کدخبر: 36 دوشنبه، 17 آذر 1399 - 15:11 36 پرینت خبر
سرتیپ دوم افشین خواجه‌فرد، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع:

تعمیرات اساسی هواپیماهای مسافربری بدون افزایش نرخ خدمات ادامه دارد

image

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: تعمیرات اساسی هواپیماهای مسافربری بدون افزایش نرخ خدمات برای کاهش هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی و رفاه حال مردم به ویژه در شرایط بحرانی کرونا ادامه دارد.

به گزارش روشنای راه، سرتیپ دوم افشین خواجه‌فرد همزمان با روز جهانی هواپیمایی اظهارکرد: به‌رغم تحریم‌های ظالمانه و عدم دریافت هرگونه کمک خارجی آن هم در شرایط کرونایی کشور، تعمیرات اساسی هواپیماهای مسافربری و ارائه خدمات فنی و مهندسی به شرکت‌های هواپیمایی، همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح با تبریک روز جهانی هواپیمایی به تمامی تلاشگران فعال در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی کشور افزود: براساس دستورالعمل صادره به زیرمجموعه‌های این سازمان اعلام کرده‌ایم برای دریافت مطالبات از شرکت‌های هواپیمایی برای ارائه خدمات، هیچگونه فشاری را به آنها تحمیل نکرده و برای جلوگیری از توقف ناوگان هوایی مسافربری از هیچ گونه گوششی دریغ نکنند.

خواجه‌فرد با بیان اینکه سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح از زیرساخت‌های عظیمی درباره ارائه خدمات فنی و مهندسی در چند دهه اخیر برخوردار بوده است، تصریح کرد: خدمات ارائه شده به هواپیماهای مسافربری برابر استانداردهای روز دنیا ارائه می‌شود و در این زمینه پاسخگوی نیازهای فنی و مهندسی شرکت‌های هواپیمایی هستیم.

وی با اشاره به شرایط کرونایی کشور با وجود تحریم‌ها گفت: برای کاهش اثر تحریم‌ها در شرایط کرونایی موجود از تمامی شرکت‌های هواپیمایی کشور در بخش ارائه خدمات حمایت می‌کنیم و کارهای فنی آنها را بدون هیچ‌گونه افزایش نرخی به انجام می‌رسانیم.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: با توجه به آسیب‌شناسی انجام شده، باور داریم که باید با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور، کار خود را انجام دهیم و برابر رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که بر ما تکلیف شده است، همه باید دست به دست هم داده و به هم کمک کنیم تا فشارهای اقتصادی کاهش یابد.

خواجه‌فرد افزود: بحث تحریم یک نوع جنگ است و به لحاظ نوع ماهیت خود یک جنگ اقتصادی است که دامنه آن به جنگ فناوری کشیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: این مهم نشان می‌دهد که بحث تحریم‌ها یک بحث مبتنی بر توان داخلی است و به هر میزان که ما توان داخلی افزایش دهیم به همان میزان تحریم‌ها خود به خود شکسته خواهد شد و این اتفاقی است که ما در افق آینده در بخش هوایی که مرزهای دانش را گسترش می‌دهیم خواهیم دید.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز