کدخبر: 929 یکشنبه، 04 مهر 1400 - 20:38 929 پرینت خبر
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خانه مطبوعات به عنوان پیشتاز حل مسائل رسانه‌ای عمل کند

image

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خانه مطبوعات باید پرچمدار حفظ اخلاق حرفه‌ای و اسلامی در حوزه رسانه باشد و به عنوان پیشتاز حل مسائل رسانه‌ای عمل کند.

به گزارش روشنای راه، محمدمهدی اسماعیلی در دیدار با اعضای هیئت‌مدیره خانه مطبوعات، افزود: خانه مطبوعات به عنوان یک نهاد مهم صنفی رسانه‌ای باید تقویت شود و اگر مشکلاتی در حوزه قانونگذاری وجود دارد، قابل حل است. رویکرد ما در دوره جدید این است که از صنوف فرهنگی، هنری و رسانه‌ای از جمله خانه مطبوعات حمایت کنیم.

 

تغییرات در مرجعیت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ

وی با تاکید بر بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم بازنگری در آرایش رسانه‌ای ادامه داد: خانه مطبوعات در کنار اشتغالات صنفی خود می تواند این موضوع را به عنوان یک ماموریت در نظر گرفته و نگاه خود را به این ماموریت‌های محتوایی هم تسری دهد و در جریان رسانه‌ای، پیشتاز یک تحول متناسب با اقتضائات اصلی باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: به طور قطع تغییرات مهمی در مرجعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت امور مطبوعاتی در دولت سیزدهم اتفاق خواهد افتاد.

 

تاکید بر حمایت از جریان رسانه ای انقلابی

اسماعیلی ادامه داد: از جریان رسانه‌ای انقلابی که دغدغه مردم را دارند حمایت ویژه خواهیم کرد. البته در بحث نظام یارانه‌ای حتما عدالت رعایت می‌شود، ولی به طور قطع از رسانه‌هایی که مطالبات مردمی را دنبال می‌کنند حمایت خواهیم کرد، زیرا دولت سیزدهم دولت مردمی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در سال‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های خبری رشد کرده‌اند، گفت: امروز میزان گرایش مردم به شبکه‌های اجتماعی بالاست؛ البته صدا و سیما مرجعیت خود را همچنان حفظ کرده، ولی مرجعیت روزنامه‌های مکتوب دستخوش تغییراتی شده است، بنابراین خانه مطبوعات می‌تواند به این مسائل نیز بپردازد و مشکلات را به ما بگوید.

وی گفت: خانه مطبوعات باید پرچمدار حفظ اخلاق حرفه‌ای و اسلامی در حوزه رسانه باشد و نقش پیشتاز در حل مسائل قبل از رسیدن مشکلات به هیئت نظارت بر مطبوعات ایفا کند.

 

معرفی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی به زودی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با نادرست دانستن بی‌عدالتی‌ها در حمایت‌ بخش‌های دولتی از مطبوعات که منجر به تبعیض می‌شود، تاکید کرد: این موضوع مورد نقد است و آن را حتما پیگیری خواهیم کرد و با دستور صریح رئیس جمهور محترم که در هیات دولت بیان کردند به منظور وحدت فرماندهی فرهنگی دولت، لازم است بخش‌های فرهنگی دستگاه‌های اجرایی به صورت نقطه‌چین به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متصل شوند. همچنین به زودی در کمیسیون فرهنگی دولت، مصوبه‌ای در این زمینه خواهیم داشت.

وی اظهار داشت: معاون جدید مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی منصوب خواهد شد و تاکید خواهم کرد شما را مشاوران امین خود بداند و شما نیز ما را از مشاوره‌های خود بهره‌مند کنید.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز