کدخبر: 88 دوشنبه، 23 فروردین 1400 - 12:26 88 پرینت خبر
عزیزا... شهبازی، استاندار البرز:

دولت برای پیشبرد پروژه های البرز با قدرت در میدان بوده است

image

استاندار البرز گفت که دولت با وجود محدودیت های مالی، برای پیشبرد پروژه های استان با قدرت در میدان کار و فعالیت بوده است.

به گزارش روشنای راه، عزیزاله شهبازی در بازدید از روند پیشرفت پروژه آزاد راه شمالی کرج با بیان اینکه این پروژه  مورد مطالبه جدی مردم است، افزود:  دولت در این پروژه نیز پای کار آمد و با دستور رییس جمهوری و رییس  سازمان برنامه و بودجه کشور تمام مبلغی را که برای این پروژه تعهد کرده بود، تخصیص داد.

وی  گفت: حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار دولتی برای تسریع در تکمیل آزاد راه شمالی  کرج صورت گرفت.

وی افزود: شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج و پیمانکار مربوطه اتمام این پروژه را تا پایان سال ۹۹ اعلام کرده بودند ولی شرایطی که کرونا و مشکلات دیگر رقم زد، مانع از تحقق این هدف شد.

استاندار البرز گفت: در خصوص رفع معارضان این پروژه نیز اداره کل راه و شهرسازی مساعدت لازم را داشته است.

وی اضافه کرد: بر این اساس تمام اقدامات از سوی دولت و دستگاه های مربوطه برای تکمیل این پروژه صورت گرفته و گره های این مسیر باز شده  از این رو از شهرداری و پیمانکار انتظار می رود که به تعهدات خود عمل کنند.

شهبازی با اشاره به اینکه چند پروژه مهم و موثر در البرز در حال تکمیل هستند، گفت: راه هشتگرد - طالقان نیز تکمیل شده و انتظار می رود تا پایان اردیبهشت ماه به بهره برداری برسد.

وی افزود: قطعه دوم آزادراه تهران شمال نیز پیشرفت خوبی دارد، همچنین ورزشگاه انقلاب در مراحل پایانی است و از وزارت ورزش و جوانان انتظار می رود که کار بزودی به سرانجام برسد.

استاندار البرز عنوان کرد: حدود ۶ کیلومتر از قطار شهری کرج که دولت نیز در آن مشارکت کرده در حال پیشرفت است که تعهد داده اند تا پایان کار دولت مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی گفت: تمامی تلاش خود را معطوف کرده ایم که پروژه های نیمه کاره را تا پایان دولت به سرانجام برسانیم.

عملیات ساخت آزاد راه شمالی کرج به ۱۷.۵ کیلومتر از تیرماه سال ۹۵ توسط شهرداری کرج آغاز شده و اکنون حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 

استان البرز دارای یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک کشور مربوط به جاده های این استان می‌باشد.

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز