کدخبر: 1088 سه‌شنبه، 04 آبان 1400 - 14:11 1088 پرینت خبر
حمیدرضا افشاری، رئیس پلیس اماکن عمومی استان البرز:

افرادی که واکسینه نشده اند؛ اجازه فعالیت در صنوف را ندارند

image

امنیت عمومی از جمله مقوله های مهمی است که در بخش های مختلف همواره‌ در نزد نظام و دولت در سطوح مختلف مورد اهمیت بوده است که در این زمینه وجود پلیس در اماکن عمومی امری لازم و ضروری است و در این زمینه سرهنگ‌حمیدرضا افشاری رییس پلیس اماکن عمومی استان البرز به بررسی این مقوله در سطح استان البرز پرداخت.

به گزارش روشنای راه، افشاری ضمن تبریک مجدد هفته ناجا به تمامی فعالان و خدمتگزاران این عرصه با اشاره به شیوع ویروس کرونا در دو سال اخیر اظهار کرد: پيگيري های لازم در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح صنوف همچنان دنبال می شود و پیگیری های رسانه ها و جراید و نیز رسانه ملی باید بیش از گذشته مورد انجام قرار گیرد.

وی ادامه داد: افرادی که حداقل دُز اول انجام نداده باشند اجازه فعالیت در صنوف را ندارند.

وی افزود: در این برهه انجام این امر نیاز ضروری جامعه بوده و حتما باید تمام صنوف واکسینه شوند چرا که مردم وقتی به واحدی صنفی مراجعه می کنند گمان دارند که همه صنوف این موضوع را مورد رعایت قرار داده اند و انجام آن برای سلامت آحاد جامعه ضروری است.

این مسوول با بیان اين که پلیس حافظ جان و مال و ناموس مردم است اظهار کرد: در ابتدا در این زمینه جان مردم بیان و مورد اهمیت قرار گرفته است بنابراین جان مردم برای پلیس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و باید به وظیفه خود در راستای نظام و ناجا حرکت کنیم.

رئیس پلیس اماکن عمومی استان همچنین با اظهار این مطلب که برنامه ریزی های خوبی در این زمینه صورت گرفته و با دستگاه‌های متولی هماهنگی لازم به عمل خواهد آمد بیان کرد: لیست صنوفی که اقدام به تزریق واکسن نکرده اند را دریافت کرده و برابر مُر قانون با آنان برخورد خواهد شد.

سرهنگ افشاری تاکید کرد: قانون‌مداری شرط اول ما بوده و بدون‌شک برابر قانون رفتار خواهیم کرد. وی با بیان این موضوع که در حال حاضر شهر کرج و فردیس جزو شهرستان‌های نارنجی هستند تصریح کرد: بسیاری از صنوف هم اکنون در حال فعالیت هستند اما برخی از آنان هم چون‌تالار داران و رستوران داران برای آنها پروتکل هایی تعریف شده که بر اساس آن باید به فعالیت بپردازند.

این‌مسوول گفت: عرضه قلیان در سفره خانه ها نیز ممنوع بوده و با توجه به شیوع ویروس کرونا حتما با متخلفان برخوردهای قاطع صورت خواهد گرفت.

در بخش دیگر این گفت وگو رییس پلیس اماکن عمومی استان با بیان این مهم که در طول یکسال گذشته هیچ پروانه ای در سطح استان مورد ابطال قرار نگرفته اظهار کرد: اما بوده اند کسانی که به دلیل جابجایی و یا تغییر شغل خود اقدام به باطل کردن پروانه کسب خود نموده اند.

سرهنگ حمیدرضا افشاری بیان کرد: نیروی انتظامی برابر قانون بابت خدماتی که ارائه می دهد ریالی دریافت نمی کند و در زمینه استعلام اتحادیه ها نیز برابر قانون‌۱۵ روز اگر از ارسال استعلام به پلیس اماکن بگذرد و جوابی ارائه نشود به منزله مثبت بودن است.

وی تصریح کرد: مهمترین فعالیت ما در طی یکسال گذشته ساماندهی طرح های استانی بود، و طرح هایی که ما داشتیم را با هماهنگی سردار محمدیان فرمانده انتظامی استان و معاونت هماهنگ کننده و رییس پلیس اطلاعات استان طرح ها به صورت استانی مورد انجام و ساماندهی قرار دادیم.

این مسوول گفت: خوشبختانه انجام این طرح ها بازخورد خوبی داشته و قرار است هر ۲ هفته یکبار طرحی را به صورت استانی در راستای بهره‌مندی مردم مورد انجام قرار دهیم.

وی همچنین مطرح کرد که در سطح نانوایی ها نیاز است ورود جدی داشته باشیم چرا که در برخی از واحدهای این صنف شاهد گران فروشی و کم فروشی هستیم و با هماهنگی هایی که با تعزیرات، بهداشت‌ و ... به عمل خواهد آمد ساماندهی این امر بیش از پیش دنبال و پیگیری می شود.

رئیس پلیس اماکن عمومی استان موضوع آموزش و سواد رسانه‌ای را از دیگر مقوله های مورد اهمیت در سطح اصناف برشمرده و گفت: توانمندسازی روسای اتحادیه ها با هماهنگی خانه مطبوعات، ارشاد و ناجا باید در این مقوله پیگیری و اجرایی شود.

وی با طرح این مقوله که روسای اتحادیه ها نباید جزیره ای عمل کنند بیان کرد: آموزش نیاز ضروری جامعه است و در تمام ابعاد آن باید اتفاق بیفتد.

سرهنگ افشاری به شهروندان توصيه کرد: در خصوص ورود به اماکن عمومی شلوغ کمی بیشتر تامل کنند و پروتکل ها و فاصله گذاری های اجتماعی را مورد رعایت قرار دهند و از ورود به اماکن شلوغ جدا خودداری کنند چرا که اگر حتا یک نفر آلوده به ویروس کرونا باشد جان بسیاری را به مخاطره خواهد انداخت.

وی ادامه داد: مردم توجه داشته باشند در اماکنی شلوغ همچون هایپرها در اوایل ماه که اکثر شاغلان حقوق دریافت کرده اند و شلوغ است کمتر تردد کنند و خریدهای خود را در طی چند روز در ماه انجام دهند که کمتر با ازدحام جمعیت در این نوع اماکن روبرو باشیم.

وی همچنین تاکید کرد: بدون شک در ماه‌های آتی شاهد فروکش کردن این ویروس منحوس هستیم و مردم از رفتن به عروسی ها و مهمانی های شلوغ حذر کنند و با توجه به این مهم که در فرهنگ ما صله رحم همواره مورد توجه بوده است می طلبد در این برهه زمانی با رعایت پروتکل ها کمک کنیم هر چه زودتر از شر این ویروس منحوس رها شویم تا بتوانیم در آینده نزدیک شاهد صله ارحام با وجود همه عزیزان خود باشیم.

وی در آخر گفت: شهروندان در صورتی که در اماکنی شاهد عدم رعایت پروتکل ها هستند می توانند مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز