کدخبر: 310 چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1400 - 15:39 310 پرینت خبر
حسین امیری گنجه، مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ:

دانشجویان می توانند، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند

image

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: کلیه دانشجویان سراسر کشور برمبنای حداقل حقوق (۲میلیون و ۶۵۶هزار تومان) و با نرخ ۱۲درصد حق بیمه و پرداخت ۳۱۸ هزار تومان می‌توانند تحت پوشش حمایت‌های تامین اجتماعی قرار بگیرند.

به گزارش روشنای راه، حسین امیری گنجه در نشست شورای معاونین این اداره کل افزود: دانشجویان در حال تحصیل که فاقد بیمه بوده یا تحت تکفل والدین هستند و از خدمات درمانی بهره مند می‌شوند یا به عنوان مستمری بگیر سازمان هستند، می توانند با ارائه کارت دانشجویی معتبر از طریق مراجعه به شعب و یا سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی eservices.tamin.ir با ارائه درخواست و احراز شرایط مقرر نسبت به انعقاد قرار داد و پرداخت حق بیمه خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: پرداخت حق بیمه به سه شکل امکان پذیر است، که نرخ ۱۲ درصد شامل خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی است. نرخ ۱۴ درصد که شامل خدمات بازنشستگی و فوت قبل و بعد از باز نشستگی است و نرخ  ۱۸ درصد که خدمات بازنشستگی،  فوت قبل و بعد از بازنشستگی و از کارافتادگی را شامل می شود.

وی تاکید کرد: در صورتی که دانشجویان متقاضی دریافت خدمات درمانی هستند  و تحت حمایت بیمه درمانی تبعی والدین خود نیستند،  در صورت درخواست بیمه درمان، سرانه درمان به این مبلغ اضافه می شود که برمبنای حداقل حقوق ماهیانه ۷۱ هزار و ۶۰۰تومان است.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: متقاضیانی که ۱۰ سال قبل از تاریخ درخواست هم یک سال سابقه پرداخت حق بیمه (با نرخ کامل) را دارند، از معاینات اولیه معاف خواهند بود. همچنین نرخ ۱۲ درصد نیاز به انجام معاینات اولیه نداشته و متقاضیان نرخ ۱۴ درصد هم در صورتی که دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی بیش از ۵ سال باشند، پس از تعیین میانگین دستمزد می توانند ۳۶۰ روز آخر دستمزد مبنا را بین حداقل دستمزد و حداکثر میانگین مذبور به اختیار انتخاب کنند.

امیری گنجه افزود: حداقل سن درخواست بیمه دانشجویان  ۱۸ سال و حداکثر درخواست ۵۰ سال تمام برای متقاضیان بیمه دانشجویی است که در صورت داشتن مازاد سنی معادل مازاد سن نسبت به ۵۰ سال مورد نیاز است.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ یادآور شد: در حال حاضر یک هزار و ۷۱۰ نفر از دانشجویان در شعب غرب تهران بزرگ تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی دانشجویان قرار دارند که از این تعداد یک هزارو ۳۷۰ نفر مرد و ۳۴۰ نفر از آنان بانوان هستند.

سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین صندوق بازنشستگی کشور بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش مقررات حمایتی از جمله درمان قرار داده است.  

بر اساس آخرین آمارها، بالغ بر ۱۴ میلیون نفر از جمعیت کشور به عنوان بیمه‌شده اصلی و بیش از چهار میلیون نفر به عنوان مستمری‌بگیر بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان از تعهدات بلندمدت وکوتاه‌مدت بیمه‌ای و درمان بهره‌مند می‌شوند. با احتساب اشخاص تبعی تحت تکفل این گروه‌ها، در مجموع بیش از ۴۴ میلیون نفر از جمعیت کشور عضو خانواده تامین اجتماعی به شمار می‌روند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز