کدخبر: 425 چهارشنبه، 19 خرداد 1400 - 12:36 425 پرینت خبر
پوریا محمدیان یزدی، مدیرکل دفترحمل و نقل وزارت کشور:

۳هزار نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد

image

مدیرکل دفترحمل و نقل وزارت کشور گفت: براساس آخرین آمارها سه هزار نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که این نقاط سهم قابل توجهی از تصادفات را دارند.

به گزارش روشنای راه، «پوریا محمدیان» در نشست معاونان امور عمرانی استانداری های سراسر کشور در استانداری تهران اظهار داشت: از این تعداد در غرب استان تهران ۴۸ نقطه حادثه خیز وجود دارد که ۱۷.۸ درصد تصادفات در این نقاط بوده است.

وی افزود: پنج استان وضعیت بحرانی در تصادفات درون شهری دارند که شامل استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال بختیاری، هرمزگان و سمنان است.  

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور ادامه داد: ۲۶ درصد سرنشینان خودروها بر اثر واژگونی وسایل نقلیه جان خود را از دست می دهند که به خاطر نبستن کمربند ایمنی است.  

وی با بیان اینکه تعداد جانباختگان درون شهری در کشور کاهش یافته است، گفت: در سال ۹۰ تعداد جانباختگان در کل کشور پنج هزار و ۷۷۰ مورد بود که این آمار در سال گذشته به حدود چهار هزار کشته رسید که در این زمینه نیز کاهش داشتیم.

محمدیان بیان داشت: تعداد جانباختگان ناشی از تصادف استان تهران ۶۴۱ مورد در سال ۹۸ بود که این رقم در سال ۹۹ به ۵۱۹ مورد رسید و کاهش ۱۹ درصدی را نشان می دهد.  

وی ادامه داد: تصادفات جرحی در سال ۹۸ در تهران، ۳۱ هزار و ۷۵۸ مورد بوده است که این آمار در سال ۹۹ به ۲۲ هزار و ۷۸۸ مورد رسید که کاهش ۲۸ درصدی را نشان می دهد.  

محمدیان در بخش دیگری از سخنان به موضوع آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: براساس اعلام وزارت کشور باید کارگروه قانون هوای پاک هر ماه در تمام استان ها برگزار و گزارش آن اعلام شود.  

وی گفت: آلودگی هوا نیز مانند کرونا دارای رنگ بندی است که شدت آلودگی را نشان می دهد از این رو باید تدابیر لازم برای کاهش آلودگی هوا صورت گیرد.  

این مقام مسئول، خاطر نشان کرد: استانداران و معاونان امور عمرانی در حوزه آلودگی هوا باید جلسه ها را به صورت مستمر برگزار کنند و با دستگاه ها و مدیران آنها که در این زمینه کم کاری می کنند، برخورد شود.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز