدهم معتقد به مشارکت بخش خصوصی در تصمیم‌گیری‌هاست

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه موافق قیمت‌گذاری دستوری نیستم، گفت: دولت سیزدهم و وزارت جهاد کشاورزی اعتقاد دارد تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در حوزه‌های مختلف باید با کمک بخش خصوصی و تشکل‌ها انجام شود.

img

بانک مرکزی سیاست‌های پولی را متناسب با کنترل تورم پیگیری کند

رییس‌جمهوری مهار تورم را مساله مهم و اولویت دولت دانست و از بانک مرکزی خواست تا سیاست‌های پولی را متناسب با مدیریت نقدینگی و کنترل تورم پیگیری کند.

img

اصفهان تولیدکننده ۵۵ درصد مصنوعات طلا در کشور است

معاون امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: ۷۰ درصد تولید و بافت فرش در کشور و ۵۵ درصد مصنوعات طلا در کشور توسط استان اصفهان انجام می‌گیرد.

img

ایرلاین‌ها موظف به بازپرداخت مابه‌التفاوت بلیت اربعین هستند

وزیر راه و شهرسازی ایرلاین‌ها را موظف به بازپرداخت مابه‌التفاوت بلیت اربعین کرد و افزود:‌ وجه بلیت افرادی که موفق به سفر نشدند، بدون اخذ خسارت باید بازگردد.

img

باید حافظ استقلال کشور در فضای مجازی باشیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما به عنوان میدان‌دار و متولی فضای مجازی وظیفه داریم حافظ استقلال کشور در این فضا باشیم و این فضا را در اختیار آموزه‌های ایرانی اسلامی و همچنین فرهنگ و اقتصاد خود قرار دهیم.

img

تنوع‌بخشی به طرح‌های صرفه‌جویی انرژی با هدف ترغیب مشترکان ضروری است

وزیر نیرو گفت: تنوع‌بخشی به طرح‌های صرفه‌جویی انرژی برای ترغیب مشترکان در این طرح‌ها باید جدی گرفته شود.

img

عضویت ایران در سازمان شانگهای، نتیجه برد- برد برای طرفین است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای را نتیجه برد -برد برای طرفین عنوان کرد که سرمایه‌گذاری مهم و زیربنایی در کشور را نیز سبب خواهد شد.

img

مبادلات تجاری و مالی ایران و سریلانکا گسترش می‌یابد

رییس کل بانک مرکزی گفت: گسترش روابط تجاری و صادرات و واردات متقابل و نیز حل و فصل مسائل مالی بین ایران و سریلانکا در دستور کار است.

img

حضور شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان در مناقصه‌ها تسهیل می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره تلاش‌ها برای تسهیل فعالیت شرکت‌های خلاق، گفت: تلاش می کنیم از طریق ابزار قانون گذاری، شرایط حضور این شرکت ها در مناقصات و مزایده ها، تسهیل شود.

img

کاهش ۳۸درصدی بارش‌ها در نیم قرن اخیر بی‌سابقه بود

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به کاهش ۳۸درصدی بارش‌ها در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در مقایسه با سال پیش از آن گفت: این کاهش در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بود.

img

۱۰ میلیارد دلار برای میدان نفتی آذر مهران سرمایه‌گذاری شد

وزیر نفت گفت: ۱۰ میلیارد دلار برای توسعه میدان مشترک نفتی آذر مهران سرمایه‌گذاری شده است که با تولید نفت طی حدود ۲ سال اعتبار هزینه شده باز می‌گردد.

img

«طرح صیانت» قابل اصلاح است

مدیرکل صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر گفت: طرح صیانت با همه محاسن و انتقاداتی که به همراه دارد در مجلس پیش می‌رود و بعید است اصل طرح نادیده گرفته شود، اما باید توجه داشت که این طرح قابل اصلاح است و کمیسیون‌های ویژه‌ای بدین منظور در نظر گرفته شده است.

img

اصلاح ساختار بودجه یک کار ضروری است نه انتخابی

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه شرایط نامطلوب فعلی، نیاز به تغییرات اساسی دارد، گفت: نیرو های سازمان برنامه و بودجه با بازنگری در راهبردهای توسعه حرکت قوی و تاثیرگذار برای بهبود شرایط کشور داشته باشند.

img

روکش آسفالت حفاظتی برای نخستین بار در جاده‌های گیلان اجرا می شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از آغاز اجرای عملیات روکش آسفالت حفاظتی برای نخستین بار در استان در محورهای رشت به لاهیجان و رشت به امامزاده‌هاشم به طول ۵۰ کیلومتر خبر داد.

img

استفاده از اراضی ادارات در تحقق قانون جهش تولید ضروری است

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی گفت: استفاده از ظرفیت اراضی در اختیار دستگاه‌های اجرایی در تحقق قانون جهش تولید امری ضروری است که باید مورد توجه تمام دستگاه‌ها باشد.

img

ثبت‌نام مسکن خبرنگاران هنوز آغاز نشده است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال رایزنی با وزارت فرهنگ و ارشاد برای افزایش ظرفیت مسکن خبرنگاران هستیم و زمان ثبت نام در سامانه اقدام ملی بعد از نتیجه‌گیری نهایی اعلام خواهد شد.

img

سازمان فناوری اطلاعات بازوی شبکه ملی در لایه‌های غیر زیرساختی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سازمان فناوری اطلاعات بازوی شبکه ملی اطلاعات در لایه‌های غیر زیرساختی است، تأکید کرد: همه ما باید تلاش کنیم که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور به این نقطه برسد که پیشران خدمات‌رسانی فناورانه باشد.

img

کاهش ۶۰ درصدی تخلفات قماربازی در حوزه کارت به کارت

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی فعالیت‌های قماربازی را به صورت هوشمند رصد می‌کند و تا کنون تخلف در حوزه کارت به کارت ۶۰ درصد کاهش یافته است.

img

ساخت مسکن بدون استقراض از بانک مرکزی باشد

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع تامین بودجه ساخت یک میلیون واحد مسکونی در کشور باید مشخص و اعلام شود، گفت: دولت در این ارتباط نباید به هیچ عنوان اقدام به استقراض از بانک مرکزی بکند.

img

تامین سوخت نیروگاه‌ها در فصل سرد دغدغه جدی پدافند غیرعامل است

رییس سازمان پدافند غیرعامل در دیدار وزیر نیرو، تامین سوخت نیروگاه‌ها به ویژه در فصل سرد سال را از جمله دغدغه‌های جدی پدافند غیرعامل عنوان کرد و گفت: این سازمان برای مدیریت این مشکل راهکارهای جدی را پیشنهاد داده که اجرا و عملیاتی شدن آن نیازمند اراده وزارت نیرو است.

img

پلتفرم ملی اشتغال ایجاد می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دومین نشست ستاد اشتغال قرارگاه رفاه مردم گفت: هدف از نشست‌های ستاد، ایجاد پلتفرم ملی اشتغال با هدف تبادل اطلاعات و جمع‌بندی عملکرد دستگاه‌های مختلف است.

img

ابلاغ دستورالعمل بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: دستورالعمل ماده ۳ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۴۰۰ در خصوص فرایند پرداخت تسهیلات ریالی سرمایه در گردش صادراتی و تسهیلات ارزی در قالب اعتبار خریدار و فروشنده از محل منابع صندوق توسعه ملی نهایی و ابلاغ شد.

img

فرصتی برای تکرار آزمون و خطا نیست

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر لزوم اعتمادسازی اظهار داشت: ما آزمون و خطاهای بسیاری در گذشته انجام داده ایم و درحال حاضر دیگر فرصتی برتکرار این روند وجود ندارد.

img

ابهامات آیین‌نامه کارمزد فروش بیمه برطرف می‌شود

رییس کل بیمه مرکزی گفت: پیش از تدوین و ابلاغ آیین نامه‌های مرتبط با شبکه فروش با انجمن‌ها و کانون‌های مرتبط هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود تا ابهامات برطرف شود، بنابراین آنها نگران آیین‌نامه کارمزد نباشند.

img

قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته باز هم کمتر شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته باز هم کمتر شد، تاکید کرد: استان‌ها برای کاهش هر چه بیشتر قیمت سیمان به صورت ویژه پای کار بیایند.

img

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران منصوب شد

وزیر نفت در حکمی «مجید چگنی» را به‌عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد.

img

تکمیل شبکه ملی اطلاعات، برنامه محوری وزارت ارتباطات در دوره جدید است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه برنامه محوری وزارت ارتباطات در دوره جدید تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: برای تحقق این برنامه نقش اپراتورها برجسته است و اگر اپراتورها پای کار نیایند این برنامه، محقق نخواهد شد.

img

واریز ۱۷ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال بابت خرید تضمینی محصولات کشاورزی

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از واریز ۱۷ هزار و ۳۷۵ میلیارد ریال به حساب وزارت جهاد کشاورزی بابت خرید یارانه‌ای نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی خبر داد.

img

اتکا به توانمندی مهندسان داخلی برای بومی‌سازی تجهیزات در دوره تحریم

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اعلام‌کرد: این منطقه با اتکا به توانمندی مهندسان داخلی، تجهیزات و قطعات مورد نیاز تولید را در دوران تحریم بومی‌سازی کرد.

img

اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به ارتباطات تا پایان سال ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع مدیران توسعه ارتباطات روستایی و اپراتورهای ثابت و سیار با تاکید بر سرعت بخشیدن به ایجاد دسترسی تمام روستاها به شبکه ملی اطلاعات، از اتصال تمام روستاهای بالای ۲۰خانوار به ارتباطات تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داد.

img

تلاش وزارتخانه‌های نیرو و نفت برای تامین سوخت زمستانی نیروگاه‌ها

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: تلاش مجدانه‌ای برای تامین سوخت نیروگاه‌ها در زمستان توسط وزارت نیرو، وزارت نفت و شرکت پالایش و پخش در جریان است.

img

زمستان پیش رو گاز منازل قطع نمی‌شود

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: گاز خانگی زمستان پیش رو قطع نمی‌شود و در صورت مواجهه با کمبود گاز، اعمال محدودیت در گاز منازل از خطوط قرمز شرکت گاز است.

img

رشد ۱۲.۸ درصدی نقدینگی

رییس کل بانک مرکزی گفت:‌ حجم نقدینگی در پایان مردادماه امسال به رقم ۳۹ میلیون و ۲۱۴ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به پایان سال ۱۳۹۹ معادل ۱۲.۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

img

انتخاب روش‌های تامین مالی غیر تورم‌زا برای احداث یک میلیون واحد مسکونی

وزیر راه و شهرسازی از انتخاب روش‌های تامین مالی غیر تورم‌زا برای احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال خبر داد.

img

مصرف کمتر از الگوی تعیین شده برق توسط 82 درصد مشترکان

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: حدود ۸۲ درصد (۲۵ میلیون مشترک) کمتر از الگوی تعیین شده (در مناطق معتدل ۳۰۰ کیلووات ساعت) مصرف برق داشته‌اند.

img

رتبه دهم کرمانشاه در امنیت سرمایه‌گذاری چه دستاوردی برای استان دارد؟

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه قرار گرفتن این استان در بین ۱۰ استان برتر در امنیت سرمایه‌گذاری را خبری امیدبخش دانست و گفت:این موضوع به معنی مهیا بودن فضای کسب‌ و کار برای میزبانی از سرمایه‌گذاران است که منجر به اشتغال‌زایی، ورود متخصصان جدید و توسعه زیرساخت‌ها خواهد شد.

img

کارگروهی در دولت برای حمایت از اقتصاد دیجیتال تشکیل می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه به منظور حل مشکلات استارت‌آپ‌ها و حذف موانع پیش روی این حوزه، نماینده ویژه‌ای در حوزه کسب و کارهای دیجیتال منصوب خواهد کرد، گفت: همچنین کارگروهی در سطح دولت با استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حمایت از اقتصاد دیجیتال تشکیل خواهد شد.

img

در تامین کالاهای اساسی مشکلی نداریم

فرماندار قم گفت: در تامین کالاهای اساسی همچون آرد، برنج و شکر مشکلی در قم وجود ندارد.

img

شبکه‌های آب و برق مناطق زلزله زده خراسان پایدار است

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو، وضعیت شبکه‌های آب و برق در استان خراسان رضوی را پایدار اعلام کرد و گفت: تیم‌های عملیاتی وزارت نیرو از لحظه وقوع حادثه در مناطق زلزله‌زده استان خراسان رضوی، در حالت آماده‌باش هستند.

img

۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به حوزه آب روستایی استان کرمانشاه اختصاص یافت

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار روستایی به این شرکت در سال جاری خبر داد و گفت: با این میزان اعتبار به زودی حدود ۴۶۰ روستای استان زیر پوشش خدمات این شرکت قرار می‌گیرد.

img

طرح اولیه مجلس درباره کاربران فضای مجازی تغییرات اساسی کرده است

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طرح مجلس درباره کاربران فضای مجازی تغییرات اساسی داشته است، گفت: احتمال بازبینی و حذف بسیاری از پیشنهادهای مندرج در طرح اولیه در بررسی‌های کمیسیون مشترک، از سوی کارشناسان این حوزه و نمایندگان وجود دارد.

img

مردم نگرانی درباره مسکن نداشته باشند

وزیر راه و شهرسازی، قانون جهش تولید مسکن را قانونی راهبردی برای خانه‌دار شدن مردم دانست و گفت: مردم در خصوص تامین مسکن نگرانی نداشته باشند.

img

سرپرست معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی منصوب شد

وزیر نفت در حکمی «مهدی علی‌مددی» را به‌عنوان سرپرست معاون وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی منصوب کرد.

img

"سرپرست سازمان تامین اجتماعی" منصوب شد

حجت الله عبدالملکی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حکمی "میرهاشم‌موسوی" را به عنوان سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب کرد.

img

اشتغال جوانان با همکاری دانشگاه و پارک‌های فناوری پیگیری می‌شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: طراحی و اجرای برنامه اشتغال برای جوانان به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری از برنامه‌های اصلی سازمان است.

img

خاموشی ناشی از کاهش تولید رخ نداد

مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: امروز چهارشنبه خاموشی در بخش عمومی و خانگی ناشی از کمبود تولید برق رخ نداده است.

img

بالاترین نشان تحول دیجیتال صنعت بیمه در دو حوزه نوآوری و زبدگی دیجیتال به بیمه ملت رسید

بیمه ملت، در دو حوزه نوآوری دیجیتال و زبدگی؛ بالاترین نشان ارزیابی ملی تحول دیجیتال را در میان شرکت‌های بیمه دریافت کرد.

img

رویکرد دستگاه‌ها از واردات‌محوری به صادرات‌محوری اصلاح شود

رییس جمهوری بر لزوم اصلاح رویکرد دستگاه‌ها از واردات‌محوری به صادرات‌محوری و ریل‌گذاری برای جهش صادرات غیرنفتی تاکید کرد.

img

۱۱۳ کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان در حال ساخت است

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه و ۱۰ کیلومتر راه اصلی در محدوده زیرپوشش این اداره کل در ‌حال ساخت است.

img

بهره‌وری آب کشاورزی در استان سمنان از ۳۱ درصد افزایش یابد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سمنان گفت: بهره‌وری آب بخش کشاورزی استان در خوشبینانه ترین حالت ۳۱ درصد است که باید با برنامه‌ریزی مناسب افزایش یابد.

img

نرخ فولاد و سیمان کاهش می‌یابد

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، از قول وزیر صمت برای ساماندهی و کاهش نرخ سیمان و فولاد خبر داد.

img

برای رایگان بودن شبکه «شاد» تلاش می‌کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تلاش می‌کنیم امسال نیز استفاده از شبکه شاد رایگان باشد اما باید نحوه تامین منابع آن مشخص و سازوکار جدیدی برای تداوم آن دیده شود.

img

بانک صادرات ایران در حمایت از تولید نوآوری کرد

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از اقدامات حمایتی و نوآورانه بانک صادرات ایران در پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی و کمک به کارآفرینان، قدردانی کرد و خواستار حضور جهادی نظام بانکی در میدان مشکلات اقتصادی کشور شد.

img

مرکز نوآوری پست رونمایی می‌شود

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست گفت: اقدامات مربوط دریافت مجوز و راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری شرکت ملی پست انجام شده و به زودی از آن رونمایی خواهند شد.

img

رشد ۹۴ درصدی ترانزیت در مردادماه

سخنگوی گمرک گفت: در مردادماه امسال ۹۷۴ هزار تن کالای خارجی از مسیر ایران عبور کرده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ با ۵۰۱ هزار تن کالا رشد ۹۴ درصدی داشته است.

img

بساط دلالی حواله بار در سیرجان جمع شد

دادستان عمومی و انقلاب سیرجان اعلام کرد: سامانه توزیع اینترنتی بار بین کامیون‌داران این شهرستان راه اندازی شد.

img

اعلام جزییات سرگردانی مسافران تهران- نجف در فرودگاه امام خمینی

مدیر کل ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: با تصمیم ناگهانی عراق مبنی بر عدم صدور روادید برای مسافران شرکت هواپیمایی العراقیه، مسافران پرواز شبِ گذشته تهران- نجف در فرودگاه امام خمینی با مشکل مواجه شدند.

img

وزارت نیرو از ساخت نیروگاه توسط صنایع حمایت خواهد کرد

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو گفت: وزارت نیرو مصمم به حمایت از صنایع به‌ویژه فولادسازی‌ها برای ساخت نیروگاه است.

img

مسئولیت تحقق شبکه ملی را بر عهده می‌گیرم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اساس محور و آرایش جدید این وزارتخانه در دوره جدید تحقق شبکه ملی اطلاعات در همه لایه‌هاست و به‌ عنوان وزیر، فرمانده میدان خواهم بود و مسئولیت این کار را برعهده می‌گیرم.

img

ارتقای ۴۶رتبه‌ای وزارت فرهنگ درارائه خدمات الکترونیک به مردم

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارتقای ۴۶ رتبه‌ای وزارتخانه متبوعش در ارائه خدمات الکترونیک به مردم گفت: طی یک سال اخیر با اجرای طرح‌های متنوع خدمات الکترونیک، وزارتخانه از جایگاه ۶۸ بین ۱۵۴ دستگاه به رتبه ۲۲ ارتقا پیدا کرده است.

img

۵۰ درصد تولیدات صنعت پتروشیمی وابسته به پارس جنوبی است

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: ۱۹ طرح‌ فعال صنعت پتروشیمی ایران در عسلویه مستقر است و ۵۰ درصد تولیدات این صنعت وابسته به پارس جنوبی است.

img

چابهار در اولویت خدمت‌رسانی وزارت راه و شهرسازی خواهد بود

وزیر راه و شهرسازی در توییتی نوشت: چابهار در اولویت خدمت‌رسانی وزارت راه و شهرسازی خواهد بود.

img

جذب ۹۲ سرباز نخبه در بنگاه‌های تولیدی و تجاری بزرگ

سرپرست مرکز توسعه فناوری و صنایع پیشرفته وزارت صنعت، گفت: از آبان‌ماه پارسال تاکنون ۹۲ سرباز (۲ نفر از افراد اعزام شده دانش‌آموخته مقطع دکتری و بقیه کارشناسی ارشد) با طی مراحل به ستادکل نیروهای مسلح معرفی و به عنوان امریه در بنگاه‌های تولیدی و تجاری بزرگ مشغول به فعالیت شده‌اند.

img

تشدید بازرسی‌ها به دلیل بی‌توجهی به مدیریت مصرف برق

مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق گفت: شرایط برای برخی از مشترکان اداری در مصرف برق در روزهای اخیر به نظر می‌رسد عادی‌تر جلوه کرده و به همین دلیل از دو روز گذشته نسبت به تشدید طرح بازرسی و پایش دستگاه‌ها و سازمان‌ها اقدام شده است.

img

شرایط برای حمل یکسره کالا از کشتی به مقصد تسهیل شود

وزیر راه و شهرسازی در اولین نشست شورای عالی ترابری بر ضرورت تسهیل و تقویت حمل یکسره کالا از کشتی به مقصد تاکید کرد.

img

به نجابت مردم ایران پی بردم

وزیر راه و شهرسازی بعد از بازدید از ایستگاه راه آهن تهران با بیان اینکه به نجابت مردم ایران پی برده است، اعلام‌کرد: اولین شرط همکاری با بنده اعتقاد به این موضوع است که مردم ایران شایسته بهترین‌ها هستند.

img

مراکز تولید فساد، شناسایی و حذف می‌شود

وزیر نیرو گفت: در زمینه فساد در حالی که اگر با مصادیق مقابله کنیم، می‌بایست مراکز تولید فساد را شناسایی کرده و نسبت به حذف آنها اقدام کنیم.

img

واگذاری ۴۱۲ هزار میلیاردریال اسناد خزانه اسلامی درشعب بانک توسعه تعاون

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون از واگذاری ۴۱۲ هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی در شعب این بانک به عنوان یکی از دو بانک دولتی این طرح خبر داد.

img

وزارت راه راهکارهای اجرای قانون جهش تولید و تامین مسکن را ارائه کند

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اجرای طرح جهش تولید و تامین مسکن نیازمند همراهی همه ارکان دولت است، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید برنامه‌های این قانون و راهکارهای اجرایی‌ آن را هرچه سریعتر ارائه کند.

img

ظرفیت تحقق چشم‌انداز ۱۴۰۴ را داریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه باید برای تحقق چشم‌انداز ۱۴۰۴ تلاش کنیم، گفت: وزارت صمت مهمترین وزارتخانه به لحاظ اشتغال، تولید، توسعه و معیشت مردم است و من آگاهانه این مسوولیت را قبول کرده و به این وزارتخانه آمده‌ام.

img

مصوبه تسهیم درآمد دارندگان اپراتورهای مجازی تلفن همراه ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهوری اصلاحیه مصوبه موضوع مبلغ تسهیم درآمد تضمین شده دارندگان پروانه‌های کارورهای(اپراتورهای) مجازی تلفن همراه و ارائه خدمات ارتباطی ثابت را ابلاغ کرد.

img

کمیته‌های ضابطه‌زدایی و تمرکززدایی و مبارزه با فساد تشکیل می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در هر یک از مجموعه‌های وزارتخانه ۲ کمیته؛ شامل ضابطه‌زدایی و تمرکززدایی و کمیته مبارزه با فساد و تعارض منافع شکل می‌گیرد تا از این طریق بتوانیم ضوابطی را که در اختیار ماست و دست و پا گیر است، حذف کنیم.

img

محرابیان هیچ فعالیتی در تلگرام و سایر صفحات مجازی ندارد

مشاور رسانه ای وزیر نیروی دولت سیزدهم وجود صفحه و کانال در تلگرام، اینستاگرام و توئیتر مربوط به علی اکبر محرابیان را جعلی دانست.

img

بیش از هزار و ۷۰۰ روستای استان کرمانشاه گاز دارد

استاندار کرمانشاه گفت: تا پیش از سال ۹۲، ۲۱۰ روستا در استان کرمانشاه از گاز طبیعی برخوردار بود که این آمار اکنون به بیش از هزار و ۷۰۰ روستا رسیده است.

img

عیسی زارع پور به عنوان وزیر ارتباطات از مجلس رای اعتماد گرفت

عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات با کسب رای اعتماد از مجلس به دولت سیزدهم راه یافت.

img

ذخیره کالاهای اساسی به نقطه مطمئن رسیده است

معاون اول رییس جمهوری گفت: ذخیره کالاهای اساسی در کشور به نقطه مطمئن و خوبی رسیده است.

img

هزینه ۳میلیارد تومانی تامین هر مگاوات برق در شهرک‌های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تامین هر مگاوات برق در شهرک‌های صنعتی سه میلیارد تومان هزینه دارد، اما اگر به سمت استفاده از انرژی‌های نوین، خورشیدی یا CHP مبتنی بر تولید در داخل شهرک‌ها برویم، این هزینه‌ها به مراتب کاهش خواهد یافت.

img

تجلیل همراه اول از مدال‌آوران کشتی در المپیک

همراه اول در مراسمی از مدال‌آوران کشتی آزاد و فرنگی در المپیک قدردانی کرد.

img

قرار نیست تکلیف شرعی مجلس فدای رفاقت و مصلحت‌های آینده‌نگرانه شود

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار نیست تکلیف شرعی و قانونی عصاره فضایل ملت مجلس در راس امور فدای رفاقت و هم خطی سیاسی و مصلحت های آینده نگرانه شود.

img

۱۴ راه‌حل «رستم قاسمی» برای حل بحران مسکن

«رستم قاسمی» وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برنامه خود برای بخش مسکن را در ۱۴ محور ارائه کرد که در آن بر حل مشکل ناکافی‌بودن زمین‌های در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن، حل چالش مهاجرت روستاییان به دلیل خشکسالی و بانک‌پذیر نبودن خانوارهای کم‌درآمد تاکید شده است.

img

احتمال بروز خاموشی در زمستان با تداوم وضعیت کنونی مصرف وجود دارد

مدیرعامل گروه صنعتی مپنا گفت: تداوم روند کنونی مصرف و بی ارزش تلقی کردن انرژی، احتمال بروز خاموشی در زمستان را به دلیل کمبود سوخت تقویت خواهد کرد.

img

تعمیق ساخت داخل و حفظ حقوق مصرف‌کننده، ۲ رویکرد برنامه لوازم‌خانگی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تدوین برنامه عملیاتی توسعه صنعت لوازم‌خانگی اعلام‌کرد: این برنامه به عنوان نقشه راه توسعه صنعت لوازم‌خانگی با رویکرد توسعه و تعمیق ساخت داخل، ارتقای کیفیت و حفظ حقوق مصرف کننده، نهایی و ابلاغ خواهد شد.

img

پیام خداحافظی وزیر راه و شهرسازی

وزیر راه و شهرسازی در پیام خداحافظی، اعلام‌کرد: توجه به دیپلماسی در صنعت حمل‌و نقل به ویژه در ارتباط با همسایگان و تلاش برای تکمیل کریدورهای ترانزیت از جمله اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر بوده است.

img

«محرابیان» تسلط و توانمندی حضور در وزارت نیرو را دارد

فراکسیون نمایندگان شمال کشور با اعلام حمایت از علی اکبر محرابیان اعلام کرد: وزیر پیشنهادی نیرو برای دولت سیزدهم توانمندی و تسلط لازم را برای حضور و مدیریت در وزارت نیرو را دارد.

img

شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی صلاحیت‌های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم گفت: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی به اینترنت جهانی نیست. این شبکه، اینترنت پرسرعت و ارزان در اختیار مردم قرار می‌دهد.

img

محرابیان توان استفاده از بخش خصوصی صنعت آب و برق را دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی نیرو، درک این موضوع را دارد که در صورت اخذ رای اعتماد از خانه ملت، در وزرات نیرو سیاست گر و تنظیم گر باشد و در عین حال از توان بخش خصوصی برای انجام فعالیت های مربوط به توسعه زیرساخت های حوزه آب و برق استفاده کند.

img

پیام خداحافظی زنگنه با کارکنان صنعت نفت

وزیر نفت در پیامی ۲.۵ برابر شدن تولید گاز پارس جنوبی، پنج برابر شدن تولید نفت خام میدان‌های مشترک غرب کارون، توسعه پوشش گازرسانی کشور به ۹۵ درصد را از دستاوردهای دوره فعالیت خود در این بخش عنوان کرد.

img

اوضاع بورس و اقتصاد شهودی

بورس ما خوب شده اما بعضی ها ناراحتند که چرا بورس ما خوب شده است.

img

ساداتی‌نژاد دارای دانش و تجربه لازم برای رفع مشکلات بخش کشاورزی است

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه فرآورده‌های لبنی، ساداتی نژاد دارای دانش، تجربه فنی و روحیه مبارز و جهادی برای رفع چالش‌های بخش کشاورزی است که همگی این ویژگی‌ها او را به فردی شایسته برای وزارت جهاد کشاورزی تبدیل می‌کند.

img

دستیابی به جهش تولید صنعتی با حضور فاطمی‌امین امکان‌پذیر است

رییس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران گفت: فاطمی‌امین شخصیتی با تفکر استراتژیک و برنامه‌ریز است که دستیابی به جهش تولید صنعتی با حضور وی در راس وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر است.

img

کاهش یک میلیارد دلاری واردات محصولات پتروشیمی با اجرای طرح‌های پیشران

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به تعریف ۳۳ طرح پیشران برای کاهش واردات محصولات پتروشیمی به کشور گفت: با اجرای این طرح‌ها واردات محصولات پتروشیمی به کشور بیش از یک میلیارد دلار کاهش خواهد داشت.

img

نفوذ فناوری در کشاورزی از برنامه‌های کلان وزیر پیشنهادی کشاورزی است

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به نشست این کمیسیون با وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی گفت: ایجاد سامانه یکپارچه داده و اطلاعات، ارائه لایحه جهاد سازندگی روستایی، جشن سنددار شدن تمامی اراضی کشاورزی و نفوذ علم و فناوری در کشاورزی از برنامه‌های کلان ارایه شده است.

img

حمایت شرکت ملی حفاری ایران از وزیر پیشنهادی نفت

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با اعلام حمایت مجموعه کارکنان این شرکت از معرفی «جواد اوجی» به عنوان وزیر پیشنهادی نفت، ابراز امیدواری کرد: نمایندگان مجلس با رای اعتماد بالا، زمینه حضور پرقدرت وی را برای سکانداری حساس‌ترین وزارتخانه اقتصادی کشور فراهم کنند.

img

معرفی «اوجی» نوید دهنده موفقیت‌های آینده صنعت نفت است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: معرفی «جواد اوجی» به‌عنوان فردی از بدنه صنعت نفت، نوید دهنده موفقیت‌های آینده این صنعت است.

img

دستیابی به سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه‌های خود اعلام کرد «اقتصاد دیجیتال» باید در تولید ناخالص ملی به سهم ۱۰ درصدی دست پیدا کند.

img

وعده زارع‌پور و آشتیانی در راه‌اندازی شبکه اطلاعات و ارتقای توان دفاعی

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی ارتباطات وعده داد ظرف ۲ سال شبکه ملی اطلاعات را راه‌اندازی کند و وزیر دفاع هم وعده ارتقای توان دفاعی کشور را داد.

img

محرابیان روحیه مشورت‌پذیری از بخش خصوصی را داراست

نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با استقبال از معرفی علی‌اکبر محرابیان به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو از سوی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رییس جمهوری، وی را فردی مشورت‌پذیر از بخش خصوصی توصیف کرد.

img

لایحه واگذاری مالکیت مربوط به تاسیسات آب و فاضلاب تایید شد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: لایحه واگذاری مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب پس از انجام اصلاحات در مجلس، مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

img

بازگشایی نماد معاملاتی بیمه ملت

با توجه به انتشار اطلاعیه بازگشایی نماد «ملت» در کدال، نماد معاملاتی شرکت بیمه ملت «ملت» بدون محدوديت نوسان قيمت و با استفاده از مكانيزم حراج به تابلوی بورس بازگشت.

img

تامین نیازهای ارزی و ریالی فعالیت‌های اقتصادی در دوران تحریم

رییس کل بانک مرکزی گفت: در سه سال گذشته این بانک از تمام ظرفیت خود استفاده کرده تا ضمن ایجاد ثبات در اقتصاد بتواند با وجود تحریم‌ها، نیازهای ارزی و ریالی فعالیت‌های اقتصادی را تامین کند و در سال‌های اخیر تامین ارز کالاهای اساسی، دارو و واکسن کوید ۱۹ را در اولویت قرار داده است.

img

تاکید فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا بر تامین اکسیژن مراکز درمانی

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از وزیران بهداشت، صمت، نفت و نیرو خواست تا با همکاری یکدیگر هرچه سریع‌تر اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن ساز مورد نیاز مراکز درمانی را تامین کنند.

img

ایجاد ۵۴۰ هزار فرصت شغلی با پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: طی هشت سال گذشته ۸۵۳ هزار فقره تسهیلات با اعتبار ۱۱ هزار میلیارد تومان پرداخت شده که در مجموع ۵۴۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

img

دولت جدید مطالبات اساسی آب را در اصفهان سرلوحه کار خود قرار دهد

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از دولت جدید انتظار داریم مشکلات آب را به عنوان یک مطالبه اساسی چه در حوزه کشاورزی، شرب و جریان زاینده رود سر لوحه قرار دهد.

img

خبرنگاران زبان گویا و چشم بینای مردم هستند

وزیر نیرو گفت: خبرنگاران، زبان گویا و چشم بینای مردم برای رصد تلاش‌ها و دستاوردهای خدمت‌گزاران آنها هستند.

img

۲۴ حلقه چاه برای تامین آب شرب روستاییان کرمانشاه حفر شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه برای پایداری تامین آب شرب روستاهای کرمانشاه نیاز به حفاری ۷۰ حلقه چاه در سطح استان است، از حفاری ۲۴ حلقه چاه آب شرب در مناطق روستایی استان خبر داد.

img

طراحان طرح صیانت از کاربران فضای مجازی به اهداف مدنظر نمی‌رسند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ضرر پیش نویس طرح صیانت از کاربران فضای مجازی که روی میز است، بسیار زیاد است و طراحان آن به اهداف مدنظر نمی‌رسند.امیدوارم‌آنچه تصویب می شود به سود ملت باشد.

img

تصویب شتابزده طرح صیانت، ظرفیت دولت سیزدهم را حذف کرد

رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با شتاب‌زدگی مجلس در مصوبه اخیر مربوط به طرح صیانت از کاربران فضای مجازی، ظرفیت دولت سیزدهم در ارائه لایحه جامع حذف شد.

img

تحریم‌ها درآمدهای نفتی را ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش داد

وزیر نفت گفت: در دولت دوازدهم و همزمان با بازگشت تحریم‌ها علیه ایران، ۱۰۰ میلیارد دلار نفت نفروختیم و از صادرات نفت ایران جلوگیری شد.

img

مخالفت وزارت صنعت با ورود محصولات برندهای خارجی لوازم‌خانگی

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به زیر ساخت های صنعتی که در حوزه لوازم خانگی شکل گرفته، وزارتخانه با ورود محصولات لوازم خانگی برند های خارجی که در زمان تحریم ها کشور را ترک کرده اند، مخالف است.

img

شرکت‌های هواپیمایی تا رفع اختلاف‌نظر از افزایش قیمت بلیت خودداری کنند

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا رفع اختلاف نظر بین سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هوایی، ضروری است ایرلاین‌ها از اقدام ناهماهنگ در افزایش نرخ بلیت هواپیما خودداری کند.

img

تخصیص هزار میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی فولاد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تخصیص یک‌هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی به صندوق بازنشستگی فولاد خبر داد.

img

نمی‌توان از تحولات بزرگ رخ داده در زیرساخت‌های فضای مجازی چشم‌پوشی کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حوزه زیرساخت‌های فضای مجازی تحولات بزرگی رخ داده که نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد.

img

شکستن حلقه فقر با ایجاد اشتغال پایدار در کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شکستن حلقه فقر تنها با ایجاد اشتغال و البته اشتغال پایدار تنها با استفاده از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مقدور است.

img

۱۰ هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران ساخته می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در آستانه روز خبرنگار گفت: با امضای تفاهمنامه با وزارت فرهنگ و ارشاد برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران، تا قبل از روز ۱۷ مرداد پیامک ثبت نام به دست خبرنگاران می‌رسد.

img

طرح صیانت از حقوق کاربران مجازی نیاز به پختگی دارد

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور درباره «طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی»، نوشت: بین پیش‌نویس اولیه طرح تا تصویب قانون، فضای بسیاری برای گفت و شنود وجود دارد که انتقادات اخیر هم قطعا به پختگی این طرح کمک می‌کند.

img

طرح حمایت از حقوق کاربران هنوز در مجلس تصویب نشده است

سخنگوی هیات رییسه مجلس در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی، گفت این طرح هنوز در مجلس تصویب نشده است و باید به تصویب کمیسیون مشترک برسد.

img

برقراری پنج هزار و ۴۰۰ کارگاه آموزشی در کشور

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه پنج هزار و ۴۰۰ کارگاه آموزشی ایجاد شده است، گفت: برای سربازان نیز آموزش‌هایی در هفت هزار کارگاه در داخل پادگان‌ها ارایه کردیم تا بعد از اتمام خدمت سربازی، صاحب حرفه‌ شوند.

img

پرداخت باقی مانده خسارات سیلاب ۹۸ خوزستان از روز شنبه شروع می‌شود

استاندار خوزستان گفت:پرداخت باقی مانده خسارات سیلاب ۱۳۹۸ خوزستان که بالغ بر ۲ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال است از روز شنبه هفته آینده شروع می‌شود.

img

حل مشکلات ساخت مسکن بدون قطع دست سوداگران امکان‌پذیر نیست

رییس جمهور منتخب وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید دست دلالان از بازار مصالح ساختمانی به خصوص فولاد و سیمان قطع شود، گفت: حل مشکلات و موانع ساخت انبوه مسکن بدون قطع کردن دست سوداگران و کنترل قیمت از دست آنها ممکن نیست.

img

سامانه‌ای برای آنالیز داده‌های بودجه‌ای ایجاد می‌شود

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از روند ایجاد سامانه‌ای برای آنالیز داده‌های بودجه‌ای کشور توسط کارگروه مربوطه خبر داد.

img

کشورهای همسایه در تصرف آب رودخانه‌ها عدالت را رعایت کنند

رییس‌جمهوری، با بیان اینکه همسایگان ما باید در تصرف آب رودخانه‌ها عدالت را رعایت کنند، گفت: در زمینه محیط زیست باید با کشورهای منطقه و همسایه مشارکت داشته باشیم.

img

نوبخت درگذشت رییس بنیاد مسکن را تسلیت گفت

در پی درگذشت علیرضا تابش که در ١۶ سال گذشته ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را برعهده داشت؛ دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در پیام تسلیتی او را مسکن ساز محرومین خواند.

img

رییس بنیاد مسکن براثر ابتلا به کرونا درگذشت

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بدلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

img

خبر خوش وزیر تعاون درباره صندوق بازنشستگی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب پرداخت بدهی دولتها به صندوق های بازنشستگی با واگذاری سهام خبر داد.

img

۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن ملی محرومان در همدان به بهره‌برداری رسید

۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن ملی محرومان روز دوشنبه با حضور معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه در استان همدان به بهره برداری رسید.

img

رشد ۳۵۰ درصدی صادرات به کشورهای آفریقایی در بهار امسال

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در فصل بهار سال جاری صادرات ایران به کشورهای آفریقایی حدود ۸۳۴ هزار و ۳۸۱ تن کالا به ارزش ۳۴۰ میلیون دلار بوده که در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته از نظر وزن ۱۴۴ درصد و ارزش‌ ۳۵۰ درصد رشد داشته است.

img

صرفه‌جویی ارزی ۲.۷ میلیون یورویی با استقرار سرورهای تلگرام در ایران

وزیر ارتباطات‌وفناوری اطلاعات گفت: برای محاسبه ترافیک تلگرام نه تنها یک ریال از مردم پول اضافه نگرفته‌ایم بلکه با انتقال سرورهای تلگرام، ۲.۷ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی کردیم.

img

۷۸ درصد آب مورد نیاز قم از خارج استان تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت:‌حدود ۷۸ درصد آب مورد نیاز مردم قم در سطح شهر و روستاها از خارج استان تامین می‌شود که این مساله نشان‌دهنده اهمیت رعایت الگوی مصرف است.

img

تامین آب خوزستان با استفاده از افزایش خروجی سد کرخه

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت خروجی سد کرخه از ۷۵ متر مکعب به ۱۳۰ مترمکعب در ثانیه رسیده است و تأمین آب پایین دست در دشت آزادگان نیز پیگیری می‌شود تا مشکلات دامداران حل شود.

img

جهانگیری سیاست‌های اجرایی حمایت از کارآفرینان پیشرو را ابلاغ کرد

معاون اول رییس‌جمهوری سیاست‌های اجرایی مربوط به تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو را ابلاغ کرد.

img

روزانه ۴۰۰ کامیون کالای صادراتی از مرز پرویزخان به عراق صادر می‌شود

فرماندار قصرشیرین با اعلام اینکه روزانه ۴۰۰ کامیون کالای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر می‌شود، گفت: اولویت محموله‌های صادراتی با میوه و تره‌بار و کالاهای فاسد شدنی است.

img

تامین آب شرب روستاهای زلزله‌زده ثلاث‌باباجانی در اولویت باشد

فرماندار شهرستان ثلاث‌باباجانی گفت: تامین و توزیع آب شرب هفت روستای جابجا شده این شهرستان در اثر زلزله آبان ۹۶ باید در اولویت قرار گیرد.

img

بدهی فدراسیون فوتبال به شستا پرداخت شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مطالبات شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی از فدراسیون فوتبال از طریق منابع نقدی و غیرنقدی پرداخت شده است.

img

عملکرد عالی شرکت لیزینگ صنعت و معدن در سال‌های اخیر

سود عملیاتی شرکت لیزینگ صنعت و معدن در ۶ ماهه ابتدای سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۰ شاهد افزایش بی‎‌سابقه‌ای بود به صورتی که سود عملیاتی در دوره مورد گزارش به مبلغ ۲۷۵٫۳۲۵ میلیون ریال رسید و این رقم نسبت به دوره مشابه سال مالی ۱۳۹۹ افزایش ۳۵ درصدی و نسبت به دوره مشابه سال مالی ۱۳۹۸ افزایش ۲۹۱ درصدی را شاهد بوده است.

img

کاهش ۶۵ درصدی اسباب‌کشی در پایتخت با تمدید اجباری اجاره‌نامه‌ها

وزیر راه و شهرسازی از کاهش ۶۵ درصدی اسباب کشی در پی اجرای مصوبه تمدید اجباری قراردادهای اجاره خبر داد و گفت: ضمانت اجرایی این مصوبه شوراهای حل اختلاف هستند و براساس گزارش این شورا حدود یک هزار و ۱۰۰ شکایت به آنها واصل شده که تنها حدود ۲۳۰ مورد حکم تخلیه صادر شده است.

img

مذاکره با تلگرام به روایت وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال ۹۶ مذاکره با تلگرام با نظر دادستان کل کشور در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، در دستور کار قرار گرفت.

img

بیش از ۱۶ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید تحویل دولت سیزدهم می‌شود

وزیر نیرو گفت: علاوه بر ۲۰ هزار مگاوات نیروگاهی که در دولت تدبیر و امید وارد مدار شد، بیش از ۱۶ هزار مگاوات نیروگاه در حال ساخت نیز تحویل دولت سیزدهم می‌شود.

img

تامین برق از انرژی خورشیدی جزو سیاست‌های راهبردی قم است

استاندار قم گفت: استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید برق جزو سیاست‌های راهبردی استان و کشور و همچنین از مهمترین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی می‌باشد.

img

آغاز طرح آمارگیری برخورداری خانوارها از فاوا از امروز

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: طرح آمارگیری برخورداری خانوار و استفاده افراد از فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات)، با سرشماری از ۲۰ هزار خانوار ایرانی امروز به مرحله اجرا درآمد.

img

پایان خاموشی‌های خارج از برنامه

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به تمهیدهای پیش‌بینی شده برای کاهش خاموشی‌ها، گفت: از روز پنجشنبه (۱۷ تیرماه) هیچ خاموشی خارج از برنامه‌ای در کشور نداشته‌ایم.

img

لزوم تقویت ارتباط وزارت صنعت و بانک مرکزی برای حل مشکلات تولید

وزیر صنعت، معدن و تجارت، خواستار تقویت ارتباط بین وزارت صنعت و بانک مرکزی در راستای حل مشکلات حوزه تولید و همچنین رفع موانع موجود در خصوص تامین ارز و رفع تعهدات ارزی بازرگانان و تجار شد.

img

مهلت پرداخت سود مجامع باید در قانون تجارت اصلاح شود

رییس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مهلت ۸ ماهه‌ای که در قانون تجارت برای پرداخت سود سهامداران بعد از برگزاری مجامع وجود دارد به ضرر سهامداران است، به همین دلیل باید به طور حتم این قانون اصلاح و تغییراتی در قانون پرداخت سود سهامداران اعمال شود.

img

خانه خلاق کرمانشاه فرصتی برای اشتغال و درآمدزایی پایدار است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد که از طریق خانه خلاق کرمانشاه، فرصت‌های شغلی و درآمدزایی پایدار برای همه گروه‌های جمعیتی به ویژه زنان، جوانان بیکار، حاشیه‌نشینان و کم‌توانان فراهم آید.

img

شهرک‌های صنعتی از شمول اعمال خاموشی معاف شدند

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: مصوبه هیات وزیران مورخ شانزدهم تیرماه، شهرک‌های صنعتی را از شمول اعمال خاموشی برق معاف کرد.

img

تولید ۶۵ محصول پتروشیمی با سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیارد تومانی

مدیرعامل شرکت پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان گفت: با ساخت پارک پتروشیمیایی بروجن، با سرمایه‌گذاری سه میلیارد هزار میلیارد تومانی و اختصاص ۱۰ نوع خوراک، ۶۵ نوع محصول پتروشیمی تولید خواهد شد.

img

۱۰۰ درصد شهروندان ایرانی به اینترنت متصل هستند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: از نظر جمعیتی ۹۸.۵ روستاییان و ۱۰۰ درصد شهروندان ایرانی به اینترنت متصل هستند.

img

تصمیمات دولت درباره ساماندهی خاموشی برق مشترکان خانگی و تجاری ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهوری تصویب‌نامه مربوط به ساماندهی خاموشی برق مشترکان خانگی و تجاری و جلوگیری از خاموشی گسترده در شبکه برق کشور را ابلاغ کرد.

img

ورود ۸ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور در ۶ ماه گذشته

معاون فنی و امور گمرکی در نامه‌ای اعلام کرد: در ۶ ماه گذشته هشت میلیون دوز واکسن کرونا به کشور وارد شده است.

img

اجرای قانون «حذف مالیات بر ارزش‌افزوده» طلا از ۶ ماه آینده

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قانون جدید مالیات برارزش افزوده و حذف مالیات از اصل طلا هفته گذشته ابلاغ شد، اما اجرای آن بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی به ۶ ماه آینده موکول شده است.

img

پلمب اداره ما غیرقانونی بود

رئیس اداره پست شهرستان بم به پلمب ساختمان این اداره طی هفته گذشته به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد کرونا واکنش نشان داد و گفت: با توجه به اینکه پست جزو ادارات خدمات رسان و ضروری به حساب می‌آید لذا پلمب آن طی روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه جاری غیرقانونی بوده است.

img

وزارت نیرو فاصله تولید و مصرف برق را مدیریت کند

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر غیرممکن بودن افزایش تولید برق، گفت: بین تولید و مصرف فاصله وجود دارد مهمترین کاری که وزارت نیرو باید انجام دهد مدیریت این فاصله است.

img

۱۳ هزار مزرعه استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه مراجع امنیتی اکنون با ۳۰۰ مزرعه کلان برخورد و آنها را جمع‌آوری کرده‌اند، گفت: با همکاری وزارت نیرو و با استفاده از هوش مصنوعی، ۱۳ هزار مزرعه کوچک و بزرگ استخراج رمزارز در کشور شناسایی شد.

img

ضرورت ایجاد تشکل واحد ملی برای بازنشستگان کشوری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر تشکیل تشکل واحد ملی برای بازنشستگان تا پایان دولت دوازدهم تاکید کرد.

img

۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در کشور پرداخت شد

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: ۱۳ هزار میلیارد تومان در هشت سال فعالیت دولت تدبیر و امید برای طرح های اشتغالزایی کشور هزینه شده است.

img

افزایش ۱۰ میلیارد دلاری درآمدهای ارزی با اجرای جهش سوم پتروشیمی

مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: با اجرای طرح‌های جهش سوم پتروشیمی تا پایان سال ۱۴۰۴ به میزان ۱۰ میلیارد دلار به درآمدهای ارزی کشور اضافه خواهد شد.

img

خاموشی‌ها با برنامه و اطلاع قبلی باشد

وزیر کشور گفت: اگر قرار است خاموشی داشته باشیم، این خاموشی برنامه‌ریزی شده، توزیع شده و با اطلاع و آگاهی قبلی مردم باشد تا خود را آماده کنند.

img

عذرخواهی سخنگوی صنعت برق از مردم به دلیل خاموشی‌ها

سخنگوی صنعت برق با اشاره به خاموشی‌های شب گذشته، از مردم بابت بروز این مشکل عذرخواهی کرد.

img

از مشکل بوجود آمده پوزش می‌طلبیم،همه باید پاسخگو باشند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام توییتری نوشت: متاسفانه در برخی نواحی، هشت ساعت برق مستمر شهری در دسترس نیست. در تلاش برای بهبودیم و از مشکل بوجود آمده پوزش می‌طلبیم.

img

پیام تبریک وزیر نفت به رئیس قوه قضائیه

وزیر نفت در پیامی انتصاب محسنی اژه‌ای را به‌عنوان رئیس قوه قضائیه تبریک گفت.

img

سالانه ۷۰۰ میلیون مترمربع کاشی در کشور تولید می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت کاشی رونق مناسبی یافته و اکنون سالانه ۷۰۰ میلیون مترمربع کاشی در کشور تولید می‌شود.

img

انتشار جلد دوم تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از انتشار جلد دوم تاریخ شفاهی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

img

فعالیت اینترنت ماهواره‌ای در ایران نیاز به مجوز دارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما برای استفاده از فناوری‌های ماهواره‌ای مقررات سرزمینی داریم و هر شرکتی بخواهد فعال شود باید از ما مجوز بگیرد، البته اگر حقوق بین‌الملل را رعایت کنند.

img

ایران سال گذشته ۳.۶ درصد رشد مثبت اقتصادی داشت

رییس‌جمهور اعلام کرد: سال گذشته بیش از هفت درصد رشد صنعتی داشتیم در حالی که بسیاری از کشورها، سال گذشته رشد اقتصادی منفی داشتند و رشد اقتصادی جهان نیز منفی سه بود اما ایران در سال ۹۹ رشد اقتصادی مثبت ۳.۶ درصد داشت.

img

فولاد شادگان در کنار فولاد خوزستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نگاه متفاوت وزارتخانه به شرکت فولاد شادگان نسبت به سایر طرح‌های فولادی کشور گفت: این شرکت با توجه به نزدیکی شرکت قدرتمند فولاد خوزستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

img

روشنایی محور قنوات - مبارک آباد قم تامین شد

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم گفت: سیستم روشنایی محور قنوات - مبارک آباد در بخش مرکزی با هدف افزایش ضریب ایمنی و کاهش سوانح جاده‌ای با نصب ۲۵ پایه روشنایی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

img

بازگشت اقتصاد به چرخه مثبت تجاری شدن

روابط عمومی بانک مرکزی در پیام توییتری از بازگشت اقتصاد به چرخه مثبت تجاری خبر داد.

img

دولت دوازدهم همواره برای انتقال صحیح اخبار دچار گرفتاری بود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با گلایه از اینکه حدود دو سال است که امکان صحبت از طریق رسانه ملی نداشتیم و محدودیت ها بیش از سایر دستگاه‌های دولت در حوزه زنان گسترش داشت، ‌گفت: دولت یازدهم و دوازدهم همواره برای انتقال صحیح اخبار دچار گرفتاری بود.

img

مواد اولیه صنایع از داخل کشور تامین می‌شود

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیت های ملی و توان تولید واحدهای صنعتی، مواد اولیه مورد نیاز صنایع از داخل کشور تامین و براساس سهمیه بندی‌های انجام شده تخصیص داده می‌شود.

img

امکان مطالعه پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی برای وکلا و طرفین فراهم شد

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: امکان مطالعه و ملاحظه پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی برای وکلا و اطرافیان این پرونده فراهم شده است.

img

الکامپ ۱۴۰۰ با رعایت کامل پروتکل‌ها برگزار می‌شود

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: نمایشگاه بین‌المللی الکامپ ۱۴۰۰، امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با حضور ۳۰۰ شرکت و در مسافت ۱۲ هزار متر مربع برگزار خواهد شد.

img

یکپارچه‌سازی زیرساخت شبکه دولت الکترونیکی

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه با الحاق به مرکز ملی تبادل اطلاعات، امکان استعلام و تبادل بانک‌های اطلاعاتی، امکان‌پذیر خواهد شد، گفت: با این اقدام، سازمان‌های دولتی برای دریافت اطلاعات، استعلام یا صدور مجوز نیازی به مکاتبات اداری و نامه‌نگاری و اتلاف زمان نخواهند شد.

img

طرح نظارت بر ناوگان عمومی حمل ونقل جاده‌ای قم عملیاتی شد

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم از اجرای همزمان طرح کنترل مشترک پلیس راه ناجا و راهداری و حمل ونقل جاده ای برتردد ناوگان عمومی حمل کالا و مسافر از پنجم تیرماه سالجاری خبر داد.

img

۱۲ واحد جدید در شهرکهای صنعتی خراسان شمالی ایجاد می شود

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: در بهار سال جاری ۱۲ قرار داد جدید واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با کارآفرینان منعقد شد.

img

تماس تلفنی در ۱۰۹ کیلومتر دیگر از جاده‌های فارس برقرار شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت:‌ با احداث و راه‌اندازی سایت‌های جدید جاده‌ای طی یکسال گذشته، ۱۰۹ کیلومتر دیگر از جاده‌های استان فارس به امکانات مورد نیاز برای ارتباط همراه در قالب تماس و اینترنت تجهیز شد.

img

برای به نتیجه رسیدن مذاکرات از حقوق خود صرفنظر نمی‌کنیم

سخنگوی دولت گفت: دولت خود را متعهد می‌داند صرفنظر از حاشیه‌ها به مذاکرات ادامه دهد اما عجله‌ای هم نداریم که در زمان باقیمانده از تصدی دولت، برای به نتیجه رسیدن مذاکرات، از حقوق خود صرف نظر کنیم و اگر نظرات ما تأمین نشود، ادامه مذاکرات به دولت آینده موکول خواهد شد.

img

نحوه پرداخت خسارات حوادث رانندگی فارغ از قیمت خودرو بررسی شد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه قانون بیمه اجباری برای پرداخت خسارات حوادث رانندگی فارغ از قیمت خودرو توسط شرکت های بیمه گر در کمیسیون خود خبر داد.

img

ایران با ساخت چهار کارخانه از واردات مقوا بی‌نیاز می‌شود

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت چهار کارخانه مقواسازی مانند کارخانه‌ای که در زواره از توابع اردستان به بهره‌برداری رسید، کشورمان را از واردات مقوا بی‌نیاز می‌کند.

img

حقوق کارکنان صنعت نفت تا پایان تیرماه اصلاح می‌شود

وزیر نفت از تلاش برای حل مشکل پیش‌آمده در حقوق و مزایای کارکنان صنعت نفت خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم نتیجه این بررسی‌ و پیگیری‌ها در حقوق تیرماه کارکنان انعکاس یابد.

img

طرح‌های ارتباطی فارس با حضور وزیر ارتباطات به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار فارس گفت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز دوشنبه در سفر به شیراز، پروژه‌های ارتباطی استان فارس را افتتاح و پوشش ۹۷ درصدی روستاهای این استان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت را رونمایی می‌کند.

img

به‌دلیل آلودگی بالای برخی از بنادر، واکسیناسیون دریانوردان ضروری است

دبیر انجمن صنفی دریانوردان گفت: با توجه به آلودگی بالای برخی از بنادر همچون هند که با آنها مراودات دریایی و بندری داریم و همچنین تولید ملی واکسن‌های ایرانی، ضروری است تا واکسیناسیون دریانوردان هر چه سریع‌تر انجام شود.

img

کمیسیون انرژی مجلس برای حل مشکل کارگران نفت و گاز در تلاش است

نماینده مردم بوشهر، گناوه، دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون انرژی مجلس از ابتدای اعلام خواسته‌های کارگران صنعت نفت و گاز تاکنون از مجاری قانونی و نشست با مسئولان در تلاش برای برطرف کردن مشکل آنان است و این تلاش‌ها تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه دارد.

img

حمایت از کارگاه‌ها کمک به پیشرفت کشور است

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: طی سه سال اخیر بیشترین تعامل و همکاری به منظور کاهش و رفع موانع تولید کارگاه‌های بحران‌زده بوده و سازمان مصمم است، این فعالیت‌ها با همکاری ستاد کمیته بحران ادامه یابد.

img

۹۷ درصد روستاهای استان فارس به اینترنت متصل شدند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۹۷ درصد روستاهای استان فارس به اینترنت متصل شدند.

img

وضعیت ایمنی اتوبوس‌ها بررسی می‌شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به وقوع دو حادثه تلخ اخیر و جانباختگان خبرنگاران و سربازان وطن گفت: وضعیت ایمنی اتوبوس‌ها بررسی می‌شود.

img

پارسال افزون‌بر ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی در تهران جلب و جذب شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارای استان تهران گفت: این استان در سال گذشته و در قالب ۲۷ قرارداد، افزون‌بر ۱.۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی جلب و جذب کرد.

img

تلاش برای عبور از شرایط سخت تامین برق، بدون اعمال خاموشی

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با اشاره به افزایش مصرف برق در تابستان، گفت: همه هماهنگی‌ها و تلاش‌ها برای عبور از شرایط کنونی و پرهیز از اعمال خاموشی برق است.

img

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد

"محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این هفته با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به سوالات نمایندگان پاسخ می‌دهد.

img

لایحه اصلاح مقررات ناظر بر مسئولیت کیفری کودکان به دولت رفت

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری از ارائه لایحه اصلاح مقررات ناظر بر مسئولیت کیفری اطفال و نوجوانان در قانون مجازات اسلامی به هیات دولت خبر داد.

img

پرتاب ناموفق ماهواره‌های ناهید و پارس 1 صحت ندارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخبار مربوط به پرواز ناموفق ماهواره‌های ناهید و پارس 1 را رد کرد و گفت: خبرهای خوبی درباره پرتاب ماهواره‌ها داریم که به زودی به گوش مردم خواهد رسید.

img

بهره‌برداری از ۲۰ پروژه انتقال و فوق توزیع برق در ۶ استان

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: امروز ۲۰ پروژه انتقال و فوق توزیع برق در ۶ استان با اعتباری افزون بر ۸۵۷ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

img

تهرانی‌ها تا ۳۰ درصد بیشتر از میانگین کشوری آب مصرف می‌کنند

مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه تهرانی‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از میانگین کشوری آب مصرف می کنند گفت: متوسط مصرف آب هر شهروند ۲۴۰ لیتر در شبانه روز است که این رقم در کشور ۲۰۰ لیتر است.

img

۱۵ انجمن صنایع همگن در سال گذشته در کشور تشکیل شد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پارسال ۱۵ انجمن صنایع همگن در استان‌های آذربایجان شرقی، قزوین، کرمان، خراسان رضوی، خوزستان و آذربایجان غربی با تایید کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی تشکیل شد.

img

۱۷ میلیون چک پیش از اصلاح قانون چک برگشت خورده است

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت:‌ طبق آمارهای رسمی بانک مرکزی پیش از اصلاح قانون چک در سال ۱۳۹۷، حدود ۱۷ میلیون فقره چک به ارزش بیش از ۱۶۰ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۶ برگشت خورده است.

img

فعال‌سازی بیش از ۱۵ میلیون دستگاه تلفن‌همراه در سال ۹۹

سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه گفت: پارسال از مجموع ۱۶ میلیون و ۴۱۰ هزار دستگاه تلفن همراه وارده به کشور، تعداد ۱۵ میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه فعال و مصرف شد.

img

بیش از ۵۸ هزارتن برگ سبز چای از چایکاران خریداری شد

رییس سازمان چای کشور گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون حدود ۵۸ هزار و ۶۱۰ تن برگ سبز چای به ارزش ۳۷۱ میلیارد تومان خرید تضمینی شده است.

img

مردم به نشان استاندارد اطمینان دارند

معاون اول رییس جمهوری از سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از سازمان‌های مرجع یاد کرد و گفت:مردم با اطمینان و اعتمادی که نسبت به سازمان ملی استاندارد و نشان استاندارد دارند، مطمئن هستند که بررسی‌ها و اظهار نظرهای سازمان ملی استاندارد از پشتوانه علمی، فنی و تخصصی خوبی برخوردار است.

img

سازمان زمین‌شناسی و ایمیدرو باید در راستای هم حرکت کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید یک چسبندگی بین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و ایمیدرو ایجاد شود، با اتخاذ تدبیری این دو مجموعه در راستای همدیگر حرکت کنند و مزایده‌ها در کشور به‌صورت یکپارچه انجام شود.

img

سازمان هواپیمایی با افزایش قیمت بلیت هواپیما مخالفت کرد

در پی افزایش خودسرانه نرخ پرواز توسط برخی شرکت‌های هواپیمایی، سخنگوی سازمان هواپیمایی از مخالفت با هرگونه افزایش قیمت و درخواست از ایرلاین‌ها برای فروش روی نرخ مصوب خبر داد.

img

نهاده‌های دامی موجود در بنادر برای تامین نیاز ۳ ماه کشور کافی است

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اکنون چهار میلیون و ۳۵۰ هزار تن نهاده دامی در ۹ بندر کشور وجود دارد، گفت: نیاز ماهانه کشور حدود یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون ۷۰۰ هزار تن بوده، بنابراین موجودی بنادر برای تامین نیاز ۳ ماه بخش تولید کافی است.

img

سایپای نوین؛ الگوی ایده آل

صنعت خودرو ایران بدون شک یکی از بزرگترین انقلاب ها و پوست اندازی هایش را طی ۳ سال اخیر تجربه کرده است.رکوردشکنی تحریم ها، شیوع ویروس کرونا، بحران های اقتصادی و خروج شرکای خارجی تولد تفکری نوین را رقم زده اند که بارزترین نمود آن در سایپای نوین به چشم می خورد.

img

۸۵ درصد معادن استان تهران فعال است

معاون امورمعادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ۲۸۰ معدن در استان تهران دارای بهره‌برداری است که از این تعداد ۲۴۰ معدن فعال و درصد معادن فعال این استان به ۸۵ درصد می‌رسد.

img

برق ۱۲ دستگاه اجرایی پرمصرف گیلان قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: در راستای کاهش مصرف برق و رعایت الگوی مصرف، برق ۱۲ سازمان ، اداره و دستگاه اجرایی استان به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف قطع شد.

img

اجرای ۳۴ هزار طرح عمرانی برکت در ۴۵۰۰ روستا

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از اجرا و بهره‌برداری از ۳۴ هزار طرح عمرانی و زیربنایی این بنیاد در مناطق محروم کشور خبر داد.

img

سیاسی کردن سانحه هواپیمای اوکراینی باعث انحراف اهداف فنی ایکائو می‌شود

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه نسبت به هر گونه سیاسی کردن سانحه هواپیمای اوکراینی هشدار داد و اعلام کرد که چنین اقداماتی با هر بهانه یا توجیهی، نه تنها هیچ کمکی به ارتقای ایمنی هوانوردی نمی‌کند بلکه باعث انحراف از اهداف فنی ایکائو و حمل و نقل هوایی ایمن می‌شود.

img

تجهیز زیرساخت‌های پست برای صیانت از امانات مردم

مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: زیرساخت‌ها و تجهیز مراکز تجزیه و مبادلات شرکت ملی پست برای صیانت هر چه بیشتر از امانات پستی، مورد بازنگری قرار گرفته است.

img

سرمایه‌گذاری بیش از ۶ هزار میلیارد تومانی رهاورد سفر وزیر نیرو به یزد

وزیر نیرو ۲۵ خردادماه میهمان یزد بود، در جریان این سفر ۱۵ طرح افتتاح و عملیات اجرایی ۶ طرح مهم دیگر با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۴۰۵ میلیارد تومان نیز آغاز شد، بهره مندی ۲۳ هزار روستایی از شبکه آب پایدار از مهمترین رهاوردهای سفر اردکانیان به یزد به شمار می رود.

img

تحویل یک میلیون و ٢٨۶ هزار واحد مسکن مهر در دولت تدبیر و امید

معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه از سال ۸۶ تا ابتدای این دولت ۶۸۹ هزار مسکن مهر ساخته شد، اما از سال ۹۲ تا ۹۶ بیش از یک میلیون واحد مسکن مهر تحویل داده شد، گفت: شمار این واحدها تا پایان این دولت به یک میلیون و ۹۷۶ هزار واحد خواهد رسید.

img

همه دستگاه‌ها و نهادها باید به جریان شفافیت بپیوندند

رییس جمهوری با بیان اینکه متاسفانه برخی به‌رغم طرح شعارهای متعدد، از شفافیت گریزان هستند، گفت: امروز روزی است که نه فقط دولت بلکه همه نهادهای خارج از دولت نیز باید به جریان شفافیت بپیوندند.

img

ایجاد ۵۰ هزار فرصت شغلی در مشهد تعهد داده شد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری مشهد گفت: دستگاههای اجرایی این شهرستان در چارچوب برنامه‌های سال ۱۴۰۰ خود متعهد به ایجاد افزون بر ۵۰ هزار ایجاد شغل جدید تا پایان امسال شده‌اند.

img

جهانگیری آیین‌نامه اجرایی قانون تعاونی کردن تولید را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری آیین‌نامه اجرایی قانون تعاونی کردن تولید و یکپارچه شدن اراضی را ابلاغ کرد.

img

افزایش قیمت بنزین تصمیم سران سه قوه بود

وزیر نفت گفت: در مصوبه افزایش قیمت بنزین نوشته شده که این مصوبه در اجرای تصمیم سران سه قوه است.

img

سهم ۸۰ درصدی صنعت نفت در تولید محصولات «بار اولی»

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ۸۰ درصد از محصولاتی که برای نخستین بار در ‌کشور تولید می‌شود، مربوط به صنعت نفت است.

img

مخاطرات پرداخت و تسویه مستقیم توسط رمزارزها

رییس کمیسیون رمز ارز نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت:‌ پرداخت مستقیم رمزارزها به عنوان ابزار تسویه معاملات در سیستم پولی کشور می‌تواند مخاطراتی را داشته باشد و باعث تضعیف پول ملی شود.

img

۳هزار نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد

مدیرکل دفترحمل و نقل وزارت کشور گفت: براساس آخرین آمارها سه هزار نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که این نقاط سهم قابل توجهی از تصادفات را دارند.

img

عملیات اجرایی نیروگاه برق سیریک با دستور رییس جمهوری آغاز می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: عملیات اجرایی نیروگاه برق ۱۴۰۰ مگاواتی مشترک ایران و روسیه واقع در شهرستان سیریک،روز پنج‌شنبه در قالب پویش «الف ب ایران» با دستور رییس جمهوری آغاز می‌شود.

img

انعکاس سودآوری در ترازنامه بانک صادرات ایران

​مدیرعامل بانک صادرات ایران بابیان اینکه اکنون این بانک به طور کامل اززیان خارج شده وشاهد انعکاس سودآوری درترازنامه بانک صادرات ایران هستیم،گفت:برنامه عملیاتی ۳۰ ماهه برای بهبود شاخص‌های مالی بانک در سه مرحله توقف روند افزایشی زیان،بازگرداندن بانک به روند کاهشی زیان و ورود به منطقه سودبه نتیجه رسید.

img

ترافیک مرسولات پستی در دوران کرونایی فارس ۸ درصد افزایش یافت

مدیرکل پست استان فارس گفت: شرکت پست این استان روزانه به صورت میانگین حدود ۳۰ هزار مرسوله پستی را در شیراز و دیگر شهرستان‌های استان توزیع می‌کند و رشد هشت درصدی ترافیک مرسولات پستی را در دوران شیوع کرونا تجربه کرده است.

img

لزوم تغییر نگاه‌ها به صنایع دانش‌بنیان و حمایت‌های بیشتر از آنها

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری گفت: با توجه به گسترش و پیشرفت روز افزون دامنه صنایع های‌تک و دانش‌بنیان در کشور باید نگاه‌ها نسبت به آن نیز تغییر کند و حمایت‌های بیشتری از این صنایع به عمل آید.

img

۱۹ خرداد، زمان دور جدید ثبت‌نام مسکن ملی

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: سومین مرحله ثبت نام مسکن ملی روز چهارشنبه هفته جاری (۱۹ خرداد ماه) آغاز خواهد شد.

img

با کشوری که مصونیت سیاسی دولت ایران را نقض کند صحبت نمی‌کنیم

معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه در قضایای کیفری احتمالات را در کنار هم قرار نمی‌دهند،‌ گفت: کشوری که مصونیت سیاسی دولت ایران را نقض می‌کند، باید به ما حق دهد که ما با آنها صحبت دوجانبه‌ای نداشته باشیم.

img

اجرای توافق‌های حاصل شده نیازمند عزم جدی‌تر است

وزیر نیرو خواستار توسعه روابط میان ایران و تاجیکستان شده و با تاکید بر اجرای توافق‌های به دست آمده در اجلاسیه سیزدهم کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی دو کشور گفت: با وجود اراده رهبران عالی دو کشور، اجرای توافق مناسب و تایید شده، نیازمند اراده جدی‌تر است.

img

۱.۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در قم تصویب شد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم از تصویب یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای باجه پُست بانک روستای سیروی شهرستان کهک این استان خبر داد.

img

ظرفیت ۵ میلیارد دلاری ایران برای صدور خدمات فنی و مهندسی به عراق

دبیرکل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: هدف‌گذاری برای تجارت ۲۰ میلیارد دلاری دو کشور دور از انتظار نیست و زمینه تحقق پنج میلیارد دلار از آن از طریق صادرات خدمات فنی و مهندسی فراهم است.

img

سهم ۸۵ درصدی مواد غذایی و کشاورزی در صادرات به روسیه

سخنگوی گمرک گفت: در سال گذشته، ۸۵ درصد ارزش صادرات و ۶۸ درصد وزن صادرات ایران به روسیه مربوط به محصولات کشاورزی و غذایی بوده است.

img

زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی کشور توسط متخصصان داخلی ارتقاء یافت

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی گفت: پروژه های بسیاری طی چند سال اخیر در صنعت حمل و نقل هوایی اتفاق افتاده است که همگی با تکیه بر توان متخصصان داخلی و جوانان بود.

img

بندر کاسپین گیلان امسال به ۲ پهنه آبی متصل می‌شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:چهار پروژه بزرگ ملی و استانی در سال جاری به بهره برداری می رسد که یکی از آنها اتصال بندر کاسپین به خلیج فارس و دریای عمان است.

img

چهار فروند بالگرد اطفای حریق در اطراف پالایشگاه تهران مستقر هستند

رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع از استقرار چهار فروند بالگرد اطفای حریق در اطراف پالایشگاه تهران خبر داد.

img

سایه رکود بر بازار طلا و سکه

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: مذاکرات وین، انتخابات و تعطیلات اخیر موجب کاهش قابل توجه داد و ستدها در بازار طلا شده و به همین خاطر ما با نوعی رکود در بازار مواجه هستیم.

img

بسیج برای ۲ هزار مددجوی کرمانشاهی اشتغال ایجاد می‌کند

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) کرمانشاه اعلام کرد که سازمان بسیج مستضعفین براساس تفاهم‌نامه امضا شده با کمیته امداد برای ۲ هزار نفر از مددجویان این نهاد در استان اشتغالزایی خواهد کرد.

img

هدررفت ۲میلیارد مترمکعب آب با آبیاری سنتی کشاورزی در خوزستان

استاندار خوزستان گفت:سالانه ۲ میلیارد مترمکعب آب به طور متوسط با آبیاری به روش سنتی در استان هدر می رود .

img

افزایش ۷۱۳ مگاواتی تولید برق با کمک خنک‌سازی نیروگاه‌ها

سخنگوی صنعت برق با اشاره به ابلاغ وزیر نیرو مبنی بر اعمال ضریب آمادگی ۲.۵ برابری نیروگاه‌ها گفت: امکان تولید برق به میزان ۷۱۳ مگاوات معادل ۶ تا ۷ واحد توربین گازی توسط واحدهای نیروگاهی موجود فراهم شد.

img

منتقدان شبکه‌های اجتماعی اکنون معتقد به رفع فیلتر شده‌اند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون اغلب کسانی که روزی از حضور ما در شبکه‌های اجتماعی انتقاد می‌کردند خودشان وارد فضا شده‌اند و عقیده دارند باید رفع فیلتر شوند. از این فضای شکل گرفته، امیدوارانه استقبال می‌کنیم.

img

احیای قراردادهای خرید هواپیما در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین، قرار است توافق با شرکت‌های تامین‌کننده هواپیما از جمله شرکت‌های ایرباس و ای.تی.آر که با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های قبل انجام شده بود، احیا شود.

img

هفت پروژه فرودگاهی گیلان با حضور معاون رئیس جمهوری بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل فرودگاه گیلان از افتتاح هفت پروژه فرودگاهی با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، فردا دوازدهم خردادماه در فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت خبرداد.

img

حل مشکل پخش مسابقات ورزشی در برخی مناطق کشور

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح شبکه سیگنال‌رسانی زمینی برای رفع مشکل پخش مسابقات فوتبال و والیبال در برخی از مناطق کشور خبر داد.

img

توسعه اقتصاد دیجیتال و افزایش سهم شرکت‌های حوزه فاوا از اقتصاد ملی

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات گفت: نرخ بازگشت سرمایه‌ بالا، عدم وابستگی به جابه‌جایی و محدودیت‌های جغرافیایی، هزینه پایین‌تر ارایه کالاها نسبت به سایر کسب‌وکارها بخشی از ویژگی‌های مهم شرکت‌های حوزه ICT است که در خلق ارزش اقتصادی در کشور نقش مهمی برعهده دارند.

img

رودخانه ارس مرز دوستی ملت های حاشیه آن است

وزیر نیرو با بیان اینکه رودخانه مرزی ارس مرز دوستی همه ملت‌های واقع در حاشیه آن و برخوردار از این موهبت الهی است، گفت: ارس به دوستی‌های مردمان ساکن در این حوزه روح بخشیده و بایسته است که قدر آن را بیش از پیش بدانند.

img

تولید ۲۱۵ هزار بشکه‌ای نفت از میدان مشترک آزادگان

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور توسعه و مهندسی گفت: با تولید روزانه ۷۵ هزار بشکه نفت از آزادگان شمالی و ۱۴۰ هزار بشکه از آزادگان جنوبی، ظرفیت تولید نفت ایران از این میدان مشترک به ۲۱۵ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

img

جشن اختتامیه مسکن مهر البرز نزدیک است

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش های مختلف راه سازی و مسکن اعلام کرد: برگزاری جشن اختتامیه مسکن مهر استان البرز در آینده نزدیک برگزار می شود.

img

یگان حفاظت سازمان بنادر برای ایجاد محیطی امن بازوی اجرایی بنادر است

فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی، این یگان حفاظت را بازوهای اجرایی بنادر به عنوان جبهه اقتصادی دانست که در راستای ارتقا توان عملیاتی و ایجاد محیطی امن در بنادر کشور به عنوان مهم ترین محورهای تحقق شعار سال تلاش می کند.

img

کارخانه‌های سیمان اصفهان خواهان تجدید نظر قیمت‌گذاری دستوری‌ هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت : واحدهای تولید سیمان در این استان در پی افزایش هزینه‌های تولید خواهان تجدید نظر در قیمت گذاری دستوری برای محصول خود هستند.

img

افزایش ۴۸ درصدی ارزش صادرات در ۲ ماهه امسال

وزیر امور اقتصاد و دارایی از افزایش ۴۸ درصدی ارزش صادرات کشور در دو ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و ابراز امیدواری کرد این روند رو به رشد در صادرات و تجارت خارجی تداوم یابد.

img

اختصاص ۱۲۵میلیون دلار از منابع مالی در عراق برای خرید ۱۶میلیون واکسن

وزیر نیرو گفت: مجوز لازم برای تامین ۱۲۵ میلیون دلار منابع ارزی ایران در عراق برای خرید ۱۶ میلیون دوز واکسن کوواکس و انتقال این مبلغ به یک بانک اروپایی صادر شد.

img

رفع انحصار واردات اینترنت با افتتاح اولین مرکز تبادل داده بین‌المللی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اولین مرکز تبادل داده (IXP) بین‌المللی ایران برای از بین بردن انحصار در واردات اینترنت، آماده ورود به مدار شد.

img

4۰ درصد از واحدهای تولیدی تملک‌شده واگذار شد

معاون امور شعب بانک ملی ایران با اشاره به اولویت کلیدی این بانک در راستای تحقق شعارهای سال به منظور بهبود شرایط تولید، گفت: روند واگذاری واحدهای تملک‌شده از سال‌های گذشته تاکنون به ۴۰ درصد رسید.

img

۱۲ کارمند پست بخاطر کرونا جان خود را از دست دادند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه فشار کاری روی کارمندان پست در مدت شیوع ویروس کرونا زیاد شده گفت: در نتیجه آن ۱۲ نفر از همکاران من در این شرکت به خاطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

img

۲طرح شرکت ملی پست کشور در کیش رونمایی شد

طرح بکارگیری ۴۰۰ دستگاه خودروی جدید پست و مرکز مکانیزه پست استان اصفهان به صورت ویدئو کنفرانسی با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی شد.

img

صادرات از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان ۷۸ درصد رشد داشت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: ۳۰۰ هزار و ۲۸۸ تن کالا توسط ۱۳ هزار و ۲۶۱ دستگاه کامیون در سالجاری از طریق پایانه مرزی میلک و میرجاوه این استان صادر شد که افزایش ۷۸ درصدی در تناژ و ۹۳ درصدی در تعداد دستگاه را نشان می‌دهد.

img

ساکنان مناطق آلوده به نفت و گازمسجدسلیمان سریع‌تر باید جابه‌جا شوند

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برخی مناطق شهر مسجد سلیمان آلوده به نفت و گاز هستند یا بافت فرسوده به شمار می‌روند از این رو ساکنان این مناطق هرچه سریع‌تر باید جابه‌جا شوند.

img

قطعی برق به واحدهای صنعتی اطلاع رسانی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر زمانبندی مناسب و اطلاع رسانی به موقع جهت کاهش آسیب‌های ناشی از قطع برق به واحدهای تولیدی تاکید کرد.

img

آغاز ثبت‌نام بسته اینترنت رایگان انتخابات از عصر امروز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از صفحه‌های اجتماعی نوشت: ثبت‌نام برای دریافت بسته یک ماهه انتخابات از عصر امروز (دوشنبه) آغاز می‌شود.

img

تعامل با جهان با فلسفه وجودی یک جریان مغایرت دارد

سخنگوی دولت با بیان اینکه تعامل با جهان به نوعی با فلسفه وجودی برخی مغایرت دارد، گفت: پرس تی وی به مثابه نمایندگی یک تفکر دقیقا در جهت مخالفت با سیاست‌های ملی در خصوص مذاکرات اقدام می‌کند.

img

برای شور انتخاباتی باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: برای تعیین سرنوشت مردم و حضور حداکثری آنان در انتخابات باید اقدامات لازم را پیش‌بینی و زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم تا شور انتخاباتی حاصل شود و خیر و صلاح مردم و مملکت با این حضور گسترده و پرشور رقم بخورد.

img

تخفیف ۸۰ درصدی برای توسعه حمل و نقل ترکیبی در دریای خزر

مدیرکل ترانزیت، لجستیک و توافقنامه‌های سازمان بنادر و دریانوردی باتشریح علل جذابیت خدمات کشتیرانی رو-رو در بنادر شمالی ایران و تخفیف ۸۰ درصدی آنها در این بنادر، گفت: برای صاحب کالا حمل کالا با استفاده از حمل و نقل کالا با استفاده از حمل ترکیبی کامیون- کشتی بیار کم هزینه خواهد بود.

img

کرونا نیمی از وانت‌داران و پیک‌موتوری‌ها را بیکار کرد

رییس اتحادیه صنف حمل‌ونقل بار سبک شهری و پیک موتوری گفت: شیوع کرونا باعث بسته شدن تعدادی از دفاتر پیک موتوری شده و بسیاری از راننده‌ها نیز بیکار شده‌اند. تا کنون حداقل ۱۵ هزار راننده بیکار شده و بسیاری از این تعداد وسیله نقلیه خود را فروخته‌ و دیگر شغلی ندارند.

img

میدان نفتی خشت فارس با ظرفیت تولید ۲۰ میلیون بشکه افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی با اشاره به اینکه هم‌اینک سالانه حدود ۲ میلیون بشکه نفت در سروستان در شرق شیراز تولید می‌شود، گفت: به زودی میدان خشت نیز در کازرون در غرب استان فارس افتتاح می‌شود که توان تولید سالانه ۲۰ میلیون بشکه نفت را دارد.

img

بانک مرکزی از رونق بازار سرمایه استقبال می‌کند

رییس کل بانک مرکزی پیش بینی پذیری اقتصاد را پیش نیاز ثبات بازارها دانست و گفت: در مقام مسوول بازار پولی کشور معتقدم که ثبات همه بازارها در راستای یکدیگر اعم از بازارهای پولی، سرمایه، تولید و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بانک مرکزی از رونق بازار سرمایه حمایت می‌کند.

img

ساعت اوج مصرف برق اعلام شد

سخنگوی صنعت برق ساعت اوج مصرف برق درماه های پیش رو را اعلام کرد.

img

امکان تخصیص اینترنت رایگان برای تجمعات انتخاباتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از امکان تخصیص بسته اینترنت رایگان برای برگزاری مجازی تجمعات انتخابات خبر داد.

img

ضریب نفوذ ١۵٠ درصدی تلفن همراه

معاون وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات از ضریب نفوذ ۱۵۰ درصدی تلفن همراه و ۱۰۵ درصدی اینترنت پهن‌باند در کشور خبر داد.

img

صرافی‌های مجازی رمز ارز ساماندهی شوند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار ساماندهی صرافی‌های مجازی رمز ارز در چهارچوب ضوابط کشور شد.

img

کسب‌وکارها رابط بین شهروندان و دولت می‌شوند

معاون وزیر ارتباطات گفت: بازارچه API سکوی سروا این امکان را فراهم می‌کند تا شرکت‌ها و استارتاپ‌ها به عنوان میانجی بین خدمات دولتی و شهروندان عمل کنند.

img

تضمین کیفیت و پایداری شبکه ارتباطی در زمان برگزاری امتحانات

وزیر ارتباطات و فناوری از سازمان تنظیم مقررات خواست کیفیت و پایداری شبکه‌های ارتباطی کشور در زمان برگزاری آزمون‌های پایان سال دانش‌آموزان و دانشجویان تضمین شود.

img

افزایش ۲۸ میلیون متر مکعبی تولید گاز ایران با توسعه میدان فرزاد بی

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: با توسعه میدان مشترک فرزاد بی، ظرفیت تولید گاز ایران روزانه ۲۸ میلیون متر مکعب افزایش پیدا می‌کند.

img

افزایش ۶ برابری تولید نفت از میادین مشترک غرب کارون در ۸ سال گذشته

وزیر نفت گفت: در غرب کارون ظرفیت تولید نفت از ۷۰ هزار به ۴۲۰ هزار بشکه رسیده و تولید نفت از این میادین مشترک در هشت سال گذشته ۶ برابر شده است.

img

خرید تضمینی ۶ هزار میلیارد تومان گندم

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم به ارزش ۶ هزار میلیارد تومان در طرح خرید تضمینی خریداری شده است.

img

ممنوعیت عرضه شیرینی‌های قنادی‌ توسط فروشندگان نان فانتزی

رییس اتحادیه صنف تولیدکنندگان نان‌های حجیم و نیمه حجیم تهران گفت: واحدهای صنفی نان‌های صنعتی، مجاز به عرضه شیرینی‌های قنادی‌ها مانند شیرینی‌های تر و خاص نیستند.

img

تلاش برای ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان ادامه دارد

معاون وزیر ارتباطات گفت: زیرساخت مناسب برای ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان و تبادل داده میان دستگاه‌ها فراهم شده است که امیدواریم در آینده نزدیک، دستگاه‌ها از این ظرفیت استفاده کنند.

img

سهم ۹۹ درصدی بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری مناطق آزاد و ویژه

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در چهارمین رویداد افتتاح طرح‌های این محدوده ها، بخش خصوصی در سرمایه گذاری سهمی ۹۹ درصدی داشته است.

img

همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند

رییس جمهوری با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی در انتخابات پیش رو گفت: همه گروه‌ها و جناح‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند و با تنوع در نامزدهای انتخاباتی شاهد شکوه و حضور مردم در انتخابات باشیم.

img

۱۰ طرح اقتصادی در قشم به بهره‌برداری رسید

رییس جمهوری ۱۰طرح شاخص تولیدی، شیلاتی، خدماتی و گردشگری قشم را به ارزش ۲۱ میلیون دلار و چهار هزار و ۷۳۷ میلیارد ریال روز پنج‌شنبه از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

img

رییس سازمان برنامه و بودجه از پروژه آزادراه رشت-قزوین بازدید کرد

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و استاندار گیلان، از روند عملیات اجرایی باقیمانده پروژه آزادراه رشت - قزوین محدوده منجیل و رودبار بازدید کردند.

img

سه هزار دستگاه مولد خورشیدی تحویل عشایر می‌شود

سخنگوی صنعت برق گفت:تحویل سه هزار مولد خورشیدی کوچک قابل حمل به سه هزار خانوار عشایر کلید خورد.

img

طرح‌های سد سازی با توجه به شرایط اقلیمی تداوم می‌یابد

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: طرح‌های سد سازی در کشور با توجه به وضعیت بارشی که در برخی سال‌ها پرباران و در برخی سال‌ها خشک است تداوم می‌یابد.

img

حذف شرط تمدید کارت مهارت فنی، پشتیبانی از تولیدصنایع‌دستی است

مدیرکل حمایت از تولید صنایع‌دستی کشور گفت: اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه‌های اجتماعی قالی‌بافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع‌دستی شناسه‌دار و حذف شرط تمدید کارت مهارت فنی برای بیمه هنرمندان صنایع‌دستی برای پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید صنایع‌دستی است.

img

سهم آورده تامین اجتماعی در بیمه تکمیلی بازنشستگان ۷ برابر شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم آورده سازمان تامین اجتماعی در بیمه تکمیلی بازنشستگان نسبت به سال قبل هفت برابر شده است.

img

کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌ها در بازار تلفن‌همراه

رییس کمیسیون ساماندهی و تنظیم‌بازار انجمن واردکنندگان تلفن همراه گفت: به دلیل تعطیل بودن بازار، باز بودن گمرک و پایین آمدن قیمت ارز، میزان ورود تلفن‌همراه به کشور زیاد بوده و به همین دلیل برخی گوشی‌ها ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزان شده‌اند.

img

بیکاری ۶۰ درصد از رانندگان ناوگان مسافربری با شیوع کرونا

رییس اتحادیه مسافربری استان تهران گفت: باشیوع کرونا از مجموع ۱۰ هزار راننده ناوگان مسافربری ۶۰ درصد به طورکامل بیکار شده‌اند.

img

سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد ریالی برای توسعه شبکه پستی کشور

رئیس شرکت ملی پست اعلام کرد: در پنج ماه گذشته برای خرید کامیون، وانت‌ها، سورتینگ‌ها که بخشی از آن خرید خدمات است بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

img

آغاز ساخت پنج هزار و ۴۲۵ واحد مسکونی در سفر وزیر راه و شهرسازی به یزد

وزیر راه و شهرسازی به منظور افتتاح چند طرح و بازدید تعدادی از پروژه‌های در دست اجرا در یزد پیش از ظهر شنبه وارد این استان شد که در جریان این سفر، عملیات اجرایی ساخت پنج هزار و ۴۲۵ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن نیز در این استان آغاز می‌شود.

img

جهانگیری تصویب‌نامه تخصیص اعتبار پروژه‌های کنترل سیلاب را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری تصویب‌نامه مربوط به تخصیص اعتبار برای اجرای پروژه‌های پیشگیرانه و واپایش (کنترل) سیلاب را ابلاغ کرد.

img

منطقه آزاد قصرشیرین محرومیت غرب کرمانشاه را جبران می‌کند

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه آزاد تجاری قصرشیرین می‌تواند محرومیت ۴۰ ساله مناطق غرب کرمانشاه را برای مرزنشینان این استان که بر اثر جنگ تحمیلی متضرر شدند را جبران کند.

img

۱۹ هزار فقره وام ازدواج در سال جدید پرداخت شد

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت که از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۱۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ ۱۴ هزار و ۶۶۴ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

img

دستورالعمل صدور گواهی فعالیت تولید بدون کارخانه ابلاغ شد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ دستورالعمل صدور گواهی فعالیت تولید بدون کارخانه خبر داد و گفت: به‌منظور بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های خالی واحدهای تولیدی موجود در کشور و افزایشِ بهره‌وری سرمایه، این دستورالعمل توسط وزیر صنعت ابلاغ شد.

img

شرکت آلومینای ایران فرودگاه جاجرم در خراسان شمالی را تجهیز می کند

استاندار خراسان شمالی گفت: فرودگاه جاجرم به عنوان فرودگاه دوم با اعتبار را شرکت آلومینا تجهیز می شود و برای توسعه و بازسازی آن هیچ اعتبار دولتی هزینه نخواهد شد.

img

۱۰۰ هزار میلیارد تومان به بنگاه‌های کوچک و متوسط اختصاص می‌یابد

رییس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی برای سرمایه در گردش از بنگاه‌های کوچک و متوسط (SMEها) در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اختصاص می‌دهد.

img

دسترسی ۱۰ میلیون روستایی به آب سالم و پایدار در دولت تدبیر و امید

وزیر نیرو گفت: قبل از دولت تدبیر و امید حدود یک میلیون روستایی به آب سالم دسترسی داشتند که در پایان این دولت به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.

img

جهانگیری مصوبه اصلاحی جایگزینی شناورهای‌ دریایی‌ سنتی را ابلاغ کرد

معاون اول رییس جمهوری، مصوبه مربوط به اصلاح برنامه جایگزینی شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت کمتر از ۵۰۰ تُن (لنج باری) را ابلاغ کرد.

img

تعداد شکایت از شرکت مخابرات در سال ۹۹ افزایش داشت

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اعلام کرد: سهم شرکت مخابرات ایران از کل شکایات ثبت شده در سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات از ۳۴ درصد در سال ۹۸ به بیش از ۴۲ درصد در سال ۹۹ افزایش پیدا کرده است.

img

۱۹ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در سمنان سه هزار شغل ایجاد کرد

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: سرمایه‌گذاری در بخش صنعت استان سال ۹۹ بیش از ۱۹ هزار میلیارد ریال بود که برای سه هزار و ۶۱۸ نفر اشتغالزایی به همراه داشت.

img

ابلاغ برنامه سازگاری با کم آبی در ۳۰ استان

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره‌وری آب و آبفای وزارت نیرو گفت: برنامه سازگاری با کم آبی ۳۰ استان به تصویب رسیده و برای اجرا ابلاغ شده است.

img

نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ تحویل گروه راه‌انداز می‌شود

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: نخستین ردیف شیرین‌سازی فاز ۱۴ پارس جنوبی، تا نیمه تیرماه امسال تحویل گروه راه‌انداز می‌شود.

img

هیچ «بودجه پنهانی» در وزارت ارتباطات وجود ندارد

وزیر ارتباطات ادعای بودجه سه هزار میلیارد تومانی پنهان در شرکت ارتباطات زیرساخت را تکذیب کرد.

img

بازگشت برندهای خارجی در دستور کار دولت نیست

معاون امورصنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: در حال حاضر بازگشت به برندهای خارجی حوزه لوازم خانگی به کشور در دستور کار نیست، زیرا شرکت‌های داخلی پس از تحریم‌ها خود را بازیافته و با استفاده از امکانات و زیرساخت‌های موجود، عمده نیازها در این زمینه از سوی شرکت‌های داخلی در حال تامین است.

img

بودجه‌ریزی عملیاتی ۱۰ فرودگاه کشور در سال ۱۴۰۰

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از اجرای طرح بودجه‌ریزی عملیاتی در ۱۰ فرودگاه کشور تا پایان امسال خبر داد.

img

آب آشامیدنی ۱۰۱ شهر کشور در وضعیت قرمز قرار دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت که به خاطر کاهش ۴۰ درصدی بارندگی در سال آبی جاری ، تامین آب آشامیدنی ۱۰۱ شهر کشور امسال در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

img

قالیباف بر حمایت اثربخش از بازار سرمایه تاکید کرد

رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اقدام فوری برای بیمه سهام سهامداران خرد، اصلاحات ساختاری سازمان بورس و اصلاح قانون اوراق بهادار و الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی تاکید کرد.

img

فروش امتیاز مسکن ملی تخلف است

وزیر راه و شهرسازی گفت: فروش امتیاز طرح مسکن ملی تخلف است و اشخاصی که امتیاز خودشان را می‌فروشند اقدامی غیر قانونی انجام داده‌اند و با قرمز شدن فرم «ج» دیگر امکان دریافت این امتیاز را نخواهند داشت.

img

همکاری مجلس و دولت بهبود شرایط بازار سرمایه را فراهم خواهد کرد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه همکاری مجلس و دولت، بهبود شرایط بازار سرمایه را فراهم خواهد کرد، گفت: تامین منابع مالی صندوق تثبیت بازار در نشست سران قوا از راه‌های بهتر شدن شرایط بورس است.

img

تولید و عرضه سیمان در فارس به وضعیت عادی بازگشت

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: با پیگیری‌های استاندار فارس و صمت استان، هم‌اینک تولید و عرضه سیمان در استان به روال عادی بازگشته و هیچ مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.

img

مدیریت بهینه سیلاب‌ها برای تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی

رئیس موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو گفت: برنامه راهبردی پایش تغییرات الگوهای بارشی کشور در موسسه تحقیقات آب در دست انجام است و تلاش خواهد شد تا موضوع مدیریت بهینه سیلاب و استفاده از آن‌ها برای تعادل بخشی آب زیرزمینی نیز مورد توجه قرار گیرد.

img

حمایت سازمان چای از چایکاران افزایش یافت

رئیس سازمان چای کشور از افزایش ۴۵ درصدی قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای در سال جاری نسبت به سال گذشته به منظور حمایت از چایکاران خبر داد.

img

تشکیل کمیته حفاظت از آب در پی کاهش ۱۶ درصدی بارندگی در استان تهران

استاندار تهران از کاهش ۱۶ درصدی بارندگی سال جاری نسبت به مدت مشابه در استان تهران خبر داد و گفت: کمیته حفاظت از آب در شهرستان های استان تهران فعال می‌شود تا متناسب با مشکلات هر شهرستان تصمیم‌گیری کند.

img

برنامه‌ریزی برای داخلی‌سازی ۳.۴ میلیارد دلاری در سال ۱۴۰۰

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به تشریح مهمترین برنامه‌های وزارتخانه در سال ۱۴۰۰ پرداخت که در هفت محور و ۴۰ برنامه تعریف شده و از جمله مهمترین آنها داخلی‌سازی ۳.۴ میلیارد دلاری و تولید ۱.۲ میلیون دستگاه خودرو سواری قابل اشاره است.

img

دولت برای تکمیل مسکن مهر پردیس ۵ هزار میلیارد تومان تخصیص می‌دهد

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید پردیس گفت: از محل تبصره۸ بودجه سال ۱۴۰۰ و با نگاه ویژه دولت به مسکن مهر پردیس وام ۵ هزار میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه ها تخصیص داده می‌شود.

img

پرواز به هند و پاکستان ممنوع شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تمام پروازهای ایران به کشورهای هند و پاکستان و برعکس از ساعت ۲۴ امشب ممنوع می شود.

img

وزارت نیرو خود را مکلف به کاهش ۵۰ درصدی مصرف کرد

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی دستورالعمل اقدام‌های اضطراری مدیریت مصرف برق ساختمان‌های اداری وزارت نیرو را ابلاغ کرد که براساس آن مجموعه وزارت نیرو مکلف شده مصارف خود را تا ۵۰درصد کاهش دهد.

img

تلاش برای تحویل بیمارستان جهرم در دو هفته آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی از برنامه ریزی برای تحویل بیمارستان ۲۴۳ تخت خوابی جهرم به وزارت بهداشت در دو هفته آینده خبر داد.

img

تابستانی بسیار سخت پیش روی صنعت برق است

معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: تابستانی بسیار سخت پیش روی صنعت برق است که این شرایط رعایت صرفه جویی را چند برابر می کند.

img

معوقه‌های سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ تامین اعتبار شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معوقه‌های دولت به تامین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۰ تامین اعتبار شده تا هیچ‌کس در نوبت دریافت استفاده خدمات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی قرار نگیرد و بیمه افراد بی‌وقفه ادامه یابد.

img

سیستم‌های نوین آبیاری در کشور رشد قابل توجهی یافته است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تا قبل از دولت تدبیر و امید تمام سیستم‌های نوین آبیاری کشور یک میلیون و ۲۹۰ هزار هکتار بود گفت: اکنون با اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید این عدد به ۲ میلیون و ۴۷۲ هزار هکتار رسیده که عدد قابل توجهی است.

img

تولید شمش آلومینیوم در آلومینای ایران ۶۰ درصد افزایش می‌یابد

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران گفت: امسال با برنامه‌ریزی و هدفگذاری انجام شده، میزان تولید شمش آلومینیوم با ۶۰ درصد افزایش به ۴۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

img

توسعه ارتباطات روستایی کار بزرگی بود که با وجود تحریم‌ها انجام شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه توسعه ارتباطات روستایی سودآور نیست و به همین دلیل دولت مجبور به سرمایه‌گذاری در این بخش شد، گفت: چون دولت سرمایه‌ها را تقبل کرد، بخش خصوصی خیلی در توسعه روستایی چالش نداشت. توسعه روستایی کار بزرگی بود که با وجود تحریم‌ها انجام شد.

img

پرداخت ۳۰ میلیون دلار از پول ایران در کره برای خرید واکسن

رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی گفت: ۳۰ میلیون دلار از پول‌های بلوکه‌شده ایران در این کشور بابت خرید واکسن ویروس کرونا پرداخت شده است.

img

آزادراه خرم‌آباد - بروجرد خردادماه امسال افتتاح می‌شود

استاندار لرستان گفت: بخشی از آزادراه سراسری خرم‌آباد - اراک ، حدفاصل بروجرد تا خرم‌آباد براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قبل از پایان فعالیت دولت دوازدهم و در خردادماه افتتاح می‌شود.

img

تعرفه برق از امروز افزایش می‌یابد

سخنگوی صنعت برق گفت: تعرفه همه مشترکان براساس مصوبه هیات وزیران از امروز هفت درصد افزایش خواهد یافت.

img

هدایت سرمایه‌ها به بخش تولید با طرح «اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر»

«اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر» از طرح‌های ابتکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای تقویت رفتارهای کارآفرینانه است که به منظور حمایت از تولید و هدایت سرمایه‌ها به این بخش مولد به اجرا درآمده است.

img

ثبت ۲۸۹ شکایت از شرکت‌های هواپیمایی و خدمات هوایی در فروردین‌ماه

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: در فروردین ماه امسال ۲۸۹ شکایت از شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شده که به ۹۶ درصد آنها پاسخ داده شده است.

img

بزرگترین کارخانه داروسازی شمال‌غرب کشور در اردبیل احداث می‌شود

استاندار اردبیل با اشاره به احداث بزرگترین کارخانه داروسازی منطقه (شمال غرب) در این استان گفت: فاز نخست این کارخانه با اشتغال زایی۳۰۰نفر در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

img

مازندرانی‌ها پارسال ۲ هزارو ۵۷۰ میلیارد تومان مالیات پرداختند

مدیرکل امور مالیاتی مازندارن گفت که پارسال ۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال مالیات در استان جمع آوری شد ، مبلغی که بیش از ۵۰ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش نشان می‌دهد.

img

تحقق ۱۱۰ درصدی برنامه‌های ساخت داخل در سال ۹۹

رییس مرکز ساخت داخل ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پارسال مجموع تعهدات استان‌ها در زمینه داخلی‌سازی کالاها، سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بود که در پایان سال گذشته سه میلیارد و ۵۶۵ میلیون دلار (۱۱۰ درصد برنامه تعیین شده) محقق شد.

img

سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون تدوین شد

سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون با نگاهی جامع به مسائل بانکداری در سال جدید تدوین و توضیحاتی از سوی مدیر عامل این بانک ارائه شد.

img

فعالیت مجازی ۲۵۰۰ واحد طلا فروشی غیر مجاز در پایتخت

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: تنها در تهران حدود دو هزار و ۵۰۰ واحد طلا فروش فعال در فضای مجازی اقدام به داد و ستد طلا می‌کنند که از هیچ مجوزی، نه در فضای مجازی و در معاملات فیزیکی برخوردار نیستند.

img

بهره‌مندی طرح «محیا» ی بانک صادرات از ابتکارات قوانین پولی است

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، بهره‌مندی طرح «محیا» ی بانک صادرات را از ابتکارات قوانین پولی دانست و بر ضرورت توجه به تامین منابع مالی در نظام بانکی تاکید کرد.

img

هیچ‌کجای جهان پروتکل‌های بهداشتی پرواز همچون ایران اجرا نشده‌ است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از آبان پارسال تاکنون پروازها با ۶۰ درصد و قطار و اتوبوس با ۵۰ درصد ظرفیت تردد می‌کنند؛ گفت: هیچ‌کجای دنیا به جز ایران، اینگونه پروتکل‌های بهداشتی اجرا نشده‌ است.

img

اجرای طرح خرید تضمینی در صنعت نفت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به افتتاح صندوق پژوهش و فناوری نفت و اجرای طرح خرید تضمینی در این صنعت، گفت: اقتصاد فناورانه این صنعت شاهد تحولات جدیدی شده است.

img

رشد ۵۶ درصدی صدور بیمه‌نامه‌های معدنی در سال ۹۹

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: پارسال در مقایسه با سال ۹۸، صدور ضمانت‌نامه‌ها و بیمه‌نامه‌های معدنی از سوی این صندوق ۱.۵۶ برابر شد و رشد ۵۶.۶ درصدی به ثبت رساند.

img

متوسط زمان ترخیص و ورود تجهیزات ICT به کشور کاهش یافت

معاون امور رادیویی رگولاتوری از کاهش متوسط زمان ترخیص تجهیزات بخش ارتباطات به کشور از حدود ۹ روز کاری در سال ۹۵، به حدود ۳ روز کاری در سال ۹۹ با وجود افزایش ۷۴ درصدی تعداد درخواست ترخیص تجهیزات حوزه ارتباطات، خبر داد.

img

دوران بسیار سخت و فشار حداکثری را پشت سر گذاشتیم

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در کلاب هاوس گفت: فشاری که در این ۳۲ ماه به کشور وارد شد می توانست مشکلات جدی تری را ایجاد کند اما با پشتیبانی مقام معظم رهبری دولت و همت مردم از دوران بسیار سخت و فشار حداکثری عبور کردیم.

img

متناسب سازی حقوق بازنشستگان قدرت خرید مردم را حفظ می‌کند

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: متناسب سازی و افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اقدامی لازم و کاری ارزشمند است.

img

دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمات مشابه کلاب هاوس

معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور تاکید کرد: ایجاد سرویس داخلی به معنای بستن مشابه خارجی آن نیست.

img

پویایی اقتصاد استان با وجود همه مشکلات ادامه دارد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه به‌رغم‌ تمامی مشکلات، شاخص‌های اقتصادی کشور و استان، مثبت است، گفت: در سال گذشته علاوه بر افزایش میزان‌ تولید و صادرات، نرخ بیکاری استان نیز کاهش چشمگیری داشته که حاکی از پویایی در اقتصاد استان است.

img

حل مشکلات اقتصادی، مهم ترین اولویت دولت و نظام است

احمد حسین زادگان در نخستین جلسه شورای اداری در سال 1400 گفت: دولت برای حل مشکلات مازندران گام های بزرگی برداشته است و باید با همدلی و همکاری روند اجرای پروژه های توسعه ای را شتاب ببخشیم و تا لحظه آخر برای مردم کار کنیم. ‎

img

همتی: توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی به درستی اجرا نشد

رییس کل بانک مرکزی گفت: تاکنون ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی کمک زیادی کرده است، اما در عمل به درستی اجرا نشد و طبیعی است به دلیل انحرافات موجود، کالاهایی که به دست مردم می‌رسد با قیمت واقعی نباشد.

img

جابجایی جاده‌ای بار در دوران کرونا ٩.٧ درصد رشد کرد

وزیر راه و شهرسازی گفت: از اسفند سال گذشته که با شیوع کرونا در کشور مواجه شدیم تا امروز (۲۶ آذرماه)، شاهد رشد ۹.۷ درصدی در جابجایی بار در بخش ناوگان جاده‌ای کشور بوده‌ایم.

img

رشد اقتصادی کشور مثبت شد

رییس کل بانک مرکزی گفت: رشد اقتصادی بدون نفت در ۶ ماه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته مثبت ۱.۴ درصد و رشد اقتصادی با نفت در ۶ ماه نخست سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته مثبت ۱.۳ درصد است.

img

برنامه ایران برای تولید روزانه ۴.۵ میلیون بشکه نفت و میعانات در ۱۴۰۰

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه بررسی درآمدهای نفتی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با حضور وزیر نفت گفت: بیژن زنگنه در این نشست اعلام کرد که مجموع تولید نفت و میعانات گازی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز خواهد شد.

img

تعمیرات اساسی هواپیماهای مسافربری بدون افزایش نرخ خدمات ادامه دارد

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: تعمیرات اساسی هواپیماهای مسافربری بدون افزایش نرخ خدمات برای کاهش هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی و رفاه حال مردم به ویژه در شرایط بحرانی کرونا ادامه دارد.

img

بعید می‌دانم رفع فیلتر تلگرام دردستور کار قوه قضاییه باشد

وزیر ارتباطات درباره امکان رفع فیلتر تلگرام گفت: بعید می‌دانم نظر دستگاه قضایی درباره رفع فیلتر تلگرام عوض شده باشد. آن‌ها نه برای فیلتر و نه رفع فیلتر تلگرام از ما نظر نخواسته‌اند.

img

برای رهایی از اقتصاد نفتی باید بر روی میراث زمین شناختی ایران زمین تکیه کنیم

دکتر کامبیز مهدیزاده مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:برای رهایی از اقتصاد نفتی باید بر روی میراث زمین شناختی ایران زمین تکیه کنیم راه نجات ایران جدایی از بشکه های سرطانی نفت است و هر چقدر این مدت طولانی باشد شدت بیماری و درمان آن سخت تر می شود.

img

بازار نفت همچنان شکننده است

وزیر نفت با اشاره به اینکه بازار نفت همچنان شکننده است، گفت: تمدید توافق کاهش تولید احتیاطی است که اوپک می کند و البته احتیاط معقولی برای ایجاد توازن در بازار است.

img

لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس

رئیس سازمان بورس گفت: منع مشارکت بانک‌ها در رابطه با مفاد ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی، استثنا شد و بانک‌ها مجاز به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه خواهند شد.نقش بانک‌ها در تاسیس نهادهای مالی در بورس تقویت می‌شود.

img

عرضه 5 محصول ایران‌خودرو در مرحله سوم فروش فوق‌العاده

ایران‌خودرو به منظور تامین نیاز مشتریان، در سومین مرحله فروش فوق‌العاده، 5 محصول را عرضه کرده است، این طرح از روز پنجشنبه بیستم تا ساعت ۱۴ روز یکشنبه ۲۳ شهریورماه به اجرا گذاشته می شود، زمان تحویل خودروها، حداکثر 3 ماه خواهد بود.

شبکه خبری شهروند البرز
پایگاه خبری مشق صلح
پایگاه خبری خبر گوهردشت