کدخبر: 840 دوشنبه، 22 شهریور 1400 - 11:59 840 پرینت خبر
محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

۱۵ مرکز منش در کشور راه‌اندازی شده است

image

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: ۱۵ مرکز در دو سال گذشته با عنوان منش در سراسر کشور با هدف شاسایی ظرفیت های جوانان را ه اندازی شد که این مراکز در حال حاضر خروجی داده است.

به گزارش روشنای راه، محمد مهدی تندگویان، در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بابیان اینکه بهره برداری از ظرفیت علمی جوانان در جهت اهداف و نیازمندی های نظام در دستور کار ماست اظهارداشت: در این تفاهم نامه قرار شد براساس هدف گذاری مستقیم در راه خدمت رسانی در حوزه پژوهش و اختراعات اقداماتی انجام شود.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: از ظرفیت جوانان در حوزه جنگ های نرم و جنگ های علمی و اقتصادی می توان به نحوه درست استفاده کرد. صنایع دفاعی کشور به دولت در بخش های مختلف کمک می کند که این امور در حوزه های خودروسازی، ناوبری، انرژی اتمی است.

وی با تاکید بربهره مندی از ظرفیت جوانان کشورمان در حوزه های مختلف افزود: زمانی که تحریم به وجود می آید و از آن به عنوان یک فرصت استفاده می کنیم تولید ایرانی را جایگزین تولیدات خارجی می کنیم که نمونه آن واکسن فخرا است.

معاون امور جوانان در ادامه از راه اندازی مراکزی تحت عنوان "منش" راه اندازی با هدف شناسایی ظرفیت جوانان خبردادو اظهارداشت : در حال حاضر ١۵ مرکز در کشور ایجاد شده است.

وی با اشاره مضرات مدرک گرایی در کشور از این موضوع به عنوان آفت نام بردو توضیح داد : متاسفانه به میزان تعداد مدارک تحصیلی موجود، پایش شغلی به وجود نیامده است و از طرفی بسیاری از جوانان مدرک دارند اما مهارت های اشتغال ندارند.

معاون امور جوانان با تاکید بر ترویج مشاغل زود بازده و توسعه کسب و کار های روستایی اظهارداشت: ما در مراکز منش از حضور جوانان استفاده می کنیم و فقط کافی است که آن ها طرح و ایده ای داشته باشند که منجر به اشتغال شود.

وی افزود : با کمک جهاد دانشگاهی آموزش های لازم اشتغالزایی را به جوانان می دهیم و اجازه می دهیم در همان مجموعه وارد فاز عملیاتی شوند و به بازار کار رسمی کشور وارد شوند، وزمانی که به سودآوری رسید از مجموعه ما خارج می شود.

تندگویان گفت: در حال حاضر ۴ هزار نفر در مراکز منش دارای شغل شدند و با جهاد دانشگاهی در تفاهم هستیم که تا پایان سال این روند ادامه دار باشد.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: شرطی در مراکز منش برای داشتن مدارک دانشگاهی و مدارج علمی نداریم و ورود برای هر جوان و نوجوان صاحب ایده آزاد است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز