کدخبر: 159 شنبه، 04 اردیبهشت 1400 - 14:42 159 پرینت خبر
همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:

وزارت نیرو خود را مکلف به کاهش ۵۰ درصدی مصرف کرد

image

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی دستورالعمل اقدام‌های اضطراری مدیریت مصرف برق ساختمان‌های اداری وزارت نیرو را ابلاغ کرد که براساس آن مجموعه وزارت نیرو مکلف شده مصارف خود را تا ۵۰درصد کاهش دهد.

به گزارش روشنای راه، دستورالعمل مدیریت مصرف برق ساختمان‌های اداری وزارت نیرو پیرو مصوبه هیات وزیران از سوی «همایون حایری» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به شرکت‌های تابعه (دولتی) و وابسته (غیردولتی) این وزارتخانه ابلاغ شد.

بر این اساس، این دستورالعمل پیرو مصوبه هیات وزیران و با توجه به محدودیت جدی ذخایر آبی نیروگاه‌های برق‌آبی، کاهش تولید این نیروگاه‌ها نسبت به سال گذشته و ضرورت مدیریت مصرف برق در ماه‌های گرم پیش رو برای اقدام های اضطراری مدیریت مصرف در ساختمان‌های اداری و ساختمان‌های حوزه تحت پوشش از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۵ شهریور سال ۱۴۰۰ تدوین و ابلاغ شده است.

طبق این مصوبه، نباید میزان قدرت و انرژی مصرفی ساختمان‌ها در این مدت از ۵۰ درصد میزان مصرف دوره مشابه سال قبل بیشتر باشد، در استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان و مناطق گرمسیر، استفاده از کولرهای گازی و همچنین دستگاه‌های سرمایشی متمرکز فقط با تنظیم دمای تجهیزات سرمایشی بر روی حداقل ۲۶ درجه و در محدوده ساعت کاری مجاز است و پس از اتمام ساعت کاری بایستی نسبت به خاموش کردن همه وسایل سرمایشی و برقی غیرضروری اقدام شود.

 در سایر استان‌های کشور استفاده از کولرهای گازی در ساختمان‌های اداری شرکت و واحدهای زیرمجموعه ممنوع است.

در این ابلاغیه تاکید شده است که مسئولیت اجرای دقیق موارد بر عهده بالاترین مقام این شرکت و سازمان است.

دوم اردیبهشت ماه امسال «محمدحسن متولی زاده» مدیرعامل شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت: صنعت برق امسال در گام نخست مدیریت مصرف را از خود شروع کرده و مکلف شده ۵۰ درصد کاهش مصرف در ساختمان های اداری اعمال کند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز