کدخبر: 936 سه‌شنبه، 06 مهر 1400 - 14:22 936 پرینت خبر
بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

۷۰ درصد جمعیت کشور تا ۲ هفته آینده واکسینه می‌شوند

image

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا ۲ هفته آینده ۷۰ درصد جمعیت کشور علیه کرونا واکسینه می‌شوند و جشن پیروزی واکسیناسیون را خواهیم گرفت.

به گزارش روشنای راه، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه  مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی گفتگو با خبرنگاران افزود: تاکنون ۵۳ میلیون نفر از جمعیت ایران علیه کرونا واکسینه شده‌اند که این تعداد تا ۲ هفته آینده به ۶۰ میلیون نفر خواهد رسید.

وی با اشاره به سرعت مطلوب واکسیناسیون در کشور ادامه داد: طی یک هفته گذشته هشت میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن در کشور تزریق‌ شد که این عدد در دنیا بی‌سابقه و منحصر به‌ فرد بوده است.

وزیر بهداشت گفت: به زودی جشن پیروزی در انجام واکسیناسیون را خواهیم گرفت ولی باید توجه داشت که واکسیناسیون به‌ منزله عدم نیاز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست.

وی همچنین با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاهها افزود: دانشگاههای علوم پزشکی از ۱۵ مهر ماه امسال و دیگر دانشگاههای کشور نیز آبان ماه بازگشایی می شوند.

دکتر عین الهی ادامه داد: هم اکنون اغلب دانشجویان، اساتید و حتی خانواده دانشجویان علیه کرونا واکسینه شده اند.

وی گفت: پوشش فراگیر واکسیناسیون مهم‌ترین اقدام در پیشگیری از ورود احتمالی موج ششم شیوع کروناست.

وزیر بهداشت افزود: در این‌ راستا کمیته علمی، شرایط شیوع ویروس در کشور و پوشش واکسیناسیون را تحت کنترل و بررسی دارد و طبق بررسی ها تمام واکسن های مورد استفاده در کشور ایمنی سازی مطلوب دارند و از  ورود موج جدید شیوع کرونا جلوگیری می کنند.

وی با اشاره به عملیاتی شدن طرح قرنطینه هوشمند ادامه داد: با اجرای این طرح نیازی نیست که مردم بیش‌ از این در خانه بمانند، مسافرت نروند و تردد خودروها ممننوع باشد بلکه می توان محدودیت‌ها را رفع نمود و باعث رونق کسب و کار و بهبود شرایط اقتصادی در جامعه شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز