کدخبر: 1134 سه‌شنبه، 11 آبان 1400 - 16:06 1134 پرینت خبر
عباس دادخواه، شهردار آبیک:

طرح محله به محله در آبیک کلید خورد

image

شهردار آبیک به همراه اعضای شورای اسلامی شهرو مدیران واحدها به بازدید از شهرک فردوس پرداخت.

به گزارش روشنای راه، شهردار آبیک به همراه اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران واحدها به بازدید از شهرک فردوس رفته و از نزدیک با مشکلات این محله آشنا شد.

دکتر دادخواه در این زمینه به خبرنگار ما گفت: طی طرحی با عنوان محله به محله که به صورت هفتگی برگزار خواهد شد به همراه مسوولان‌مربوط به سطح محلات شهر رفته و از نزدیک مشکلات محلات مورد رصد و برنامه ریزی قرار خواهد گرفت.

دادخواه اظهار کرد: در بازدیدی که صورت گرفت از فرهنگسرای نیمه تمام شهر که ۴ سال است ساختمان آن نیمه تمام مانده بازدید به عمل آمد و دستورات لازم در زمینه راه اندازی و ادامه پروژه صادر گردید.

وی بیان کرد: همچنین از محلاتی که بازدید به عمل آمد دستورات لازم در زمینه جمع آوری نخاله های ساختمانی سطح این محله و همچنین تجمع زباله ها یی که در برخی معابر توسط شهروندان رها شده بود به عمل آمد و به صورت جهادی زباله و نخاله های ساختمانی جمع آوری شد.

این مسوول ادامه داد: همچنین دستورات لازم ‌در زمینه ایجاد کانال و بهسازی برخی از کوچه ها و معابر این شهرک صادر گردید. شهردار آبیک تصریح کرد: مشکل حریم راه آهن نیز از جمله مشکلاتی است که در این منطقه سبب آزرده گی شهروندان گردیده که در این زمینه نیز کارگروهی برای رسیدگی به این امر تشکیل خواهد شد.

دکتر دادخواه اظهار کرد: ایجاد پارک محله ای در دو قسمت از این‌منطقه و همچنین نصب ست های ورزشی و وسایل بازی کودکان در دستور کار این شهرداری قرار گرفت. وی خبر داد: به زودی تمهیدات لازم در خصوص ایجاد پارک فردوس در این منطقه نیز اندیشیده و عملیاتی خواهد شد.

دادخواه گفت: به تمامی واحدها دستور داده شده است تا با همراهی یکدیگر مشکلات این منطقه را مورد بررسی و رفع در جهت حل مشکلات قرار دهند.

وی با بیان این که هر هفته به صورت اتفاقی به یکی از محلات شهر خواهیم رفت گفت: تلاش خواهد شد چهره به چهره با شهروندان این محلات گفت و گو کرده و مشکلات محلات به صورت اولویت بندی مورد رفع قرار گیرد.

شهردار آبیک تصریح کرد: نصب مخازن زباله به صورت گسترده از جمله نیازهای مردم این محلات بود.

وی همچنین تاکید کرد: هدایت آب‌های سطحی در کنار جدول سازی و بهسازی در این منطقه ضروری به نظر می رسد.

شهردار آبیک اظهار کرد: ایجاد مبلمان شهری و فعالیت‌های فرهنگی نیز باید بیش از پیش مورد توجه و اهمیت قرار گیرد.

این مسوول در آخر بیان کرد: از شهروندان می خواهیم خود نیز در حفظ و نگهداری اماکن عمومی شهر کوشا باشند و آن را متعلق به خود بدانند.

گفتنی است همچنین شهردار آبیک در ادامه بازدیدهای خود از چند واحد این شهرداری نیز بازدید کرد. ساریجلو رییس شورای اسلامی شهر آبیک نیز در این بازدید گفت: خوشحالیم شهردار جدید آبیک با نگاهی فراگیر به مشکلات محلات شهرمان خواهد پرداخت.

ساریجلو ادامه داد: طرح جهادی محله به محله کمک خواهدکرد تا مشکلات و نیازهای محلات به صورت تخصصی احصا و مورد برنامه ریزی قرار گیرد. وی افزود: خوشبختانه شهروندان استقبال خوبی از این طرح داشته و در دیدار چهره به چهره با شهردار و خادمان خود در شورای اسلامی به بیان مشکلات خود پرداختند.

این مسوول افزود: حضور مسوولان در بین مردم و شنیدن درد و دلهایشان کمک می کند علا ه بر رفع مشکلات مردم به مسوولان خود دلگرم شوند و همراهی خوبی با مدیریت شهری و شورا در جهت رفع مشکلات داشته باشند.

