کدخبر: 4434 یکشنبه، 31 اردیبهشت 1402 - 11:30 4434 پرینت خبر
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال:

فدراسیون به دنبال ساماندهی قراردادهای مالی باشگاه‌ها است

image

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون به دنبال آن است که به حوزه قراردادهای مالی باشگاه‌ها سامان داده شود. پس هرگز بحث ما محدودیت برای فوتبال و کوچک کردن سفره فوتبال نیست.

به گزارش روشنای راه، جلسه ارزیابی روند قراردادهای لیگ برتر با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال، حسین قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی سازی، کیاپاشا بازرس ‌کل امور ورزش، جوانان و میراث فرهنگی سازمان بازرسی کل کشور، مدیران فدراسیون و سازمان لیگ در محل فدراسیون برگزار شد.

تاج در این جلسه گفت: سازمان لیگ گزارش مفصلی از جمع هزینه‌های فصل گذشته ارائه کرد. بر این اساس روشن شد مبالغ قراردادها در سال‌های اخیر روند صعودی را طی کرده است.

وی ادامه داد: رفتار عجیبی در این خصوص به ویژه در سه سال گذشته در حوزه مالی در برخی باشگاه‌ها انجام شده بود. در حالی که با ورود ویروس منحوس کرونا در بسیاری از نقاط دنیا، قراردادها کاهش یافته بود. در بررسی قراردادهای لیگ برتر مشخص شد که در برخی موارد قراردادها صد درصد افزایش داشته است.

رئیس فدراسیون خاطرنشان کرد:پس از جام حذفی روند نقل و انتقالات آغاز خواهد شد. نکته حائز اهمیت این است که درآمد باشگاه‌ها وقف حقوق حقه آنها باید از عوایدشان بیشتر باشد تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند. دستگاه‌های ذیربط هم در این باره به دنبال چنین نظری هستند.

وی افزود: از سوی دیگر، در مقوله بازیکنان خارجی جمع‌بندی این است که تعداد این بازیکنان باید اضافه شود. در این جلسه، گزارشی مطرح شد که برخی بازیکنان خارجی در لیگ برتر ما صفر درصد در میدان حضور داشتند در حالی که پول هنگفتی پرداخت شده است.

تاج خاطرنشان کرد: موضوع دیگر، بحث واسطه‌های نقل و انتقالات بود. بر این اساس، ضمن بررسی مواردی در این باره مقرر شد که ساز و کارها برای شفاف‌سازی هر چه بیشتر درباره عملکرد آنها انجام گیرد.

وی تصریح کرد: به صورت کلی، فدراسیون فوتبال به دنبال این است که به حوزه قراردادهای مالی باشگاه‌ها سامان داده شود. پس هرگز بحث ما محدودیت برای فوتبال و کوچک کردن سفره فوتبال نیست.

تاج افزود: وظیفه فدراسیون ساماندهی روندهای آتی است. در این باره، جلساتی هم به زودی و به سرعت با مدیران مرتبط در باشگاه‌ها گذاشته خواهد شد تا نحوه اجرای این طرح را با هماهنگی خود آنها به سرمنزل مقصود برسانیم و عملیاتی کنیم.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز