کدخبر: 1111 شنبه، 08 آبان 1400 - 16:09 1111 پرینت خبر
عباس دادخواه، شهردار آبیک:

آغاز نهضت آسفالت در آبیک

image

اولین جلسه شورای اداری دکتر دادخواه با مسوولان شهرداری در دفتر شهردار آبیک برگزار شد.

به گزارش روشنای راه، در این‌جلسه مدیران و مسوولان واحدها به بیان مشکلات و همچنین بررسی برنامه های آینده پرداختند.

دکتر دادخواه در این جلسه گفت: تجهیزات و نیازهای مورد نظر آتش‌نشانی هر چه زودتر خریداری و در اختیار این واحد قرار خواهد گرفت. شهردار ابیک اظهار کرد: ایستگاه دوم آتش‌نشانی هر چه زودتر راه اندازی شود و لیست نیازمندی ها نیز برای این ایستگاه پیش‌بینی شود.

وی در خصوص ساماندهی فضای سبز ادامه داد: در بحث فضای سبز نیز پیش‌بینی ها و نظارت های لازم از سوی واحد مربوطه مورد توجه قرار گیرد. شهردار آبیک بیان کرد: در بحث سیستم آبرسان نیز مشاوره لحاظ و پروژه های لازم از هم اکنون پیش‌بینی و افق های لازم در این زمینه مورد توجه قرار گیرد.

دکتر دادخواه تصریح کرد: در بحث متوفیان نیز تلاش خواهد شد هر چه زودتر تجهیزات و ماشین آلات مورد نظر تهیه و راه اندازی شود و یک شماره تلفن نیز در این زمینه تهیه و اعلام شود.

موضوع ساماندهی کارگران فصلی از دیگر موضوعاتی مطرح شده در این جلسه مطرح شد، دکتر دادخواه گفت: مکانی مسقف برای کارگران ساختمانی فصلی تعیین و با ایجاد ایست کار برای کاران فصلی این موضوع پیگیری شود.

وی ادامه داد: برای هدایت کاران فصلی و همچنین هدایت صاحبان کار برای تامین نیرو این جایگاه باید فرهنگ سازی و اطلاع رسانی شود تا این نیروها به صورت بهینه مورد استفاده قرار گیرند.

این مسوول در زمینه توسعه ناوگان حمل و نقل اظهار کرد: توسعه ناوگان به صورت وایرلس و jps در دستور کار این واحد قرار گیرد. بحث ممیزی از دیگر مواردی بود که شهردار آبیک از مسوولان این واحد خواست با جدیت پیگیری و مهندسی فاز یک در دستور کار قرار گیرد.

موضوع عوارض از دیگر مطالبی بود که در ابن نشست مورد توجه قرار گرفت شهردار آبیک ضمن تاکید بر انجام موارد قانونی و عدم ترک فعل بیان کرد: بحث عوارض در سطح شهر باید ساماندهی شود و در بحث دکه ها نیز موارد لازم پیگیری شود. 

دادخواه گفت:اصناف می تواند به عنوان درآمد پایدار برای شهر و شهرداری محسوب شود که در این زمینه می طلبد فعالیت ها و راهکارهای قانونی انجام پذیرد.

وی تصریح کرد: هر چه زودتر موارد مطرح شده پیگیری شده و در بحث درآمدزایی کمیته ای برای این امر تشکیل شود. راه اندازی اتاق فکر و تامین نیرو از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح گردید وی گفت: شهرداری باید به سمت و سویی رود که کار مردم حل شود و درآمدزایی ها ایجاد شود. وی در بخشی دیگر بیان کرد: بحث دولت الکترونیک در شهرداری برای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان هر چه زودتر ایجاد گردد.

این مسوول تاکید کرد: فضای استان فضای خوبی برای کار و فعالیت جهادی است و شهرداری باید از این فضا برای پیشبرد اهداف شهرداری و کمک به مردم استفاده کند. وی خبر داد: به زودی کمیته بودجه راه اندازی می شود.

شهردار آبیک گفت: اول باید مشکلات خودمان را حل کنیم تا بتوانیم خدمات مناسبی به شهروندان ارایه دهیم. دادخواه اظهار کرد: منابع باید در جهت خدمت به مردم خرج شود و مردم خدمات ارائه شده توسط شهرداری را ببیند. این مسوول تصریح کرد: ورودی شهر آبیک در شان این شهر نیست و جلساتی با راهداری در این زمینه برگزار شود.

شهردار آبیک تاکید کرد: نهضت آسفالت در شهر راه اندازی شود و رنگ آمیزی جداول نیز بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی در آخر گفت: هیات سرمایه گذاری تشکیل شود و فراخوان‌برای جذب سرمایه گذار انجام‌شود.

آخرین اخبار
پایگاه خبری شهروندالبرز
پایگاه خبری نوژان نیوز
مؤلف نیوز
پایگاه خبری ویدانیوز