 

آغاز نهضت آسفالت در آبیک

همچنین در اولین جلسه شورای اداری این شهرداری که با مسوولان شهرداری در دفتر شهردار آبیک برگزار شد مسوولان واحدها به بیان مشکلات و همچنین بررسی برنامه های آینده پرداختند.

دکتر دادخواه در این جلسه گفت: تجهیزات و نیازهای مورد نظر آتش‌نشانی هر چه زودتر خریداری و در اختیار این واحد قرار خواهد گرفت. شهردار ابیک اظهار کرد: ایستگاه دوم آتش‌نشانی هر چه زودتر راه اندازی شود و لیست نیازمندی ها نیز برای این ایستگاه پیش‌بینی شود.

وی در خصوص ساماندهی فضای سبز ادامه داد: در بحث فضای سبز نیز پیش‌بینی ها و نظارت های لازم از سوی واحد مربوطه مورد توجه قرار گیرد.

شهردار آبیک بیان کرد: در بحث سیستم آبرسان نیز مشاوره لحاظ و پروژه های لازم از هم اکنون پیش‌بینی و افق های لازم در این زمینه مورد توجه قرار گیرد. دکتر دادخواه تصریح کرد: در بحث متوفیان نیز تلاش خواهد شد هر چه زودتر تجهیزات و ماشین آلات مورد نظر تهیه و راه اندازی شود و یک شماره تلفن نیز در این زمینه تهیه و اعلام شود.

موضوع ساماندهی کارگران فصلی از دیگر موضوعاتی مطرح شده در این جلسه مطرح شد، دکتر دادخواه گفت: مکانی مسقف برای کارگران ساختمانی فصلی تعیین و با ایجاد ایست کار برای کاران فصلی این موضوع پیگیری شود.

وی ادامه داد: برای هدایت کاران فصلی و همچنین هدایت صاحبان کار برای تامین نیرو این جایگاه باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شود تا این نیروها به صورت بهینه مورد استفاده قرار گیرند.

این مسوول در زمینه توسعه ناوگان حمل و نقل اظهار کرد: توسعه ناوگان به صورت وایرلس و jps در دستور کار این واحد قرار گیرد. بحث ممیزی از دیگر مواردی بود که شهردار آبیک از مسوولان این واحد خواست با جدیت پیگیری و مهندسی فاز یک در دستور کار قرار گیرد.

موضوع عوارض از دیگر مطالبی بود که در ابن نشست مورد توجه قرار گرفت شهردار آبیک ضمن تاکید بر انجام موارد قانونی و عدم ترک فعل بیان کرد: بحث عوارض در سطح شهر باید ساماندهی شود و در بحث دکه ها نیز موارد لازم پیگیری شود.

دادخواه گفت:اصناف می تواند به عنوان درآمد پایدار برای شهر و شهرداری محسوب شود که در این زمینه می طلبد فعالیت ها و راهکارهای قانونی انجام پذیرد.

وی تصریح کرد: هر چه زودتر موارد مطرح شده پیگیری شده و در بحث درآمدزایی کمیته ای برای این امر تشکیل شود. راه اندازی اتاق فکر و تامین نیرو از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح گردید وی گفت: شهرداری باید به سمت و سویی رود که کار مردم حل شود و درآمدزایی ها ایجاد شود.

وی در بخشی دیگر بیان کرد: بحث دولت الکترونی در شهرداری برای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان هر چه زودتر ایجاد گردد. این مسوول تاکید کرد: فضای استان فضای خوبی برای کار و فعالیت جهادی است و شهرداری باید از این فضا برای پیشبرد اهداف شهرداری و کمک به مردم استفاده کند.

وی خبر داد: به زودی کمیته بودجه راه اندازی می شود. شهردار آبیک گفت: اول باید مشکلات خودمان را حل کنیم تا بتوانیم خدمات مناسبی به شهروندان ارایه دهیم.

دادخواه آه اطهاررکرد: منابع باید در جهت خدمت به مردم خرج شود و مردم خدمات ارائه شده توسط شهرداری را ببیند. این مسوول تصریح کرد: ورودی شهر آبیک در شان این شهر نیست و جلساتی با راهداری در این زمینه برگزار شود.

شهردار آبیک تاکید کرد: نهضت آسفالت در شهر راه اندازی شود و رنگ آمیزی جداول نیز بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. وی در آخر گفت: هیات سرمایه گذاری تشکیل شود و فراخوان‌برای جذب سرمایه گذار انجام‌شود.

آخرین اخبار
یادداشت
بیمه ملت
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز