کدخبر: 973 یکشنبه، 11 مهر 1400 - 23:48 973 پرینت خبر
فرشاد مهدی پور، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

بازآرایی نظام رسانه‌ای محور اصلی فعالیت‌ معاونت مطبوعاتی است

image

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین معارفه خود، بازآرایی نظام رسانه‌ای کشور را محور اصلی فعالیت‌ این دوره معاونت مطبوعاتی و آن را پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد.

به گزارش روشنای راه، آیین تودیع و معارفه معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور فرشاد مهدی پور، محمود شالویی، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، محمد خدادی و شماری از مدیران این معاونت در محل ساختمان معاونت مطبوعاتی برگزار شد.

فرشاد مهدی‌پور در این نشست، با اشاره به حکم ابلاغ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستیابی به ابعاد بازآرایی نظام رسانه‌ای کشور را مبتنی بر اقدامات سنجیده و شناخت لایه‌های مختلف نظام رسانه‌ای کشور عنوان کرد و افزود: تغییر ساختارها و سیاست‌ها باید مطابق با تحولات متعدد و تغییر محیطی که در حوزه رسانه‌ها ایجاد شده است، صورت گیرد. مهدی‌پور استفاده از تجارب دوره‌های گذشته برای تقویت نگاه تحولی به رسانه را بسیار مهم ارزیابی و تاکید کرد: حرکت در دوره جدید باید مبتنی بر تجربیات موفق دوره‌های گذشته، شفافیت و استفاده از فضای نوین رسانه‌ای باشد.

وی همچنین اقدامات معاونت مطبوعاتی در ۳ سال گذشته را قابل قبول و متکی بر تجارب انباشته شده از دانش مسئولان در دهه‌های گذشته ارزیابی کرد و  ضمن اشاره به هجمه‌های بی‌سابقه رسانه‌ای دشمنان نظام، گفت: برای مقابله ایجابی با این پدیده، به مرجعیت رسانه‌ای نیازمندیم و رسیدن به این مهم از چارچوب و مقدماتی پیروی می‌کند که البته برای نیل به این هدف باید همه ابزارهای لازم و ظرفیت‌های موجود برای رسیدن به مرجعیت رسانه‌ای را به‌کار گرفت.

در این جلسه همچنین، محمد خدادی، معاون پیشین امور مطبوعاتی نیز انتخاب مهدی‌پور به‌عنوان معاون جدید امور مطبوعاتی را انتخابی خوب و مناسب ارزیابی کرد و گفت: آقای مهدی‌پور از جنس رسانه است و آشنایی خوبی با ابعاد مختلف حوزه رسانه دارد و بنده یقین دارم که ایشان امور محوله را به بهترین شکل ممکن اداره خواهد کرد.

خدادی ضمن ارائه گزارش اجمالی از مجموعه اقدامات این معاونت در ۳ حوزه حمایتی، نظارتی و هدایتی، در ابعاد داخلی و خارجی، عملکرد مجموعه مدیران و کارکنان معاونت مطبوعاتی را مبتنی بر همکاری و همدلی توصیف کرد و افزود: حداقل وظیفه ما این است که آنچه داریم را در طبق اخلاص قرار دهیم و در صورت نیاز به معاون جدید کمک کنیم.

محمود شالویی، مدیرکل دفتر وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های محمد خدادی در ساماندهی امور رسانه در دوره گذشته، و استفاده از ظرفیت‌های او در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به شرایط سخت کشور تاکید کرد: امروز قبول مسئولیت در کشور، نوعی ایثار و فداکاری است.

وی تصریح کرد: همه انتصابات وزارتخانه در دولت سیزدهم مبتنی بر استفاده از مدیران متخصص، متعهد و دارای تجربه است و انتخاب آقای مهدی‌پور نیز به همین جهت، با استقبال بسیار خوب اهالی رسانه مواجه شده است.

فرشاد مهدی پور روز یکشنبه با حکم محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب شد.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به فرشاد مهدی‌پور، به مأموریت محوری این معاونت در امر بازآرایی نظام رسانه‌ای کشور با همکاری دیگر دستگاه‌های مرتبط اشاره شده است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز