کدخبر: 1208 دوشنبه، 24 آبان 1400 - 09:37 1208 پرینت خبر
محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین:

از ظرفیت نخبگان در توسعه استان استفاده خواهم کرد

image

استاندار جدید قزوین گفت: نگاه ما در مدیریت استان، متاثر از بیانیه گام دوم انقلاب خواهد بود که انقلابی گری توام با عقلانیت و خردورزی است.

به گزارش روشنای راه، محمد مهدی اعلایی در آیین تکریم و معارفه استاندار جدید و سابق قزوین، بیان داشت: در اداره استان تلاش خواهد شد از خرد جمعی و مشارکت صاحب نظران و عموم مردم استفاده کنیم و در کنار نیروهای جوان و توانمند از ظرفیت نخبگانی استفاده خواهیم کرد که امید و انتظار مردم از دولت جدید است.

وی گفت: همه مدیران موظف خواهند بود در تمامی شاخص های مسوولیت آنها بهبود مستمری را داشته باشند چون به هیچ وجه درجا یا عقب گرد را نخواهیم پذیرفت.

اعلایی افزود: در فضای مدیریتی استان نیز با توجه به شرایط کشور، اولویت اصلی ما بر حوزه اقتصاد متمرکز خواهد بود و تلاش می کنیم وضعیت استان از نظر اقتصادی بهتر بشود و کمک رسان بهبود وضعیت اقتصاد کشور نیز باشیم.

وی گفت: استان قزوین از موهبت های خوبی برخودار است و باید نقش بهتری در سطح کشور ایفا کند.

اعلایی با بیان اینکه اخلاق مداری ویژگی برجسته استان قزوین است، افزود:ویژگی عمده افراد برجسته استان اخلاص و اخلاق مداری است که آنها را به سطحی رسانده که مانند شهید رجایی در کشور ماندگار شده اند.
وی با بیان اینکه بسیار شنیده ایم که استان قزوین سیاست زده است، افزود: سیاست وزی و رفتارهای سیاسی هیچ اشکالی ندارد که منشا رقابت است مشروط به اینکه با اخلاق مداری توام باشد.

اعلایی افزود: از همه فعالان سیاسی استان تقاضا داریم به اخلاق مقید باشند و دستگاه های اجرایی نیز در تعامل با مردم و با بالادست و زیردست در اداره استان پیش بروند.

وی گفت: با توجه به اینکه استان قزوین به عنوان متخلق به اخلاق یاد می شود، افزود: صاحبان خبر و قلم در این زمینه تلاش کنند که یک استان در حوزه اخلاق در کنار اقتصاد داشته باشیم.

اعلایی گفت: ما به نمایندگی از دولت در استان با کمک گرفتن از ارکان حاکمیت یک رفتار منسجم و مقتدر را خواهیم داشت.

وی افزود:در مدیریت استان، نگاه بخشی باید به حداقل برسد و باید مسوول امید و اطمینان در مردم باشیم.

وی گفت: مدیران استان قزوین باید مقیم در استان باشند و اگر مدیرانی رفت و آمدی وپروازی باشند درخواست می کنیم در کنار خانواده های خود قرار بگیرند تا افراد دیگر مسوولیت را برعهده داشته باشند.

اعلایی گفت:در انتخاب مدیران و ارزیابی آنها اصل را بر کارآمدی و پایبندی به آرمان های نظام و انقلاب می گذاریم و بومی بودن برای ما یک مزیت است ولی اصل نیست و تلاش می کنیم از همکاران بومی استفاده کنیم

آخرین اخبار
یادداشت
پایگاه خبری نوژان نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز