کدخبر: 507 یکشنبه، 06 تیر 1400 - 22:15 507 پرینت خبر
حمید شکری خانقاه، عضو هیات‌مدیره خانه روابط‌عمومی ایران:

معاونت ارتباطات و روابط عمومی در دولت آینده تشکیل شود

image

نویسنده کتاب برنامه‌ریزی راهبردی ارتباطی در روابط عمومی پیشنهاد کرد: رییس جمهوری به جای شورای عالی اطلاع رسانی دولت "معاونت ارتباطات و روابط عمومی" را تشکیل دهد.

به گزارش روشنای راه، دکتر حمید شکری خانقاه در سمینار تخصصی آنلاین مدیران روابط‌عمومی دانشگاه های سراسر کشور اظهار کرد: روابط عمومی به متخصصان ارتباطی و حرفه‌ای  نیاز دارد و متخصصان به حمایت و پشتیبانی مدیران ارشد نیازمندند.

دارنده مدرک بین‌المللی "مدیریت روابط عمومی" از دانشگاه روش‌شناسی فرانسه، اظهارکرد: گام اول آن است که روابط‌عمومی‌ها خود را به سطح حرفه‌ای و تخصصی ارتقاء دهند و از کلیشه‌گرایی و تمرکز بر اطلاع‌رسانی صرف و ارائه آمارهای بی‌خاصیت از دستاوردهای اغلب غیرواقعی و اغلب ساختگی پرهیز کنند و نظام شایستگی و مسئولیت‌های اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای را در بدنه سازمانی خود ایجاد کنند.

دکتر شکری خانقاه استاد دانشگاه با ۲۵ سال تجربه مدیریت در روابط‌عمومی دولتی معتقد است برای تعامل بیشتر دولت و مردم باید نظام ارتباطات یکپارچه کشور در تمام بدنه دولت و سایر قوا ایجاد شود و در ادامه پیشنهاد به رئیس‌جمهور منتخب در خصوص تشکیل "معاونت ارتباطات و روابط عمومی" در دولت بیان کرد: دولت‌ها در چند سال گذشته، همیشه منش اطلاع‌رسانی یک‌طرفه را در پیش گرفته‌اند و هرگز در اندیشه تعامل و ارتباط دو جانبه با مردم نبوده‌اند و به این دلیل شکاف بین مردم و دولت‌ها ایجاد شده است.

وی در آستانه تشکیل دولت سیزدهم گفت: جامعه روابط‌عمومی از منتخب مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به عنوان مقام عالی دولت انتظار دارد، برای رفع این مشکل جدی و جبران خلاء رابطه ملت و دولت، معاونت ارتباطات و روابط‌عمومی را در ساختار جدید ریاست جمهوری تشکیل دهد.

عضو هیات‌مدیره خانه روابط‌عمومی ایران بر این نکته تاکید کرد که تشکیل معاونت ارتباطات و روابط‌عمومی در ساختار ریاست‌ جمهوری اسلامی می‌تواند نقش متولی کارآمد و موثر برای نظام ارتباطات یکپارچه کشور ایفا کند و به جای اطلاع‌رسانی یک‌طرفه به مردم، مدیریت هوشمندانه ارتباطات و روابط‌عمومی مردم_دولت و دولت_مردم را برعهده بگیرد.

وی اظهار کرد: بدیهی است در صورت موافقت، جامعه روابط‌عمومی و متخصصان ارتباطات برای تحول و نظام‌مندی روابط‌عمومی در کشور و ایجاد نظام ارتباطات یکپارچه کشور، برای عملیاتی شدن این پیشنهاد آماده هرگونه همکاری خواهند بود.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز