کدخبر: 320 پنجشنبه، 30 اردیبهشت 1400 - 16:08 320 پرینت خبر
نادر ثناگو مطلق، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام:

سرمایه‌گذاری ۱۰ هزارمیلیاردی در منطقه ویژه اقتصادی پیام

image

هیات وزیران به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری–صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد تبصره (۱) ماده (۱) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، طرح جامع پیام که در بهمن سال گذشته به تصویب رسیده بود را ابلاغ کرد.

به گزارش روشنای راه، نادر ثناگو مطلق مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: بر اساس این طرح هر گونه عملیات اجرایی در این منطقه با رعایت کلیه ضوابط و مقررات از جمله ملاحظات زیست محیطی، میراث فرهنگی و قوانین و مقررات ناظر بر حفظ آثار تاریخی، فرهنگی و هنری در این منطقه انجام می شود.

وی اضافه کرد: همچنین هر گونه تغییر در کاربری های طرح جامع منوط به تصویب در کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی است.

ثناگو مطلق با بیان اینکه اجرای طرح جامع 20 ساله در نظر گرفته شده خاطرنشان کرد: در واقع هدف از تصویب این طرح این است که با توسعه هرچه بیشتر زیر ساخت ها زمینه حضور سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام فراهم شود.

وی ادامه داد: تامین نیاز حمل و نقل هوایی و سفرهای داخلی و بین المللی استان های البرز، قزوین و غرب استان البرز و همچنین پشتیبانی از فعالیت های منطقه در زمینه صادرات و واردات است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اظهار داشت: همچنین انتقال فناوری‌های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا، توسعه و تجهیز منطقه در غالب کاربری‌های صنایع تبدیلی، فرودگاه، انرژی خورشیدی و تعیین نقش منطقه به‌عنوان شهرک آی.سی.تی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی دانش‌بنیان از دیگر اهداف طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام است.
ثناگو مطلق ادامه داد: ایجاد دهکده‌ها و پارک‌های لجستیکی متکی به فناوری‌های موج چهارم به‌عنوان زیرساخت اصلی توسعه تجارت، ارتقاء سطح مهارت و فناوری در صنعت، پشتیبانی از توسعه صادرات محصولات صنایع پیشرفته و دانش‌بنیان، شکل‌گیری بنگاه‌های فناوری صادرات گرا و ارتقای فناوری و توسعه زیرساخت‌های شبکه‌های پستی و ترافیکی ارتباطات و اطلاعات در قالب برنامه ششم توسعه کشور را از دیگر اهداف طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پیام می‌توان عنوان کرد.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ظرفیت های مهم اقتصادی و پروازی کشور محسوب می شود.

 فرودگاه پیام البرز در ۲ بخش باری و مسافری خدمات ارائه می کند ضمن اینکه تاکنون حدود ۷۰ واحد تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر شده است.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز