سرویس اقتصادی
img

برقرای عدالت در توزیع بنزین

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ۴۵ درصد خانوارهای ایرانی فاقد خودرو هستند و با حفظ نرخ فعلی، به افرادی که خودروی بیشتری دارند جایزه بیشتری داده می‌شود و آنها ۱۷/۵ برابر بیشتر از یارانه استفاده می‌کند این خلاف عدالت است و باید با حفظ قیمت‌های فعلی، توزیع بنزین عادلانه شود.

img

جریان رسانه‌ای فشار مالیاتی بر مردم و بخش مولد ساختگی است

وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام‌کرد: دولت با همه تدابیر ممکن، بدون فشار بر مردم و بخش مولد اقتصاد تغییر اقتصاد متکی به نفت به سمت اقتصاد متکی به درآمدهای پایدار را دنبال می‌کند و جریان رسانه‌ای فشار مالیاتی بر مردم و بخش مولد ساختگی است.

img

افزایش 33 درصدی ترانزیت جاده‌ای کالا در کشور

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: خوشبختانه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 33 درصدی ترانزیت جاده‌ای کالا در کشور بوده‌ایم.

img

منطقه ویژه اقتصادی پیام از ظرفیت استقرار شرکت های بین المللی برخوردار است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ظرفیت های زیر ساختی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی مستقر در استان البرز اعلام کرد: این منطقه و فرودگاه بین المللی پیام از ظرفیت لازم برای استقرار شرکت های تولیدی بین المللی و تبدیل به قطب سرآمد اقتصاد کشور برخوردار است.

img

افتتاح کنارگذر شمالی کرج دسترسی به پایتخت را شتاب می‌بخشد

وزیر راه و شهرسازی که به همراه رییس جمهور در سفر استانی به البرز رفته است به افتتاح قطعه نخست آزادراه سردار شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت که پروژه کنارگذر شمالی کرج دسترسی از جانب شرق و غرب به پایتخت را شتاب می‌دهد.

img

راه‌اندازی نیروگاه تولید برق و حرارت مجتمع تولیدی مواد غذایی زر

نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت (CHP) اختصاصی مجتمع تولیدی مواد غذایی زر شهرستان ساوجبلاغ روز جمعه با حضور «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت راه اندازی شد.

img

۹۵ طرح اولویت‌دار آب و فاضلاب در دولت سیزدهم اجرا شد

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: تا کنون افزون بر ۹۵ طرح اولویت دار، ویژه و اضطراری در حوزه آب و فاصلاب کشور در دولت سیزدهم اجرا شده است.

img

چشم انداز تورم، نزولی است

وزیر اقتصاد گفت: مطابق هدف‌گذاری انجام شده در کنترل نقدینگی و تعیین تکلیف بانک‌های ناتراز در جهت مهار تورم موفق بودیم و چشم انداز این است که تا پایان سال کاهش تورم نسبت به سال گذشته و ثبات قیمت‌ها را شاهد باشیم.

img

سقف معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران به ۱۲ میلیون تومان در ماه افزایش یافت

رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش سقف معافیت مالیاتی کارکنان، کارمندان و اصناف و مشاغل در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ خبر داد و اعلام کرد: سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران در لایحه بودجه به ۱۴۴ میلیون تومان در سال رسید.

img

کاهش سرعت انتشار گزارش مالی از ۵ ماه به ۱۴ ساعت در سال ۱۴۰۲

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سرعت انتشار گزارش مالی از پنج ماه در سال ۹۵ به ۱۴ ساعت در سال ۱۴۰۲ رسیده است و در نظر داریم این زمان را به صفر برسانیم.

آخرین اخبار
پایگاه خبری نوژان نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز