کدخبر: 932 دوشنبه، 05 مهر 1400 - 23:36 932 پرینت خبر
عزت ا.. ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

تسریع در صدور ویزای گردشگری در دستور کار دولت است

image

وزیر میراث فرهنگی،‌گردشگی و صنایع‌دستی به توییتی به مناسبت روز جهانی گردشگری خبر داد که تسریع در صدور ویزای گردشگری در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش روشنای راه، سیدعزت‌الله ضرغامی در پیام‌رسان توییتر به مناسبت روز جهانی گردشگری نوشت: ۵ مهر(۲۷ سپتامبر) روز جهانی گردشگری است. از آقای رییس جمهور به دلیل مواضع عالمانه و حمایتگرانه نسبت به صنعت گردشگری در جلسه‌ی دیروز دولت (۴مهر) و دستور تسریع در صدور ویزای گردشگری تشکر می‌کنم.

وزیر میراث فرهنگی،‌گردشگی و صنایع‌دستی در ادامه این توییت نوشته است: دیروز استانداران پیشنهادی، همه در مورد گردشگری برنامه ارائه کردند. این خیلی خوب است.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری با اشاره به تقارن اربعین حسینی با روز جهانی گردشگری، گفت: راهپیمایی اربعین، جلوه‌ای از گردشگری زیارتی، سیاسی و عبادی است که از همه کشورهای جهان در این صحنه حاضر می‌شوند و باید این حضور باشکوه را به جهانیان معرفی کرد.
رئیس جمهوری  با بیان اینکه صنعت گردشگری در دوران کرونا به شدت آسیب دیده است، ابراز امیدواری کرد با کاهش تبعات بیماری کرونا این صنعت رونق بگیرد.

از سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد.

هدف از گرامی داشت چنین روزی، بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان ذکر شده است.

ضرغامی: تسریع در صدور ویزای گردشگری در دستور کار دولت است

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO ) شعار «گردشگری برای رشد فراگیر» را به عنوان شعار روز جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۱ انتخاب کرده است.

در بخشی از پیام سازمان جهانی گردشگری درباره این روز آمده: این فرصتی است تا فراتر از آمار به گردشگری نگاه کنیم و تصدیق کنیم که در پشت هر آمار و ارقامی، یک شخص قرار  دارد.

سازمان جهانی گردشگری از کشورهای عضو خود و همچنین سازمان ملل متحد، مشاغل و افراد مختلف دعوت کرده تا این قابلیت منحصر به فرد صنعت گردشگری را جشن بگیرند که بر اساس آن هیچ‌کس پس از شروع دوباره گردشگری و نگاه به آینده، عقب نخواهد ماند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز