کدخبر: 385 سه‌شنبه، 11 خرداد 1400 - 09:57 385 پرینت خبر
حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی، سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هیچ سریالی توسط سازمان سینمایی توقیف نشده است

image

رئیس سازمان سینمایی، سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین توئیت خود نوشت: هیچ سریالی توسط این سازمان توقیف نشده زیرا موظفیم در مقابل فشارها، طرف پدیدآورنده را بگیریم.

به گزارش روشنای راه، حسین انتظامی در این پیام در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر افزود: هیچ سریالی توسط سازمان سینمایی توقیف نشده زیرا موظفیم پای مجوزهایی که می‌دهیم بایستیم و در مقابل فشارها، طرف پدیدآورنده را بگیریم.

 ‏تنظیم‌گری (رگولاتوری) فقط امر و نهی به صاحب‌ اثر نیست بلکه دفاع از حقوق او هم است.

نیروی انتظامی در پی توقیف سریال نمایش خانگی می خواهم زنده بمانم این توضیح را ارائه داد: این سریال ایراد «ماهوی، شکلی» و «محتوایی» داشته و داستان فاقد مستندات و بر مبنای «تخیلات» و «رویا پردازی» نویسنده بوده که نیازمند اصلاحات اساسی است که مراتب، به عوامل و سازندگان اصلی سریال  ابلاغ گردید لذا علی رغم تعهدات اخذ شده در خصوص اعمال اصلاحات اقدامی صورت نگرفته است.
ناجا تصریح کرد: از آنجایی که در سکانس هایی از این سریال خانگی به پیشینه یک سازمان انقلابی و  پیشکسوتانی که سالیان متمادی در خط مقدم صیانت و پاسداری از ارزش های اسلامی و انقلابی تلاش نموده و با نادیده انگاری ایثارگری هایشان در این سریال، به جایگاه و کارنامه درخشانشان  توهین نیز شده است که  وقایع تحریف شده در این سریال موجبات نگرانی و تکدر خاطر تعداد زیادی از بینندگان عزیز را فراهم آورده  است. لذا، ادامه روند پخش این سریال در دست بررسی و رسیدگی است.

سریال می‌خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی و به تهیه‌کنندگی محمد شایسته در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود و تاکنون ۱۴ قسمت از این سریال عرضه شده است.

داستان این سریال در دهه ۶۰ خورشیدی رخ می دهد و حامد بهداد، سحر دولتشاهی، پدرام شریفی، علی شادمان، امیر نوروزی، مهران احمدی، آناهیتا درگاهی، بابک کریمی، افسانه چهره آزاد، عزت الله مهرآوران، ناهید مسلمی، آزاده صمدی، بهاره کیان افشار، فرید سجادی حسینی و مائده طهماسبی در آن بازی می‌کنند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز