کدخبر: 969 یکشنبه، 11 مهر 1400 - 12:14 969 پرینت خبر
انسیه خزعلی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

طرح ارتقای وضعیت اجتماعی و تحصیلی دختران مناطق محروم اجرا می‌شود

image

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طرح ارتقا وضعیت اجتماعی و تحصیلی دختران و زنان در مناطق محروم اجرا می شود و با توجه به ظرفیت مدارس شبانه روزی برای اجرای آن، مسئولان به سرعت این مدارس را معرفی کنند.

به گزارش روشنای راه، انسیه خزعلی به دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد رفت و با وی پیرامون مسائل و مشکلات دانش آموزان دختر خصوصا در مناطق روستایی و محروم گفت و گو کرد.

در این نشست خانم خزعلی گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی های تخصصی و تلاش های مسولان شاهد بازماندن هیچ کودکی از تحصیل به دلیل فقر نباشیم.

معاون امور زنان و خانواده با اشاره به، اختصاص ۵ میلیارد تومان به تامین وسایل کمک آموزشی و تبلت برای دانش آموزان دختر در استان اضافه کرد این اقدامات می تواند شرایط بازگشت به تحصیل تعدادی از دانش آموزان را فراهم کند.

 وی بیان داشت: در نظر داریم دبیرستانی را در یکی از مناطقی که پتانسیل لازم را دارند، به گونه ای تجهیز کنیم که مهارت آموزی دختران در اولویت آن قراربگیرد و به دختران آموزش های لازم داده شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز این در دیدار با ارایه گزارش کاملی از کودکان بازمانده از تحصیل تصریح کرداستان برای پیشگیری از بازماندگی تحصیلی دانش آموزان تمام تلاش خود را به کار می گیرد.

هادی زارع پور ادامه داد: در حال حاضر یک هزار و یک مدرسه زیر ۱۵ دانش آموز در استان وجود دارد که ۴۱درصد مدارس استان را تشکیل می دهند. همچنین ۶۵۷ مدرسه در استان از یک تا هفت دانش آموز را تحت آموزش دارند.

وی از دکتر خزعلی خواست طرح روستامرکزی را که به دلیل کمبود اعتبار، کنار گذاشته شده بود را مجدداً پیگیری کرده تا بدین وسیله از بازماندگی تحصیلی کودکان جلوگیری شود.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان برای همراهی رئیس جمهور در سفر به کهگیلویه و بویراحمد شامگاه پنج شنبه وارد استان شد.

آیت الله رئیسی هفته‌های اخیر در سفرهای سرزده، پنجم شهریور به استان‌ خوزستان، یازدهم شهریورماه به استان سیستان و بلوچستان ، نوزدهم شهریور  به استان خراسان جنوبی ، دوم مهرماه به استان ایلام و امروز (جمعه) نهم مهرماه در پنجمین سفر استانی خود به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی  در این سفر از سوی وزیران کشور، جهاد کشاورزی ، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، بهداشت ، صنعت، معدن و تجارت، معاون سازمان برنامه و بودجه، رئیس دفتر رئیس جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهوری در سفر به استان کهگیلویه  کهگیلویه و بویراحمد همراهی می‌شود.

در این سفر بررسی مسائل و مشکلات کهگیلویه و بویراحمد و نتیجه ارزیابی وزیران پیرامون آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی و رفع آن ها که در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بازدید از شهر زلزله زده سی سخت، بازدید از چند طرح عمرانی ، نشست با خانواده های شهدا و ایثارگران ، گفت و گو با نخبگان و حضور در شورای اداری از برنامه‌های رئیس جمهوری در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز