کدخبر: 722 چهارشنبه، 27 مرداد 1400 - 15:41 722 پرینت خبر
محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران:

۵ محکوم تبعه بولیوی به کشور خود منتقل شدند

image

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری و رییس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران گفت: پنج نفر از محکومان بولیویایی که دوران محکومیت خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران می‌گذراندند به کشور متبوعشان منتقل شدند.

به گزارش روشنای راه، «محمود عباسی» افزود: اتهام این افراد قاچاق کوکائین به کشور بوده است که مرتکبان در فرودگاه‌های تهران، مشهد، اصفهان و اراک دستگیر و روانه زندان شدند. انتقال این محکومان با درخواست و رایزنی مقامات وزارت امور خارجه و دادگستری بولیوی و بررسی و تصویب آن در کمیته انتقال محکومان انجام شد.

وی ادامه داد: با توجه با گذشت حداقل پنج سال از دوران محکومیت این افراد که هریک از آنان به ٢٠ تا ٣٠ سال حبس و جزای نقدی محکوم شده‌اند و درخواست مستمر و پیگیری‌های سفیر بولیوی در تهران به نمایندگی از دولت متبوعشان در اقدامی انسان‌دوستانه و حقوق بشری، تصمیم به انتقال این محکومان گرفتیم و آنان را به کشور متبوعشان منتقل کردیم تا باقیمانده دوران محکومیت خود را در زندان‌های بولیوی بگذرانند.

رییس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی به کسانی که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند هشدار داد همانند اکثر کشورها مجازات سنگینی در انتظار مرتکبان قاچاق مواد مخدر است و پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه قضایی ایران اجازه نمی‌دهد، مرزهای زمینی، هوایی و دریایی جولانگاه تاخت و تاز قاچاقچیان شود.

عباسی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای فعال و پیشرو در زمینه مبارزه با مواد مخدر  است و اجازه نمی دهد قاچاقچیان مواد مخدر به اهداف خود دست یابند.

معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزیر دادگستری از مقامات وزارت خارجه، دادستان‌های تهران، مشهد، اراک و اصفهان، ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، سازمان زندان‌ها، پلیس بین‌الملل، سازمان هواپیمایی، حفاظت پرواز، مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، اعضای کمیته انتقال محکومان و همکاران خود در دفتر همکاری‌های بین‌المللی در وزارت دادگستری که زمینه انتقال این محکومان را فراهم کردند قدردانی کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز