کدخبر: 1109 شنبه، 08 آبان 1400 - 14:47 1109 پرینت خبر
انسیه خزعلی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

رشته‌های کاربردی مرتبط با خانواده و کسب وکار خانگی حمایت می‌شوند

image

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور گفت:‌رشته‌های کاربردی در زمینه خانواده و کسب و کارهای خانگی و رشته‌هایی که مهارت‌های دانشجویان را ارتقا دهد، مورد حمایت این معاونت قرار می گیرند.

به گزارش روشنای راه، انسیه خزعلی در دیدار با دکتر نسرین صادق زاده سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) با تاکید بر اهمیت تقویت دانشگاه‌های ویژه بانوان، افزود: دانشگاه‌های تک جنسیتی ویژه بانوان همواره مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری بوده است و طبق توصیه ایشان، عملکرد و کیفیت دانشگاه‌های تک جنسیتی باید به گونه‌ای باشد که به خودی خود مورد انتخاب بانوان قرار گیرند.

وی ادامه داد: مهمترین عاملی که باعث جذب دختران به دانشگاه‌های ویژه بانوان می شود، پیشرفت علمی و فرهنگی آن دانشگاه است.

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور با ابراز خرسندی از خانواده محور بودن برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت ها در دانشگاه حضرت معصومه (س) قم، اظهار داشت: توجه ویژه به خانواده، از بین بردن آسیب های متوجه خانوده و استحکام هسته اولیه جامعه از مهمترین ماموریت‌های دانشگاه حضرت معصومه (س) است.

خزعلی گفت: در کشورهای غربی بررسی علمی مسائل مرتبط با خانواده به مطالعات خانواده محدود نمی‌شود، بلکه رشته‌های علمی و پژوهشی متعددی با محوریت خانواده مانند خانواده و اقتصاد، خانواده و روانشناسی، خانواده و جامعه شناسی و مورد توجه قرار گرفته است.

وی از سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) خواست برنامه جامعی برای کاربردی شدن رشته‌های موجود و ایجاد رشته‌های جدید برای حل مشکلات جامعه تدوین شود.

خزعلی گفت: معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهور حمایت‌های لازم را برای پیشرفت دانشگاه در این مسیر خواهد داشت.

وی معضلات اقتصادی خانواده‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: امید است مشاغل خانگی برای از بین بردن معضلات اقتصادی خانواده با در نظر گرفتن همه جوانب، تبدیل به فرهنگ خانوادگی در کشور شود.

خزعلی افزود: این مورد اگر به صورت دانش‌بنیان تحقق یابد ماندگار خواهد بود و به طور پیوسته به روز خواهد شد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به زیرساخت‌های مجازی که در سال‌های اخیر به وجود آمده است، توصیه کرد که دانشگاه‌های ویژه بانوان با استفاده از این امکانات ارتباطی به صورت متحد و مشترک به برنامه‌ریزی و عملیاتی کردن آنها در سطح ملی و بین المللی اقدام کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز