کدخبر: 574 شنبه، 19 تیر 1400 - 12:06 574 پرینت خبر
مجتبی قلعه خانی، رئیس اداره پست شهرستان بم:

پلمب اداره ما غیرقانونی بود

image

رئیس اداره پست شهرستان بم به پلمب ساختمان این اداره طی هفته گذشته به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد کرونا واکنش نشان داد و گفت: با توجه به اینکه پست جزو ادارات خدمات رسان و ضروری به حساب می‌آید لذا پلمب آن طی روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه جاری غیرقانونی بوده است.

به گزارش روشنای راه، مجتبی قلعه خانی بیان کرد: مجموعه اداره پست بم در گروه یک و جزو سازمان‌های خدمت‌رسان مانند آتش‌نشانی، بیمارستان‌ها و مراکز اورژانس قرار دارد.
وی اظهارداشت: خدمات پستی جزو الزامات و ضروریات روزمره زندگی شهروندان است و هیچ اختلالی در فعالیت پست ایجاد نشده، بنابراین مردم می‌توانند خدمات خود را از اداره پست دریافت نمایند.

اداره پست شهرستان بم روز چهارشنبه هفته گذشته به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد کرونا و محدودیت ها با دستور قضایی پلمب شد؛ براساس مصوبات ستاد کرونا ادارات در شرق استان کرمان طی روزهای ۱۶ و ۱۷ تیرماه تعطیل اعلام شده بودند.

فرماندار بم درباره پلمب این اداره گفته بود: اداره پست شهرستان به دلیل رعایت نکردن محدودیت‌های کرونا به دستور مقام قضایی توسط کارشناسان بهداشت محیط پلمب شد.

هادی شهسوارپور تصریح کرده بود: به تمامی ادارات دولتی و صنوف غیرضروری مصوب و ابلاغ شده است که از پذیرش هرگونه ارباب رجوع خودداری کنند و اداره پست شهرستان هم نباید پذیرای ارباب رجوع می‌بود.

آنطور که در خبر ارسالی اداره پست بم به خبرگزاری ایرنا آمده قلعه خانی رئیس این اداره در ادامه توضیحات خود درباره این رویداد گفته است: اداره پست می‌تواند به قطع زنجیره کرونا و خروج از این پیک کمک بسیار زیادی داشته باشد.
رئیس اداره پست شهرستان بم تاکیدکرد: در دوران شیوع ویروس کرونا بویژه تعطیلات ۲ هفته‌ای اخیر کسب‌وکارها، بخش عمده‌ای از خریدهای مردم به‌صورت غیرحضوری و از طریق فروشگاه‌های اینترنتی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تحویل بخش عمده این بسته‌ها توسط شبکه پستی انجام می‌شود، شرکت ملی پست با بسیج تمامی امکانات موجود و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی، تلاش کرده بسته‌ها و امانات مردم را به موقع تحویل دهد.

شهرستان بم در فاصله ۱۹۵ کیلومتری شرق کرمان واقع شده است و در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

۱۶ شهرستان استان کرمان اینک در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز