کدخبر: 1055 دوشنبه، 26 مهر 1400 - 15:14 1055 پرینت خبر
حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه:

توسعه گردشگری از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم است

image

وزیر امور خارجه گفت: از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی توسعه گردشگری در عرصه‌های مختلف از جمله گردشگری سلامت، گردشگری زیارتی، گردشگری عام و دیگر حوزه‌ها است.

به گزارش روشنای راه، نشست مشترک «حسین امیر عبداللهیان» وزیر امور خارجه، «عزت الله ضرغامی» وزیر میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی و «بهرام عین اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ساختمان شماره یک وزارت امور خارجه برگزار شد.

وزیر امور خارجه در آغاز این نشست اظهار کرد: از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی عمومی توسعه گردشگری در عرصه‌های مختلف از جمله گردشگری سلامت، گردشگری زیارتی، گردشگری عام و دیگر حوزه‌ها است.

وی  اضافه کرد: ما در این جلسه جمع شده‌ایم که در مورد تقویت گردشگری در کشور و رفع موانع آن رایزنی و گفت‌وگو کنیم، گفت: رونق گردشگری در کشور علاوه بر ارزآوری یک اقدام ماندگار فرهنگی است و ان شاءالله بتوانیم اقدامات خوبی در این زمینه انجام دهیم.

امیرعبداللهیان اضافه کرد: در این زمینه رایزنی‌های مشترک با آقایان ضرغامی و عین‌اللهی از روز اخذ رای اعتماد آغاز شده است که چگونه می‌توانیم ظرفیت سه وزارتخانه را در این حوزه تجمیع کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه در دولت گفت‌وگوهای خوبی در این زمینه انجام شده و هماهنگی‌های مناسبی وجود دارد، گفت: امیدواریم بتوانیم حوزه‌های مختلف گردشگری در کشور از جمله گردشگری سلامت، زیارتی و گردشگری به معنای عام را تقویت کنیم و با برگزاری این گونه نشست‌ها بتوانیم یک ریل‌گذاری جدید در این حوزه در دولت سیزدهم داشته باشیم.

عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی هم در ادامه این نشست گفت: در هفته‌های گذشته واکسیناسیون عوامل مرتبط با گردشگری کلید زده شد و این روند به سرعت رو به اتمام است.

وی یادآورشد: حدود ۲۰ ماه است، صدور ویزای گردشگری متوقف شده است و با توجه به اهمیت گردشگری، ان‌شاءالله با رعایت پروتکل‌ها بتوانیم گردشگری را در کشور از سر بگیریم.

 وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه گردشگری امروز از مصادیق بارز دیپلماسی عمومی است، گفت: حتما سیاست‌های دولت آقای رئیسی تقویت دیپلماسی عمومی است که گردشگری یک رکن مهم آن است.

ضرغامی خاطرنشان کرد: صدور ارزش‌های فرهنگی ما از طریق گردشگری صورت می‌گیرد. اگر زمینه‌های لازم در کشور به درستی فراهم شود در آینده نزدیک شاهد از سرگیری صدور روادید گردشگری در همه حوزه‌ها خواهیم بود.

همچنین در این نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به روند واکسیناسیون انجام شده در کشور گفت: در حال حاضر زمینه برای ورود مهمانان خارجی به کشور فراهم شده و در این رابطه نگرانی وجود ندارد و افراد می‌توانند به کشور ما سفر کنند و از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند.

وی افزود: لازم است یک سازماندهی بین وزارت امور خارجه و وزارت گردشگری انجام دهیم تا ورود این میهمانان با تسهیلات بهتری انجام شود و خدمات پزشکی بهتری به آنها داده شود.

عین اللهی گفت: توافقاتی قبلا صورت گرفته که باید بازنگری شود. در هر کشوری خدمات پزشکی طبقه بندی شده است و دوست داریم افرادی که به ایران سفر می‌کنند از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند.

وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در شهرهای بزرگ هم با توجه به وضعیت ترددهای هوایی می‌توانیم پذیرای گردشگر خارجی از کل دنیا باشیم.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز