کدخبر: 823 چهارشنبه، 17 شهریور 1400 - 17:01 823 پرینت خبر
محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

در حوزه کار تشکلی، ساختار وتشکیلات ملی داریم

image

معاون امور جوانان با بیان اینکه تنها نهادی هستیم که در حوزه کار تشکلی، ساختار و تشکیلات ملی داریم، افزود: مجامع استانی سمن‌های جوانان نیز شعبات استانی مجمع ملی محسوب می‌شوند که می‌توانند هر پروژه ملی در هر موضوعی را عملیاتی کنند.

به گزارش روشنای راه، محمد مهدی تندگویان در اولین نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان دولت سیزدهم با اعضای هیات رییسه مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان با تبریک رای اعتماد مجلس به سید حمید سجادی گفت: دو حوزه مهم ورزش و جوانان بسیار فراگیر است و با عموم مردم سر و کار دارد، به تبع مسائل بزرگ و عدیده ای هم دارد و مسئولیت بسیار بزرگی است که دکتر سجادی پذیرفتند و امیدوارم خداوند توفیق خدمت به ایشان در این مسئولیت را عطا بفرماید.

وی تاریخچه ای از تشکیل مجمع ملی سمن های جوانان را ارائه کرد و افزود: شورای عالی جوانان در سال ۸۴ تشکیل این مجمع را مصوب کرده بود، اما به دلایل و مشکلات مختلف بیش از ۱۵ سال روی زمین مانده بود. از سال ۹۶ مقدمات تشکیل مجمع را مهیا کرده و اساسنامه آن توسط سمن های جوانان تدوین شد و با توجه به این اساسنامه انتخابات مجمع در سال ۹۷ برگزار شد.

وی با بیان این که این مجمع دومین مجمع ملی سمن های جوانان است، افزود: دومین دوره انتخابات مجمع با مشارکت ۹۸ درصدی سمن های جوانان در سطح ملی و با حضور ناظران وزارت کشور انجام شد.

تندگویان با بیان اینکه تنها نهادی بوده که در حوزه کار تشکلی، ساختار و تشکیلات ملی داریم، افزود: مجامع استانی سمن های جوانان نیز شعبات استانی مجمع ملی محسوب می شوند که می توانند هر پروژه ملی در هر موضوعی را انجام داده و شبکه هایی از جوانان و نخبگان اجتماعی داشته که می توانند تا دل روستاها پروژه ها را عملیاتی کنند.

معاون امور جوانان با اشاره به اقدامات موثر و کمک های سمن های جوانان در بحران ها مثل سیل و زلزله و پاندومی کرونا، اظهار داشت: تنها در موضوع کمک مومنانه که فرمان مقام معظم رهبری بود، سمن های جوانان بدون دریافت حتی یک ریال اعتبار دولتی ۴۲۰ هزار خانواده نیازمند را تحت پوشش قرار داده و سبد معیشتی برای آنها تهیه کردند.

وی افزود: گروه های جهادی حتی در این راه شهید داده اند. شادروان حسین علی مرادی جوان پرشور و فعال این سمن ها بود که در حین خدمت به استان سیستان و بلوچستان شهید شد. در سال تحصیلی گذشته حدود هفت هزار دانش آموز این استان وارد مدارس ساخته شده توسط تشکل این شهید عزیز شدند.

به گفته تندگویان، شبکه های مختلفی چون امداد و نجات، آسیب های اجتماعی، گردشگری و... نیز خدمات زیادی به مخاطبان ارائه می کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز