کدخبر: 1220 سه‌شنبه، 25 آبان 1400 - 15:15 1220 پرینت خبر
محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر:

نیروهای امداد ونجات مشغول بازارزیابی مناطق زلزله‌زده هرمزگان هستند

image

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر گفت، نیروهای امداد ونجات مشغول لگه‌گیری و بازارزیابی روستاها و مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان هستند.

به گزارش روشنای راه، محمدحسن قوسیان مقدم گفت: با توجه به پوشش و ارزیابی همه مناطق زلزله زده استان هرمزگان که طی چند روز گذشته انجام شده، اکنون نیروهای امداد ونجات جمعیت هلال احمر در بازدید از برخی مناطق زلزله زده که شاید تاکنون ازریابی درستی انجام نشده، در حال شناسایی و عملیات امداد و نجات هستند.

وی ادامه داد: مهمترین اولویت ارزیابی امدادگران جمعیت هلال احمر، نشان گذاری و تحویل چادرها و تامین اسکان موقت به مردم روستاهای اطراف هرمزگان است که سریعا این مورد درحال بررسی و عملیاتی شدن است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر افزود: تعداد زیادی پتو و موکت به همه افرادی که منازل آنان تخریب شده و امکان اسکان ندارند تحویل داده شده تا اسکان موقت راحتی داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر تا کنون ۱۶۳۵ چادر در میان زلزله‌زدگان استان هرمزگان توزیع و برپا و همچنین ۱۱۲ محموله غذایی ۷۲ ساعته بین مردم زلزله زده و روستاهای اطراف توزیع کرده است.

زمین لرزه ای به بزرگای ۶.۴ ریشتر ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه و ۴ ثانیه روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه بخش های استان هرمزگان را به لرزه در آورد و تا کنون یک فوتی و ۹۹ مصدوم برجای گذاشته است.

در پی وقوع این زمین لرزه، رییس جمهوری ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان تاکید کرد که همه دستگاه‌های امدادی و وزارتخانه‌های مسئول در اسرع وقت به کمک مردم مناطق زلزله‌زده بشتابند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی همچنین از همه دستگاه‌های مسئول استان هرمزگان و همچنین در صورت نیاز استان‌های همجوار و نیز وزارتخانه‌های مسئول خواست در اسرع وقت و با اولویت امدادرسانی، رسیدگی به وضعیت منطقه را پیگیری کنند.

رییس جمهوری همچنین از معاون اول خود خواست در سریع‌ترین زمان ممکن با حضور در محل وقوع زلزله از نزدیک مسائل و مشکلات ناشی از آن را بررسی کند تا مردم احساس آرامش و امنیت داشته باشند و اطمینان پیدا کنند که امدادرسانی به موقع و به خوبی انجام می‌شود.

در پی دستور رییس جمهوری، محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری و جمعی دیگر از مسولان از جمله بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بررسی وضعیت مناطق زلزله زده و نیز تامین نیاز زلزله زدگان به استان هرمزگان رفتند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
یادداشت
پایگاه خبری نوژان نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز