کدخبر: 818 چهارشنبه، 17 شهریور 1400 - 16:48 818 پرینت خبر
افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم پزشکی البرز؛

كسب عنوان دستگاه برتر در گروه سلامت و رفاه اجتماعی در جشنواره شهید رجایی توسط دانشگاه

image

در اختتامیه جشنواره استانی شهید رجایی دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان دستگاه برتر در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی گروه سلامت و رفاه اجتماعی را کسب کرد.

به گزارش روشنای راه، دکتر محمد فتحی، رییس دانشگاه در مراسم اختتامیه جشنواره شهید رجایی و تجلیل از مدیران دستگاه های برتر اجرایی استان که روز سه شنبه برگزار شد ، گفت : خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی البرز توانست طی ارزیابی های انجام شده در شاخص های عمومی و اختصاصی در زمینه سلامت و رفاه اجتماعی در استان بالاترین امتیاز را کسب نماید و عنوان دستگاه برتر در این حوزه را به خود اختصاص دهد که این افتخار مرهون تلاش کارکنان و تلاشگران خدوم عرصه ی سلامت است.

گفتنی است در این مراسم از تیم کاری موثر در فرایند ارزیابی عملکرد دانشگاه از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استان  از آقایان دکتر شهاب مستوفی، معاون بهداشتی دانشگاه، دکتر علی طاهری نیا، رییس مرکز آموزشی و درمانی شهید رجایی ، دکتر علی جمال محمدی، مدیر توسعه سازمان و تحول اداری و دکتر بهروز پورآقا، مدیر امور آموزشی دانشگاه تقدیر شد و تندیس عنوان دستگاه  برتر در زمینه سلامت و رفاه اجتماعی توسط دکتر فتحی ریاست دانشگاه دریافت شد.

دکتر علی طاهری نیا، رییس بیمارستان شهید رجایی در مراسم اختتامیه شهید رجایی گفت:با شیوع ویروس کرونا در استان البرز ،شاید کمتر کسی فکر می کرد این استان خیلی خوب مدیریت و کنترل این بیماری را در دست بگیرد چرا که ویژگی های خاص این استان از جمله جمعیت بالا، جمعیت حاشیه نشین و مهاجر پذیر بودن آن و پایین بودن سرانه تخت های بیمارستانی همه از عواملی بودند که مدیریت این بیماری را سخت می کرد که خوشبختانه با همت جهادی ،همکاری و همدلی که بین همه ی دستگاه ها شکل گرفت ،مسیر این بیماری را در البرز به نوعی دیگر رقم زد.

رییس بیمارستان رجایی افزود: در موج پنجم کرونا بیمارستان شهید رجایی با ۲۲۵ تخت در ۴۵ روز گذشته بیش از ۲۸ هزار مراجعه کننده داشته است که نزدیک به ۱۸ هزار نفر آنها بیماران تنفسی بوده اند.

دکتر طاهری نیا ضمن اشاره به حجم بالای مراجعان به همه ی بیمارستان ها در استان خاطر نشان کرد: کادر درمان فقط با ایثار و فداکاری توانستند تا به این لحظه پاسخگوی تعداد بالای مراجعان باشند به طوری که  روزانه بیش از یک هزار بیمار به صورت سرپایی داروی تزریقی  دریافت می کنند و یکی از دلایلی که استان البرز با این ظرفیت محدود تخت توانست پاسخگوی بیماران باشد راه اندازی کلینیک های سرپایی کرونا در بیمارستان ها بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در مراسم اختتامیه جشنواره شهید رجایی و تجلیل از مدیران دستگاه های برتر اجرایی استان که روز سه شنبه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا بویژه شهیدان رجایی و باهنر، افزود: در هفته دولت امسال بخش های دولتی و خصوصی در البرز با بهره برداری از پروژه های ارزشمندی با اعتبار مجموعا 3 هزار میلیارد تومان بسیار خوش درخشیدند و این عملکرد جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: دستگاه ها، سازمان ها و ادارات استان بسیار برنامه محور و نظام مند وارد میدان شدند و با اتحاد و انسجام و همدلی امور را به سر منزل مقصود رساندند.

شهبازی گفت: ما بعنوان کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هدفی جز رفاه و رضایتمندی مردم نداریم و مهمترین شاخص دستگاه های برتر استان در جشنواره شهید رجایی، همین هدف مهم است.

وی افزود: ارزیابی ها در سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان بسیار سختگیرانه و با حساسیت ویژه ای دنبال شد.

استاندار البرز اضافه کرد: هفته دفاع مقدس را نیز در پیش داریم و انتظار می رود دستگاه ها در این راستا نیز برای تجلیل از پیشکسوتان این دوره اهتمام لازم را داشته باشند.

وی گفت: طی 3 سال مسئولیتم همواره تاکید ویژه ای داشتم که با مدیریت بر عملکرد دستگاه ها بتوانیم حائز رتبه های برتر جشنواره شهید رجایی باشیم.

شهبازی افزود: همچنین قدردان کادر بهداشت و درمان و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان هستم چرا که در جهت مقابله با کرونا جانفشانی

کردند و البرز در راستای واکسیناسیون جایگاه بسیار خوبی در کشور دارد.

 

 

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز