کدخبر: 907 پنجشنبه، 01 مهر 1400 - 12:42 907 پرینت خبر
سالار قاسمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز:

دفاع مقدس سند خودباوری و ولایت مداری است

image

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: دفاع مقدس سند خودباوری و ولایت مداری ملت ایران است که با نثارخون پاک فرزندان این مرز و بوم و ایثار و مجاهدت های مثال زدنی آنها جاودانه شد.

به گزارش روشنای راه، سالار قاسمی در آیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس درمحوطه اداره کل آموزش و پرورش البرز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش آموز و ۵ هزار معلم شهید کشور،اظهارداشت: دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی ملت قهرمان و شهید پرورایران و  طلیعه جاودانه غرور ملی و هنگامه اتحاد و همبستگی ملی مردم در دفاع از شریعت مبین  اسلام است.

وی بیان داشت: هفته بزرگداشت دفاع مقدس که به فرموده‌ی مقام معظم رهبری «اوج افتخارات ملت ایران است» فرصت ارزشمند و مغتنمی است تا ملت سرافراز و غیور ایران اسلامی بار دیگر خاطرات و حماسه های سرداران دلیر خود در جبهه های حق علیه باطل را مرور کنند.

قاسمی با اشاره به اینکه دفاع مقدس سند گویای خودباوری و روحیه شکست‌ناپذیری ملت بزرگ ایران در سایه پایبندی به اسلام است، یادآورشد: ملت ایران در دفاع مقدس، هرچند سرمایه‌های انسانی و مادی فراوانی را از دست داد اما ظرفیت‌های بالقوه انقلاب اسلامی در امر مقاومت پیروزمندانه در برابر سردمداران استکبار و رسانیدن ملت بزرگ ایران به جایگاه‌های شایسته شد.

وی  ادامه داد: ملت ایران امروز با پاسداشت سرمایه‌های گرانسنگ به دست آمده از آن دوران پرافتخار،گام دوم انقلاب اسلامی را بلندتر و پرامیدتر برداشته‌ و تا تحقق همه هدف‌ها و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و نابودی کامل تمامی نمادهای ننگین استکبار، استعمار و صهیونیسم از پای نخواهد نشست.

وی وحدت و همدلی مردم و مسوولان تحت رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب را از دلایل مهم شکست دشمن در دفاع مقدس عنوان کرد و تصریح کرد: به برکت دفاع مقدس گفتمان مقاومت شکل گرفت و امروز منطقه به جبهه مقاومت در برابر استکبار تبدیل شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد: ما هشت سال از حیثیت، دین، تمامیت ارضی، انقلاب، حکومت، مردم، نظام اسلامی و قرآن کریم" دفاع کردیم و چنین دفاعی مقدس است پس باید این دوران ارزشمند را به دانش آموزان در قالب برنامه های فرهنگی و تربیتی تبیین کنیم.

استان البرز ۴۸۰ هزار دانش آموز دارد.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز