کدخبر: 148 پنجشنبه، 02 اردیبهشت 1400 - 12:11 148 پرینت خبر
محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

معوقه‌های سازمان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰ تامین اعتبار شد

image

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معوقه‌های دولت به تامین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۰ تامین اعتبار شده تا هیچ‌کس در نوبت دریافت استفاده خدمات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی قرار نگیرد و بیمه افراد بی‌وقفه ادامه یابد.

به گزارش روشنای راه، «محمد شریعتمداری» درباره توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، اظهار داشت: سال گذشته در ۹ استان در امر توانمندسازی زنان سرپرست خانوار قدم‌هایی برداشتیم و ۶ هزار میلیارد تومان منابع از طریق تسهیل‌گر که جهاد دانشگاهی بود در اختیار استان‌ها قرارداده شد تا کمک کنند.

وی افزود: با تامین اعتبار لازم این اقدام در سال ۱۴۰۰ به استان‌های دیگر نیز تسری می‌یابد.

وزیر تعاون گفت: گروه‌های مختلف شغلی در سازمان تامین اجتماعی مثل بافندگان فرش یا زنبورداران و اقشار گوناگون از معافیت‌هایی در پرداخت حق بیمه برخوردار بودند، در بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه در جزء دیگری غیر از ۸۹ هزار میلیارد تومان منابع که برای سازمان تامین اجتماعی تامین اعتبار شده، بقیه ردیف تا سقف ۱۵۰ هزار میلیارد تومان معین شده تا به این بخش هم کمک جدی شود.

وی تاکید کرد: در سال ۱۴۰۰  با این اقدام، معوقه‌هایی که دولت در این زمینه دارد با توجه به تامین اعتبار ما به‌التفاوت ۸۹ هزار میلیارد تومان تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برطرف خواهد شد تا هیچ‌کس در نوبت و پشت نوبت دریافت استفاده از این نوع خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی قرار نگیرد و بیمه افراد بدون وقفه استمرار یابد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز