کدخبر: 219 یکشنبه، 12 اردیبهشت 1400 - 11:32 219 پرینت خبر
قاسم رضایی، جانشین فرمانده ناجا:

طرح جامع مبارزه با مواد مخدر تدوین شد

image

جانشین فرمانده ناجا از تدوین طرح جامع مبارزه با مواد مخدر خبر داد و گفت: تدوین چنین طرح کلانی می تواند، باعث شود که راهبردهایمان را عملیاتی کنیم چراکه معتقدم نگاه اعضای این کمیته در مبارزه با مواد مخدر باید راهبردی، کاربردی و عملیاتی باشد.

به گزارش روشنای راه، سردار قاسم رضایی در نود و دومین نشست کمیته مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر با بیان اینکه تشدید مبارزه با مواد مخدر بر ما " تکلیف" است، افزود: انتظار و مطالبه فرماندهی معظم کل قوا (مد ظله العالی) نیز  تشدید اقدامات مقابله ای از شناسایی و دستگیری سرکرده باندهای قاچاق مواد مخدر  تا برخورد قاطع با خرده فروشان است؛ بایستی با  بسیج امکانات و انسجام مدیریتی بتوانیم به تکلیف مان  در این حوزه عمل کنیم.

وی با تاکید بر لزوم تناسب جرم و مجازات و رفع خلاء های قانونی در مسیر مبارزه با مواد مخدر با مروری بر مصوبات جلسات پیشین گفت: مصوبات جلسات پیشین بایستی بر مبنای زمان بندی مشخص اجرایی و گزارشات پیگیری ها در جلسات آتی اعمال شود.

رضایی افزود: تشدید اقدامات مقابله ای باید در زندگی مردم و جامعه بروز و ظهور داشته و  محصول دستاوردهای دستگاه های مقابله ای عیان، مشهود و تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: امروز، جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر مطالبه جدی مردم از پلیس است؛ نباید این انتظار به حق را به دلایلی چون کمبود مراکز نگهداری معتادان متجاهر  نادیده بگیریم؛ بررسی ها حاکی از آن است که بخش اعظمی از سارقان خرد و زورگیرها از معتادان متجاهر می باشند؛ وجود معتادان متجاهر در جامعه نوعی ولنگاری آسیب زا تلقی می شود و ما باید با برخورد قاطع با خرده فروشان، اجازه ندهیم معتادان متجاهر چهره شهرها و محلات را مخدوش کنند.

رضایی تاکید کرد: در مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها  بایستی همه دستگاه های مسئول، اقدامات "جهادی" و "انقلابی" انجام دهند؛ به گونه ای  که تولید و یا توزیع حتی یک گرم مواد مخدر نباید از تیررس ما خارج  شود.

 این مقام ارشد انتظامی  با اشاره به نقش اشراف اطلاعاتی در افزایش کشفیات مواد مخدر، شناسایی و دستگیری اعضای باندهای قاچاق و خرده فروشان افزود: البته معتقدم تقویت  هم افزایی و همکاری های دستگاه های متولی در این امر اعم از بسیج، سپاه، وزارت اطلاعات و ناجا می تواند دستاوردهای مقابله ای ما را با مواد مخدر روز افزون کند.

رضایی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم و پرچم دار مبارزه بی امان با مواد مخدر است، افزود: دستاوردهای  ایران در عرصه مقابله با مواد مخدر و روانگردان ها، جهان شمول است و در واقع ما با اقدامات مبارزه ای در این عرصه، تمام جهان را از پیامدها و آسیب های مواد مخدر مصون می داریم.

 جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه  تشدید اقدامات مقابله ای  با مواد مخدر  از ماموریت های اولویت دار نیروی انتظامی در سال جاری است، با گریزی بر عزم جدی  جمهوری اسلامی ایران در فرایند مقابله با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: کشف بیش از هزار تن مواد مخدر در سال ۹۹ محصول همکاری و هم افزایی همه دستگاه ها و نهادهای متولی در فرایند مقابله است؛ چنین دستاوردی از افتخارات نظام و کشوری است و بنده به سهم خود از همه عزیزانی که در تحقق این دستاورد و کشفیات نقش آفرینی کردند، قدردانی می کنم چرا که این دست ازاقدامات، جایگاه کشور را در میزهای دیپلماسی جهانی ارتقاء داده و  بر همگان روشن و مبرهن است که ما در خط مقدم مبارزه بی امان با مواد مخدر هستیم و بر این مهم می بالیم.

رضایی با اشاره به پیامدهای مخرب تولید و توزیع مواد مخدر گفت: مجموعه نظام همواره قدردان مبارزان ایثارگر مواد مخدر است و لازم می دانم در اینجا بار دیگر یاد و خاطره همه شهدای گلگون کفن مبارزه با مواد مخدر را گرامی بدارم و ضمن ادای احترام به مقام شامخ این شهدا و خانواده هایشان، بر لزوم تکریم خانواده این عزیزان و رسیدگی بر اموراتشان تاکید کنم.   

وی با بیان اینکه امروز مقابله با قاچاق مواد مخدر و ساماندهی و جمع آوری معتادان متجاهر مطالبه جدی آحاد جامعه است، افزود:  مردم عزیز صاحبان این نظام و انقلاب شکوهمند اسلامی هستند؛ ما وظیفه داریم  انتظارات و مطالبات مردم را بشناسیم و به درستی، شفاف و قانونی  به مطالباتشان پاسخ دهیم.

سردار رضایی  با اشاره به همسایگی بزرگترین تولید کننده مواد مخدر با ایران بر لزوم تمرکز در مرزهای شرق و جنوب شرقی کشور  تاکید کرد و گفت: تلاش برای کاهش دسترسی به مواد مخدر بایستی به جد دنبال شود؛ در کنار این ها شناسایی و دستگیری سرشبکه های اصلی و همچنین خرده فروشان مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز