کدخبر: 1036 پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 13:51 1036 پرینت خبر
کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر:

آغاز واکسیناسیون زلزله‌زدگان اندیکا و ایذه

image

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه اقلام حمایتی در میان زلزله زدگان اندیکا و ایذه توزیع شده، از آغاز روند واکسیناسیون شهروندان مناطق زلزله‌زده خبر داد.

به گزارش روشنای راه، کریم همتی در خصوص آخرین وضعیت امداد رسانی به مردم زلزله زده شهرستان های اندیکا و ایذه گفت: تعداد افراد امدادرسانی شده در شهرستان اندیکا ۴ هزار و ۳۶۰ نفر و در شهرستان ایذه ۹۶ نفر بوده است که در زلزله های اخیر به نحوی خسارت دیده اند.

وی افزود: بیش از یک هزار تخته پتو، ۷۵۳ تخته موکت، ۱ هزار و ۳۸۱ کیلوگرم نایلون پوششی، ۱هزار و ۷۴۵ کیلوگرم برنج، ۱هزار و ۳۰۱ کیلوگرم قند و شکر، ۴هزار و۵۲۱  قوطی کنسرو، ۲۵۴ بسته چای، ۶۲۹ کیلوگرم حبوبات، ۶۴۶ قوطی پودر لباسشویی و ۸۹۱ قالب صابون در میان زلزله زدگان توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تا به امروز ۶۲۷ چادر امدادی در میان خانواده هایی که منازل آن ها آسیب دیده، توزیع و شرایط اسکان اضطراری برای آن ها فراهم شده است. همچنین ۸۴۷  شعله والور و ۱۵۰ مخزن آب نیز بین خانواده های متاثر از زلزله توزیع شد.

همتی با اشاره به سایر کمک های انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر به مردم زلزله زده شهرستان اندیکا ادامه داد: ۷۵ ست ظروف، ۳۳۸ شعله فانوس، ۹۱ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۱۶۷ عدد گالن آب و ۶۰ لیتر مایع شوینده نیز در میان زلزله زدگان توزیع شده است.

وی افزود: با تلاش های شبانه روزی ۲۶ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان که در بخش‌های مختلف شهرستان اندیکا در حال خدمت هستند، عملیات امدادرسانی به صورت هوایی و زمینی بی وقفه در جریان است. در مجموع ۲هزار و ۸۲۹ خانوار در اندیکا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و ۱۵ باب خانه روستایی نیز در بخش سوسن شهرستان ایذه تخریب شده است که کار امدادرسانی به اهالی این مناطق ادامه دارد.

همتی با اشاره به ضرورت غافل نشدن از واکسیناسیون عمومی عنوان کرد: تزریق واکسن‌های مقابله با ویروس کرونا در مناطق صعب العبور اندیکا با همکاری تیم واکسیناسیون شبکه بهداشت  دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر در حال انجام است و علاوه بر آن به منظور پیشگیری از شیوع بیماری های دامی، غربالگری دام‌ها نیز توسط تیم دامپزشکی در روستای چال انجیره صورت پذیرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با شکل‌گیری قرارگاه امدادرسانی متشکل از جمعیت هلال احمر، سپاه حضرت ولیعصر (عج)، بنیاد احسان، بنیاد برکت و مجموعه‌های مردم نهاد، هماهنگی های بین بخشی با هدف پرهیز از فعالیت‌های موازی، مشارکت خیرین و تسریع در توزیع اقلام مورد نیاز آسیب‌دیدگان صورت پذیرفته است. لازم به ذکر است که مناطق زلزله زده خوزستان، جز مناطق محروم کشور هستند و هلال احمر با تمام توان روند امدادرسانی به این مردم عزیز را ادامه خواهد داد تا مشکلات آن ها هر چه سریع تر رفع شود.

۱۲ تا ۱۹ مهر ماه پنج زمین لرزه در شهرستان اندیکا رخ داد که بزرگترین آنها ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) بود.

اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز