کدخبر: 287 شنبه، 25 اردیبهشت 1400 - 15:56 287 پرینت خبر
مصطفی سراج، مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور:

افزون بر ۴۲ درصد ساکنان مراکز بهزیستی واکسن کرونا دریافت کردند

image

مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور بااشاره به فعالیت۹۰۰مرکز غیردولتی تحت نظارت این سازمان گفت:واکسیناسیون کلیه مراکزتوانبخشی ومراقبتی اعم ازسالمندان و افراد دارای معلولیت۳۰ هزار و ۳۸۱ نفر را شامل می‌شود به آن معنا که ۴۲.۷ درصد ساکنان مراکز این سازمان واکسن کرونا دریافت کردند.

به گزارش روشنای راه، مصطفی سراج در فایل صوتی با ارائه آخرین اطلاعات و آمار واکسیناسیون مراکز بهزیستی تا روز گذشته جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه، افزود: کل واکسیناسیون انجام شده مراکز سالمندان اعم از افراد مقیم و پرسنل مراکز سالمندان تا روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۶ هزار و ۸۴۱ نفر یعنی ۸۰ درصد افراد مقیم و پرسنل مراکز سالمندان واکسن دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون سایر گروه ها اعم از افراد دارای معلولیت و افراد دارای اختلالات روان، ۱۳ هزار و ۵۴۰ نفر یعنی ۲۷ درصد افراد مقیم و پرسنل اینگونه مراکز واکسن دریافت کردند.

مدیرکل توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در مقایسه تطبیقی استان ها، بیشترین واکسیناسیون انجام شده، به ترتیب مربوط به استان مازندران با ۷۴.۳ درصد، استان یزد ۷۲.۵ درصد، استان لرستان ۶۲.۸ درصد و استان اردبیل ۶۲ درصد است.

سراج یادآور شد: کمترین میزان واکسیناسیون انجام شده به ترتیب مربوط به استان قم ۱۳ درصد، استان خراسان جنوبی ۱۴.۵ درصد، استان زنجان ۱۶.۵ درصد و استان گلستان ۱۷ درصد اختصاص دارد. همچنین چهار استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، قم و کرمانشاه نیز هنوز واکسیناسیون مرحله دوم شروع نکردند.

وی اضافه کرد: هفته‌ای که پشت‌سر گذاشتیم به‌طورمیانگین روزانه رشد واکسیناسیون ۲.۴ درصد در مراکز را شاهد بودیم که نشان‌دهنده این مساله است که فرآیند واکسیناسیون نسبت به هفته‌های گذشته سرعت بیشتری پیدا کرده است چون هفته‌های قبل میانگین روزانه رشد یک درصد را داشته است اما اکنون به ۲.۴ درصد رسیده و امیدواریم این سرعت باز هم بیشتر شود و ظرف روزها و هفته‌های آتی، تمام افراد مقیم مراکز شبانه‌روزی و پرسنل واجدشرایط دریافت واکسن، این واکسن را دریافت کنند.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علائم بیماری کووید ۱۹ است.

بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان، هندوستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدیدی را در جهان به وجود آورده است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز