کدخبر: 212 شنبه، 11 اردیبهشت 1400 - 13:40 212 پرینت خبر
مهدی علی نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان:

کمک کنفدراسیون آسیا، نشان از قدرت هاکی ایران دارد

image

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، گفت: کمک ۲۵۰ هزار دلاری که روز گذشته کنفدراسیون هاکی آسیا برای ساخت کمپ مسابقه ای و تمرینی و آکادمی بین المللی به ایران اختصاص داد، نشان از توان فنی و ارتباطات بین المللی خوب مسوولین ما دارد.

به گزارش روشنای راه، «مهدی علی‌نژاد»‌ در جلسه با «بهرام قدیمی» رییس فدراسیون هاکی، با اشاره قهرمانی تیم ملی هاکی داخل ایران در رقابت‌های آسیایی تایلند و صعود به قهرمانی جهان، اظهار داشت: متاسفانه بدلیل شیوع ویروس کرونا، برگزاری مسابقات جهانی در بلژیک با وقفه مواجه شد تا پازل موفقیت تیم ملی هاکی کامل نشود. امیدوارم این روند پیشرفت ادامه پیدا کند و هاکی ایران آبان ماه امسال با حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا بتواند ضمن دفاع از عنوان قهرمانی خود، در پیکارهای جهانی ۲۰۲۲ بلژیک هم نماینده شایسته ای برای ورزش کشورمان باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی با اشاره به اینکه برای توسعه پایدار در هر رشته ورزشی، در کنار ظرفیت های سخت افزاری، توجه به روشهای نوین آموزشی یک نیاز ضروری است، گفت: در بحث مربیان و داوران، کمیت مهم نیست، باید به کیفیت توجه شود. آمار ارائه شده از سوی قدیمی رییس فدراسیون نشان می دهد که فدراسیون هاکی در بخش مربیان و داوران به سمت کیفیت در حرکت است و ساخت آکادمی بین المللی در تهران می تواند نقش کاتالیزور را ایفا کند.

در ادامه جلسه، قدیمی با اشاره به کمک ۲۵۰ هزار دلاری کنفدراسیون هاکی آسیا برای ساخت کمپ و اکادمی بین المللی در تهران گفت: با ساخت این کمپ و آکادمی، دست ما برای برگزاری مسابقات در یک فضای استاندارد، اردوهای آماده‌سازی تیم‌های ملی و کلاس‌های آموزشی باز است. انشاالله کلنگ ساخت آن در مجموعه ورزشی آزادی زده می شود و در ساخت و آماده سازی آن بدون فوت وقت پیش خواهیم رفت. کنفدراسیون آسیا از ما خواسته این کمپ در کمترین زمان به بهره براری برسد.

رییس فدراسیون هاکی گزارشی از برگزاری لیگ هاکی در سال ۹۹ گفت: با اینکه ویروس کرونا شرایط نامطلوبی را بوجود آورده، ولی فدراسیون با رعایت پروتکل های بهداشتی توانست لیگ زنان و لیگ برتر مردان را با بالاترین کیفیت در بُعد فنی و اجرایی برگزار کند.

قدیمی در ادامه گفت: برای توسعه هاکی، بعد از ۵۰ سال پروتکل همکاری با آموزش و پرورش را امضا کردیم، ضمن اینکه با شهرداری کلانشهرها نیز همکاری مان را آغاز کرده ایم. وی افزود: یکی از بخش هایی که در توسعه آن موفق بودیم، بخش زنان است که هم در بُعد داخلی و هم بین المللی پیشرفت محسوسی داشته است. برگزاری لیگ با حضور ۲۳ تیم و قرار گرفتن در رنکینگ آسیا بعد از ۱۰ سال نشانه های این پیشرفت است.

رییس فدراسیون هاکی ضمن قدردانی از وزرت ورزش بخصوص معاونت توسعه قهرمانی در توجه به رشته هایی همچون هاکی گفت: این نگاه حمایتی، باعث دلگرمی است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز