کدخبر: 294 دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 - 13:49 294 پرینت خبر
ناصر فرشید، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی:

سرقت‌های خُرد در خراسان جنوبی ۵۱ درصد افزایش یافت

image

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون وقوع سرقت‌های خُرد در این استان ۵۱ درصد افزایش داشته و با تلاش نیروهای انتظامی بیش از ۶۵ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

به گزارش روشنای راه، سردار ناصر فرشید در نشست خبری با موضوع انهدام باند بزرگ سرقت و کشف اموال مسروقه در محل پلیس آگاهی خراسان جنوبی افزود: از ابتدای سال جاری ۹۵ درصد خودروهای سرقتی، ۷۶ درصد موتورسیکلت‌های سرقتی و ۶۷ درصد سرقت‌های منازل کشف شده است.

وی اظهار داشت: همچنین پلیس در راستای کشف اموال سرقتی، دستگیری مالخرها را در دستور کار قرار داده و این افراد را شناسایی کرده و پس از دستگیری در اختیار مقام قضایی قرار می‌دهد تا هر مالی را خریداری نکنند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: امروز خوشحالم که همکاران ما در پلیس آگاهی و با همکاری کلانتری‌های شهر و حمایت مراجع قضایی چند سارق را دستگیر کردند و به شیوه‌های آنان دسترسی یافتند و اموال سرقت شده را به مالباختگان برگردانند.

وی افزود: سارقان این باند پس از شناسایی مکان‌های خالی و انباری منازلی که از لحاظ حفاظت فیزیکی ضعیف است، در ماه مبارک رمضان با سوءاستفاده از نبود شهروندان، اموال آنان را به سرقت می‌بردند.

سردار فرشید گفت: بیش از چهار میلیارد ریال اموال مسروقه همچنین ۲ دستگاه خودرو از این باند سرقت کشف شده است.

وی اظهار داشت: با انهدام این باند بزرگ سرقت تاکنون پنج سارق دستگیر شدند و دستگیری سایر متهمان احتمالی ادامه دارد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: این اموال مسروقه شامل انواع لوازم خانگی، کولر، دوچرخه، ابزارآلات کشاورزی و سایر اقلام است.

وی به شهروندان هم توصیه کرد: منازل خود را به وسایل و تجهیزاتی اعم از حفاظ و دوربین مجهز کنند و از قفل‌های خوب و ایمن استفاده شود.

سردار فرشید افزود: سامانه نما بستری برای ثبت مشخصات و شماره سریال کالاهای مسروقه است لذا مالباختگان می‌توانند به صورت مجازی کالاهای کشف شده را برای شناسایی اموال مسروقه خود رصد کنند.

وی تصریح کرد: ۶۱ درصد سرقت‌های خرد از ابتدای امسال در اماکن خصوصی و اماکن در حال ساخت به وقوع پیوسته است.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز