کدخبر: 1171 دوشنبه، 17 آبان 1400 - 13:56 1171 پرینت خبر
بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

قدردانی وزیر بهداشت از خدمات ایثارگرانه رادیولوژیست‌ها در ایام کرونا

image

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پیامی به مناسبت فرارسیدن ۱۷ آبان، روز جهانی رادیولوژی از خدمات و تلاش‌های ایثارگرانه رادیولوژیست‌ها و پرتونگاران کشور در ایام کرونا در خدمت‌رسانی به بیماران، قدردانی کرد.

به گزارش روشنای راه، در پیام بهرام عین اللهی آمده است: هشتم نوامبر مصادف با ۱۷ آبان ماه سالروز کشف اشعه ایکس توسط رونتگن دانشمند آلمانی که با عنوان روز رادیولوژی نامگذاری شده است، فرصت مناسبی برای یادآوری و تجلیل از نقش مهم و تعیین کننده همکاران محترم رادیولوژیست و پرتو نگاران پر تلاش در مجموعه نظام سلامت کشورمان است.

عین اللهی افزود:‌ بی تردید با این کشف، دریچه‌ای نو به جهان دانش پزشکی گشوده شد و در اندک زمان، قابلیت های آن در کمک به تشخیص‌های پزشکی و درمان بیماران بر همگان آشکار شد و امروز، تصویرنگاری جز جدایی‌ناپذیر علم پزشکی محسوب می‌شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد:‌ زنجیره سلامت، حلقه‌های به هم پیوسته‌ای دارد که هر یک در جایگاه خویش، نقش ارزنده‌ و مهمی در حفظ سلامت آحاد جامعه ایفا می‌کنند و با همکاری سلسله‌وار این حلقه‌ها است که در نهایت، آرامش حاصل از سلامت در سطح جامعه مشاهده می شود.

عین اللهی یادآور شد:‌ در ایام شیوع بیماری کرونا، اگرچه کار و مشغله عزیزان زحمتکش در عرصه رادیولوژی چندبرابر شد اما هیچگاه در راه خدمت به مردم و بیماران و انجام رسالت کاری و سازمانی خود احساس خستگی نداشته‌ و همواره برای سلامت بیماران، از بیماری کرونا و ابتلای به آن، ترس و واهمه‌ای نداشته‌اند.

وزیر بهداشت افزود: در بحبوحه شیوع بیماری کرونا و مبارزه با آن، تلاشگران عرصه رادیولوژی دوشادوش سایر حوزه‌ های بهداشت و درمان استان برای حفظ جان و سلامت مردم و بیماران، ایثار و ازخودگذشتگی نشان داده‌اند، آنها در ایام بیماری کرونا در خط مقدم مبارزه با این بیماری ایستادند و اقدامات آنان جزو اثرگذارترین خدمات نظام سلامت به شمار می‌رود که با هیچ زبان و قلمی نمی‌توان از این احساس مسئولیت و ایثار و ازخودگذشتگی تقدیر و تشکر کرد.

عین اللهی اظهارداشت:‌ روز رادیولوژی، سمبل و نمادی برای پاسداشت از خدمات و جانفشانی پرتونگاران و رادیولوژیست‌ها است که با ارائه خدمات نوین و اثربخش دانش‌ آموختگان این رشته، بازتوانی و نوتوانی حقیقی بیماران مشهود شده و خدمات بالنده و بسیار موثر این گروه از نظام سلامت به ویژه در دوران بیماری کرونا بیش از گذشته مورد توجه واقع شده است.

وزیر بهداشت گفت:‌ ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن این روز، از زحمات بی دریغ و ایثارگری های مجدانه همه همکاران حوزه پرتونگاری و رادیولوژی قدردانی می‌کنم و از درگاه حضرت حق، دوام توفیق و سلامتی برای این بخش تاثیرگذار از حوزه سلامت کشور را آرزومندم.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز