کدخبر: 582 شنبه، 19 تیر 1400 - 18:42 582 پرینت خبر

بازدید دکتر ستاری از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز

image

معاون علمی و فنآوری ریاست جمهوری در بازدید ازکارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز، بر لزوم تسریع در آماده سازی و استقرار استارتاپ ها تاکید کرد.

به گزارش روشنای راه، سورنا ستاری در این دیدار گفت : استان البرز یکی از قطب های نوآوری کشور و آغاز به کار کارخانه نوآوری البرز ، که با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال انجام است، در کنار دیگر مراکز نوآوری تحول عظیمی در صنایع خلاق در این منطقه ایجاد می کند.

در این بازدید که با حضور عزیزالله شهبازی استاندار البرز انجام شد، ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته، از افتتاح فاز یک این کارخانه همزمان با عید غدیر در مردادماه خبر داد.

عزیز الله شهبازی استاندار البرز نیز در این دیدار کارخانه نوآوری وصنایع خلاق البرز از نیازهای ضروری استان اعلام کرد و بر آمادگی استانداری در کمک به راه اندازی سریع تر کارخانه و استقرار تیم های استارتاپ اعلام امادگی کرد.

شهبازی گفت : در حال حاضر در البرز ۲۶۳ شرکت دانش بنیان وجود دارد که همگی آنها فعال هستند. خوشبختانه زیرساخت های لازم برای توسعه کمی و کیفی فعالیت این شرکت ها فراهم آمده که این باعث شده از دانش جدید در تولیدات آنها استفاده شود.

امیر سرکندی ، مدیر کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز نیز در این دیدار با ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در تاسیس کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز گفت: پیش بینی می شود با فعال شدن این کارخانه، بیش از یک هزار و پانصد شغل با حضور جوانان خلاق و استارپ های فعال ایجاد شود.
بنیانگذار شتاب دهنده دانش بنیان سیوان به عنوان مجری و سرمایه گذار این کارخانه گفت : با توجه به استان البرز در مسیر تردد ۱۴ استان کشور قرار دارد این شرکت به عنوان مجری ایجاد این کارخانه با نگاهی ملی به ایجاد و توسعه این کارخانه اقدام کرده است که در این میان تلاش های صورت گرفته توسط شورای شهر، شهرداری به ویژه سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری کرج بسیار قابل توجه بوده است.


کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز در انتهای بزرگراه خرازی بین دو استان تهران و البرز واقع شده است. این کارخانه که در زمینی به مساحت ۱۰ هتکار واقع شده است که در حال حاضر یک هکتار از آن در حال بهره برداری می باشد. این کارخانه با پنج ساختمان با متراژ و امکانات میتواند مکان مناسبی برای فریلنسرها، استارتاپ ها، شتابدهنده ها، شرکت های خلاق و فناور، شرکت های بزرگ دانش بنیان و همچنین مراکز تحقیقاتی متنوع و متعدد باشد.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز