کدخبر: 226 دوشنبه، 13 اردیبهشت 1400 - 18:37 226 پرینت خبر
آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج:

معلم همچون انبیای الهی با تمام توان بر تاریکی نادانی می تازد

image

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در پیامی به مناسبت هفته معلم اعلام کرد که معلمی همچون انبیای الهی با تمام توان بر تاریکی نادانی می تازد و با صبر و شکیبایی بر رنج‌های آموختن به شاگردانش غلبه می‌کند.

به گزارش روشنای راه، روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج، در پیام آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی آمده است: پیامبری با شکوه‌ترین مقامی‌ است که برای ما متصور است، از آن جهت که خداوند، بلندمرتبه ترین و کامل‌ترین مخلوقش، «محمد امین»(ص) را به آن مقام نائل فرمود و مسوولیت دور کردن انسان‌ از ظلمات پیچیده شده در آن و وارد کردن آن‌ها در بارگاه بندگی خدا را به او سپرد.

خداوند او را که خاتم تمامی فرستادگانش بود و بهترین آن‌ها، قلبی عطا فرمود که بشر ظلوم و  جهول در عصر جاهلیت را که بعد از ظهور هزاران نبی، هنوز در منجلاب نافرمانی از خدا  دست و پا می‌زدند، با مهر بی اندازه اش به راه سعادت و تعالی دعوت کند و بر سنگ اندازی‌ها و مرارت‌های پیایی، صبوری در پیش گیرد و حتی برای ساختن یک انسان سختی فراوان را به جان خریده و شیرینی رسیدن تشنه کامان به سرچشمه ی توحید را ذره ذره به کام جهان بچشاند.
معلمی را سزاوار این مقام دانسته اند چون با تمام توان بر تاریکیِ نادانی می‌تازد و با صبر و شکیبائی بر رنج‌های آموختن به شاگردانش غلبه می‌کند و نورِ علم و اخلاق و توانایی را در دل آن‌ها می‌افروزد، جان می گذارد تا جان تشنه ی علم آموزان را از باران بی نهایت دانش سیراب گرداند.
در سالگشت بزرگداشت این موهبت الهی، خدا را بر این مقام و این نعمت شکرگزاریم و بر آستان معلم کامل، سلام و درود می فرستیم‌.
این جانب این روز را به همه معلمان و اساتید استان تبریک عرض نموده از خدای منان برای همه عزیزان عافیت و توفیق طلب نموده امیدوارم در چله  دوم انقلاب با استفاده از سند تحول بنیادین و حرکت در مسیر بیانیه گام دوم منویات حکیمانه امام المسلمین مدظله العالی را تحقق بخشیده و در ظل توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه موفق باشید.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز