کدخبر: 151 پنجشنبه، 02 اردیبهشت 1400 - 14:03 151 پرینت خبر
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران:

رسانه ها از تشکیک بی اساس در مورد تایید صلاحیت ها پرهیز کنند

image

استاندار تهران گفت: از ۲ هزار و ۶۰۰ واجد شرایط ثبت نام که در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرند زیر ۶ درصد یعنی ۱۵۰ نفر رد صلاحیت شدند و میانگین استانی هم زیر ۹ درصد بود.

به گزارش روشنای راه، انوشیروان محسنی بندپی در واکنش به خبر درج شده مبنی بر افزایش رد صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای شهر اظهار داشت: تمام تلاش وزارت کشور و استانداری‌ها به ویژه استانداری تهران این است که زمینه مشارکت آحاد جامعه را در انتخابات فراهم کنیم و بر همین اساس از ۲ هزار و ۶۰۰ واجد شرایط ثبت نام که در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرند زیر ۶ درصد یعنی ۱۵۰ نفر رد صلاحیت شدند و میانگین استانی هم زیر ۹ درصد بود.

* واکنش استاندار تهران به خبری در مورد رد صلاحیت داوطلبین انتخابات
* کاهش رد صلاحیت‌ داوطلبان انتخابات شورای شهر تهران نسبت به ادوار گذشته؛ لزوم مشارکت حداکثری

وی افزود: مشخص نیست که یکی از خبرگزاری‌ها بر چه اساسی گفته که در تایید صلاحیت‌ها کوتاهی شده و این قابل پیگیری است.

استاندار تهران تاکید کرد: چیزی که شفاف است و تلاش ما در ستاد انتخابات وزارت کشور و استان تهران این است که  بر اساس قانون عمل کنیم و هیچ داوطلب یا شرکت کننده‌ای نبود که خدایی ناکرده حقش ضایع شده باشد.

محسنی بندپی سپس گفت: در سنوات گذشته بیشتر از این‌ها رد صلاحیت داشتیم، ولی خداروشکر در هیات اجرایی این دوره عملکرد بسیار خوب بوده است و چیزی که در اجرا مهم است قانون، بی طرفی و فراهم کردن مقدمات و تمهیداتی است که شاهد حضور حداکثری مردم است که ما این را در دستور کار قرار داده ایم.

آخرین اخبار
پایگاه خبری نوژان نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز