کدخبر: 4416 شنبه، 30 اردیبهشت 1402 - 08:20 4416 پرینت خبر
مرکز اطلاع رسانی قوه قضائیه؛

خبر اقدام به خودکشی صدیقه صنوبری در زندان کچویی تکذیب شد

image

مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه اعلام کرد: براساس بررسی درباره صحت و سقم ادعای منتشر شده مبنی بر اقدام به خودکشی صدیقه صنوبری در زندان کچویی، مشخص شد اخبار منتشر شده در مورد خودکشی صدیقه صنوبری از اساس کذب است.

به گزارش روشنای راه، مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه اعلام کرد: در روزهای گذشته ادعای کذبی در مورد فردی به نام صدیقه صنوبری در فضای مجازی منتشر شد.

مطابق ادعای منتشر شده از سوی جریان معاند عنوان شد صدیقه صنوبری از لیدرهای اغتشاشات اخیر در زندان فردیس کرج اقدام به خودکشی کرده است.

این مرکز تصریح کرد: پس از انتشار ادعای مورد اشاره، مرکز رسانه قوه قضاییه صحت و سقم ادعای منتشر شده را بررسی و مشخص شد اخبار منتشر شده در مورد خودکشی صدیقه صنوبری از اساس کذب است.

در ادامه گزارش این مرکز آمده است: صدیقه صنوبری به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق عضویت در گروه تروریستی منافقین و فعالیت تبلیغی علیه کشور از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی از تاریخ ۱۴ دی ماه ۱۴۰۱ در زندان کچویی است.

صدیقه صنوبری به همراه فردی دیگری که هر دو دارای اعتیاد و با سر پل‌های شبکه نفاق در ارتباط بودند در حالی که قصد داشتند پایگاه بسیج حیدرآباد کرج را آتش بزنید، دستگیر شدند.

پرونده این فرد پس از صدور کیفرخواست در دادگاه انقلاب استان البرز مورد رسیدگی قرار گرفت و صنوبری به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و ۱۸ ماه حبس محکوم شد و در حال حاضر در حال گذران دوران محکومیت در زندان است. همچنین پیگیری‌ها حکایت از آن دارند که حکم صادر شده هنوز در مرحله تجدید نظر تایید نشده است.

صنوبری در زندان از کلیه امکانات رفاهی و قانونی مانند تلفن و هواخوری برخوردار است.

همچنین صدیقه صنوبری دارای یک مورد محکومیت قطعی در استان آذربایجان غربی نیز هست.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
دامنه دات آی آر