کدخبر: 1137 چهارشنبه، 12 آبان 1400 - 15:02 1137 پرینت خبر
عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

تنها راه از بین‌ بردن بستر فساد استفاده از فناوری اطلاعات است

image

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر این‌که تنها راه از بین بردن بستر فساد، استفاده از فناوری اطلاعات است، گفت: تحقق هوشمندسازی فرآیند ارائه خدمات دولتی به مردم، نیازمند عزم ملی است.

به گزارش روشنای راه، «عیسی زارع‌پور» در مراسم تکریم سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و معارفه رئیس این سازمان با اشاره به ماموریت‌های اصلی وزارت ارتباطات، افزود: انتظارات ما در حوزه فناوری اطلاعات در سازمان فناوری اطلاعات محقق می‌شود و این سازمان وظیفه سنگینی بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه باید کاری کنیم طعم شیرین فناوری به مردم چشانده شود، گفت: در چند سال گذشته کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات به خوبی توانسته‌اند این کار را انجام دهند و مردم نیز تا حدی لذت فناوری را چشیده‌اند.

زارع‌پور با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر در بخش دولتی هم کارهای بسیاری شده است، بیان‌داشت: البته تحقق همه آنچه مربوط به حوزه فناوری و دولت الکترونیکی است بر عهده وزارت ارتباطات نیست و نیاز به همراهی همه دستگاه‌ها و عزم ملی دارد تا مردم بتوانند خدمات دولتی را به صورت الکترونیکی و هوشمند دریافت کنند.

وی راه برون‌رفت از مشکلات اداری را استفاده از فناوری اطلاعات عنوان کرد و ادامه‌داد: راهی غیر از این برای شفافیت و از بین بردن فساد در کشور وجود ندارد و سازمان فناوری اطلاعات به همراه شورای اجرایی فناوری اطلاعات وظیفه پیگیری و انجام این مهم را به عهده دارند.

وزیر ارتباطات خطاب به معاونان و روسای سازمان‌های تابعه وزارتخانه، تاکید کرد: ما در جایی قرار گرفته‌ایم که می‌توانیم با توسعه کاربردهای فناوری اطلاعات زندگی را برای مردم لذت‌بخش کنیم و باید همه تلاش‌مان را برای این منظور انجام دهیم.

وی ادامه‌داد: حمایت و خدمات سازمان فناوری اطلاعات به کسب و کارهای بخش خصوصی باید بر مبنای نقشه راه مشخص و با هدف ارائه خدمات هوشمند به مردم باشد.

زارع‌پور تاکید کرد: باید با بخش خصوصی واقعی کار را پیش ببریم به طوری که خدمات ارائه شده اقتصادی باشد و ماندگار و مستمر بماند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امنیت بسترهای ارائه خدمات را وظیفه سنگینی دانست که نبود آن می‌تواند باعث عدم اعتماد شود؛ وظیفه‌ای که برعهده سازمان فناوری اطلاعات قرار دارد.

وی یکی دیگر از ماموریت‌های سازمان فناوری اطلاعات در دوره جدید را رگولاتوری فناوری اطلاعات عنوان کرد، به طوری که وظایف همه بخش‌ها به صورت شفاف مشخص شود.

بر اساس این گزارش، وزیر ارتباطات در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و قرآن کریم از زحمات «محسن نادری‌منش» سرپرست سابق سازمان فناوری اطلاعات تقدیر و حکم انتصاب «محمد خوانساری» به ریاست سازمان فناوری اطلاعات را اهدا کرد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز