کدخبر: 494 یکشنبه، 06 تیر 1400 - 13:55 494 پرینت خبر
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۹۷ درصد روستاهای استان فارس به اینترنت متصل شدند

image

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۹۷ درصد روستاهای استان فارس به اینترنت متصل شدند.

به گزارش روشنای راه، «محمدجواد آذری جهرمی» در توئیتر خود وضعیت اتصال روستاهای استان فارس به اینترنت را تشریح کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت: تمام ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت استان فارس که یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر آن در روستا زندگی می‌کنند، به جز ۴۳ هزار نفر به اینترنت متصل شدند.

وی افزود: امروز پوشش روستایی استان فارس به ۹۷ درصد رسید.

به گزارش ایرنا، بنابر گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد روستاهای دارای ارتباط (هر نوع از ارتباط) در کشور امروز به ۵۲ هزار روستا رسیده و تعداد اشتراک‌های روستایی از ۳ میلیون اشتراک گذشته است. ۴۴ هزار روستا و ۸۲ هزار کیلومتر جاده اکنون تحت پوشش همراه اول و ۱۸ هزار روستا و ۶۴ هزار کیلومتر جاده تحت پوشش ایرانسل هستند.  

شاخص دیگری که در این بین توسط سازمان تنظیم مقررات مورد بررسی قرار گرفته، وضعیت شاخص مکالمات موفق (ASR) است که اغلب اپراتورها توانسته‌اند درصد خوبی را به خود اختصاص بدهند.  

ضریب نفوذ ارتباطات سیار در ایران اکنون از مرز ۹۲ درصد گذشته و تعداد مشترکین نیز ۷۷میلیون اشتراک را پشت سر گذاشته است. ضریب نفوذ همراه اول در اینترنت نسل سوم و چهارم در کشور ۳۷ میلیون مشترک و ایرانسل ۳۵ میلیون مشترک است. رایتل نیز در این میان سهم ۳ میلیونی دارد.

 اینترنت تا هفت سال قبل تنها ۱۱ درصد روستاهای کشور را فرا گرفته بود، اما توسعه ارتباطات روستایی امروز آن را به بیش از ۹۷ درصد رسانده است. اکنون اتصال به شبکه ملی اطلاعات در ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار فراهم است تا پایان دولت ۱۰۰درصد آن تکمیل خواهد شد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز