کدخبر: 975 دوشنبه، 12 مهر 1400 - 12:53 975 پرینت خبر
محمد خدابخشی، نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه:

وزیر نفت بر افزایش تولید و فروش و تامین سوخت نیروگاه‌ها تاکید کرد

image

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: وزیر نفت در نشست با نمایندگان مجلس بر توسعه میادین، افزایش تولید، فروش نفت و انتقال و تامین سوخت نیروگاه‌ها تاکید کرد.

به گزارش روشنای راه، «محمدخدابخشی» در توضیح نشست کمیسیون برنامه و بودجه به خبرنگاران گفت: این نشست با حضور «جواد اوجی» وزیر نفت و معاونان وی با هدف ارائه گزارش و بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه‌ها و اولویت‌های این وزارتخانه در توسعه میادین، افزایش تولید و فروش نفت و تحقق منابع پیش بینی شده در بودجه سالجاری برگزار شد.

نایب رییس کمیسیون برنامه  و بودجه مجلس افزود: وزیر نفت در این جلسه گزارشی از اقدامات یک ماه اخیر را ارائه و برنامه‌های کوتاه مدت این وزارتخانه را در خصوص رفع مشکلاتی که امکان دارد در فصول سرد سال ایجاد شود، تشریح کرد.

وی ادامه داد: اوجی اعلام کرد توانسته مصوبه افزایش نرخ کرایه کامیون‌های حامل سوخت را از هیات وزیران دریافت کند تا این اقدام موجب ترغیب رانندگان تانکرهای سوخت‌رسان جاده ای شود.

خدابخشی اضافه کرد: وزیر نفت در تشریح برنامه‌های خود به انتقال و تامین سوخت نفت و گاز نیروگاه‌ها و افزایش حداکثری تحویل سوخت به نیروگاه‌ها اشاره کرد.

وی همچنین تاکید کرد طرح‌های بلندمدت برای ایجاد توازن در بخش عرضه و تقاضا برای گاز، برنامه‌هایی برای جلوگیری از خام‌فروشی، طرح‌های پیشران و صنایع تکمیلی پتروشیمی و ... در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان در ادامه جلسه نظرات و نگرانی‌های خود را در خصوص تامین منابع درآمدی بودجه عمومی کشور از محل فروش نفت و عدم حمایت وزارت نفت از ساخت پالایشگاه ها توسط بخش خصوصی مطرح کردند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز