کدخبر: 4406 جمعه، 29 اردیبهشت 1402 - 10:30 4406 پرینت خبر
مجتبی عبدالهی، استاندار البرز:

نهضت ساخت اماکن ورزشی در مناطق محروم البرز راه اندازی شد

image

استاندار البرز از راه اندازی نهضت ساخت اماکن ورزشی در مناطق محروم این استان خبر داد و تاکید کرد: بر این اساس بسته های تشویقی برای بانیان این امر از جمله اعطای پروانه رایگان در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش روشنای راه، "مجتبی عبدالهی" در نشست قرارگاه اجتماعی استان البرز افزود: ساخت اماکن ورزشی در ۶۶ محله محروم استان باید محقق شود و در هر محله حداقل یک مکان ورزشی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: مدارس در پایان زمان آموزش و تعطیلات تابستان در اختیار ورزش خانواده ها بویژه بانوان، قرار گیرد.

استاندار البرز گفت: همچنین عملیات اجرایی احداث زمین چمن مصنوعی در ۵۰ مدرسه مصوب آغاز شود.

وی افزود: تمام مدیران و شهرداران مربوطه باید در راستای حل موضوعات مطرح شده در محله های حسن آباد و ابراهیم آباد اقدام کنند.

استاندار البرز تاکید کرد: در خصوص ساخت مدارس، مراکز درمانی، تفریحی، امنیتی و اشتغالزایی در محله های محروم برنامه های ویژه ای در حال اجرا داریم.

وی در ادامه بیان کرد: اهداف قرارگاه اجتماعی استان البرز در راس امور استان و مهمترین رویکرد و برنامه البرز با اولویت ۶۶ محله محروم است.

عبدالهی گفت: در این قرارگاه ۱۱ کارگروه تعریف شده و هر یک از مدیران مربوطه در حوزه خود به صورت ویژه اقدام خواهند کرد.

وی بیان کرد: تمام شهرک های صنعتی استان به نیروی کار نیاز دارند و کارگروه اشتغال در جهت ایجاد ارتباط کارجویان و کارفرمایان اقدام می کند.

استاندار البرز یادآورشد: بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، مسکن، امور اجتماعی بعنوان مهمترین موضوع، بانوان و تحکیم خانواده، جوانان (ازدواج، اشتغال و مسکن جوانان)، کمیته حقوقی از جمله کمیته و یا کارگروه های ذیل قرارگاه اجتماعی است.

وی تاکید کرد: مردم می توانند نظرات خود را در خصوص برنامه های این قرارگاه اعلام کنند و روزهای سه شنبه به صورت چهره به چهره با مردم شریف استان دیدار می کنم و از تمام مدیران استان خواسته ام که این اقدام را در دستور کار هفتگی خود قرار دهند.

عبدالهی گفت: روزهای چهارشنبه نیز در قالب میز خدمت در محله های محروم استان حاضر هستیم.

وی یادآورشد: همزمان با دهه کرامت برنامه های ویژه ای با هدف تبیین جایگاه دختران در جامعه و تکریم آنها، پیش بینی شده است.

عبداللهی گفت: دختران و بانوان جامعه می توانند در ارتباط با مدیرکل امور بانوان و مشاوران امور بانوان فرمانداری های استان البرز، در راستای جایگاه بانوان در جامعه طرح، نظر و برنامه ارائه دهند.

 

۴۳ محله در البرز فاقد مجموعه ورزشی هستند

"بهزاد فروغی" مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز نیز در نشست قرارگاه اجتماعی استان البرز افزود: ۴۳ محله محروم استان فاقد ورزشگاه و مجموعه ورزشی هستند.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی ساخت سوله های ورزشی سازه سبک آشیانه ای در چند محله کم برخوردار استان آغاز می شود و ظرف ۲ ماه پایان می یابد.

فروغی گفت: ساخت زمین چمن مصنوعی به همت یک خیر در پنج محله صورت می گیرد.

وی یادآور شد: این آمادگی وجود دارد که با کمک شهرداری ها و دهیاری ها نسبت به ایجاد زمین چمن مصنوعی اقدام شود و مدارس هدف برای ورزش بانوان تجهیز می شوند.

آخرین اخبار
دامنه دات آی آر