کدخبر: 589 یکشنبه، 20 تیر 1400 - 14:22 589 پرینت خبر
علی اصغر دادخواه، مدیرکل تامین اجتماعی قم:

کارفرمایان قمی ۲۵۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار هستند

image

مدیرکل تامین اجتماعی قم با بیان اینکه ۲۵۰ میلیارد تومان طلب تامین اجتماعی قم از کارفرمایان است، گفت: ۶۰ درصد از این رقم مربوط به جرایم بیمه‌ای است.

به گزارش روشنای راه، علی اصغر دادخواه افزود: کارفرمایان تا پایان تیرماه سال جاری مهلت دارند تا با مراجعه به سامانه تامین اجتماعی درخواست خود را نسبت به قانون بخشودگی صد در صدی جرایم بیمه ای ثبت کنند.

وی با بیان این که ۳۰ خدمت تامین اجتماعی در طرح ۳۰۷۰ در قالب دولت الکترونیک، غیرحضوری شده که باعث کاهش ۷۰ میلیون بار مراجعه طی یک سال شده است افزود در گام دوم این طرح ۱۸ خدمت دیگر غیرحضوری می شود و در مجموع ۹۰ میلیون بار از مراجعه مردم به دفاتر تامین اجتماعی کاسته خواهد شد.

به گفته وی، قبل از اجرای طرح ۳۰۷۰ ماهانه ۱۲۰ هزار تن برای تمدید دفترچه های درمانی خود به دفاتر تامین اجتماعی مراجعه می کردند.

دادخواه یادآور شد: بیمه خبرنگاران مشمول کمک دولت است و در صورتی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نام این افراد را به سازمان تامین اجتماعی اعلام کند از تسهیلات بیمه ای بهره مند می شوند.

وی ابراز کرد: قبل از شروع کرونا ۲ هزار و ۵۰۰ دریافت کننده بیمه بیکاری در قم ثبت شده بود که این آمار پس از کرونا به ۸ هزار نفر افزایش یافت و هم اکنون این رقم به ۲ هزار و ۱۰۰ تن کاهش یافته است.

وی همچنین ابراز داشت: بازرسان اداره کل تامین اجتماعی قم در راستای حمایت از تولید صرفا از کارگاه هایی بازدید می کنند که کمتر از ۵۰ نفر نیروی کار داشته باشند و کارگاه های بزرگ تولیدی از بازرسی تامین اجتماعی معاف شده اند.

دادخواه ابراز داشت: بیمه شدگان تامین اجتماعی در صورت ابتلا به بیماری کرونا با مراجعه به مراکز این اداره کل می توانند از خدمات درمانی بصورت رایگان بهره مند شوند.

 

عملیاتی شدن صد در صد پرونده الکترونیک در قم

وی اظهار داشت: ۳۰۰ هزار پرونده الکترونیک در تامین اجتماعی قم، اسکن و بایگانی های کاغذی، حذف و پرونده الکترونیک در این استان به صورت صد در صد عملیاتی شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی قم ابراز کرد: بیمه کارگران ساختمانی در قم بهترین وضعیت را نسبت به استانهای دیگر دارد و تعداد افراد بیمه نشده در این حوزه اندک است.

دادخواه یادآور شد: کمبود اعتبارات ریالی مهمترین چالش بیمه شدگان ساختمانی است و کارگران ۷ درصد از حق بیمه را پرداخت می کنند اما سهم ۲۰ درصدی دیگر را اتحادیه کارگران ساختمانی به درستی جوابگو نیست.

مدیرکل تامین اجتماعی قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱ هزار میلیارد تومان تراز منفی در خصوص بیمه شدگان کارگران ساختمانی در قم ثبت شده است.

وی اضافه کرد: در صورتی که مصوبه جدید سازمان تامین اجتماعی کشور در خصوص بیمه کارگران ساختمانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شود، تمام فعالان این حوزه در سال جاری تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

در حال حاضر ۷۸۳ هزار بیمه شده زیر پوشش تامین اجتماعی قم هستند؛ تامین اجتماعی در قم با ۴ شعبه اصلی، ۲ شعبه اقماری، ۵ کارگزاری رسمی و ۴ مرکز ملکی درمانی، ۱۸ خدمت بیمه‌ای و درمانی به مخاطبانش ارائه می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز