کدخبر: 227 دوشنبه، 13 اردیبهشت 1400 - 18:44 227 پرینت خبر
محمدعلی رفیع پور، مدیرکل ثبت احوال البرز:

ثبت ۲ میلیون درخواست کارت هوشمند ملی در البرز

image

مدیرکل ثبت احوال البرز اعلام کرد تاکنون ۲میلیون و ۱۴۰ درخواست کارت هوشمند ملی در این استان ثبت شده که مراحل اداری تمام این درخواست ها طی شده است.

به گزارش روشنای راه، محمد علی رفیع پور اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح  هوشمند سازی کارت ملی تاکنون  بیش از ۸۰ درصد کارت های ملی هوشمند استان صادر و  تحویل شده و مابقی در حال صدور و تحویل است.

وی اضافه کرد: اکنون درخواست های جدید قشر مهاجر و درخواست های جدید برای دریافت کارت ملی هوشمند در دست بررسی است.

رفیع پور خاطرنشان کرد که استان البرز رتبه نخست کشور در زمینه صدور  کارت ملی هوشمند را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: متقاضیان کارت  هوشمند ملی می توانند به صورت اینترنتی پیش ثبت نام خود را انجام داده و پس از اخذ نوبت در مهلت مقرر به دفاتر صدور کارت ملی هوشمند مراجعه کنند.
مدیرکل ثبت احوال استان البرز گفت:  کارت هوشمند ملی به عنوان مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت، مردم و بنگاه ها شود.

وی افزود: باتوجه به سیاست های عمومی مبنی بردولت الکترونیک، سازمان ثبت احوال کشور با بهره گیری از تمام توان عملیاتی خود زمینه را برای صدورکارت های هوشمند برای افراد مشمول فراهم کرده است.
رفیع پور بیان داشت: کارت های مذکور زمینه تجمیع کارت های موجود را فراهم کرده و این مهم مورد تاکید مسئولان مربوطه از جمله وزیر ارتباطات وفن آوری اطلاعات قرار گرفته است.
مدیرکل ثبت احوال استان البرز یادآور شد که سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، در نظر دارد تا طی یک طرح برنامه ریزی شده، کارت های ملی هوشمند را جایگزین کارت های ملی فعلی کند.
رفیع پور افزود: با پیاده سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شود.

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز