کدخبر: 177 یکشنبه، 05 اردیبهشت 1400 - 15:17 177 پرینت خبر
عنایت اله رحیمی، استاندار فارس:

اختصاص اعتبار ۵۰ هزار میلیاردی به جهش تولید استان

image

عنایت اله رحیمی در جلسه شورای اقتصادی ، اشتغال و سرمایه گذاری استان با گرامیداشت ایام میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام گفت : شیوع بیماری کرونا به اغلب کسب و کارهای استان آسیب وارد کرده و به همین دلیل ضروری است تا با همکاری یکدیگر در رفع بخشی از این مشکلات بکوشیم.

به گزارش روشنای راه، رحیمی استاندار فارس برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری را از دیگر مباحث مهم در سال‌جاری عنوان کرد و اظهار داشت: باید زمینه مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات فراهم شود و ما در این زمینه مسولیت داریم تا با بهره گیری از ظرفیت های قانونی نسبت به افزایش مشارکت تلاش کنیم. 

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره نامگذاری سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از سوی مقام معظم رهبری و لزوم برنامه ریزی برای تحقق این شعار گفت: نیاز به تدوین برنامه ای یک ساله در این خصوص داریم و باید با مشخص کردن اهداف و راهکارهای تحقق اهداف در تحقق این شعار گام برداریم. 

رحیمی افزایش جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را از جمله راهکارها برای تحقق شعار سال عنوان کرد و افزود: در سال  گذشته استان فارس مقام نخست جذب سرمایه گذاری خارجی را کسب کرد و این رتبه در سال جاری نیز باید در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی ادامه داشته باشد. 

 استاندار فارس توسعه  مهارت آموزی و توجه به خصوصیات این آموزش را خواستار شد و گفت: آموزش باید دارای دو خصوصیت اشتغال آفرینی و ارتباط بین آموزش دهنده و آموزش گیرنده و بازار باشد و نیاز سنجی در بازار کار ، عامل اصلی تحقق این ویژگی ها است. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تسریع در اعطای تسهیلات به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده از کرونا شد و تاکید کرد: از ظرفیت بند الف تبصره ماده 18 باید نهایت بهره گیری را انجام داد و تلاش برای جذب حداکثری اعتبارات این بخش بسیار مهم است. 

رحیمی از اختصاص اعتبار 50 هزار میلیارد ریالی به مبحث جهش تولید استان خبر داد و گفت: گزارش های اخیر در خصوص رتبه استان در صدور مجوز های کسب و کار ، کارشناسی شده نیست و خوشبختانه ما در این زمینه از رتبه 16 کشوری به رتبه تک رقمی دست یافته ایم. 
گفتنی است این جلسه با بررسی مصوبات شورا پایان یافت.

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز